>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Barcelona, Belgrad (19.04.2021 - 25.04.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
barcelona_tournlogo_2021.png

Miejsce: Barcelona, Hiszpania
Data rozgrywania: 19.04.2021 - 25.04.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: €1,565,480
Oficjalna strona turnieju: https://www.barcelonaopenbancsabadell.com/en/home/
Lista Startowa: https://www.barcelonaopenbancsabadell.com/en/players/
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/barcelona/425/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/barcelona/425/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-



tournlogo_belgrade_2021.png


Miejsce: Belgrad, Serbia
Data rozgrywania: 19.04.2021 - 25.04.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €711,800
Oficjalna strona turnieju:
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/belgrade
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/5053/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/5053/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
And.Kuznetsov-Hoang 1 @1.95 <Kuznetsov mial 6-0 3-2 40-15 na swoim podaniu, zdazyl przegrac seta, a to ze typ wszedl w ostatnim secie to prawie otarlo sie o cud >

Tour nie zwalinia i turniej goni turniej. Tu taki typ typowo spekulacyjny. Kuznetsov wrocil do tenisa w ubieglym sezonie po powaznej kontuzji i zagral kilka turniejow bez rewalcji, ale teraz powinno isc to do przodu. W tym roku gral glownie mniejsze rosyjksie challengery lub turnieje ITF z czasem lepszymi wynikami. Kuznetsov zawsze regularniej gral w Barcelonie, kilka bardzo dobrych meczow tu zagral, wiec mozna rzec ze to standardowy turiej w jego kalendarzu. Przewaznie jak zawodnik uzywa "chronionego rankingu" to jest zmotywowany, tym bardziej, ze Rosjaninowi ten limit startow z chronionego rankingu stale sie zmiejsza i trzeba zbierac punkty. Rywal minimalnym faowrytem, ale wierze ze w grze Rosjanina bedzie progres, bo gral w drugiej czesci ubeiglego roku i dosc sporo w tym na tym nizszym szczeblu. Tyle pod katem spekulacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
ATP Barcelona Kwalifikacje /
Sandgren vs. Zapata Miralles - 1 @3.15 fortuna

Chłop ma 6-2, 6 break pointów w drugim secie, nie wykorzystuje żadnego i przegrywa 7 gemów z rzędu :ROFLMAO: :ROFLMAO:


Tak, wiem. Zapata Miralles kojarzy się z mąką, gra u siebie w kraju i tak dalej. Ale czy na pewno powinien być aż takim faworytem? Sandgren, bez wątpienia, pokonywał w swojej karierze lepszych zawodników, grał na większych światowych arenach i wbrew pozorom jego bilans na nawierzchni ceglanej jest dość dobry - 111/70. Nie ma sensu zgłębić tajników gry obu panów. Jeżeli Amerykaninowi będzie siedział serwis, który jest podstawą jego dyspozycji, to będzie ciężki do pokonania, a po tym kursie zdecydowanie warto spróbować pograć na taką ewentualność.
 
Ostatnia edycja:
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Van de Zandschulp vs. Kuznetsov - 1 @1.7
Kovalik vs. Cerundolo - 1 @1.8


Typy z kwali w Barcelonie i Belgradzie. Pierwszy matchup to wyraźna różnica w potencjałach. Rusek wyniszczony kontuzjami i raczej nie wróżę mu powrotu do „dużej” rywalizacji. Na dobrą sprawę, nie powinno go być już w tej fazie kwalifikacji - wczoraj uratował się z 4 piłek meczowych.

Kovalik rozprawił się z Cerundolo kilka dni temu na tych samych kortach w ramach Challengera Belgrad w 2 setach i nie widzę tutaj nagłej zmiany rezultatu. Słowaka opisywałem dogłębniej w dziale Challengerów, gdzie ograł mi po dobrym kursie innego Argentyńczyka Bagnisa.
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Simon-Andujar @1.55

Mozna by rzec, ze pojedynek dwoch dinozauorow. Nie wiem czy dla Simona to czasem nie bedzie ostatni sezon w karierze. Francuz kiedys byl swietnym tenisista i na cegle nalezal do scislej czolowki, byl w takiej grupie zawodnikow, ktorzy potrafili powalczyc na tej cegle z samym Nadalem, gdy mial dobry dzien, ale to juz dawno minelo. Mysle, jednak ze Andujarowi bedzie duzo bardziej zalezec na dobrym wystepie.
Dla Andujara dwa nawieksze finaly, w ktorych zagral to bylo na hiszpanskiej ziemii - raz w Madrycie, raz z Barcelonie. On w tym turnieju w Barcelonie zrobil kilka bardzo dobrych wynikow, byl m.in. tym wspomanianym finalista i nawet gdy wiodlo sie gorzej to potrafil tu wygrac jakis mecz.
U Andujara wydaje sie, ze jakas dyspozycja jest, bo Hiszpan pojawil sie w Monet Carlo i przegral tam po bardzo wyrownanym meczu z Popyrinem, gdzie o wygranej decydowal tie-breka decydujacego seta. Niemniej jednak wychodzi, ze jest Hiszpan gotowy do grania. U Simona chyba sie juz tej dobrej gry na cegle nie doczekamy. Andujar ma rocznikowo 35 lat, a Simon 37. Mimo calej mojej sympatii dla Francuza to mysle, ze wydzie z tego pojedynku zwyciesko Andujar, dla ktorego ten turniej ma jednak wieksze znaczenie emocjonalne i moze przelozyc sie to na lepsza gre.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Tsonga Jo-Wilfried - Gerasimov Egor
1 handicap + 4.5 gemów 1.52, efortuna
5:7, 1:6 ❌ zamiast 6:2 w pierwszym secie to 5,:7, 18 niewymuszonych błędów z forhendu
Tsonga trapiony kontuzjami nie może się odnaleźć z formą. W tym sezonie wygrał tylko raz z Lopezem pod dachem. Do tego dwie porażki i jeden krecz. To będzie jego pierwsze spotkanie na clayu, gdzie nigdy nie był bardzo dobrym zawodnikiem na tej nawierzchni. Ale też jak przegrywał to mało kiedy przegrywał sromotnie. Jo ma potencjał ogromny, ale kontuzje zamykają mu drogę do dobrych wyników. Po drugiej stronie Gerasimov, który najlepiej czuje się na halach, na bardzo szybkich nawierzchniach. 196 cm wzrostu czyli znakomity serwis i preferuje szybką grę. A co za tym idzie o wiele gorsza defensywa. Nawet jeśli Egor jest faworytem, tylko dlatego że Francuz jest borykany kontuzjami to czy zmiecie go z kortu? Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Stawiam, że Tsonga coś tam pogra. Wszytkie typy w Barcelonie będą bezpieczne, minimum ryzyka.
 
Ostatnia edycja:
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Sousa (vs. Rinderknech) @1.93 Betfan ⛔

Mam nadzieje, że ostatnie podrygi Jao Sousy zwiastują w końcu jego „powrót” do swiata żywych. Niegdyś zawodnik ścisłego topu męskiego touru, który był w stanie walczyć z wszystkimi, na każdej nawierzchni, od dłuższego czasu nie mógł znaleźć swojego rytmu i zaliczał katastrofalne wyniki. Jednak wydaje mi się, że pojawiło się światełko w tunelu i coraz częściej, pokazuje swój dawny tenis. Dziś mecz w kwalifikacjach o wejście do głównej drabinki turnieju w Belgradzie, przeciwnikiem Francuz, który jednak preferuje nawierzchnie twardą i granie w hali. Bilans na mące obu zawodników to 64/46 Rinderknecha i 294/221 u Sousy, tak więc przewaga doświadczenia jest ogromna. Wczoraj Portugalczyk poradził sobie nad wymiar solidnie z obiecującym Nakashimą i mam nadzieje, że dziś potwierdzi, że nie był to jednorazowy wystrzał.


Iwaszka (vs. Griekspoor) @1.47 STS ✅
 
Ostatnia edycja:
Z 18

Zamoichczasow

Użytkownik
Nishikori+ 1,5 seta- Garin 1 efortuna 1,58

Typ bardziej bezpieczny, bo moim zdaniem czysty win Japończyka pobkursie 2,5 też jest do grania. Barcelona to pierwsze skojarzenie kiedy widzę nazwisko nishikoriego i sezon ziemny w Europie. Oczywiście to już nie jest ten sam zawodnik, garin wygrał ostatnio turniej na mączce i jest chyba w lepszej formie, ale po takich pieniądzach aż żal nie spróbować. Osobiście już od dłuższego czasu unikam tenisa jak ognia także prosiłbym o opinię o tym meczu kogoś kto jest bardziej aktywny w tenisie. Jak dla mnie osobiście żal nie spróbować.

Zaciekawił też mnie jutrzejszy mecz Munar z tsitsipasem. Kurs na zwycięstwo Hiszpania wynosi 5,2 co też wygląda całkiem zachęcająco biorąc pod uwagę że hiszpan potrafi czasami postawić twarde warunki.
 
A 151

alvaroo1

Użytkownik
Nishikori+ 1,5 seta- Garin 1 efortuna 1,58

Typ bardziej bezpieczny, bo moim zdaniem czysty win Japończyka pobkursie 2,5 też jest do grania. Barcelona to pierwsze skojarzenie kiedy widzę nazwisko nishikoriego i sezon ziemny w Europie. Oczywiście to już nie jest ten sam zawodnik, garin wygrał ostatnio turniej na mączce i jest chyba w lepszej formie, ale po takich pieniądzach aż żal nie spróbować. Osobiście już od dłuższego czasu unikam tenisa jak ognia także prosiłbym o opinię o tym meczu kogoś kto jest bardziej aktywny w tenisie. Jak dla mnie osobiście żal nie spróbować.

Zaciekawił też mnie jutrzejszy mecz Munar z tsitsipasem. Kurs na zwycięstwo Hiszpania wynosi 5,2 co też wygląda całkiem zachęcająco biorąc pod uwagę że hiszpan potrafi czasami postawić twarde warunki.
Na Nishikoriego bym uważał, myślę że z Garinem nie będzie miał co szukać biorąc pod uwagę, że wczoraj męczył się z będącym totalnie pod formą Pellą, natomiast Munar jak najbardziej do gry. Tsitsipas tuż po wygraniu Monte Carlo może podejść ulgowo do tego turnieju, tym bardziej że w niedalekiej perspektywie Madryt i Rzym, gdzieś zatem odpocząć trzeba.

Ja ze swojej strony dodam typ na młodego Alcaraza Garfię (@1,47 na STS). Tiafoe żadnym specjalistą od mączki nie jest, a 17-latkowi z Hiszpanii wróży się wielką karierę w przyszłości i nic w tym dziwnego, dwa tygodnie temu w Marbelli był choćby w stanie pokonać Ruuda, powalczył też w półfinale z Munarem, liczę zatem na jego kolejny dobry występ.
 
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Thompson Jordan - Gasquet Richard
2, STS 1.70
2:1❌
O Thompsonie pisałem ostatnio kiedy grał z Paire. Kangur zbytnio nie nadaję się na korty ziemne, gdyby Francuz nie grał na wyj**e i zagrał 5 procent lepiej to by wygrał, ale stało się inaczej. Jordan w drugim meczu Monte Carlo przegrał wyraźnie z Fogiem 6:3, 6:3. Thompson nie ma dobrych osiągnięć na clayu i preferuje twarde korty. Po drugiej stronie Gasquet, który jest bliżej zakończenia kariery niż jej początku. Starszy o 12 lat i ma doświadczenia więcej też ze 12 razy. Uniwersalny tenisista potrafiący grać na każdej nawierzchni. Moim zdaniem to wystarczy na wygraną z wyspiarzem, który na glinie nie gra dobrego tenisa.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 153241

Gość
Garin- Nishikori 1 @ 1.5 bs ⛔
Japończyk ledwo wygrał że słabym Pellą. Daje mu 10 % szans na zwycięstwo z Garinem. Tu powinno być ,2/0 ( kurs 2.30)dla zawodnika z Chile. Grali raz we wrześniu w Hamburgu na mączce 6/0 6/3 dla Garina.

Tsitsipas - Munar 2/0 @ 1.55 bs ✅
Grek po kolejnej wielkiej wygranej, chętny do gry z olbrzymią pewnością siebie. W Monte Carlo stracił 3 serwisy w całym turnieju!!! Myślę, że będzie dążył do konfrontacji z Nadalem, który nie jest w najwyższej formie. Gospodarz Munar będzie się musiał mocno napocić by coś tutaj ugrać.
AKO ⛔
2.45
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
18thegunner86 1,5K

18thegunner86

Użytkownik
De Minaur - Bublik @ 2 niestety, Bublik miał okazję zamknąć pierwszego seta 6:4 a skończyło się porażką w tie breaku. Później bez zaangażowania i w dodatku z fochem całkowicie odpuścił.

Zastanawiałem się czy nie grać na przełamanie w kierunku Minotaura, który notuje już serie 4 porażek z rzędu a dla tenisisty tej półki to już jest zbyt długa ta seria... i gdyby nie to, że to cegła to na pewno poszedł bym w jego stronę a tak to zaufam Bublikowi, który co prawda gra w kratkę aczkolwiek znacznie się rozwinął. Ma po swojej stronie serwis, na returnie czy wymianach jest coraz lepszy i potrafi tam zdobywać punkty więc mam nadzieję, że na tej nawierzchni jest w stanie zwyciężyć z Australijczykiem dla którego cegła to nie jego bajka, choć może być już coraz bardziej zdeterminowany by odnieść w końcu zwycięstwo. Mimo wszystko mam nadzieję, że to jeszcze nie teraz... Bublik wygrał przekonująco drugiego i trzeciego seta z Fokiną więc liczę że po podtrzyma.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 153241

Gość
De Minaur - Bublik @ 2

Zastanawiałem się czy nie grać na przełamanie w kierunku Minotaura, który notuje już serie 4 porażek z rzędu a dla tenisisty tej półki to już jest zbyt długa ta seria... i gdyby nie to, że to cegła to na pewno poszedł bym w jego stronę a tak to zaufam Bublikowi, który co prawda gra w kratkę aczkolwiek znacznie się rozwinął. Ma po swojej stronie serwis, na returnie czy wymianach jest coraz lepszy i potrafi tam zdobywać punkty więc mam nadzieję, że na tej nawierzchni jest w stanie zwyciężyć z Australijczykiem dla którego cegła to nie jego bajka, choć może być już coraz bardziej zdeterminowany by odnieść w końcu zwycięstwo. Mimo wszystko mam nadzieję, że to jeszcze nie teraz... Bublik wygrał przekonująco drugiego i trzeciego seta z Fokiną więc liczę że po podtrzyma.
Trochę jesteś w błędzie , bo Alex ma matkę Hiszpankę i mieszkał oraz trenował w Hiszpanii kilkanaście lat
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Djokovic wygra Belgrad @1.45

To taka propozycja kierowana dla osob, ktorzy maja konto u bukmachera fortuna (chociaz sm go nie mam), ewentulanie jak ktos znajdzie kurs podobnego pokroju u innego bukamchera, bo u wiekszosci bukow stoi w granicach 1.35. Tak wiem, ze tu podatek, ze sie nie oplaca ale oczywiscie pod kombinacje na zaklad dwu-lub trz-zdarzeniowy moze cos dac. Niedzielny final to nie jest taki dlugi okres do czekania, a jakos nie umiem sobie wyobrazic by tam Djokovica za bardzo zabraklo.
Powody w sumie widze dwa.
Raz, obsada jednak nie jest jakos wybitnie mocna, bo wiekszosc gra w Barcelonie lub ich nie ma w gole (Thiem, Medvedev), wiec Serb ma ulatwione zadanie.
Dwa, jak sama nazwa wskazuje gramy w Novak Tennis Centre, czyli osrodku tenisowym zaloznym no wlasnie przez samego Djokovica. Djokovic jest strasznie prozny i wciska ludziom w wywiadach te glodne kawalki od czasu gdy zorganizowal turniej, ktory zakonczyl sie zakazeniami wsrod zawodnikow.

Turniej w Belgradzie wraca do kalendarza po prawie dekadzie nieobecnosci. Djokovic wygral 2 z 4 edycji od kiedy wystartowal. Niemniej jednak on to starannie przemyslal ten swoj kalendarz startow. Po wystepie w Monte Carlo zbytnio sie nie zmeczyl, a do Madrytu sa jeszcze dwa tygodnie, wiec w przyszlym tygodniu bedzie czas by sie glownie regenerowac. Nawet ta pula nagrod w Belgradzie nie jest taka zla bo oscyluej na poziomie 700 tysiecy euro podczas gdy standardowo w takich turniejach wynosi mniej wiecej 400 tysiecy.
Mimo wszystko bylbym zdziwiony gdy Serb nie zagral o wygrana.
 
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
ATP Barcelona / 12:30
Bautista Agut vs. Sinner ; Ilość setów - 3 @2.26 Fortuna


Obaj gracze spotykali się ze sobą 2 razy w przeciągu ostatniego miesiąca z hakiem, w Miami oraz Dubaju. Oba mecze były bardzo zaawansowanym technicznie widowiskiem rozgrywanym na przestrzeni 3 setów. Myśle, że dziś podtrzymają tradycje, będą grać na wyniszczenie i zadecyduje decydujący set.
 
Ostatnia edycja:
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Stefanos Tsiitsipas - Felix Auger Aliassime
2:0, STS 1.85
6:3, 6:3 ✅
Bardzo ciekawy mecz w którym udział wezmą dwóch bardzo dynamicznych tenisistów. Grek mimo nadal swojego młodego wieku dojrzał sportowo i notuje znakomite wyniki. Jego agresywny tenis jest zabójczą bronią i ostatnio nikt nie może sobie z tym poradzić. Jest bardzo pewny siebie i trudno będzie pokonać go w tym meczu. Kanadyjczyk również jest uważany za młodą gwiazdę, ale jeszcze sporo mu brakuje. W ostatnim czasie nawiązał współpracę z nikim innym jak Tonim Nadalem i jego spółką, więc na pewno to zaprocentuje na kortach ziemnych. W pierwszej rundzie pokonał Musettiego w trzech setach a wczoraj w kapitalnym stylu Shapo 6:3, 6:2. Grał bardzo dobrze, forhend funkcjonował znakomicie a w defensywie praktyczne wszytko wracało. Zapowiada się na znakomite widowisko. Felix może napsuć nerwów Stefanosowi. Mimo wszystko stawiam na wygrane w dwóch setach Tsitsipasa. W chwili obecnej Grek gra tenis życia i jego oczy są skierowane na finał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Auger Aliassime wygra przynajmniej seta @2.00 Fortuna

Ćwierćfinał w Barcelonie. Tsitsipas niesamowicie rozpędzony, wygrany Masters w Monte Carlo, 7 zwycięstw bez straty seta. Idę tutaj trochę tropem czegoś w rodzaju „musi przyjść w końcu jakiś słabszy mecz”, ale również tym, kto stanie po drugiej stronie siatki. Fakt ten mógł umknąć obserwatorom tenisa, ale Kanadyjczyk, gdy przebijał się do głównego touru, dawał się poznac właśnie na nawierzchni ziemnej i to na niej robił najlepsze wyniki. Oprócz tego, że dziś dosłownie zmiażdżył Shapovalova w meczu drugiej rundy, moją uwagę zwraca jeszcze jedna kwestia. Felix niedawno rozpoczął współpracę z Tonim Nadalem, a tej postaci przedstawiać nie trzeba. Wujek Rafy + nawierzchnia ziemna... Może być ciekawie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Sinner Jannik - Tsitsipas Stefanos
1 handicap + 3.5 gemów, STS 1.70
3:6, 3:6 ❌ Kolejny raz najważniejsze punkty wygrywał Grek
Sinner może dojść do 3 finału w tym roku a Tsitsipas do drugiego finału a może i wygranej w ciągu 2 tygodni. Zapowiada się ciekawie. Jannik pokonał 6:2, 7:6 Rublova, który moim zdaniem był nieco zmęczony ostatnimi zmaganiami, ale Włoch też trzymał głęboko piłkę w korcie, nie pozwalał się Rosjaninowi rozwinąć. Sinner to kolejny tenisista, który w przyszłości zrobi furorę. Tsitsipas pokonał Felixa 6:3, 6:3 i w kluczowych momentach nie wykorzystał przewagi, Grek wygrywał najważniejsze piłki. Stefanos ostatnio gra bardzo dużo 8 meczów bez straty seta. To już nie dwa mecze a 8, więc jakieś zmęczenie może się pojawić patrz sytuację Rublova. Nie uważam, że Sinner wygra ale powinien mocno powalczyć o zwycięstwo a przynajmniej o seta. W bezpośrednich pojedynkach jest remis 1:1, grali rok po roku w Rzymie. Tsitsipas mentalnie wygląda jak Federer. Kiedy gra mu idzie to chodzi bardzo pewnie po korcie, gorzej kiedy musi gonić wynik. Stawiam, że Włoch momentami zdominuje Greka i pokryje handicap.
 
Ostatnia edycja:
G 0

gubernator_nh

Gość
Panowie co jest bardziej prawdopodobne?
under czy Over 22,5 gema w meczu Sinner Jannik - Tsitsipas Stefanos

oraz
under czy over 19,5 gema w meczu Nadal - Carreno Busta

dzięki
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom