>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Doha, Brisbane & Chennai, 4.01.2009 - 11.01.2009

Status
Zamknięty.
michau 84

michau

Forum VIP
R.Gasquet-R.Stepanek typ: 2 kurs : 2,40

Dziś w nocy na przeciwko siebie ustaną dwaj utalentowani tenisiści. Na pierwszy rzut oka faworytem w tym meczu jest oczywiście Gasquet który w rankingu jest wyżej od Radka Stepanka. Obaj tenisiści raczej dobrze radzą sobie w tym turnieju. Francuz pokonał Tsonge w 3 setach. Radek Stepanek również pokonał swojego przeciwnika Szweda w 3-cio setowym boju. Ja w tym spotkaniu widzę tylko jeden wynik a mianowicie wygrana Stepanka. Gasquet niby pokonał faworyta tego turnieju ale czy na prawdę Tsonga grał na swoim poziomie ? Z tym można by było się kłucić. Radek Stepanek nie wątpliwie jest w formie i to on powinien dziś w nocy wygrać te spotkanie. Na pewno dla Czecha te spotkanie będzie trudnym wyzwaniem ale myślę że powinien sobie poradzić z kolegą z Francji.
Może i nie grał na swoim najwyższym poziomie, co ostatnio dzieje się coraz częściej, ale nie wyciągaj takich wniosków że to dzięki Tsondze wygrał :| Oglądałem obszerne kawałki tego spotkania i muszę przyznać, że podobała mi się jego gra. Swoje zagrał i wygrał zasłużenie. Nie ukrywam, że liczyłem na wygraną Tsongi, ale taki jest sport. Na jutro typ przeciwko Czecha wydaje się być bardzo dobrym wyborem.

Jeszcze słówko co do jutrzejszego finału w Doha. Oglądałem oba półfinały. Oba zakończyły się zasłużonymi zwycięstwami. Tutaj jestem jeszcze pod większym wrażeniem Murraya niżeli A Roddicka. Ale gdy zobaczyłem kurs w bet365 na Szkota (1.25) to niestety zwątpiłem... Przy takiej dyspozycji Roddick ze swoim serwisem(który dziś swoją drogą nie był najlepszy) nie zdoła pokonać Murraya. Ale niestety kurs nie zachęca. Ciekawe jeszcze co się dzieje z plecami Brytyjczuyka... dwa razy podczas dzisiejszego meczu na boisku pojawiał się masażysta. Ale jak się okazało po krótkim masażu grał jeszcze lepiej... Ciekawe co nam przyniesie dzień jutrzejszy.
 
marques 0

marques

Użytkownik
Ogólnie bardzo ciekawe turnieje na początku sezonu. W Doha liczyłem znowu na finał Nadal - Federer i jak zwykle się przeliczyłem. Miałem chociaż nadzieje że Monfils awansuje do finału ale i w tym przypadku się zawiodłem choć w meczu z Roddickiem wcale nie był o wiele słabszy. Murray finał jak najbardziej zasłużenie. Wogóle Murray to najrówniej grający tenisista końca sezonu 2008 i chyba początku tego ale jego gra robi się powoli nudna i szczerze przyznam że czekam z niecierpliwością na &#39;&#39;detronizacje&#39;&#39; szkota i nowy rozdział czyli dominacje ale innego tenisisty choć chyba nie ma aktualnie takiego który mógłby zacząć seryjnie wygrywać (dominować). Nadal i Fed zupełnie się pogubili. O ile Nadal na hardcourt nigdy nie był dominującym graczem to dyspozycja Szwajcara, którego kibice liczyli na poprawę w nowym roku grubo się przeliczyli. Oprócz nich jest Djokovic ale nie sądzę by był wstanie zacząć &#39;&#39;dominować&#39;&#39; a co za tym idzie walczyć o triumf w zbliżającym się wielkimi krokami Australian Open. Jest jeszcze kontuzjowany Davydenko i chyba na tym lista zawodników o predyspozycjach &#39;&#39;dominatorskich&#39;&#39; się kończy. Świeżość i młodość czyli Tsonga/Monfils/Gasquet na swoją kolej będą musieli jeszcze trochę poczekać. Wracając do aktualnych typów to na jutro najciekawiej wygląda właśnie typ na Gasqueta a ja nawet zagrałem tak jak wcześniej w analizie właśnie na dokładny wynik - 2:1 dla Francuza. Zapowiada się ciekawa noc. Oba półfinały turnieju w Brisbane w nocy na żywo ... i to na antenie polskiego programu (sportklub).
 
michau 84

michau

Forum VIP
Jeśli ktoś oglądał conajmniej od połowy drugiego seta mecz Stepanek - Gasquet, to bardzo proszę albo na PW, albo tutaj napisać co się stało z Francuzem ?:| Szedłem spać spokojny, bo to co się działo w pierwszym secie i na początku drugiego to dominacja Gasqueta... i nic nie wskazywało na taki obrót wydarzeń. Skończyłem oglądać przy stanie 2-1 dla Francuza... a przegrał 2-6. I kolejnego seta tak samo. Nie chce mi się wierzyć w ten wynik :|

pozdrawiam
 
K 18

klakson

Użytkownik
Michau z soderlingiem tak samo grał Stepanek. Może po prostu czech wolno się rozkręca. Ale ogólnie to ja czułem że on to wygra ????
 
marques 0

marques

Użytkownik
Cóż przedziwny mecz. Przyznam że byłem zadowolony ze stanu 1:1 ale nie spodziewałem się że Gasquet w 3 secie aż tak odpadnie. Rozumiem przegrać po walce ale Stepanek porostu w końcówce go ... &#39;&#39;zmiażdżył&#39;&#39; lecz myślę że główna przyczyną porażki była fatalna gra francuza. Finał wole zupełnie odpuścić. Verdasco gra w tym turnieju bardzo dobrze i myślę że jest w stanie wygrać ale Stepanek po tym co dziś widziałem wcale nie musi tego przegrywać. Jednakże myślę że w finale wygra Hiszpan bo dziś w nocy oprócz niezłej gry Stepanka znów zobaczyliśmy rozprężenie i to co podkreślałem brak koncentracji Gasqueta przez co nie wygrał. W Doha można spróbować jakiegoś overa gemowego ? Myślę że jest szansa na to że zobaczymy minimum 23 gemy (linia w betsson). Taka linia wskazuje na 3 seta ale jak wiemy zmierzą się dwaj świetnie serwujący gracze i wiele przełamań pewnie nie zobaczymy. Murray na dodatek ma jakieś malutkie problemy więc myślę że możemy zobaczyć trzy sety bądź 2 w których zobaczymy po 12 gemów w każdym z setów (7:5; 7:6).
 
W 0

wysiolbn

Użytkownik
Mam pytanie odnośnie meczu :
Somdev Devvarman - Schuettler

Mam pytanie kto skreczował czytałem na forum angielskim że to Niemiec skreczował ma ktoś jakieś potwierdzone źródła , bo na livscore jest że to Indyjczyk skreczował ...

eurosport zaś piszę :

Semi-final: 3-Marin Cilic (Croatia) beat 8-Marcel Granollers (Spain) 6-4 6-3; Somdev Devvarman (India) beat 5-Rainer Schuettler (Germany) walkover.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Pojedynek: R. Stepanek (CZE) - F. Verdasco (ESP)
Typ: 2
Kurs: 1.60
Bukmacher: Unibet
Turniej: Brisbane
Godzina rozpoczęcia: 2.00 (11.01.09)

Idąc za ciosem stawiam w finale na Verdasco (analiza półfinału w moim dziale). Jak pisałem w tej analizie Verdasco ma piękną serię win, oraz jest bardzo równym zawodnikiem, co oznacza że jak mu idzie i jest w dobrej formie, to wygrywa i rzadko sprawia niemiłe niespodzianki. Wczorajszy wynik z Mathieu mnie o tyle zaskoczył że przewidziałem zwycięstwo Hiszpania, to już sposób w jaki tego dokonał mnie zdumiał. W bezpośrednich pojedynkach z Francuzem miał zawsze zacięte mecze, jednak tym razem łatwo go pokonał, co moim zdaniem zwiastuje, że jest w naprawdę dobrej formie. Chyba służy mu pobyt na tym samym turnieju z Aną Ivanovic (z którą pokazuje się coraz częściej), widac że wzmacnia go to psychicznie. Co do jego przeciwnika, czyli Czecha Stepanka, można napisac że też reprezentuje jak na siebie dosyc wysoką formę, zwłaszcza w odniesieniu do wieku, który w jego przypadku wynosi 30 lat. Myślę że może to byc jeden z argumentów przemawiających za wygraną Verdasco, gdyż zmęczenie turniejem, może powoli o sobie dac znac. Po analizie skuteczności Stepanka na kortach twardych doszedłem do wniosku że jego krzywa statystyczna idzie w górę, jednak w ostatnim czasie miewała pewne wachnięcia. Porównując to do giełdy, Stepanek właśnie osiągną swój szczyt, przez który się jak na razie nie przebił i myślę że ta linia przebicia tym razem po raz kolejny nie zostanie pokonana. Stepanek to fajny gracz, ktorego z przyjemnością się ogląda, gdyż jego mecze obfitują w śmieszne ale zarazem genialne akcje. Jeżeli cały cykl ATP nazywamy wielki cyrkiem, to Stepanka porównałbym do clowna, który niesamowicie bawi publicznośc (kto widział choc raz jego mecz wie o czym piszę). Myślę że on często chce byc tak również postrzegany. We wczorajszym meczu z Francuzem Gasquetem, występował w fioletowych spodenkach, skakał po korcie jak koza, wyjmował piłki z kieszeni i pokazywał Francuzowi że właśnie znalazł piłkę i chyba jej użyje ???? Oczywiście Francuz jak i sędzia śmiechu mieli co niemiara. Myślę że Verdasco w przeciwieństwie do Francuza, skupi się na grze a nie na wygłupach Stepanka. Gasquet jest znany ze swojej nonszalancji i luzackiego podejścia do gry (dlatego jest też dla mnie bardzo trudnym zawodnikiem do typowania). Wczoraj w pierwszy secie kiedy chciało mu się grac, ogrywał Stepanka nie miłosiernie, jednak jak to on miał częste chwile kompletnego odlotu i myślenia co dziś podadzą na obiad:-D. i dlatego przegrał z Czechem.
H2H miedzy zawodnikami przemawia na korzyśc Stepanka gdyż prowadzi z Hiszpanem 2:0, jednak pierwszy ich mecz miał miejsce już dawno bo 2004 roku (Hiszpan wszedł do turnieju jako LL i stawił zacięty opór Stepankowi przegrywając 7:6 7:6), a drugi w 2006 na nawierzchni trawiastej, gdzie Stepanek swoim stylem gry (często chodzi do siatki) na pewno miał przewagę a pomimo to rozegrali aż pięc setow!. Dziś w nocy ta statystyka ulegnie zmianie, gdyż to najlepszy moment na jej poprawienie przez Hiszpana. Zarówno nawierzchnia jak i forma na to wskazują.
No i ostatni argument, czyli skutecznośc w finałach 2008 roku.
Hiszpan grał w trzech i dwa wygrał a jeden przegrał. Ten przegrany był na turnieju w Nottingham (trawa) jednak z tego co pamiętam, oglądając go, sam finał odbył się w pobliskiej sali gimnastycznej, na jakiejś klepce parkietowej z powodu opadów deszczu. W finale tym Hiszpan zmierzył się z Ivo Karlovicem a więc łatwo było przewidziec że to ivo będzie zwycięzcą (ze względu na szybką nawierzchnie), jednak Hiszpan stawił niezwykły opór i pokazał determinację przegrywając mecz w trzecim secie w tie-breaku. To właśnie ta zaciętośc i chęc zwycięstwa w meczach finałowych, dała mu wygrane w pozostałych dwóch finałch 2008 roku, również po trzech setach. Czech Stepanek natomiast rozegrał jeden finał i przegrał go w dwóch setach z Andy Roddickiem.
Podsumowując - stawiam na Verdasco
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom