>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
  • Przypomnienie i prośba o zapoznanie oraz stosowanie się do wymienionych wytycznych odnośnie rozliczania swoich typów na forum!
    TUTAJ!

  • Nowy projekt na forum!
    Podziel się swoim kuponem!

  • Zaobserwuj nasze profile na Insta, X oraz FB i zgarnij gwarantowaną nagrodę!
    SOCIAL MEDIA!

Ciekawostki, newsy z NHL

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP
oczywiście, że tak się zdarza, nie licząc np. MIKE&#39;A MODANO od zawsze w jednym klubie. No i doczekał się po ponad 10-ciu latach swojego Stanleya z Dallas. I najprawdopodobniej tam też zakończy karierę.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Witam!
Spodobał mi się skrót meczu Columbus- Waszyngton. Nie oglądałem meczu ale polecam zobaczyć bramki- zwłaszcza SH Goal Nasha przy 5 on 3 dla WAS ????
Link do SH Goal Nash&#39;a
Link do skrótu całego meczu CBJ- WAS

A tutaj reklama, którą jak widzę to mnie powala z nóg. A dokładniej powala mnie kibic Orek.

Reklama

Pozdrawiam!

EDIT: Jak jeszcze będąc w temacie Nasha&#39;a to polecam zobaczyć jeszcze jedną jego bramkę tym którzy jej nie widzieli.
Link do Amazing goal by Rick Nash
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
Cóż za nieszczęście. Ogromny niefart. Na szczęście szybko przewieziono go do szpitala, i z tego co wiadomo jego stan jest stabilny.
W ogóle hala w Buffalo ma &quot;szczęście&quot; do takich sytuacji, w 22 marca 1989 roku bramkarz Sabres Clint Malarchuk doznał jeszcze poważniejszych obrażeń.
http://youtube.com/watch?v=plvKlnguJVE
na szczęście i tutaj wszystko skończyło sie dobrze, Clint tylko 1 dzien przebywał w szpitalu, a juz po tygodniu wrócił do bramki, rozgrywając mecz z Quebec Nordiques.
to tylko dowodzi, ze mimo wielu lat wprowadzania poprawek w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa graczom, na lodowisku nadal moze stac sie tragedia.
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
To chyba bedzie jeden z najlepszych trade-deadline w historii Colorado Avalanche.
Ekipa która zdobyła w 2001 roku puchar Stanleya powoli zbiera się do kupy.
Tuż przed rozpoczęciem TDL do zespołu po paruletniej przerwie powrócił Peter &quot;Foppa&quot; Forsberg, szwedzki magik jak to niektórzy mówią ;) chce wspomóc zespół w którym spędził prawie całą karierę.

Do zespołu po paru latach przerwy wrócił też jeden z najlepszych kanadyjskich obrońców w historii, Adam Foote. Wcześniej spędził trochę czasu w Columbus, ale sam przyznał się do tego, ze długo żałował opuszczenia Colorado. W zamian za Adama, Columbus o trzymało 1st pick w drafcie.

Mówi się też o możliwym powrocie Roba Blake&#39;a. Władze Los Angeles Kings poprosili go o zrezygnowanie z klauzuli uniemożliwiającej transfer, gdyż chcą go oddać do innego zespołu. Blake powiedział, że zgodzi się, ale tylko pod warunkiem przejścia do Colorado Avalanche. Blake grał w Denver w latach 2001-2006. Problemem jednak moze byc cena tego obrońcy, jestem jednym z najlepiej opłacanych zawodników w lidze.

Ruslan Salei, rosyjski obrońca to kolejny nabytek Lawin. Swego czasu był najlepszym obrońcą po Niedermayerze w druzynie Anaheim. Ostatnio grał we Florida Panthers.
Dzisiaj w nocy Colorado będzie grać z Vancouver, na pewno w składzie będzie Foote (grał wczoraj z Calgary, Avs wygrało 2:3), prawdopodobnie wystąpią też Forsberg i Salei. Niedawno powrócił po kontuzji Sakic. Jestem skłonny postawić pieniądze na mój ukochany zespół dzisiejszej nocy, wszystko im sprzyja, nowe nabytki, atmosfera w druzynie, ogromna motywacja by drugi rok z rzędu nie przepuscic PO... Smiem stwierdzić, ze Colorado chyba najbardziej zależy na punktach w tej cwhili. Mysle ze dzisiaj Canucks zostaną zwyciężeni.
Vancouver Canucks vs Colorado Avalanche

Mój typ: 2 (z OT) @ 2,35
Inne hity tegorocznego TDL

Brad Richards: Tampa Bay Lightning --&gt; Dallas Stars
Cristobal Huet: Montreal Canadiens --&gt; Washington Capitals
Marian Hossa: Atlanta Thrashers --&gt; Pittsburgh Penguins
Brian Campbell: Buffalo Sabres --&gt; San Jose Sharks
Sergei Fedorov: Columbus Blue Jackets --&gt; Washington Capitals
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Trade deadline w NHL.
Kilka informacji na temat niedawnych zmian barw klubowych w NHL. Trochę czasu minęło, ale chyba warto podać kompletną listę.
26 luty był ostatnim dniem na transfery w NHL. W sumie barwy klubowe zmieniło 45 zawodników.
Skróty nazw zespołów przy nazwiskach hokeistów przedstawiają nowych pracodawców danego zawodnika bądź klub, który uzyskał wybór w drafcie.
1. Bryce Salvador [NJD] – Cam Janssen [STL]
2. Wade Belak [FLA] – wybór w piątej rundzie draftu 2008 [TOR]
3. Brian Campbell, wybór siódmej rundzie draftu 2008 [SJS] – Steve Bernier, wybór w pierwszej rundzie draftu 2008 [BUF]
4. Brad Richards, Johan Holmqvist [DAL] – Mike Smith, Jussi Jokinen, Jeff Halpern, wybór w czwartej rundzie draftu 2009 [TBL]
5. Cristobal Huet [WSH] - wybór w drugiej rundzie draftu 2009 [MTL]
6. Rusłan Salei [COL] – Karlis Skrastins, wybór w trzeciej draftu 2008 [FLA]
7. Tuomo Ruutu [CAR] – Andrew Ladd [CHI]
8. Martin Lapointe [OTT] – wybór w szóstej rundzie draftu 2008 [CHI]
9. Adam Foote [COL] – warunkowy wybór w pierwszej rundzie draftu 2008 lub 2009, w zależności czy Colorado wejdą do tegorocznych playoff oraz warunkowy wybór w czwartej rundzie draftu 2009, w przypadku jeśli po obecnym sezonie gracz przedłuży kontrakt z Avalanche [CBJ]
10. Sergiej Fiodorow [WSH] – Ted Ruth [CBJ]
11. Rob Davison [NYI] – wybór w siódmej rundzie draftu 2008 [SJS]
12. Matt Pettinger [VAN] – Matt Cooke [WSH]
13. Christian Backman [NYR] – wybór w czwartej rundzie draftu 2008 [STL]
14. Hal Gill [PIT] - wybór w drugiej rundzie draftu 2008, wybór w piątej rundzie draftu 2009 [TOR]
15. Marian Hossa, Pascal Dupuis [PIT] – Angelo Esposito, Colby Armstrong, Erik Christensen, wybór w pierwszej rundzie draftu 2008 [ATL]
16. Chris Simon [MIN] - wybór w szóstej rundzie draftu 2008 [NYI]
17. Brad Stuart [DET] - wybór w drugiej rundzie draftu 2008, wybór w czwartej rundzie draftu 2009 [LAK]
18. Fredrik Sjostrom, David Leneveu, Josh Gratton, warunkowy wybór w drafcie 2009 [NYR] – Marcel Hossa, Al Montoya [PHX]
19. Chad Kilger [FLA] – wybór w trzeciej rundzie draftu 2008 [TOR]
20. Marc-Andre Bergeron [ANA] – wybór w trzeciej rundzie draftu 2008 [NYI]
21. Jean-Sebastien Aubin [ANA] – wybór w siódmej rundzie draftu 2008 [LAK]
22. Joe Motzko [ATL] – Alex Giroux [WSH]
23. Jan Hlavac [NSH] – wybór w siódmej rundzie draftu 2008 [TBL]
24. Brandon Bochenski [NSH] – “przyszłe korzyści“ [ANA]
25. Brandon Segal, wybór w siódmej rundzie draftu 2008 [TBL] – Jay Leach [ANA]
Źródło: nhl.com.pl
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Biletów na inaugurację NHL w Pradze już nie ma.




27 godzin potrzeba było, żeby bilety na inauguracyjne spotkanie sezonu 2008/09 NHL zniknęły bezpowrotnie. W dniach 04-05.10.08 w praskiej O2 Arenie mają zagrać mecz i rewanż New York Rangers i Tampa Bay Lighting. Sprzedaż około 10 tysięcy biletów rozpoczęto w poniedziałek (28.04.09 o 9:30 a ostatniej internetowej rezerwacji dokonano dziś we wtorek (29.04.09 o godzinie 12:49.
Bilety nie były tanie i kosztowały na jeden mecz od 1.990 CZK (tj. około 280 zł) aż do 12.900 CZK (tj. około 1.800 zł). Mimo tego poszły jak ciepłe bułeczki. Tak wielkiej popularności pomaga fakt, że w drużynie Jeźdźców z Nowego Jorku gra aż pięciu Czechów - Straka, Průcha, Malík i Rozsíval na których czele z stoi Jaromír Jágr. Ale na początku października widzowie w Pradze mogą nie zobaczyć kladeńskiego wychowanka. Jak powiedział gazecie Rosijskaja gazieta anonimowy rosyjski hokeista przejście Jágra do Avangardu Omsk jest już pewne, przy czym niczego jeszcze nie podpisano. Czeska megagwiazda miałaby zacząć przyszły sezon już na Syberii.

Źródło: hokej24.pl
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
http://uk.eurosport.yahoo.com/29052008/58/nhl-bourdon-dies-crash.html

Vancouver Canucks defenceman Luc Bourdon has died after a motorcycle accident, the NHL team said.

Święć Panie nad jego duszą
[*]

Luc Bourdon nie żyje




21-letni hokeista Vancouver Canucks, Luc Bourdon zginął w czwartek w wypadku motocyklowym.
Młody obrońca Canucks uczestniczył w czwartek w wypadku na drodze ze swego rodzinnego Shippagan do Lam&amp;egrave;que w kanadyjskiej prowincji New Brunswick. Hokeista prowadzący motocykl zderzył się najprawdopodobniej z ciężarówką. Kanadyjska Królewska Policja Konna nie chciała podać danych ofiary wypadku, ale siostra i macocha hokeisty potwierdziły jego śmierć i odmówiły dalszych komentarzy. Generalny menedżer Vancouver Canucks wydał oświadczenie wyrażając głębokie ubolewanie i smutek z powodu tragicznego wypadku.

&quot;Cała organizacja Vancouver Canucks jest zasmucona informacją, która dziś do nas dotarła. Wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia całej rodzinie Luca. Był on niezwykle utalentowanym hokeistą i wierzyliśmy, że czeka go piękna przyszłość. Uprawiał swoją ukochaną dyscyplinę z pasją, a wszyscy w klubie cenili go jako członka zespołu zarówno na lodzie, jak i poza nim. Będzie nam go bardzo brakowało&quot; - powiedział generalny menedżer Canucks, Mike Gillis.


Fot. sportsnet.ca​

Vancouver Canucks wybrali Bourdona w pierwszej rundzie draftu w 2005 roku z numerem 10. W ostatnich rozgrywkach młody obrońca wystąpił w 27 meczach Orek, w których zdobył 2 gole, a także zagrał 41 spotkań w barwach Manitoba Moose w American Hockey League, zaliczając 6 goli i 8 asyst. W swojej krótkiej karierze rozegrał 36 spotkań w NHL. W 2005 roku zdobył z reprezentacją Kanady srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 18, a w latach 2006-07 dwa tytuły Mistrza Świata do lat 20. W mistrzostwach rozegranych w 2006 roku m.in. w Vancouver strzelił bramkę, zaliczył 5 asyst i został wybrany do zespołu All-Stars turnieju.

W lutym tego roku skończył 21 lat.


Źródło: Hokej24.pl
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Wczoraj odbyła się w Toronto uroczysta gala, na której rozdano coroczne nagrody NHL. Królem wieczoru okazał się skrzydłowy Washington Capitals Aleksander Owieczkin.
Hart Trophy, Lester B. Pearson Award: Poza nagrodami, które trafiły do niego niejako „z urzędu” – Rocket Richard Trophy [dla najlepszego strzelca NHL] oraz Art Ross Trophy [dla najlepiej punktującego zawodnika sezonu zasadniczego] 22-latek otrzymał także Hart Trophy – przyznawanej najlepszemu zawodnikowi ligi NHL w sezonie zasadniczym oraz Lester B. Pearson Award – nagrodę, którą przyznają najlepszemu graczowi sami hokeiści. Rosjanin nie zamierza na tym poprzestawać – Chcę wygrać wszystko! W przyszłym roku Puchar Stanley`a – mówił wczoraj po odebraniu nagród. Jego rywale w walce o Hart Trophy – Jarome Iginla [CGY] oraz Jewgienij Małkin [PIT] – również przyznawali, że nikt inny poza Owieczkinem nie mógł zostać wybrany. Kapitan Płomieni oświadczył, że „bardzo na nią zasługiwał, to świetna sprawa móc oglądać go na lodzie”. Owieczkin zagrał w tym sezonie w 82 meczach, zdobył 65 bramek, dołożył 47 asyst, spędził 40 minut na ławce kar oraz zanotował wynik +20 w klasyfikacji plus/minus. W playoff wystąpił w siedmiu meczach [4G, 5A].
Jack Adams Award: nagrodę dla najlepszego trenera trafiła w tym roku w ręce opiekuna Owieczkina, szkoleniowca Washington Capitals – Bruce`a Boudreau. Wzruszony mówił, że „rok temu by w to nie wierzył”. Trener przejął po miesiącu rozgrywek fatalnie spisujących się Capitals i doprowadził klub do mistrzostwa Southeast Division oraz do awansu do playoff. Jego kontrkandydatami byli Guy Carbonneau z Montreal Canadiens [wygrali Konferencję Wschodnią] oraz Mike Babcock z Detroit Red Wings [President`s Trophy, Puchar Stanley`a].
James Norris Trophy: nagroda dla najlepszego obrońcy trafił już po raz szósty w ręce Nicklasa Lidstroma z Detroit Red Wings. Doświadczony defensor wyprzedził w głosowaniu Zdeno Charę [BOS] oraz Diona Phaneufa [CGY]. W 76 meczach zdobył 70 punktów [10G, 60A] oraz zaliczył najlepszy wynik [+40] ze wszystkich obrońców NHL. Więcej razy od Szweda nagrodę zdobywali tylko legendarny Bobby Orr [osiem razy] oraz Doug Harvey [siedem].

Vezina Trophy
: o ile wybór najlepszego zawodnika czy obrońcy był sprawą w miarę prostą, to wybranie laureata nagrody dla najlepszego bramkarza już nie. Martin Brodeur [NJD] wygrał z Jewgienijem Nabokowem [SJS] raptem siedmioma głosami. Trzeci kandydat – Henrik Lundqvist [NYR] – nie liczył się praktycznie w głosowaniu. To czwarta nagroda dla Kanadyjczyka. Więcej, bo aż sześć razy, wybierany był jedynie Dominik Hasek, który niedawno zakończył karierę. Brodeur wystąpił w tym sezonie w 77 meczach, z których wygrał 44, broniąc średnio 92% strzałów oraz przesuszając 2,17 bramek na mecz.
Calder Trophy: najlepszym debiutantem został wybrany młodziutki skrzydłowy Chicago Blackhawks Patrick Kane. To pierwszy zawodnik z Chicago z tym wyróżnieniem od czasów wyboru Eda Belfoura [1991 rok]. Zawodnik wystąpił we wszystkich 82 meczach, przewodząc pierwszoroczniakom pod względem liczby punktów, których zgromadził 72 [21G, 51A]. Pozostali nominowani – Nicklas Backstrom [WSH, 82 mecze, 14G, 55A] oraz Jonathan Toews [CHI, 64 mecze, 24G, 30A] – musieli uznać wyższość Amerykanina.
Selke Trophy, Lady Byng Trophy: obie nagrody trafiły w ręce Pawła Dacjuka z Detroit Red Wings. Rosjanin został uznany najlepiej broniącym napastnikiem po raz pierwszy w karierze, natomiast nagrodę dla zawodnika charakteryzującego się najbardziej dżentelmeńską postawą na lodzie otrzymał już po raz trzeci, co się zdarzyło po raz pierwszy od 73 lat. Pomimo tego, sam przyznaje, że bardziej ceni Selke Trophy, która docenia jego postawę i pracę po obu stronach lodowiska.
Bill Masterton Trophy: nagroda przyznawana dla zawodnika, który jest najlepszym przykładem wytrwałości, sportowego zacięcia oraz oddania hokejowi, trafiła do rąk Jasona Blake`a. U zawodnika Toronto Maple Leafs wykryto przed sezonem białaczkę, ale nie opuścił on z tego powodu żadnego spotkania. – Jestem bardzo szczęśliwy. Mam cudowną żonę, trzy piękne pociechy oraz gram w NHL. Staram się grać na najwyższym poziomie, dopóki ktoś będzie mnie tu chciał – mówił 34-letni zawodnik.
King Clancy Trophy: Vincent Lecavalier [TBL] :-D :spokodfhgfh: został laureatem nagrody, przyznawanej zawodnikowi, który charakteryzuje się postawą lidera zarówno na lodzie, jak i poza nim, a ponadto działa na rzecz lokalnej społeczności. W październiku zeszłego roku wspomógł on kwotą trzech milionów dolarów All Children`s Hospital na Florydzie.
Do Drużyny Gwiazd NHL wybrano Jewgienija Nabokowa [SJS], Nicklasa Lidstroma [DET], Diona Phaneufa [CGY], Jewgienija Małkina [PIT] oraz Jarome Iginlę [CGY] oraz oczywiście Aleksandra Owieczkina [WSH].
Drużynę najlepszych debiutantów reprezentują Carey Price [MTL], Tobias Enstrom [ATL], Tom Gilbert [EDM] oraz trójka finalistów Calder Trophy – Patrick Kane, Jonathan Toews [obaj CHI] oraz Nicklas Backstrom [WSH].

 
panmv 10

panmv

Forum VIP
Zgadzam sie ze wszystkimi nagrodami, a szczególnie z nagrodą dla Boudreau&#39;a, który z zespołu z ogona ligi zrobił druzyne bardzo liczącą się na wschodzie. + dla niego ze jakims cudem Washington wyrwali Huet&#39;a.
Nie zgadzam się natomiast z Vezian Trophy, moim zdaniem to Nabakov powinien ją dostać...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP

Początek tegorocznego naboru do NHL odbył się bez sensacji, co nie znaczy, że do ligi nie dostali się zawodnicy o sensacyjnych umiejętnościach. Od miesięcy wiadomo było, że numerem jeden zostanie napastnik Steven Stamkos, którego wybrali Tampa Bay Lightning. W dalszej kolejności zespoły wybierały obrońców, których w tym roku nie brakowało. Numerem dwa został Drew Doughty [LAK], następnie Atlanta Thrashers zdecydowali się na Zacha Bogosiana, St. Louis Blues na Aleksa Pietrangelo, a Toronto Maple Leafs pozyskali wybór numer 5 od New York Islanders i postawili na Luke’a Schenna.
Największe emocje towarzyszyły jednak wymianom, których jak co roku, nie brakowało.
Pierwsi uderzyli Calgary Flames, którzy pozyskali z Los Angeles Mike’a Cammalleri w wymianie trójstronnej, w której udział wzięli jeszcze Anaheim Ducks. Płomienie pozyskały następnie wybory Montreal Canadiens w zamian za Alexa Tanguay’a. Inny zawodnik, o którego wymianie mówiło się od kilku miesięcy, to Olli Jokinen. Fiński napastnik nowy dom znalazł w Phoenix, a Florida Panthers otrzymali za niego Keitha Ballarda, Nicka Boyntona oraz wybór w drugiej rundzie draftu. W dalszej części wieczoru Columbus Blue Jackets pozyskali R.J. Umbergera z Filadelfii w zamian za wybory w drafcie.
A oto wybory dokonane wczoraj przez zespoły w trakcie pierwszej rundy naboru:

Steven Stamkos – Błyskawice, które pod nowym kierownictwem zamierzają najwyraźniej szokować tutaj nie sprawiły niespodzianki. Stamkos już dawno został namaszczony na nową gwiazdę ekipy z Florydy. Porównywany do Steve’a Yzermana Stamkos jest szóstym w historii zawodnikiem, który został wybrany z numerem pierwszym zarówno w naborze do ligi juniorskiej, jak i do NHL. Poprzednimi byli Mario Lemieux, Pierre Turgeon, Alexandre Daigle, Eric Lindros i Sidney Crosby.

Drew Doughty – w swoim juniorskim zespole grał po 30 minut w meczu. Jest typem wszechstronnego obrońcy, który jest w stanie zarówno atakować [157 punktów w trzech sezonach dla Guelph], jak i potężnie atakować ciałem. W drafcie, który aż roi się od utalentowanych defensorów, Doughty był uznawany przez ekspertów za najlepszego z nich.

Zach Bogosian – Atlanta stara się naprawić fatalną wymianę sprzed roku. Wówczas walczący o lepszą pozycję przed playoff Thrashers posłali Braydona Coburna do Philadelphii w zamian za Aleksieja Żytnika. Bogosian potrafi uruchomić akcję ofensywną doskonałym pierwszym podaniem, podejmuje dobre decyzje na lodzie, a zdaniem The Hockey News „w każdym swoim pobycie na lodzie robi coś dobrego dla drużyny”.

Alex Pietrangelo – kolejny obrońca, który potrafi także wspomóc zespół w ofensywie. Dobre wzmocnienie dla defensywy St. Louis, która już w tej chwili ma w swoich szeregach Erika Johnsona. Był on pierwszym wyborem draftu w 2006 roku.

Luke Schenn – twardy obrońca, na którego barkach spoczywa odbudowa Toronto Maple Leafs. Jego ataki ciałem mogą wystraszyć każdego przeciwnika – porównuje się go w tym względzie do Adama Foote’a. Schenn uczył się od najlepszych – jeszcze zanim na stałe zadomowił się w swojej juniorskiej drużynie, dzielił pokój z Shea Weberem. Później mieszkał u tej samej rodziny, u której Kelowna Rockets ulokowali Webera.

Nikita Filatow – New York Islanders próbowali być sprytni. Chcieli dostać Filatowa, ale liczyli, że Rosjanin ostanie się do wyboru numer siedem, a więc wymienili się z Toronto Maple Leafs, oddając piąty wybór za „siódemkę”. W efekcie dynamicznego Rosjanina podebrali im Columbus Blue Jackets. Filatow może ucierpieć na braku umowy między rosyjską federacją a NHL, jednak robi wszystko, by to mu nie przeszkodziło. Zapowiedział już w Rosji, że wyjeżdża. W dodatku zna angielski i francuski, a więc nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją.

Colin Wilson – syn dawnego zawodnika Calgary Flames, Carey’a Wilsona. Gdyby nie braki w jeździe na łyżwach, mógłby być zawodnikiem ze ścisłej czołówki naboru. Mówi się, że jego forma wpływa na formę całej drużyny. – Na juniorskich mistrzostwach świata, gdy szło mu dobrze, cała drużyna grała dobrze. Jednak gdy nie grał albo gdy mu nie szło, wydawało mi się, że nie szło całej ekipie – twierdził przed draftem jeden ze skautów.

Mikkel Boedker – zawodnik Kitchener Rangers, finalistów Memorial Cup w tym roku. Skupia się raczej na podaniach do kolegów, niż na strzelaniu [29G i 44A w zeszłym sezonie]. Jego największym atutem jest jazda na łyżwach. Wybór z numerem osiem oznacza, że jest najwyżej wybranym duńskim zawodnikiem w historii.

Josh Bailey – gdy Islanders stracili szansę na Filatowa, oddali swój wybór po raz kolejny, gdyż wiedzieli, że Bailey’a nikt im nie zabierze. Napastnik z Bowmanvile, Ontario został więc pierwszym graczem, który znacząco poprawił swoją pozycję w porównaniu z prognozami [ISS klasyfikowało go na 11. miejscu, The Hockey News zrzucili go aż na 14.]. Jest uważany za materiał na przyszłego kapitana, świetnego defensywnego napastnika, który jednak nie nazbiera w NHL oszałamiającej ilości punktów.

Cody Hodgson – jeśli Vancouver Canucks szukali zawodnika, który potrafi kreować szanse w tercji przeciwnika, to właśnie go znaleźli. Hodgson jest przede wszystkim podającym, porównuje się go między innymi do Adama Oatesa – dla gracza specjalizującego się w asystach trudno o lepszą rekomendację. Nietrudno spotkać się wręcz z opinią, że gdyby nie brak wybitnej szybkości, to Hodgsona od Stamkosa dzieliłby włos.

Kyle Beach – o tym panu możemy sporo usłyszeć, niekoniecznie w dobrym kontekście. Niesamowicie utalentowany zawodnik obdarzony świetnym strzałem oraz gorącym temperamentem [222 karne minuty w 60 meczach zeszłego sezonu]. Największym problemem Beacha jest dyscyplina na lodzie oraz poza nim. Jeśli uda mu się dorosnąć, Blackhawks będą mieli z niego wielki pożytek.

Tyler Myers – 201 cm wzrostu. To przede wszystkim rzuca się w oczy w przypadku tego zawodnika. Myers jest pewnym ryzykiem – istnieje szansa, że nie poradzi sobie na poziomie NHL. Jednak panuje opinia, że jest to obrońca, który ma ogromne możliwości rozwoju i pewnego dnia może zostać kimś w rodzaju lepiej jeżdżącego Zdeno Chary.

Colten Teubert – Królowie rozsądnie dobierają sobie obrońców. Do ofensywnego Doughty’ego dołożyli Teuberta, który nigdy nie będzie punktowym liderem drużyny, jednak jest w stanie przerażać przeciwników. Klasyczny defensywny obrońca – jeżeli Kings wyleczą go z głupich błędów pod własną bramką, wówczas zyskają cennego zawodnika.

Zach Boychuk – problem z tym zawodnikiem polega na jego małym wzroście, jednak wielu skautów twierdzi, że tak naprawdę nie jest to żaden problem. Boychuk dysponuje niesamowitą prędkością i przyspieszeniem, wie gdzie się znaleźć na lodzie – ma świetne „wyczucie hokeja”.

Erik Karlsson – dość ciekawy wybór Senators, co wcale nie oznacza, że zły. TSN ustawiła Karlssona na 20. miejscu w tegorocznym naborze, zaznaczając , że dla niektórych był nawet numerem pięć. Z drugiej strony, zdaniem The Hockey News, Karlsson był dopiero... 71. najlepszym zawodnikiem w tym roku. Określany jest mianem „szwedzkiego Briana Rafalskiego”. Senators zdecydowali się na obrońcę, co oznacza, że będą szukać klasowego bramkarza w drodze wymiany lub przez rynek UFA.

Joe Colborne – zawodnik o świetnych warunkach fizycznych, który musi jednak nabrać krzepy, by móc je w pełni wykorzystywać. Od przyszłego sezonu będzie występował w barwach University of Denver, a więc z jednej strony, Bruins nie skorzystają z jego usług w najbliższym czasie, a z drugiej – będzie miał czas się rozwinąć. Doskonale podaje, jednak istnieje obawa, że nie zdoła tego robić na poziomie NHL. Niektórzy skauci kwestionowali jego charakter – Colbert pochodzi z rodziny milionerów i zastanawiano się, czy będzie dawał z siebie wszystko na lodzie. Jak na razie, odpowiedź brzmi: tak.

Jake Gardiner – Jeden z najszybszych zawodników w tegorocznym naborze. Obrońca, który jeszcze dwa lata temu był napastnikiem. Na niebieskiej linii nadal często zachowuje się, jak napastnik. To nie podoba się wielu skautom, którzy uważają, że Gardiner zbytecznie ryzykuje. Przewidywano, że zostanie wybrany w drugiej rundzie, także ruch Anaheim jest pewnym zaskoczeniem.

Chet Pickard – jeśli szuka się porównań do aktualnie występującego w NHL zawodnika, należy pomyśleć o Carey’u Price. Pickard ma niemal identyczne warunki fizyczne, co Price, ma takie samo spokojne – niekiedy wręcz nonszalanckie – podejście do gry. W dodatku grał w tej samej ekipie juniorskiej, co Price, podpatrując przez dwa lata obecnego golkipera Montrealu. W zeszłym sezonie głównie dzięki niemu Tri-City stało się jedną z potęg WHL.

Luca Sbisa – Sbisa zapunktował sobie u wielu ekspertów swoją decyzją, by opuścić o wiele łatwiejsze I lepiej opłacane miejsce w szwajcarskiej lidze i uczyć się amerykańskiej gry w WHL. Przystosował się dobrze, jest porównywany do Marka Streita. Jest wszechstronny, a na lodzie rzadko podejmuje złe decyzje.

Michael Del Zotto – Rangers prawdopodobnie ustrzelili świetną zdobycz. Kolejny obrońca, Del Zotto parę lat temu został wybrany do OHL z numerem 2 tuż za Stamkosem. Panuje opinia, nieco niesprawiedliwa, że od czasu świetnych początków w juniorskiej lidze, jego rozwój nieco przystopował. W zeszłym sezonie miał bardziej odpowiedzialne zadania na niebieskiej linii. Mówi się, że ma wielkie możliwości – gdy nauczy się z nich korzystać, będzie doskonałym zawodnikiem.

Anton Gustafsson – jaki ojciec, taki syn. Bengt Gustafsson przez dziesięć lat był jednym z najlepszych zawodników Washington Capitals. Jego syn posiada te same atuty, które pozwoliły jego ojcu stać się jednym z lepszych defensywnych obrońców w lidze. Problemem Antona jest jego zdrowie. Po pierwsze, powoduje oczywiste pytania o rozwój jego kariery, po drugie – skauci nie mieli szans się go naoglądać, gdyż podczas ważniejszych turniejów międzynarodowych leczył kontuzje. Na jego szkodę działało też to, że dominował w szwedzkiej lidze juniorskiej, natomiast nie dostał szansy w pierwszym składzie Frolundy.

Jordan Eberle – mały zawodnik, który traci w oczach skautów przez brak warunków fizycznych. To, czego mu brakuje, nadrabia zaciętością i wielkim talentem ofensywnym. Ma świetny strzał z nadgarstka, a w zeszłym sezonie zdobył 42 gole [jego zespół ustrzelił ogółem 217].

Tyler CumaPierre McGuire z TSN jest zaszokowany, że Cuma musiał czekać aż tak długo, jednak ISS typowało go do 30. miejsca. Bardzo wszechstronny, wyrównany obrońca, na którym można polegać – nie ma żadnej cechy, w której się wyróżnia, jednak nie ma także słabości. Jego sezon skończył się fatalnie, gdyż Oshawa Generals odpadli w pierwszej rundzie przegrywając do zera, a Cuma w ostatnim meczu strzelił samobójczą bramkę i przy innej popełnił błąd. Dla niego taki mecz to jednak przykry wyjątek, a nie reguła.

Marcus Tedenby – kolejny napastnik, którego problemem są warunki fizyczne. Nadrabia je jednak ogromnym talentem i niesamowitą prędkością. Jest porównywany – w zależności od nastroju skauta – do Martina St.Louisa, Saku Koivu, Markusa Naslunda, czy nawet Paula Karyi. Już te porównania wystarczą za rekomendację. Musi popracować nad grą w defensywie, jednak akurat w New Jersey dadzą radę go jej nauczyć.

Greg Nemisz – Flames wybierają w swoim stylu. Nemisz to wielki napastnik, którego bardzo trudno pozbawić krążka. Będzie to jeszcze trudniejsze, gdy ten napastnik nabierze więcej mięśni. Potrafi strzelać gole, nie boi się wchodzić w zamieszanie podbramkowe. Mówi się, że w nieco mniej „naładowanym” roczniku byłby w pierwszej dziesiątce naboru.

Tyler Ennis – jeszcze jeden maleńki utalentowany napastnik. Ennis otrzaskiwał się jednak w bardzo twardej Western Hockey League i nie zna takiego słowa jak strach. Nie daje się zastraszyć nikomu, ma wielkie serce do gry i twierdzi się, że pomimo drobnej postury zdoła odnieść sukces na poziomie NHL.

John Carlson – o tym wielkim obrońcy mówi się, jako o nieoszlifowanym talencie. Na jego niekorzyść działał fakt, że występował w USHL, która nie jest uważana za specjalnie wymagającą ligę. W przyszłym sezonie będzie występował w London Knights, co jest dla niego ogromną szansą. Ekipa ta jest znana z dobrej ręki do młodych graczy.

Wiktor Tichonow – nosi jedno z najsłynniejszych nazwisk w historii hokeja – jego dziadek to legendarny radziecki trener, Wiktor Tichonow. Młody Rosjanin po raz trzeci uczestniczył w drafcie, jednak dopiero teraz został dostrzeżony. Ma wielki talent, a ponieważ jest starszy od reszty zawodników, może wskoczyć do składu Phoenix już w przyszłym sezonie.

Daultan Leveille – wysoki i bardzo chudy napastnik musi nabrać ciała, jeżeli myśli o profesjonalnej karierze hokejowej. Od przyszłego roku będzie grał w Michigan State. Jest prawdopodobnie najszybszym zawodnikiem w tegorocznym naborze. Dokonał rzeczy niemal niemożliwej – został wybrany w pierwszej rundzie, pomimo że występował dopiero w II lidze juniorskiej.

Thomas McCollum – Red Wings dobitnie pokazali, że przejmują się przepisem nakazującym podpisanie kontraktu ze szwedzkim zawodnikiem w ciągu dwóch lat od draftu. Pomimo, że wciąż na wybór czekał wyżej klasyfikowany bramkarz Jacob Markstrom, Skrzydła zdecydowały się na golkipera Guelph, Thomasa McColluma. Amerykanin dobrze kontroluje dobitki i świetnie łapie. Ma wielki potencjał i za parę lat może być bohaterem Detroit.
 
ted 12,8K

ted

Forum VIP
Znakomity czeski hokeista Jaromir Jagr od nowego sezonu grać będzie w rosyjskim zespole Awangard Omsk - poinformował &quot;Dziennik Polski&quot;.
Jagr w ostatnim sezonie grał w New York Rangers, szefowie tego klubu chcieli podpisać z nim wieloletni kontrakt. Nowojorczycy proponowali mu kwotę 6 milionów dolarów, czeski hokeista chciał 15 milionów. O Jagra zabiegał także inny klub z NHL - Pittsburgh Penguins. Ostatecznie Jagr wybrał Omsk, w którym grał już w sezonie 2004-2005, kiedy rozgrywki NHL były zawieszone.
sport.onet.pl
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Nie ma jeszcze ustalonego kalendarza (terminarza) na nowy sezon 2008/ 2009.
Z reguły terminarz jest podawany w połowie lipca. Bardzo często podaje się terminarz na dzień przed MLB All Star Game. ASG w MLB w tym roku jest 15 lipca na stadionie Yankesów. Więc około 15 lipca powinno pojawić się oficjalne info.
Z reguły od połowy września grają ekipy pre-season. Koniec września/ początek października to start regular season.
W zeszłym roku inauguracja NHL odbyła sie w Londynie w meczu ANA Ducks Vs. LA Kings. Mecz i rewanż zostały rozegrane 29.09 i 30.09.
Już ogłoszono, że w tym roku inauguracja będzie miała miejsce w Europie.
4 ekipy przyjadą do Europy.
OTT Senators ma zagrać z PIT Penguins w Sztokholmie. I NY Rangers z Tampą Bay Lightning w Pradze. Te 4 zespoły mają swoje sparingi grać w Europie.
Fox troszkęwyżej w temacie wklejał info o sprzedaży biletów na mecze w Pradze. Termin meczów w Pradze jest 04-05 październik.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom