>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
26.11.2011 r.

Niemcy 1. Bundesliga
25. 1. FC Nürnberg - 1. FC Kaiserslautern TYP: 2X
[było 1]
(Przypominam: czasem, będą &quot;wychodziły&quot; podpórki.)
26. Borussia Dortmund - FC Schalke 04 TYP: 1
27. FC Augsburg - VfL Wolfsburg TYP: 2 [było 1]

28. Hertha BSC Berlin - Bayer 04 Leverkusen TYP: 2 [było X]

29. TSG 1899 Hoffenheim - SC Freiburg TYP: 2 (Kurs np. 5,00) [było 1]

30. Hannover 96 - Hamburger SV TYP: 1 [było X]

Hiszpania Primera Division
31. Rayo Vallecano - CF Valencia TYP: 1X [było 2]

32. Real Madrid - Atletico Madrid TYP: 1
(B. niski kurs np. 1,15 ale mecz ten obliczyłem &quot;z rozpędu&quot; w zw. z ligą hiszpańską w dniu dzisiejszym. W takim razie Getafe z Barceloną sobie dzisiaj &quot;odpuszczę&quot;. Mogę zasadnie przypuszczać , że i tak wyjdzie mi w wyniku zwycięstwo Barcelony a przyporządkowany kurs to również np. 1,15.
Chociaż tak naprawdę, nie powinienem sugerować się żadnymi kursami.)

Szkocja Premier League

33. Dunfermline Athletic - Aberdeen FC TYP: 2 [było X]
34. FC St. Johnstone - Hibernian FC TYP: 2X [było 1]

35.
Heart of Midlothian - Inverness Caledonian Thistle TYP: 2 (Kurs np. 3,90) [było 2]

36.
Motherwell FC - Dundee United TYP: 1 [było X]

Walia Prmier League

37.
Port Talbot Town - Llanelli AFC TYP: 2

Chorwacja 1. HNL League


38.
NK Zagreb - NK Slaven Belupo TYP: 2 [było X]

Polska Ekstraklasa


39.
Korona Kielce - Legia Warszawa TYP: 2 [było 1]

27.11.2011 r.
Polska Ekstraklasa

40. Cracovia - GKS Bełchatów TYP: 2
 
F 13

f12

Użytkownik
Dobrze by było gdybyś podawał kursy przxy każdym spotkaniu. Piszesz że skutecznośc ponad 50% ale gra opłaca się gdy sredni kurs jest ponad 2,00.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Dobrze by było gdybyś podawał kursy przxy każdym spotkaniu. Piszesz że skutecznośc ponad 50% ale gra opłaca się gdy sredni kurs jest ponad 2,00.
Faktycznie, podanie kursów byłoby na miejscu. W tym momencie prawie na półmetku już chyba za późno (co prawda, niektóre mecze się jeszcze nie rozpoczęły ale nie będę mógł teraz się nimi zająć).
O ile jednak dobrze pamiętam to do większości z tych 40 meczów przyporządkowane były kursy, raczej powyżej 2.00.
Ta skuteczność może się utrzymać, zmniejszyć lub zwiększyć jeszcze ...
Jeśli skuteczność zwiększyłaby się, to przy mniejszych kursach prawdopodobnie opłacalna byłaby gra systemami (rozpis).
Poza tym wszystkim istotna rzecz: dla algorytmu nie jest &quot;ważne&quot; jaki bukmacher przyporządkował kurs, tak więc prawdopodobnie np. do zastosowania go dla meczów tylko z kursem 2.00+ skuteczność byłaby podobna.
Tzn. algorytm nie jest od konkretnych kursów &quot;uzależniony&quot; ale oczywiście podczas analizy meczów może sytuacja wystąpić taka, że okaże się, iż np. wysoka skuteczność pokrywa się z wysokimi kursami albo z niższymi kursami itd.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Patrząc na wyniki -ABSOLUTNA PORAŻKA! Im bliżej &quot;setki&quot; to wynik może i mógłby ulec poprawie ale jednak nie o to mi chodziło ...
Przerywam ten eksperyment, nie czekając nawet do meczu Cracovii z Bełchatowem.
Zacznę od nowa, z innym algorytmem.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
NOWE ROZDANIE, NOWY ALGORYTM (w nawiasie przykładowe kursy).
Nie gramy - tak jak i wcześniej - meczów z wszelkiej maści faz &quot;playoffowych&quot;. I także niekiedy będą &quot;podpórki&quot;. Chciałem podawać mecze z atrakcyjnymi kursami ale czasem wychodził mi też wynik &quot;podpórkowy&quot;.
27.11.2011 r.
Australia A-League
1. Wellington Phoenix FC - Sydney FC (2,35) TYP: 2
2. Melbourne Victory FC - Gold Coast United (1,18) TYP: 1X
Niemcy 1. Bundesliga
3. Werder Bremen - VfB Stuttgart (2,10) TYP: 1
Niemcy 2. Bundesliga
4. Eintracht Braunschweig - VFL Bochum (3,30) TYP: 2

Anglia Premier League

5. Swansea City - Aston Villa (2,15) TYP: 1
6. Liverpool FC - Manchester City (2,60) TYP: 2
Polska Ekstraklasa
Jeszcze raz ???? ten mecz ...
7. Cracovia - GKS Bełchatów (1,33) TYP: 1X
Włochy Serie A
8. AC Cesena - Genoa CFC (2,70) TYP: 2
9. AC Siena - Inter Mediolan (3,05) TYP: 1
10. US Palermo - AC Fiorentina (2,25) TYP: 1
Hiszpania Primera Division
11. Real Zaragoza - FC Sevilla (1,49) TYP: 1X
Serbia Superliga
12. FK Borac - RAD Beograd (2,55) TYP: 2

Węgry NB I
13. Paksi FC - Videoton FC (3,10) TYP: 1
Turcja Süper Lig
14. Büyüksehyr Bld.Spor - Gaziantepspor (2,05) TYP: 1
Norwegia Eliteserien
15. Aalesunds FK - SK Brann (2,60) TYP: 1
Dania Superliga
16. Aalborg BK - Aarhus GF (2,05) TYP: 1
Czechy Gambrinus Liga
17. FK Viktoria Zizkov - 1. FC Slovacko (2,50) TYP: 2
Ukraina Premier League
18. PFC Oleksandria - Zorya Lugans (1,26) TYP: 1X
(Tutaj mała &quot;poprawka&quot; bo mecz z kursem 1,26 to na pewno nie &quot;X&quot;. Oczywiście &quot;połknąłem&quot; przez nieuwagę jedynkę a typ to 1X i teraz poprawiłem.).
Grecja Super League
19. Skoda Xanthi FC - Atromitos Athen (3,10) TYP: 2
Francja Ligue 1
20. AJ Auxerre - Olympique Lyonnais (3,00) TYP: 1
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
a możesz zdradzić jak to obliczasz? jak to wszystko wygląda? czy tak po prostu patrzysz sobie na kursy i myślisz &quot;o wybiorę ten i ten, a tamtego nie&quot;...? Bo nie spotkałem się z konkretnymi informacjami jak to działa, tak może prędzej ktoś z userów mógłby pomóc Ci w udoskonaleniu tego systemu?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
a możesz zdradzić jak to obliczasz? jak to wszystko wygląda? czy tak po prostu patrzysz sobie na kursy i myślisz &quot;o wybiorę ten i ten, a tamtego nie&quot;...? Bo nie spotkałem się z konkretnymi informacjami jak to działa, tak może prędzej ktoś z userów mógłby pomóc Ci w udoskonaleniu tego systemu?
Pracuję z danymi statystycznymi (o ile nie jest to zbyt szumne określenie w stos. do zwykłych statystyk ligowych), tyle mogę napisać. Nie dokonuję więc prognozy wyniku meczu wg mojego widzimisię ale wg tego co mi przyniesie &quot;czysta&quot; matematyka.
Oczywiście dzięki za zainteresowanie i sugestię pomocy. Mam nadzieję ???? , że teraz po zmianie algorytmu będzie już lepiej. Może przynajmniej trochę lepiej.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
8 weszło. 11 kaput.
Nawet jeśli spotkanie Real Zaragoza - FC Sevilla zakończy się po mojej myśli, to również nie tego oczekiwałem. Nawet w przypadku próby na jedynie 20 pierwszych meczach.
Rozpocznę od nowa, z następnym algorytmem.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nowy algorytm.

27.11.2011 r.
(Być może niektóre mecze z lig argentyńskich odbędą się 28 listopada br. bo ich nie widzę ostatecznie w ofercie na 27 listopada. W każdym razie, jest to do sprawdzenia).
Francja Ligue 1
1. Olympique Marseille - Paris Saint Germain (3,15) TYP: 2
Argentyna Primera Division (faza mam nadzieję, że &quot;Apertura&quot;).
2. Arsenal De Sarandi - Estudiantes De La Plata (2,50) TYP: 1
3. Velez Sarsfield - Colon De Santa Fe (2,20) TYP: 1
4. CA Banfield - Argentinos Juniors (2,15) TYP: 1
5. Godoy Cruz A.T. - Boca Junior (3,00) TYP: 1
Argentyna Primera B Nacional (również mam nadzieję, że to jeszcze nie playoff&#39;y).
6. Guillermo Brown - Boca Unidos (2,70) TYP: 2
7. Gimnasia Y Esgrima Jujuy - Almirante Brown (2,90) TYP: X
8. Club Atletico Chacarita Juniors - CA Aldosivi (2,80) TYP: 2
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
27.11.2011 r.

Wenezuela Primera Division
(Apertura?).
9. Zulia FC - Yaracuyanos FC (2,25) TYP: 1
10. Deportivo Lara - Caracas FC (2,15) TYP: 1
11. Zamora FC - Mineros De Guayana (2,90) TYP: 2 Mecz anulowano.
12. Deportivo Tachira - DVO Anzoategui (1,95) TYP: 1
Peru Primera Division
13. FBC Melgar - Alianza Lima (2,25) TYP: 2
14. Colegio Nacional de Iquitos - Inti Gas Deportes (1,80) TYP: 1
15. Sport Boys Association - Union Comercio (1,65) TYP: 1

---------------
Niestety tak wyszło, nie wiem czy to dobrze dla tej &quot;próby badawczej&quot;, że wszystkie spotkania oprócz jednego są z lig Ameryki Południowej.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
zapytam inaczej... nie możesz podzielić się tym sekretnym przepisem na ów algorytmy? po co ta tajność skoro nic z nich nie przychodzi? co 2 głowy to nie jedna, może ktoś coś podpowie..?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
zapytam inaczej... nie możesz podzielić się tym sekretnym przepisem na ów algorytmy? po co ta tajność skoro nic z nich nie przychodzi? co 2 głowy to nie jedna, może ktoś coś podpowie..?
Ocena sytuacji, może zależeć od &quot;punktu siedzenia&quot;. Dla kogoś np.prawie 50% skuteczność z np. kursami powyżej 2.00 może nic nie znaczyć a dla kogoś innego jest to istotna sprawa ...
Przecież, jeśli do tego dołożymy wiedzę konkretnego człowieka o danej lidze i szczegółach dotyczących walczących ze sobą drużyn, to dodając do tego kilkadziesiąt procent &quot;skuteczności&quot; tylko matematycznej obraz całej sytuacji rysuje się na szczęście raczej pozytywnie .., choć akurat mnie osobiście on nie zadowala.
&quot;Sekretny przepis&quot; jest żonglerką dostępnych statystyk ligowych, tak więc &quot;nihil novi sub sole&quot;. Pewnie Userzy, którzy/jeśli sobie eksperymentują w tym zakresie tematycznym, robią to podobnie.
Poza tym, jeszcze nie zakończyłem tego eksperymentu ;) a nadal wyciągam z niego wnioski i wprowadzam zmiany.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Dość &quot;nieciekawie&quot; dla mnie zakończyły się pierwsze mecze (zaprezentowane w postach 29 i 30). Jest dosyć możliwe, że skuteczność tutaj nie będzie wyższa niż 50%.
Jeśli będzie niższa niż 40%, to prawdopodobnie, powrócę do przedostatniego algorytmu (jego skuteczność, co prawda tylko w &quot;próbie&quot; dwudziestomeczowej wyniosła 40%) i go jeszcze trochę &quot;doprecyzuję&quot;.
----------
Edit:
Ww. decyzja wydaje się być słuszną w kontekście ostatecznych wyników.
Do algorytmu dodałem dodatkowo w tym momencie kilka nowych zmiennych.
Teraz jeszcze dłużej będę to wszystko obliczał więc już tak szybko jak dotąd typy meczów nie będą się tu ukazywać ...
Poza tym przypuszczam, że teraz lwią część prognoz zinterpretuję jako: &quot;Nie grać&quot;.
Chyba więc rzadziej pojawiać się będą tutaj te wyselekcjonowane i &quot;nadające się&quot; do obstawiania.
I pewnie zresztą o to chodzi.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
NOWY ALGORYTM
(O dziwo, nawet dosyć szybko ponownie zawitałem ???? ).

28.11.2011 r.

Macedonia Prva Liga

1. Teteks Tetovo - 11 Oktomvri Prilep (1,50) TYP: 1

Bułgaria A PFG

2. Slavia Sofia - Cherno More Varna (1,85) TYP: 1 BYŁ REMIS
3. CSKA Sofia - Ludogorets Razgrad (1,85) TYP: 1 BYŁ REMIS

Turcja 1. Lig

4. Elazigspor - Kasimpasa (2,25) TYP: 1

Turcja Süper Lig

5. Kardemir Karabük - Bursaspor (3,45) TYP: 1
Włochy Serie B
6. Ascoli Calcio 1898 - AS Bari (2,6) TYP: 2 Było 1

Francja Ligue 2

7. Clermont Foot - Stade Reims (1,95) TYP: 1

Polska Ekstraklasa

8. Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów (2,80) TYP: 2
Było 1

Austria 1. Division

9. FC Blau Weiss Linz - LASK Lin (2,70) TYP: 1 BYŁ REMIS
Hiszpania Primera Division
10. CF Malaga - CF Villarreal (1,65) TYP: 1

Rumunia Liga I
11. CS Gaz Metan Medias - FC Petrolul 52 Ploiesti (1,65) TYP: 1 Było 2
Czechy Gambrinus Liga
12. SK Slavia Praha - Banik Ostrava (1,50) TYP: 1 BYŁ REMIS
Włochy Lega Pro Prima Divisione, Girone A
13. FC Pro Vercelli 1892 - Spal 1907 Ferrara (1,65) TYP: 1
Rumunia Liga I
14. FCM Targu Mures - CS Concordia Chiajna (1,60) TYP: 1
----
Tyle na razie &quot;wrzucam&quot;.
Zwłaszcza, że piszę nad polskim ranem a na tę chwilę nie znalazłem już meczów na dzisiaj innych i z większymi kursami, które wartałoby wg algorytmu obstawiać.
 
B 5

belus

Użytkownik
Był kiedyś taki program do typowania a nazwa jego to WMFA juz go nie ma ale to było to za jego pomocą + wiedza np osłabienia przeciwnika wygrywałem moze cos takiego stworzycie to było to ponad 200j co misiąc grałem płaską stawką szkoda ze go juz nie ma
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Był kiedyś taki program do typowania a nazwa jego to WMFA juz go nie ma ale to było to za jego pomocą + wiedza np osłabienia przeciwnika wygrywałem moze cos takiego stworzycie to było to ponad 200j co misiąc grałem płaską stawką szkoda ze go juz nie ma
Coś mi się obiło o uszy ... Faktycznie, WM Football Analyzer.
Poza nim, było też trochę podobnych (a Userzy z tego Forum również nie próżnowali) ;).
-----------------------------------
Poza tym są też (darmowe) programy prognozujące Online - pytanie nasuwa się o ich skuteczność.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ciekawa rzecz: tam, gdzie się do tej pory pomyliłem padły remisy.
Warto się temu przyglądnąć.
Ostatecznie, jest 7 trafionych na 14.
Spróbuję wychwycić, czy jest jakiś punkt wspólny dotyczący meczów remisowych. Jednak padły aż 4 remisy choć to oczywiście może nic nie znaczyć, zwłaszcza w kontekście tak niewielkiej czternastospotkaniowej &quot;próby badawczej&quot;.
Edit:
Nie było punktów wspólnych dotyczących meczów remisowych.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
PODSUMOWANIE:
Mimo wszystko, chociaż na próbie tylko 14 spotkań, to skuteczność tego ostatniego algorytmu wyniosła 50% (7 trafionych na 14 możliwych). I nad nim będę kontynuował pracę.


Tylko intuicyjnie co prawda (i może trochę w kontekście spudłowanych 4 remisów) ale &quot;wyczuwam&quot;, że gdyby prognoza dotyczyła dychotomii &quot;Zwycięzca - Przegrany&quot;, to skuteczność algorytmu byłaby dużo większa.

Co prawda algorytm nie trafił też trzech spotkań gdzie wyniki były inne niż remis ale w zw. z tym, że nie trafił żadnego remisu to zakładam, iż nie za bardzo to &quot;potrafi&quot; a warto zająć się meczami nieremisowymi.


Jeśli więc teraz np. wyeliminujemy te cztery remisy i w ogóle te cztery odbyte spotkania remisowe to skuteczność algorytmu wynosić będzie w tym konkretnym przypadku 7/10 czyli 70%.

Pozostałe 30% to akurat tyle, że wypełnić je może ludzka wiedza dotycząca konkretnych spotkań ;).

Jeżeli więc założylibyśmy, iż algorytm przy remisach jest &quot;bezsilny&quot;, to być może mógłby on być podstawą do konstrukcji narzędzia pomocnego przy obstawianiu meczów potencjalnie nieremisowych. Na tzw. &quot;brak remisów&quot;.

Do tego aby sprawdzić algorytm w takim kontekście, będą służyć następne podawane tutaj typy spotkań.

Mecze remisowe traktowane więc będą tutaj tak, jakby ich nie było. Będą &quot;neutralne&quot;.
 
F 13

f12

Użytkownik
Czegoś nie rozumiem. Jak można wykluczyć mecze nieremisowe. PRzecierz jak algorytm Poda ty 1 a padnie remis , to nie można traktowaćtego jako ,, nie podany typ&#39;&#39; tylko liczyć go do statystyk. Jeżeli już tak chcesz robić to podawaj typy z podpórką ale wtedy nawet te twoje 70% nie da tu nic rady.
 
F 13

f12

Użytkownik
Po za tym takie gdybanie co by było gdyby , wyczówalne jest u ciebie w całym temacie. Ciągle odnoszę wrażenie , że próbujesz usprawiedliwić swoje złe typy. Co tu dużo pisać , algorytm narazie , w tej fazie nie jest wystarczający do tego by wygrywać pieniądze w dłużej perspektywie czasu. Ja też prowadzę teamt w dziale ,, programy bukmacherskie&#39; i podaje typy z wysokimi kursami około 3,00. Miałem nie jeden raz sytuację gdy mój typ wchodzil a w 92 minucie drużyna wyrównywała i nie pisałem o tym wierszy , nie usprawiedliwiałem się. Bukmacherka ma to do siebie że jak coś postawisz to albo wygrywasz albo nie , a ty ciągle po podaniu typy i jego późniejszym ,, niewejściu&#39; , piszesz że popełniłeś bląd , lub gdyby wyeliminować remisy to byłoby 70 % skuteczności. Problem polega na tym że większośc tych którzy obstawiają , przegrywa bo właśnie pada remis w wytypownaych przez siebie meczach ( zawsze jeden nie wchodzi , ale to już inna bajka) . Zrozum nie naskoczyłem na ciebie tylko chce pokazać ci twoje błędy. Twoje posty powinny wyglądać tak :
typ, kurs godzina
a później dodajesz wynik - bez komentarzy typu było by lepiej gdyby.............
Przez to odnoszę wrażenie że dopiero grasz w bukmacherce kilka miesięcy i nie wiesz dokładnie na czym to wszystko polega. Choć mogę się mylić. Zastanów się nad tym. pozdrawiam.
 
Do góry Bottom