>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour: Londyn - 10.11.2019-17.11.2019

Status
Zamknięty.
lazan 642

lazan

Użytkownik
cytat z dnia 15 listopada 2019 10:27 przez auxiD. Medvedev - A. Zverev
typ: 2  @ 2,04
fortuna

R.Nadal  - S. Tsitsipas
Typ:  Tsitsipas wygra seta @ 1,66
fortuna


Jeszcze 2 dni temu wszyscy skazywali Nadala na ostre baty, traktowali jak ogórka a dziś faworyt. Ciekawe. Nadal jest aktualnie pod formą, nie gra swojego najlepszego tenisa.  Miedviedieva ograł bo tamten uwierzył, że jest po meczu a później przyszła panika. Ale ogólnie po swoim wystrzale formy Denił ma zdecydowany regres. Standard w obecnej erze tenisa. Wystrzał z formą zawodnika, kilka dobrych występów jakieś trofeum i zjazd. Oprócz Tsitsipasa nie widzę nikogo trzymającego stabilność…. nadającego się na przyszłych Djokoviców, Federerów, Nadalów. Dzisiaj ósmemu Berrettiniemu wystarcza 2000 pkt aby zakwalifikować się do finałów,  podczas gdy w poprzednich latach trzeba było uzbierać na 8 miejsce tych pkt ok 6000. Za „Wielką Trójką” wszyscy się tasują. Młode wilki, pretendenci wyskakują jak grzyby po deszczu – zaliczają dobre występy a potem zjazdy. Miedviediewowi roiło się w głowie wygranie tego turnieju. Uwierzył przez chwilę, że nadchodzi era Deniła. Nie nadejdzie. Rozbity mentalnie Denił dostanie kolejne baty od Zvereva. Raz że mentalnie rozbity, dwa że nie w formie. Kursy powyżej 2.00 na Zviereva lubię i biorę. Myślę , że 2:0 Sasza.

Słabo grający Nadal raczej przegra z Tsitsipasem. Grek nic nie będzie kalkulował – wyjdzie i będzie grał to co gra a jest w gazie.  Przeczucie mi mówi, że wygra z Nadalem. Wybiorę jednak bezpieczniejszą opcje i wezmę seta dla Greka.
1. Luzie mowia ze Nadal wygra poniewaz Grek odpusci :), kazdy wspomnial ze Grek jest w formie. Ja na jego miejscu gdybym mial przed soba jutro pofinal to bym odpuscil tak jak zapewne wiekszosc. Dlaczego mialby dzisiaj dac z siebie 100 % i walczyc z rafa ktory bd biegal do kazdej pilki a jutro jest o wiele wazniejszy mecz. Sadze ze jakby bylo to spotkanie finalowe to poszedlbym w kieurnku Greka ale nie dzisiaj.

2. Profesjnonaliscie w kazdym roku sa RAZ , MAX 2 razy w ciagu sezonu w topowej formie, poniewaz organizm nie jest maszyna i nie da rady caly czas ciagnac na najwyzszych obrotach, wiec naturlane sa zjazdy formy. Masz przyklad Nadala na French jak wystrzelil z forma to nie  ma mocnych potem musi zjechac z intensywnosci bo nie da rady inaczej.

3. Wez pod uwage to ze Premier ma szanse na awans wiec ma o co grac dlatego pisalem wyzej aby poczekac z tym 2gim meczem chociaz dla mnie Premier wezmie to obojetnie jaki bd stosunek 1-sego meczu.

Nie krytykuje Cie, tylko pokazuje pewne aspekty!

Ackolwiek jak bedzie to nie wiadomo moze i wygra Tsi i Saszka.. po meczach wszyscy bedziemy madrzejsi  
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Z 3,9K

zenekkk82

Użytkownik
Są 3 powody dla których Tsitsipas dzisiaj odpuści mecz, nie wiem czy 2:0, co byłoby logiczne, sam w tą stronę poszedłem. Oto powody:
1) omawiana już tutaj chęć odpoczynku przed jutrzejszym półfinałem-czyli nie granie dzisiaj na 100% z dobiegającym do wszystkiego Nadalem
2) Próba ominięcia Federera w półfinale, bo chyba z Thiemem ma większe szanse, ma to szanse powodzenia(choć nie jest to warunek ostateczny)tylko w przypadku przegranej dzisiaj
3) jak dotąd niepodawany argument to porażka, by pozbawić szans na awans chyba najbardziej nielubianego przez siebie tenisisty w ATP tour czyli Medvedeva

Jednakże punkt 2(częściowo) i 3 będzie spełniony nawet w przypadku porażki 1:2, gryzie się to z logiką punktu pierwszego, bo grać 3 sety z Nadalem to samobójstwo, ale świat sportu już tyle rzeczy widział, że często logika przegrywa z wydarzeniami na placu boju
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lazan 642

lazan

Użytkownik
Ogolnie Grek wydaje mi sie ze powalczy moze cos na poczatku 1szego seta i jak zobaczy walecznosc Toreadora to moze odpuscic bo myslami chyba jest juz w 1/2 zapewne a po przegraniu 1szej partii to w mysli bedzie 3-setowy pojedynek wiec pojdzie zjazd zapewne. ogolnie to popralbym 2:0 Rafe kursik ponad 2.0. Ogolnie WARTO poczekac live w przypadku przegrania 1szej partii przez Greka, wleciec gruba kapusta w 2 partiee Nadal Win bo to chyba logiczne juz ze Grek odpusci.
 
dx2 221,2K

dx2

Użytkownik
Nadal-Tsistsipas 1 @1.48

Tsitsipas juz awansowal,wiec on cisnienai ne ima. Nadal mysle nei spodziewal sie, ze z turniejem pozegna sie Djokovic. Jezlei Hiszpan wygra to beda szanse na polfinal, a wtedy kto wie, moze nawet Hiszpan sie pokusi o wygrana w turnieju, ktory nigdy nie wygral. Z Serbem Nadlaowi zawsze gralo sie okropnie, ale gdy Serb wykladal sie po drodze albo jest nieobecny jak na przyklad w Montrealu albo tegorocznym USO , wtedy Nadla stawla na wysokosci zadania. Niby te korty nei pasuja Nadalow i rotacja sporo traci, ale wydaj mise, ze Hiszpan mimo wszytsko gra z kazdym setem lepiej, a i tak przeciez Nadal w jeszcze poprzednich edycjach dotarl dwukrotnei do finalu w Londynie. Msyel, ze Nadl da sobei szanse na wyjscie z grupy i tak sprobuje.
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
zastanawiam sie czym Tsitsipas był zmotywowany żeby tak walczyc i probowac wygrac z Nadalem w 3h wyczerpującym pojedynku mając juz zapewnione 1 miejsce w grupie?????????? tak nie lubi Nadala? chce pomkazac ze ogra wszystkich?? dla tych dodtakowych dolarów za wygranie pojedynczego meczu. grając tak intensynie obnizył o kilkadziesiat procent szanse na wygranie tego turnieju . po prostu daremny trud .  jest jeszcz jedno wytłumaczenie calkiem logiczne ale nie bede go przytaczał tutaj bo komus cicnienie moze skoczyc od tego
 
auxi 41,2K

auxi

Auxi
cytat z dnia 15 listopada 2019 18:05 przez mrbrightsidezastanawiam sie czym Tsitsipas był zmotywowany żeby tak walczyc i probowac wygrac z Nadalem w 3h wyczerpującym pojedynku mając juz zapewnione 1 miejsce w grupie?????????? tak nie lubi Nadala? chce pomkazac ze ogra wszystkich?? dla tych dodtakowych dolarów za wygranie pojedynczego meczu. grając tak intensynie obnizył o kilkadziesiat procent szanse na wygranie tego turnieju . po prostu daremny trud .  jest jeszcz jedno wytłumaczenie calkiem logiczne ale nie bede go przytaczał tutaj bo komus cicnienie moze skoczyc od tego

Nie wiem czemu tak się upieracie, że ich zawód ich wykończa :)
Próbowałem to kilka postów wyżej tłumaczyć. zacytuje:
"My Polacy mamy wrodzoną skłonność do kalkulacji i myślimy, że inni też tam coś kalkulują. 
1. Cytat Tsitsipasa - „Dam z siebie wszystko. Postaram się oddać duszę i uważam, że jest to również bardzo dobre wyzwanie, aby przygotować się na trudniejsze mecze w półfinałach i finałach, potencjalnie ”
2. Load menagment - zarządzanie obciążeniami, zmęczeniem. To bardzo popularne i nowoczesne podejście do zawodowego sportu. Szczególnie w NBA gdzie zawodnicy grają 82 mecze w sezonie. Naprawdę sądzicie, że 5 meczów co drugi dzień na pełnych obrotach dla zawodowych tenisistów ( organizmów przyzwyczajonych do wysiłku ) w czasach suplementacji, przeróżnych technik regeneracji i z zapleczem finansowym stanowi problem?
3. Najciekawsze jest to... że w tym przypadku, zalecane i wskazane jest utrzymywanie tempa a nawet go podkręcanie. Wyobraźcie sobie maratończyka który biegnie własnym tempem i nagle zwalnia w połowie dystansu, aby sobie odpocząć... - tylko zrobi sobie kuku. Wypadnie z rytmu. Tsitsipasowi nie wolno zwolnić obrotów. Ma je trzymać wysokie do finału, a tam dokręcić max. To jest raptem intensywny tydzień - 5 spotkań a nie 82 mecze sezonu zasadniczego NBA."
 
ilendil 2,1K

ilendil

Użytkownik
Medvedev nie dość że przeszedł ogromną kompromitację w meczu z Nadalem to jeszcze przegrał z nim w Toronto i US Open. Mysle, że może mieć malego hejta na Nadala, a po wczorajszym zachowaniu na korcie wnioskuję że jest trochę zawistny i będzie chciał Nadalowi uprzykrzyć życie. Jeszcze 2 miesiące temu bralbym Medvedeva w ciemno z Sasza ale wyraźnie końcówka sezonu nie należy do niego i myślę że Zverev to wyciągnie. Nie mowie ze podłoży ten mecz całkowicie, ale wydaje mi się że ostania rzeczą jaką medvedev chce teraz robić to występować na finałach nie grając o nic. Do tego dochodzi jeszcze aspekt, że Zverev to też rusek i może wolalby go bardziej w finałach niż Nadala (ale to już może moja teoria spiskowa:)

Zverev @ 1.75 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mazak24 5,7K

mazak24

Użytkownik
cytat z dnia 15 listopada 2019 18:12 przez marhabaLaska w TV mówiła że Nadal jest już w półfinale. Przecież jak Zverev wygra to wyrzuca
W polskiej TV? No zasady są takie, że przy równej liczbie punktów liczy się h2h, więc Sascha wygrywając wychodzi dalej.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
cytat z dnia 15 listopada 2019 18:05 przez mrbrightsidezastanawiam sie czym Tsitsipas był zmotywowany żeby tak walczyc i probowac wygrac z Nadalem w 3h wyczerpującym pojedynku mając juz zapewnione 1 miejsce w grupie?????????? tak nie lubi Nadala? chce pomkazac ze ogra wszystkich?? dla tych dodtakowych dolarów za wygranie pojedynczego meczu. grając tak intensynie obnizył o kilkadziesiat procent szanse na wygranie tego turnieju . po prostu daremny trud .  jest jeszcz jedno wytłumaczenie calkiem logiczne ale nie bede go przytaczał tutaj bo komus cicnienie moze skoczyc od tego
Przeciez Tsitsipas nie mial zapewnionego 1miejsca. 
 
B 14

brayan12

Użytkownik
Jak dla mnie ten sport powoli robi sie jedną wielką farsą... Jak w ogole w milionowym sporcie moze wystapic wyrazenie "odpuszczenie meczu" ?! Jak dla mnie, za najmniejsze przejawy odpuszczania powinny byc wysokie kary pieniezne lub zakaz gry na jakis czas. W dzisiejszych czasach wyrazenia "przyjechanie po wpisowe" lub "odpuszczanie" coraz czesciej sie pojawiają. Ja sie pytam co to kurna ma byc ze jakiś pieprzony bogaty czosnek przyjezdza przegrac mecz i staje sie jeszcze bogatszy... nie mowie o jakims gorszym dniu tylko o ordynarnym odpuszczaniu ktore widac golym okiem. Przeciez to jest chore ! Nie chce ci sie grac - wypad na pół roku i moze nastepnym razem paniczykowi nie zabraknie motywacji. To jest chore ze odpuszczanie i sprzedawanie meczu stalo sie po prostu porządkiem dziennym...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Dominic Thiem - Alexander Zverev
Dominic Thiem (1.70) Fortuna  ​
Kilka gorzkich słów na temat tego turnieju i nie tylko tego turnieju ale paść musi. Abstrahując już w ogóle od faktu, że nie trafiłem typu na Novaka i Federer wygrał. Okej, zgodzę się z tym, że Federer miał moc serwisową tego dnia. Ale przepraszam co tego dnia robił Novak? Oglądałem dziesiątki spotkań Novaka i już po pierwszych gemach zacząłem się poważnie zastanawiać o wynik spotkania. Co było powodem mojego niepokoju? Mowa ciała Serba. On był totalnie wyłączony. Nie przykładał się, grał od niechcenia, proste piłki wyrzucał na aut, pozwolił się przełamać przy serwisie przy stanie 40:0, i nic sobie z tego nie robił. Chłop jeżeli nie wygra meczu odpada z turnieju a on ma grzecznie mówiąc wywalone. Nic go nie ruszało ani zdobyty punkt ani przegrany. Przepraszam, jeszcze przed chwilą gra super mecz z Thiemem i nagle nie potrafi włączyć się do gry z Federerem który przecież pierwszy mecz przegrał z Thiemem. Novak oddał to spotkanie z sobie tylko znanych powodów. Nikt by nie płakał gdyby przegrał z Federerem po walce, ale tej walki w ogóle nie było ze strony Serba. Raczej imitacja walki. Za dużo spotkań Serba obejrzałem żeby myśleć inaczej. Odbębnił ten mecz, coś tam poodbijał żeby nie było. Inną sprawą jest mecz Tstsipasa który postanowił zagrać trzy sety z Nadalem i zajechać się jak pies. Jeżeli zrobił to z powodu zwykłej sportowej walki - szacunek, jeżeli zrobił to dlatego bo dzisiaj trzeba przed Federerem też skapitulować z przyczyn znanych tylko wąskiej grupie więc trzeba było spróbować coś dziabnąć finansowo z Nadalem, no to słabo. Ale wróćmy na ziemie. Wybrałem spotkanie Thiema ponieważ Austriak gra super turniej, wysoką formę potwierdził już w Wiedniu. W mojej ocenie Thiem idzie po zwycięstwo w turnieju. Zverev  nie jest gotowy psychicznie według mnie jeszcze na taki sukces, spalił się już w meczu z Tsitsipasem po przegranym pierwszym secie, który przegrał trochę na własnę życzenie zmieniając rakietę przy swoim serwisie gdy zmieniono także piłki. Thiem jest regularny w tym turnieju i jedyny on wpadł na ten pomysł aby z Berettinim nie szaleć tylko zaoszczędzić siły. Według mnie to będzie mecz walki ale z delikatna przewagą Dominica, który gra bardzo odważnie w ataku, często strzelając w boczne linie zewnętrzne kortu. Według mnie Niemiec nie wytrzyma psychicznie tego spotkania i przy mocnych atakach Austriaka po prostu zacznie się palić. 

 
Stefanos Tsitsipas - Roger Federer
Stefanos Tsitsipas (3,45) Fortuna  

Stafanos Tsitsipas over 10,5 gemów (1,69) Fortuna  

Stefanos Tsitsipas + 4,5 gema (handicap) (1,50) Pinnacle  ​
Nie nabrałem się na galaktyczną formę Federera. Lubie Rogera, ale pokonanie Novaka przy takim podejściu jakie Serb zaproponował w meczu nie robi dla mnie żadnego wrażenia. Możliwe, że Federer wygra z Grekiem który zajechał się na pewno trochę w meczu z Nadalem, ale Grek jest wytrzymały i nie raz pokazał, że potrafi grać mecze trzysetowe jedne po drugim i wygrywać. Oczywiście rywale z innej półki są w tym turnieju. Mam nadzieję tylko, że Stafanos będzie grał o zwycięstwo i nie zrobi wylewki w stylu Novaka. Jeżeli zagra tak jak gra do tej pory uważam, że może wygrać to spotkanie. Nie wiadomo jak będzie wyglądała skuteczność serwisowa Federera tego dnia. Roger przegrał z Thiemem pierwsze spotkanie to oznacza, że jest do ugryzienia. Stafanos złapał fajną formę w tym turnieju, jest sprytnym graczem i na pewno zobaczymy podczas wymian kawał dobrego tenisa, ponieważ Roger jest mistrzem kombinacyjnych gierek. W mojej ocenie kurs na Greka to nieporozumienie ponieważ jeżeli Thiem jest w stanie pokonać Rogera to tak samo uważam jest on w zasięgu Greka.

Oświadczenie Stafanosa Tsitsipasa po meczu z Nadalem"

„W tej chwili moje ciało czuje się dobrze. Nigdzie nie czuję bólu. Szczerze, czuję się świeżo. Czuję, że mogę wyjść i grać w ten sam sposób. Nie mam więc z tym żadnego problemu ”- zaprzecza zmęczeniu Stefana Tsitsipy po wyczerpującej walce z Rafaelem Nadalem.

Edit: dodałem handicap na Greka
 

-----------------
ATP finals 
1. Dominic Thiem over 10,5 gems (1,78)   
2. Dominic Thiem over 9,5 gemów  (1,70)   
3. Rafael Nadal (1,46)   
4.Dominic Thiem over 7,5 gemów  (1,51)   
5. over 20,5 gemów (1,72)   
6.Stefanos Tsitsipas (1,99)  
7.Novak Djokovic (1,40) Pinnacle   
8. under 23,5 gems (1.66)   
9. liczba setów w meczu - dwa (1,53)   
10. Stefanos Tsitsipas (3,45)   
11. Stafanos Tsitsipas over 10,5 gemów (1,69)   
12. Stefanos Tsitsipas + 4,5 gema  (1,50)   
13. Dominic Thiem (1.70)   
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
auxi 41,2K

auxi

Auxi
Z typem powyżej się zgadzam - z analizą tak sobie.

Dominic Thiem - Alexander Zverev
Dominic Thiem (1.70) Fortuna       

1. Tiem jest w mega formie
2. Zvieriev w dzisiejszym meczu z Miedviedievem większość piłek ( przepraszam - ale, nie liczyłem ile. Nawet nie większość a prawie wszystkie. To był jakiś masakryczny bilans  ) przegrywał powyżej 4 odbić. Sasza,  nie wytrzymuje dłuższych wymian. Nie chce mi sie szukać i sprawdzać statystyk - jak ktoś lubi - proszę.  Zvierev nie trzyma poziomu w długich wymianach.... Z Thiemem szybko zostanie złamany. 

Stefanos Tsitsipas - Roger Federer  dla mnie no bet. Zwycięzca bije Thiema w finale. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Mialem grac Tsitsipasa, ale wczoraj sam dzis praktycznie się wyeliminował grajac 3godz z Nadalem. Za głupotę dzis trzeba zaplacic. 
 
ilendil 2,1K

ilendil

Użytkownik
Tsitsipas ma mocną zwyzke formy i myślę że wbrew pozorom wczorajszy mecz zadziała na niego motywująco. Gra bardzo ładnego tenisa, agresywnego, wytrzymałego. Umie utrzymać serwis i grać pod presją. Federer z kolei miał dzień konia ostatnio i trafił na slabego Djokovica. Wydaje mi się że, jak ugrał z Nadalem pod presją seta to z Federerem pójdzie nawet łatwiej. 

Tsitsipas +1.5 [email protected]

W drugim meczu Thiem w ogromnej formie, przed życiową szansą. Zverev niemrawy, wygrał wczoraj tylko dlatego że Medvedovi się nie chciało.

Thiem 2:0@ 2.8
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
auxi 41,2K

auxi

Auxi
cytat z dnia 16 listopada 2019 14:01 przez ar0nekMialem grac Tsitsipasa, ale wczoraj sam dzis praktycznie się wyeliminował grajac 3godz z Nadalem. Za głupotę dzis trzeba zaplacic. 
To czemu nie grałeś? 
Sam sobie wymyśliłeś zmęczenie i sam się w nim utwierdzałeś. 
 Ale skoro byłeś pewny, że Grek odpadnie to czemu nie ładowałeś na Federera? Jakąś niekonsekwencję widzę. :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
auxi 41,2K

auxi

Auxi
D. Thiem - S. Tsitsipas
typ: Tsitsipas @ 2.0 fortuna  
   

Jestem trochę zdziwiony kursem na Greka. spodziewałem się, że to on będzie faworytem.
No cóż... mnie pasuje.
Wielkiej analizy nie ma co tworzyć. To jest finał... i raczej każdy opiera się na swojej obserwacji i przeczuciu.
Ja widzę to tak:
Zvierev czuł niemoc w wymianach powyżej 4 piłek pisałem już wczoraj. Dzisiaj to samo.... a mimo to miał kilka okazji na przełamanie Thiema. Tsitsipas o niebo lepiej trzyma wymiany, a Thiem na tym swoim serwisie pewny nie jest. Co chwila mu się przydarza zacząć od 0:30 a poźniej goni. Myślę, że Stefanos bedzie miał kilka okazji na przełamanie i wykorzysta przynajmniej jedną w secie. Sam dość pewnie trzyma serwis. Myślę, że mecz zakończy się nawet 2:0 dla Greka. W każdym z setów złamie Thiema. A jeśli nawet w secie będą obustronne złamania bo Thiemowi też się uda to Grek będzie lepszy w tiebreku. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik

Stefanos Tsitsipas - Dominic Thiem
Dominic Thiem (1,79) Pinnacle  ​

No i nadszedł dzień finału. W sumie spodziewałem się takiego finału już po pierwszych meczach ale stwierdziłem, że lepiej poczekać na rozwój wydarzeń, ponieważ za plecami siedziała mi wciąż rywalizacja Novaka Djokovica i Rafaela Nadala o numer jeden w rankingu. Kilka postów wcześniej pisałem, że nie wierzę aby ktoś ze słynnej trójki wygrał ten turniej, nie piszę dlatego aby się pochwalić swoim zaawansowanym poziomem wróżbiarstwa, ale piszę dlatego aby zaznaczyć powolny regres wielkiej trójki i stopniowy rozkład hegemonii jaką narzucili Panowie. 
Jeżeli chodzi o sam finał to podobno finałów się nie typuje, tak często słyszałem, gdy zaczynałem dobre kilka lat temu podejmować się typowania spotkań tenisa. Wtedy to było głównie WTA i faktycznie w przeciwieństwie do męskiego tenisa, kobiecy tenis jest mocno nieprzewidywalny. W przypadku tego meczu jestem totalnie spokojny o poziom. Obaj tenisiści wiedzą po co tu przyjechali od samego początku. Stefanos jest niezwykle stabilny, dobry technicznie, pewny siebie w tym turnieju. Gra dobrze ofensywnie i potrafi urozmaicać zagrania. Świetnie wytrzymuje gre pod presją, w zasadzie wtedy gra najlepiej, gdy grunt się pali pod nogami. Jego tata Apostolos, który jest jego trenerem powiedział fajną rzecz: ważniejsze dla mnie jest to jak mój syn się zachowuje na korcie niż jego wyniki. Widać wysoki poziom kultury osobistej w każdym meczu Stefanosa. Jeżeli chodzi o Dominica świetnie gra ofensywnie, wzdłuż linii, dobrze się broni, trzyma serwis także dobrze. Nie bardzo się zgadzam z kolegą @auxi raz co do typu a dwa co do części jego analizy. Kolega powiedział, że Thiem musiał gonić przy stanie 30:0, no tak, to prawda. Ale co miał powiedzieć Tsitsipas, który w meczu z Federerem gonił wynik 0:40 ?, Roger miał wiele okazji aby przełamać Greka i tylko zimna głowa i trochę szczęścia a zarazem kiepski mecz Federera pozwoliło Grekowi wybrnąć z opresji. I żeby było jasne, nie tylko z tej. Federer był brutalnie nieskuteczny co powodowało u Szwajcara w pewnym momencie frustrację. Niektóre gemy serwisowe Tsitsipas okropnie męczył. Komentator polsatu sport sam zażartował że Roger potrzebuje 12 szans aby wykorzystać jedną w tym meczu.  Grek sypał z rękawa okazjami do przełamania jego. Ale gdy grunt się palił pod nogami świetnie się ratował. Czy uważam, że to jest główny powód aby grać na Thiema? Nie. Ale uważam, że szczęście jest ograniczone. Męki gemowe Tsitsipasa są skutkiem także zmęczenia.  Thiem też gonił wiele razy ale w mojej ocenie Austriak będzie miał więcej zimnej krwi i przełamanie Tsitsipana jutro na pewno. Ile razy nie wiem, ponieważ Grek na pewno swoje okazję będzie miał także na łamanko. Uważam jednak, że kluczowym elementem jutrzejszego spotkania będzie zmęczenie. Grek nie wyglądał na zbyt świeżego w tym meczu. Ma w nogach 3 setowe spotkanie z Nadalem.  Mecz z Thiemem będzie trzecim meczem z rzędu i podobną batalią jak ta z Nadalem a według mnie o wiele cięższy, bo w przeciwieństwie do Hiszpana, Thiem nie męczy się tutaj i gra bardzo dobrze. Odpuścił sobie mecz z Berettinim (w sensie przegrał) co może mieć decydujący wpływ w końcówce meczu na układ sił. Nie twierdze, że Grek nie wytrzyma kondycyjnie finału, ale w decydujących momentach obawiam się o jego skuteczność serwisową i skuteczność w grze. W mojej ocenie Thiem jest bardziej agresywny w ataku, gra bliżej linii przez co Grek będzie musiał więcej biegać za piłkami niż z meczu z Federerem, który jednak często grał przez środek. Jeżeli Tsitsipas będzie znowu robił takie prezenty jak w meczu z Federerem to będzie miał wielki problem. Zmęczenie na pewno zrobi swoje. Im mecz będzie dłuższy tym bardziej skłaniam się w stronę Austriaka, który w mojej ocenie na tej nawierzchni ma większe szanse. Reasumując uważam, że to będzie długi raczej mecz i niewykluczone 3 sety. Myślę że zakład na tibreak w meczu nie byłby zły.  Jako ciekawostkę dodam, że w tym roku Panowi grali raz i górą był Thiem, na nawierzchniach twardych grali 4 razy i 3 razy góra był Thiem, ogólnie grali 6 razy i stosunek ich spotkań wynosi 4 do 2 dla Thiema. Obaj Panowie w tym turnieju pokonali Federera w dwóch setach oraz obaj Panowi pokonali Zvereva w dwóch setach. Zaznaczam, że statystyki i rankingi nie grają. Mam nadzieję, zobaczyć dzisiaj kawał dobrego tenisa :) 


-----------------
ATP finals 
1. Dominic Thiem over 10,5 gems (1,78)   
2. Dominic Thiem over 9,5 gemów  (1,70)   
3. Rafael Nadal (1,46)   
4.Dominic Thiem over 7,5 gemów  (1,51)   
5. over 20,5 gemów (1,72)   
6.Stefanos Tsitsipas (1,99)  
7.Novak Djokovic (1,40) Pinnacle   
8. under 23,5 gems (1.66)   
9. liczba setów w meczu - dwa (1,53)   
10. Stefanos Tsitsipas (3,45)   
11. Stafanos Tsitsipas over 10,5 gemów (1,69)   
12. Stefanos Tsitsipas + 4,5 gema  (1,50)   
13. Dominic Thiem (1.70)   
14. Dominic Thiem (1,79)  
 
ilendil 2,1K

ilendil

Użytkownik
No i mamy finał, którego mało kto się spodziewał. Wczoraj oglądałem oba mecze i wygląda na to, że Thiem gra nieco gorzej, niż w rundzie grupowej. Jeszcze 2 dni temu mówiłem, że Thiem jest faworytem do wygrania turnieju, natomiast teraz skłaniam się bardziej w stronę Tsitsipasa. Zverev wczoraj grał TRA-GI-CZNIE, takie babole jakie przy smashach robił nie zdażają się w ITF, a mimo to udało mu się ugrać sporo gemów z Thiemem + miał pare BP. Biorąc pod uwagę to, jak Thiem wchodzi w mecze i Tsitsipas skłaniam się ku 1 setowi greka. Wygrywał wszystkie 1 sety w ostatnich meczach (w tym z Thiemem w ostatnim finale) i po prostu ma zwyżkę formy. 

Tsitsipas 1 set @ 1.85 sts
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom