>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Zks szczerze ?? Jak dla mnie BSI wbiło sobie gwóźdź do trumny... moim zdaniem więcej zawodników wybierze SEC niz GP. W GP zeby wyjść na plus finansowy zawodnik musi zdobywać koło 12 pkt. Słyszałem że w SEC natomiast są niezłe pieniądze dla zawodników. Nie chce rzucać tu dokładnymi kwotami żeby nie wprowadzać nikogo w błąd ale tak gdzieś wyczytałem jak zawody się zaczynały. Drugim minusem GP jest duża ilość turniejów. W SEC będzie chyba 6 w tym roku z tego co pamiętem i jak dla mnie ilość ta jest ok. I robienie zawodów w miejscach gdzie takiej rangi imprez dawno nie było: Togliatti ( pełne trybuny), Rzeszów to samo.... ciekaw jestem bardzo jak sytuacja się rozwinie ale jak dla mnie wygląda to conajmniej komicznie i żeby BSI z tą decyzją się nie przeliczyło...
Kosmiczne rzeczy opowiadasz. GP = mistrzostwa świata, zawsze będą ponad IME. Nagrody w GP wiadomo są śmieszne i nikt dla kasy z GP nie jedzie, a dla kontraktów od sponsorów.
Duża ilość turniejów to wada? :grin: Zobacz F1, gdzie systematycznie od kilku sezonów ilość Grand Prix jest powiększana. Więcej turniejów, większa kasa, więcej czasu antenowego, więcej rywalizacji, więcej emocji itd.
 
M 374

medalikarz

Użytkownik
Kosmiczne rzeczy opowiadasz. GP = mistrzostwa świata, zawsze będą ponad IME. Nagrody w GP wiadomo są śmieszne i nikt dla kasy z GP nie jedzie, a dla kontraktów od sponsorów.

Duża ilość turniejów to wada? :grin: Zobacz F1, gdzie systematycznie od kilku sezonów ilość Grand Prix jest powiększana. Więcej turniejów, większa kasa, więcej czasu antenowego, więcej rywalizacji, więcej emocji itd.
Wiem co to GP a SEC.... Myslisz ze zawodnikow ktorzy sa u schylku kariery i maja juz ten tytul na koncie bedzie interesowalo czy to GP czy SEC czy beda chcieli zarobic kase ?? BSI osmieszylo sie dawac dziką kartę Lindgrenowi np bo jest wielu lepszych zawodnikow....

Hmmmm tylko różnica jest taka że w Formule zawodnik nie wywala kasy na sprzęt bo tam team wszystko.gwarantuje a w żużlu każdy zawodnik ze swojej kieszeni musi wyrzucić eciepecie na np. Kevlar czy przygotowanie motocykla...okej mają od tego sponsorów ale to kosztuje....

A i jeszcze jeden jak dla mnie plus dla SEC to transmisje na eurosporcie który to każdy ma w domu a GP niestety Canal Plus którego każdy nie ma.....
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
K
Duża ilość turniejów to wada? :grin: Zobacz F1, gdzie systematycznie od kilku sezonów ilość Grand Prix jest powiększana. Więcej turniejów, większa kasa, więcej czasu antenowego, więcej rywalizacji, więcej emocji itd.
Co Ty w ogóle porównujesz? F1 ogląda cały świat i z tych praw telewizyjnych to są grube miliony,a SGP oglądają Polacy,Szwedzi i Duńczycy,już nawet Brytole mają na to wywalone i prawa dostał brytyjski Eurosport.Więcej turniejów wcale nie więcej emocji,a kasa owszem większa ale dla BSI od polskich miast za prawo organizacji i od sponsorów cyklu.Coraz większa liczba turniejów żużlowego GP to jest obniżanie rangi i jakości w walce o tytuł IMŚ.SGP ma coraz więcej imprez,a Ekstraliga zmniejsza ilość spotkań.A chyba nie ma żaden z nas wątpliwości gdzie jest większa kasa i większe zainteresowanie kibiców i sponsorów?

Co do decyzji FIM to jest kolejna taka akcja,są bezkarni i tak jak mówi Cegielski zawodnicy podkulą ogony i pojadą w GP kosztem SEC.Jedynie zakaz startów w Ekstralidze dla stałych uczestników SGP może tu coś zmienić.Ale Szymański i spółka nie mają do tego cohones. Tym bardziej że Bydgoszcz ma już przyznane DPŚ i nie będą drażnić FIM-u.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Co Ty w ogóle porównujesz? F1 ogląda cały świat i z tych praw telewizyjnych to są grube miliony,a SGP oglądają Polacy,Szwedzi i Duńczycy,już nawet Brytole mają na to wywalone i prawa dostał brytyjski Eurosport.Więcej turniejów wcale nie więcej emocji,a kasa owszem większa ale dla BSI od polskich miast za prawo organizacji i od sponsorów cyklu.Coraz większa liczba turniejów żużlowego GP to jest obniżanie rangi i jakości w walce o tytuł IMŚ.SGP ma coraz więcej imprez,a Ekstraliga zmniejsza ilość spotkań.A chyba nie ma żaden z nas wątpliwości gdzie jest większa kasa i większe zainteresowanie kibiców i sponsorów?
Nie do końca chyba zrozumiałeś sens. F1 to najlepiej zorganizowana impreza moto. Chodzi TYLKO o pewien trend, który ona wyznacza, a więc powiększanie ilości imprez. Ma to olbrzymie znaczenie dla sponsorów, którzy wszystko utrzymują. Dla Ciebie więcej imprez może stanowić mniej emocji, czy obniżać prestiż danej imprezy. Spoko. Zawsze jedni woleli jak IMŚ wyłaniano w pojedynczym turnieju, a drudzy po kilku turniejach. Sponsor jednak będzie za tym, by jego reklama była widoczna jak najczęściej.
Nie widzę związku z większą ilością turniejów GP, a mniejszą ilością meczów w polskiej lidze. Przecież to efekt &quot;mądrych&quot; decyzji &quot;mądrych&quot; głów. Panów, którzy chyba co rok będą zmieniać zasady i obniżać przez to prestiż Ekstraligi, a więc powiększamy ligę i po chwili zmieniamy decyzję. Wrzucamy KSM i wywalamy KSM.
Wiem co to GP a SEC.... Myslisz ze zawodnikow ktorzy sa u schylku kariery i maja juz ten tytul na koncie bedzie interesowalo czy to GP czy SEC czy beda chcieli zarobic kase ?? BSI osmieszylo sie dawac dziką kartę Lindgrenowi np bo jest wielu lepszych zawodnikow....
Hmmmm tylko różnica jest taka że w Formule zawodnik nie wywala kasy na sprzęt bo tam team wszystko.gwarantuje a w żużlu każdy zawodnik ze swojej kieszeni musi wyrzucić eciepecie na np. Kevlar czy przygotowanie motocykla...okej mają od tego sponsorów ale to kosztuje....
Wiem, że wiesz co to GP, chodzi tylko o porównanie rangi obu imprez, ich znaczenia dla ogółu. IMŚ zawsze będą wyżej od IME, mimo że obecnie w żużlu w SEC nie może wystartować z czołówki tylko Holder, Ward i Hancock. Dążę do tego, że żaden zawodnik nie poświęci GP na rzecz SEC, ponieważ sponsorzy nie byliby za bardzo zadowoleni z tego pomysłu, a jak wszyscy wiemy oni stanowią znaczną część budżetu danego zawodnika.
Oczywiście uważam, że tłumaczenie FIM-u jest mega śmieszne i robią krzywdę tej dyscyplinie, ale chodzi o kasę. Wcześniej też mieliśmy przykład robienia wałków przez federację patrz. tłumiki.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Ja tutaj o GP/SEC gadać nie chce, bo pewnie jeszcze z milion przepychanek będzie do startu sezonu.
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/395556/tomasz-jedrzejak-na-dwa-lata-we-wroclawiu
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/395481/troy-batchelor-zostaje-w-betard-sparcie
Tajski, Ogór, Batch - moim zdaniem dobry początek budowania składu we Wrocławiu. Niby tam bida ale jakoś na razie udało im się zbudować trzon zespołu. Ciekawe co z Ljungiem, bo moim zdaniem jeśli udałoby im się go zatrzymać i dorzucić kogoś jeszcze ciekawego, to ten skład mógłby wiele ciekawego zrobić.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Powracając do tematu SGP czy SEC, np. taki Gollob za reklame Monstera dostaje bańke, doliczmy do tego na rekawach reklame Unibaxu dostaje drugą bańkę (to jest oczywiście wliczone w kontrakt z drużyną z Torunia). Żaden sponsor nie zostanie z zawodnikiem który zrezygnuje z kilkunastu rund GP, dla SEC. Oczywiście w SEC płacą za punkt prawie tyle co w ekstralidze, a w GP &quot;dopłaca się&quot; do interesu, ale te koszta pokrywają sponsorzy. Podałem przykład emeryta Golloba, a z tego co przeczytałem Red Bull Jarkowi, Emilowi, czy kiedyś Crampiemu płaci więcej niż bańke za sezon.
Jeśli SEC nie zmieni nazwy albo Kryjomy z Torunia nie wymyślą jakiegoś myku by ominąc zakaz można by było fajną paczkę zgrać na ten turniej hipotetyczna 14nastka jaka nie jeździ w GP:
3 ze Szwedów do wyboru mamy: Peter Ljung, Daniel Nermark, Linus Sundstroem, Thomas H. Jonasson, Antonio Lindbaeck
3 Duńczyków Michael Jepsen Jensen, Leon Madsen, Bjarne Pedersen, Hans Andersen, Peter Kildemand
3 Polaków Patryk Dudek, Adrian Miedziński, Grzegorz Walasek, Janusz Kołodziej, Piotr Protasiewicz, Maciej Janowski, bracia Pawlicckie
2 Rosjan Grigorij Łaguta, Artiom Łaguta
1 Anglik Chris Harris, Scott Nicholls
1 Łotysz Aleksandr Łoktajew, Andrzej Lebiediew, Kjastas Puodżuks
1 Ukraina Andriej Karpow
1 Słowacja/Chorwacja/Czech Martin Vaculik, Jurica Pavlic, Ales Dryml
1 dzika karta gospodarza
1 dzika karta ktoś z GP
Dałoby rade zmontować fajną paczkę.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
http://www.polonia1920.pl/878,sajfutdinow-juz-zdecydowal
Na 99% Unibax zmontował pakę paki wszystkich pak..
Sam nie wiedziałbym jak zrobić pary bo nie ma słabego punktu ????
Czyli dla mnie większość jasna, że Dudek zostaje w Zielonej Górze. Nicki to pewnie Leszno lub Gdańsk podobnie Greg na którego chyba jednak kasy w Tarnowie nie ma. Myślę, również że zejdą z kary jeśli chodzi o punkty ujemne w Toruniu z prostej przyczyny. Gdyby tak nie było nie podpisywali by umów z takimi gwiazdami. Na pewno Falubaz ma jeden problem w porównaniu do Unibaxu ich juniorzy to jednak raczej kiepsko będą wyglądać na tle tych z Torunia .
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Czyli ludzie w klubie wiedzieli to od jakiegoś czasu...
Jako junior dojdzie Fajfer na 90%.
Dudek chciał podbić kase w ZG i sie Mu to udało.
Co do kary podobno ma być zmieniona decyzja i liczba pkt ujemnych ma się zmniejszyc do -6 bo o kwestie finansowa się nie przejmuje ale też ok 50% ma być niższa.
Ps. Para Miedziński - Sajfutdinow heheh już widzę komentarze w necie...
A jeśli by Nicki przeszedł do Leszna to tam zrobić pare Baliński - Pedersen i super bieg tej 4 hehe;)
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
http://www.youtube.com/watch?v=anSpErHf_jI
Walasek z Nickim też jeździli w 1 teamie, to jest ostry sport i nie ma czasu na fochy. Miedziak z Emilem nie przesadzajmy, że mają jakiś konflikt. Co do odejścia Emila z Czewy to raczej przesądzone, bo jak można wyczytać to Częstochowa interesuje się wieloma zawodnikami, więc wydaje mi się że szukają 2 w miejsce wspomnianego Emila i Rafała.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Nie chodzi mi o to ze mają jakiś konflikt tylko ze obaj znani są z ostrej jazdy na granicy faulu i napewno będą komentarze w ich kierunku.
Ciekawe kogo Czestochowa kupi...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Nie chodzi mi o to ze mają jakiś konflikt tylko ze obaj znani są z ostrej jazdy na granicy faulu i napewno będą komentarze w ich kierunku.
Ciekawe kogo Czestochowa kupi...
Walasek pewnie odpadł.. Ułamek? Jedno jest pewne mogą zostać na prawdę ze średnim składem. Podobno Nicki zaawansowanie negocjuje z Lesznem więc albo tam albo w Gdańsku wyląduje. Gdańsk właśnie liczy na niego lub Grega. Z tego wynika, że raczej o tego który zostanie powalczy jednak Gdańsk i Częstochowa. Bo Tarnów chyba jednak nie będzie stać na Hancocka, a mimo wszystko myślę, że Nicki może wylądować w Lesznie. Co do Torunia to jeśli na prawdę będzie -6 to na luzie są w stanie wejść do play off. Co za tym idzie z taką paką nawet w półfinale mogą trafić na Falubaz i spokojnie mogą ich pokonać. Jedno jest pewne, jeśli będą na prawdę zdrowo jeżdzić przez cały sezon to chyba już teraz nie mają się kogo bać. A co do Oskara to chyba podpisał już.. więc Unibax pewnie skład już ma gotowy.
http://espeedway.pl/news,oskar_fajfer_w_unibaksie_torun,66115,12.html
Ciekawe co tam w Bydgoszczy.. taka cisza może tylko oznaczać jedno, burzę. Pytanie jakie będą skutki dla Polonii po tej burzy czy pozytywne czy totalne zniszczenie.. Ja jednak w upadłość nie wierze, przecieki by pewnie już na ten temat były, z drugiej strony nie wierze w najbogatszego polaka w Polonii bo to by było zbyt piękne.
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Torretoo skąd podejrzenia czy jakieś przesłanki na temat tego, że Nicki miałby być w Lesznie? U nas nie ma póki co kompletnie takiego tematu. Jeśli wnioskujesz to po tym, że Nickiego musi ktoś kupić i pasuje do Unii to ok ale to bardzo wątpliwa sprawa. Jedyne według mnie co przemawia za Pedersenem w Lesznie to brak Dworakowskiego, który nie kupiłby go nawet jakby w totka wygrał. Sam osobiście jak najbardziej byłbym za tym transferem bo niestety poprzedni sezon pokazał, że bez lidera walczącego w najtrudniejszych biegach nie da się wygrywać. Nicki wiadomo nie jest lubiany ale tego typu animozje trzeba sobie darować jeśli chce się mieć klub na poziomie. Bjerre pokazał, że jak ma dzień konia to objedzie każdego, Lindgren mam nadzieję, że się ogarnie po zrezygnowaniu z Anglii, Pawliccy i Musielak powinni kontynuować rozwój no i właśnie taki Nicki w teorii pasowałby idealnie skoro na Emila nie ma co liczyć praktycznie wcale. Nie wiem jak wygląda aktualnie sprawa Kołodzieja ale jakiś czas temu słyszałem, że niespecjalnie może się dogadać w Tarnowie a wtedy Leszno byłoby naturalnym wyborem. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Nicki trafi do Gdańska, jesli Lotos opłaci kontrakt bo klub ciężko przędzie. Wszystkie gwiazdy mają kontrakty z firmami bezpośrednio, miał być Herbie w Tarnowie, ale Tauron nie chce tyle kasy dać. Pojawił się pomysł Emila w Lesznie, ale wtedy bracia Pawliccy zgodzić się na obniżkę, w co wątpie.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/397214/emil-sajfutdinow-opusci-wlokniarza-czestochowa
Mamy potwierdzenie tego o czym mówi się już od dłuższego czasu. Emil zmieni ponownie barwy klubowe. Gdzie tym razem wyląduje? Czy będzie to Toruń? Bydgoscy kibice będą zadowoleni ;) Tomcio i Emil w jednym klubie i pewnie kolejny sezon wielu bydgoszczan będzie odwiedzać MotoArenę. Wszystko okaże się jak będziemy znać ostateczne kary dla Unibaksu.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Może ja parę słów o sytuacji w Bydgoszczy.Po pierwsze na 100% nie będzie żadnej upadłości czy wycofania się z rozgrywek.Jedyna opcja że zespół nie pojedzie w 1.lidze to taka,że nie uda się dogadać z zawodnikami w kwestii spłaty zadłużenia za sezon 2013.
W klubie nic na lepsze się nie zmieni,nadal to miasto będzie utrzymywać Polonię,dlatego w klubie będą pracować ludzie &quot;z nadania&quot;.
Po odejściu Buczkowskiego,na 99,9% zostanie Kościecha,Woźniak i Curyło.Blisko dogadania się w sprawie startów w sezonie 2014 w Bydgoszczy jest Mateusz Szczepaniak.Ta czwórka Polaków ma być podstawowymi seniorami.O żadnych wzmocnieniach czy ich poszukiwaniu na dzień dzisiejszy nic mi nie wiadomo.Do klubu wpływają oferty zawodników,najbardziej znane to pan R.O. ale jego oczekiwania finansowe to raczej nie dla Bydgoszczy.Być może uda się zatrzymać Hansia,na co osobiście bardzo liczę.
 
Do góry Bottom