>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Wimbledon 21.06-04.07.2010

Status
Zamknięty.
krzysiek131 0

krzysiek131

Użytkownik
Wybrałem kilka pewniaków na pierwszą rundę męskiej rozgrywki(wszystkie kursy z bah, bo tam jestem zmuszony grać):
Dolgopolov A. - Chiudinelli M.
typ: 1, kurs: 1.5
Dolgopolov udowodnił w Eastbourne, że trawa mu szczególnie leży. Uległ dopiero Llodrze, który własnie wychodzi na mecz finałowy, w ktorym jest faworytem. Chiudinelli niżej w rankingu, nie powinien sprawić kłopotu, a kurs 1.5 bardzo atrakcyjny.
Cilic M. - Mayer F.
1, 1.15
Kurs w prawdzie niski, ale w moim mniemaniu pewniak. Cilic ma fizyczne predyspozycje do trawy i jest to gracz bardzo mądry, on nie przegrywa przez przypadek z graczami pokroju Mayera.
Fish M. - Tomic B.
1, 1.20
Fish w Queens Clubie doszedł do finału, w ktorym uległ dopiero dobrze dysponowanemu Querrey&#39;owi. Pokonał za to po drodze m. in. Murray&#39;a. Tomic gładko przeszedł przez kwalifikacje, jednak nie świadczy to wcale, że powinien sprawić jakiekolwiek problemy Fishowi.
Garcia-Lopez G. - Kamke T.
1, 1.3
G.-L. właśnie zaczyna finał w eastbourne, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Dobrze serwuje i gra niską, szybką piłką - idealnie na trawę. Ma wprawdzie czasem przestoje w grze(stąd mecze wygrywane często 2:1), ale w 3 setówce będzie mieć to mniejsze znaczenie.
Llodra M. - Witten J.
1, 1.15
Llodra to dziecko trawy. Nie oglądałem wprawdzie jego meczy, ale wyniki świadczą o tym, że może mieć słuszne ambicje na coś więcej niż 1 rundę wimbledonu.
Benneteau J. - Vliegen K.
1, 1.20
Benek to kolejny gracz, który bryluje na trawiastej nawierzchni. Vliegen natomiast przegrywał ostatnio z każdym co lepszym zawodnikiem.
Łącznie te 6 typów daje kurs 3.71
Do tego dodatkowo typ na Istomina w meczu z Wawrinką - 2.50(Bah)
Istomin pokazuje się z dobrej strony na trawie, a Wawrinka ostatnio się obijał i po RG wygrał tylko Challengera na mączce, a na trawie jeszcze nie pograł. Myślę, że Istomin zaskoczy i odeśle Stanislava z powrotem do Szwajcarii.
Proszę o ew. komentarze do moich typów(i ich króciutkich analiz) ????

//edycja
Dzięki za komentarz do moich typów, wezmę całą krytykę pod uwagę. Może następne analizy mi lepiej pójdą ????
Dzięki
 
mozi 552

mozi

Użytkownik

Halo Łymbledon!
Już jutro rozpoczną się zmagania w najstarszym i najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym na świecie, a zarazem moim (i jak sądzę nie tylko) ulubionym szlemie w sezonie. W trakcie turnieju od kilku lat udaje mi się też osiągnąć spore zyski i mam nadzieje, że podobnie będzie i tym razem. Białe stroje, zielono-granatowa kolorystyka wszystkiego wokół i truskawki ze śmietaną tworzą niesamowity klimat tego turnieju. W tym roku bez &quot;Cmentarza Mistrzów&quot; czyli kortu numer 3, niegdyś numer 2, który jest przebudowywany. Kilka dni temu na stronie turnieju wyczytałem też o zakazie wnoszenia na teren All England Club&#39;u vuvuzeli ???? To tak krótko i ogólnie, dodam jeszcze tylko że w pierwszym tygodniu zawodów w Londynie ma... Nie padać, choć trochę trudno mi w to uwierzyć. Jak będzie? Przekonamy się w praktyce ;)
Jeśli chodzi o zwycięzce całych zawodów to w tym roku niesamowicie trudno to przewidzieć. Moim zdaniem nie będzie to Federer, który gra po prostu słabo i już na RG odpadł po raz pierwszy od lat przed 1/2 dlatego myślę że i w Londynie pierwszy raz od lat może go w finale zabraknąć. Kurs 3.20 na finał Federer - Nadal, który jeszcze sezon, czy dwa temu brałbym w ciemno, teraz jest nie do przyjęcia. Faworytem bukmacherów jest Federer, zanim Nadal, Murray i Roddick. Wszyscy zawiedli w Queens (Roger w Halle mimo finału). Jestem fanem Nadala, ale ten gra naprawdę przeciętnie i nie widzę wielkich szans na to by w tym roku zwojował Wimbledon, chociaż jego skreślać nigdy nie wolno. Murray rok wcześniej był w lepszej formie, a i tak nie doszedł do finału, więc czemu miałby wygrać teraz? Roddick zawiódł kompletnie w Queens Clubie, ale on ma wielki atut w postaci serwisu, a ten turniej to dla niego najważniejszy event w sezonie. Kurs 13.00 na jego triumf? Do przemyślenia, a do tego może warto spróbować lekko zagrać na wygraną nieobliczalnego Hewitta po @ 34.00?
I przechodzę do typów, a właściwie skomentuje propozycje Krzyśka, bo sam zajmę się ofertą dopiero późnym niedzielnym popołudniem.
Dolgopolov - Chiudinelli No Bet (lub nawet 2 po 2.31)
Oglądałem jednego i drugiego przed Wimbledonem. Dolgopolov wcale z Llodrą nie imponował. Wiadomo posiada solidny serw, a z głębi kortu jest regularny, ale brakuje trochę kończącego uderzenia. Do tego grał 4 ciężkie mecze przed samym Wimbledonem, a ze Szwajcarem na trzech setach się zapewne nie skończy. I brak doświadczenia na trawie, gdzie rozegrał... 4 mecze w karierze... Tak, tak chodzi właśnie o mecze z Eastbourne (pokonał Warda, Lu i Bakera). Chiudinelli całkiem nieźle spisał się w meczu z Kohlschreiberem w Halle, a później zawiódł mnie z Giraldo. Solidne podanie i sporo błędów. Słabiej niż w meczu z Santiago nie zagra moim zdaniem na pewno, a to powinno zagwarantować sukces w meczu z Ukraińcem. Odradzam stawianie na faworyta w tym meczu, a czy sam zagram przeciwko niemu? Okaże się jutro.
Cilic - Mayer No Bet
Przecież Cilic nie jest specem od grassu! Jego praca nóg pozostawia wciąż sporo do życzenia, a jego pierwszym rywalem będzie świetnie dysponowany w tym sezonie Florian Mayer. Niemiec na trawie potrafił pokonywać w przeszłości takich graczy jak: Verdasco, Nieminen, czy Davydenko, którzy może mistrzami trawy też nie są, ale od Cilica nie odstają. Więc granie na Chorwata po takim kursie to moim zdaniem głupota.
Fish z Tomicem powinien wygrać, tylko że Tomic to ta młoda gwiazdka australijskiego tenisa i może sprawić psikusa. Ktoś tam pisał, że trawa to jego ulubiona nawierzchnia, jeśli Mardy zagra trochę słabiej to młodzian może to wykorzystać. Uważam, że Rybka to wygra, ale kurs nie powala, tym bardziej, że Bernard przebrnął przez kwale.
Garcia-Lopez powinien odprawić Kamke. Guillermo wczoraj przegrał finał w Eastbourne z Llodrą w kiepskim stylu, ale i tak pokazał sporo dobrego tenisa w tym turnieju. 1.3 raczej do przyjęcia, choć czy sam zagram jeszcze nie jestem pewny. Takie samo zdanie mam o meczu Llodry.
Natomiast 1.20 na Benneteau? Nie do końca pasuje mi on do trawy. Ok, może Vliegen nie ma atutów na tę nawierzchnię jeszcze bardziej, ale w końcu rok temu ograł tu Mahuta, a później doprowadził do 3 tie-breaków z Verdasco, a jeden z nich wygrał. Myślę, że nie warto ryzykować ;) Swoje propozycje typów podam jak już wspomniałem jutro.​
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Ja z kolei (co przyznaję szczerze) nie znając się zbytnio na tenisie, natomiast mając świadomość tego, że zawodnicy inaczej grają na różnych nawierzchniach przeszedłem do analizy ostatnich turniejów (przede wszystkim Londyn) i wybrałem:
Fish-Tomic 1 1,20
Isner-Mahut 1 1,57 (tutaj bardziej przypomniał mi się serwis Isnera, na trawie podobno bardzo ważny oraz fakt, że Mahut brnął w 3 rundzie Q w 5-setówkę)
Schuettler-Tursunov 1 1,42
Querrey-Stakhovsky 1 1,32
Ale czekam na opinie znających się na tym sporcie dużo bardziej niż ja ????
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
Wimbledon na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club już jutro i jest to mój ulubiony turniej z WS i chociaż nie jest co cztery lata i tak ma swoją renomę na sam początek było sprawdzenie się w kwalifikacjach więc i na MD nie zabraknie tradycyjnej tasiemki która zagrana będzie trochę mocniej, choć dokonać typów było trudno ponieważ nie zagrają tacy specjaliści od trawy jak Seksowny, Haas czy Dr. Ivo. i już jakaś podbitka zeszła z rynku.
@ 2.84 10/10
Fortuna
Hewitt - Gonzalez M.
Melzer - Brown
Berdych - Gołubew
Hanescu - Kuzniecow
Murray - Hajek
Soderling - Ginepri
Kohlschreiber - Starace
Wawrinka - Istomin
Pierw Lleyton prawdziwy fighter chociaż to nie te lata nie widzę tutaj innego wyjścia jak szybciutkie zwycięstwo z powracającym do touru Maximo Gonzalezem. Melzer zagra z wolejistą z Jamajki i to chyba jeden z trudniejszych rywali na taśmie lecz jednak gdyby nie to że Melzer potrafi zagrać ostro zmienić tempo, szybko się poruszyć na korcie to raczej tego bym nie dał ale i Brown ma dryg wolejisty ale jeszcze nie na stały poziom ATP. Berdych świetnie pokazał się na RG i tutaj tak samo jak Austriak powinien pokazać kunszt swojej gry na szybsze nawierzchnie, a Gołubew jest dobrym graczem lecz zawsze nie robi bubu komuś z TOP20. Rumun Hanescu bardziej z niego gracz na korty ceglane ale warunki ma świetne na grę na hali czy trawniku i tutaj też zaufam faworytowi w meczu z Kuznetsovem. Murray chociaż słaby sezon z Hajkiem który nie powinien nie grać nigdzie indziej jak tylko wolne korty powinien być to spokojny spacer nadziei Brytyjczyków do II r. Soda swoim prostym, mocnym tenisem jak na Szweda przystało powinien sobie poradzić z Gineprim który na ten sezon co miał ugrać to sądzę że ugrał jak i trawa jednak dla jego stylu gry nie będzie aż tak wygodna. No i Niemiecka #1 świetnie wyszkolony technicznie Kolba czasami ma odpały ale z Starace który agresywność posiada i jest jednym z lepszych Włochów nie będzie miał miał swojego chociaż jednego czy dwóch atutów przeciwko Niemcowi i na koniec jeden z moich ulubieńców czyli Stanislas dosyć wysoki kurs na niego jest spowodowany tym że chociaż warunki techniczne ma do gry na szybkie nawierzchnie jako prawdziwy claycourtowiec nie lubi grać na trawie i w ciągu sezonu zagra maksymalnie dwa turnieje na zielonej nawierzchni więc buki nie mają takiego materiału do oceniania Szwajcara jak i Istomin od dwóch sezonów powoli, powoli ogrywa się w tej części sezonu i zanotował dobry wynik w pierwszym turnieju AEGON&#39;u podczas sezonu trawiastego ale ogólnie ma ciągle braki by naprawdę komuś zagrozić z graczy którzy są bardzo dobrze wyszkoleni.
 
P 3

piotrus2103

Użytkownik
Ja co do typu na Wawrinke nie zgodze sie.Całkiem możliwe ze moze wygra ale napewno to nie jest typ 10/10 zapowiada sie tu wyrównany mecz i Istomin może sprawidż niespodzianke.Oglądalem ostatni mecz Wawrinki grał jakby mu sie nie chcialo a pozatym poruszal sie po korcie jakby w zwolnionym tępie.Wiec ten dośc wysoki kurs na niego z czegoś wynika.

No i jednak moje przewidywania sie sprawdziły wawrinka jednak nie dal rady wygrac:p
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Zacznę cytatem z &quot;Misia&quot;:
&quot;Ja Szczupak, ja Szczupak - do wszystkich, do wszystkich: Zaciągamy sieć! Można zaczynać !&quot; ????
Ricardas Berankis - Carsten Ball @ 1.74 ✅
Młody Litwin grał z Australijczykiem dwa razy na hardzie, dwa razy bardzo dotkliwie przegrał i chyba dlatego dostajemy na ten mecz taki piękny kurs. Bukmacherzy chyba mają klapki na oczach i nie dostrzegli jak imponujący progres zrobił Ricardas w przeciągu ostatniego roku. Ball tak naprawdę dał się pokazać z dobrej strony tylko w jednym turnieju rok temu w LA, gdzie doszedł aż do finału. Ten sezon ma jednak żenujący, co przy świetnych wynikach osiąganych na wszystkich nawierzchniach przez Berankisa powoduje, że jak dla mnie jest to &#39;pick of the day&#39;.
Rainer Schuettler - Dmitri Tursunov +1.5 seta @ 1.8 ✅
Generalnie to strasznie szkoda mi Rosjanina, bo kontuzje zrujnowały mu całkiem nieźle zapowiadającą się karierę. W ubiegłym roku w świetnym stylu wygrał w Eastbourne, by w pierwszym meczu w Londynie poddać się z powodu kontuzji. Kontuzji, która tak naprawdę ciągnie się za nim do tej pory, czego efektem są beznadziejne wyniki. Zwycięstwa nad Mullerem, Evansem i Jonesem po bardzo trudnych bojach, ale sił na Xaviera Malisse&#39;a już nie starczyło. Rainer na trawie zawsze groźny, w dodatku w dobrej formie. Sercem jestem z Dimą, ale rozsądek podpowiada mi, że polegnie gładziutko, jeżeli w ogóle dogra mecz do końca.
Stanislas Wawrinka - Denis Istomin @ 1.57 ⛔
Myślę, że sporo zawyżony kurs na Stasia, ze względu na przyzwoity wynik osiągnięty przez Uzbeka w Queensie i Eastbourne. Jednak patrząc na rywali, jakich ogrywał (Baker, Brown, Marchenko, żenujący na trawie Schwank i kontuzjowany Almagro) nie robi to na mnie większego wrażenia. Może set urwany także nie w pełni zdrowemu Nadalowi (zdrowy nie przegrałby z Lopezem) spowodował taki a nie inny kurs? Być może. Pamiętam mecz Wawrinki z Murray&#39;em z zeszłego roku i to mi wystarcza, żeby spokojnie grać na Szwajcara.
na podbitkę kursu, bez analizy:
Tipsarević - Clement @ 1.4
Melzer - Brown @ 1.22 ✅
Becker - Sweeting @ 1.25 ✅
 
pablo_aimar 38

pablo_aimar

Użytkownik
Dawno już nic nie pisałem ale Wimbledon jest moją ulubioną imprezową tenisową więc skusze się na podanie kilku spotkań które moim zdaniem powinny spokojnie wejść.
Davydenko - Anderson 1 1.35✅
Kola świetny zawodnik, czołówka światowa. Wrócił po kontuzji, co prawda na trawie zagrał w tym roku dopiero 2 spotkania, ale jeśli już zgłosił się do rozgrywek Wimbledonu napewno czuje się na siłach i wierze że coś ugra. Jego przeciwnik ostatni mecz z Selą zakończył kreczem i od tej pory nie grał. Do kelnerów Anderson nie należy ale w starciu z Davydenką żadnych szans mieć nie powinien
Montanes - Lorenzi 1 1.45✅
Kojarzenie Montanesa jedynie z mączką chyba poszło już dawno w zapomnienie. Bardzo solidny grajek, świetnie pokazał się w RG. Jego przeciwnik mało wymagający kojarzący się głównie z challengerami, co prawda Włoch już raz pokonał Alberta jednak na takim turnieju jak Wimbledon wątpie żeby był w stanie urwać mu chociaż seta.
Gabashvilli - Delgado 1 1.67✅
Moim zdaniem prezent od buków. Nie trzeba przypominać w jakiej formie był miesiąc temu Gaba grając na mączce, do tego w tym miesiący świetny turniej w Lugano i porażka dopiero w finale z Staszkiem Wawrinką. Ramon to już stary zawodnik do tego w kwalach do Wimbledonu uległ 0-3 Fischerowi...nie widze tutaj dla niego żandych szans.
Isner - Mahut 1 1.67
Mimo że Francuz potrafi zagrać dobre spotkanie tym bardziej na trawie to żadne argumenty nie mogą przebić tego co posiada w zanadrzu John. Potężny serwis (zapewne będzie w czołówce serwujących asy na Wimbledonie), przytomna gra przy siatce, a do tego o wiele silniejszy forehand od Mahuta. Ciekawy fakt to 2gi mecz Mahuta w eliminacjach do Wimbledonu wygrany z Bogdanovicem po 3 secie 24-22 ???? , ponadto w 3 rundzie kwalifikacyjnej po cięzkim boju wyeliminował dziadka Koubka (3-2), z Isnerem nie powinien się tak długo męczyć ponieważ zapewne przegra w 3 setach ;)
Ponadto bez analizy polecam Bellucciego (1.4), a dla bardziej odwaznych Giraldo (1.9), Berrer (1.89), Chiudinelli (2.07) i Almagro (1.8)
Kursy z Fortuny ???? Powodzenia
 
diuq85 354

diuq85

Użytkownik
Pablo Aimar, uważałbym na Almagro, który w Eastbourn miał przykry uraz i został zniesiony z kortu na noszach z potwornym grymasem bólu na twarzy, a poza tym to nie jego nawierzchnia.
Z kolei Mahut moim zdaniem tak łatwo nie przegra. Zdecydowanie najlepsza nawierzchnia jak dla niego, bardzo lubi grać na angielskich trawnikach, a to że grał z Bogdanem 46 gemów w 3 secie nie dowodzi iż jest słaby, wręcz przeciwnie... Praktycznie cały set gonił rywala i dobrze wiedział, że przegrany własny serwis oznacza &quot;śmierć&quot;. A jednak wychodził zwycięsko z szalonych opresji pokazując charakter. Mahut to szalenie ambitny gracz co pokazał w spotkaniu z Koubkiem. Myślę że nie po to, z uporem maniaka, przebrnął te kwale żeby tak łatwo oddać pole Isnerowi. Poza tym dziwnie wysoki kurs na Amerykanina, który jest 130 miejsc rankingowych nad Francuzem.
 
pablo_aimar 38

pablo_aimar

Użytkownik
Dokładnie, wcale nie napisałem że Almagro powinno się grać tylko poprostu dla bardziej odważnych. Jeśli staje do turnieju gdzie w gre wchodzi rozegranie nawet 5 setów to znaczy że czuje się widocznie na siłach, oby wygrał.
Co do Isnera to naprawde potrafi wygrywać spotkania samym serwisem tym bardziej kiedy zmierzą się na trawie. Do tego nie jest to zawodnik operującym tylko serwisem. Fakt faktem kurs dość wysoki, co do walki z Alexem to napewno źle o Francuzie nie świadczy, ale 5 setów z zadyszanym Koubkiem ? Zobaczymy, do meczy coraz bliżej ????
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Ja bym na starcie Wimbledonu nie szalał z przewidywaniami. Na początek za małe stawki pierwsze mecze, aby zobaczyć jak wyglądają gry. Po pierwsze nie wiadomo jaką nawierzchnię przygotują organizatorzy. Przykładem jest Wimbledon 2 lata temu, a więc trawa może być inna, niż ta w Eastbourne, czy Hartenborough. Widać jaką małą niespodziankę z nawierzchnią zrobili Francuzi na RG. Plus nie wiadomo, co z pogodą, a ona znów może wypaczyć kilka spotkań.
Myślę, że na wstęp można spróbować Schuettlera oraz Llodra, bo widać, że obu leżą nawierzchnie trawiaste. Myślę, że Llordzie nawet wolniejsze nie sprawiłyby trudności. Plus bardzo dobry serwis.
Można też zaryzykować Brandsa z Andreevem.
Co do kobiet to chcę zobaczyć pierwsze mecze, bo już pierwszy dzień może być pogromem faworytek tym bardziej, że buki zaszalały z kursami na tzw. jak dla mnie quasi faworytki.
Przykład pierwszy z brzegu Kleybanova A. v Zahlavova S. 1 1.18 w gamebookers. Wow, jednym słowem i bez przesady, bo takiej różnicy między tymi zawodniczkami to na pewno nie ma na żadnej nawierzchni. No, ale buki wiedzą swoje i dlatego warto zobaczyć pierwsze pojedynki.
 
pzwnw 17

pzwnw

Użytkownik
Szczerze powiedziawszy to ten Brands jest dla mnie nijaki. Oglądałem go w Den Bosch i cóż tylko serwis, poza tym błędy rywali utorowały mu kilka rund w tym turnieju. Choć z drugiej strony nie wiadomo jak pokaże się Andreev na trawie- raczej nie przypominam sobie go z żadnego spotkania właśnie na trawie, no ale może ktoś widział.
A co do Schuettlera i Llodry popieram w 100% ;)
 
H 0

haazard

Użytkownik
Lopez Feliciano - J. Levine under 39,5 Kurs: 1,85 chyba zart, jak dla mnie to tam mogą być same Tie-break--i , jak cos to tylko over bym dawal, wogóle Lopez jak dla mnie to jest typowy gracz NOBET, więc.....
zastanawia mnie kurs w meczu
Przysiezny, M - Ljubicić, na 2 jest kurs 1,20 tylko widze ze bwin zaniżył do 1,13, Ljubo ost. ma problemu ze zdrowiem, często kreczował, z Fallą w 2 setach porażka..... nie wiem czy wawrto ryzykować do taśmy...
 
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
A co sądzicie o meczu Kubota z Kavciciem? Da radę? Jak wygra tutaj trafi prawdopodobnie na Petschnera i jak z nim wygra bedzie pojedynek z Rafą. To byłoby moje marzenie, zobaczyć Kubota na korcie centralnym ????
 
pzwnw 17

pzwnw

Użytkownik
a ja bym spróbował Przysiężnego +2,5. Widziałem Ljube w Den Bosch i wyglądało to bardzo nieciekawie.
 
mozi 552

mozi

Użytkownik
Czas zaczynać ;) Niesamowite dwa tygodnie przed nami, oby udało się trochę zarobić. Wczoraj nie miałem czasu, teraz też już niewiele zostało do rozpoczęcia gier dlatego przedstawiam tutaj tylko mój &quot;główny&quot; typ na dzień dzisiejszy, a całą taśmę którą zagrałem można zobaczyć w moim temacie ;)
Nie radziłbym grać też na Feliciano Lopeza w pierwszej rundzie. Levine na trawie nie jest ogórkiem, rok temu ograł tu Safina, a przecież Feliciano kreczował w Eastbourne z powodu kontuzji ramienia.
Ricardas Berankis - Carsten Ball 1 @ 1.70
Obaj przebrnęli ekspersowo przez kwalifikacje, jednak o wiele większy potencjał tenisowy ma Litwin. Pisałem o nim już w temacie przed sezonem 2010 w dyskusjach, bacznie obserwuje postępy właśnie jego i Dimitrova od kilku lat. Berankis to były najlepszy junior świata, zwycięzca juniorskiego US Open, uczeń najlepszej i na pewno najsłynniejszej szkoły tenisowej na świecie Nicka Ballettieriego. Kolejna ciekawa informacja to, że jest sparingpartnerem samego Rogera Federera. Miał się więc od kogo uczyć. Posiada świetny serwis (a ma dopiero 20 lat!), do tego z głębi kortu zawsze podejmuje masę ryzyka. To idealny styl na nawierzchnie trawiastą i to się sprawdza. Wygrał challengera na trawie w Nottingham co daje mu już 155 miejsce w rankingu. Ball niby też bez straty seta w kwalach, ale nikogo znaczącego nie ograł. Ok, może tego Mullera (przypomnę, że to serwisman), ale co Luksemburczyk ostatnio grał? Ball poza serwem niema za wiele do zaoferowania, a jego forma ostatnio jest mega przeciętna.
PS. Kubot z Kavicicem gra najwcześniej jutro, więc osobiście wole zaczekać. Zresztą nie warto grać na tenis dużo wcześniej, chyba że w obawie przed spadkiem kursu, którego w tym wypadku bym się nie spodziewał. Wolę poczekać do godzin popołudniowych jutro niż zostać zaskoczonym dzisiaj wieczorem jakąś przykrą informacją o kontuzji, czy innych problemach tenisistów.
 
pzwnw 17

pzwnw

Użytkownik
Mozi a co myślisz o Przysiężnym z +2,5 ? Wg mnie z problemami zdrowotnymi Ljuby jest jakaś szansa na to, żeby wpadło.
 
mozi 552

mozi

Użytkownik
Powiem Ci że nawet o tym myślałem. Nie wiem tylko jaki jest kurs, bo jednak na taśmę tego nie dorzuciłem, bo to spore ryzyko. Nie wiadomo jak zagra Ljuba więc nie ma co o nim pisać. Michał ma super serwis, jeśli piłki będą mu dziś w korcie siedziały to może powalczyć. Seta jest w stanie urwać na pewno, a czy więcej? Nie mam pojęcia, tak jak pisałem, za dużo będzie zależało od Chorwata żebym ryzykował dodanie tego typu na taśmę ;)
 
mozi 552

mozi

Użytkownik
Jeśli tegoroczny Wimbledon tak się rozpoczął to ja aż boje się pomyśleć co będzie dalej. Ja pamiętam jak Roger przegrywał 0:2 z Berdychem bodajże w Melbourne, czy Murray rok temu tutaj z Wawrinką, ale Falla prowadził 2:0, a przy stanie 2:1 w setach serwował na mecz! Wcześniej miał też break pointy na drugiego breaka! Dawno nie widziałem tak słabego Rogera. Serwis nie pomagał, masa błędów, a kończących piłek w meczu jak zwykle trochę zanotował, ale w porównaniu do jego optymalnego poziomu (choćby z tego roku) to była tragedia! Nie ryzykował, przebijał wszystko na środek, a Fallusowi to niesamowicie pasowało. Było nerwowo, ale udało się, chociaż kariery w turnieju Szwajcarowi nie wróżę. Niemniej jednak mecz emocjonujący i piękny, chociaż nie do końca ze względów czysto tenisowych, bo pięknych winnersów, czy akcji pod siatką brakowało (o właśnie, Roger bardzo rzadko tam wędrował, a jeśli już to najczęściej psuł!). Nie był to więc zwykły mecz, w którym Roger gonił, bo porażka była o włos! Przypomnę, że ostatni raz mistrz Wimbledonu odpadł w pierwszej rundzie w 2003 roku, a był to oczywiście Lleyton Hewitt.
Mecz jeszcze trwa, ale podwójnego przełamania Szwajcar z ręki w piątym secie już nie wypuści. I powiedzcie mi jeszcze kiedy ostatnio widzieliście tak reagującego Federera w pierwszej rundzie Wielkiego Szlema?
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Generalnie Federer miał bardzo dużo szczęścia, trzy breakpointy w kluczowym momencie meczu zmarnowane przez Kolumbijczyka zadecydowały o jego porażce. Widać, że Szwajcar jest w dość nędznej formie, słabo poruszał się po korcie, liczba błędów oszałamiająca. Myślę jednak, że to wyrwane Falli zwycięstwo bardzo umocni go psychicznie i w dalszych rundach będzie już łatwiej. Jedynie ktoś z trójki Soderling, Murray i Nadal mogą go pokonać. Dla mnie i tak pozostaje faworytem do zwycięstwa w całym turnieju.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom