>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje na temat piłki ręcznej

Status
Zamknięty.
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
William Accambray nie zagra na Mistrzostwach Europy :!:

French National Team will be without William Accambray for the EHF EURO 2012 in January in Serbia. Fantastic young Montpellier’s left back suffers right hand’s finger dislocation and will be out of Handball court for 8 weeks. That will be a big loss for the France, where Accambray becomes good replacement for Karabatic and Fernandez. His influence on the Team’s performances at WCh 2011 in Sweden was big and his injury will be serious blow for the first favorite for the Gold Medal in Serbia.
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Polacy bez Marcina Lijewskiego ?!

Fatalne wieści doszły do nas z Niemiec - podstawowy zawodnik reprezentacji Polski, Marcin Lijewski, doznał kontuzji żeber! Występ doświadczonego rozgrywającego podczas zbliżających się ME w Serbii stanął więc pod znakiem zapytania. 34-letni Lijewski doznał urazu żeber podczas zeszłotygodniowego starcia ligowego z SC Magdeburg. Początkowo wydawało się, że polski rozgrywający jest jedynie mocno poobijany i powróci do gry już w następnym spotkaniu przeciwko Frisch Auf! Göppingen (wtorek). Przed rozpoczęciem pojedynku ból jednak nie ustąpił, Polak skierowany został więc na badania, które potwierdziły pęknięcie żebra.
Lijewski to drugi po Sławomirze Szmalu podstawowy szczypiornista reprezentacji Polski, który tuż przed inauguracją serbskiego czempionatu doznał poważnej kontuzji. O ile na występ Szmala nie możemy zbytnio liczyć, to szanse na powrót do pełnej sprawności popularnego &quot;Lijka&quot; nadal istnieją. Sam zawodnik stwierdził: - Pozostaje jedynie czekać.
No to coraz lepiej :-| Niemal równocześnie z tą wiadomością doszły wieści że do gry powrócił wczoraj w barwach Lwów Zarko Sesum. Serbski rozgrywający dość szybko pojawił się na parkiecie po urazie jakiego nabawił się na początku miesiąca. Niemniej jednak Sesum na ME zagra a druga linia Plavich robi wrażenie - Momir Ilić, Marko Vujin plus Sesum. Oj, będzie naprawdę niezwykle ciężko ich ograć...
 
M 603

mariuszck

Użytkownik
BOMBA Transferowa! BIELECKI I LIJEWSKI w Kielcach!!!
Równo o 15.30 rozpoczęła się specjalna konferencja prasowa z udziałem Zarządu Klubu Sportowego Vive Targi Kielce! Prezes Bertus Servaas poinformował, że nowymi zawodnikami klubu zostali Karol BIELECKI i Krzysztof LIJEWSKI!
&quot;Od 10 lat mojej prezesury w Kielcach to były najcięższe negocjacje. Konkurowaliśmy z Kielem i Hamburgiem&quot; - powiedział na konferencji Prezes Vive Targi Kielce, Bertus Servaas.
Obaj zawodnicy podpisali z Vive 3 letnie kontrakty. Umowa będzie obowiązywała od 1 lipca 2012 r.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
BIELECKI I LIJEWSKI w Kielcach!!!
No to robi się dream team lub jak kto woli reprezentacja Vive, tzn. Polski, ot takie &quot;polskie niedźwiedzie&quot;:razz:
No dla reprezentacji to bdb, a i w LM szanse rosną z każdym kolejnym transferem...
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
&quot;Wracam do domu, do przyjaciół i dziewczyny. Chciałem tutaj wrócić, ponieważ tu jest moj dom&quot; - powiedział Bielecki. &quot;Mam nadzieję, że osiągnę bardzo dużo z Vive Targi Kielce&quot; - zakonczył rozmowę popularny &quot;Kola&quot;.
Mnie szczególnie jednak cieszy transfer Krzysia. Potrzebujemy takiego klasowego gracza na tę pozycję, a zapewne o młodego Lijka biło się pół Bundesligi. ;)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
&quot;Wracam do domu, do przyjaciół i dziewczyny. Chciałem tutaj wrócić, ponieważ tu jest moj dom&quot; - powiedział Bielecki. &quot;Mam nadzieję, że osiągnę bardzo dużo z Vive Targi Kielce&quot; - zakonczył rozmowę popularny &quot;Kola&quot;.
Mnie szczególnie jednak cieszy transfer Krzysia. Potrzebujemy takiego klasowego gracza na tę pozycję, a zapewne o młodego Lijka biło się pół Bundesligi. ;)
No tak, Karol to tak jak napisałem w komentarzu dla SportowychFaktów, wraca na swoje śmieci, to jest chyba oczywiste. Sportowo Kielce oczywiście zyskają, ale Karol to już nie jest ten sam zawodnik. Chociaż - kto wie, świetne warunki, może w Polskiej lidze gdzie będzie ładował po 10 bramek nabierze pewności siebie, czego mu brakowało i w kadrze nadal będzie cieszył nas swoją wspaniałą grą.
A co do Krzysia to sorry, ale jednak mnie bardziej podniecała perspektywa pozyskania Marko Kopljara, Igropulo czy nawet Vujina, o czym była mowa. Vujina na rzecz właśnie Lijka miałoby się zrzec Kiel, a wtedy Kielce by Marko mogły zawinąć. Potencjał Vujina jest przeogromny, uważam, że połówki z Vujinem i Bieleckim w polskiej lidze same by wygrywały mecze, a wspomagane Grzesiem Tkaczykiem i wieloma innymi super grajkami. Jednak Kopljar i Vujin a może i Igropulo - gracze wspaniali rzutowo, dodatkowo dwaj pierwsi młodsi od Krzyśka, byliby super wzmocnieniami. Krzysiu też takim jest, ale z mojej strony pozostaje niedosyt.
A co do ligi, Kielce właśnie odjechały Płockowi na bardzo bardzo dużą odległość, sorry ale Eklemovic, Kubisztal, może Chrapek i Syprzak w perspektywie 1,5 - 2 lat czy Paczkowski w perspektywie ~3 lat, no może jeszcze Wichary byliby grajkami łapiącymi się do 20-osobowej kadry takich Targów. A nowe wzmocnienia, to śmiech. Ja bym rozumiał gdyby Płock nie miał juniorów, ale takich ma, i co roku są mistrzami czy w finałach. A tu ściąga się Gomółkę (nie Władysława), 29-letniego amatora z Danii, typów w deseń Dobelseka, Backstroma. Są w całej Polsce wychowankowie Płocka i są wyróżniającymi się postaciami ligi, mam na myśli Klingiera, Piórkowskich, Mokrzkiego, Masłowskiego, Świerada. Oni nie są gorsi od większości tych, których ściąga się za grube tysiące, mają naftowe serce. Teraz już tego nie będzie, minie kilka lat zanim Płock powróci do walki. W przypadku Kielc postawiono na wyróżniających się w Polsce Żółtaka, Jachlewskiego, Kubiszewskiego, Podsiadłę (to wychowanek(, i to oni byli podporą zespołu, który wywalczył mistrza w 2009, później już następowała stopniowa wymiana i teraz mamy dream-team. W Kielcach ściągano chłopków z Polski, a Płock takich ma u siebie. Nie wykorzystanie ich znowu będzie poważnym błędem.
ed: Znamy terminarz turnieju kwalifikacyjnego do IO. Zagramy kolejno z: Algierią, Serbią i Hiszpanią.
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
- Obaj mieli ważne kontrakty z Rhein-Neckar Loewen – zdradził Servaas. – Od kiedy jestem prezesem, czyli od 10 lat to były moje najcięższe negocjacje. Konkurowaliśmy z Kielem i Hamburgiem, co nie jest łatwe. To nie jest samopochwała. Lijewskiego chciało pół świata – śmiał się sternik „żółto-biało-niebieskich”.
Zarówno Bieleckiemu jak i Lijewskiemu część pensji będzie wypłacało Rhein-Neckar Loewen. – To była najtrudniejsza część negocjacji - dodał Servaas, który dodał również, że rozmowy z samymi zawodnikami były trudne, choć Bielecki bardzo chciał wrócić do Kielc. – Przekonać Krzyśka Lijewskiego, żeby grał w polskiej lidze było trudno. Ale mam nadzieję, że w naszym klubie będzie szczęśliwy.
W nowym sezonie w kadrze kieleckiego zespołu nadal będzie szesnastu zawodników. Oznacza to, że dwóch graczy z obecnego składu będzie musiało opuścić Vive Targi. – W środę rano będziemy rozmawiać z zawodnikami, którzy dowiedzą się, że odejdą albo dostaną szansę na walkę o miejsce – poinformował Servaas.
Czyli jednak były rozmowy z THW Kiel. Dla mnie również Marko przewyższa potencjałem Krzyśka ale cała gra Kieleckiego zespołu z prawego pół skrzydła nie będzie opierała się tylko na Lijku. Jest również świetny Denis. Vujin jednak myślę, że sam nie chciał przyjść do Kielc. Przecież spokojnie będzie mógł grać w Kielu. Krzysiek w dobrej formie + Buntić ? Wygląda świetnie. Tak jak napisałeś mam nadzieję, że Kola się odbuduje na swoich śmieciach.
Pozostaje mieć nadzieję tylko, że nie przychodzą na emeryturę. Trzeba zapieprzać.
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
Kolejna &quot;bomba transferowa&quot; Bertusa :?:


Cupić w polskiej lidze :?: Nie jest to aż tak nierealne jakby się mogło wydawać. Prezes Sarvaas na pytanie o prawoskrzydłowego reprezentacji Chorwacji odpowiada, że jest to jeden z jego ulubionych zawodników i z uśmiechem na twarzy po raz kolejny mówi, że więcej nie może na ten temat powiedzieć ;)

- Vive Kielce? Coś jest na rzeczy. Potwierdzam, że mój menedżer rozmawiał z Bertusem Servaasem – powiedział nam w środę po południu Cupić. I dodał: – Na razie jednak do transferu jest daleka droga. Ja mam kontrakt w Mannheim do końca sezonu 2012/13.
Spytaliśmy Chorwata czy po wygaśnięciu tej umowy chciałby spróbować swoich sił w kieleckim klubie? – Na pewno byłoby to interesujące wyzwanie. Oczywiście polska ekstraklasa jest słabsza od niemieckiej, ale Vive wzmacnia się z roku na rok, to zespół, który może zamieszać w Europie, dlatego perspektywa gry w nim jest ciekawa.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
28 osobowa kadra Polski na turniej przedolimpijski w Alicante
Lp Zawodnik Klub
1 Karol Bielecki Rhein-Neckar Löwen
2 Piotr Grabarczyk Vive Targi Kielce
3 Mateusz Jachlewski Vive Targi Kielce
4 Łukasz Janyst Tauron Stal Mielec
5 Bartłomiej Jaszka Fuchse Berlin
6 Mariusz Jurasik Vive Targi Kielce
7 Bartosz Jurecki SC Magdeburg
8 Michał Jurecki Vive Targi Kielce
9 Mariusz Jurkiewicz BM Atletico Madryt
10 Patryk Kuchczyński Vive Targi Kielce
11 Zbigniew Kwiatkowski Orlen Wisła Płock
12 Krzysztof Lijewski Rhein-Neckar Löwen
13 Marcin Lijewski HSV Hamburg
14 Adam Malcher Zagłębie Lubin
15 Robert Orzechowski MMTS Kwidzyn
16 Paweł Paczkowski Orlen Wisła Płock
17 Tomasz Rosiński Vive Targi Kielce
18 Sebastian Sokołowski Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn
19 Kamil Syprzak Orlen Wisła Płock
20 Sławomir Szmal Vive Targi Kielce
21 Grzegorz Tkaczyk Vive Targi Kielce
22 Tomasz Tłuczyński TuS Lubbecke
23 Bartłomiej Tomczak Vive Targi Kielce
24 Adam Twardo Orlen Wisła Płock
25 Marcin Wichary Orlen Wisła Płock
26 Adam Wiśniewski Orlen Wisła Płock
27 Piotr Wyszomirski KS Azoty Puławy
28 Mateusz Zaremba Vive Targi Kielce
Sokołowski, Zaremba, Twardo - po cholerę?
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W środę wieczorem cała sportowa Polska zobaczyła w Orlen Arenie – bo była transmisja w Polsacie Sport - wielki transparent kibiców „Dość kłamstw, obłudy i upokorzeń – dość plam na mistrzowskim honorze!”. Ale prawie nikt, poza autorami, nie wiedział, czego dotyczy ten protest.
Sympatycy piłki ręcznej niemal w komplecie wypełnili płocką halę z okazji wielkiego święta- meczu Orlen Wisły Płock z czołową ekipą świata THW Kiel. Już przed tym spotkaniem Ligi Mistrzów czuć było atmosferę wielkiego widowiska, a tysiące oczu wpatrzone były w gwiazdy niemieckiego klubu, ściągnięte w wielu krajów. Równo z gwizdkiem najbardziej zagorzali fani, siedzący w sektorze za bramką zwykle dają o sobie znać najgłośniej, jak tylko można. I porywają tłumy do dopingu. Tym razem nastąpiła konsternacja, bo sektor G opustoszał, a na pustych krzesłach kibice rozwinęli transparent z napisem „Dość kłamstw, obłudy, upokorzeń - dość plam na mistrzowskim honorze!”
- Jakie kłamstwa? O co chodzi? - pytali sąsiadów i „zwykli” kibice, ale i zdezorientowani dziennikarze, bo protest, który trwał niemal kwadrans, był dla wszystkich zaskoczeniem. I tak właśnie miało być, co wyjaśniają organizatorzy całej akcji na stronie internetowej.
- Aby zrozumieć, co wydarzyło się przed meczem z THW Kiel, należy cofnąć się o jakieś półtora roku. Gdy rozdzielenie klubu Wisła Płock na dwa odrębne stało się faktem, doszło do spotkania przedstawicieli kibiców z Marcinem Figurą, człowiekiem reprezentującym stronę nowej spółki SPR Wisła Płock. Kibice usłyszeli wtedy deklarację i zapewnienie, że rozdzielony klub nie zmieni barw i nazwy, a jedyną zmianą będzie dodanie do obowiązującego herbu skrótu „SPR”. Barw faktycznie nie zmieniono (choć przez pół sezonu zespół rozgrywał mecze w czerwonych trykotach), za to w nazwie drużyny pojawił się człon, o którym nie było mowy. W tym momencie wyszło na jaw pierwsze i najważniejsze kłamstwo ekipy, która przejęła władzę nad męskim handballem na Tumskim Wzgórzu! - tłumaczą organizatorzy akcji z transparentem, mając na myśli oczywiście Orlen w nazwie. Dodają, że prezes Andrzej Miszczyński zarzekał się, że niechciany człon nie widnieje w nazwie klubu, a jedynie w „nazwie pierwszej drużyny” i tylko ona będzie występowała jako Orlen Wisła Płock. A przecież wszystkie zespoły (pierwszy, drugi i każdy juniorski) występują jako Orlen Wisła!
To jeden punkt widzenia, ale sporo sympatyków sportu, nie tylko szczypiorniaka, podkreśla, że w obecnych czasach bez bogatego sponsora, dającego rocznie miliony złotych, nie ma szans na zdobycie medalu mistrzostw Polski w grach zespołowych, nie mówiąc o rywalizacji w Europie. A na takim pułapie są Nafciarze. - W Bełchatowie mają męski zespół siatkówki, to czołowa ekipa w Europie, nazywa się PGE Skra i nikt się nie obraża, że w nazwie jest sponsor – Polska Grupa Energetyczna. A przecież w Kielcach też już nie ma Iskry, tylko Vive...
Kibice podkreślają także sportowy akcent protestu. - Bo w ostatnim czasie doszły upokorzenia. Upokorzenia nas, kibiców, naszego klubu, jego tradycji i historii. Nie akceptujemy takiej gry, jaką w niektórych meczach prezentują - aktualni przecież - mistrzowie Polski! Płocki, nafciarski charakter zobowiązuje do walki na całego od pierwszej do ostatniej minuty meczu, bez względu na to czy gramy z THW Kiel, Kwidzynem czy Olsztynem – podkreślają kibice. Są źli, bo nie otrzymują żadnych wyjaśnień, a widzą „fatalną postawę w wielu meczach, wstydliwe porażki, brak reakcji na boiskowe wydarzenia na ławce trenerskiej, beznadziejną strategię marketingową klubu, niejasną sytuację w zarządzaniu i finansach”. I dodają, że osoby odpowiedzialne za bałagan nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Ale czy mecz z Kiel, transmitowany na żywo w telewizji, z kompletem na trybunach, świetną atmosferą, to dobry czas na wyciąganie problemów i spory? - Trzy dni po kolejnym upokorzeniu to bardzo dobry czas – piszą kibice, mając na myśli ligową porażkę u siebie w niedzielę z MMTS Kwidzyn. - Nie obchodzi nas reakcja na akcję w Europie. Bo Wisła i my, Nafciarze jesteśmy tutaj! Kamery znikną, telewidzowie zapomną, a my tu zostaniemy z naszymi problemami. Protestu nie mogliśmy zapowiedzieć, bo chodziły słuchy, że klubowi działacze mogą próbować go udaremnić – tak, jak półtora roku temu zakazali wniesienia transparentu dotyczącego zmiany nazwy. Ale
nie odwróciliśmy się od drużyny, na następnym meczu ponownie zbierzemy się w sektorze G i damy z siebie wszystko. Miejmy nadzieję, że nie tylko my.
Najbliższy mecz w Płocku - w środę o godz. 18 z Chrobrym Głogów.
Rozumiem poirytowanie postawą zespołu w wielu meczach ligowych (szczególnie ze słabszymi zespołami). Nie zrozumiem jednak pretensji kibiców ręcznych do tej nazwy klubu. W dzisiejszym sporcie taka sytuacja to norma. Mają kasę, więc Orlen chce czegoś w zamian. Dobrze jest kopiować tradycję, ale gdy trzeba dać coś w zamian to zaczynają się problemy. Nożni też to przerabiali, ale tam związki z dawną jeszcze Petrochemią trwały od bardzo dawna. Sekcja piłki ręcznej również nie powstała w 1947 roku, a wiele razy posługują się właśnie tą datą. Jest to oczywiście nieprawdą. Zdecydowanie od momentu rozdzielenia obu sekcji, moim zdaniem dla ręcznych nastał &quot;nowy czas&quot;. Dla mnie oni narodzili się na nowo. Nowa siedziba, nowa hala, Orlen tylko na nich daje kasę więc ma prawo czegoś wymagać. Koncern dał też część kasy na halę w zamian za nazwanie Areny, ale i oni mają dużo praw do tego klubu. Niestety, jeśli kibice ręcznych chcą sukcesów, to muszą godzić się na takie warunki. Orlen przestał sponsorować nożnych i wszyscy widzą w jakim miejscu się znajdujemy.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
21-osobowa kadra Polski na turniej kwalifikacyjny do IO w Londynie
Bogdan Wenta powołał 21-osobową kadrę piłkarzy ręcznych na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Londynie. Polacy zagrają w dniach 6-8 kwietnia w Alicante z: Hiszpanią, Algierią i Serbią.

Kadra powołana na turniej kwalifikacyjny w Alicante:
Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy).
Rozgrywający: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Grzegorz Tkaczyk (wszyscy Vive Targi Kielce), Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Marcin Lijewski (HSV Hamburg).
Skrzydłowi: Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Bartłomiej Tomczak, Mariusz Jurasik (wszyscy Vive Targi Kielce), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke).
Kołowi: Kamil Syprzak, Zbigniew Kwiatkowski (obaj Orlen Wisła Płock), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg).
oraz
Rezerwowi: Łukasz Janyst (BRW Stal Mielec), Paweł Paczkowski, Adam Twardo (obaj Orlen Wisła Płock), Mateusz Zaremba, Piotr Grabarczyk (obaj Vive Targi Kielce), Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Sebastian Sokołowski (Warmia Traveland Olsztyn).
/onet.pl
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
W przyszłym sezonie kadra zespołu liczyć będzie 17 zawodników. Przy określaniu tej liczby graczy został wzięty pod uwagę fakt, iż przepisy PGNiG Superligi mężczyzn nie dają możliwości gry w jednym meczu więcej niż trzem zawodnikom spoza krajów Unii Europejskiej. Po przyjściu Ivana Cupića zawodników takich będzie czterech (Denis Buntić, Rastko Stojković, Zelijko Musa i Ivan Cupić). W związku z tym na okres jednego roku zostanie podpisany kontrakt z Mariuszem Jurasikiem. Rola Mariusza Jurasika została określona w rozmowie z Zarządem i trenerem oraz została przez niego zaakceptowana.
,,,,,
 
lewandowski 127

lewandowski

Użytkownik
Trener Bogdan Wenta ogłosił 18-osobową kadrę reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który w dniach 6-8 kwietnia rozegrany zostanie w Alicante.Trener Bogdan Wenta zdecydował się zabrać do Hiszpanii 18 zawodników. Spośród 21 powołanych graczy uznania w oczach trenera nie zyskali Piotr Wyszomirski, Bartłomiej Tomczak i Robert Orzechowski. W Alicante, podczas konferencji technicznej, szkoleniowiec ogłosi 16-osobową kadrę. W dowolnym momencie turnieju Bogdan Wenta będzie mógł wymienić dwóch zawodników.Szkoleniowiec biało-czerwonych, który wcześniej często stawiał na perspektywicznego Piotra Wyszomirskiego postanowił zabrać na turniej kwalifikacyjny Marcina Wicharego, który o miejsce w bramce reprezentacji Polski walczyć będzie ze Sławomirem Szmalem. Zawodnik Nafciarzy z dobrej strony zaprezentował się podczas mistrzostw Europy w Serbii oraz spotkań Ligi Mistrzów. Piotr Wyszomirski z kolei nie może liczyć na miejsce w pierwszym składzie Azotów Puławy.Doświadczenie wzięło również górę w przypadku wyboru skrzydłowych. Kosztem Roberta Orzechowskiego, który coraz śmielej poczyna sobie na międzynarodowej arenie, trener zdecydował się zabrać Mariusza Jurasika, który udanym występem w spotkaniu towarzyskim z Niemcami zyskach przychylność Bogdana Wenty.Udane występy na serbskich parkietach znacznie poprawiły notowania Adama Wiśniewskiego. Zawodnik, który z dobrej strony zaprezentował się podczas mistrzostw Europy ponownie kosztem Bartłomieja Tomczaka znalazł się w kadrze reprezentacji Polski.
Kilku doświadczonych zawodników nie wyklucza zakończenia reprezentacyjnej kariery po igrzyskach olimpijskich w Londynie. Nie może zatem dziwić wybór Bogdana Wenty, który postawił na doświadczonych graczy, którzy w ostatnich latach pracowali na sukces polskiego szczypiorniak i po raz ostatni mogą mieć okazję zagrać o najważniejszy medal.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Alicante:

1. Jurecki Michał - KS Vive Targi Kielce
2. Rosiński Tomasz - KS Vive Targi Kielce
3. Kuchczyński Patryk - KS Vive Targi Kielce
4. Jachlewski Mateusz - KS Vive Targi Kielce
5. Tkaczyk Grzegorz - KS Vive Targi Kielce
6. Jurasik Mariusz - KS Vive Targi Kielce
7. Szmal Sławomir - KS Vive Targi Kielce
8. Wichary Marcin - SPR Wisła Płock SA
9. Syprzak Kamil - SPR Wisła Płock SA
10. Kwiatkowski Zbigniew - SPR Wisła Płock SA
11. Wiśniewski Adam - SPR Wisła Płock SA
12. Bielecki Karol - Rhein-Neckar Löwen
13. Lijewski Krzysztof - Rhein-Neckar Löwen
14. Jurkiewicz Mariusz - BM Atletico Madrid
15. Tłuczyński Tomasz - TuS N-Lübbecke GmbH
16. Jaszka Bartłomiej - Füsche Berlin
17. Jurecki Bartosz - S.C. Magdeburg
18. Lijewski Marcin - HSV Hamburg


sportowefakty.pl
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Bielecki także rezygnuje z gry w reprezentacji

Karol Bielecki, który w reprezentacji Polski wystąpił w 171 meczach, na łamach Rzeczpospolitej zapowiedział swój koniec przygody z reprezentacją Polski. Taką decyzję podjął po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w hiszpańskim Alicante. – Po meczu z Hiszpanią poszedłem do trenerów Bogdana Wenty i Daniela Waszkiewicza. Powiedziałem im, że to było moje ostatnie spotkanie w kadrze. Ta drużyna dała mi dużo pozytywnych emocji, ale kosztowała też dużo zdrowia. Czuję, że nie mogę jej więcej pomóc – powiedział Bielecki.
– Przecież na turnieju w Alicante grałem może kilkanaście minut. Jestem dumny, że po wypadku udało mi się wrócić do reprezentacji, ale żałuję, że już nie do dyspozycji sprzed paru lat. Kiedyś odgrywałem dużo ważniejszą rolę. Skupię się na klubie, mam przed sobą parę lat gry w Vive Kielce – zapowiedział rozgrywający, który od nowego sezonu zostanie ponownie zawodnikiem kieleckiego klubu.
Czy to koniec wielkich sukcesów polskich szczypiornistów? Z gry w kadrze zrezygnowali już także Mariusz Jurasik i Marcin Lijewski. Razem z Bieleckim świętowali wcześniej dwa medale mistrzostw świata.
– Ja mogę jedynie odpowiadać za swojego syna. Marcin już wcześniej chciał zakończyć swoją przygodę z reprezentacją. Cała rodzina podtrzymywała go jednak na duchu po kolejnych kontuzjach. Ostatecznie zdecydował się pojechać do Alicante i zapowiedział, że jeśli uda się wywalczyć kwalifikacje, to zrobi wszystko, żeby pojechać na kolejne igrzyska. Nie udało się, więc zrezygnował. W jego wieku takie natężenie meczów jest niekorzystne – mówi Eugeniusz Lijewski, ojciec Marcina i Krzysztofa.
Czy z pracy z reprezentacją zrezygnuje także Bogdan Wenta? Po kolejnej nieudanej imprezie w wykonaniu naszej reprezentacji pojawiło się wiele słów krytyki pod jego adresem. – Nie można odbierać ogromnych zasług Bogdanowi. Wyciągnął z dołka polskiego szczypiorniaka, jednak po MŚ w Niemczech i Chorwacji nasza kadra idzie znów w złym kierunku. Powinny nastąpić jakieś zmiany, czy to na stanowisku trenera, czy też w składzie – mówi były reprezentant Polski Andrzej Tłuczyński.
Źródło
To już niestety koniec pewnej epoki ale w sporcie nie ma miejsca i czasu na próżnię. Idzie nowe, oby to nowe udźwignęło schedę po poprzednikach...
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Bogdan Wenta zrezygnował z pracy z reprezentacją Polski!​
Bogdan Wenta zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Swoją decyzję ogłosił na konferencji prasowej w Kielcach. Wenta był trenerem naszej drużyny narodowej od 2004 roku.

- Chciałbym na sam początek podziękować wszystkim zawodnikom, całemu sztabowi szkoleniowemu. Prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu za zaufanie i wsparcie oraz prezesowi Vive, za zgodę na łączenie dwóch funkcji - powiedział Wenta.

- Chcę także podziękować kibicom, którzy zawsze dawali nam siłę i wiarę w sukces. W ciężkich chwilach wspierali mnie też zawsze najbliżsi. Decyzję podjąłem po rozmowie z najbliższymi i całym sztabem po powrocie z Alicante. To jest moja decyzja. Co teraz? Mam kilka ciekawych propozycji, jeszcze nie mogę podać szczegółów - wyjaśnił trener, który doprowadził Polaków do dwóch medali mistrzostw świata.

- Mój największy sukces to gdy widzę, ile dziś stoi przede mną dziennikarzy. Pamiętam, że przed pierwszym meczem, gdy zaczynałem pracę z kadrą na konferencji prasowej było dwóch dziennikarzy. Dziś jest was mnóstwo - skomentował Wenta.

- Nie wiem nic na temat następcy. Nie chcę się wypowiadać w imieniu zawodników, ale z kilkoma rozmawiałem i niektórzy to przeżyli, każdy na swój sposób. Chcę podziękować im za to, że wiedzieli o takiej możliwości już w Alicante, ale odmawiali komentarzy aż do dziś - powiedział były już trener reprezentacji Polski.

Wenta objął reprezentację w 2004 roku. Jego pierwszym sukcesem było wyeliminowanie Szwedów w kwalifikacjach mistrzostw świata 2007. Na turnieju w Niemczech Polacy byli rewelacją i wywalczyli srebrne medale.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku biało-czerwoni zajęli 5. miejsce. Rok później na mistrzostwach świata w Chorwacji znów byli na podium, tym razem na trzecim miejscu. ME 2010 Polacy ukończyli tuż za podium.

Dwa ostatnie lata niestety nie były dla reprezentacji udane. 8. miejsce na MŚ w Szwecji i 9. na ME w Serbii uznano za wyniki poniżej oczekiwań. Nie udało się też zakwalifikować na IO w Londynie - w turnieju eliminacyjnym w Alicante biało-czerwoni przegrali rywalizację z Hiszpanią i Serbią.
Źródło: sport.wp.pl

Zaiste koniec pewnej epoki w szczypiorniaku... Szacun i dzięki za wszystko!
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Petar Nenadić, Ivan Nikčević, Marin Šego oraz Valentin Ghionea od nowego sezonu będą zawodnikami Orlen Wisły Płock. Wszyscy czterej piłkarze ręczni podpisali dwuletnie kontrakty z klubem
Petar Nenadić to niespełna 26-letni zawodnik duńskiego Tvis Holstebro, reprezentant Serbii, wicemistrz Europy z 2011 roku oraz wicemistrz Hiszpanii z Barceloną z 2008. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego i wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi – 198 cm wzrostu oraz 99 kg wagi. Ma za sobą niezwykle udany sezon w lidze duńskiej, w której zdobył już ponad 170 bramek. Uchodzi za jeden z największych talentów serbskiej piłki ręcznej.

Ivan Nikčević do Orlen Wisły przechodzi z hiszpańskiego Cuatro Rayas Valladolid. Jest także podstawowym lewoskrzydłowym reprezentacji Serbii, z którą wspólnie z Nenadiciem sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy, a w ostatnim czasie wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Na swoim koncie ma liczne występy w Lidze Mistrzów w barwach Portland San Antonio oraz wcześniej Red Star Belgrad. W obecnym sezonie Asobal Liga 31-letni szczypiornista zdobył już 126 bramek (10 z karnych), co czyni go drugim strzelcem swojej drużyny i najskuteczniejszym biorąc pod uwagę tylko trafienia z gry.

Niespełna 27-letni Marin Šego na co dzień strzeże bramki Croatii Osiguranje Zagreb, która w tym sezonie zdobyła już Puchar Chorwacji i zmierza po swój 22 tytuł mistrzowski z rzędu. W obecnym sezonie zanotował kilka spektakularnych występów w Lidze Mistrzów, między innymi przeciwko THW Kiel w ćwierćfinale tych rozgrywek. Coraz śmielej puka także do drzwi reprezentacji Chorwacji, w której o miejsce w składzie będzie rywalizował ze słynnym Mirko Aliloviciem z MKB Veszprem.

Valentin Ghionea jest chyba ze wszystkich wymienionych najbardziej znany płockim kibicom, głównie z rywalizacji na europejskich parkietach. W sezonie 2010/2011 rumuńska Resita 28-letniego skrzydłowego wyeliminowała Nafciarzy z rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharów, natomiast w obecnym sezonie Ghionea ponownie zawitał do Orlen Areny, tym razem w barwach HCM Constanty.Wcześniej z powodzeniem występował w węgierskim Pick Szeged, w barwach którego po raz pierwszy dał się poznać płockim kibicom w rozgrywkach LM. Nominalną pozycją Rumuna jest prawe skrzydło, ale dzięki dobrym warunkom fizycznym (194 cm oraz 89 kg) może także z powodzeniem występować na prawym rozegraniu. W 2008 roku został wybranym najlepszym piłkarzem ręcznym w Rumunii.
Rewelacja na Bałtyku... ;)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Kadra Waszkiewicza i Wleklaka:
1. Jurecki Michał - KS Vive Targi Kielce
2. Rosiński Tomasz - KS Vive Targi Kielce
3. Kuchczyński Patryk - KS Vive Targi Kielce
4. Jachlewski Mateusz - KS Vive Targi Kielce
5. Tomczak Bartłomiej - KS Vive Targi Kielce
6. Szmal Sławomir - KS Vive Targi Kielce
7. Chrapkowski Piotr - SPR Wisła Płock SA
8. Twardo Adam - SPR Wisła Płock SA
9. Wichary Marcin - SPR Wisła Płock SA
10. Syprzak Kamil - SPR Wisła Płock SA
11. Paczkowski Paweł - SPR Wisła Płock SA
12. Wyszomirski Piotr - KS Azoty Puławy
13. Orzechowski Robert - MMTS Kwidzyn
14. Gierak Łukasz - MKS Nielba Wągrowiec
15. Jaszka Bartłomiej - Fuesche Berlin
16. Lijewski Krzysztof - Rhein-Neckar Löwen
17. Lijewski Marcin - HSV Hamburg
18. Jurecki Bartosz - S.C. Magdeburg
19. Tłuczyński Tomasz - TuS N-Luebbecke GmbH
+ W Szczecinie: Zydroń, Zaremba, Konitz
+ w Puławach: Jankowski, Ćwikliński, Grzybowski
+ w Zabrzu: Kuchczyński
będzie ciekawy sezon ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom