>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2023/2024 - temat zbiorczy

jedrula 25,1K

jedrula

Użytkownik
1702177743366.png

Typy pod aktualną formę.Franchi w ub tyg,sporo dołozyła Czesce(35sek).stawka -średnia
 
Ostatnia edycja:
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
panowie co myslicie ,żeby pograć na KLEBO dziś ??? Mam delikatne przeczucie ,że będzie top3 i za grosze win. Nie ma śladu już po covidzie .Wczoraj deklasacja w sprincie i dziś czuję może być dobrze
KLAEBO win kurs 9 sts -słabiutko puki co 7 miejsce
 
Ostatnia edycja:
adik1992 405K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Fellner 50 lub lepszy TAK @1,83
fortuna


Bieg na 10 km stylem dowolnym. Czech nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem. Do tej pory w biegach na tym dystansie czy to stylem klasycznym czy dowolnym plasuje się w piątej dziesiątce. W Gallivare był 49, w Ruce klasykiem również 49 czyli na granicy lini jaką proponuje buk. Na 9 ostatnich startów zawsze plasował się w top 50. Liczę, że dziś utrzyma tę passe i dziś zaprezentuje się na tyle dobrze, aby byc sklasyfikowanym w top 50.

Janatova 17 lub lepsza NIE @1,67 22
fortuna


Tu krótko. Czeszka obecnie w nie najlepszej formie. Do tej pory jej najlepszy wynik w tym sezonie to 20 miejsce we wczorajszym sprincie. W Gallivare na 10 km 34 miejsce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +397
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Weng L.U. - Bergane M. [1] 1.60 etoto
Obie początek sezonu poniżej oczekiwań, obie stać na więcej, ale Bergane póki co tragicznie. Więcej jakości na ten moment prezentuje Lotta i dziś proponuję grę w jej kierunku w tej parze.

Diggins J. - pozostałe[1] 1.75 sts
Nie wiem ma ile wczorajszy sprint zmęczył Jessie, ale u progu sezonu forma jest znakomita. I pomyśleć, że latem miała problemy z odżywianiem. Po tym kursie można jeszcze próbować, niżej raczej już bym niw ryzykował. W zeszłym tygodniu zdominowała rywalizację w stylu dowolnym, więc liczę na podtrzymanie trendu i dziś.

Andersen I.F. - Golberg P. [1] 1.65 etoto
Sprawdzam ubiegłotygodniowy wyczyn Paala, który był małym zaskoczeniem. Dla mnie lepszym specjalistą od stylu dowolnego jest Andersen i myślę, ze dziś on będzie wyżej od kolegi z reprezentacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1945
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Mało czasu dziś, więc na szybko...

Diggins [top3] 3.20 fortuna 4 miejsce, brakło sił w finale
Diggins [top6] 1.50 fortuna
Diggins - Brennan [1] 1.45 fortuna


Jessie w formie, więc proponuję grę w jej kierunku. Skoro w ubiegłym tygodniu była w finale sprintu klasykiem, to dlaczego miałaby tego nie zrobić w stylu dowolnym, w którym jest zdecydowanie mocniejsza. Liczę, że ten finał dziś ogarnie. Po cichu liczę, że zamelduje się na podium. Wiem, że mamy kilka rasowych sprinterek, ale po kursie 3.20 uważam, że warto zaryzykować. Do tego jeśli szukamy czegoś pewniejszego, to można też grać w parze przeciwko koleżance z pary, bowiem styl dowolny i Jessie jest po prostu mocniejszy.


Northug - Golberg [1] 1.55 fortuna
Golberg bez szału, ale trudny CF Northuga i on też nie dał rady

Coś ostatnio te sprinty Golbergowi nie wychodzą. Do tego dziś styl dowolny, więc ta troszkę słabsza strona Paal'a. Northug z kolei dobrze się prezentuje sprintersko od początku sezonu i myślę, że dziś będzie lepszy od kolegi z reprezentacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +184
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dziś ciekawa konkurencja, jaką jest skiathlon, a więc próbujemy...

Diggins/Brennan [zwycięzca z tej pary - tak] 2.15 fortuna Ebba dzisiaj wykończyła Amerykanki, Jessie w pewnym momencie odpuściła pościg

Ciekawy kurs na ten zakład, bowiem na samo zwycięstwo Diggins w etoto mamy tylko 2.10. Nie jest to co prawda nic mocno pewnego, ale obie Amerykanki stać dziś na zwycięstwo. Jessie jeśli utrzyma się na pierwszej części klasykiem w czołówce (ewentualnie straci niewiele), to drugą część stylem dowolnym ogarnie, a że na finiszu mocna będzie, to szanse na zwycięstwo są spore. Dodatkowo mamy tu małe zabezpieczenie w osobie Brennan. Ta z kolei powinna być w czołówce po pierwszej części dystansu. Jeśli utrzyma się w stylu dowolnym w czołówce, to z finiszu też potrafi wyciągnąć sporo.


Weng H. [top10] 1.30 fortuna

Kurs niski, ale myślę że spokojnie można dokładać. Norweżka jakby z formą powoli szła do góry. W dziesiątce powinna dziś być spokojnie. Może i nawet wyżej, ale jeśli dojdzie do finiszu, to tam ona nie ma szans, więc lepiej zagrać spokojnie top10.


Brennan - Kalvaa [1] 1.55 betfan

Tutaj idę pod obecną formę obu zawodniczek. Amerykanka dobry początek sezonu, czego nie da się powiedzieć o Norweżce. Widać u tej drugiej, że po covidzie jeszcze nie wróciła dobra dyspozycja. W razie finiszu, to Amerykanka ma więcej do zaoferowania.


Amundsen - Golberg [1] 1.55 fortuna

Tutaj podobnie kierunek pod obecną formę. Amundsen dziś na pewno będzie w czołówce. Myślę, że będzie szukał okazji i próbował rozerwać pociąg na ostatnich kilometrach, bo na finiszu z Klaebo nie ma szans. Golberg na moje nie wyglądał wczoraj dobrze w sprincie, cały bieg w CF na końcu stawki, na ostatnim zakręcie mało co nie upadł, na mecie podobnie. Wyglądało, to jakby jakaś niemoc go dopadła. Już w ubiegłym tygodniu wyglądało to źle, a nie sądzę, by miał narty posmarowane inaczej jak koledzy z reprezentacji. Spróbujemy dziś to wykorzystać.


Golberg - Toenseth [2] 2.00 etoto

Argumentacja jak wyżej. Sprawdzam dyspozycję Golberga. Jeśli faktycznie jest jakaś niemoc u niego, to szansa na powodzenie tego zakładu także jest spora.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1187
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Czy ktoś wie co się stało z Bergane ? Na zmianie nart straciła prawie 50 sekund, co tam się stało?

Mam pare Bergane-Fink i jakiś dramat ... na 9km jest +30s a nagle na 10 km norweżka -20s i po wszystkim
 
Ostatnia edycja:
A 51K

a.kondrat

Użytkownik
Bergane M. - Faehndrich N. ✅
Kto lepszy 10km klasyk
1 @1.67 efortuna 9/10 złapane @1.75

Nie wiem co to za kursy, max powinno być @1.2
Bergane dziś w biegu łączonym na pierwszej zmianie ( klasyk) wsadziła Faehndrich 1 min 8 s. Norweżka miała na zmianie nart poważne problemy ze sprzętem ale to nie ma nic wspólnego z jej formą biegowa
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +493
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Bergane M. - Faehndrich N.
Kto lepszy 10km klasyk
1 @1.67 efortuna 9/10 złapane @1.75

Nie wiem co to za kursy, max powinno być @1.2
Bergane dziś w biegu łączonym na pierwszej zmianie ( klasyk) wsadziła Faehndrich 1 min 8 s. Norweżka miała na zmianie nart poważne problemy ze sprzętem ale to nie ma nic wspólnego z jej formą biegowa
Ja bym tak szybko nie skreślał Szwajcarki w tej parze. Być może coś jest na rzeczy, jeśli chodzi o dyspozycję Faehndrich, a być może pobiegła dziś treningowo. Bergane na pewno lepiej wychodzą biegi masowe, natomiast interwały są dla niej jiz mniej udane i co się rzuca tam w oczy, to fakt że zdecydowanie słabnie w końcówkach tych biegów. Tak było w ubiegłym tygodniu, tak było w sztafecie, gdzie wskoczyła w miejsce Slind. Typu nie neguję, bo być może wejdzie, ale na moje nie będzie tak łatwo, jak dzisiaj i nie rozpatrywałbym tego kursu w kategorii promocji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Wyglądało dziś jakby Frida kompletnie odpuściła aby jutro iść maksa lub jest kompletnie bez formy. Skłaniam się jakoś do pierwszej opcji bo bardzo szybko straciła więc wygląda, że siły na jutro.
 
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Brennan - Niskanen 1 1.8 myślicie, że dobry pomysł?
Brennan prezentuje równą wysoką formę i w klasyku obecnie jest chyba top 3.
Niskanen nic wielkiego jeszcze niepokazała w tym sezonie. Wczoraj straciła ponad 20s do Brennan w klasyku gdzie w swojej top formie sądze, że biegłaby razem z Ebba.
Trasa pod zawodniczki siłowe. Jak waszym zdaniem?

Drugie co chodzi mi po głowie to Ribom-Svahn 1 ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +287
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ja dzisiaj idę pod prąd i trochę wbrew logice, zobaczymy co z tego wyjdzie...


Brennan - Niskanen [2] 2.00 forbet / 1.95 etoto
Nie opłacił się dziś kierunek pod prąd

Dlaczego tak? A no dlatego, że Rosie wczoraj pobiegła absolutnego maxa i dziś może braknąć pary. Już na 7-8 kilometrze chcąc utrzymać się za Ebbą biegła z grymasem na twarzy. Co bylo dalej, po zmianie stylu? A no szybki zjazd. Tak, wiem że Rosie w ostatnich latach mocno poprawiła klasyka i to ten styl u niej jest wiodącym, ale normalnie wczoraj powinna się utrzymać w grupie biegnącej za Ebbą. A tak grupa szybko ją doszła za za chwilę nawet odjechała, bowiem Rosie mocno przegięła na pierwszej części dystansu. Dziś może to ją kosztować. Dlatego spróbuję gry na Niskanen. Finka nie jest może w optymalnej formie, ale ile można. Powoli powinna ta forma iść do góry, a jeśli dziś u Amerykanki zabraknie sił, to jest szansa, że Niskanen na mecie uzyska lepszy rezultat.


Golberg - Valnes [2] 1.95 forbet / 1.85 etoto
Niestety słaba druga część dystansu u Valnesa

Tutaj tak jak wczoraj typ przeciwko Golbergowi. Widać u niego nieco słabszą dyspozycję, więc czemu nie powtórzyć tego i dziś. Valnes preferuje styl klasyczny, a 10km to dla niego dystans na którym potrafi być wysoko. Tak było chociażby w Ruce. Jeśli słaba dyspozycja u Golberga utrzyma się w dalszym ciągu, to dziś Valnes powinien być wyżej.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
❄ Tour de Ski 2023/24 ❄


Przed nami najważniejsza impreza sezonu. Wyczerpujący cykl TdS, w którym trzeba dać z siebie ponad stan. Kto tym razem będzie zwycięzcą tego prestiżowego cyklu? U mężczyzn murowanym faworytem wydaje się być Johannes Hosflot Klaebo. Trudno przypuszczać, by ktoś był w stanie mu zagrozić. Ale to tylko sport... Wśród kobiet o zdecydowaną faworytkę zdecydowanie trudniej. O trofeum powinny bić się Amerykanki w osobach Diggins i Brennan oraz Szwedki Andersson i Karlsson. Być może zaskoczy Heidi Weng albo inna Norweżka, a być może jedna z Niemek, Hennig lub Carl. Nie wolno lekceważyć także Finek. U kobiet powinno być bardzo ciekawie. Poniżej szczegółowy terminarz startów całego cyklu TdS.



30/12/2023 - Toblach
Sprint [styl dowolny] / Kobiety - godz. 12:00
Sprint [styl dowolny] / Mężczyźni - godz. 12:30

31/12/2023 - Toblach
10 km bieg indywidualny [styl klasyczny] / Kobiety - godz. 12:15
10 km bieg indywidualny [styl klasyczny] / Mężczyźni - godz. 15:00

01/01/2024 - Toblach
25km bieg pościgowy [styl dowolny] / Mężczyźni - godz. 10:00
25km bieg pościgowy [styl dowolny] / Kobiety - godz. 12:30

03/01/2024 - Davos
Sprint [styl dowolny] / Kobiety - godz. 14:30
Sprint [styl dowolny] / Mężczyźni - godz. 15:00

04/01/2024 - Davos
20km bieg pościgowy [styl klasyczny] / Kobiety - godz. 10:45
20km bieg pościgowy [styl klasyczny] / Mężczyźni - godz. 13:00

06/01/2024 - Val di Fiemme
15 km bieg masowy [styl klasyczny] / Kobiety - godz. 11:30
15 km bieg masowy [styl klasyczny] / Mężczyźni - godz. 15:25

07/01/2024 - Val di Fiemme
10 km bieg masowy [styl dowolny - Final Climb] / Mężczyźni - godz. 14:30
10 km bieg masowy [styl dowolny - Final Climb] / Kobiety - godz. 15:45
 
Otrzymane punkty reputacji: +1596
jedrula 25,1K

jedrula

Użytkownik
1703922101300.png

Sprinty free w Toblach.
Valnes,jego widzę w top 6.Goldberg slabszy w sprintach.
Nadine powinna uporać się z Karlsson,która to poprawiła swoje biegi krótkie.Wydaje się,że nie na tyle jednak,aby poknać Szwajcarkę.
Ribom bardzo równa i wysoka forma od początku sezonu.Diggins celuje tu w koncowy sukces,ale w tym sprincie więcej szans daję Szwedce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +992
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zaczynamy najważniejszą imprezę biegoqą sezonu. Na sam początek niespodzianka w postaci absencji murowanego faworyta u mężczyzn. Klaebo nie wystartuje z powodu choroby, więc u mężczyzn powinno być ciekawiej, niż wstępnie zakładano.

Typy na dzisiaj...

Carl - Weng L. U. [1] 1.70 betx/ 1.57 fortuna
Niemka wystrzeliła z formą przed świętami i liczę na podtrzymanie trendu. Jeśli forma faktycznie jest, to powinna namieszać też w walce o podium w generalce TdS. Sprinty też potrafi biegać, co pokazała nie raz. O finał może być dziś ciężko, ale półfinał myślę, że ogranie. W Lillehammer pobiegła w finale i była lepsza od Lotty. Dziś liczę na podobny scenariusz.


Taugboel - Amundsen [1] 1.57 etoto, fuksiarz / 1.55 sts szkoda ostatnich metrów półfinału, gdzie Taugboel dał się ograć o 0.04 s
Taugboel typowy sprinter i widać, że forma idzie do góry. Amundsen pod nieobecność Klaebo typowany jest do zwycięstwa w całym cyklu TdS i dziś będzie chciał stracić jak najmniej. Uważam jednak, że sprintersko więcej do zaoferowania ma Taugboel i dziś finał w jego wykonaniu to według mnie minimum, czego nie jestem pewien w przypadku Amundsena.


Brennan - Haegstroem [2] 2.00 sts, fuksiarz
I jeszcze jeden typ z uwagi na kurs. Amerykanka przez ostatnie kilka sezonów stała się zawodniczką bardziej wszechstronną. Poprawiła bardzo dużo klasyk i biegi na dystansach, straciła w moim mniemaniu za to sprintersko. Szwedka to typowa sprinterka, jednak trochę w cieniu swoich lepszych koleżanek w kadrze. Potrafi jednak od czasu do czasu załapać się do finału. Dziś raczej tego nie przewiduję, ale z Amerykanką jest w stanie wygrać. Ten typ to nic pewnego, ale kurs nieco lepszy jak u innych buków i po takim kursie myślę, że już warto spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +377
adik1992 405K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
K. Skistad 1-3 @1,4 szkoda potknięcia na podbiegu. 0,29 sek straty do wygranej
fortuna


Norweżka specjalizuje się w biegach sprinterskich, nie zależnie od stylu. W tym roku kalendarzowym na 8 takich biegów 8 razy była na podium. 6 razy wygrała, raz była druga i raz zajęła trzecie miejsce. Wiadomo, że biegi sprinterskie "rządzą się swoimi prawa". Czasami jakiś upadek czy złamany kijek na początku rywalizacji wyklucza z zajęcia dobrego miejsca na mecie. Jednak Norweżka jest doświadczoną zawodniczką w takich sytuacjach i uważam, że i dziś zobaczymy ją na podium.

Trochę ryzykowniejsze typy
Skistad wygra @2,75
zajmie miejsca 1-2 @1,85
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom