>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon 2014/2015 - Mistrzostwa Świata w Kontiolahti (05.03-15.03)

Status
Zamknięty.
karola 0

karola

Użytkownik
Witam wszystkich
zastanawiam sie nad kuponem dotyczacym jutrzejszych sprintow kobiet i mezczyzn. Chce postawic zaklad ze Darya Domracheva bedzie na podium i ze Martin Fourcade rowniez znajdzie sie na podium. Laczac te dwa typy w jednym kuponie u buka bet365 mamy kurs laczny 1.76. Lub druga opcja Pan Boe i Pani Makarainen - rowniez ze beda na podium. W drugim przypadku kurs smiga na 2.25. Ktory zaklad wydaje sie bardziej realny do zrealizowania pomyslnie? Ewentualnie czy macie jakoes propozycje?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Trasa dla dobrych biegaczy, człapiący, nawet przy bezbłędnym strzelaniu będą mieli ciężko o podium. Dasza i Kaisa będą miały tu spory handicap nad resztą.
W unibecie:
Daria 3-4 medale indywidualnie 2.6 ⛔
Kaisa 3-4 medale indywidualnie 2.6 ⛔
To jest biathlon, ale będzie ciężko je strącić z pudła... Dla zabawy można spróbować za drobniaki. strata drobniaków ;]
Kto poza nimi? Dorin, Czeszki, Semerenko, może Niemki.
Podbijam Marie D na TOP7 i dorzucam 2.5 na Semerenko. ✅
Przyzwoity kurs, a Ukrainki od lat potrafią się znakomicie przygotować do najważniejszej imprezy. Strzelają zwykle jak z nut, a bliźniaczkę stać na bieg na poziomie TOP5.
Znajdę gdzieś parę JTB vs OEB? poza sts
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
M.Fourcade TOP-3 1,46⛔
D.Domracheva TOP-3 1,34⛔

= 1,956 Marathonbet

Dzisiaj sprinty więc dyscyplina której nie lubie za bardzo grać gdyż tu dochodzi zazwyczaj do największych niespodzianek. Jednak patrząc na formę i Francuza i Białorusinki a dodając do tego fakt,że trasy w Finlandii sa wymagające dla tych trochę słabiej biegających to klaruje nam się o to takie podium. Fourcade poprawił szybkość strzelania względem początku sezonu a biegowo wiadomo klasa światowa. Podobnie Domracheva która dzisiaj wydaje mi się,że sięgnie po złoto. Dubelek wygląda naprawdę fajnie,kurs również do przyjęcia jak najbardziej więc probujemy.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
M.Fourcade TOP-3 1,46
D.Domracheva TOP-3 1,34
= 1,956 Marathonbet
Dzisiaj sprinty więc dyscyplina której nie lubie za bardzo grać gdyż tu dochodzi zazwyczaj do największych niespodzianek. Jednak patrząc na formę i Francuza i Białorusinki a dodając do tego fakt,że trasy w Finlandii sa wymagające dla tych trochę słabiej biegających to klaruje nam się o to takie podium. Fourcade poprawił szybkość strzelania względem początku sezonu a biegowo wiadomo klasa światowa. Podobnie Domracheva która dzisiaj wydaje mi się,że sięgnie po złoto. Dubelek wygląda naprawdę fajnie,kurs również do przyjęcia jak najbardziej więc probujemy.
jak najbardziej życzę Martinowi dziś zwycięstwa ale czy aby na pewno ma sens granie typu na miejsca po takim kursie i to w sprincie...
nie pokazało nam się jeszcze kilku mocnych baitlonistów na czele z Schemppem.
do tego widać było cały sezon, że Martin to nie jest w tym sezonie ten sam biatlonista co w poprzednich.
problemy w przygotowaniach spowodowane chorobą przez cały sezon się odbijały, biegowo nie dominował już tak, dobrze, że teraz na MŚ poprawił szybkość strzelania, to daje nadzieję na dobre wyniki.
jednak już w sztafecie mieszanej było widać, że biegowo pomimo najlepszego czasu ogólnego nie jest jakoś fenomenalnie, znakomita pierwsza runda, ale im walka stawała się bardziej bezpośrednia, faktycznie dotyczyła podziału medali już tak genialnie nie było.
pierwsze problemy było widać już na drugim podbiegu, a na ostatnim no to już każdy widział ile tracił choćby to Tarje Boe, i nie wierzę w to, że specjalnie tak oddał bo wiedział, że na złoto nie ma szans, a srebro utrzyma, ja tego tak nie widziałem i w ten sposób tego nie interpretuje.
sprint to według mnie zbyt loteryjna konkurencja by grać po takim kursie na miejsca u mężczyzn, nie ma aż takich przepaści tu pomiędzy biatlonistami a kursy na Francuza mocno zaniżone w porównaniu z tym jaki faktycznie jest poziom wśród biatlonistów.
rywali na dobrym poziomie, którzy mogą powalczyć jest naprawdę sporo, ja osobiście odradzam takie granie, choć jeśli Francuz potwierdzi dobre strzelanie i będzie bezbłędny całe te moje rozważania nie mają sensu, jednak już przy 1 pudle typ jest bardzo ryzykowny.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jeśli zaś chodzi o kobiety to wiadomo...
Kaisa i Daria tak mocno dominują, że jeśli nie będzie u którejś jakiejś tragedii na strzelnicy to dwa miejsca na podium są już zajęte...
 
G 965

gugu

Użytkownik
kilka H2H na dzisiejszy sprint panów, nad którymi się zastanawiam:
Shipulin - Bjoerndalen 1 @1.52 ✅
Bjoerndalen - Schempp 2 @1.55 ⛔
Fak - Bjoerndalen 1 @1.66 ✅
Shipulin - Peiffer 1 @1.50 ✅
Fourcade - J. Boe 1 @1.42 ⛔
Svendsen - J. Boe 2 @1.45 ✅
Svendsen - Schempp 2 @1.60 ⛔
Svendsen - Shipulin 2 @1.55 ✅
Svendsen - Fak 2 @1.75 ✅
najlepszą propozycją wydaje mi się postawienie na Schemppa i Shipulina przed Bjoerndalenem. nie widzę szansy na to, żeby Ole Einar błysnął tu nagle formą większą niż przez cały sezon, wiemy jak to wyglądało w ostatnich biegach sprinterskich, strzelanie słabe, bieg nawet jeśli w dalszym ciągu niezły, to na tak krótkim dystansie nie dający wiele szans. na odwrotnym biegunie będący w dobrej formie Schempp i Shipulin, którzy są faworytami do medalu i nie powinnni spaść za Ole Einara, nawet biorąc pod uwagę możliwość 1 pudła, a strzelają dobrze. podobnie jest ze Svendsenem, którego w parze z Schemppem też rozważam..
chciałbym wybrać dwa typy i zrobić z nich dubelka, ew. max 3.. pogrubiłem te wydające się według mnie najciekawsze, a według was które najlepsze, co sądzicie?
EDIT: wiatr popłatał figle i w czołówce małe niespodzianki, co zrobił Schempp to chyba tylko on wie, 7 pudeł.. poza nim typy nawet by wchodziły.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
dziś ciężkie warunki w Kontiolahti, temperatura 0, wilgotno i wietrznie.
nie przesadzać ze stawkami.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na dochodzenie 12.5km Mężczyzn
13:15


Serhiy Seminov vs Timofey Lapshin 1 @ 1.83 Bet365 ✅ 11-40 (ponad 2min przewagi)

Panowie ruszą razem. Seminov to na pewno na ten moment lepszy biegacz. W sprincie pobiegł o 15sek szybciej. Nie jest to jeden taki przypadek, bo chociażby przed mistrzostwami w Oslo biegał też zdecydowanie lepiej. Tam nawet w sprincie potrafił nadrobić minutę w tym elemencie. Lapshin troszkę nadrabia szybkością strzelania, tylko, że nie zawsze szybkie strzelanie przekłada się na celne. Z resztą sam Seminov to bardzo dobry strzelec, który bez problemu może tutaj w normalnych warunkach wystrzelić 19/20 czy nawet 20/20. W tej rywalizacji jest w stanie nadrobić nawet jedną karną rundę więcej. Bieg na tej trasie jest bardzo ważny. Ukrainiec nie powinien pogubić się na strzelnicy, bo takie wpadki zbyt często mu się nie zdarzają. Biegowo sobie poradzi i pokona rywala, bo sam Lapshin to bardzo przeciętny biegacz i jego problemy z każdą kolejną rundą mogą być coraz bardziej widoczne.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Weronika Nowakowska-Ziemniak - Valj Semerenko 2 @ 1,60 Triobet, Bet, Pinn ⛔
Dzisiaj świetny wynik Nowakowskiej, jednak nadal to tylko Nowakowska. Na starcie 10 sekund przewagi Polki, jednak do pierwszego strzelania będą jechały razem albo będą w bliskim kontakcie, bo Semerenko nieco lepiej biega. Jeśli chodzi o strzelnicę to w tym sezonie Ukrainka 86,7%, Nowakowska 82%. Pogoda w Kontiolahti nie zachwyca i dlatego stawiam na lepszą, pewniejszą na strzelnicy Valję.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tripelek z Marathonbet

J.Boe vs E.Garanichev 1 1,30⛔:grin:
M.Fourcade vs A.Shipulin 1 1,48⛔
D.Domracheva vs K.Makarainen 1 1,45✅
Kurs=2,789⛔

Fajnie wyglądają poszczególne pary.Młody Boe na starcie ma 36s przewagi a dodając do tego jak jest przygotowany biegowo plus dobra formę strzelecką to rusek nie jest w stanie mu zagrozić. Martę wczoraj wpadka na strzelnicy i aż 3 pudła. Biegowo mimo wszystko wyglądał dobrze w porównaniu do Shipulina sporo szybszy. Dzisiaj na starcie 13s przewagi na trasie jeszcze trochę zyska a na strzelnicy obaj porownywalnie. Fourcade drugi dzień z rzędu tak słabo nie będzie strzelał.
I dokładam jedną propozycje z kobitek. Obie wielkie faworytki do medali wczoraj na strzelnicy katastrofa. Dzisiaj Białorusinka startuje z 23s przewaga Biegowo tutaj żadna nic nie nadrobi a na strzelnicy mimo wszystko bardziej ufam Daszy.
 
S 72

siargiej

Użytkownik
Domracheva-Abramova 1 @1.84
buk: winmasters
Wspaniałym prezentem obdarzył nas winmasters, dając świetnie biegającą Darię w parze z Olgą Abramovą. Co ciekawe kurs na Białorusinkę jest o 0,01
wyższy ???? Nic tylko brać, polecam :cool:
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Tripelek z Marathonbet

J.Boe vs E.Garanichev 1 1,30
M.Fourcade vs A.Shipulin 1 1,48
D.Domracheva vs K.Makarainen 1 1,45
Kurs=2,789
Jak dla mnie bardzo ryzykowany tripel :;/:
Boe powinien wygrac ta pare w cuglach ale Fourcarde mysle ze bedzie bardzo ryzykowal bo nie oszukujmy sie on nie walczy o 4-5 miejsce tylko o pelna pule - juz niejednokrotnie widzialem w jego wykonaniu takie biegi gdzie goni , wpada na strzelnice i laduje jak automat i albo bierze wszystko albo konczy poza 20
Daria - Maka rzut koscia choc przewaga na starcie jest Darii tylko wszystko zalezy od poczatku ktorej bedzie sie chcialo - patrz przyklad Fourcarde
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Fourcade, Simon [miejsce 1-10] @1.95 maraton ✅

nie wiem czemu wszyscy w parach i w ogolnym traktuja Simona jak niepelnosprawnego ? Przeciez ten chlopka wlasnie w poscigach radzi sobie najlepiej - ostatnie zawody przed MS z 23 lokaty po sprincie na 13 wczesniej z 18 na 8 a teraz startuje jako 4 ??

Boe, Johannes Thingnes - Fourcade, Martin [1] @1.47 maraton ⛔

Martin jest niesamowity ale tutaj mamy 50 sek roznicy - to duzo. Wczoraj w biegu jakos nie miazdzyl az tak bardzo skoro przy 2 pudlach wiecej tyle stracil. Boe jest w dobrej formie i ma szanse na drugie zloto.
Jestem przekonany ze Martin bedzie ryzykowal a wtedy albo bedzie minimum podium albo miejsce poza 20 ????

Shipulin A. - Rastorgujevs A [1]
Fourcade S. - Svendsen E.H [1]

AKO: 1.42 STS po podatku
✅

Co to jest za zestaw ?? Simon ma 1.10 przewagi nad Svendsenem wiec musialoby mu bardzo nie isc dla mnie 1.15 max a nie 1.4 Druga para to juz no comment Shipulin ma 44sek przewagi nad Lotyszem ktory w poscigach nie blyszczy. Ja zastanawiam sie czy wogole Svendsen czy Rastorugjev wystapia ?! Chyba ze na rozruch albo jak bedzie huragan na strzelnicy a im akurat nie powieje
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na dochodzenie 10km Kobiet
16:00

Nastassia Dubarezava vs Olga Abramova 1 @ 1.72 Bet365 ⛔ 33-10

Na starcie 7sek różnicy. Można zatem przypuszczać, że na pierwsze strzelanie wjadą razem. W sprincie Białorusinka przegrała ponieważ bardzo wolno strzelała, dużo wolniej niż robi to zazwyczaj. Wiatr odgrywał tutaj sporą rolę i najwidoczniej potrzebowała więcej czasu. Na pewno Dubarezava to zawodniczka bardzo doświadczona. Potrafi strzelać bardzo pewnie i celnie. Może nie należy w tym elemencie do czołówki, ale prezentuje solidny poziom. Z resztą Abramova to bardzo chimeryczna biatlonistka, która już nie raz bardzo gubiła się na strzelnicy. Biegowo jest bardzo przeciętna i w tym elemencie Dubarezava na odcinku 10km spokojnie może nadrobić jedną karną rundę. W sprincie czas biegu o 15sek lepszy. Tutaj może zyskać jeszcze więcej. Jeżeli do tego dołoży dobrą skuteczność na strzelnicy to spokojnie powinna wygrać tą rywalizację. Tym bardziej, że kłopoty rywalki na 3-4 strzelaniu po sporym wysiłku na tej trudnej trasie mogą być na prawdę bardzo poważne.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
i mi dziś Abramova skopała piękną taśmę, miałem ją z... Gwizdoń ????
niestety miała dziś w strzelaniu kozacki dzień, zabrakło jednego pudła, ale też biegowo ponad stan dziś, nie spodziewałem się zupełnie po niej ehhhh szkoda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
M.Fourcade - Svendsen [1] @1.57 bet365

Moze i uparlem sie na tego Svendsena ale jakos nie moge w niego uwierzyc.
Kurs wystawili tylko dlatego ze wczoraj akurat Norweg pobiegl calkiem dobrze bo zarowno biegowo jak i sam bieg poscigowy byl lepszy od Martina.
Tylko ze Martin w pewnym momencie zdal sobie sprawe z faktu ze medalu nie bedzie a wtedy nie ma zadnej motywacji - ten typ juz tak ma ????
 
daminho 278

daminho

Użytkownik
Bieg indywidualny na 15 km Kobiet start 17:15
Po dwóch dniach przerwy wracamy na trasy do Kontiolahti, gdzie do rozdania kolejny komplet medali. Przed nami bieg indywidualny, który zapowiada się niezwykle pasjonująco, zwłaszcza po rozstrzygnięciach sprintu i biegu na dochodzenie, gdzie dwie murowane kandydatki do podium Domrachewa i Makarainen nie zdobyły medalu. Na starcie zabraknie gwiazdy tych mistrzostw Marie Dorin Habert, która będzie odpoczywać przed sztafetą i biegiem masowym. Oprócz Daszki i Kaisy do walki o medale powinny włączyć się świetnie strzelająca srebna medalistka Dahlmeier, wygrywająca biegi indywidualne Soukalova, mocna w ostatnich indywidualnych biegach Vitkova, Hildebrand, Semerenko, Wierer, nieobliczalna Eckhoff, zawsze groźna na 15 km brązowa medalistka z Sochi Skardino, oraz nasze reprezentantki na czele z Weroniką Nowakowską. Trener Kołodziejczyk świetnie trafił z formą na docelową imprezę, co napawa dużym optymizmem przed jutrzejszym startem, wyrównany rekord medalowy z Novego Mesta dlaczego go jutro nie poprawić . Liczę na dobry występ Moniki Hojnisz, która przy dobrym rezultacie ma jeszcze szanse na zakwalifikowanie się do niedzielnego biegu masowego i powalczenie o obronę medalu. Oby tylko warunki dopisały i wiatr był w miarę stabilny. Jutro szykują się emocje dosłownie do ostatniego startu ponieważ listę startową zamyka Tiril Eckhoff.
Daria Domraczewa top3 @ 1.76 bet365⛔ 18 (Daria, Daria ...ale za to niedziela, niedziela będzie dla Daszki ???? )
Nie rzuciły się w oczy jakieś ciekawe pary h2h więc idę w top. Spróbuje zagrać na medal Daszki. Domraczewa do tego biegu miała przystąpić z dwoma medalami a jest całkiem niespodziewanie bez. Bieg indywidualny trudny do typowania przez swoją rzadkość rozgrywania i doliczane minuty, dość często sypie niespodziankami ale Daria przez ostatnie lata notowała doskonałe rezultaty. 4 razy odnosiła zwycięstwa w tym Złoto w Sochi, 3 razy była druga, oraz jest brązową medalistką z Vancouver. W tej konkurencji na tle innych zawodniczek prezentuje się bardzo mocno. Żeby nie było tak kolorowo to Daszka kompletnie zawaliła dwa ostatnie mistrzostwa świata w Ruhpolding i Nowym Mescie mocno pudłowała i kończyła po za pierwszą 20, ale jak to mówią do trzech razy sztuka. Na pewno będzie potężnie zmobilizowana i skoncentrowana, biegowo nie jest aż tak rewelacyjnie jak bywało ale też warunki na trasie nie pozwalały na pokazanie pełni umiejętności biegowych. Trasa wymagająca dodatkowo faworyzuje Domraczewą. O narty Daszki jestem spokojny bo przygotowuje je świetny fachowiec Ivar Michael Ulkleiv przez 15 lat był serwismenem reprezentacji Norwegii głównie dla Króla Ole, już w sztafecie mieszanej pokazał że zna się na robocie przygotowując świetne narty dla reprezentacji Białorusi. Jeśli warunki nie będą jakieś tragiczne Daria powinna jutro stanąć na podium.
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Laukkanen- Solemdal 1 1,75 wyjściowo Óni
Zestawienie kogokolwiek z top20 biathlonu razem z bezbarwną Solemdal to promo jak dla mnie. Nie żartujmy sobie. W Oslo w indywidualnym bieg na poziomie 60 miejsca, 4 pudła. Obie panie nie są orłami na strzelnicy, to fakt, ale Laukkanen w biegu to jest czołówka, nie ma się co oszukiwać. Nie widzę innej opcji, jak zwycięstwo w tej parze.
Obecnie 1,65.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg indywidualny na 15km Kobiet

17:15

Trudny bieg do typowania, ale skusiłem się na jeden bet.

Laura Dahlmeier vs Gabriela Soukalova 1 @ 1.66 Bet365 ⛔ 6-2

Laura to moja cicha faworytka do zwycięstwa. Jestem po ogromnym wrażeniem jaki postęp wykonała ta młoda dziewczyna. Do mistrzostw jest przygotowana bardzo dobrze. Imponuje mi tym, że potrafi bardzo dobrze rozegrać dany bieg taktycznie. Zawsze zostawia spory zapas sił na końcówkę i jak trzeba przyspieszyć na ostatniej rundzie to jest w stanie to zrobić. Na razie dwa bardzo dobre występy. 4 miejsce w sprincie i 2 miejsce w biegu pościgowym. Niemka świetnie wygląda biegowo. W sprincie uzyskała najlepszy czas, a na dochodzenie wykręciła 5 rezultat, przegrywając tylko w tym elemencie z Makarainen, Domrachewą, Dunklee i Vitkovą. Na tych trudnych trasach biega się całkiem dobrze i szybciej niż rywalce. W sprincie szybsza o 53sek, w pościgowym o 7sek. Soukalova na razie bez błysku. Generalnie ten sezon to wzloty i upadki. Jej bieg to także bardzo duży znak zapytania. Potrafi pobiec mocno przez cały dystans, ale już kilka razy można było zobaczyć jak Czeszka po prostu nie wytrzymuje narzuconego tempa do końca i umiera na ostatniej rundzie. Ciężko będzie, aby którakolwiek z nich była w stanie nadrobić ewentualne pudło i minutę w biegu. Jeżeli już ktoś ma na to szanse to Niemka, która dobrze rozkłada swoje siły. Natomiast Czeszka, mocno zbudowana zawodniczka może gdzieś na 4-5 rundzie złapać kryzys. Jednak to co najważniejsze powinno rozegrać się na strzelnicy. Obie jak na razie na tych mistrzostwach strzelają bardzo podobnie. Chociaż te wyniki nie są do końca miarodajne, bo wiadomo, że warunki atmosferyczne poprzednich startach nie były zbyt korzystne. Przy korzystnej aurze Dahlmeier bez problemu może zaliczyć 20/20. Tak było m.in w ostatnim biegu długim w Oslo. Niemka jest najlepszą strzelczynią w stawce i w takim starcie powinna to potwierdzić. Nie mam wątpliwości, że może nieco zwolni, ale precyzji nie powinno jej zabraknąć. Tutaj nawet 19/20 może załatwić sprawę. Soukalova też ma słabsze momenty, jeżeli do tego przeszarżuje w biegu to strzelanie w stójce może nieść ze sobą kłopoty. Dahlmeier jest w życiowej formie. Dla mnie jest to zawodniczka pewniejsza zarówno w biegu jak i na strzelnicy. Prezentuje się równo i solidnie. Stać ją na dobry bieg + perfekcyjne strzelanie, a to może zagwarantować jej bardzo wysokie miejsce. Mam większe zaufanie do umiejętności Niemki. Jej forma została ustabilizowana na niezwykle równym poziomie. Myślę, że dzisiaj nie zawiedzie i powalczy o swój drugi medal na tych mistrzostwach. Bez szaleństw ze stawką, ale spróbujemy.
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Kto zaliczy więcej celnych trafień podczas wyścigu?L. Kummer/G. Soukalova
Soukalova 2.1 Bwin ✅ izi

Idę w stronę Gabrysi na strzelnicy. Obie panie w przeciągu sezonu strzelają na poziomie 85 %, jednak Gabi ma prawie 2x więcej oddanych strzałów, co zakłamuje tę statystykę na korzyść Niemki.
W Kontiolahti Czeszka strzela jak na nią bardzo dobrze w pościgowym tylko jedno pudło w sprincie gdzie warunki były gorsze 3. Luise nie startuje zbyt często ponieważ każdy wie jak mocna jest kadra Niemek i wydaje mi się że bez regularnych startów ciężko jej będzie od razu wskoczyć na wysoki poziom na strzelnicy.
Obie panie wystartowały w sztafecie miesznej gdzie Gabi również była lepsza na strzelnicy od Niemki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom