>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

6. kolejka Serie A [10.09 - 12.09.2022]

Status
Zamknięty.
patologg 12,1K

patologg

Użytkownik
Inter - Torino
Typ: BTTS
Kurs:
1.90
Bukmacher: Superbet
Wynik: 1:0
Analiza:

Wspominałem już przy okazji Derbów Mediolanu o słabej postawie defensywnej graczy Interu. Znalazło to potwierdzenie w przypadku meczu z Milanem, znalazło także w LM przeciwko Bayernowi. Całe trio Skriniar-De Vrij-Bastoni znajduje się obecnie pod formą, a na dodatek jest nieco zamieszania z bramkarzami. Onana po obiecującym występie (debiucie) przeciwko Niemcom wyląduje z powrotem na ławce, wedle tego co zapowiedział trener Simone Inzaghi. Handanović również nie grzeszy formą. Statystyki z początku sezonu świadczą o tym, że praktycznie co drugi strzał na bramkę Interu, gdy broni Słoweniec, kończą się bramką dla przeciwnika (57% obronionych strzałów). Inzaghi nie ma na ławce obrońcy, który wzmógłby w znaczącym stopniu rywalizację w zespole. Z Bayernem grał D'Ambrosio - przy pierwszej bramce złamał linie spalonego, druga bramka - samobój.

Torino dobrze zaczęło sezon, zajmując szóstą lokatę po pięciu rozegranych spotkaniach. W trzech meczach Torino zarówno strzelało, jak i traciło bramki. Jeżeli chodzi o Inter, to zachowali czyste konto jedynie ze Spezią. Zespoły Ivana Juricia stanowią zawsze niewygodną przeszkodę dla zespołów z czołówki, emanując wręcz fizycznością i intensywnością gry. Było to już widoczne przy okazji, gdy prowadził Hellas Verona. W zeszłym sezonie, przeciwko drużynom mediolańskim, zanotował dwa remisy oraz dwie nieznaczne porażki po 0:1. Ugrali także remis z Juventusem. W bardzo dobrej formie od początku sezonu jest Vlasić, dużo wiatru robi na skrzydle Radonjić. Biorąc pod uwagę mecz Interu w środku tygodnia, nie widzę w tym meczu dla Nerazzurich łatwej przeprawy.

Inter jest niejako na "musiku" i na pewno spróbują odważnie w tym meczu zaatakować. Będzie to mecz, w którym muszą coś udowodnić, szczególnie po derbowej porażce, gdyż występem w Lidze Mistrzów nie zdołali zatrzeć złego wrażenia. W 4/5 meczów pomiędzy tymi drużynami na San Siro oba zespoły zdołały strzelić bramkę.

Juventus - Salernitana
Typ: BTTS
Kurs: 2.10
Bukmacher: Superbet

Wynik: 2:2
Analiza:

Dość wysoki kurs na BTTS przykuł moją uwagę jeżeli chodzi o ten mecz. Juventus jest po meczu w środku tygodnia przeciwko PSG, gdzie w końcu zdołali zaprezentować pozytywne i zachęcające sygnały w ofensywie. La Gazzetta zapowiada w tym meczu rotacje w obronie Bianconerich. Zagrać mają Gatti i Rugani, co sprawia, że wzrasta prawdopodobieństwo tego, że goście z Salerno mogą pokusić się o zdobycie gola. Defensywa Juventusu monolitem jeszcze nie jest, wg mnie wszystko jest jeszcze niejako w trakcie budowy w tym aspekcie.

Salernitana zaimponowała już dobrą grą w ataku na początku tego sezonu. Strzelili minimum jednego gola w trzech ostatnich meczach. W najwyższej formie jest wypożyczony z Villarreal Dia (3 bramki), wspiera go zawsze waleczny i nieustępliwy Bonazzoli, a z ławki lub też od początku spotkania możemy zobaczyć Piątka, który we Włoszech czuje się dobrze. 6 punktów w 5 spotkaniach to zdecydowanie lepszy początek rozgrywek niż ten poprzedni, w którym zdołali ugrać tylko oczko.

Drużyna z Salerno porzuciła etykietę chłopca do bicia i myślę, że są w stanie więcej zdziałać na Allianz Stadium niż ekipy Spezii i Sassuolo, które wyjechały z czystym kontem z przodu. Nastroje w Juventusie delikatnie uległy poprawie po nieznacznej porażce z PSG, gdzie obawiano się pogromu. Start sezonu w ich wykonaniu jest jednak mocno przeciętny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +604
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Juventus – Salernitana 11.09.2022, 20:45 (2:2)
Myślę, że Juventus w tym meczu będzie chciał sobie odbić wtorkową porażkę w LM. Wstępnie widzę, że nadal bez Szczęsnego i Di Marii. Goście od wygranej z Sampdorią prezentują się coraz lepiej, a bardzo dobrze spisujący się w ataku Dia zanotował imponujący początek sezonu (3 gole i 2 asysty), do tego Piątek w odwodzie, który lubi grać przeciwko lepszym zespołom. No i nie przekonuje mnie obsada bramki gospodarzy, ani Perin, ani Szczęsny nie są bramkarzami wybitnymi. Moim zdaniem kurs na obie gol w tym spotkaniu jest bardzo zachęcający.
Obie gol @2,10 superbet

E: patologg patologg mnie ubiegł z typem. ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1637
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Sampdoria – Milan 10.09.2022, 20:45 (1:2)
Tu głównie pod uwagę biorę możliwe zmęczenie gości po Lidze Mistrzów, oraz, że Sampa u siebie może przysporzyć kłopotów każdemu. Do tego mizerny dorobek w lidze, więc gospodarze muszą zacząć coś punktować. Na wygraną nie liczę, ale kurs na Sampdorię z handicapem wygląda apetycznie. Dodatkowo liczę na gole, więc na to spotkanie mam dwa typy:
Sampdoria +1,5hc @1,60 superbet
Obie gol @1,90 superbet.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2198
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Miało być większe podsumowanie po 5 kolejkach, ale stwierdziłem, że poczekam do przerwy reprezentacyjnej. "Próbka" będzie większa i będzie można wyciągnąć jakieś konkretniejsze wnioski. Nie ukrywam też, że ciekawy jestem niektórych zespołów, które jak na razie rozczarowują i czy zrobią jednak krok do przodu.

Sampdoria - Milan
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.12 LVBet

Sampdoria w 5 spotkaniach zgromadziła jak na razie 2 punkty. Remisy na własnym boisku z Juventusem i Lazio na plus, ale styl gry zarówno w tych, jak i w przegranych spotkaniach (Atalanta, Salernitana i Verona) pozostawia wiele do życzenia.

Pisałem już kilka razy, że trener Giampaolo do mnie nie przemawia i po prostu nie wierzę w to, że zespół przy nim zrobi skok jakościowy. Brakuje trochę potencjału, kiepsko wygląda gra w ofensywie.

Milan jak na razie niepokonany. 3 zwycięstwa, 2 remisy i 11 punktów na koncie. Tydzień temu fantastyczne derby z Interem (wygrana 3:2), a w tygodniu remis z Salzburgiem na wyjeździe w Lidze Mistrzów.

Przed końcem okienka do zespołu dołączył z Barcelony Sergino Dest. Na razie będzie pewnie zmiennikiem Calabrii, ale przeszła mi już przez głowę taka myśl, że na miejscu Pioliego pewnie spróbowałbym (gdyby zdrowy był Florenzi) z Destem na prawym skrzydle. Umiejętności ma, a wobec cały czas średniej postawy Messiasa czy Saelemaekersa jest to jakiś pomysł.

W meczu z Interem koncert dał Leao. Kapitalny zawodnik. Czasami jest trochę chaotyczny, irytujący, ale potencjał ma po prostu niesamowity. Pewnym punktem był oczywiście Maignan. Osobiście wydaje mi się, że na początku sezonu kluczowym zawodnikiem w układance Pioliego jest Tonali, który rządzi w środku pola.

Dlaczego typuję under 2.5 gola? Sampdoria u siebie gra trochę lepiej, a na pewno osiąga lepsze wyniki. W starciach z Juventusem, Lazio czy Atalanta nie było absolutnej dominacji tych mocniejszych drużyn. Boisko w Genui pozostawia trochę do życzenia, więc to też nie pomaga tym zespołom, które lepiej grają piłką.
Kolejny aspekt to napięty terminarz. Milan po derbach z Interem miał mecz w LM z Salzburgiem, jutro starcie z Sampdorią, a w tygodniu znowu LM (u siebie z Dinamo Zagrzeb). Wydaje mi się, że nie będą tu wrzucać najwyższego biegu. Wiadomo, że punktów nikt tracić nie chce (zwłaszcza z teoretycznie znacznie słabszymi drużynami), ale dla ekipy z Mediolanu w tym sezonie ważne jest, żeby z dobrej strony zaprezentować się w Europie.
 
Ostatnia edycja:
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Napoli - Spezia 10.09.2022, 15:30 (1:0)
Patrząc na skład gospodarzy idę w stronę Spezii z handicapem.

1662813103192.png
Spezia +1,5hc @2.00
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +645
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Juventus-Salernitana 1 @1.45

Wiem, ze Juventus jest troche w przebudowie, ze Salernitana bohatersko uratowala Serie A w koncowce sezonu, ale przeciez oni tak punktowac nie bede jak w koncowce ubieglego sezonu. Na takie mecze to standardowo kursy chodza w granicach 1,3, a tu jeszcze nawet widzialem u slynnych sts po 1,5 w superfoertach. Dwa takie kursy i juz mozna zbudowac kupon do gry.
To jest taki mecz, ze jak Juventus wygra to wszystko bedzie w porzadku, a jak nie wygra to wszyscy beda zirytowani i psioczyc na pilkarzy i Allegriego. Cokolwiek by nie mowic to Juventus powinien to wygrac.

Juventus possible starting lineup:
Perin; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Sandro; McKennie, Paredes, Locatelli, Kostic; Kean, Vlahovic

Salernitana possible starting lineup:
Sepe; Bronn, Gyomber, Fazio; Candreva, Coulibaly, Maggiore, Vilhena, Mazzocchi; Dia, Bonazzoli
 
Ostatnia edycja:
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Lecce - Monza
Typ: Monza albo remis
Kurs: 1.70 LVBet (obecnie 1.65)

Starcie dwóch beniaminków, więc będą spore emocje, bo dla obu zespołów jest to kolejna szansa na wygranie pierwszego spotkania w sezonie.

Lecce jak na razie dwa spotkania zremisowało (Napoli i Empoli), a pozostałe trzy przegrało (Torino, Sassuolo, Inter).

Trzeba przyznać, że ciężko Lecce "złamać". Mi osobiście ich styl gry się jakoś szczególnie nie podoba, ale pod względem punktów na razie są najlepszym beniaminkiem. Cały czas na debiut czeka Umtiti, który jeżeli wróci do optymalnej formy fizycznej to będzie sporym wzmocnieniem w defensywie. Podejrzewam, że do składu na dłuższą metę powinien wskoczyć też Pezzella, który może w Atalancie kluczowym piłkarzem nie był, ale był dość solidny.

Monza jest dla mnie cały czas znakiem zapytania. Widziałem chyba wszystkie ich spotkania i mam mieszane uczucia. Z jednej strony pod względem czysto piłkarskim nie wyglądają źle. Dobrze wyglądają z piłką przy nodze. Problemem jest jednak ostatnia faza, ostatnie podanie i podejmowanie decyzji. Wtedy wygląda to trochę chaotycznie. W obronie sporo błędów jak na razie, widać że brakuje tam zgrania. Bramkarz Di Gregorio wielkich błędów może nie popełnił, ale spróbowałbym z Cragno, który może spadł w poprzednim sezonie do Serie B z Cagliari, ale raczej był mocniejszym punktem tej drużyny.

Czysto piłkarsko jakość jest po stronie Monzy. Nie chodzi mi już tutaj o same nazwiska (chociaż linia pomocy Pessina, Rovella, Sensi to raczej nie jest spadek 😉), ale nawet o kulturę gry z piłką przy nodze. W obronie lepiej zorganizowane jest chyba jednak Lecce.
Będzie zacięte spotkanie. Sezon dopiero się zaczął, a obu zespołom tych punktów już brakuje. Ciekawy jestem czy Monza będzie w stanie zdominować Lecce na ich terenie albo przynajmniej przejąć kontrolę nad meczem. Liczę na przełamanie Monzy i jakąś zdobycz punktową.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1964
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Empoli - Roma 12.09.2022, 20:45 (1:2)
Przyznam, że ten mecz mi siedzi w głowie od piątku. Zacznę od obrony, gdzie w obu drużynach jest w tym sezonie spory problem, bramkarze nie są pewnym punktem swoich drużyn, w obecnym sezonie wpuścili po 5 goli. Obaj bronią 64% strzałów, co plasuje ich w dolnym rejonie klasyfikacji bramkarzy Serie A pod tym względem. Obrońcy również nie spisują się najlepiej, szczególnie Smalling w Romie mnie w tym sezonie nie przekonuje. Gospodarze wielkich gwiazd w składzie nie mają, ale u siebie grają ofensywnie i przyjemnie dla oka. W Romie Dybala zaczyna się rozkręcać, Abraham sporo strzela na bramkę, ale na razie mało skutecznie. Obaj są w czołówce oddanych strzałów. Po łomocie od Udinese i porażce w Lidze Europy. Liczę, że dziś będziemy świadkami ciekawego widowiska, a over, który wybrałem do gry mogą pokryć sami wyżej wymieni gracze, dodatkowo liczę, że Empoli również coś ustrzeli.
Over 2,5 gola @1,90 etoto
Dodatkowy typ pod lepsze oglądanie spotkania, za mniejszą stawkę:
Over 3,5 gola @3,25 etoto
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +142
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom