>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Doping w tenisie

contowsky 1,2K

contowsky

Użytkownik
Nieświadomie przez 10 lat, niezły wkręt. Noga się podwinęła i wolała sama publicznie się przyznać, żeby nie zostać całkowicie skreślona w oczach kibiców.

Szarapowa od dziesięciu lat przyjmowała substancję w leku Mildronate.
 
I 14

ice05

Użytkownik
skoro wcześniej nie było to zakazane to można powiedzieć, że była czysta, na liste zakazanych weszlo to od 1 stycznia 2016 wiec mogla popelnic blad a takze jej sztab.
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Wiesz, na katar raczej tego nie brala. Skoro zostalo zakazane to widocznie jakos pomaga sportowcom na swoj sposob, wszystkich substancji nie zakaza w pare dni, nie ktore wykrywaja wczesniej niektore pozniej.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
No i teraz jej fani/widzowie tacy jak my podzielą się na dwie strony.

1.
skoro wcześniej nie było to zakazane to można powiedzieć, że była czysta, na liste zakazanych weszlo to od 1 stycznia 2016 wiec mogla popelnic blad a takze jej sztab.
2.
Wiesz, na katar raczej tego nie brala. Skoro zostalo zakazane to widocznie jakos pomaga sportowcom na swoj sposob, wszystkich substancji nie zakaza w pare dni, nie ktore wykrywaja wczesniej niektore pozniej.
Ciężko się odnieść tak, żeby trafić w punkt. Niemniej, to nie jest na pewno ostatnia taka wiadomość. Coraz więcej dziadostwa wypływa z tenisowego świata, nie tylko o ustawianiu spotkań.
 
S 13

sheltie3706

Użytkownik
Się wcale nie dziwię że co roku nie przeglądają co jest zakazane. Lek ten jej nie poprawił celności uderzeń co najwyżej do wydolności trochę czego ona i tak wybitnego nigdy nie miała. A dyskusji nie podlega że zrobiła to przypadkowo jak dla mnie powinna dość szybko być dopuszczona do rozgrywek głównie z powodu że zakazany jest dopiero od niedawna.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Sharapova wiedziala o tym praktycznie od razu. Co mnie przekonuje do takiego wniosku?
Fakt, ze nie wystapila w Fed Cupie kiedy Rosja przegrywala 0-2 w singlu, a w trzecim meczu grala slabo dysponowana Kuznetsova z bardzo dobrze grajaca dzien wczesniej Bertens. Kontuzja to sciema.
Niby naciagane, ale nie wierze tez w ta kontuzje eliminujaca ja z gry od AO. Wladze Rosji nie wiedzieli, stad powolanie. Sama Masza mowila, ze &quot;w Fed Cupie na pewno nie wystapi&quot; i wtedy nastapila szybka kontra ze strony szefa rosyjskiego tenisa.
 
R 136

rw

Użytkownik
Na razie wiemy tylko tyle ile nam podały media, czyli tyle ile sama Sharapova nam powiedziała. To takie cyrki na kółkach dzieją się w tenisie to można byłoby książkę kilkutomową napisać.

Ludzie się mylą i mogło faktycznie być tak, że nikt ze sztabu nie zauważył, że wspomagacz wcześniej dozwolony trafił na listę substancji zakazanych. Jak dla mnie fajna wersja pod publikę, złapana na początku roku, 1 stycznia aktualizowana lista zakazanych leków, środek z tzw. miękkich wspomagaczy.

Prawdziwych wersji mogło być naprawdę wiele. Po pierwsze dano jej szanse samemu przyznania się do winy, czyli poszli jej na rękę, już wcześniej władze ITF musiały się z nią dogadać na ten temat. Mogło być tak, że Sharapova wpadła na inną substancję lub wpadła po raz kolejny i miarka się przebrała. Uzgodnili, że sprzeda bajeczke o Mildronate, że brała go przez 10 lat i nie wiedziała o wpisie tego leku na listę substancji nie dozwolonych.

Tylko pokazałem przykład. Tenis to ogromny biznes, a Rosjanka jest znaczącą jego cześcią, świetnym produktem marketingowym, także dla samej organizacji WTA. Sharapova przyciąga sponsorów nie tylko do siebie ale także dla organizacji.

Tak czy inaczej nie wierzę, że dostanie więcej niż 6 miesięcy zawieszenia. Przykład Cilica, Troickiego, Gasqueta pokazał jak ważna jest kasa, a Sharapova to o wiele większy kaliber.

Chciałbym też zaznaczyć, że osobiście ani nie potępiam ani nie pochwalam tego zdarzenia. Business is business!
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Przykład Cilica, Troickiego, Gasqueta pokazał jak ważna jest kasa, a Sharapova to o wiele większy kaliber.
większy a jednak sponsorzy się od niej odwracają? i co z tego, że Nike na czas wyjaśnienia sprawy? plama już jest więc ma łatkę koksiary, sponsorzy wiedzą jakiego kalibru jest ta rysa
http://sportowefakty.wp.pl/tenis/585283/kolejni-sponsorzy-opuszczaja-marie-szarapowa
tyle w temacie, czekam na kolejnych zawodników a za kilka lat będą afery wychodzić jak dziury w polskich drogach po zimie
 
dawid92 374

dawid92

Użytkownik
Mogę się założyć ze Novak też jest 24h na dopingu. Nie Chcę mi sie wierzyć że ,,czysty,, człowiek jest w stanie tak szybko się zregenerowac po 5 setowym boju już na 2 dzień jak to robi Novak. Nawet jeśli przechodzi masaże i bierze najlepsze aminokwasy to zmęczenia organizmu nie da się schować i zamknąć do pudełka. Nowak po 5 setach po których jego rywale schodzą prawie na noszach on następnego dnia idzie rano na trening.
Znalezione w necie i prawdziwe ;)
 
vercyngetoryx 308

vercyngetoryx

Użytkownik
taki suchar na czasie:
- dlaczego nie słychać już krzyków Szarapowej na korcie?
.
.
.
- bo doping jest głośniejszy ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
C 445

cristovao

Użytkownik
Maria ale przypał co? krzyczysz, jesteś najlepiej zarabiającą sportsmenką od 11 lat z rzędu a tu taka wtopa, na miejscu sponsorów wystąpiłbym o odszkodowanie i zwrot kasy, ich wizerunek ucierpiał bo przecież sponsorowali koksiarę no ale co tak kasa wzięta, teraz pozostała tylko sprzedaż cukierków
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
taki suchar na czasie:
- dlaczego nie słychać już krzyków Szarapowej na korcie?
.
.
.
- bo doping jest głośniejszy ;)
Świetny żart! ????
Myślę, że ktoś podrzucił po prostu kłody pod nogi Sharapovej przed Igrzyskami w Rio. Już amerykańskie FBI wzięło się przecież swego czasu za korupcję w FIFA - pewnie z powodu ich odwiecznych wrogów czyli Rosji gdzie odbędą się już za 2 lata MŚ. Zimna wojna wciąż trwa jeżeli ktoś lubi teorie spiskowe ;) - to tak pół żartem pół serio.
Wizerunek Marii na pewno mocno ucierpiał na tym. Ja chciałbym tylko przypomnieć wszystkim, że swego czasu Troicki i Cilic dostali bana na tenis. Ten drugi Pan kilka tygodni po powrocie wygrał cały turniej US Open.
 
blog-tenisa 128

blog-tenisa

Użytkownik
Irytuje mnie dialog pt:&quot; doping w tenisie &quot;
Doping byl jest i bedzie i to na 100% w zawodowym sporcie i to jest super dochodowa &quot;specjalizacja&quot; w medycynie. I jaka rozwojowa ???? Juz robia doping &quot;genetyczny&quot; !!! A testy na to beda za kilka lat ...
Dzis ludzie, gwiazdy robia wszystko aby byc na topie, number 1 i bez tego sie nie da.
Tak samo jak pojawila sie duza kasa w sporcie to stal sie &quot;brudny&quot;, wrecz nieuczciwy
Kto jak kto ale Wy typerzy/hazardzisci o tym jeszcze dyskutujecie ? Przecierz to oczywista oczywistosc !
Nikt nic Marii nie podrzucil ! tylko pytanie dlaczego to wycieklo ? Niestety nie jestesmy z jej otoczenia i nie ma co plotkowac !
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Uwaga poniższe to moja teoria spiskowa
Nadal wycofuje się z turnieju w Paryżu, powtarza motyw z kontuzją tak jak 4 lata temu podczas Wimbledonu tylko wtedy do igrzysk było bliżej, teraz opuszcza już Paryż więc ma duży zapas czasu aby się oczyścić?
Muszę wycofać się z turnieju. W ostatnich tygodniach mam problemy z nadgarstkiem. Gdybym pograł jeszcze kilka dni, kości mogły się złamać
Przepraszam ale tak gra, prowadzi się profesjonalista? Zdobywca kilkunastu Szlemów? Wie od kilku tygodni, że coś złego jest z nadgarstkiem a mimo to gra dalej narażając się na coś gorszego, ktoś powie a bo to Paryż, ważny turniej dla niego. Nie chcę mi się w to wierzyć, 4 lata temu przegrał w drugiej rundzie w Wimbledonie, nie zdążył się wyleczyć na Igrzyska a później przyszła fantastyczna forma po AO w którym pauzował.
Może po prostu wie, że nie przejdzie testów olimpijskich i po co ryzykować?
Na poprzedniej stronie w moim poście jest
Jest jeden wyznacznik czy zawodnik bierze czy nie. Za 2 lata szanse Nadala na wygranie WS powinny spaść dramatycznie.
Minęło dwa lata (swoją drogą ale czas zapieprza) i jaką mamy sytuację? AO - słabo, Paryż? - niby forma w górę ale ukryta kontuzja, Londyn? nie wykuruje się albo odpadnie znów w pierwszym tygodniu, Rio? może pojechać i wpaść, później co znów kosmiczna forma?
 
strke 35

strke

Użytkownik
To, że się szprzycował/szprycuje to wiadomo nie od dziś ;) w tej sytuacji bardziej bym stawiał na to, że chce pojecać na madrycki finał CL ????
 
goldrush 66

goldrush

Użytkownik
Rafito zostal nazwany przez Agassiego cyt : Mr What Not.; co oznacza: Pan Co Nie ! Chodzi o to ze malo inteligentni ludzie po kazdym zdaniu mowia : co nie ! I tak non stop przez lata. Taki jest Nadal i byl zawsze. Niskie IQ, Safin tez mial taka ksywe ! Nadal byl zbity jak byk na sterydach juz w wieku 17 lat, pozniej problemy ze stawami, zmniejszyli mu wage, gdzie ten jego bicek ? Taki Nadal oplaca kogo trzeba i go kryja w ATP, co sie dziwic ze korupcja i brud w tym sporcie ! Jak oni od 20 lat sa slepi na ustawianie w branzy hazardowej meczow tenisa ! A taka Sharapowa zapomniala chyba zaplacic komu trzeba ostatnio koperte ze ja wyautowali, a koksowala sie tak samo od dekady ! Od ponad dekady !

Jaki piekny ten sport ..... ????

Zapomnialem napisac. Agassi kilka lat temu dawno po zakonczeniu kariery, w swojej ksiazce dla kasy przyznal sie ze zazywal dozylnie jako doping metaanfetamine, czy to mozliwe ? Pokazal tylko jakim jest smieciem i ta federacja kim/czym jest. Nawet nie jest zerem. Bo to za duzo !
 
Do góry Bottom