>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

8 kolejka Primera Division 20.10-22.10.2012

Status
Zamknięty.
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


Tobet​
Przed nami 8. kolejka Primera Divison. W sobotę rozpoczynamy od spotkania w Andaluzji, gdzie Malaga zagra z beniaminkiem Realem Valladolid, który póki co pozytywnie zaskakuje i gospodarzy czekać może nie takie łatwe, jak się z pozoru wydaję zadanie. Jednak powinni wygrywać takie mecze, jeśli chcą się liczyć w tabeli. Potem Real powinien przejechać się po Celcie i tyle w temacie. Ciekawie zapowiada się mecz w Walencji, gdzie miejscowi zagrają z Athletic. Obie ekipy nie wystartowały najlepiej ale Valencia przynajmniej u siebie mocno punktuję więc jest faworytem tego meczu ale czy 1,62 to aby nie za niski kurs? Ja uważam, że za niski ale tak czy siak, to kilka goli w tym meczu powinniśmy zobaczyć. Na sam koniec na El Riazor mamy mecz Depor-Barca. Faworytem jak wiadomo Barca ale ekipa z Galicji potrafi u siebie być groźna więc jakiegoś gola mogą zdobyć, bo Barca w tym sezonie obroną nie grzeszy, a do tego pamiętajmy o ich problemach w obronie.
W niedzielę zaczynamy w samo południe w stolicy, gdzie Getafe będzie faworytem starcia z Levante, które w niczym nie przypomina zespołu z ubiegłego sezonu. Potem mecz Espanyol-Rayo i być może to czas na premierową wygraną Papużek, bo okazja dobra, gdyż rywal nie jest zbyt wymagający ale i sami gracze Espanyolu muszą zagrać na miarę oczekiwań. Kolejnym meczem ekip niszowych będzie starcie w Andaluzji, gdzie Granada zagra z Zaragozą i też jako gospodarz będą faworytem. Wieczorem mamy dwa mecze z udziałem baskijskich klubów. Najpierw w Pampelunie, miejscowa Osasuna zagra z Betisem. Faworytem wg. tabeli powinien być Betis, który tutaj będzie miał okazje zagrać z kontry i to dla nich &quot;+&quot; ale Osasuna u siebie to dobra drużyna i właśnie tam powinni zacząć wreszcie zdobywać jakieś punkty, bo póki co jest biednie z tym. Na sam koniec niedzieli mamy chyba hit kolejki. Rozpędzone Atletico przyjeżdża na Anoeta do San Sebastian i czeka ich niezwykle trudne zadanie. Real Sociedad u siebie to zespół mocny, który gra ofensywnie, zatem czeka nas dobry mecz.
W poniedziałek Sevilla powinna pokonać Mallorcę, która poza Balearami nie grzeszy mocą ale warto uważać na Tomera Hemeda, bo Izraelczyk jest w formie.
Zapraszam do dyskusji​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
rq7 9

rq7

Użytkownik
Coś czuję ,że Barcelona straci punkty. Dużo niekorzystnych zdarzeń na to się składa, a przedewszystkim cieżki teren , zgrupowania reprezentacji. W moim odczuciu pokusiłbym się o wytypowanie remisu w tym meczu.

Deportivo - Barcelona - X 5,2
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Potem Real powinien przejechać się po Celcie i tyle w temacie.
Najpewniej masz rację, ale...
W Realu sporo kontuzji. Marcelo, Arbeloa, Fabio Coentrao, Khedira. Co więcej na urazy po reprezentacji narzekają Varane, Higuain i Di Maria.
W środę wyjazd do Dortmundu, więc być może Mourinho nie będzie ryzykował pogłębienia urazów tych zawodników, których występ będzie zagrożony.
I jeszcze inny fakt, ciekawy, być może nieistotny: H2H.
5.11.2006 Real- Celta 1-2
10.09.2005 Real- Celta 2-3
29.02.2004 Real- Celta 4-2
31.05.2003 Real- Celta 1-1
21.10.2001 Real- Celta 1-1
Wiem, że przytaczanie wyników sprzed 10 lat nie ma nic do rzeczy, ale sama tendencja- chyba tylko Barca ma lepszy bilans z Realem na ich stadionie( w tym okresie czasu). Dwie ostatnie wizyty Celty na Bernabeu- dwa zwycięstwa.
Celta w tym sezonie z czołowymi zespołami( może nie w tabeli, ale potencjalnie):
Celta- Malaga 0-1
Valencia- Celta 2-1
Celta- Sevilla 2-0( ostatni mecz).
poniżej 4,5 gola 1,5( bet365)
Celta( +2,5) 1,7( bet365)
 
gats 28,8K

gats

Użytkownik
&quot; Z pewnością w kiepskim humorze znajduje się obecnie szkoleniowiec Realu Madryt, Jose Mourinho.
Na dwa dni przed meczem ligowym z Celtą Vigo Portugalczyk nie będzie mógł skorzystać aż z pięciu zawodników swojego zespołu, którzy powrócili do Madrytu ze zgrupowań swoich reprezentacji z kontuzjami.
Najpoważniej wygląda sytuacja Marcelo. Brazylijczyk doznał złamania kości śródstopia podczas treningu reprezentacji Brazylii przed meczem z Japonią we Wrocławiu i nie zagra już w tym roku.
Przez około cztery tygodnie wyłączony z gry będzie inny lewy obrońca Realu, Fabiu Coentrao, który doznał urazu ścięgna udowego w trakcie piątkowego spotkania reprezentacji Rosji z Portugalią.
Oprócz wymienionej dwójki, z kontuzjami do klubu powrócili także obrońca Alvaro Arbeloa i dwóch napastników Karim Benzema i Gonzalo Higuain.
Można śmiało stwierdzić, że mistrzowie Hiszpanii do sobotniego pojedynku z Celtą Vigo przystąpią w mocno osłabionym składzie. Co gorsza, wcale nie ma pewności, że wyżej wymienieni gracze, wyleczą się do czasu spotkania z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów. &quot;
Źródło = bet365 News
kapszti // Jak używasz cudzysłów, to podaj źródło, skąd to pobrałeś. W innym wypadku post zostanie usunięty.
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Coś czuję ,że Barcelona straci punkty. Dużo niekorzystnych zdarzeń na to się składa, a przedewszystkim cieżki teren , zgrupowania reprezentacji. W moim odczuciu pokusiłbym się o wytypowanie remisu w tym meczu. Deportivo - Barcelona - X 5,2
Raczej nie. To nie te czasy, kiedy wywiezienie punktów z Riazor było jakimś ewenementem. Niestety, ale Deportivo ma bardzo słabą obronę i ciężko będzie im cokolwiek zdziałać. Dla mnie wygrana Barcy jest oczywista, nawet po meczach reprezentacji i zeszłe mecze wyjazdowe choć nie były najwyższych lotów, to na Depor to powinno zdecydowanie starczyć. Oltra albo coś zrobi, albo wyleci, być może po tym meczu.
Real ma problem, tak jak napisali chłopacy, jeśli Benzema i Higuain nadal będą mieli problemy zdrowotne to pewnie wyjdzie Jese, albo Mou postawi na Ronaldo na szpicy. Ogólnie Królewscy mają dobrą kadrę, ławka mocna, która może zastąpić nawet taką plagę. Dla mnie wielkie value ma bwin, a mianowicie typ, że Barcelona strzeli w tej kolejce więcej bramek @3.20. Ino brać!
Która drużyn strzeli więcej bramek [Real Madryt - FC Barcelona] ?
Barcelona @3.20 bwin
✅
Więcej będzie można napisać, jak będziemy wiedzieli kogo powołają zespoły La Liga. Póki co daje w/w bet, bo jestem pewny, że kurs spadnie, gdy oficjalnie Higuain i Benzema nie zostaną powołani.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ixe 8

ixe

Użytkownik
Coś czuję ,że Barcelona straci punkty. Dużo niekorzystnych zdarzeń na to się składa, a przedewszystkim cieżki teren , zgrupowania reprezentacji. W moim odczuciu pokusiłbym się o wytypowanie remisu w tym meczu.
Deportivo - Barcelona - X 5,2
Mnie osobiście taki wynik by się podobał, jednak nawet ja w to nie wierzę.
Kto oglądał w tym sezonie grę Deportivo ten wie, że sobie kompletnie nie radzą. W tabeli zajmują zaszczytne 18 miejsce, za to Barcelona radzi sobie wprost świetnie, pierwsze punkty straciła dopiero w Gran Derbi, po kompleksie wyjazdowych spotkań, który Barcelona w zeszłym sezonie przechodziła nie ma już nawet śladu. Dlatego dla mnie pewniakiem tego spotkania bez wątpienia jest Barcelona.
Co do spotkania drugiego z gigantów, Real boryka się ostatnio ze sporymi problemami zdrowotnymi, tak jak napisali koledzy wyżej wypadli praktycznie wszyscy boczni obrońcy Mourinho. Do tego na urazy narzekali obaj napastnicy, z tym, że Gonzalo Higuain twierdzi, że to nic poważnego. Jednakże nadal śmiem twierdzić, że Celta ma słabe szanse, fakt, świetnie zaprezentowali się z Sevilla jednak Real Madryt ma na swojej ławce rezerwowych zawodników, którzy w w drużynie przeciwnika byliby gwiazdami. Real być może z problemami, ale poradzi sobie z Celtą, tym bardziej przed własną publicznością.

Kolejny wydawałoby się fajny mecz tej kolejki, po dobrym kursie Sociedad z Atleti.
Lokalny rywal Królewskich w tym sezonie bardzo imponuje, Falcao jest w nieziemskiej formie co udowadnia zarówno w klubie jak i reprezentacji narodowej. Atletico bez wątpienia jest w gazie, ale żadna seria nie trwa wiecznie, a Baskowie to idealna drużyna do przerwania takich serii, Sociedad to niewygodny rywal, a tym bardziej na własnym obiekcie. Inna ciekawostka, Socidad gra w kratkę, raz wygrywa, raz przegrywa. Ostatnim razem przegrali z Betisem 0-2, więc teraz kolej na wygraną ;) Także w tym meczu całkiem możliwa NIESPODZIANKA!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dyskusja głównie o meczach Barcelony i Realu. W większości jest to wróżenie z fusów. Real jest mocno osłabiony i pewnie większość przemyśleń będzie oparta właśnie o ten argument. Ja w dyskusję się nie wdaję ponieważ uważam, że jest sporo ciekawych spotkań w tej kolejce.
Z reguły w hiszpańskiej lidze staram się grać undery tylko w wypadku jeśli kurs jest naprawdę mocny ! Taką opcję właśnie widzę w meczu Valencii z Athletic Bilbao, który w normalnych warunkach powinien być hitem kolejki. Obie drużyny jednak od początku sezonu mocno zawodzą. Problemy obu drużyn nieco się różnią i właśnie temu kilka słów chciałbym poświęcić.
W drużynie Basków zaczęło się źle dziać od momentu plotek na temat odejścia Martineza i Llorente. Później plotki faktycznie znalazły pokrycie z rzeczywistością i pierwszy z tych zawodników faktycznie opuścił klub na rzecz Bayernu Monachium. Od tego momentu w drużynie zapanowała kiepska atmosfera. Po dobrym sezonie nastała spora posucha, chociaż spora zasługa w tym dużego wymiaru porażki w finale LE. Niektórzy piłkarze stwierdzili, że chcą się rozwijać i postanowili wyrazić swój sprzeciw. Gdy Llorente pozostał w klubie, bo nikt nie wyłożył odstępnego (były głosy o Juventusie) Bielsa postanowił odsunąć go od składu i od treningów. Pierwsze mecze w nowym sezonie PD były tragiczne dla tego zespołu. W pierwszym meczu nowego sezonu Baskowie przegrali u siebie z Betisem 3:5, a obrona tego dnia była fatalna. Przez kilka kolejnych spotkań sytuacja się nie poprawiła. Dopiero teraz sytuacja zaczęła się powoli normować. O ile połowicznie uporano się z dziurawą obroną o tyle teraz problem jest z ofensywą. Mecz wyjazdowy z Sociedad był chyba największym pokazem bezradności w tym sezonie. Mała ilość sytuacji bramkowych nie urodziła chyba ani jednego strzału na bramkę ! (Proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Teraz można się zastanawiać, czego brakuje tej drużynie. Obrona grała słabo, ale ofensywa jakoś starała się to nadrabiać. Teraz gdy defensywa się polepszyła to nagle zawodnicy stricte ofensywni zapomnieli jak się gra w piłkę. Moim zdaniem nie jest to przejaw braku umiejętności w tym zespole tylko zwyczajnie wynika to ze złej atmosfery w drużynie. Podczas przerwy reprezentacyjnej trener narzucił im podobno solidne treningi. Były to głównie ćwiczenia wydolnościowe, których chyba żaden piłkarz nie lubi. Ćwiczeń z piłkami nie było praktycznie wcale. Gdy po specjalistycznych badaniach okazało się, że organizmy wielu piłkarzy są przeciążone to postanowiono dać 2 dni wolnego piłkarzom. Po przerwie wrócono do normalnych i o dziwo krótszych treningów. Nic jednak nie poprawiło atmosfery w drużynie, trochę odpoczynku i to wszystko. Na jednym z treningów Bielsa zauważył, że Iturraspe nie przykłada się do wykonywanych ćwiczeń więc postanowił wyrzucić go z treningu. Cała sytuacja pokazuje jak cała sytuacja jest napięta. Bielsa nigdy nie uchodził za osobę, która budowała dobrą atmosferę. Bielsa to przede wszystkim strateg, który w czasie meczu często zmienia ustawienie, a nie stara się zbytnio motywować piłkarzy. Gdy coś mu się nie podoba to po prostu odsuwa ich od składu. Tam nie ma dyskusji i atmosfera faktycznie jest napięta. Poprzedni sezon faktycznie był dobry. Wtedy jednak piłkarze byli w formie, nie było konfliktów więc siłą rzeczy atmosfera sama się budowała. Teraz jest źle, by nie powiedzieć tragicznie. Wyjazdowe mecze całkowicie nie idą, a jedyną opoką dla Basków są mecze na własnym stadionie...
Kilka słów napisałem o Bilbao więc czas napisać trochę o zespole Valencii. Tam też nie jest kolorowo. Zespół notuje słabe wyniki, ale jednak atmosfera nie jest tak zła. Piłkarze murem stoją za trenerem i nikt nie wyraża większego zniechęcenia cała sytuacją. Większość piłkarzy wyraża zapowiedź zmian przede wszystkim jeśli chodzi o wyniki. W Bilbao nie idzie nic, a w Valencii wadzi głównie skuteczność. Jeśli chodzi o sytuacje to nie jest tak tragicznie. Wadzi jednak skuteczność. Soldado przeżywa chyba największy kryzys formy w swojej karierze, a do tego nikt nie kwapi się do tego by nieco pomóc chłopakowi. Nie jestem zwolennikiem jego osoby, ale co by nie było to on jest (a przynajmniej był) odpowiedzialny za zdobywanie goli. Poza Soldado zawodzi też Guardado, który miał nieco odciążyć Soldado, a na pewno dać drużynie nową jakość. Tak się jednak nie stało i w drużynie gra naprawdę słabo. Sporo pretensji ma się też do Parejo, który nie potrafi robić na boisku tego co Tino Costa. Łatwo nie ma, bo cały czas jest porównywany właśnie do jego gry, a co by nie było ze stałych fragmentów Tino Costa daje bardzo dużo drużynie. Dobrą wieścią jest, że do treningów wraca Jeremy Mathieu, David Albelda oraz Éver Banega. Zdecydowanie powrót Mathieu jest pozytywnym impulsem gdyż zwiększy to rywalizacją pomiędzy nim a Cissokho. Chodzą też głosy, że można wszystko pogodzić i Francuz mógłby zagrać na skrzydle co przy słabej postawie całego zespołu dałoby jakąś alternatywę. Skuteczność jednak wadzi i moim zdaniem nic się tu tak szybko nie zmieni.
Myślałem by postawić na Valencię, gdyż problemy tej drużyny nie są tak duże jak zespołu Basków, ale ich gra daleka jest od ideału. Tak jak napisałem na początku, warto czasami zaryzykować i postawić under nawet w hiszpańskiej lidze, chociaż tu wielkiego strzelania nie ma. Under uważam za value z którego warto skorzystać. Jedni mają problem z grą na wyjazdach i praktycznie nie potrafią stwarzać sobie dobrych okazji bramkowych. Valencia natomiast ma problemy ze skutecznością i mecz dla wielu zapowiada się jako &quot;overy&quot; w praktyce może taki nie być.
Valencia - Athletic Bilbao
Poniżej 2,5 gola 2,05 Bet365
⛔ 3:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 3

kristobl

Użytkownik
Valencia - Ath. Bilbao 20.10.2012 20.00
La Liga Hiszpania
Valencia - Ath. Bilbao
Typ - Valencia over 1.5 gola
Kurs - 1.66
Buk - Bet365
Ja zagram troche odwrotnie niz kolaga Ramzes, Ath Bilbao to jedna z najslabszych lini defensywnych na wyjazdach La Liga, 9 bramek straconych na 3 mecze z druzynami Real Sociedad, Espaniol, Atletico Madryt, dotego dochodza mecze w lidze europejskiej w ktorej tez padalo duzo goli ze Sparta Praga 3-1, Helsinki 3-3, Slaven Belupo 2-1, towarzyski mecz z Valladolid wygrany przez Baskow 3-5, to wskazuje ze Athletic lubi grac odwaznie na wyjazdach. Valencia na wlasnym stadionie strzela srednio 2.33 gola na mecz ale tez traci prawie 1.5 gola w meczu, wszystkie gole zdobyte na Mestalla byly z druzynami obecnego poziomu druzyny z Bilbao czyli z Celta 2-1, Real saragossa 2-0, Deportivo 3-3 w lidze mistrzow Valencia rowniez zdobyla 2 gole wygrywajac u siebie 2 -0 z Lile. W obu druzynach zabraknie kilku graczy w Valenci nie zagraja Feghouli i Canales, w Bilbao Gurpegi i Castilio. H2H po miedzy druzynami tez wskazuje ze pomiedzy tymi druzynami pada sporo bramek na ostatnie 15 meczy tylko 2 razy padlo mniej niz 2 gole.
Powodzenia
 
ixe 8

ixe

Użytkownik
Ciekawy mecz, o którym wyżej nie wspomniałem.
Osasuna - Betis
Jak dla mnie całkiem prawdopodobna dwójeczka, ładny kursik, można podjąć ryzyko.
Osasuna ma w tym sezonie straszne problemy, w tym sezonie zdobyła dopiero 4 punkty, Betis ma niezłą passę, 12 punktów. Betis to niezwykle skuteczna drużyna, potrafi z ogromną łatwością zamieniać sytuacje bramkowe na gole, w niezłej formie są Molina i Castro. Drużynie z Sevilli w tym sezonie nie robi różnicy czy grają u siebie czy na wyjeździe (po 6 punktów w domu i na wyjazdach).
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Ja zbyt mocno bym nie kombinował i całkowicie odpuścił mecz Valencii z Bilbao. Do Nietoperzy powoli wracają kontuzjowani piłkarze, ale nadal zabraknie Feghouliego, który jako jedyny wykazywał większą chęć do gry. Bilbao ładnie zagrali z Osasuną i myślę, że mogą postawić opór gospodarzom. Tu może być wszystko. Malaga z Valladolid wygląda underowo, tak samo jak Getafe - Levante i Granada - Saragossa. Jednak mam inne propozycje, które zagrałem.

Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano
Czas na wygraną, tak chyba mówią wszyscy kibice zespołu ze stolicy Katalonii. Nieraz brakowało szczęścia, początek bardzo słaby jeśli chodzi o zdobycze punktowe, gra może nie aż tak tragiczna jak okazuje to tabela. To nie pierwszy raz, kiedy zespół opuszczają najlepsi piłkarze i trzeba dalej walczyć o byt w Primera Division. Bynajmniej nie znaczy to, że nie ma komu grać, bo nadal jest przynajmniej paru solidnych piłkarzy. Ostatnio można docenić formację defensywną Papużek, bo choć w każdym z trzech meczów tracili bramkę to było to max 1 gol na mecz, a mecze w Sevilli z Betisem, z Atletico, czy w Valladolid do najłatwiejszych nie należą. Teraz u siebie podejmują Rayo, którzy ciułają co swoje. Do defensywy można się mocno przyczepić, ale w ataku jest nawet nawet - Piti, Jose Carlos, Delibasic i Lass coś pogrywają. Zabraknie w Rayo Jordiego Amata, któremu wiele osób wróży świetną przyszłość. Dlaczego go nie będzie? Bo jest to piłkarz Espanyolu, który jest wypożyczony i ma w zapis w klauzuli, że nie może grać przeciw drużynie Pochettino. To niewątpliwie strata, jednak defensywa jest na tyle źle zgrana, że z nim, czy bez niego raczej nie będzie to aż tak nadto widoczne. Jeśli chodzi o wyjazdowe spotkania gości, to wygrali jedynie z Betisem 1-2, ale to bardziej zasługa drużyny z południowej Hiszpanii, aniżeli jakieś świetnej postawie Błyskawic. W sumie nieźle najeżdżam na Rayo, a nie wiedzieć czemu, ale po prostu mają sporo farta w swojej grze, ale patrząc obiektywnie to póki co nieźle sobie radzą. Przed sezonem myślałem, że będą od początku gnieździć się w strefie spadkowej. Espanyol musi wygrać, Pochettino musi zatriumfować, by zachować posadę. Takie mecze muszą wygrać i jestem dziwnie o to spokojny. Analogiczna sytuacja do tej, którą miała Osasuna, która musiała wygrać i wygrała u siebie z Levante aż 4:0. Może takiego pogromu się nie spodziewam, choć goście ze stolicy pokazywali, że potrafią tracić sporo bramek. Dzięki przerwie reprezentacyjnej mieli sporo czasu na popracowanie trochę z zespołem i rozpracowaniu niedzielnego rywala. Najważniejsze, że do składu wraca Collotto, ale za to zabraknie Cristiana Alvareza (pauza za kartki, bramkarz) i niepewny jest występ Albina.
@ Espanyol - 1.87 bwin✅✅


Osasuna Pampeluna - Real Betis
Raczej nie podejmował bym ryzyka na dwójkę jak to pisze kolega ixe, bo to zbyt duże ryzyko, w sumie ich szanse na zdobycie choćby punktu są marne i szacuje na koło 10%. Osasuna idzie do przodu, nareszcie się wybujali i wygrali pierwsze spotkanie na El Sadar. Ale na tym nie można spocząć, bo nadal są w ciężkiej sytuacji, a rywal jak Betis jest spokojnie do ogrania, tym bardziej że przyjedzie do Pampeluny osłabiony, ale o tym potem. Ostatni mecz na El Sadar Osasuny to zdecydowana i przekonywująca wygrana z Levante 4:0. To tylko pokaz siły tego zespołu na własnych śmieciach. Może nie są tak samo mocni jak w zeszłym sezonie, ale u siebie nadal sprawiają kłopoty najlepszym czym dowodem wszystkie swe mecze u siebie ( choć nie jest tak kolorowo od strony punktowej ). W zeszły weekend powalczyli z Athletic, lecz przegrali 1:0 i prawdę mówiąc nie pokazali się z dobrej strony. Betis także nic wielkiego nie pokazuje, mimo wszystko ma bardzo wysoką 4 pozycję. Ta lokata trochę przyćmiewa ich występy, które nie są najwyższych lotów. Ostatni mecz z Realem Sociedad w Sevilli mogli nawet przegrać. Gole po stałych fragmentach gry z Baskami po babolu bramkarza i drugi już &#39;normalny&#39;, ale to nie powinno postraszyć Osasuny, bo to specjalność drużyny Mendilibara i na pewno tak łatwo nie dadzą się zaskoczyć. W dobrej formie jest bramkarz Fernandez, ale nie pozostanę obojętny wobec świetnym paradom rezerwowego (trzeciego) bramkarza gości, bo bez wątpienia uratował mecz z Baskami. Czytałem, że Pepe Mel nie tylko będzie trenerem, ale zostanie menedżerem zespołu. Zarząd mu ufa i trudno się dziwić. Teraz trochę o osłabieniach... Gospodarze wystąpią bez obrońcy Bertrana, a goście bez lidera - Benata (pauza za kartki), Mario i (również kartki) i zapewne nie zobaczymy Fabricio, jednak wraca Casto i zapewne on będzie bronił strzałów piłkarzy gospodarzy. Brak prawdziwego lidera, jakim jest Benat i świetna gra Osasuny u siebie sprawiają, że trzeba postawić na gospodarzy, a kurs miodzio.

@ Osasuna - 1.95 ⛔⛔
@ Osasuna DNB - 1.42 (dla mniej odważnych)
bwin /zwrot

Real Sociedad San Sebastian - Atletico Madryt

Naprawdę ciekawe spotkanie się zapowiada na Anoeta. Korzystajmy z takich kursów na Atletico. Racja - można rzec, że ta passa Atleti musi się kiedyś skończyć i w meczu z Sociedad to wydaje się bardzo realne, ale nie chce gdy się chce być w ścisłej czołówce to nawet stąd trzeba wywozić punkty. Chwilę oddechu mieli niektórzy piłkarze podczas przerwy reprezentacyjnej, a więc powinni postawić wysoko poprzeczkę gospodarzom, którzy jak wiemy u siebie wszystko wygrywają. Ktoś komuś popsuje passę to jest pewne, ale z drugiej strony jeśli Montanier nie zdoła tego wygrać to może mieć niezłe problemy z utrzymaniem posady, bo jak wiadomo wyjazdy = 0 pkt, więc minimum, które utrzymuje w posadzie szkoleniowca Basków jest wygrywanie u siebie. Ta drużyna ma potencjał, wiele razy o tym pisałem i będę pisał, ale czy na tyle mocna by postawić się ogromnie mocnemu Atletico? Bardzo lubię obie drużyny, ale o ile obrona sobie radzi, to rezerwowy bramkarz zdecydowanie odstaje, ostatnio zaliczył klopsa w meczu z Betisem. Brak Bravo i Zarutuzy, oraz Elustondo w drużynie gospodarzy. Goście bez Ardy Turana. Z ciekawostek - Pizzi, który obecnie jest na wypożyczeniu w Deportivo został kupiony przez Atletico za 13.5 mln euro! Sporo muszę przyznać i skoro taka suma poleciała do Bragi, to musi być tego wart, bo ostatnie transfery Roljoblancos to same strzały w &#39;10&#39;. Z wielkim szacunkiem do Sociedad, ale Atletico chyba będzie poza zasięgiem w tym meczu. Ostatnio brakowało snajpera - na to spotkanie wraca Agirretxe i pewnie postraszy &#39;Kurtułę&#39;.
@ Atletico - 2.00 ✅✅
@ Atletico DNB - 1.45 [dla mniej odważnych :razz:]
bwin✅✅ // dzięki Fal!:p
Wiem, że może spotka się z krytyką innych typerów, ale ja nie widzę wygranej Sociedad w tym meczu. Goście ze stolicy są w świetnej formie i powinni to potwierdzić w tym meczu.


Pograłem również tripla Real Madryt✅ + Barcelona ✅+ Sevilla ✅(AKO: 2.44) bwin
✅✅✅
Dwie pierwsze drużyny nie powinny mieć problemów z pokonaniem swoich rywali mimo, że braki kadrowe są bardzo duże to rywale nie są typowymi drużynami, które stawiają autobusy, a to plus dla gigantów ligi, bo wtedy sporą rolę odgrywają umiejętności indywidualne. Realu nie zatrzyma Javi Varas, bo jest kontuzjowany, a drugiego bramkarza Celty nie znam, ale jeśli to ten z Secunda to o gole powinno być łatwo. Barcelona wyjeżdża do La Coruny i choć wyjazdy były na ogół słabe w ich wykonaniu to tu nie wiem jak muszą słabo zagrać, by nie wywieźć kompletu punktów. Kurs dziwi (1.35), bo na ogół tak wysoki bywa z dużo bardziej wymagającymi rywalami (Sevilla - 1.50). Co do Sevilli to nie brałbym pod uwagę ostatniej porażki z Celtą na wyjeździe, bo po prostu brakowało środka i kreatorów akcji, dlatego grali piach i mało kiedy zagrażali Javiemu Varasowi. Wracają Rakitic, Perottii, więc powinni grać lepszą piłkę. Zabraknie Medela, Trochowskiego i Botii. Goście w większych tarapatach, bo ostatnio słabo punktują, a na dodatek mają mega problemy ze składem. Wypadli Javi Marquez, Joao Victor, Nunes, Antonio Lopez i Nsue (czerwona kartka). W skutek tego sprowadzili na wypożyczenie Fontasa z Barcy. Sevilla powinna wygrać, szczególnie że grają u siebie, a Mallorca znana jest głównie ze świetnych występów na Balearach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Malaga-Valladolid
Teoretycznie Valladolid nieźle sobie radzi i jakoś tam punktuje, co powoduje że wszyscy zaczęli się nim żywo interesować i chwalić. Rayo, Espanyol, Zaragoza i Levante to ekipy na których zdobywali punkty i trzeba sobie jasno powiedzieć, że są to drużyny, które o wysokie cele w tym sezonie bić się nie będą. Jak Valladolid pojechało do Bilbao czy Madrytu, to punktów nie przywieźli. Ja widziałem ich przeciwko Athletic i tam kompletnie nie istnieli na boisku, a dzisiaj rywal jeszcze mocniejszy. Ogółem, to dla mnie Valladolid jest takim zespołem bez wyrazu. Wiadomo, że fajnie jak wygrywają i chwała im za to, że wykorzystują słabszą formę tych zespołów, które pokonali ale to jeszcze nie ta półka, co Malaga. Tutaj w formie Eliseu, Isco, Saviola, Joaquin i tak by jeszcze trochę wymieniać. Malaga ma dużo mocniejszy skład, dłuższą ławkę i gra u siebie. Jak dla mnie to powinno wystarczyć, by ograć beniaminka.
Malaga @ 1,52✅2:1
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Cf Malaga - Real Valladolid 2:1

Typ: 1
Kurs: 1.57



Dziś o 16:00 na Estadio La Rosaleda Malagę CF czeka pierwsze od 2010 roku spotkanie z Realem Valladolid. Dlaczego nikt do tej pory nie typuje Malagi? Są zdecydowanym faworytem w starciu z Valladoid. Świadczy o tym chociażby pozycja w tabeli Primera Division. Malaga zajmuje obecnie z dorobkiem 14 punktów 3. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Jedyna porażka w tym sezonie dotknęła zespół podczas starcia z Atletico Madryt. Piłkarze Malagi, chociaż nie notują wysokiej liczby bramek, to i tak jest do dyspozycji paru mocnych zawodników ofensywnych, takich jak Javier Saviola, Roque Santa Cruz, czy Joaquin. Nie wspomnę już o ofensywnie grającym obrońcy Eliseu który ma już 3 trafienia na swoim koncie w tym sezonie, czy młodziutkim 20 latku Isco, który powoli wyrasta na gwiazdora linii pomocy. Na wyjazdach Valladolid zdobył trzy punkty w trzech meczach. A dziejeszy mecz w dodatku, rozegrany będzie na stadionie Los Boquerones, który słynie z tego, że jest fortecą trudną do zdobycia. Malaga u siebie 3 mecze bilans 2-1-0. Valladolid w ostatniej kolejce stać było tylko na remis 1:1 z najsłabszą drużyną ligi, Espanyolem. Dzisiaj będzie to dla nich bardzo trudny mecz i będę zaskoczony jeśli wyrwą gospodarzom chociażby 1 punkt. W wyjściowym składzie gospodarzy zabraknie Baptisty, natomiast u gości Lluisa Sastre. Po wygranej w tym spotkaniu, Malaga umocni się na pozycji 3 w lidze i będzie mogła spokojnie przygotowywać się do starcia w Lidze Mistrzów z AC Milan. Jeśli Gospodarze dzisiaj zdobędą szybko bramkę i będą prowadzić, myślę, że trener da odpocząć w 2 połowie kluczowym zawodnikom. Trzeba ich oszczędzać na starcie w Champions League. Malaga spisuje się tam wybornie. 2 mecze 2 wygrane - 6 bramek na koncie i zero straconych!
 
robson11 3,3K

robson11

Użytkownik
W Hiszpanii krążą pogłoski, że Messi może nie zagrać, albo też może na boisku spędzić mniej niż 90. minut. Główny powód to fakt, iż dzisiaj na świat przyjdzie najprawdopodobniej syn Leo. Poza tym Argentyńczyk jest po reprezentacjach i już w tygodniu pojawiały się spekulacje, o tym, że może Vilanova nieco będzie oszczędzał swoją najlepszą gwiazdę.
Ponadto dla wszystkich którzy grają na Barcę to chciałbym przypomnieć, iż jesteśmy po zgrupowaniach reprezentacji, a z reguły Blaugrana pierwszy ligowy mecz po meczach reprezentacyjnych gra średnio i nie osiąga jakiś rewelacyjnych wyników.
Może i rzeczywiście FCB wygra i to nawet wysoko, ale @1,3, El Riazor i nieobliczalne Deportivo to nie jest chyba mieszanka warta stawiania grubych pieniędzy. Podobne zdanie mam do Realu @1,10, gdzie w Madrycie dziurawa obrona? Prawdopodobieństwo zwycięstwa Realu ogromne, ale po takim kursie, z brakami kadrowymi - proponowałbym odpuścić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 0

saviola07

Użytkownik
Real Madrid - Celta Vigo : 1-sza bramka CELTA VIGO ## 7,10
Po przerwie na reprezentacje Real zawsze gra niezdarnie, ma problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Dodatkowo w dwóch ostatnich meczach u siebie tracił jako pierwszy bramkę. A dziś gra z Celtą, która preferuje ofensywny, kombinacyjny futbol i tutaj liczę na ich pierwszą bramką zdobycz w tym meczu, jeśli tylko uda im się uniknąć kontr ze strony gospodarzy, które wg mnie zwłaszcza na początku meczu nie będą wychodzić tak jak powinny i zagrażać gościom, a dodatkowo osłabienia realu w obronie dają szanse na strzelenie gola przez Celtę. Dodam, że już wielokrotnie tak bywało, że Real jako pierwszy tracił bramkę na swoim stadionie dopiero później sam strzelał kilka bramek.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Valencia-Athletic Bilbao

Może i zbyt optymistycznie podchodzę do tego typu ale moim zdaniem kurs na Valencie jest po prostu skandaliczny. Rozumiem, że u siebie zdobywają punkty i nieźle grają ale coś w granicach 1,6-1,65 przeciwko Athletic to jest śmiech. Valencia dzisiaj zagra bez Feghouliego czyli póki co najlepszego zawodnika zespolu. Co raz lepiej radzi sobie sprowadzony z Las Palmas, Jonathan Viera, a kompletnie nie może się odnaleźć Guardado i gra piach, a dzisiaj zobaczymy w 1 skladzie, z tego co mi wiadomo. Soldado nie w formie, obrona też nie jest zbyt mocna więc aż tak różowo to nie wygląda. Athletic na wyjazdach póki co zagral jeden dobry mecz w Barcelonie. Teraz czeka ich trudny mecz ale Valencia zagra otwarty futbol, co z pewnością Baskom będzie na rękę. Zabraknie Gurpegiego(kartki) ale wraca Inigo Perez, który na lewej obronie fajnie wygląda i śmiem twierdzić, że powinien to być numer 1 na tej pozycji, nawet przed Aurtenetxe i Castillo, dla których jest to nominalna pozycja. Na lawce znowu Llorente, a szkoda bo by się przydal w powietrzu ale może po wejściu na boisko coś pokaże. Najbardziej jednak liczę na Aduriza, który zna bardzo dobrze zawodników Ches, gdyż kilka lat spędzil na Mestalla i z pewnością ta znajomość może tylko pomóc Baskom. Z tego co wyczytalem, to atmosfera na San Mames, co raz lepsza więc może wreszcie się to na lepszą gre przeloży. Jak dla mnie kurs świetny więc warto lekko spróbować, bo Valencia wcale nie jest w takiej super formie, jak na to wskazuje kurs.

X2 @ 2,10 Tobet⛔3:2 - Dzięki Ander
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Deportivo - Barcelona
typ : Deportivo strzeli
bet365
kurs 1,70

Bardzo uwaznie przygladalem sie dzisiejszym meczom i jestem zdania, ze to jeden z najciekawszych typow na dzisiejszy wieczor.
Zaczne od tego, ze kurs na to zdarzenie w moim odczuciu jest wprost fantastyczny.
To bardzo zacheca mnie do zagrania nawet za wieksza stawke. Wszyscy wiemy, bo o tym dyskusja w poprzednich watkach, ze Barca gra genialnie, ale czasem po przerwach na reprezentacje faktycznie cos musi zatrybic. Moim zdaniem typowanie zwyciezcy jest bardzo nieprzewidywalne, ale typ na to, ze Deportivo strzeli dzis gola bardzo mnie przekonuje. Teren jest bardzo trudny..stadion ma cos w sobie, o czym pilkarze mowia, ze tam gra sie bardzo ciezko. Deportivo jest bardzo zmotywowane, aby przelamac swoja badz co badz fatalna passe przegranych i remisow. Rywal na to wspanialy, zeby chociaz troche poprawic nastroje kibicow. Deportivo tylko raz w tym sezonie nie zdobylo bramki na swoim stadionie. Bylo to w meczu z Sevilla. Barcelona natomiast zawsze na wyjezdzie minimum jednego gola w tym sezonie tracila. Wedlug mnie typ jest swietny i mam przeczucie, ze wejdzie nawet w pierwszej polowie.

Oczywiscie jeszcze dla tych, ktorzy nie sladza na biezaco meczow pragne dodac, ze dzis obrona Barcy bardzo oslabiona. Brak Abidala, Puyola,Pique oraz Alvesa, a wiec nie ma nikogo z podstawowej formacji defensywnej...

tak jak mowilem w pierwszej polowie i to dwa razy ????

Getafe - Levante
typ X

kurs 3,40
bet 365

Wedlug mnie to takie spotkanie, w ktorym o remis az sie prosi. Statytystki wprost niwiarygodne. Ekipy praktycznie we wszystkim tak samo. Po 7 meczy rozegranych, po 10 pkt, po 3 zwyciestwa, po 3 przegrane i po jednym remisie. Nawet maja tyle samo baramek strzelonych bo po 8.
Teraz gdy spojrzymy na ostatnie mecze to widac, ze Levante nie remisowalo od 6 kolejek, a Getafe od 4 kolejek. Mysle, ze dzis remis jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem.
 
kaczmar123 39

kaczmar123

Użytkownik
Espanyol - Rayo
typ: 1
kurs: 1,9
BetClick

O 16:00 w Barcelonie miejscowy Espanyol będzie podejmował drużynę Rayo. Espanyol w tym sezonie spisuje się zaskakująco słabo i z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dla drużyny Maurizio Pochettino nie ma już miejsca na potknięcia. W ostatniej kolejce, Katalończycy zremisowali z Valladolid 1:1. Zdecydowanie lepiej spisują się piłkarze Rayo. Ich obecna forma nie jest jednak wysoka. W ostatnich 4 meczach odnieśli 3 porażki i jedno zwycięstwo ze słabym Deportivo. Vallecano na wyjeździe na 3 mecze wygrało tylko 1 a 2 przegrało. W tym meczu wg mnie nie będzie inaczej. W zeszłym sezonie w spotkaniach obu ekip dwa razy wygrywał Espanyol. W marcu w Barcelonie, gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo 5:1. W tym meczu wg. mnie nie padnie aż tak wysoki wynik jednak uważam, że Espanyol po raz kolejny sobie poradzi. Do składu Katalończyków wraca na to spotkanie Victor Sanchez, być może od pierwszych minut pojawi się pozyskany latem Simao. Na pewno nie zagra zawieszony za czerwoną kartkę Victor Alvarez i kontuzjowany Juan Albin. Goście zaprezentują się bez Nickie Bille, Jordi Amata i Javiego Fuego.
Przypuszczalne składy:
Espanyol: Alvarez - Capdevila, Moreno, Colotto, Javi Lopez, Victor Sanchez, Forlin, Wakaso, Verdu, Fonte, Longo
Rayo: Martinez - Tito, Labaka, Galvez, Casado, Fuego, Jose Carlos, Dominguez, Leo, Piti, Delibasić
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Real Sociedad-Atletico Madrid

Jedynym typem na niedzielę jest bts w meczu w San Sebastian. Ten mecz powinien być hitem kolejki i za taki go też uważam. Real Sociedad u siebie na Anoeta, a na wyjazdach, to dwie różne drużyny. U siebie potrafią zagrać fajny ofensywny futbol, który jest miły dla oka. Wiadomo, że mają dobrych ofensywnych zawodników, toteż może dziwić postawa trenera Phillipa Montaniera, który na wyjazdach gra bardzo zachowawczo i przez to RSSS tracą mnóstwo punktów na obcych stadionach i są ledwie w środku tabeli, zamiast walczyć o puchary... Ich rywal dzisiaj będzie trudny, bo Atletico jest w wysokiej formie i dzisiaj musi wygrać, by nie tracić dystansu do Barcelony. Jedynym brakiem jest brak Ardy Turana ale wobec kapitalnej dyspozycji Falcao oraz jego kolegów w osobach C.Rodrigueza, Koke, Adriana, Raula Garcii czy Diego Costy, to ten brak nie będzie aż tak widoczny. Wg. mnie szykuje nam się ciekawy mecz, z wieloma sytuacjami podbramkowymi i wieloma golami, na co też liczę.

BTS @ 1,68⛔0:1
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Goście zaprezentują się bez Nickie Bille, Jordi Amata i Javiego Fuego.
Przypuszczalne składy: Espanyol: Alvarez - Capdevila, Moreno, Colotto, Javi Lopez, Victor Sanchez, Forlin, Wakaso, Verdu, Fonte, Longo Rayo: Martinez - Tito, Labaka, Galvez, Casado, Fuego, Jose Carlos, Dominguez, Leo, Piti, Delibasić
Chociaż czytasz, to co kopiujesz z PD.pl? Fuego zagra, ten portal zwykle ma jakieś dziwne info o absencjach, które nie powinny trafiać na te forum. Sorry za OT. Można usunąć po jakimś czasie.
Ramzesa//Nie będę usuwał to może w końcu się ludzie nauczą szukać dobrych źródeł. PD.pl ogólnie rzecz biorąc idzie na ilość, a nie na jakość. Ich zapowiedzi są brane z kosmosu nie mówiąc już o wcześniej wspomnianych osłabieniach. Lepiej czerpać informacje u źródła z oficjalnych stron lub też polskich stron prowadzonych przez fanów. Hiszpańskie gazety też są bardzo pożyteczne w tej sprawie.
 
E 4

emilb

Użytkownik
A jak, Panowie, zapatrujecie się na jutrzejsze spotkanie Sevilli z Mallorcą? Gospodarze wydają się być faworytami. Na swoim stadionie w tym sezonie prezentują się bardzo solidnie, cenne zwycięstwa przede wszystkim z Realem, ale też i z Getafe, ponadto Minimalna porażka z Barceloną. Natomiast Mallorca na wyjazdach coś nie błyszczy, jedyny w tym sezonie wyjazdowy cenny wynik to remis z Malagą, takie jest moje zdanie. Jeśli chodzi o H2H, jest on wyrównany - 4-3-4, lecz ja bym nie patrzył w przeszłość dalej niż do poprzedniego pojedynku, w kwietniu tego roku, kiedy to Sewilczycy wygrali 3:1 bez zbędnego cackania. Jeszcze wcześniejsze mecze między tymi dwiema drużynami to już w zasadzie zamierzchłe czasy, rok 2010 i wcześniej, więc nie ma sensu... Co do absencji, szczegółów nie znam, jedynie tyle, że do normalnych treningów powróciło wczoraj bodajże 2-3 zawodników Sevilli.
Podsumowując, kurs na gospodarzy niby w miarę dobry, ale w końcu grają z sąsiadem z tabeli, więc też szału nie ma. I nie wiadomo teraz czy warto ryzykować, czy odpuścić. Mallorka nie jest drużyną zdobywającą dużo punktów na wyjazdach, ale ja jednak wolałbym zapytać o opinię ludzi będących rzeczywiście na bieżąco w PD, bo ja znowu w tej lidze aż tak nie siedzę i nie śledzę zbyt dokładnie poczynań wszystkich drużyn.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom