>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Brazylia 2017 - rozgrywki stanowe + Copa do Brasil

Status
Zamknięty.
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Primera Liga:

Flamengo - America MG (1:0 (1:0))
standardowa stawka - Flamengo ov1,5 - @1,55 ⛔
połowa stawki - x HT - @2,3 ⛔
Kolejny mecz rozgrywany w stolicy kraju Brasili - więc nie można się tutaj sugerować że Flamengo gra u &#39;siebie&#39;. Kolejny mecz gdzie Flamengo gra na &#39;nowym&#39; stadione. Z Gremio na stadionie MŚ się udało (wygrana 2:0), dziś mniejszy obiekt - blisko 20.000 BezerrĂŁo.
Piłkarze Fla zabrani na mecz:
Bramkarze: Alex Muralha e Thiago
Boczni obrońcy: Rodinei, RenĂŞ e Moraes
Rozgrywający: Juan, Donatti e Léo Duarte
Defensywni pomocnicy: Cuéllar, Márcio Araújo, Ronaldo e Jean Lucas
Ofensywni pomocnicy: Lucas Silva, Adryan, Cafu e Everton
Napastnicy: Gabriel, Berrío, Loran e Leandro DamiĂŁo
Czyli zabraknie m.in. Mancuello, Diego, Guerrero.
Czy w tym składzie Fla jest w stanie wygrać - myślę, że tak.. Ale nie jest to skład jak z meczu z Gremio (z drugiej strony to i przeciwnik o półkę niżej).
pzdr.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
jak by ktoś chciał grać Paulistę:

Palmeiras - Sao Bernando (2:0)
ja za ćwierć stawki gram:
1+un3,5 - @1,95 ✅
2 (HA+2) - @1,8 ⛔
skład gospodarzy:
Fernando Prass; Jean, Edu Dracena (Yerry Mina), Vitor Hugo e Zé Roberto; Felipe Melo, Róger Guedes (Michel Bastos), Alejandro Guerra, Moisés (Thiago Santos) e Dudu; Willian.
Zabraknie:
Egídio, Fabiano, TchĂŞ TchĂŞ, Arouca (kontuzje) e Miguel Borja (nie zgłoszony do Paulisty)
Czy są w stanie wygrać - myślę, że tak.. ale czy wysoko - ostatnie mecze temu przeczą (porażka 1:0 z Ituano i wygrana 1:0 z Botafogo SP (Serie C)).
Palmeiras ciągle jest na etapie zgrywania się. Do tego widać brak Gabriela Jesusa w ataku. A jeszcze nie wygląda na to, że Dudu i William są w stanie go zastąpić. Jak sami piłkarze przyznają zespół gra dobre 10-15 min, po czym kolejne 10-15 min gra słabo. Skupiają się głównie na zgraniu i koncentracji przez pełne 90 min. A to świadczy tylko o tym, że Palmeiras są jeszcze w budowie.
pzdr.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Carioca:

Fluminense - Volta Redonda (3:0)
x2 - @2,3 ⛔
Flu już awans do następnej rundy ma już zapewniony. Dlatego dosyć sporo się mów, że tym razem zobaczymy po stronie gospodarzy zespół rezerwowy. Na ten moment wyjściowa jedenastka wygląda następująco:
Julio César; Renato, Reginaldo, Frazan e Marquinhos Calazans; Pierre, Wendel e Marquinho; Lucas Fernandes, Marcos Júnior e Richarlison.
to stwarza możliwość niespodzianki - i na to liczę.

Paulista:
Audax - Corinthians (0:1)
bts - @2 ⛔
Czy Audax jest w stanie strzelić u siebie - oczywiście... Corinthians jest faworytem więc też licze na ich gola... czyli typ raczej oczywisty

Paulista:
Santos - Ferroviana (0:1)
1 HA-1 - @2 ⛔
Santos jest na 2 miejscu ale sytuacja w ich grupie jest napięta - jednym słowem - muszą walczyć o punkty. Przeciwnik jest idealny. Do tej pory Santos dwa razy wygrał - z Linense (6:2) i z RB (3:2) oraz przegrał z Sao Paulo (1:3).

ps.. jutro jak pojawią się składy to dodam. Ale obawiam się, że kursy wtedy mogą spaść.
pzdr
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Audax - Corinthians
bts - @2
Czy Audax jest w stanie strzelić u siebie - oczywiście... Corinthians jest faworytem więc też licze na ich gola... czyli typ raczej oczywisty
Też od razu o tym pomyślałem.
Sprawdziłem i niestety Corinthians dziś długa lista nieobecnych: Moisés, Marlone, Fellipe Bastos, Jô, Giovanni Augusto, Marquinhos Gabriel, Jadson, Walter e Danilo
Zagrać mają w składzie: Cássio; Fagner, Balbuena, Pablo e Guilherme Arana; Gabriel; Romero, Camacho, Rodriguinho e Léo Jabá; Kazim
Więc szału nie ma delikatnie mówiąc...
Tak sobie myslę, że może zamiast BTS to lepiej spróbować na over2 gole @ 1,787 Pinnacle hm?


Sao Paulo i Santos wiadomo faworyci. Oglądałem ich ostatni bezpośredni mecz. Fajny, przyjemny meczyk stworzyli. Wiadomo derby, to walka była i zaangażowanie. Santos jednak nie wygrał, a tak fajnie zaczeli. SPFC pod wodzą Rogerio Ceni mi się zaczyna podobać. Niepotrzebnie jeszcze tych dziadów starych sprowadzają typu Jucilei... Bo jak widać siła w młodych, co pokazał na Vila Belmiro Luis Araujo strzelając dwie bramki.

Dziś SPFC w składzie: SidĂŁo; Buffarini (Bruno), Maicon, Rodrigo Caio e Júnior Tavares; JoĂŁo Schmidt, Thiago Mendes e Cícero; Luiz Araújo, Cueva e Gilberto (Lucas Pratto)
Santos: ladimir; Victor Ferraz, Cleber, Yuri e Zeca; Thiago Maia, Leandro Donizete e Léo Cittadini; Vitor Bueno, Copete e RodrigĂŁo (Ricardo Oliveira)
Więc jak widać niestety bez Lucasa Limy, ale wraca do kadry meczowej Ricardo Oliveira. Lucas Lima jakj wiadomo ważny gracz ,napędzający wszystkie akcje. No, ale rywal taki dziś, że tym składem powinni ich tak czy siak rozjechać ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Dzięki @Robson.. to ja jeszcze dodam skład Fluminense:
Julio César; Renato, Reginaldo, Frazan e Marquinhos Calazans; Pierre, Wendel e Marquinho; Lucas Fernandes, Marcos Júnior e Richarlison.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Dziś idzie na tapetę - Gaucho:

Gremio - Sao Jose (1:1)
un2,5 - @2 ✅
Gremio jest murowanym faworytem (przynajmniej wg bukmacherów), ale po wczorajszych meczach ja celuje ostrożnie w under. Gremio - wiadomo z bramkami nie szaleje - 4 mecze w tym roku i jeden ov... bramki: 4:4.. dodatkowo Renato Gaucho nie może skorzystać takich zawodników:
Douglas, Beto da Silva, Edilson, Luan, Pedro Rocha, Jael.
\\edit: Składy:
Gremio:
Marcelo Grohe; Léo Moura, Geromel, Kannemann e Marcelo Oliveira; Jailson, Maicon, Ramiro, BolaĂąos e Fernandinho; Everton.
San Jose:
Fábio; Bindé, Claudinho, Wagner e Dudu; Carrilho, Felipe Guedes, Clayton e Rafinha; Jô e Paulinho.
i braki w Gremio:
Douglas (kontuzja lewego kolana), Beto da Silva (uraz prawego uda), Jael (kontuzja prawego kolana), Luan (zapalenie ścięgna w lewym kolanie) i Pedro Rocha (zapalenie ścięgna w lewej pięcie), Edilson (kontuzji prawej łydki)

pzdr.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Paulista:

Sao Paulo - Sao Bento (3:2)
1 HA-1,5 - @2 ⛔
Po ostatnim meczu myślę Sao Paulo wyciągnie wnioski i dziś nie odda wygranej. Dziś przed własną publicznością liczę na ich pewną wygraną. A ostatni mecz pokazał, że nie można popadać na laurach i liczę na kontrolę nad meczem do końca.
Prawdopodobny skład Sao Paulo:
SidĂŁo; Buffarini (Bruno), Maicon, Rodrigo Caio e Júnior Tavares; JoĂŁo Schmidt, Araruna (Thiago Mendes) e Cícero; Luiz Araújo, Cueva e Lucas Pratto (Gilberto)
pzdr.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
dziś jeden z klasyków w Brazylii.. mecz może nie do typowania.. ale na pewno do oglądania:
Paulista:
Corinthians - Palmeiras

Składy obu drużyn:
Corinthians: Cássio; Fagner, Balbuena, Pablo e Guilherme Arana; Gabriel; Romero, Maycon, Rodriguinho e Marlone; Kazim
Palmeiras: Fernando Prass; Jean, Yerry Mina, Vitor Hugo e Zé Roberto; Felipe Melo; Michel Bastos, Raphael Veiga, Guerra e Dudu; Willian
Braki:
Corinthians: Walter, Carlinhos, Danilo, Giovanni Augusto, Marquinhos Gabriel e Jadson.
Palmeiras: TchĂŞ TchĂŞ, Fabiano, Moisés e Barrios

ja symbolicznie for fun zagrałem bts - @2,05 ⛔
pzdr
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
dziś jeden z klasyków w Brazylii.. mecz może nie do typowania.. ale na pewno do oglądania:

Paulista:

Corinthians - Palmeiras
Zdecydowanie do oglądania. Eleven o godzinie 1:40 live ;)

Z punktu widzenia ustawień taktycznych ma to wyglądać dziś mniej więcej tak

PALMEIRAS:


CORINTHIANS:


Skład Corinthians nie powala na kolana. Palmeiras dysponują lepszym składem. Wzmocnili się po utracie Gabriela Jesusa dość ciekawie. No, ale będą grać w Libertadores, a Corinthians tego w tym sezonie nie ma.

Jednak Palmeiras jak oglądałem w dwóch meczach, to męczą się niesamowicie. No, ale odszedł trener Cuca i nowy coach musi to poukładac jeszcze wszystko.

Wczoraj Sao Paulo też się męczyło. Fajne bramki, w ogóle grad goli Sao Paulo podtrzymało po tym co widzieliśmy w Lidze Mistrzów.

https://www.youtube.com/watch?v=VjUBGMWAh-8
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Jednak Palmeiras jak oglądałem w dwóch meczach, to męczą się niesamowicie. No, ale odszedł trener Cuca i nowy coach musi to poukładac jeszcze wszystko.
Ostatnie mecze Palmeiras to chodzone.. ale może jak przeciwnik bardziej znany to może i mocniej na meczu się skupią. A Cori też nie wygląda na papierze tak źle.. Jest w bramce Cassio, przed nim Fagner.. jeszcze z przodu Gadbriel.. w ataku i Kazim i Marlone. Jak będzie gra wychodziła to mogą coś ugrać... Dobrze, że nie ma Jo.. granie na niego i masowe marnowanie szans trochę mnie denerwowało.
Wczoraj Sao Paulo też się męczyło. Fajne bramki, w ogóle grad goli Sao Paulo podtrzymało po tym co widzieliśmy w Lidze Mistrzów.
Wczoraj Sao to w ogóle mnie załamało.. po 2:2 (gdzie prowadziło 2:0), wszyscy na czele Maiconem na czele, posypało głowy popiołem i miało podejść do meczu na poważnie... skończyło się, że musieli odrabiać składy i wygrali po lekko naciąganym karnym... a powinni wygrać minimum ze 3-4 golami... niefrasobliwość w obronie i nonszalancja w ataku.... Może kolejne mecze będą lepsze.
pzdr
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
z racji tego że jutro będę miał ograniczony dostęp do komputera... to już dziś wystawiam 3 typy:
Paulista:
Santos - Botafogo SP (2:0)
1 - @1,5 ✅
Santos po ostatnich 3 meczach wyraźnie poniżej oczekiwań - najpierw przyszła porażki u siebie z Sao Paulo i Ferroviaria, a ostatnio remis wyjazdowy z Ituano. I tak z 5 pkt (co było by wynikiem ok) zdobyli tylko 1 pkt. Ten mecz to okazja na przełamanie złej passy i zwycięstwo i zgarnięcie cennych 3 pkt - które przydadzą się w konfrontacji w grupie z Ponte Preta.
I właśnie drugie spotkanie to mecz:

Ponte Preta - Sao Bernardo (1:0)
1 - @1,6 ✅
Ponte u siebie grać potrafi - W lidze traciło pkty tylko w 6 meczach (na 19 rozegranych). Sao Bernando nie powinno dziś być przeszkoda nie do przeskoczenia, zwłaszcza, że zajmują oni ostatnie miejsce w grupie A z 6 pkt na koncie (w 5 meczach)
ostatni mecz mecz jest z ligi Gaucho:

EC Cruzeiro - Gremio
(0:2)

un2,5 - @1,75 ✅
Oba zespoły do fanów szaleńczych ataków nie należą. W grupie odpowiednio Cruzeiro po 4 kolejkach ma 3 bramki zdobyte i 2 stracone. Gremio - 5:3. Liczę tutaj na to, że Gremio - jako faworyt będzie prowadzić grę - a wtedy na pewno będzie skromna liczba bramek.
\\edit \170224 19:37\ - pojawiają się już pierwsze nazwiska:
Gremio:
Marcelo Grohe; Léo Moura, Geromel, Kannemann Marcelo Oliveira; Jailson Michel Ramiro BolaĂąos i Fernandinho; Everton.

składy podam jak tylko gdzieś tam w sieci się pojawią.
pzdr
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
crabro 411

crabro

Użytkownik
Paulista:
Santos - Botafogo SP

1 - @1,5

Santos po ostatnich 3 meczach wyraźnie poniżej oczekiwań - najpierw przyszła porażki u siebie z Sao Paulo i Ferroviaria, a ostatnio remis wyjazdowy z Ituano. I tak z 5 pkt (co było by wynikiem ok) zdobyli tylko 1 pkt. Ten mecz to okazja na przełamanie złej passy i zwycięstwo i zgarnięcie cennych 3 pkt - które przydadzą się w konfrontacji w grupie z Ponte Preta.
czesc ????
dzieki za sugestje ????
a ja postanowilem i zagram ten mecz na remis z kursem 3,7
ciekawe jak potoczy sie ten mecz.
sorki z braku czasu na analize nie zagram nic wiecej.
pozdr i powodzenia
???? no nie trafilem
ale do 63 minuty bylo 0:O bramka Vitora
a 2 gol padlo w doliczonym czasie 92 minuta
pozdr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
zobaczymy co tam będzie.. wszak to stanówka... tam wszystko jest możliwe ????
powodzenia.. pzdr
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Santos faktycznie coś zawodzi póki co, ale spokojnie. Oni się rozkręcą jeszcze. Oby bez nerwowych ruchów na górze tylko. Dorival Junior robi robotę. Dzisiaj nadal bez Lucasa Limy, nie będzie też Vanderleia w bramce, Caju w obronie, ale tutaj jest Zeca więc żadna strata. Dodatkowo Renato, Gustavo Henrique i Leo Cittadini są out.
Oto przewidywane ustawienie na dzisiaj:

Jak widać więc wraca do składu Ricardo Oliveira na szpicę. A to strzelec jest i basta. Mimo doświadczonego wieku zawsze potrafi skierować piłkę gdzie należy.
Także sam dzis idę w stronę Santosu jeszcze raz, ale ze stawką nie szaleję. Powodzenia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
ale do 63 minuty bylo 0:0 bramka Vitora a 2 gol padlo w doliczonym czasie 92 minuta
no cóż.. Santos miał dużą przewagę i gole były kwestią czasu... ten drugi gol to już takie dobicie... może kolejnym razem typ wejdzie. Stanowe ligi jak by nie było pełne są niespodzianek.... a ich będzie pewnie jeszcze więcej jak zacznie się Copa Libertadores i w pucharze będą decydujące mecze.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Chapocoense po krótkiej przerwie wracamy na brazylijskie boiska... dzis ciekawie zapowiada się spotkanie Primera Ligi:

Chapecoense - Atletico Mineiro (2:2 (0:2))

x HT - @2,05 ⛔
1 - @2,2 ⛔
1+un2,5 - @4,5 ⛔
Mecz o tyle ciekawy, że ostatni mecz obu drużyn nie odbył się (Atletico postąpiło honorowo i oddało mecz). Dziś znowu zmierzą się ze sobą oba zespoły i coś mi się wydaje, że będzie to mecz &#39;przyjaźni&#39;. Skład Chapeco niby optymalny, ale trener nie ma tutaj za dużego pola manewru. Skład Atletico - mocno rezerwowy
Chapecoense:
Artur Moraes; JoĂŁo Pedro, Fabrício Bruno, Nathan e Reinaldo; Amaral, Girotto e Dodô (Luiz Antônio); Arthur, Wellington Paulista e Niltinho;
Atletico:
Uilson; Carlos César, Jesiel, Felipe Santana e Leonan; Yuri, Ralph, Carlos Eduardo e Cazares; Clayton e Rafael Moura
Jedyni ważniejsi gracze to Felipe Santana, Carlos Eduardo, Cazares i Clayton - czyli po jednym podstawowym graczu w każdej linii - a to oznacza odpuszczenie meczu przed zmaganiem w Copa Libertadores.
Celuje w underowy, &#39;wolny&#39; mecz. I jednocześnie liczę, że jednak gospodarze wywalczą na własnym stadionie komplet pkt.

Paranaense:

Atletico PR - Coritiba (2:0)

un2,5 - @1,72 ✅
Gospodarze są myślami już przy Copa Libertadores - czeka ich mecz z chilijskim Universidad Catolica.Podobnie jak w meczu powyżej dziś zobaczymy na boisku raczej ławkę rezerwowych i kilku juniorów w zespole gospodarzy. Goście natomiast nie grają w pucharach międzynarodowych - a to daje możliwość wystawienia trenerowi Carpegianiemu najsilniejszego składu.
Atletico:
Santos; Léo, Wanderson, José Ivaldo e Nicolas; Luiz Otávio, Matheus Rossetto e JoĂŁo Pedro; Douglas Coutinho, Crysan e Luis Henrique.
Coritiba:
Wilson; Dodô (Thiago Lopes ou Rodrigo Ramos), Werley, Juninho e Carlinhos; Jonas, Matheus Galdezani e Kady (Tiago Real); Neto Berola, Henrique Almeida e Kleber.
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
dziś pora na kolejne spotkania z Primera Liga:

Gremio - Ceara (1:1)
un 2,5 - @1,61 ✅
1+un2,5 - @6 ⛔
Gremio ma napięty kalendarz... dziś mecz w Primera Lidze, jutro liga stanowa Gaucho a 9.03 wyjazd do Wenezueli na mecz Copa Libertadores. Dlatego dziś zobaczymy praktycznie 3 zespół Gremio z 2-3 zawodnikami pierwszego składu. Wszystko to dzięki sprzyjającej sytuacji w lidze. Jednak ja po wczorajszych meczach mam nadzieje, że młodzież pokaże się z najlepszej strony i dziś ogra przeciwników. A kurs ku temu bardzo sprzyja. Przewidywane składy:
Gremio:
Bruno Grassi; Wallace Oliveira, Zé Augusto, Lucas Rex e Iago; Machado, Jeferson Negueba, Tilica, Ty e Lima; Luan (Lucas Coelho).
Ceara: Éverson, Cametá, Luiz Otávio, Rafael Pereira, Romário; Raul, Richardson, Felipe Tontini; Alex Amado, Victor Rangel e Magno Alves.
 
maer 199,2K

maer

Typer A-League
Dyscyplina: Piłka nożna - Brazylia - Campeonato Brasiliense
Godz: 20:00
Spotkanie: Real Brasil - Santa Maria
Typ: Real Brasil
Kurs: 2.10
Bukmacher: WilliamHill
Zapraszam na 6 serię spotkań brazylijskiej Campeonato Brasiliense.
W ciekawym spotkaniu zmierza się ze sobą miejscowe Real Brasil a w gościach zagra zespół Santa Maria.
Gospodarze w tym sezonie ligowym w swoich 5 meczach 7 punktów co daje obecnie 5 miejsce w tabeli ligowej zaś goście plasują się na pozycji 9 ze zdobytymi 4 oczkami w swoich 4 meczach tego sezonu.
Real Brasil w tym sezonie ligowym na swoim terenie 1 zwycięstwo oraz remis i bilans bramek 2:1 natomiast Santa Maria na wyjazdach 1 wygrana oraz 1 remis z bilansem bramkowym 4:1.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy bo chociaż to dopiero początek rozgrywek to drużyna ta u siebie już teraz widać że będzie zdobywać dużo oczek a goście pokonali najsłabszy na swoim terenie zespół w lidze i w dzisiejszym meczu już tak różowo moim zdaniem dla nich nie będzie.
⛔ 1:1
 
majekx 699K

majekx

Znawca A-League
Lecimy dalej - na dziś Paulista:

Red Bull - Palmeiras (1:3)
1x - @1,9 ⛔
bts - @1,9 ✅
symbolicznie - 1 - @4,5 ⛔
Sam nie wiem co myśleć o tym meczu... Z jednej strony Palmeiras - w najmocniejszym składzie, ale patrząc na to z drugiej strony to Palmeiras szykuje się co CL. I wydaje się szykuje się naprawdę poważnie, włącznie z zamkniętymi dla widzów i prasy treningami. Dlatego mimo, że nazwiska na boisku robią wrażenie, to wydaje mi się,że goście nie będą grali na 100%... Co więcej, mogą zastosować pewnego rodzaju zasłonę dymną i specjalnie odpuścić mecz. Zwłaszcza, że w swojej grupie w Pauliście Palmeiras zajmuje pierwsze miejsce i ma 5 pkt przewagi. Z drugiej strony jest Red Bull Brazil - zespół bez osiągnięć czy jakichś wielkich nazwisk... ale zespół, któremu zależy na zwycięstwie - 3 miejsce w grupie i 2 pkt straty do miejsca nr 2 (dającego awans), oraz tyle samo pkt co zespół nr 4.... Jednym słowem - te 3 pkt są im bardzo potrzebne. Dlatego właśnie dziś wieszczę niespodziankę. A jak będzie - przekonamy się niebawem... jeszcze skład Palmeiras:
Fernando Prass; Jean, Edu Dracena, Vitor Hugo e Egídio; Felipe Melo (Thiago Santos) e Zé Roberto; Michel Bastos, Keno e Dudu; Willian (Borja)
 
crabro 411

crabro

Użytkownik
witam ????
ja postanowilem zagrac sobie nastepujace spotkanie paulista
godz. 23:00
Botafogo SP - Mirassol 1 kurs 2,3 za 100 zl ✅ ( 3-1 )
Botafogo 3 druzyna w grupie A dorobek ( 2-1-3 ) bramki 6:7
ostatni mecz przegrany na wyjezdzie z Santosem 2:0
tym razem jest gospodzrzem u siebie ( 3-1-1 ) bramki 7:4
Mirassol lider grupy D dorobek ( 4-1-1 ) bramki 13:7
ostatni mecz to przegrana u siebie 2:3 z Corinthians.Na wyjezdzie Mirassol nie odniosl porazki bramki 6:3
ze statystyk wynikalo by ze jest faworytem.
Jednak moim zdaniem teoretycznie slabsza druzyna jest w stanie zagrac dobry mecz i odniesc sukces, dlatego licze na wygrana Botofago przed wlasna publicznoscia.
pozdr i powodzenia ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom