>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
  • Przypomnienie i prośba o zapoznanie oraz stosowanie się do wymienionych wytycznych odnośnie rozliczania swoich typów na forum!
    TUTAJ!

  • Nowy projekt na forum!
    Podziel się swoim kuponem!

  • Zaobserwuj nasze profile na Insta, X oraz FB i zgarnij gwarantowaną nagrodę!
    SOCIAL MEDIA!

Ciekawostki, newsy z NHL

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Arbitraże w NHL.
Związek zawodowy graczy NHL [National Hockey League Players&#39; Association] podał dziś do publicznej wiadomości listę 15 graczy, którzy zgłosili swoje ekipy do sądu arbitrażowego. Arbitraż rozstrzygnie wysokość kontraktu jaki powinien otrzymać każdy z tych zawodników.
Spośród najciekawszych hokeistów, którzy wezmą udział w arbitrażu są napastnicy Antoine Vermette [Ottawa Senators] i Marek Svatos [Colorado Avalanche] oraz obrońcy Jay Bouwmeester [Florida Panthers] i Dennis Wideman [Boston Bruins]. Tylko dwa kluby będą miały sprawy więcej niż jednego zawodnika. Są to Washington Capitals [Brooks Laich, Shaone Morrisonn] i Minnesota Wild [Pierre-Marc Bouchard i Stephane Veilleux].
Ponadto na liście znaleźli się Chad LaRose [Carolina Hurricanes], Sean Bergenheim [New York Islanders], Dan Fritsche [New York Rangers], Jay McClement [St. Louis Blues], Marcel Goc [San Jose Sharks], Valtteri Filppula [Detroit Red Wings] i Ville Koistinen [Nashville Predators].
Z kolei ostateczny termin zgłaszania zawodników do sądu arbitrażowego przez drużyny mija dzisiaj. Arbitraże rozpoczną się 20 lipca i potrwają do czwartego sierpnia.
nhl.com.pl​
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Zmiany- barw klubowych, kontraktów w NHL.
Aktualna lista NHL- gracz, drużyna, długość kontraktu, zarobki.

Ponadto kilka wybranych przeze mnie informacji.
Buffalo Sabres pozyskali obrońcę Craiga Riveta z San Jose Sharks i wybór w siódmej rundzie draftu w 2010 roku. W zamian do ekipy z Kalifornii powędrowały wybory w drugiej rundzie draftu w 2009 i 2010 roku.
W sezonie 2007/08, Rivet zdobył dla Rekinów pięć goli i 30 asyst, w 74 spotkaniach. Poprawił tym samym swoje najlepsze osiągnięcia w karierze, jeżeli chodzi o asysty i punkty. W 13 meczach playoff, dołożył do tego dorobku sześć asyst. – Licząc się z salary cap, czasami trzeba podejmować trudne decyzje i to była jedna z nich. Craig to prawdziwy profesjonalista i chcielibyśmy podziękować mu za wszystko czego tutaj dokonał – mówił menedżer Sharks, Doug Wilson.
Rivet rozpoczynał hokejową karierę w 1994 roku jako gracz Montreal Canadiens. Przez dwanaście kolejnych sezonów bronił barw Habs, aż do lutego 2007 roku. Wtedy to został oddany do San Jose, w wymianie za obrońcę Josha Gorgesa. Podczas 13 sezonów w NHL, nowy defensor Buffalo rozegrał 744 spotkania, podczas których strzelił 45 goli i zanotował 149 asyst. W rozgrywkach posezonowych 33-letni gracz ma na koncie 63 mecze i 22 zdobyte punkty [3G, 19A].
-------------------------------------------------------------------------
Dan Boyle zrezygnował z klauzuli no-trade i w przyszłym sezonie zagra w San Jose Sharks. Tampa Bay Lightning w zamian za niego i Brada Lukowicha otrzymali obrońcę Matta Carle&#39;a, prospekta Ty Wisharta oraz wybory w pierwszej rundzie przyszłorocznego draftu oraz czwartej rundzie draftu w 2010 roku.
Dan jest jednym z najlepszych ofensywnie usposobionych obrońców ligi. Pozyskanie gracza tego kalibru z pewnością pomoże naszej organizacji – powiedział menedżer Rekinów Doug Wilson. - Nie mogę powiedzieć zbyt wiele dobrego na temat tego, jak to wszystko zostało rozwiązane – nie krył swojego niezadowolenia z wymiany sam zawodnik.
31-letni Boyle zagrał w poprzednim sezonie tylko w 37 spotkaniach [resztę opuścił z powodu kontuzji nadgarstka], zanotował w nich cztery gole i 21 asyst. W lutym podpisał nowy, sześcioletni kontrakt warty 40 mln USD. Podczas ośmiu sezonów w NHL rozegrał 523 mecze, w których zgromadził 76 bramek, 216 asyst oraz 338 karnych minut. W 2004 roku zdobył z Błyskawicami Puchar Stanley`a.
Dla Matta Carle`a poprzedni sezon nie był zbyt udany. W 62 meczach zdobył dwa gole i 13 asyst. Rok wcześniej, w swoim drugim sezonie na taflach zawodowej ligi w 77 spotkaniach uzyskał 42 punkty [11G, 31A].
-------------------------------------------------------------------------
Cory Stillman wraca na do Southeast Division. Były zawodnik Carolina Hurricanes podpisał trzyletnią umowę z Florida Panthers, wartą 10,6 mln USD.
35-letni weteran rozpoczął poprzedni sezon w drużynie Huraganów, ale przed trade deadline trafił do Ottawa Senators. Łącznie rozegrał 76 spotkań w sezonie zasadniczym [24G, 41A] oraz cztery mecze [2G] w playoff. W ciągu całej swej kariery grał w Calgary Flames, St. Louis Blues, Tampa Bay Lightning oraz we wspomnianych Hurricanes i Senators. Dwukrotnie wywalczył Puchar Stanley`a. Do NHL został wybrany przez Płomienie w pierwszej rundzie [szósty numer] draftu w 1992 roku.
------------------------------------------------------------------------
Washington Capitals podpisali dwuletnią umowę z bramkarzem Jose Theodore. Ta decyzja oznacza, że nowego kontraktu w Caps zapewne nie podpisze Cristobal Huet. W każdym roku obowiązywania umowy popularny Theo zarobi 4,5 miliona dolarów.
Jose Theodore bronił do tej pory bramki Colorado Avalanche, do których trafił w 2006 roku. W minionym sezonie wrócił do wysokiej formy, jaką prezentował wcześniej, grając w Montreal Canadiens. W 58 meczach obronił 91 proc. strzałów, wpuszczając 2,44 bramki na mecz. Wygrał dla swego zespołu 28 spotkań. Z dniem 1 lipca stał się wolnym graczem [unrestricted free agent], stąd też możliwe było podpisanie umowy z Capitals.
-------------------------------------------------------------------------
Colorado Avalanche przedłużyli umowę z napastnikiem Wojtkiem Wolskim. 22-letni gracz zarobi w kolejnym sezonie 2,5 milionów USD, a w kampanii 2009/10 zainkasuje 3,1 milionów dolarów.
- Wojtek jest częścią młodej grupy zawodników, która już zyskała sporą renomę w NHL. Dlatego też wierzymy, że będzie ważną częścią przyszłych sukcesów klubu. Jesteśmy zadowoleni z jego rozwoju w zawodowej lidze i liczymy, że nadal będzie wnosił spory wkład w grę naszej drużyny – mówił na konferencji prasowej menedżer Francois Giguere.
W poprzednim sezonie Wolski zdobył 48 punktów, trafiając 18 razy do bramki rywali. Jak można wywnioskować z niektórych wypowiedzi, możliwe, że zawodnik będzie występował w przyszłym sezonie na pozycji centra. Na takiej właśnie pozycji rozpoczynał swoją przygodę z hokejem, na juniorskim poziomie.
------------------------------------------------------------------------
Montreal Canadiens doszli do porozumienia z Andriejem Kosticynem i podpisali trzyletnią umowę z zawodnikiem. Według źródeł serwisu tsn.ca za każdy rok gry Białorusin zarobi 3,25 miliona dolarów.
Kpsticyn był chronionym wolnym graczem [restricted free agent], został wybrany przez Canadiens w pierwszej rundzie draftu w 2003 roku [10 numer]. Poprzedni sezon był przełomowym w karierze zawodnika – w 78 meczach sezonu zasadniczego zdobył 53 punkty [26G, 27A]. Dołożył do tego osiem punktów [5G, 3A] w 12 meczach fazy playoff.
------------------------------------------------------------------------

Jewgienij Małkin
nie dał się skusić lukratywnym ofertom z Rosji i podpisał równie wysoki kontrakt z Pittsburgh Penguins. Rosjanin przedłużył umowę na kolejne pięć lat i zarobi łącznie 43,5 miliona dolarów, czyli 8,7 miliona USD na rok. Ten kontrakt jest praktycznie odzwierciedleniem porozumienia jakie rok temu podpisał Sidney Crosby.
21-letni Małkin ma wciąż ważną umowę z Pingwinami, która będzie obowiązywać w kolejnych rozgrywkach. Nowy kontrakt wejdzie w życie dopiero od sezonu 2009/2010. Zawodnik Penguins zanotował w minionych rozgrywkach 47 bramek i 59 asyst w 82 meczach etapu zasadniczego a w playoff miał 22 oczka [10G, 12A] w 20 spotkaniach.
W ten sposób dwie gwiazdy Penguins [jak i całej ligi] pozostaną razem w Pittsburghu na pewno do 2013 roku – wtedy kończy się kontrakt Crosby’ego. Według nowej umowy Małkin powinien pograć w Pens o rok dłużej.
------------------------------------------------------------------------
Columbus Blue Jackets kontynuują wzmacnianie składu. Wczoraj Niebieskie Kurtki porozumiały się z byłym już graczem Calgary Flames Kristianem Huseliusem podpisując z nim – według źródeł tsn.ca – czteroletnią umowę, wartą 4,75 miliona dolarów na rok.
29-letni Szwed zanotował dobry miniony sezon, gromadząc 25 goli i 41 asyst w 81 meczach. W playoff miał cztery asysty w siedmiu spotkaniach. W ciągu trzech kampanii spędzonych w Calgary, gracz ten uzyskał 182 punkty [74G, 108A] w 216 grach części zasadniczej, dorzucając do tego 12 oczek [2G, 10A] w 20 występach w fazie posezonowej. Huselius został wybrany w drugiej rundzie [#47] draftu przez Florida Panthers w 1997 roku. W ciągu swojej sześciosezonowej kariery w NHL uzbierał 309 punktów [132G, 177A] w 473 meczach fazy zasadniczej. Na jego dorobek z playoff składają się tylko wspomniane statystyki osiągnięte z Płomieniami.
- Kristian jest bardzo uzdolnionym hokeistą, z dobrą orientacją na lodzie i zmysłem hokejowym. To gracz, który w trakcie swojej kariery pokazywał bardzo wysoki poziom. Jest nam bardzo miło mieć zawodnika i osobę takiego kalibru w organizacji Blue Jackets – oświadczył menedżer zespołu Scott Howson.
Podpisanie umowy ze Szwedem to nie jedyny ruch Niebieskich Kurtek. Wczoraj ekipa z Ohio pozyskała Fedora Tjutina oraz Christiana Backmana z New York Rangers, w zamian za Nikołaja Żerdewa i Dana Fritsche`a. Do zespołu trafił także defensor Mike Commodore, a w wymianie z Edmonton Oilers drużynę wzmocnił skrzydłowy Raffi Torres [do Nafciarzy odszedł Gilbert Brule].
-----------------------------------------------------------------------
Włodarze New York Rangers pozyskali z Columbus Blue Jackets dwójkę napastników - Nikołaja Żerdewa oraz Dana Fritsche`a. W przeciwnym kierunku powędrował obrońca Fedor Tjutin oraz Christian Backman.
Żerdew rozegrał w ostatnim sezonie 82 mecze, w których zdobył 61 punktów [za 26 bramek, 35 asyst] oraz odsiedział 35 minut na ławce kar. W ciągu czterech kampanii spędzonych w NHL uzbierał 181 oczek w 283 grach.
Fritsche wystąpił w niedawno zakończonym sezonie w 69 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 10 bramek i 12 asyst. Przez cztery lata gry w zawodowej lidze zanotował 63 punkty w 206 potyczkach.
Tjutin zapisał na swoim koncie pięć bramek i 15 asyst. Na ławce kar odpokutował 43 minuty. W rozgrywkach posezonowych dorzucił trzy punkty [wszystkie za asysty] w 10 meczach. W najlepszej lidze świata gra od czterech lat.
Backman zakończył tegoroczne rozgrywki z dorobkiem 18 punktów [za trzy gole, 15 asyst]. W fazie pucharowej, gdzie rozegrał osiem gier, nie wzbogacił się o żadną zdobycz punktową. W ciągu pięciu kampanii spędzonych w NHL reprezentował barwy takich ekip, jak St. Louis Blues oraz New York Rangers.
------------------------------------------------------------------------
Młodszy brat Siergieja Fiodorowa, Fiodor Fiodorow doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu z New Jersey Devils i po dwóch sezonach spędzonych w Europie wraca za ocean. Na razie nie są znane szczegóły tej umowy.
27-letni Fiodorow był dwukrotnie wybierany w drafcie do NHL. W 1999 roku powędrował on do Tampa Bay Lightning [6 runda, numer 182], a dwa lata później na ponowny wybór zawodnika zdecydowali się Vancouver Canucks [3 runda, numer 66].
Jak dotychczas Rosjanin nie spełnił pokładanych w nim nadziei, występując zaledwie w 18 meczach NHL [w których uzyskał dwie asysty]. Ostatnie dwa lata Fiodorow spędził w rosyjskiej Superlidze [Lokomotiw Jarosław i Dynamo Moskwa] i szwedzkiej Eliteserien [Malmo IF]. W poprzednim sezonie zdobył 12 goli i 13 asyst w 25 spotkaniach, dla moskiewskiego Dynama.
-----------------------------------------------------------------------
Sean Avery to na pewno jeden z najbardziej rozpoznawanych graczy ligi NHL. Nie ma chyba kibica, który nie znałby tego nazwiska. Tym razem został jednak prawdziwą Gwiazdą!
Po dwuletnim pobycie w Nowym Jorku, 28-letni hokeista postanowił zmienić trochę klimat i podpisał czteroletnią umowę z Dallas Stars. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 16 mln USD, co średnio daje 4 mln za sezon gry - a takie właśnie były wymagania gracza. Jego głównym zadaniem jest prowokowanie graczy rywala, a najlepiej na temat Avery`ego w tej roli mógłby wypowiedzieć się bramkarz New Jersey Devils Martin Brodeur.
W NHL Avery gra od 2001 roku, reprezentując kolejno barwy Detroit Red Wings, Los Angeles Kings oraz New York Rangers. W 379 meczach sezonu zasadniczego skrzydłowy zdobył 65 bramek, dodał do tego 102 asysty oraz 1067 minut karnych. W fazie playoff wystąpił 18 razy – jego dorobek to pięć goli oraz siedem asyst.
-------------------------------------------------------------------------
Tampa Bay Lightning zdecydowali się pozyskać kolejnego napastnika, podpisując trzyletnią umowę z Radimem Vrbatą, wartą 3 mln USD rocznie.
Poprzedni sezon był wyjątkowo udany dla 27-letniego Czecha. W 76 występach dla Phoenix Coyotes zdobył 56 punktów za 27 bramek i 29 asyst. Vrbata, wybrany przez Colorado Avalanche w siódmej rundzie [212 numer] draftu w 1999 roku, zagrał w NHL w 422 spotkaniach, strzelając 102 gole i asystując przy kolejnych 124. Dotychczas reprezentował barwy Colorado Avalanche, Carolina Hurricanes, Chicago Blackhawks oraz Phoenix Coyotes.
--------------------------------------------------------------------------
Carolina Hurricanes podpisali kontrakty z czwórką swoich zawodników. Są to Wade Brookbank, Tim Conboy, Ryan Bayda i Anton Babczuk.
31-letni Brookbank w poprzednim sezonie balansował pomiędzy NHL a afiliacją Huraganów w AHL, Albany River Rats. W Raleigh zagrał w 32 spotkaniach [1G, 1A], a w Albany w 25 [2A]. Obrońca podpisał roczny kontrakt o wartości 475 tys USD.
Znaczną część sezonu w River Rats spędził też Tim Conboy. 26-letni obrońca w AHL wystąpił 56 razy, strzelając dwie bramki i dwukrotnie asystując. W barwach Huraganów zagrał natomiast 19 spotkań, gromadząc 5 asyst. Jego dwuletnia umowa ma wartość 975 tys USD.
28-letni Bayda w Albany rozegrał 21 spotkań, gromadząc na swoim koncie siedem goli i 10 asyst. W NHL w 31 meczach uzbierał po trzy bramki i asysty. Skrzydłowy podpisał roczny kontrakt na kwotę 475 tys. USD.
24-letni Babczuk minione rozgrywki spędził w lidze rosyjskiej, w klubie Avangard Omsk, gdzie w 54 spotkaniach zdobył 24 punkty za dziewięć bramek i 15 asyst. Obrońca występował już w klubie z Raleigh w sezonie 2006/2007.
-----------------------------------------------------------------------
Postrzegany zarówno przez fanów jak i fachowców jako najbardziej pożądany gracz dostępny na rynku, Marian Hossa wreszcie zdecydował się wybrać nowego pracodawcę. Napastnik podpisał roczny kontrakt z Detroit Red Wings na kwotę 7,4 mln USD.
29-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie zaliczył 72 występów w Atlanta Thrashers i Pittsburgh Penguins, z którymi dotarł do finału rozgrywek o Puchar Stanley`a [przegranego z ekipą… Red Wings], gromadząc w swoim dorobku 29 goli i 37 asyst. Świetne playoff w jego wykonaniu [12G, 14A w 20 meczach] zmieniło tezę, która mówiła o Hossie jako zawodniku, który nie radzi sobie w tej fazie rozgrywek.
W całej karierze Hossa strzelił 299 bramek i zaliczył 349 asyst w 702 meczach sezonu zasadniczego. Dorobek napastnika uzupełnia 61 punktów [25G, 36A] w 75 grach w fazie playoff.
------------------------------------------------------------------------
Pittsburgh Penguins wyraźnie starają się uzupełnić lukę po odejściu Mariana Hossy. Dzisiaj Pingwiny podpisali roczne kontrakty z dwójką nowych graczy - Miroslavem Satanem i Rusłanem Fiedotenko. Pierwszy zarobi 3,5 miliona dolarów w drugi o milion mniej.
33-letni Satan uzyskał w minionej kampanii 16 bramek i 25 asyst w 80 grach dla New York Islanders. W ciągu 12 sezonów spędzonych w NHL, Słowak – dwukrotny uczestnik Meczu Gwiazd – zanotował 685 punktów [337G, 348A] w 947 meczach fazy zasadniczej i 38 [15G, 23A] w 49 występach w playoff.
Natomiast Fiedotenko miał w ostatnich rozgrywkach 16 trafień i 17 asyst w 67 spotkaniach – także w barwach Wyspiarzy. Gracz ten opuścił kilkanaście gier z powodu kontuzji kolana. 29-letni Ukrainiec rozegrał w karierze 532 meczy w części zasadniczej [123G, 116A] i 53 [13G, 4A] w fazie posezonowej. W 2004 roku zdobył z Tampa Bay Lightning Puchar Stanley’a.
-----------------------------------------------------------------------
Były już prawoskrzydłowy Dallas Stars Antti Miettinen podpisał trzyletnią umowę z Minnesota Wild. W tym czasie 28-letni Fin zarobi siedem milionów dolarów. Rocznie jego pensja wyniesie więc 2,333 miliona USD. W ubiegłym sezonie Miettinen zanotował 34 oczka [15G, 19A] w 69 grach fazy regularnej oraz dwa [1G, 1A] w 15 występach w playoff.
Dla wybranego w siódmej rundzie [224 numer] draftu w 2000 roku przez Gwiazdy zawodnika była to czwarta kampania w NHL. Łącznie rozegrał w tej lidze 238 meczy [38G, 53A] w części zasadniczej i 24 [2G, 3A] w fazie posezonowej.
- To gracz kompletny. Nie jest może zbyt duży, ale świetnie gra fizycznie – komplementował nowego zawodnika Dzikich menedżer tego zespołu Doug Risebrough.
--------------------------------------------------------------------------
Markus Naslund nie jest już graczem Vancouver Canucks! Kapitan zespołu z Kolumbii Brytyjskiej po 12 latach spędzonych w tej organizacji zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt z New York Rangers.
Zawodnik doszedł do porozumienia z nowym zespołem gdyż jak sam podkreślił dla każdego, kto gra w NHL marzeniem jest zagrać w jednej z drużyn Original Six. Dodatkowym, ważnym elementem, była dla Markusa i jego rodziny możliwość zamieszkania w Nowym Jorku. Nowy kontrakt Szweda opiewa na osiem milionów dolarów za dwa sezony gry.
Trzydziestopięcioletni zawodnik rozegrał w NHL 1035 spotkań zdobywając 371 bramek i 452 asysty. Menedżer jego byłego zespołu Mike Gillis podziękował Naslundowi za 12 sezonów spędzonych w organizacji Canucks. Szwed dołączył do zespołu w 1996 w wymianie z Pittsburgh Penguins.
Rangers podpisali także obrońcę Dimitrija Kalinina, który dotychczasowe osiem sezonów w NHL spędził w Buffalo Sabres gromadząc 145 punktów [34G, 111A] w 466 spotkaniach. Rosjanin podpisał roczny kontrakt, którego warunków nie ujawniono.
------------------------------------------------------------------------
Marc-Andre Fleury przez kolejne siedem lat będzie strzegł bramki Pittsburgh Penguins. Liczący sobie 23 lata bramkarz podpisał nowy opiewający na sumę 35 milionów dolarów kontrakt.
Podpisanie kontraktu przez bramkarza oznacza, że nie będzie potrzebna rozprawa arbitrażowa, która miała się odbyć pomiędzy 20 lipca a 4 sierpnia. Menedżer zespołu Ray Shero oddał sprawę swojego bramkarza do rozpatrzenia przez arbitraż, aby mieć więcej czasu na uzgodnienie kontraktu i uniemożliwić innym zespołom prowadzenia negocjacji z bramkarzem po 1 lipca.
Fleury był draftowany przez Pittsburgh w 2003 roku z numerem pierwszym. W ostatnim sezonie z powodu kontuzji kostki opuścił 27 gier. Sezon zakończył z bilansem 19-10-2, zaliczając cztery czyste konta 92,1% skutecznych obron i tracąc 2,33 bramki na mecz. Był też znakomity w fazie playoff notując 14 zwycięstw i sześć porażek przy bardzo wysokim procencie obronionych strzałów 93,3 i tracąc 1,96 bramki na mecz. Między innymi dzięki jego grze Pingwiny po raz pierwszy od 16 lat dotarły do finałów Pucharu Stanley&#39;a.
-----------------------------------------------------------------------
Tampa Bay Lightning podpisali wieloletni kontrakt z Vaclavem Prospalem. Warunki umowy nie zostały ujawnione. Błyskawice pozyskały czeskiego napastnika 18 czerwca w zamian za wybory w siódmej rundzie tegorocznego draftu [otrzymany od Nashville Predators] oraz w czwartej rundzie draftu w 2009 roku.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia. Mamy wobec Vaclava duże oczekiwania. Znakomicie pasuje on do gry razem z Vincentem Lecavalierem oraz Martinem St.Louisem. Ten tercet ma być naszym motorem napędowym w przyszłym sezonie – mówili przy ogłoszeniu decyzji właściciele klubu, Oren Koules i Len Barrie.
33-letni Prospal zagrał w 62 meczach [29G, 28A] poprzedniego sezonu w barwach Bolts, po czym przed trade deadline został oddany do Philadelphia Flyers [4G, 10A w 18 pojedynkach] w zamian za Alexandre Picarda. W playoff miał 13 oczek [3G, 10A] w 17 występach. Po raz pierwszy Czech trafił do Lightning w 2001 roku, kiedy to przeszedł z Florida Panthers. W drugą stronę powędrował wówczas Ryan Johnson i wybór szóstej rundzie draftu. Oprócz wymienionych ekip reprezentował także Ottawa Senators i Anaheim Mighty Ducks. W całej karierze uzyskał 179 bramek i 375 asyst w 792 spotkaniach.
------------------------------------------------------------------------
Trochę tego tutaj podałem... No ale mimo, ze sezon NHL zakończony to włodarze klubów jak i sami zawodnicy szukają zmian barw, czy też zmian obecnych kontraktów.

Ciekawe czy ktoś przeczytał wszystko... ;)

Jeszcze raz link do informacji kto, gdzie będzie grał.
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
ja przeczytałem ;)
jak narazie hity są dwa: przejście Hossy do Red Wings (jakby jeszcze mało powera w ofensywie mieli), oraz opuszczenie Canucks przez Naslunda. Niegdyś trójka Naslund - Linden - Bertuzzi wymiatała, dzisiaj nic z niej nie zostało. Szkoda, teraz Orki muszą opierać swoją ofensywę na braciach Sedinach.
Ciekaw jestem jak to bedzie z Forsbergiem, jest wolnym graczem, ale uwazam ze ma tylko dwie drogi - albo podpisze kontrakt z Avalanche albo zakończy karierę. Nie sądze zeby po raz kolejny Philadelphia po niego sięgnęła, a chyba inne kluby nie wchodzą juz całkowicie w grę. Joe Sakic jest w identycznej sytuacji... mam nadzieje ze obaj zostaną w Colorado Avalanche, bo po prostu są niezastąpieni.
 
hamas 0

hamas

Użytkownik
Moze ja tez sie wypowiem co do najciekawszych transferow, co mnie cieszy co nie bardzo....

Zaczne od tej drugiej opcji...Boli mnie fakt przejscia Mariana Hossy do Detroit Red Wings, w tej ekipie jest sporo ofensywnych graczy, wiec Hossa moze sie &quot;zepsuc&quot;, taki symptom Realu Madryt z pilki noznej. Cieszy mnie niezmiernie fakt pozostania w Pittsburghu Pinguins, Jewgenija Malkina - jest on moim zdaniem najwartosciowszym zawodnikiem ligi na dzien dzisiejszy i mam nadzieje potwierdzi to w przyszlym sezonie. Drugim powodem do radosci jest przedluzenie konktraktu Jean-Sebastien Giguere z Anaheim oraz przedluzenie kontraktu Higginsa z Montrealem. Ciekawie rowniez zapowiada sie pozostanie w bramce Red Wings Dominika Haska, ciekawe w ilu spotkaniach bedzie bronil? ???? Jeszcze jeden zasmucajacy fakt - Heselius opuszcza Flames, zatem nie zobaczymy juz przyjemnej dla oka gry Ignila - Heselius na rzecz CBJ.

P.S Zaluje tylko jednego - ze ten niby swietny Alex Ovechkin nie przeszedl do jakiegos lepszego zespolu, gdzie mial bym konkurentow w ofensywie np. Red Wings, Pinguins, ciekawi mnie co by wtedy pokazal i daje sobie reke uciac, ze nie zdobyl by wtedy tylu nagrod co w zeszlum sezonie.

Pozdrawiam H
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
Co do Owieczkina to dziwne rozumowanie, uważasz że grając praktycznie samemu (od biedy tam mozna tez wymienic Backstroma i Semina w Capitals ale to inny poziom) jest łatwiej w jakiś sposób? Moim zdaniem to właśnie w ten sposób pokazuje klase, nie raz i nie dwa razy Alex praktycznie sam wygrywał mecze dla Washingtonu.
 
hamas 0

hamas

Użytkownik
Co do Owieczkina to dziwne rozumowanie, uważasz że grając praktycznie samemu (od biedy tam mozna tez wymienic Backstroma i Semina w Capitals ale to inny poziom) jest łatwiej w jakiś sposób? Moim zdaniem to właśnie w ten sposób pokazuje klase, nie raz i nie dwa razy Alex praktycznie sam wygrywał mecze dla Washingtonu.
A jego gra w reprezentacji? Alex ma tam spore problemy, gra tam slabiej nawet od nizej notowanego Kulemina. NIe neguje tego, ze jest bardzo dobrym zawodnikiem, po prostu ciekawi mnie jego gra w innym zespole, czyt. lepszym zespole. Jak sam mowisz, &quot;grajac praktycznie samemu&quot; w Capitals, czy zagral bym na swoim wysokim poziomie wtedy kiedy by sam juz nie gral tzn mialby plecy itp. np w Pittsburghu, Dallas czy nawet Flyers albo w Twoim Avalanche. Zreszta &quot;Owca&quot; w koncu zmieni klub chociaz podpisal ten bodajze 12-letni konktrakt nie pamietam, zmieni wczesniej zespol, bo Stanleya z Capitals raczej nie zdobecie, a napewno nie w najblizszym sezonie.

Pozdro panmv
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
nie oceniajmy jego gry w reprezentacji po jednym turnieju ????
co do sprzedaży Owieczkina to wątpie by w najblizszych latach opuścił on Washington. Mało to jest super-rakiet które grają w słabych klubach? Kovalchuk w Atlancie, Lecavalier w Tampie to tylko 2 takie przykłady, a w przeszłości było ich jeszcze więcej. A to ze Washington nie zdobędzie Stanleya to bym sie tak nie zapędzał ???? Pamiętasz Tampę w 2004 czy Carolinę w 2006?
 
hamas 0

hamas

Użytkownik
panmv - co do Kovalchuka to sie nie moge zgodzic, moze on jest &quot;rakieta&quot; a raczej byl...Powiedz mi prosze jak on gral w Trashers po odejsciu pana Hossy...? Ile bramek strzelil? Duuzo mniej niz zwykle, nie mial, hmmm , ze tak powiem &quot;podajacego&quot; do rozgrywania skutecznym akcji i ostatecznie wyladalwal na ktoryms tam miejscy w kwalifikacji najlepszych strzeacow ligi, nie chce mi sie teraz szperac w moich statach ale tak bylo. A &quot;Owca&quot; hmmm czekam na wypowiedz wiernego fana talentu Alexa pana foxa71.

Pozdrawiam H
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
hehe, idac tym torem to rowniez mozna skreslic Lecavaliera, bo po odejsciu Richardsa jego skutecznosc również spadła ????
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Kolejna porcja newsów z NHL
Kilka wybranych newsów, które moim zdaniem są godne uwagi.

Pavol Demitra
został oficjalnie graczem Vancouver Canucks. Według sportsnet.ca, Słowak zarobi 8 milionów dolarów, przez dwa sezony gry. Tymczasem Orki podpisały również roczny kontrakt z obrońcą Robem Davisonem.
Od dwóch lat Demitra występował w Minnesota Wild. W poprzednim sezonie zdobył dla Dzikich 54 punkty [15 goli i 39 asyst] w 68 spotkaniach sezonu regularnego. Pauza w czternastu spotkaniach była spowodowana kontuzją pachwiny, z jaką zmagał się w październiku i listopadzie. W sześciu spotkaniach pierwszej rundy playoff, przeciwko Colorado Avalanche, Słowak uzyskał gola i dwie asysty.
34-latek rozpoczynał karierę za oceanem w Ottawa Senators, przez których został wybrany w drafcie [w dziewiątej rundzie, z numerem 227] w 1993 roku. Później, przez osiem sezonów zdobywał punkty dla St.Louis Blues. W sezonie 2005/2006 występował w ekipie Los Angeles Kings. W 750 meczach w sezonie regularnym, Demitra ma na koncie 699 oczek [281G, 418A]. W 71 spotkaniach w playoff były zawodnik Minnesoty uzbierał 47 punktów [19G, 28A].
Davison przystał na roczną umowę, na mocy której ma zarobić 560 tysięcy dolarów. 28-letni zawodnik, niemal całą karierę związany był z San Jose Sharks. Rekiny wybrały go w drafcie [czwarta runda, numer 98] w 1998 roku. W ekipie z Kalifornii, nowy obrońca Vancouver spędził pięć sezonów, po czym został oddany do New York Islanders [podczas tegorocznego trade deadline]. Davison rozegrał dotychczas 195 meczów w sezonie zasadniczym, w których uzbierał 16 punktów [3G, 13A]. Dodatkowo jako zawodnik Sharks zagrał w sześciu spotkaniach playoff, notując dwie asysty.
---------------------------------------------------------------------

National Hockey League i nowopowstała rosyjska Kontynentalna Liga Hokeja [Continental Hockey League] podpisały wczoraj porozumienie regulujące politykę transferową pomiędzy obiema zainteresowanymi stronami. Do zawarcia tego paktu doszło w Szwajcarii w siedzibie Międzynarodowej Federacji hokeja na lodzie [IIHF] na spotkaniu przedstawicieli NHL, związku zawodowego zawodników najlepszej hokejowej ligi świata [NHLPA] i reprezentantów lig europejskich. Zgodnie z porozumieniem zarówno NHL jak i KHL będą respektować kontrakty zawarte w obu ligach.
- Każdy zgodził się, ż tym że w najbliższej przyszłości będzie respektował umowy innych – oświadczył wysłannik NHL Bill Daly. Z kolei dyrektor związku graczy Paul Kelly stwierdził, że „wszystkie strony określiły potrzebę oczywistego szacunku pomiędzy ligami”. Jednym z przedstawicieli strony rosyjskiej był Aleksander Miedwiediew założyciel Kontynentalnej Liga Hokeja. Rosjanin został wybrany do uczestnictwa we wrześniowych obradach grupy roboczej, zorganizowanej w celu stworzenia nowego międzynarodowego porozumienia transferowego, które wygasło w zeszłym miesiącu, po tym jak wycofało się z niego sześć najważniejszych hokejowo krajów europejskich [ostatnie porozumienie Rosjanie zerwali trzy lata temu].
- Nie ma sensu wywoływać wojny – skomentował całą sprawę prezydent IIHF Rene Fasel. – Każda strona przyznała, że możemy łatwo ją wywołać, ale nie będzie zwycięscy a przegra głównie cała dyscyplina. Nawet jeśli nie dojdziemy do porozumienia dzisiaj to nareszcie dobrze się wzajemnie rozumiemy - dodał. Tymczasem pozostałe najważniejsze kraje z Europy – Czechy, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Słowacja i Szwajcaria chcą – podobnie jak Rosjanie – zwiększenia sumy odstępnego, którą kluby NHL miałby płacić zespołom europejskim, przy ściąganiu ich zawodnika za ocean. Ostatnio kwota ta wynosiła 200 tysięcy dolarów.

Na dzisiejszym spotkaniu północnoamerykańscy działacze zajęli też głos w sprawie nowej ligi w Europie. – Nie traktujemy jej jako zagrożenie. Wciąż wierzymy, że najlepsi hokeiści na świecie będą ciągle grali w NHL. Muszę jednak powiedzieć, że Rosjanie chcą ustanowić nowy porządek a pewnego dnia ta liga może wykroczyć po za granice Rosji. To ambitny plan biznesowy i wygląda na to, że mają bardzo dobre zarządzanie – powiedział Bill Daly. Z kolei National Hockey League Players&#39; Association odbiera KHL jako coś pozytywnego. – To da wielu naszym zawodnikom miejsce do gry. Da im to też argument jakiego wcześniej nie mieli. Mając dobrą ofertę z KHL będą mogli polepszyć swoją sytuację w rozmowach z zespołami z NHL. A jeśli młodzi Rosjanie chcą przyjść i grać za oceanem to powinni mieć pełną swobodę – dodał Paul Kelly.
Kontynentalna Liga Hokeja rozpocznie swój debiutancki sezon we wrześniu. Wezmą w niej udział 24 drużyny, w tym 22 rosyjskie i po jednej z Białorusi i Kazachstanu. W 25-osobowych składach będzie miejsce dla pięciu obcokrajowców.
--------------------------------------------------------------------

Zaledwie dzień po zawarciu porozumienia pomiędzy NHL a Kontynentalną Ligą Hokeja doszło do swego rodzaju precedensu. Aleksander Radułow zdecydował się opuścić Nashville Predators i podpisał trzyletni kontrakt z Saławatem Julajew Ufa. Według nieoficjalnych danych rosyjski klub zaoferował mu zarobki na poziomie 13 milionów dolarów – wolnych od podatku. Przeliczając to na obowiązujący w stanie Tennessee 35% podatek dla takich kwot, wychodzi suma 18 mln USD.
22-letni Radułow wciąż ma do wypełnienia ostatni rok z kontraktu z Drapieżcami. Rosjanin, który zanotował w ubiegłym sezonie 22 gole i 58 asyst w 81 meczach, zarobił w tej kampanii 688,9 tysięcy dolarów. W przyszłych rozgrywkach miał otrzymać 984 tysiące USD. Skrzydłowy oświadczył, że „już wcześniej ostrzegał Predators, iż chce zagrać w Rosji”. – Powiedziałem szefostwu klubu, że chciałbym występować w ojczyźnie a niektóre rosyjskie zespoły zaoferowały mi lepsze warunki niż te, które miałem w Nashville – powiedział Radułow. – Odpowiedzieli, że oddzwonią w tej sprawie, ale nigdy nie zadzwonili. Wydaje się, że albo nie byli mną zainteresowani, albo nie uwierzyli, że mógłbym wrócić do domu. Tak czy siak, cieszę się, że wróciłem tutaj – dodał.
Napastnik wyraził także przekonanie, ze jest mało prawdopodobne, aby Drapieżcy mieli prawo żądać jego powrotu do NHL, gdyż w momencie porozumienia wciąż nie było żadnego przepisu regulującego takie transfery graczy. Z kolei zaniepokojenie zaistniałą sytuacją wyraziła Międzynarodowa Federacja Hokeja [IIHF], w której siedzibie doszło przecież wczoraj do podpisania paktu pomiędzy KHL a NHL. Rzecznik prasowy IIHF Szymon Szemberg nazwał wczorajsze wydarzenie „skandalicznym naruszeniem” podpisanego porozumienia i stwierdził, że Federacja będzie w takich przypadkach wywierała naciski na pokojowe zakończenie sprawy. – IIHF przestrzeże KHL przed nieakceptowaniem tego kontraktu, zgodnie z tym co ustalono w czwartkowym porozumieniu – oznajmił. Natomiast Predators – ustami rzecznika prasowego – oświadczyli, że „gracz wciąż należy do organizacji z Nashville i spodziewają się go na wrześniowym obozie przygotowawczym”.
Radułow został wybrany z 15 numerem w drafcie w 2004 roku przez ekipę Drapieżców. W latach 2004-2006 spędził dwie udane kampanie w QMJHL. W NHL rozegrał dwa sezony, gromadząc łącznie 95 oczek [44G, 51A] w 145 sp0otkaniach fazy regularnej i osiem [5G, 3A] w 10 grach w playoff.
----------------------------------------------------------------------

Nie tylko Aleksander Radułow skusił się na ofertę z Kontynentalnej Ligi Hokeja. Wczoraj kontrakty z rosyjskim klubu podpisało trzech graczy, bardzo dobrze znanych na taflach NHL. Są to Jozef Stumpel, Mike York i Siergiej Brylin.
35-letni Stumpel uzbierał w minionym sezonie siedem trafień i 13 asyst w 52 meczach dla Florida Panthers, zmagając się niestety z kontuzją ramienia. W całej swoje karierze w NHL reprezentował wspomniane Pantery oraz Los Angeles Kings i Boston Bruins. To właśnie ten ostatni klub wybrał go drugiej rundzie draftu [#40] w 1991 roku. Jego dorobek to 677 punktów [196G, 481A] w 957 pojedynkach. Z kolei w playoff dorzucił 30 oczek [6G, 24A] w 55 grach. Słowak, którego kontrakt został niedawno wykupiony, będzie grał w Barysie Astana.
Natomiast York [30 lat], który porozumiał się z Sibirem Nowosybirsk, spędził ostatnie rozgrywki w Phoenix Coyote, gdzie miał sześć bramek i osiem asyst w 63 spotkaniach. Wcześniej występował m in. w Philadelphia Flyers, New York Islanders, Edmonton Oilers i New York Rangers. W 578 występach w fazie zasadniczej uzyskał 322 punkty [127G, 195A]. W playoff odnotował dwie asysty w sześciu występach.
Siergiej Brylin od początku swojej kariery w NHL występował tylko w New Jersey Devils. Od najbliższego sezonu będzie graczem SKA St. Petersburg. W zeszłej kampanii zaliczył 16 punktów [6G, 10A] w 82 meczach fazy zasadniczej. W playoff rozegrał pięć pojedynków [1G]. Rosjanin wystąpił w 765 spotkaniach etapu regularnego [129G, 179A] i 104 w fazie posezonowej [14G, 19A].
---------------------------------------------------------------------

Większość serwisów, w tym także nhl.com.pl, podawała kilkanaście dni temu informację o podpisaniu przez Vincenta Lecavaliera [TBL] nowego, dziewięcioletniego kontraktu. Według rewelacji RDS.ca, Błyskawice podpisały ze swoją gwiazdą aż 11-letnią umowę wartą 85 mln. USD!
Jak donosi RDS.ca, wcześniejsze informacje były niepotwierdzone i okazały się błędne. We wtorek ma nastąpić oficjalne ogłoszenie nowej, jedenastoletniej umowy Lecavaliera. W pierwszych siedmiu sezonach, napastnik Lightning zarobi okrągłe 10 milionów USD. W kolejnych czterech latach na jego konto wpłynie odpowiednio 8 mln, 4,5 mln, 1,5 mln i w ostatnim sezonie &quot;tylko&quot; jeden milion dolarów.
28-letni zawodnik cała swoją karierę spędził w Tampa Bay i jest liderem organizacji z Florydy pod względem rozegranych spotkań [710], bramek [273] oraz punktów [602]. Był wybierany przez Błyskawice z numerem pierwszym w drafcie, w 1998 roku. W sezonie 2003/04, razem z Tampa Bay Lightning, świętował zdobycie Pucharu Stanley’a. W minionej kampanii Lecavalier zdobył najwięcej goli w NHL [52] i wywalczył Maurice „Rocket” Richard Trophy.
----------------------------------------------------------------------
Tampa Bay Lightning nie przestają wzmacniać ofensywy. Tym razem, roczne przedłużenie kontraktu podpisał środkowy Chris Gratton. Wedle nowej umowy gracz zarobi przez następny rok 1,25 milionów USD.
- Jesteśmy niebywale zadowoleni, że Chris będzie występował w naszym zespole. To prawdziwy profesjonalista, który idealnie wpisuje się w nasz plan. Wierzymy, że dopisze mu zdrowie i pomoże nam rywalizować przeciwko innym drużynom – mówił wiceprezydent Błyskawic, Brian Lawton.
W minionym sezonie, Gratton wystąpił w 60 spotkaniach, w których zdobył 10 goli i 11 asyst. Przez większość sezonu borykał się jednak z kontuzją biodra, która zmusiła go do operacji i opuszczenia ostatnich 19 meczów fazy regularnej. Zawodnik zaczynał swoją przygodę z hokejem właśnie w Tampa Bay. Lightning wybrali go w drafcie z trzecim numerem w 1993 roku i w tym klubie spędził wcześniej sześć sezonów. 33-latek znajduje się na siódmym miejscu w statystykach organizacji z Florydy pod względem rozegranych meczów, goli, asyst i punktów.
W sumie, Gratton spędził na lodowiskach NHL 15 sezonów, grając dla Lightning, Philadelphia Flyers, Buffalo Sabres, Phoenix Coyotes, Colorado Avalanche i Florida Panthers. W 1068 meczach sezonu zasadniczego uzbierał 565 punktów [214G, 351A]. W rozgrywkach posezonowych, Gratton rozegrał 40 spotkań i zdobył 15 oczek [8G, 7A].
nhl.com.pl​

Nastąpiło porozumienie między NHL a Rosją. Od dłuższego czasu Rosja oskarżała NHL o &quot;podkradanie&quot; graczy. Choć suma &quot;odstępnego&quot; 200 tyś. $ to i tak jest śmieszna dla klubów NHL. Jeśli chcą ściągnąć zawodnika z Rosji to dla nich nie jest to problem.
Radulov zdecydował się grać w nowej lidze. Jak widać kolejny gracz NHL który poszedł grać tam gdzie lepiej zapłacą. Wyliczenia wyżej ;)
 
Prince de Belial 1,8M

Prince de Belial

Forum VIP
Jaromir Jagr wymienił Manhattan na Lenina 50

Normalny człowiek na pytanie czy wymieniłby luksusowy apartament na Manhattanie na adres Lenina 50 w Omsku popukałby się w głowę. Jednak słynny hokeista Jaromir Jagr długo nie zastanawiał się, gdy miejscowy Awangard zaproponował mu podpisanie kontraktu.

35-letni Czech, jeden z najlepszych hokeistów świata przełomu 20. i 21. wieku, przeniósł się do miasta, gdzie zdarzały się przypadki zamarzania telefonów komórkowych i czasem spadał pomarańczowy śnieg.

Obywatele tego siódmego co do wielkości miasta w Rosji (1,2 mln mieszkańców) założonego w 1716 roku twierdzą, że gdy tylko miejscowy Awangard kupi jakąś gwiazdę, to natychmiast drożeje benzyna. W tym stwierdzeniu jest chyba sporo prawdy, gdyż dzień po podpisaniu kontraktu cena litra paliwa skoczyła o jednego rubla.



Trudno się dziwić takim opiniom, choć rzecznicy głównego sponsora klubu regularnie im zaprzeczają w oficjalnych oświadczeniach. Dobrodziejem, który daje pieniądze, jest naftowa kompania Sibnieft. Trudno więc dziwić się właścicielowi kilkunastoletniego żiguli, który klnie jak szewc płacąc za droższe tankowanie, choć jest wielkim sympatykiem hokeja.

Ci, którzy się skarżą, są jednak w mniejszości. Jaromir Jagr został przyjęty jak swój. Na drugi dzień po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu dwóm chłopcom nadano imię Jaromir. W następnych chrzcinach było osiem takich przypadków.

- Czesi zostawiają na Syberii kolejne swoje ślady - pisze dziennikarz Karel Knap. - Swego czasu maszerowali tutaj czechosłowaccy legioniści, pisał Jarosław Haszek. Teraz z powodu jednego hokeisty przybywa Jaromirów.

Miasto jest pełne kontrastów. Nad brzegiem Irtyszu wybudowano halę do hokeja, jakiej w Czechach długo nie będzie. Pod wspomnianym adresem Lenina 50 i w pobliskiej okolicy zbudowano nowoczesne wieżowce przypominające te z Manhattanu. Kilka przystanków autobusowych dalej stoi restauracja pamiętająca lata sześćdziesiąte, w której mężczyźni w kożuchach i walonkach piją na stojąco ze szklanek wódkę. Trzeba wielkiej odwagi, żeby wejść do środka, jeszcze większej, żeby skorzystać z toalety.

Jaromir Jagr nie ukrywa, że do Omska przyszedł dla pieniędzy. Grał już w tym klubie w latach 2004-05 w okresie zawieszenia rozgrywek NHL. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na rok. Apartament przy Lenina 50 nie różni się od tego jaki miał w Nowym Jorku. Pieniądze ma zdecydowanie większe.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Winter Classic: CHI i DET pod gołym niebem
Winter Classic: CHI i DET pod gołym niebem.
NHL zadecydowała, że następne spotanie z cyklu Winter Classic rozegrane zostanie w Chicago. Pierwszego stycznia 2009 roku, na otwartym obiekcie Wrigley Stadium zmierzą się Chicago Blackhawks i Detroit Red Wings. Będzie to 701 pojedynek pomiędzy oboma zespołami. Żadne drużyny w NHL nie rozegrały przeciwko sobie więcej meczów w sezonie regularnym. – NHL jest bardzo zadowolone, że może przywrócić historyczną rywalizację, na jeden z bardziej historycznych stadionów sportowych – oświadczył komisarz ligi Gary Bettman. – Powiedzieliśmy na początku, że zrobimy wszystko co możliwe żeby Chicago Blackhawks znaleźli się w centrum uwagi. To było potrzebne naszym fanom i całemu miastu – podkreślał właściciel Blackhawks, Rocky Wirtz.
- Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że jesteśmy jednym z faworytów. Każdy członek naszej organizacji był niesamowicie podekscytowany tym, że może stać się częścią takiego wydarzenia. To znakomita możliwość do promowania hokeja, całej ligi, a także naszego zespołu. Jednocześnie jest to przeżycie, które może się przytrafić tylko raz w życiu – mówił z kolei menedżer Czerwonych Skrzydeł, Ken Holland. Godzina rozpoczęcia została wyznaczona na 19:00 polskiego czasu. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizje CBC i RDS [w Kanadzie] i NBC [w USA].
O tym, że kolejnymi uczestnikami meczu na otwartym stadionie będą Blackhawks i Red Wings mówiło się już od dłuższego czasu. Niespodziewanie jednak, do rozegrania meczu wybrany został stadion Wrigley Field. To druga najstarsza, bejsbolowa arena, która powstała w 1914 roku. Na co dzień swoje mecze rozgrywają tutaj zawodnicy Chicago Cubs, klubu Major League Baseball. Według większości wcześniejszych spekulacji, mecz miał odbyć się na Yankee Stadium, na którym na codzień występują gracze New York Yankees. Bettman podkreślił jednak, że cały czas trwają rozmowy, aby na tym stadionie odbył się w przyszłym roku kolejny taki mecz. Wśród zespołów, które miałyby wówczas zagrać wymienia się New York Rangers i Boston Bruins.
Przypomnijmy, że tegoroczny mecz na otwartym stadionie odbył się pierwszego stycznia w Buffalo, na Ralph Wilson Stadium. W spotkaniu pomiędzy Buffalo Sabres i Pittsburgh Penguins padł rekord frekwencji, który wyniósł dokładnie 71, 217 widzów. Mecz zakończył się zwycięstwem Pingwinów 2:1, a zwycięskiego gola w konkursie rzutów karnych zdobył Sidney Crosby. W sumie będzie to trzeci mecz tego typu. 22 listopada 2003 roku Edmonton Oilers podejmowali Montreal Canadiens.
nhl.com.pl​
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
NHL ogłosiła szczegółowy terminarz
NHL ogłosiła szczegółowy terminarz.
National Hockey League ogłosiła wczoraj terminarz na zbliżający się sezon 2008/2009. Podobnie jak przed rokiem hokeiści najlepszej hokejowej ligi świata zainaugurują rozgrywki w Europie. Rok temu zaszczytu tego dostąpił Londyn, gdzie dwumecz rozegrały ekipy Anaheim Ducks i Los Angeles Kings. Tym razem dojdzie łącznie do czterech spotkań. W Sztokholmie dwukrotnie zmierzą się Ottawa Senators i Pittsburgh Penguins a w Pradze dwa pojedynki stoczą Tampa Bay Lightning i New York Rangers. Oba wydarzenia odbędą się czwartego i piątego października. Warto podkreślić, że od przyszłej kampanii zacznie obowiązywać nowy układ gier.
Nowy terminarz już nie zakłada aż ośmiu spotkań z rywalami z dywizji, jak to było do tej pory. Teraz każdy zespół spotka się z każdą ekipą ze swojej dywizji po sześć razy [łącznie 24 gry]. Przeciwko drużynom z konferencji zespoły rozegrają po cztery mecze [łącznie 40]. Oprócz tego zostaje 18 spotkań z 15 przeciwnikami spoza konferencji. Z tych 18 gier, każdy zaliczy po trzy dwumecze - spotkanie u siebie i na wyjeździe w krótkim odstępie czasu - z trzema różnymi ekipami z drugiej konferencji.
Z innych ciekawszych wydarzeń, które zostały wpisane do nowego terminarza, warto wymienić Winter Classic, do którego dojdzie pierwszego stycznia 2009 roku. Wtedy Chicago Blackhawks i Detroit Red Wings zmierzą się na otwartym obiekcie Wrigley Stadium, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają Chicago Cubs z Major League Baseball. Będzie to 701 pojedynek pomiędzy Jastrzębiami a Czerwonymi Skrzydłami. Ekipa z Detroit uczci także w bardzo podniosły sposób inauguracyjne spotkanie w sezonie, w którym dojdzie do podwieszenia pod sufitem Joe Louis Arena tablicy z 11 tytułem mistrzowskim. Rywalem w tym pojedynku będą bowiem Toronto Maple Leafs, a spotkania tych ekip to po prostu hokejowy klasyk.
Natomiast finalista ostatnich finałów Pucharu Stanley’a - Pittsburgh Penguins będą mieli okazję do małego rewanżu na Red Wings już 11 listopada, gdy zawitają do HockeyTown. Do ciekawego wydarzenia dojdzie 21 lutego, który to dzień będzie Dniem Hokeja w Kanadzie. Wtedy wszystkie sześć ekip kanadyjskich zagra swoje mecze i to przeciwko sobie.

nhl.com.pl​

 
nivet 277

nivet

Użytkownik
NHL ogłosiła terminarz przedsezonowych sparingów
NHL ogłosiła terminarz przedsezonowych sparingów
Jeszcze ponad miesiąc dzieli nas od fazy przedsezonowej w National Hockey League. Wczoraj liga ogłosiła terminarz sparingów przed kampanią 2008/2009. Tegoroczne mecze towarzyskie będą rozgrywane w okresie od 20 września do szóstego października i obejmą 110 spotkań. Kluby, które rozpoczną sezon zasadniczy pojedynkami w Europie tj. New York Rangers, Ottawa Senators, Pittsburgh Penguins i Tampa Bay Lightning rozegrają także pięć meczy z zespołami europejskimi.
Źródło: nhl.com.pl
Link: http://www.nhl.com.pl/artykuly.php?aid=5576
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom