>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

8 kolejka Premier League [3-4 październik 2015]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik




Odbierz bonus 100% do 200PLN w Sporting.bet :!:

Wszystkie oczy w tej kolejce zwrócone na Emirates Stadium i niedzielny hit Arsneal kontra Manchester United.
Arsenal zawiódł w LM i przegrał sensacyjnie z Olympiakosem. Manchester jeszcze ma przed sobą mecz w LM z Wolfsburgiem, więc ciekawe w jakich nastrojach obecny lider Premier League przystąpi do tego starcia. Jaki scenariusz na mecz w Londynie przewidujecie?

Także w niedzielę, ale nieco wcześniej odbędą się derby Merseyside, czyli Everton vs Liverpool. Super Sunday jednym słowem.

Zachęcam do dyskusji ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Arsenal - Manchester United

50/50 to odnośnie występów angielskich klubów w Champions League, Londyn pod kreską, honor uratował Manchester. Niestety, ale z każdej strony szydera pod adresem Premier League ostatnio...Swoją droga kluby trochę same sobie winne. Arsenal skoro przegrywa z Dinamem i z Olympiakosem no to nie ma co się dziwić, że jest krytykowany, a teraz przed nimi mecze z Bayernem więc o awans będzie trudno. Jak w kontekście tego co wczoraj na Emirates widzieliśmy będzie to miało wpływ na niedzielny mecz z Manchesterem United?

Dziś oczywiście oglądałem mecz Man.Utd z Wolfsburgiem. Udało się wygrać, było dużo dobrej gry, ale były tez momenty niefrasobliwości i błędów. Niepotrzebne oddanie pola gry od około 70min kiedy to dali się Wolfsburgowi zepchnąć do momentami rozpaczliwej defensywy. Wygrana ostatecznie zasłużona bo to Man.Utd miało więcej szans na gola.

TOP3 Man.Utd za mecz z Wolfsburgiem

1. Juan Mata - nie ma wątpliwości kto był men of the match. Gol z karnego, genialna asysta a&#39;la Zlatan przy golu Smaillinga. Do tego cały czas pod grą, piękne podanie do Depaya, strzał który wybił głową Dante. Cóż Mata jest ostatnimi czasy w super formie.

2. Morgan Schnederlein - kawał dobrej roboty w środku pola. Dużo odbiorów, kilka ciekawych piłek, raz mi zaimponował jego cięta piłka a&#39;la Paul Scholes na drugą stronę boiska do Darmiana na nos. Ponadto walka walka i walka.

3. Anthony Martial - kiedy ma miejsce i piłke przy nodze to jest kozakiem. Dziś też kilka jego akcji się musiało podobać. Wyłożył m.in kapitalną piłkę do Rooneya. Może i pod bramką Benaglio mało efektywny, ale w kreacji dobry

FLOP 3 Man.Utd za mecz z Wolfsburgiem

1. Wayne Rooney - niestety, ale Rooney fatalnie po raz kolejny zagrał. Przestrzelił setkę kiedy Martial mu wyłożył. Nie miał tego swojego błysku i podań na boki, źle kontrataki rozprowadzał, była sytuacja gdy obiegał mu Darmian skrzydłem w kontrze, a Wayne wstrzymał grę i z kontry nic nie wyszło.

2. Antonio Valencia - po prostu Antek jest beznadizejny... Nie zmienia się moje zdanie o nim od kilkunastu miesięcy. W ofensywie bezradny, ciągle nie potrafi dośrodkować nawet, co na tym poziomie skreśla go jako skrzydłowego/bocznego obrońce. W dodatku zawalił gola bo przypomnijcie sobie gdzie on stał w tej styuacji.. masakra. Dobrze, że w przerwie wszedł Young, który spisał się o niebo lepiej!

3. Memphis Depay - nieco na wyrost na liśćie Flop umieszczam Memphisa, ale nie może odblokować do końca swojego potencjału. Brakuje mu luzu jaki ma Martial, bo umiejetności Holender ma bez wątpienia. brakuje skuteczności, czasami spokoju. Ale będzie dobrze!


Mecz na Emirates zapowiada się ciekawie, ciężko wskazać faworyta. takowego wręcz bym powiedział nie ma w tym meczu. Mam nadzieję, że Valencia nie zagra w obronie, Darmian oby wrócił na swoją prawą stronę. LvG mógłby już się przełamać i grać na środku obrony Smaiillingiem i Jonesem, Blinda na lewą dać. Chyba, że Rojo wróci, ale z tego co pamietam to jeszcze go ma zabraknąć w najbliższym meczu.
 
smatek 39

smatek

Użytkownik
Arsenal - Manchester United
FLOP 3 Man.Utd za mecz z Wolfsburgiem
1. Wayne Rooney - niestety, ale Rooney fatalnie po raz kolejny zagrał. Przestrzelił setkę kiedy Martial mu wyłożył. Nie miał tego swojego błysku i podań na boki, źle kontrataki rozprowadzał, była sytuacja gdy obiegał mu Darmian skrzydłem w kontrze, a Wayne wstrzymał grę i z kontry nic nie wyszło.
3. Memphis Depay - nieco na wyrost na liśćie Flop umieszczam Memphisa, ale nie może odblokować do końca swojego potencjału. Brakuje mu luzu jaki ma Martial, bo umiejetności Holender ma bez wątpienia. brakuje skuteczności, czasami spokoju. Ale będzie dobrze!
.
Osobiście zamieniłbym ich miejscami. To prawda Rooney bardzo słabo grał w ataku ale dużo dawał w defensywie. Depay natomiast moim zdaniem gra za duzo sam. Darmian ciagle dawal mu mozliwosc podania, a Depay ciagle probowal dryblowac. Wydaje mi sie ze gdyby nie &quot;potencjal&quot; Depaya to siedzial by na lawce, a zamiast niego gralby Young.

Swansea - Tottenham
Ostatni mecz w lidze Swansea przegralo z Southampton 3-1, natomiast Tottenham wygral z City 4-1. Z tych wynikow wniosek jest prosty, stawiac na Tottenham. Jednakze w lidze angielskiej niezawsze to tak dziala.
Pierwsza wazna sprawa to to ze Swansea na wyjezdzie jest zupelnie inna druzyna niz na Liberty Stadium. W tym sezonie jeszcze nie przegrali na swoim stadionie (remis z Evertonem, wygrana z Man Utd, Newcastle).
Druga sprawa to wysokie zwyciestwo Tottenhamu odniesione nad &quot;mocnym&quot; City. Otoz City w tym meczu gralo bez kluczowego gracza jakim jest Silva. Do tego brakowalo Kompanego i Harta. Dwie pierwsze bramki dla kogotow byly bardziej bledem Caballero niz dobra gra Tottenhamu. Trzecia bramka, zdobyta przez Kane, tez byla w duzej mierze przypadkiem bo napastnik ledwo co trafil w bramke (Chociaz strzal z wolnego Eriksena byl naprawde bardzo dobry). Czwarta bramka padla juz kiedy City sie odslonilo wiec jej nie wliczam.
Trzecia, chyba najwazniejsza sprawa to mecz Tottenhamu z Monaco w LE. Zawsze po takim wyjezdzie Tottenham gra gorzej w lidze wiec licze na ich slabsza dyspozycje po podrozy do Francji.
Swansea - Tottenham 1 kurs 2.70 bet365⛔2:2
Norwich - Leicester
Ogladalem powtorki meczow WestHam - Norwich i Leicester - Arsenal w Match of the day. Defensywy obu druzyn wygladaly bardzo slabo, natomiast w ofensywie obie wygladaly duzo lepiej i obie strzelily po dwa gole. Norwich w meczu z West Hamem stworzylo sporo okazji, natomiast Leicester od poczatku sezonu imponuje szczegolnie za sprawa Mahreza. Ciezko wytypowac tutaj zwyciezce, dlatego ja sprobuje zagrac na ilosc bramek.
Norwich - Leicester over 2.5 kurs 1.72 bet365✅1:2
Dodatkowo bez analizy:
Aston Villa - Stoke X2 kurs 1.57 bet365✅0:1
Crystal Palace - West Brom 2(+1) kurs 1.55 bet365⛔2:0
Sunderland - West Ham 2 kurs 2.30 bet365⛔2:2
ako:26.12
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
fryzj3r 219

fryzj3r

Użytkownik
Norwich vs Leicester​

Zapowiada nam się bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny grają ofensywną piłkę, fajnie się ogląda takie spotkania. Obie w tym sezonie grają solidnie. Tabela jest bardzo ciasna, drużyny dzieli tylko 3pkt, czyli mecz bezpośredni.
Jeśli chodzi o jakieś nowe kontuzje to w obu drużynach bez zmian. Powinny wyjść najmocniejszymi 11 jakimi dysponują przez ostatnie tygodnie. Wszyscy przekonali się, że Leicester gra naprawdę wesoły, otwarty futbol w tym sezonie. Bez względu na to z kim grają, chcieli zagrać tak również z Arsenalem ale to była woda na młyn dla Kanonierów. Myślę, że Ranieri nie zmieni stylu gry, którzy przynosił im do tej pory sporo punktów i bramek. Wystarczy powiedzieć że TOP2 strzelców BPL to Vardy i Mahrez.
Leicester ostatnie 15 spotkań to 15 BTTS, Norwich na ostatnie 20 spotkań u siebie, 17 razy strzelało chociaż jedną bramkę. Nie dziwi niski kurs na to zdarzenie, ale jest naprawdę wielkie prawdopodobieństwo że żaden bramkarz nie zachowa tutaj czystego konta. Zwłaszcza, że bilanse bramkowe tych drużyn to 15:14 i 11:12 czyli niemalże gol za gol.
czy obie drużyny strzelą gola - TAK @1.57 ✅

Sunderland vs West Ham​

Co można powiedzieć o tym spotkaniu? Beznadziejny Sunderland zagra z nieprzewidywalnym West Hamem. Jednak West Ham na wyjazdach spisuje się iście królewsko. Odprawił w tym sezonie Arsenal, Liverpool i City. Także nie byle jakie drużyny! A Sunderlandowi udało się raz zremisować i 2 razy przegrać na własnym boisku. We wszystkich trzech meczach tracili bramkę lub bramki.
Jeśli chodzi o kontuzje to może zabraknąć Reida, a reszta to stare kontuzje typu Ogbonna, Valencia czy Song. W Sunderlandzie niepewny występu jest tylko Rodwell. Niby kiedyś Sunderland musi się przełamać, bo każda passa się kończy. Niby West Ham nie może wciąż wygrywać na wyjazdach. Zwłaszcza, że teraz jedzie na boisko słabej drużyny a nie drużyny z topu, więc mecz będzie wyglądał inaczej, motywacja będzie inna. Jednak nie wyobrażam sobie, żeby Sunderland zachował czyste konto. Zwłaszcza kiedy na 10&#39; West Hamu biega Payet, który otwierającymi podaniami sypie jak z rękawa. Z taką dziurawą obroną jak Sunderlandu to powinien być dla niego istny raj na boisku.
czy West Ham strzeli - TAK @1.25 ✅
Taki dubelek daje nam ako 1,96

Dodatkowo już bez analizy polecam ;
West Ham więcej rożnych - @1.90 ✅
powyżej 1.5 kartki Bournemouth - @1.72 ⛔
powyżej 1.5 kartki Norwich - @1.72 ⛔
Chelsea vs Southampton - remis @3.75
⛔ 1:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Arsenal Londyn - Manchester United BTS @1.73 bet365⛔
Szlagier 8 kolejki Premier League. Na Emirates przyjeżdżają Czerwone Diabły. Kanonierzy zawodzą w Lidze Misiów. Najpierw przegrana w Zagrzebiu a w tym tygodniu 2:3 z Olympiakosem. W PL na swoim terenie też nie wiedzie im się najlepiej. Na start rozgrywek dostali bęcki od Młotów, potem bezbramkowy remis z The Reds no i w końcu ostatnio pokonali The Potters 2:0. Tydzień temu spuścili lanie Lisom na King Power Stadium. Hattricka zanotował Sanchez. Bramkę strzelił nawet Żiru wchodząc z ławki. Francuz jest kompletnie bez formy w tym sezonie. Wenger nawet nie wystawia go w pierwszym składzie. Czerwone Diabły są w gazie. Po raz pierwszy od dwóch lat zajmują fotel lidera. Zwycięska passa zaczęła się od derbów Anglii, gdzie Martial w debiucie ustalił wynik spotkania na 3:1. Potem pokonali Świętych na trudnym terenie 3:2 a ostatnio bez problemów rozprawili się z Kotami. W tygodniu pokonali Wilków na OT, gdzię piękną asystą zanotował Mata przy golu na 2:1. Tak jak @robson wspomniał, słabszy występ zanotował Depay i po raz kolejny Rooney. Myślałem, że jak się przełamał z Kotami to ruszy do przodu, no ale nic z tego. Imo to Anglik powienien mecze zaczynać na ławce, ale Van Gaal sie do tego nie posunie, na pewno nie w starciu z Kanonierami. W ekipie z czerwonej części Manchesteru cały czas kuleje defensywa. Minie jeszcze trochę czasu zanim Blind i Smalling zgrają się ze sobą, bo nie przywykli do grania ze sobą w tylnej linii. Z tak szybką ofensywą Arsenalu na pewno będą problemy. Najpewniejszym punktem defensywy na ten moment jest chyba właśnie Anglik i Darmian. Valencia gra poniżej swojego poziomu, już widzę przed oczami jak Sanchez czy też Oxlade bez problemu przedzierają się prawą stroną Diabłów. Nawet jeśli De Gea będzie miał dzień konia to nie sądzę, że zakończy to spotkanie z czystym kontem. Ale podobnie powinno być z Cechem. To Petr na 99% wyjdzie w pierwszym składzie, bo Ospina słabe spotkanie z Grekami w LM. Arsenal traci ostatnio sporo bramek, a Manchester dość niespodziewanie nawet sporo ich strzela. W tym sezonie strzelali w każdym z meczów wyjazdowych. Mata i Marsjal są w mega gazie. Hiszpan rozgrywa chyba najlepszy sezon na Wyspach w swojej karierze. Piękne asysty, bramki także. Francuz wspaniale wkomponował się w ekipę z OT, zamykając przy tym usta wszystkich krytyków, w tym moje. Nie sądziłem, że tak szybko odnajdzie się w United. Do tego dochodzi Depay, który mimo słabszego meczu z Wilkami prezentuje się naprawdę dobrze w tym sezonie. Z taką obroną Kanonierów nie sądzę, że ten tercet zakończy spotkanie bez bramki. Typuję btsa.
Chelsea Londyn - Southampton BTS @1.87 marathonbet✅
Tutaj także idę w kierunku btsa. Święci po słabym początku sezonie spisują się całkiem nieźle. Zaczęło się od pewnego pokonania Norwich na St. Mary&#39;s. Potem remis na ciężkim terenie z WBA. Następnie po bardzo dobry spotkaniu i wspaniałej postawie De Gei Soton uległo Diabłom na swoich terenie 2:3. Kolejny mecz to bęcki spuszczone pogromcom United, MK Dons 6:0 i ostatnio piękna postawa całej drużyny i pokonanie 3:1 Łabędzi. The Blues ten sezon nie mogą zaliczyć do udanych. Mizerna postawa w lidze. Jak ktoś postawił, że podopieczni Mourinho po 7 kolejkach będą zajmować czternastą lokatę to zaróbił spore pieniądze zapewne. Najgorzej wygląda to w defensywie, tam błąd za błędem popełnia w tym sezonie Bronek, Cahill też do pewnych punktów nie należy. Co ciekawe najpewniejszym punktem Chelsea z tyłu jest obecnie Zouma, no ale to zdecydowanie za mało jak na standardy Premier League. Tylko raz w tym sezonie Chelsea zanotowała czyste konto, było to w starciu z Kanonierami, ale kto wie gdyby nie show Deana. Z przodu to jeszcze nie wygląda tak źle, ale widać, że brakuje napastnika, bo w tym sezonie Costa nie jest sobą. Tylko z Obywatelami ekipa Mou nie zdołała trafić do siatki rywala. W ostatnich trzech latach, czyli od powrotu do Premier League, Święci bez problemu znajdowali drogę do strzelenia goli The Blues. W tym sezonie powinno być jeszcze łatwiej, bo nie dość, że mają formę to tak jak wspomniałem, defensywa Londyńczyków kuleje strasznie.
Crystal Palace - West Bromwich Albion | Crystal Palace over 5,5 korków @1.75 betano✅

Po raz kolejny idę w stronę korków Orłów. Wiadomo jaką obronę mają piłkarze Pulia. Ciężko się będzie przedrzeć murzynom z Londynu i szybko strzelić bramkę, a więc po raz kolejny z udziałem ekipy WBA na wyjeździe powinniśmy być świadkami oblężenia ich bramki. A co za tym idzie zarówno Zaha jak i Bolasie będą próbować wykorzystać swoją szybkość i zwinność na skrzydłach i ich ataki będą przynosiły korki. W meczu z Kogutami Crystal Palace pokryli swoją linię, w starciu z Watford brakło jednego, ale to przez to, że Zaha zaczął mecz na ławce. W sobotę powinien zacząć już od 1&#39;. Anglik miał udział przy wygrywającym golu w ostatniej kolejce, to na nim arbiter odgwizdał faul w karnym, który na gola zamienił Cabaye. Kurs na czystą jedynkę jest zdecydowanie za niski, nie radzę się pchać, obrona WBA naprawdę dobrze spisuje się w tym sezonie w delegacjach, jako jedyna ekipa w Premier League nie stracili jeszcze bramki.
Swansea City - Tottenham Hotspur BTS @1.73 1xbet✅ + over 9,5 rożnych @1.86 óni✅
Dobre starcie zapowiada nam się w Walii. Łabędzie po kilku słabszych spotkaniach podejmą wracające do formy Koguty. Swansea u siebie jeszcze nie przegrało, tylko jedna stracona bramka z Diabłami, ale zdołali oni odmienić losy spotkania i wygrali tam 2:1. Ostatnio z Soton zagrali całkiem dobre spotkanie, ale Gomis był mega nieskuteczny co zaowocowało jego zejściem w przerwie. Święci wykorzystali swoje okazje i to oni zgarnęli trzy oczka. Koguty natomiast w ostatniej kolejce wreszcie pokazali się z takiej strony, jaką prezentowali w poprzednim sezonie. Naprawdę dobry mecz w wykonaniu ekipy z WHL i wygrana aż 4:1 nad wicemistrzami Anglii. Przełamał się wreszcie Kane, teraz powinno być z górki. Przód wreszcie jakoś wygląda, bradzo podobała mi się gra Kejna w starciu z Obywatelami. Umiejętnie przetrzymywał futbolówkę, ale w odpowiednim momencie wiedział kiedy z nią rzuszyć czy też dograć do partnerów. Tył jeszcze trochę musi popracować, bo popełniają zbyt wiele prostych błędów, ale Koguty powinni z kolejki na kolejkę wracać na właściwą pozycję w tabeli. Stawiam na btsa, bo tak jak wspomniałem, Łabędzie u siebie spisują się wzorowo, jeśli Gomis i spółka nie będą marinować to bez problemu powinni wykorzystać błędy w defensywie gości. Tottenham sowje okazje też będzie miał, Eriksen jest w gazie, Lamela coś zaczął pokazywać, chociaż to jeszcze nie jest szczyt jego możliwości no i powrót formy Kane&#39;a. Tutaj idę też w stronę rożnych. Linia strasznie nisko ustawiona wg mnie. Obie drużyny w bezpośrednich meczach nabijały ich sporo w ostatnich latach. Koguty jak to Koguty, sami nabijają około 5-7 korków na mecz, Łabędzie u siebie jednak też trochę wykręcają, szczególnie jak w składzie jest Montero. Over 9,5 jak najbardziej do gry.
Jak ktoś jest pusiakiem to może w dublu zagrać niższe linie:
Orły o4,5 korka✅ + over 8,5 korków na Liberty @2.06 óni✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
mizeriowy 112

mizeriowy

Użytkownik
Man City - Newcastle Typ: Tylko City strzeli @2,05 OtoBet 1/3 ⛔ 6:1...
Może ciut ryzykowny typ patrząc na ostatni spadek formy City, ale trzeba pamiętać, że rywale nie są w dobrej dyspozycji i nie zdobyli jeszcze ani jednego gola na wyjeździe. W 7 ostatnich meczach między drużynami tylko w jednym z nich Newcastle strzeliło.
Norwich - Leicester Typ: Powyżej 2,5 goli @1,793 Pinnacle 1/3 ✅
O tym meczu wszystko już zostało powiedziane, ja dodam tylko trochę statystyk. Szkoda, że kursy tak poleciały bo były naprawdę dobre.
BTS:
Leicester 7/7, Norwich 7/7
Powyżej 2,5:
obie drużyny 5/7 meczy
Everton - Liverpool Typ: 1 DNB @1,94 Pinnacle 1/3 zwrot
W ekipie Liverpoolu brakuje skuteczności, ostatnio niby się przełamali ale przy cieniutkiej Aston Villi, tracąc przy tym 2 bramki. Everton potrafi zagrać średnio, potrafi zagrać dobrze, jutro są gospodarzem, ofensywę mają niezłą. Liverpool nie jest na pewno w dobrej dyspozycji i myślę, że remis to wszystko co mogą ugrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
professional. 622

professional.

Użytkownik
Sunderland vs West Ham
West Ham = 2,40 = bet365 Na prawdę fajny kurs na gości i jak dla mnie małe value. Sunderland ostatni w tabeli z dorobkiem 2 punktów, grają totalne dno, ostatnio przegrali 1:4 z City, przegrali również u siebie z Norwich 1:3, i nie myślę nawet o tym że kiedyś to zwycięstwo nadejdzie, bo owszem nadejdzie, ale jak dla mnie jeszcze nie teraz. Stracili już 16 bramek w 7 meczach więc to jest porażająca statystyka. West Ham obecnie 3 ekipa Premier Leauge, która na wyjazdach gra o wiele lepiej niż przed własną publicznością, z 13 pkt 9 zdobyli na obcym podwórku wygrywając kolejno z Arsenalem 0:2, Liverpoolem 0:3 i City 1:2 !!! Więc jak dla mnie sprawa jest prosta i gram ich bez dwóch zdań. Coś bardziej pewnego to w tym spotkaniu X2 idealne do dubla po kursie 1,40.
Swansea vs Tottenham
Swansea = 2,80 = bet365
Takiego kursu na pewno nie odpuszczę i spodziewałem się kursów w granicach 1,80-2,10 na gospodarzy a tu miłe zaskoczenie. Swansea u siebie 7 punktów na 3 spotkania, wygrana z Man Utd 2:1, z Newcastle 2:0 i bezbramkowy remis z Evertonem. U siebie łabędzie na prawdę grają solidny futbol. Tottenham zmęczony po wyjazdowym spotkaniu z Monaco i na pewno to wyjdzie w końcowych minutach spotkania. Owszem Tottenham wygrał z City 4:1, ale nie biorę tego meczu zbytnio pod uwagę, ale na obcym podwórku grają bardzo przeciętnie.
Wymęczone zwycięstwo z Sunderlandem 0:1 czy remis z Lecister 1:1 nie zachęcają mnie do pogrania czegoś w ich stronę, więc moim zdaniem Swansea sięgnie po 3 punkty a dużym plusem dla gospodarzy jest mecz Totków z Monaco.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dobi 201,3K

dobi

Znawca - Premier League
Crystal Palace - West Brom / BTS @2,00 Bet365 ⛔ 2:0

W sobotnie popołudnie 8. kolejkę ligową zaczniemy na Selhurst Park gdzie Orły podejmą West Brom. Buki chyba prawidłowo widzą faworyta w Crystal Palace. Dobra gra w ostatnim czasie. Owszem przegrane z Tottkami i City, ale to mimo wszystko lepsze drużyny od nich a oba mecze to porażki tylko jednobramkowe. Mimo wszystko WBA też ostatnio nieźle poczyna. Może nie potwierdza tego dosadnie wynikami, ale grają bardzo fajnie, zespół Pulisa gra przyjemnie ofensywnie (strzelili 6 bramek w 5 ostatnich meczach), natomiast jeśli już strzelą bramkę/i to jak to West Brom pod wodzą Pulisa, zero ofensywy i cała gra to obrona. Tak było w ostatnim meczu gdzie prowadzili z Evertonem 2-0, ale przestali sobie kreować tyle akcji podbramkowych co w pierwszej części i zostali za to skarceni bardzo mocno, bo przegrali ten mecz 2-3. Pod takim naporem Evertonu zmuszeni byli skapitulować parę razy. No właśnie, o ile gra do przodu w WBA wygląda całkiem ok, tak z tyłu jest kiepsko, przynajmniej było tak w meczu z The Toffies. Głupie błędy i pod dłuższym naporem w końcu ten mur puszcza jedną czy dwie okazje z czego wynikają bramki. Oba zespoły ostatnio zaliczają mało BTSów w meczach ale wydaje mi się, że w tym meczu go zobaczymy. West Brom przed ostatnim meczem nie puścił bramki przez 4 spotkania, to w ostatnim stracili aż 3. Zobaczymy co będzie na Selhurst bo tam Crystal Palace jest zawsze groźne, natomiast teraz nie zagra Mila Jedinak, Joel Ward, Delaney czy Wickham. Dość znaczne osłabienia, ale jest jeszcze Zaha, Puncheon czy Bolasie, którzy zawsze są groźni pod bramką rywali. WBA zagra bez McAuleya, Olssona, Rondona i Bena Fostera. Też będą trochę osłabieni, natomiast myślę, że będzie to typowy mecz walki, w którym każda z drużyn za wszelką cenę będzie chciała zdobyć komplet punktów, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć bramki z obu stron jak miało to miejsce w dwóch z ostatnich trzech meczy między tymi ekipami.

Man City - Newcastle / Over 7,5 RR City @1,72 Bet365 ⛔ 5 RR

Typ dość często grany przeze mnie w ostatnim czasie. Wynika to z tego, że City po prostu ostatnio trochę zeszła z formy z początku sezonu i dość opornie idzie im zdobywanie punktów w ostatnich meczach. Ale tego, że cisną odmówić im nie można. Napierają zawsze na bramkę ale brakuje skuteczności. Duża ilość akcji równa się dużej ilości stałych fragmentów gry, wolnych czy też rożnych. Ja akurat w meczach City zawsze patrzę na linie rożnych bo jest to ekipa, która po prostu robi ich sporo, zwłaszcza z Navasem ???? Ostatnio w 5 meczach pokryli ją trzykrotnie. Nie pokryli w pucharze z Sunderlandem i z Juve w LM. W meczu z West Hamem pokryli tę linię nawet podwójnie bo zrobili aż 16 rożnych! Newcastle w tym meczu raczej będzie się bronić. Nierzadko obrońcy Srok wybijają piłki za linię bramkową, a pod takim (jak się spodziewam) naporem zespołu z Manchesteru powinno być to dość często zauważalne. Przy ostatniej formie City to ciężko grać ich po marnym 1,25 z Newcastle, które zagrało niezły mecz z The Blues, szkoda tylko tych bramek w końcówce, ale Sroki to nieprzewidywalna ekipa, dlatego wolę wziąć typ na rożne Manchesteru, które powinny wejść na spokojnie.
 
xamon 134,7K

xamon

Użytkownik
Manchester City - Newcastle 1 1.25 Bet365 6:1 ✅✅

Jak na rożnicę klas obu zespołów ten kurs jest świetny. City od 2 spotkań bez kompletu punktów na własnym obiekcie, więc prawdopodobnie najbardziej patologiczny zespół tej ligi jest idealnym kandydatem na przełamanie tej passy. Wygrana z Gladbach w ostatnich minutach powinna wprowadzić Obywateli na właściwe tory a gwiazdy z przodu zrobić zdecydowaną roznicę.

Chelsea - Southampton 1 1.80 Bet365 1:3 ⛔⛔

Takiego kursu na Chelsea z rywalem ze średniej półki na Stamford Bridge to się nie spodziewałem, chociaż rozumiem że jest to podyktowane formą zespołu Jose Mourinho. Trzeba jednak powiedzieć że w ostatnim czasie sama gra nie wygląda najgorzej. Wygrana z Arsenalem, w pucharze ligi angielskiej, odrobienie 2bramkowej straty w meczu ze Srokami. Hazard powoli dochodzi do formy, więc może dostosują się do niego inni zawodnicy, mam tutaj na myśli szczególnie Cesca Fabregasa, który jeszcze nic specjalnego w tym sezonie nie pokazał, może dziś będzie ten dzień. W poprzednim sezonie padł tutaj wynik remisowy 1-1, więc nie wierzę że 2x pod rząd Chelsea u siebie ze Świętymi nie wygra. Stawiam na wygraną The Blues 50% swojego obecnego bankrolla.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Porto - Chelsea
typ: ile goli strzeli team 1?
więcej niż 1.5✅
kurs.2.25
Bwin

Wyniku nie próbuje przewidywać choć faworytem jest Porto, jednak Chelsea ma spore problemy w defensywie już od wielu tygodni, dwa gole stracone w każdym meczu to podstawa, więc grzech nie spróbować takiego kursu. Smoki grają techniczny,ofensywny futbol, może po odejściu Jackosona Martineza asów w ataku nie mają, jednak jeśli drużyny pokroju Newcastle sprawiają problemy obrońcom Chelsea to wątpię żeby byli w stanie zachować czyste konto w starciu ze stałym uczestnikiem ligi mistrzów, szczególnie drużyną która słynie z wyławiania piłkarskich perełek, w tym sezonie gwiazdą zespołu będzie zapewne Aboubakar który już w 6 występach zgromadził sześć bramek i cztery asysty. Nie wydaje mi się żeby dzisiaj miało się coś zmienić, chyba że Mourinho zagra na 0:0 wtedy goli może nie być ale i tak będzie miał problemy, grają na wyjeździe z nie byle kim i dwie bramki stracone przy ich obecnej formie nie powinny być problemem.
To jedna z wielu analiz które napisałem juz przed meczami Chelsea że ich rywale im strzelą conajmniej dwa gole, w tym razem grają z drużyną która ma nietylko jednego klasowego skrzydłowego, ale dwóch. Dusan Tadic i Sadio Mane, tej pierwszy ma już na koncie trzy bramki i asytę a ten drugi gola i trzy asysty, więc można powiedzieć że doskonale rozpoczeli swoją drugą kampanię w Premier League. Poprzedni sezon był dla nich pierwszym w w Premier League a i tak byli wiodącymi postaciami w zespole Ronalda Koemana, stąd wiele topowych klubów interesowało się nimi latem. Jednak włodarze Southampton wiedzą co robią, po co ich sprzedawać ledwie po roku jak zagrają drugi dobry sezon w Premier Legaue i zarobią fortunę. Opisuje tych zawodników bo to jutro oni będą wchodzić w obronę Chelsea jak w masło. W ubiegłym sezonie Chelsea była w mistrzowskiej formie i a wspomniani skrzydłowi grali swój pierwszy sezon w PL więc remis dobry wynik choć i tak Mane i Tadic raz po raz dziurawili obronę gospodarzy w tamtym meczu. Jeśli chodzi o stracone gole to Chelsea jest trzecia od końca w lidze, 14 goli w 7 kolejkach co daje nam idealnie dwa stracone na mecz. Szkoda mi trochę obrońców Chelsea bo ten kurs na dwa gole dla gości jest za wysoki, buki już powinny wprowadzić zakłady typu &quot; Ile razy obrońcy Chelsea zostaną zeszmaceni w tym meczu? under/over 5.5? &quot; Nie wiem czy Chelsea wygra czy nie ale Koeman ma na skrzydłach dwóćh takich asów którzy są niesamowicie szybcy, z łatowścią kreują sytuację kolegom ale i sobie. Zresztą Mourinho i tak pewnie znowu wystawi patałachów typu Ivanovic czy Azpilicueta więc to woda na młyn dla piłkarzy świętych.

ile goli strzeli zespół 2?
typ: więcej niż 1.5 ✅
kurs: 3.25
Bwin
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
cristeros 17

cristeros

Użytkownik
Króciutko o kilku sobotnich meczach BPL. Orły podejmują drużynę WBA. Gospodarze to solidna drużyna, ale nic ponadto. Skrzydłowi nie błyszczą tak jak na początku sezonu, a największe zagrożenie dla rywali stanowi, w moim odczuciu, Cabaye i jego świetne stałe fragmenty. WBA ma w obronie wielu dobrze grających głową zawodników, ale w tym meczu nie zagrają najprawdopodobniej Olsson i McAuley. Mimo wszystko, uważam, że goście nie przegrają tego meczu, tym bardziej, że lubią grać z kontrataku i do formy zdaje się wracać Berahino.

Crystal Palace - WBA X2 @2 BET365 ⛔


Do Norwich przyjeżdżają Lisy z Leicester. Oba zespoły nieźle prezentują się w tym sezonie, ale to goście sprawiają lepsze w ofensywie. Lisy niemal w każdym meczu strzelają bramki. Za gospodarzami przemawia atut własnego boiska, ale goście pokazali że potrafią odrabiać ewentualne straty i wg mnie wywiozą co najmniej punkt z Carrow Road.

Norwich - Leicester X2 @1,65 BET365 ✅


W Bournemouth zobaczymy pojedynek beniaminków. Sezon zaczęli podobnie, ale gospodarze tracą znacznie więcej bramek (11 do 6 Watfordu). Strzelają też więcej, ale zagrają bez najlepszego strzelca - Calluma Wilsona. Moim zdaniem kurs na zwycięstwo gospodarzy mocno przesadzony.

Bournemouth - Watford X2 @1,825 BET365 ✅


Ostatnim typem na dziś jest X2 na So&#39;ton. Goście grają raczej przeciętnie, ale Chelsea zaczęła sezon jeszcze gorzej. The Blues na pewno się przebudzą, ale nie sądzę, aby to nastąpiło w tym pojedynku. Chelsea w środku tygodnia przegrało w Porto mecz LM, a Święci są dla nich niewygodnym rywalem. Świadczą o tym 2 remisy po 1:1 w zeszłym sezonie, gdzie obie drużyny były w znacznie lepszej dyspozycji. So&#39;ton lubią grać z kontry, a ich skrzydłowi powinni rozruszać słabo spisującą się defensywę gospodarzy.

Chelsea - So&#39;ton X2 @2,025 BET365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Swansea - Spurs
TUTAJ wypowiadałem się na temat zarówno jednych jak i drugich. A TU tylko na temat Łabędzi.

Walijskiej drużynie przyglądam się już od zeszłego sezonu. Jest to typowy team środka tabeli z aspiracjami na wyższe lokaty i faktycznym potencjałem. Totki z kolei to marka Premier League, która od paru dobrych sezonów zwyczajnie zawodzi. Na szczęście to tylko historia. Jesteśmy w sezonie 2015/2016 i głównie przez jego pryzmat trzeba traktować ów mecz. Zacznę od czegoś oczywistego.
http://zapodaj.net/2f794fe8b7544.png.html
http://zapodaj.net/1933bc55e72c1.png.html
Wnioski wysuwają się oczywiste. Łabędzie na własnym boisku radzą sobie świetnie podczas gdy Totki na wyjazdach tracą punkty jak leci. Wygrana z Sunderlandem? WOW, pokonaliście aż 1:0 drużynę która przez 7 kolejek nazbierała 2 punkty. Jednym z nich jest fartowny remis ze Swansea, do którego analizę podlinkowałem na samym początku. Dlaczego fartowny? Wystarczy spojrzeć na statystyki tamtego spotkania.
Nie zgadzam się z @Kuba86 jakoby Eriksen był w gazie. Z Arsenalem grał pierwszy raz po odniesionej kontuzji i wyglądał tam nad wyraz niepewnie. Z City było o wiele lepiej jednak &quot;w gazie&quot; to spora przesada. Kapitalny wolny w meczu z City tego nie zmienia. On jest od tego specjalistą. A propos meczu z City to podpisuję się pod tym co zostało powiedziane wyżej. Pod tym co zostało powiedziane odnośnie wyjazdu do Monaco nawet podwójnie. W związku z tym nie będę poruszał tych wątków.
Tak na prawdę jedyny argument stojący za Kogutami to h2h, które jest przytłaczające dla nich. Czy jednak bukmacherka opiera się na h2h? Nie. Wartych uwagi jest o wiele więcej aspektów gdzie większość z nich faworyzuje drużynę z Walii. Wkleję zakończenie analizy meczu Łabędzi z Diabłami gdyż znajduje ona spore zastosowanie.
Podchodzę do tego meczu w dość niekonwencjonalny sposób. Obie drużyny mają ogromny potencjał. Obie drużyny mogły wejść w sezon lepiej. Obie drużyny mają coś do udowodnienia. ALE... To Łabędzie są wypoczęte. To Łabędzie mają atut własnego boiska. To Łabędzie błyszczą w spotkaniach domowych. To United(SPURS) bardzo słabo punktuje na wyjazdach. Hurraoptymizm po spotkaniach z Brugge(CITY) jest wg mnie niewskazany. Po prostu za wcześnie na to. Może być on słuszny jednak przed Diabłami(TOTKAMI) bardzo ciężki wyjazd i wątpie by wywieźli komplet punktów. Spodziewam się ładnego meczu, wielu sytuacji i OBY goli(choć ostatnia potyczka Arsenalu i Liverpoolu udowadnia, że nie są one konieczne)
Gdyby kurs na DNB był 2+(jest ~1.8 - imo wciąż warto) łapałbym z przeogromną chęcią jednak decyduję się na:
Swansea Win @2.6 Unibet (wczoraj wieczorem było @2.7)
/e: kursy podskoczyły w związku z tym gram Swansea DNB @2 Unibet

No i Eriksen wykazał się w tym z czego słynie :p Szkoda błędu Fabiana ale Kane też sprezentował bramkę.
 
smatek 39

smatek

Użytkownik
Chelsea - Southampton 1 1.80 Bet365
Takiego kursu na Chelsea z rywalem ze średniej półki na Stamford Bridge to się nie spodziewałem, chociaż rozumiem że jest to podyktowane formą zespołu Jose Mourinho. Trzeba jednak powiedzieć że w ostatnim czasie sama gra nie wygląda najgorzej. Wygrana z Arsenalem, w pucharze ligi angielskiej, odrobienie 2bramkowej straty w meczu ze Srokami. Hazard powoli dochodzi do formy, więc może dostosują się do niego inni zawodnicy, mam tutaj na myśli szczególnie Cesca Fabregasa, który jeszcze nic specjalnego w tym sezonie nie pokazał, może dziś będzie ten dzień. W poprzednim sezonie padł tutaj wynik remisowy 1-1, więc nie wierzę że 2x pod rząd Chelsea u siebie ze Świętymi nie wygra. Stawiam na wygraną The Blues 50% swojego obecnego bankrolla.
jakim rywalem ze średniej półki? Southampton w tamtym sezonie grało naprawde dobrze i zakwalifikwoało sie do LE.
To prawda ze odrobili dwie bramki, ale mieli duzo szczescia bo udalo sie im to w samej koncowce. No i trzeba pamietac ze najpierw stracili dwie bramki ze slabiutkim Newcastle.
Jaki to argument ze dwa razy z rzedu nie moga zremisowac lub przegrac? Chcialem przypomniec ze w poprzednim sezonie Chelsea grala o niebo lepiej niz teraz a pomimo tego nie dala rady Southampton, czemu wiec teraz mialoby byc lepiej?
Do tego Chelsea grala w Lidze mistrzow w trakcie tygodnia a Southampton mialo tydzien na przygotowanie.
Nie zgadzam się z @Kuba86 jakoby Eriksen był w gazie. Z Arsenalem grał pierwszy raz po odniesionej kontuzji i wyglądał tam nad wyraz niepewnie. Z City było o wiele lepiej jednak &quot;w gazie&quot; to spora przesada. Kapitalny wolny w meczu z City tego nie zmienia. On jest od tego specjalistą. A propos meczu z City to podpisuję się pod tym co zostało powiedziane wyżej. Pod tym co zostało powiedziane odnośnie wyjazdu do Monaco nawet podwójnie. W związku z tym nie będę poruszał tych wątków.
Tutaj jak najbardziej zgadzam sie z ShakeYoBody. Gdyby nie wolny Eriksena to nie wiem czy odnotowalbym jego obecnosc na boisku
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
WBA + Moss, więc może być ciekawie, dlatego na ten mecz idą takie typy: rzut karny, czerwona kartka i over kartkowy, ale to na live jak kurs wzrośnie. Linia 3,5 niska jak na Mossa, który lubi kartkować. W tym sezonie na razie pokazuje mało żółtych kartek, za to czerwonych w 5 meczach pokazał 2. Do tego jeszcze X2. W tamtym sezonie WBA wygrało z CP na Selhurst Park, mimo że faworytem nie było. Dziwnym zbiegiem okoliczności tamten mecz sędziował właśnie Moss.

CP - WBA czerwona kartka @ 4,70 Unibet ⛔
CP - WBA rzut karny @ 3,52 Marathonbet ✅
CP - WBA X2 @ 2,15 Unibet ⛔
CP - WBA over kartek live ✅



Drugi mecz to Norwich - Leicester i na ten mecz BTS, ale trzeba czekać na wyższy kurs na live. Obie drużyny lubią atakować i zapominają o obronie.

Norwich - Leicester BTS live ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
mat77 158

mat77

Użytkownik
Arsenal - MU btts + over 2.5 @ 2.0
Hit kolejki w Anglii, Arsenal po fatalnych 2 kolejkach w LM ma nóż na gardle w tych rozgrywkach a w perspektywie dwumecz z Bayernem czyli 1/8 LM bardzo wątpliwa.Pozostaje więc walka w lidze w której idzie im nieźle ale bez fajerwerek, póki co klasycznie 4 miejsce okupowane przez piłkarzy Wengera.Mecz z liderem więc jest okazją zmniejszyć dystans, odwieczni rywale wiadomo więc na pewno zagrają na maxa, Sanchez się obudził.U gości potencjał w ofensywie wg mnie większy(Martial i Mata w formie, Depay nieskuteczny ale tu może się odblokować) i tu spokojnie na stoperów Mertesacker-Paulista wystarczy ale też obrona nie jest super monolitem oprócz bramki więc Ja typuje dość ciekawy mecz z kilkoma bramkami.Jeśli miałbym iść w stronę 1x2 to x2 @ 1.64 MU ma bardziej zrównoważoną formę od Arsenalu który cały czas balansuje na linii.
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Crystal Palace - WBA

Mecz za chwile,ciężko wytypować kto wygra.CP problemy w ofensywie,nie ma tego błysku i mają problemy ze zdobywaniem goli.WBA jak wszyscy wiemy,muruje bramkę i liczy na kontry z szybkim Beraninho.Zgadzam się z Bułeczką szykuje się mecz w którym powinno być trochę kartek,ze względu na Mossa.Ja gram na kartki zawodników,Brunt który gra na lewej obronie,lubi łapać kartki,może nie w każdym meczu ale dosyć systematycznie je zbiera,dziś bd się mierzył z Bolasiem/Puncheonem którzy mają szybkość i drybling,moim zdaniem warto spróbować.Do tego kartka dla Yacoba który gra ostro,jest defensywnym pomocnikiem i często przerywa akcje.

Brunt kartka @ 4 unibet⛔
Yacob kartka @ 3.35 unibet✅


Brunt był blisko,ale i tak na ✅
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Chelsea- Southampton
Typ : Chelsea @ 1,847 Pinnacle
⛔1:3 beznadziejna Chelsea, debil ze mnie, że ich grałem

Z przodu to jeszcze nie wygląda tak źle, ale widać, że brakuje napastnika, bo w tym sezonie Costa nie jest sobą.
To zależy pod jakim kątem rozpatrujemy czy nie jest sobą. Bo jeżeli pod kątem jego idiotyzmu to owszem jest sobą i to u szczytu swojej głupoty! Na szczęscie dzisiaj jeszcze nie zagra i można zakładać, że Chelsea zagra spokojny mecz bez głupot i wybryków zawodników The Blues. Bo przecież w LM przeciwko Porto Diego Costa grał i oczywiście nie byłby sobą gdyby nie pacnął z liścia Aboubakara! Mam nadzieję, że spotka go surowa kara i odpocznie kolejne kilka meczów od piłki. Bo to co zrobił w meczu z Arsenalem to brakuje słów by opisać to. Taki ktoś powinien zostać raz a dobrze surowo ukarany jak Luis Suarez conajmniej za ugryzienie, ileż można patrzeć na jego wybryki i skandale? Jakieś durne gierki i ten jakże tępy uśmieszek? Gościa nie znoszę niesamowicie!

Ale wracając do dzisiejszego meczu na Stamford Bridge to upatruje wygranej Chelsea jednak mimo wszystko. W Porto zagrali momentami obiecująco, ale też brakowało wiele do dobrej gry, ale bardziej szukam przełamania. Southampton niemrawy początek sezonu także, jakoś ta ich gra na mnie wrażenia nie robi. Z Evertonem np wyglądali bardzo słabo. Owszem z Man.Utd przycisnęli mega na samym początku, sam Pelle mógł kilka goli zdobyć, nawet w końcówce mogli wyciągnąć remis po strzale Wanyamy, ale oczywiście De Gea niesamowitą interwencja uratował sytuację.

Jose nie chciał przyznać czy dziś zagra John Terry, ale myślę że jego gra była by zbawienna. Ktoś taki przeciwko Pelle by się przydał z pewnością. Ciekawe czy też Ramires zagra od początku w środku pola? Mecz z Newcastle miał spektakularny, coż za gol! Patrząc na skrzydła i napastnika to nie zdziwi mnie wcale jakby Eden Hazard na ławce znowu usiadł. Belg nie gra zupełnie nic wielkiego w tym sezonie, chętnie ujrzałbym za to trio Willian, Oscar, Pedro za plecami Falcao/Remy(?).

Racjonalnych argumentów za Chelsea wiadomo brakuje, ale sądze, że The Blues dziś wygrają jednak. Kurs jak na Chelsea w meczu domowym jest naprawdę dość dobry. Southampton mnie nie przekonuje, te ich ostatnie mecze zwycięskie to raczej średni rywale. Owszem Swansea potrafi super zagrac, ale też miewa różne mecze więc dosłownie tego brać nie należy.
 
kontrowesyjny 11

kontrowesyjny

Użytkownik
Chelsea- Southampton
Typ : Chelsea @ 1,847 Pinnacle



To zależy pod jakim kątem rozpatrujemy czy nie jest sobą. Bo jeżeli pod kątem jego idiotyzmu to owszem jest sobą i to u szczytu swojej głupoty! Na szczęscie dzisiaj jeszcze nie zagra i można zakładać, że Chelsea zagra spokojny mecz bez głupot i wybryków zawodników The Blues. Bo przecież w LM przeciwko Porto Diego Costa grał i oczywiście nie byłby sobą gdyby nie pacnął z liścia Aboubakara! Mam nadzieję, że spotka go surowa kara i odpocznie kolejne kilka meczów od piłki. Bo to co zrobił w meczu z Arsenalem to brakuje słów by opisać to. Taki ktoś powinien zostać raz a dobrze surowo ukarany jak Luis Suarez conajmniej za ugryzienie, ileż można patrzeć na jego wybryki i skandale? Jakieś durne gierki i ten jakże tępy uśmieszek? Gościa nie znoszę niesamowicie!
Co do Costy jako boiskowego hama to nie bede sie wypowiadac, bo szkoda na to czasu, smieszna nagonka i tyle, ale dziwi mnie, ze ty jako podobno znawca na forum piszesz, ze dobrze, ze nie gra Costa, bo Costa i tak jest bez formy,a bez niego Chelsea zagra spokojniej i beda wieksze szanse na zwyciestwo. Takich glupot to ja dawno nie slyszalem. Obecnie najwiekszym problem londynczykow jest to, ze kompletnie nie biegaja i robia pressing jak rywal juz sie ustawi i nawet po odbiorze nic juz niebezpiecznego sie nie wydarzy, a Costa biega po obroncach non stop przez co nie moga idealnie przeprowadzic akcji i najczesciej konczy sie to dluga pilka do przodu gdzie Chelsea juz ta pilke odzyskuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom