>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2009/2010

Status
Zamknięty.
nasty 12

nasty

Użytkownik
Sezon biegi narciarskie 2009/2010.
Wszyscy zawodnicy szykują się na Igrzyska Olimpiskie, które już za 88 dni startują w Vancouver. Olipmiada jest punktem kulminacyjnym. Puchar Świata to szansa na przetarcie. Wielu zawodników odpuszcza sobie niektóre zawody. Charlotte Kalla i Marit Bjoergen być może nie wystartują w Tour de Ski. Podobnie inni znani zawodnicy rezygnują z niektórych imprez. Odnośnie kadry Polski - Justyna Kowalczyk jest w jednoosobowej kadrze A (najlepsze warunki przygotowań). Kadra A-mix to: Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek (obie AZS AWF Katowice), Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) oraz Janusz Krężelok, Maciej Kreczmer i Mariusz Michałek (wszyscy AZS AWF Katowice).
Lista zawodów Pucharu Świata: http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_%C5%9Awiata_w_biegach_narciarskich_2009/2010
Kryształowych kul bronią Justyna Kowalczyk i Dario Cologna.
Pierwsze spotkanie z biegami już 21.11. Wtedy to odbędą się zawody na 15km stylem dowolnym mężczyzn i 10 km kobiet tą samą metodą. W ten weekend odbywały się ostatnie zawody testowe. Justyna Kowalczyk wygrała sprint stylem klasycznym ale już w biegu na 10km techniką dowolną zajęła dopiero 5 miejsce w dość przeciętnej stawce.
Wyniki biegu na 10 km pań:
M Zawodniczka Kraj Czas
1 Charlotte Kalla Szwecja 22:16,6
2 Anna Haag Szwecja +28,6
3 Anna Olsson Szwecja +38,3
4 Ivana Janeckova Czechy +41,2
5 Justyna Kowalczyk Polska +55:2
Polka głośno mówiła, że w sezon musi &quot;wejść&quot;. Wiadomo każdy chce wygrywać ale chyba lepiej dopiero w Vancouver. W Beitostoelen odbyły sę zawody w lepszej obsadzie. To własnie w tej mjejscowości odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata, więc wyniki tych testowych zawodów mogą się potwierdzić w sobotę.
Wyniki biegu na 10 km kobiet:
M Zawodniczka Kraj Czas
1 Marit Bjoergen Norwegia 28:59,9
2 Kristin Stoermer Steira Norwegia +52,8
3 Arianna Follis Włochy +1:04,6
4 Therese Johaug Norwegia +1:33,6
5 Petra Majdić Słowenia +1:34,9
6 Vibeke Skofterud Norwegia +1:36,6
7 Marianna Longa Włochy +1:44,7
8 Sabina Valbusa Włochy +1:46,7
Widać, że Marit chce w tym sezonie odkuć się po zeszłorocznych porażkach. Czy jednak jej forma nie przyszła zbyt szybko? To już się okaże za jakiś czas.
Przedsezonowe zawody mężczyzn:
Wyniki biegu na 15 km mężczyzn:
M Zawodniczka Kraj Czas
1 Petter Northug Norwegia 39:27,9
2 Giorgio Di Centa Włochy +11,0
3 Aleksander Legkow Rosja +17,1
4 Martin Jonsrud Sundby Norwegia +24,9
5 Kris Freeman USA +32,0
6 Pietro Piller Cottrer Włochy +32,3
Wyniki biegu na 15 km panów:
M Zawodniczka Kraj Czas
1 Devon Kershaw Kanada 29:59,6
2 Anders Soedergren Szwecja +21,5
3 Emil Joensson Szwecja +34,7
4 Markus Hellner Szwecja +40,2
5 Jiri Magal Czechy +47,6
Nie wszyscy zawodnicy pokazywali się w oficjalnych zawodach. Jednak ci, którzy startowali potwierdzili zeszłoroczną formę. W 2007r w Beitostoelen odbywały się już zawody PŚ. Nie mogę jednak napisać jeszcze teraz analizy, gdyż napisze ją w weekend przy typeczkach.
To tak odnośnie początku biegów 2009/2010. Wiadomo Igrzyska najważniejsze, ale ogromne pieniądze są też w cyklu Tour de Ski. 8 zawodów w 10 dni to będzie dla zawodników prawdziwy test wytrzymałości. Do zarobienia ogromne pieniądze ale też duża liczba pnktów do klasyfikacji Pucharu Świata.
Igrzyska Olipmijskie w Kanadzie będą w dniach 12 - 28 lutego 2010 roku. Kalendarz startów biegaczy :
15 lutego 2010 10:00 UTC-9 / 19:00 CET Whistler Bieg indywidualny kobiet
15 lutego 2010 12:30 UTC-9 / 21:30 CET Whistler Bieg indywidualny mężczyzn
17 lutego 2010 10:15 UTC-9 / 19:15 CET Whistler Sprint kobiet
17 lutego 2010 10:15 UTC-9 / 19:15 CET Whistler Sprint mężczyzn
19 lutego 2010 13:00 UTC-9 / 22:00 CET Whistler Bieg łączony kobiet
20 lutego 2010 13:30 UTC-9 / 22:30 CET Whistler Bieg łączony mężczyzn
22 lutego 2010 10:45 UTC-9 / 19:45 CET Whistler Sprint drużynowy kobiet
22 lutego 2010 13:00 UTC-9 / 22:00 CET Whistler Sprint drużynowy mężczyzn
24 lutego 2010 11:15 UTC-9 / 20:15 CET Whistler Sztafeta mężczyzn
25 lutego 2010 11:00 UTC-9 / 20:00 CET Whistler Sztafeta kobiet
27 lutego 2010 11:45 UTC-9 / 20:45 CET Whistler Bieg masowy kobiet
28 lutego 2010 09:30 UTC-9 / 18:30 CET Whistler Bieg masowy mężczyzn
Jak widać godziny znośne do oglądania ???? . Polskie szanse medalowe to wszystkie indywidualne starty kobiet (Justyna Kowalczyk) oraz może sztafety ale to już zależy od formy zawodników z kadry A-mix. Trasy biegowe są dość łatwe a Justyna woli te bardziej wymagające. Dlatego w przygotowaniach skupiła się na technice biegania na płaskim. Myślę, że możemy spodziewać się minimum jednego złotego medalu ale z zakładami na medal Polki lepiej poczekać. 23 letni Petter Northug chce wystartować w aż 6 konkurencjach. Coś na wzór Phelpsa. Rywalizacja w kadrze Norwegii jest jednak bardzo ostra i nie wiadomo czy znajdzie się dla niego miejsce w konkurencjach sprinterskich. Odnośnie szans medalowych zawodników więcej będzie można napisać za 2 miesiące.
Szanse na zwycięstwo w Pucharze Świata to sprawa bardzo otwarta. Mam już jeden typeczek długoterminowy z bardzo wysokim kursem ale nad zagraniem go jeszcze pomyślę. Wielu najlepszych będzie odpuszczać zawody - Dario Cologna pojawi się dopiero w Davos (kontuzja). Zawody w Rybińsku też będą się cieszyć małym powodzeniem.
To tyle takiego wprowadzenia w sezon.
żródla: sportowefakty.pl fis-ski.com wikipedia.org
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
W weekend odbyły się pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Dominowali Norwegowie i Norweżki, ale zwycięstwo w sztafecie pań przypadło Szwecji. Sezon otworzył bieg pań na 10km techniką dowolną. Najlepsze biegaczki, tak jak się spodziewałem, były z tyłu. To nie świadczy jednak o tym, że ze tydzień też będą bez szans. Bjoergen pokazała siłę ale w sztafecie poległa. Justyna Kowalczyk indywidualnie spokojnie, w sztafecie jak zawsze w dobrym stylu. U mężczyzn bardzo zaskoczył mnie w biegu na 15km Hafsas, ten biatlonista potrafił pokonać profesjonalnych biegaczy. Zawiedli Niemcy, Włosi też przeciętnie. Polacy bardzo dobrze spisali się na pierwszych 2 zmianach w biegu 4*10km a to dobra oznaka przed sztafetami sprinterskimi. Maciej Kreczmer zdobył nawet indywidualnie punkty a to już wyczyn jak na nasze realia.
Wyniki biegu na 10 km kobiet:
M Zawodniczka Kraj Czas
1 Marit Bjoergen Norwegia 24:48,3
2 Charlotte Kalla Szwecja +29,7
3 Anna Haag Szwecja +37,2
4 Kristin Stoermer Steira Norwegia +51,5
12 Justyna Kowalczyk Polska +1:39,3
23 Sylwia Jaśkowiec Polska +2:05,3

Wyniki biegu na 15 km mężczyzn:
M Zawodnik Kraj Czas
1 Ronny Hafsas Norwegia 34:42,1
2 Vincent Vittoz Szwecja +0,2
3 Matti Heikkinen Szwecja +6,6
4 Petter Northug Norwegia +11,7
26 Maciej Kreczmer Polska +58,8
Wyniki sztafety 4x5 km:
M Kraj Skład Czas
1 Szwecja Olsson, Lindborg, Haag, Kalla 58:37,1
2 Norwegia I Skofterud, Johaug, Steira, Bjoergen +16,7
3 Finlandia Muranen, Kuitunen, Roponen, Saarinen +22,0
12 Polska Marek, Kowalczyk, Maciuszek, Jaśkowiec +2:51,3
Wyniki sztafety 4x10 km:
M Kraj Skład Czas
1 Norwegia I Roennig, Sundby, Hafsås, Northug 1:48:50,7
2 Rosja I Wylegżanin, Pankratow, Legkow, Czernousow +5,1
3 Niemcy Filbrich, Teichmann, Sommerfeldt, Angerer +11,8
21 Polska Kreczmer, Krężelok, Michałek, Gazurek +4:49,8
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
dubel który zagrałem w unibet @Kalla-Smigun12.40 +Steira-Rocheva [email protected]
Kalla,moze nie jest wybitną specjalistką od klasyka,ale forma jaką prezentuje pozwala mieć nadzieję,iż upora się z powracającą po 2-letniej przerwie(urodzenie dziecka)Estonką K.Smigun.
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
sprinty men ladbrokes
(First/Second - Correct Order)- Any other combination @2.50
✅

H2H Nikita Kriukov vs Borre Naess 1 @1.75:wyborny sprinter,kontra przeciętnośc ladbrokes i sts ✅
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
ladbrokes
bardzo mi się podoba opcja na zwycięstwo Kowalczyk,a deugie miejsce zajmie ktoś z poza tej grupy-Bjoergen,Kazowa&lt;Kuitunen,Saarinen
kurs @15
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Pytanko do fachowców od biegów? Stawiac na zwycięstwo kowalczyk w tdski?

Za fachowca to na pewno się nie uważam,ale 3 biegi klasykiem w tegorocznym TdS to na tyle mocny handikap dla Polki,że w zasadzie jeżeli zdrowie nie nawali to nie bardzo kto ma z Nią wygrać. Tym bardziej ,że nie startują Te ,które potencjalnie mogłyby to uczynic

Kowalczyk win Tour de Ski @ 2 !!!!!!!!!!
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Zagrałem ,na fali dzisiejszych emocji,jeszcze dubel Kowalczyk-Northug na win w klas.koncowej
Oboje wyglądają mi na niesamowicie mocnych
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Na jakimś portalu przeczytałem, a też totomix ma w ofercie &quot;10km na dochodzenie dow. kobiet&quot;. Rozumiem że dziennikarze sie mylą ale żeby buk robił takie wałki...
Kowalczyk win? 1,7-1,8
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
dzis sprint klasykiem,trasa bardzo dobra dla Kowalczyk.Dwa wzniesienia z tego pierwsze całkiem,całkiem .Powinna być wysoko.
W zasadzie myslę że walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy Kowalczyk,Majdić i Saarinen
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Justyna w świetnej dyspozycji, Majdic mocna na krotkich dystansach, ale podbieg, który jest na trasie raczej na korzyść naszej zawodniczki. Kuitunen skreślana przez wielu w Oberhofie pokazuje, że jest w co raz lepszej formie. Prochazkova specjalizuje się w tej konkurencji, ale Saarinen umotywowana powinna być lepsza. Nystad zdecydowanie bardziej woli styl dowolny, Sachenbacher lepsza w klasyku.

Wczoraj wieczorem grałem po takich kursach w Expekt [w nawiasie aktualne]

Aino Kaisa Saarinen - Alena Prochazkova | 1 - 1,65 ✅
Petra Majdic - Justyna Kowalczyk | 2 - 1,75 ⛔
Claudia Nystad - Evi Sachenbacher | 2 - 1,50 [1,40] ✅
Virpi Kuitunen - Ida Ingemarsdotter | 1 - 1,65 [ 1,55] ⛔
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Prague TDS - Kobiety - Sprint
Arianna Follis win 2.50
bet365

Już jutro kolejne zawody z cyklu Tour de Ski. W czeskiej Pradze rozegrane zostaną sprinty techniką dowolną. Generalnie są 2 główne kandydatki do wygranej, Follis i Majdic. Justyna Kowalczyk i Anno Saarinen raczej nie odegrają tak znaczących ról jak dziś. Faworytką bukmacherów i moją jest Włoszka Arianna Follis. Jej atutem będzie przede wszystkim płaska i dość łatwa trasa, a na płaskim terenie radzi sobie lepiej od Petry Majdic, która z kolei podobnie jak nasza Justynka woli bardziej pagórkowate trasy. W dodatku Follis jest lepsza w bieganiu stylem dowolnym niż Petra, no i niż Justyna. Włoszka pokazała już dziś na trudniejszej dla siebie trasie i w słabszym stylu, że jest mocna zajmując 4 miejsce. Także jutro biorąc pod uwagę wyżej wymienione czynniki jest wg mnie bardzo, ale to bardzo poważną kandydatką do wygranej.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Zgadzam sie z tobą olo 13 wygra na pewno jedna z tych dwóch zawodniczek no chyba ze wydarzy sie cos nie spodziewanego jak w wczorajszym biegu finałowym mężczyzn
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Zgadzam sie z tobą olo 13 wygra na pewno jedna z tych dwóch zawodniczek no chyba ze wydarzy sie cos nie spodziewanego jak w wczorajszym biegu finałowym mężczyzn
Jak już pisałem Majdic jest mocniejsza w klasyku, Follis w dowolnym, w dodatku ta trasa. No niestety na pewno nie trasa pod naszą Justynkę, co zresztą już mówiła. Myślę, że po takim kursie warto spróbować zagrać, w dodatku gadałem z nasty&#39;m i popiera typ, więc jeszcze bardziej mnie to do niego przekonuje.
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Spotkanie: Biegi Narciarskie; TdS Praga
Typ: Petra Majdic będzie w TOP 3
Kurs: 1,45
Bukmacher: Bwin
Analiza: Na dzisiaj proponuje typ, na sprint kobiet w Pradze, w ramach prestiżowego turnieju Tour de Ski. Ciekawą propozycją Bwin jest zakład, że Petra Majdic znajdzie się na podium. Nie znam się tak dokładnie na biegach narciarskich, pojęcie mam tylko ogólne, jednak wiem, że Słowenka Majdic to specjalistka od sprintu. Wystarczy wspomnieć, że na jej 15 zwycięstw w Pucharze Świata, aż 14 zostało odniesionych w sprincie. W zeszłym roku to Majdic stanowiła największe zagrożenie dla Justyny Kowalczyk w walce o Kryształową Kulę. Wczorajsze zawody w sprincie w Oberhofie Majdic wygrała. W klasyfikacji PŚ w sprincie prowadzi, a w ogólnym rozrachunku jest druga. Myślę że zajęcie miejsca na podium nie będzie dzisiaj dla niej żadnym problemem.
Transmisja zawodów o 18:45 w Eurosporcie.
Pozdrawiam.
 
A 8

adekwa5

Użytkownik
Kto lepszy in Ladies&#39; Free Sprint - Prague (CZE)

Vesna Fabjan - Natalia Korosteleva
Typ: 2
Kurs: 1.70
Stawka: 4/10
Bukmacher: Expekt

Przeglądając poniedziałkową ofertę napotkałem się na ciekawą parę w biegach narciarskich, mianowicie: Vesna Fabjan - Natalia Korosteleva. W poniedziałkowy wczesny wieczór odbędzie się czwarty etap TdS w Pradze. Będzie to sprint na dystansie 1,2km techniką dowolną, a więc dość krótki dystans, ale emocji nie powinno zabraknąć. Ponieważ na tym etapie zawsze jest wiele morderczej walki i dużo upadków.
Vesna Fabjan - ur. 13 marca 1985 - słoweńska biegaczka narciarska. Nie jest ostatnio w wysokiej formie i dziś dla niej nie widzę żadnych szans w tej parze. Przegrała ostatnio w Prologu, różnicą, 22 sekund z Natalia. Dystans sprinterski. Przypominam, że dziś też będziemy świadkami biegu sprinterskiego. Natalia Korosteleva widać, że jest w bardzo dobrej formie ostatnio zajęła 2 miejsce w Prologu. Nie ma co sugerować się wynikami z przed miesiąca, bo biegi są taką dyscypliną gdzie ważna jest aktualna forma. A tutaj znacznie lepiej prezentuje się Rosjanka. Musi uważać na przeszkody napotkane na trasie, musi powalczyć, bo będzie ciężko tutaj, zawsze jest niesamowita walka. Wierzę jednak w nią i w obecnej formie nie ma prawa być gorsza od Fabjany.
Do tego wszystkiego, najprawdopodobniej duża ilość zawodniczek (sprinterek) po tych zawodach ma się wycofać z TDS. Rosjanka też planuje takie rozwiązanie, a więc dziś nie ma się co oszczędzać. Na pewno jest zmęczona, ale dziś musi dać z siebie wszystko i pokazać Fabjanie gdzie jej miejsce. Polecam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom