>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Paryż (31.10.2022 - 06.11.2022)

Status
Zamknięty.
psychol32 421,5K

psychol32

Użytkownik
Simon z Auguerem peffka, pozniej tylko jakis De Minaur lub Tiafoe, pewnie Alcaraz i Nole w finale.Autostrada do trumfu na zwienczenie kariery.Co z tego, ze chlop potrafil przegrac z Winterem, Broomem w tym sezonie (ktorzy sa blizej amatorstwa niz profesjonalnego tenisa).Co z tego ze Simon w 3 wystepach na kortwch, w Paryzu osiagal max 1sza runde.Simon ogrywa sobie Murraya i Fritza,przebijanka, bez praktycznie dobrego serwisu na hali.😁
Według mnie Augar odda walkowerem. ATP finals klepnięte. Trzeba odpoczywać bo ostatnio dużo grał.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Równiez skłaniam sie do opinii, że walkover Augera jest prawdopodobny.

Co z tego ze Simon w 3 wystepach na kortwch, w Paryzu osiagal max 1sza runde.Simon ogrywa sobie Murraya i Fritza,przebijanka, bez praktycznie dobrego serwisu na hali.😁
Ze jak? Ja na przykład w historii jego startów w Paryzu widze na przykład półfinal. Czy jak David Ferrer albo Nikolai Davydenko wygrywał w Paryzu to potrzebny byl im mocny serwis? Czy jak Krajinovic zagral w swoim debiucie w Paryzu zagral w finale to mialo to znaczenie czy nie mialo ? A moze kazdy przypadke jest po prostu indywidualny ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja ogolnie juz nie angazuje sie w glupie dyskusje o takiej tematyce, ale mam takie przemyslenia po przeczytaniu tej dyskusji.

1. Zakładam, że pewnie większość z Was uprawiała jakis sport rekreacyjnie na poziomie amatorskim. To ja mam takie pytanie. Czy jak się rywalizuje z kims 3 godziny to nagle po tych 3 godzinach rywalizacji dochodzi sie do wniosku: "a pier... to, przegram juz, bo co sie bede wysilac". Ja tak nigdy na poziomie amatorskim nie mialem, ale moze zawodowcy tak maja i sie nie znam.

2. Tak sobie mysle, ze jak na turniej sie przyjedza z dwoma trenerami, malzonka i nie wiem kim była ta czwarta kobieta w boksie Fritza (plus jacys tam pewnie blizsi przyjaciele) to gra sie 3 godziny, zeby przegrac ? Spoko. Mysle, ze jak wy byscie rywalizowali i zaprosili trenerow, zone, brata, siostre i bliskich to tez pewnie po 3 godzinach doszlibyscie do wniosku : "" a pier... to, dzis sobie celowo przegram". Sadze, ze gdybyscie im to zakomunikowali, to te bliskie Wam osoby rozpieralaby duma, ze maja takiego syna / meza / przyjaciela.

Meczu z Murrayem nie widzialem do konca ze wzgledu na obowiazki, ale widzialem w boksie Jamie'ego Delgado, trenera przygotowania fizycznego i Kim Sears, wiec tez postanowil sobie z szacunku dla nich przegrac i pochwalic sie tym faktem przed osobami na ktorych mu zalezy lub z ktorymi wspolpracuje. W koncu po to sie oplaca trenerow i zabiera ich na turnieje wraz z czlonkami rodziny, zeby pokazac im, ze sie umie przegrac. Wy byscie pewnie tak zrobili.

3. I rozwalil mnie argument, ze ktos przegral swoje podanie w decydujacym momencie i jest to niemozliwe, bo jest doswiadczony.
To ja mam takie pytanie. Jak to sie stalo, ze w finale Wimbledonu 2019, Federer na swoim serwisie mial 40-15 i 2 pilki meczowe (i zarazem mistrzowskie), przegral tego gema, a pozniej caly mecz z Djokovicem. Czy Federer byl wtedy doswiadczony i czy nie byl doswiadczony ?

Ogolnie jakie ma znaczenie czy zawodnik jest doswiadczony czy nie, kiedy po podaniu rywal wprowadzi pilke w wymiane. Myslalem, ze wtedy taki punkt trzeba wygrac umiejetnosciami czy tez taki punkt od razu wygrywa sie z urzedu "doswiadczeniem"? To takie retoryczne pytanie jak cos.
 
Ostatnia edycja:
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Taki znawca tenisa jak Ty powinien wiedzieć, że Fritz nie ma żony. :ROFLMAO:

Generalnie się zgadzam aczkolwiek wczorajsza postawa Murraya od bodajże 4-2 w drugim secie była zalosna.

Ja nie zakładam czy oddał celowo czy nie. Ale wyglądało to strasznie.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Masz racje, jest to jego obecna partnerka. Ale Fritz zonaty juz byl, tylko jest po rozwodzie. Z tamtego zwiazku ma nawet syna.
Mysle, jednak ze wyszukales najmniej istotny detal w tym wszystkim i krecisz dyskusje nie w tym obrebie czego dotyczy zamieszczony komentarz.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Gilles Simon również nie jest z pierwszej łapanki ani tym bardziej z drugiej , I nie jest to jego pierwsze zwycięstwo anie z Murrayem ani z Fritzem , rankingi nie GRAJĄ!!!!!!!
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Na tennisexplorer pokazuje mi max 1 runda.3 starty Simona do 19 roku.Chyba, ze z wczesniejszych lat nie pokazuje mi jego wynikow.Co do serwisu na mecz, oczywiscie,ze sie zdarza, ze przegrywaja gema, ale nie mecz w takim stylu jak sir Andy.

Fritz nie byl, w najwyzszej formie ostatnio, ale no bez jaj.Simon.Dla mnie te 2 mecze Gaela, podejrzane. To moja subiektywna ocena i na tym ten watek skoncze.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Dx podał bardzo dobry przykład z Ferrerem który wygrał Paryż dokładnie 10 lat temu po finale z Janowiczem który miał wtedy mega serwis.
A na dodatek w Ćwierćfinale Janowicz grał z Murrayem i Andy też serwował na mecz !!! JANOWICZ obrinił bodajrze 6 match pointow Murray nie zamknoł meczu 2:0 i przegrał 2:1 A był świeżo upiczonym zwycięzcą US Open!
Nie pamiętam by Murray kiedykolwiek coś komuś za darmo oddał.
Simon wywalczył zwycięstwo bo był lepszy może minimalnie może psim swedem ale ograł i Murraya i Fritza .
Gilles Simon ma też na koncie zwycięstwo z Djokowicem i z Nadalem
w Madrycie w Mastersie i dwa zwycięztwa z Fedderetem!!!!! Screenshot_20221103-005922_Samsung Internet.jpg Screenshot_20221103-005853_Samsung Internet.jpg

MURRAY w wywiadach mówił że maży mu się rozstawienie w Australian Open pewnie dlatego oddał mecz Smonowi!!!
Post automatycznie złączony:

Wszystko co nie pokrywa się z waszymi kuponami jest podejrzane!!!!!
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Tak, ja wiem. Wy wszyscy spiskowcy graliscie w tenisa na tak wysokim poziomie, ze otarliscie sie o zawodowstwo (i wcale nie mowimy o playstation). Ja niestety gralem tylko rekreacyjnie, chociaz wydaje mi sie, ze na w miare dobrym poziomie jak na taki sport rekreacyjny.

A tutaj taka ciekawa scenka. Jak to jest, ze czasami zawodnik prowadzi wysoko, dajmy w okolicy 6-3 4-2 i maa 30-00, sedzia wywoluje mu kontrowersyjny aut i zawodnik sprzecza sie z arbitrem zazarcie, czasami prosi nawet o supervisora, a przeciez on prowadzi i zmierza teoretycznie w kierunku zwyciestwa. Odpowiedz jest prosta. Poniewaz on wie, ze wciaz moze przegrac, ale zeby to zrozumiec trzeba jakas dyscypline uprawiac.

Czy jak Bayern Monachium dal sobie strzelic dwie bramki i przegral final Ligi Mistrzow z Manchestrem Utd w mgnieniu oka w ostatnich minutach to byla korupcja czy brak doswiadczenia Kahna, Mattheusa, Baslera czy Effenberga? A tak, mialo byc o tenisie.

Byl kiedys taki slynny mecz Donalda Younga z Jesse Levine w oficjalnych rozgrywkach, takie mistrozstwa USA do lat 14 i tam Donald Young prowadzil w decydujacym secie 5-0 przy stanie 40-15 majac 2 pilki meczowe. Po czym Young przegral 23 pilki z rzedu i mecz 5-7.

Zastanawiam sie, czy Young wtedy postanowil przy tym wyniku przegrac celowo, czy na stol wjechaly miliony bukmacherow, bo przeciez kazdy bukmacher ma w ofercie tak szeroka ofere na zawody tak mlodych juniorow i sport w tym wieku jest skazony szeroka korupcja, ze tylko otworzyc strone danego bukmachera. Tak z ciekawosci, ktory scenariusz bardziej pasuje do tego zdarzenia ?

Nadal w meczu Paulem przy stanie 7-6 2-1 z przelameniem stwierdzil , ze dobrze byloby jeszcze pobiegac i zagrac 3 seta, by mogl ponarzekac znowu przed ludzmi na zdrowie podczas konferencji czy nie zgadzal mu sie stan konta bankowego, bo przeciez prowadzil z przelamaniem i jest doswiadczony.

Takze, z pewnoscia kazdy (a juz na pewno 3/4 z nich z niedobrym Federerem na czele majacym 2 pilki meczowe by wygrac Wimbledon) zawodnik lub zawodniczka, ktory nie zamknie meczu na swoim podaniu musi robic o celowo. A czlonkowie rodziny i trenerzy w boksie to takie urozmaicenie tego procederu, by czuli dume.

W koncu kazdy taki tutejszy spiskowiec - wypisujacy takie rzeczy - byl pewnie setki razy w takiej sytuacji, a na kort moglby wyjsc z rakieta od zaraz i ograc najwiekszych, bo zna ten sport sprzed ekranu telewizyjnego i to wystarcza. Ja na przyklad ogladalem w tym roku sporo zuzla, wiec spokojnie objechalbym Zmarzlika i Madsena, bo bylem setki razy w takiej sytuacji na torze wyscigowym przeciez, a ze tylko przed odbiornikiem telewizyjnym to szczegol.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1623
S 1,2K

saek

Użytkownik
A co oni strzelaja do nich czy co.Wykanczac to moze kilof gornika, a nie gwizdy jakies czy buczenie.Murray czy Fritz, to przynajmniej w teorii, nie sa zawodnicy z pierwszej lapanki.Zagrali jednak jakby nimi byli.
Zobacz sobie jak wyglądał Murray po meczu z Simonem nawet sędziemu łapy nie podał/ mecz skończył podwójnym błędem serwisowym bo miał juz dość tego zachowania.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Musetti-Ruud 2 @1.65


Musetti w dobrej formie, wygral turniej we wloskim Neapolu, gdize udalo sie wytypowac jeg owygrana nad Berrettinim, ale Paryz to jednak bardzo duzy turniej i Ruud po przetarciu w Bazylei zagra duzo lepiej. Jest bardziej doswiadczny w meczach o stawke Norweg, bedzie chceciec sie pokazac dobrze przed ATP Finals, takze jest dla mnei faworytem tego spotkania.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Djokovic - Khachanov
Khachanov wygra kurs 7.2 forbet

Typ z gatunku za drobne w kilka kuponów.
Bilans Karena z Novakiem 1:10 ale ten jeden mecz własnie na Paryskim dywaniku i to w finale 2018 roku , od tamtej pory Khachanov
w ośmiu kolejnych meczach z Novakiem ugrał tylko jednego seta .A tego seta ugrał w kwietniu w Belgradzie gdzie Novak przegrywał pierwszego seta z kazdym a w finale przegrał z Rublovem .
Ten bilans pokazuje jak niewiekie są szanse z drugiej strony historia lubi się powtarzać!!!!
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis ATP Paryż
godzina 12,30
spotkanie Alcaraz - Dimitrov
Typ Dimitrov
kurs 3.45
forbet
Analiza:
Nasz młody Nr1 światowego rankingu po US open nieco spuscił z tonu co jest naturalne .Przegrana z Goffinem , dwie porażki z Alliassimem , strata seta z Drapperem z drugiej strony ciągle groźny Dimitrov który jeśli ma dobry dzien potrafi napsuć krwi najlepszym.
Półfinał w Wiedniu i porazka dopiero z Medvedevem , wczoraj ogranie Fogniniego w pierwszym secie 6:0 to na pewno symptomy że Dimitrov w lepszej dyspozycji na pewno na nr1 wyjdzie dzisiaj zdominowany , to ciągle młody i niedoświadczony nr1 łatwiejszy do pokonania niż inne numery 1 .Łatwo na pewno nie będzie ale kurs wystawili zacny , ja próbuję.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Specjalnie po latach się zalogowałem, bo jak widzę te teorie spiskowe rodem z jarmarku to mnie krew zalewa. Kim jest Gilles Simon, żeby ktokolwiek miałby mu oddawać jakikolwiek mecz ze względu na to, że kończy karierę. Idąc waszym tokiem rozumowania to Agassiemu powinni oddać US Open, podobnie jak Serenie w tym roku? Dlaczego Murray i Fritz sobie pomyśleli „a oddam Simonowi, niech chłop sobie skończy karierę jak przystało”? Przecież to w ogóle się nie trzyma kupy, każdy gra o wygraną, punkty i pieniądze. Dlaczego oprócz Samprasa zawodnicy nie kończyli karier wygraną, skoro teraz tak chętnie się każdy Simonowi podkłada? 😄

Żeby coś wnieść do tematu to kilka typów na dziś:
Rune 2.20
Glasspool/Heeliovara 1.66
Ruud (live) 1.6
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +181
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Simon +1,5 seta @2,85
1xbet

Sporo zostało napisane już o Simonie, także nie ma co kopiować. Auger ostatnio sporo grał, wczorajszy mecz nie najlepszy w jego wykonaniu.Po porazkach Fritza i Hurkacza jest już pewny gry w ATP Finals. Do tego Simon mega zmobilizowany, biegający do każdej piłki. Jego styl jest bardzo niewygodny zwłaszcza dla graczy pokroju Felixa którzy chcieliby szybko kończyc wymiany w 2-3 uderzeniach. Gilles bedzie przebijał i szukał szans w kontratakach. Niewiadoma jest jego forma fizyczna po tych dwóch długich trzysetowych meczach. Ostatnio wycofał się z czelka z powodu problemów z plecami. Ale sądzę że jak na prawdziwego wojownika przystało będzie walczył do ostatniej piłki, bo byc może dziś zagra poraz ostatni w tourze. Probuje bezpiecznie i licze na wygranego przynajmniej seta przez Francuza.
 
Ostatnia edycja:
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Tiafoe vs Auger Aliassime @ 1

Próbuję w kierunku Tiafoe, który myślę będzie miał podwójną motywację i satysfakcję, jeśli udało by mu się wygrać w końcu z Aliassime (do tej pory bilans to dwie porażki) i zakończyć jego wspaniały "run", który trwa mniej więcej od połowy października gdzie po drodze nie zaznał porażki zgarniając 3 tytuły z rzędu. Aliassime w niesamowitej formie i pytanie kiedy w końcu przyjdzie jakieś zacięcie, gorsza dyspozycja dnia czy spadek formy bo ma za sobą niezły już maraton. Być może to jeszcze nie teraz i Kanadyjczyk ma wiele "rezerwy" ale kurs na Tiafoe zadowalający a jest to gracz który ma spore umiejętności a jeśli ma swój "dzień" to jest w stanie wygrać z niemal każdym. Dlatego liczę na przełamanie i tak też próbuję.
 
Ostatnia edycja:
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Djokovic (-2,5 gema)-Tsitsipas @1.38

Wciaz mni ten kurs niezadowala, mowiac szczerze, ale celem tu jest dzwigniecie kursu w sposob relatywnie bezpieczny.
Djokovic w tym roku duzo nie gral, wiec Serb w tym seoznie sadze powalczy w ATP Finals o wygrana. On niby zawsze walczy o wygrana, ale ostani raz w ATP FInals triumfowal w ... 2015 roku, czyli 7 lat temu. Od tego czasu zaliczyl dwa przegrane finaly. Kluczem sa zawsze wielkie szlemy i tu czasami nie starcza az tak sil po walce na przestrzeni calego roku, ale teraz sytuacja jest zupelnie inna, bo Serb opuscil dwa z czterech szlemow i nie gral duzo w sezonie.

Djokovic oczywiscie jest faowrytem tez do wygrania imprezy tu w Paryzu i walczy tu o swoj 7 juz triumf. Tsitsipas w tym roku zaliczyl troche wpadek i zwlaszcza US Open poszedl tragicznie. Ostatnio tez Tsitsispas przegral dwa wazne finaly w Cincinatti i Sztokholmie. Niby jest bardzo wysoki poziom, ale czegos tu brakuje. Poza tym Tsitsipsas bardzo zle wyglada w pojedynkach bezposrednich z Djokovicem. Tsitsipas wygral ich 2 z pierwszych trzech meczow i to bylo cos wow, ale pozniej kolejne 8 meczow wygrywal juz Djokovic (w tym te emocjunojace pamietne na FO, gdzie Serb wracal z 0-2 w setach). Nie wydaje mi sie, zeby to byl Tsitsipas w optymalnej formie aktualnie, wiec spodziewam sie wygranej Djokovica i dobrej koncowki sezonu Serba. Jak wspominalem, nie gral duzo, opuscil dwa szlemy, a nie wiadomo co bedzie w styczniu w przyszlorocznym AO czy bedzie mogl wystartowac, wiec w mojej opinii Djokovic powinien skasowac jak najwieksze czeki w Paryzu i Turynie. Oczywiscie mozna skombinowac wikeszy handicap, ale celuje przede wszytskim w poprawny typ, wiec postawa asekuracyjna, a przy weekendzie pole do wyboru wsrod innych zdarzen na pewno jest.
 
jaroslav_ 327,3K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Holger Rune - Felix Auger-Aliassime
Holger Rune wygrana (+1.5 seta)
@1.62
ETOTO

No i mamy powtórkę sprzed tygodnia z finału w Bazylei. Obaj młodzi zawodnicy rozegrali już blisko 80 spotkań w tym sezonie. Powinni jechać już na oparach, ale jak pokazuje turniej w Paryżu, dalej biegają do każdej piłki, każdą z nich przebijają i gotowi są na każdy schemat gry. Niesamowita forma dwóch młodych i utalentowanych chłopaków, którzy na kortach halowych grają wyśmienity tenis.
Ostatnio grałem dokładnie takich sam typ, niestety, ale młody Kanadyjczyk nie dał się przełamać, sam łamiąc Rune dwa razy (w pierwszym i drugim secie). Tym razem liczę na fakt, iż nawierzchnia w Paryżu jest wolniejsza od tej w Bazylei, zatem gra obu zawodników powinna też delikatnie się różnić niż przy ostatnim spotkaniu. Rune ponadto poprawił swój serwis w ostatnim czasie, liczę, że tym razem utrzyma swoje podanie i wygra co najmniej jednego seta.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +432
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Rune vs Aliassime @ +2,5 seta w meczu Można było odważnie iść w Rune a nie szukać większego kursu w postaci wydawało by się bezpiecznych 3 setów. Nie mniej cieszy to zwycięstwo Rune i to w takim wymiarze bo fajnie będzie go zobaczyć w finale z Djoko.

I mamy powtórkę z finału w Bazylei tym razem w półfinale Mastersa w Paryżu. Czy na przestrzeni niespełna tygodnia coś się zmieniło? Chyba niewiele bo jeden jak i drugi bez większych problemów odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali i nie widać po nich zbytnio trudów tego maratonu który mają obaj Panowie za sobą bo ich seria jest naprawdę imponująca.
Teoretycznie wszystko wskazuje, że to Aliassime ma większe szanse na zwycięstwo. Ma przewagę psychologiczną po wygranym finale w Szwajcarii a z drugiej strony z pewnością powinien zachować więcej siły gdyż ma o jeden mecz rozegrany mniej bo mógł o jeden dzień dłużej odpoczywać po ich finale. Zresztą uważam że nawet miał tutaj nieco mniej wymagających rywali w drodze do tego półfinału.
Więc wszystko wydaje się niby jasne, niemniej jednak mam nadzieję, że ten mecz dziś zakończy się wbrew logice inaczej niż ten finałowy i Aliassime nie powtórzy wyniku z Bazylei w którym zwyciężył w dwóch setach.
Zastanawiałem się nad zwycięstwem Rune ale chyba musiał by to zrobić też w dwóch setach bo gdyby ten mecz miał trwać 3 partie to w tej decydującej Auger miał by więcej zachowanych sił. Czy jest wstanie to zrobić? I tak i nie, zobaczymy.
W każdym bądź razie chciałbym zobaczyć finał Djokovic vs Rune.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis ATP Paryż
Godzina: 16:30
Spotkanie: Tsitsipas- Djokovic
Typ: Tsitsipas zdobędzie seta
Kurs: 2.28
Bukmacher: Fortuna
To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, myślę że szanse na zwycięstwo są bardziej wyrównane niż sugerują to kursy. Widać że panowie wrócili to swojej fomy i ich mecze wygladaja podobnie do tych z przed kilkunastu miesięcy, gdzie np na French Open do rozstrzygnięcia meczu potrzebne było 5 setów. Myślę że te różnice już się trochę zatarly i nie stoi na przeszkodzie żeby Tsitsipas powalczyl z byłą jedynką światowego rankingu. Moim zdaniem stać Greka na niespodziankę w postaci nawet zwycięstwa A kurs 2.20 na seta to moim zdaniem value, warte gry .
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +232
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom