>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

4 kolejka Ekstraklasy [29-31.08.2008r.]

Status
Zamknięty.
nalokson 26

nalokson

Użytkownik
Spotkanie: Cracovia - Wisła
Typ: 2
Kurs: 1.73
Buk: Betfair
Analiza:
Znając życie część z Was zarzuci mi, że to typ zgodny z moimi upodobaniami, a nie całkowicie obiektywny (tak jak to miało miejsce, gdy typowałem wygraną FK z Legią) ale trudno - jeśli komuś się ten typ nie podoba, to niech postawi odwrotnie lub zamiast czytać od razu przejdzie do innych postów.
Najpierw o rywalu. Cracovia w dotychczasowych spotkaniach uzbierała 3 pkt, które zdobyła na własnym terenie. Jak się okazuje ŁKS, z którym wygrała wcale nie jest taki słaby, co udowodnił pokonując na wyjeździe dość silny Bełchatów. Pomimo tego dwie porażki z beniaminkami (obie 0-2) chluby zespołowi z ul. Kałuży nie przynoszą. No a wcześniej przegrany puchar intertoto, gdzie rywalem był klub, którego nazwa brzmi tak egzotycznie, że jej nie przytoczę. W zeszłym sezonie na własnym obiekcie jedynie cztery razy Cracovia schodziła z boiska pokonana (m. in. jeden raz za sprawą Wisły). Teraz jednak wydaje się, że ten zespół nie jest dobrze przygotowany do rozgrywek - co jak co, ale z beniaminkami powinien chociaż strzelić jakieś bramki.
Cracovia nie wygrała derbów Krakowa od...13 lat, ale to akurat nie będzie najistotniejsze w tym meczu.
Teraz o Wiśle. Wiadomo, że ta chce znów sięgnąć po mistrzowski tytuł, dlatego absolutnie żadnego meczu w lidze nie można odpuszczać. Z pewnością piłkarze nie będą się oszczędzać tak jak to miało miejsce w związku ze spotkaniami pucharowymi (Wisła - Polonia Bytom). O sile Wisły świadczy miejsce w tabeli, zaledwie jedna stracona bramka (samobój w dodatku) i rewelacyjna dyspozycja Pawła Brożka. Co ciekawe - ten zawodnik w ostatnim meczu obu zespołów strzelił dwie bramki, co dało Wiśle wygraną. Jeśli więc wtedy, kiedy to Wisła miała już mistrzostwo w kieszeni potrafiła się na ten mecz zmobilizować, to i teraz mobilizacja będzie nie mniejsza. Historia uczy, że na boisku Cracovii górą jest albo Wisła, albo pada remis. Optymizmem napawa fakt, że Wisła wygrała spotkanie wyjazdowe z silną jak na krajowe warunki Polonią Warszawa. Do dyspozycji trenera Skorży w niedzielnym spotkaniu nie będzie ani Głowacki, ani Sobolewski, ale jeśli Barcelonę udało się pokonać z brakami kadrowymi, to i Cracovię się uda.
Dla Wisły to spotkanie jest tak samo prestiżowe, jak dla Cracovii - spodziewam się więc twardej i wyrównanej walki do ostatniej minuty spotkania, ale Wisła powinna ten mecz wygrać - stawiam na 0-1.
I jeszcze coś. W meczu Górnik - Legia nie zaskoczy mnie absolutnie żaden rezultat (oprócz wysokiej wygranej któregoś z zespołów) - to jest mecz, który zdecydowanie odpuszczam, a najbardziej prawdopodobnym typem wydaje się być Under 2.5. Oczywiście to tylko moje zdanie ????
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Wielu z was typuję bardzo ostrożnie w meczu Górnika z Legią 1X i jest to dobra propozycja ja jednak pokuszę się o ryzykowniejszy typ w tym spotkaniu.
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1 2.90 Expekt ⛔ ⛔ ⛔ ⛔ ⛔ ⛔
Jak nie teraz to kiedy ? Jak nie z Legią to z kim ? Zabrzanie fatalnie rozpoczęli sezon, jak do tej pory mają na koncie tylko 1 pkt a przecież przed sezonem zakładano miejsce minimum 5. Nic więc dziwnego, że atmosfera wokół klubu jest napięta i gorąca. Górnik ma znakomitą okazję, aby wreszcie zdobyć pierwszą bramek i pierwsze 3 oczka z kilku powodów. W ten weekend jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce obchodzi 60 -lecie istnienia klubu, więc zwycięstwo byłoby znakomitym ukoronowaniem tego jubileuszu. Legia nie prezentuję się znaczenie lepiej od Zabrzan, grają według mnie totalną żenadę. W rewanżowym spotkaniu z FK Moskwa nie moglem nawet do końca wytrzymać przed telewizorem bo nie dało się tej kopaniny oglądać i jak można się domyślić stołeczni nie potrafili nawet podjąć walki z FK, które również nie zachwyca swoją grą, ale jak widać na Legię to wystarczyło. Kolejny powód to gra Legionistów na wyjeździe, zarówno w pucharach jak i w lidze nie potrafili zdobyć na razie żadnego punktu. Dodatkowo zespół trapiony jest przez wiele kontuzji. Piłkarze Górnika przystąpią do tego meczu niezwykle zmotywowani. &quot;Apeluję jednak do kibiców, aby w trakcie meczu z Legią dali nam kolejną szansę i byli naszym dwunastym, a nawet trzynastym zawodnikiem. Przyrzekam, że my piłkarze damy z siebie więcej niż 100 procent i postaramy się zwyciężyć&quot; - Tomasz Hajto. Co ciekawe sytuacja jeśli chodzi o falstart w lidze powtarza się z ubiegłego roku, Zabrzanie zdołali wygrać wtedy dopiero w...4 kolejce, mam nadzieję, że jutro będzie tak samo !
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Arka Gdynia - Lech Poznań Typ:2 Kurs:2.00 BetGun

Już dzisiaj w Gdyni w ramach 4 kolejki Polskiej Ekstraklasy odbędzie się tradycyjny mecz przyjaźni czyli pojedynek Arki Gdynia z Lechem Poznań. Mimo, że będzie to mecz przyjaźni czyli klubów mających ze sobą &#39;zgody&#39; to na boisku i ławkach trenerskich tak miło już nie będzie. Obecny trener Arki Czesław Michniewicz czyli polski Mourinho nie tak dawno był jeszcze trenerem dzisiejszych rywali Arki. W drużynie gospodarzy grają również byli zawodnicy poznańskiej lokomotywy Zbigniew Zakrzewski i Marcin Wachowicz. Wszyscy eksperci czyli dziennikarze, bukmacherzy więcej szans dają w tym meczu Lechowi i w pełni się z tym zgadzam. Kolejorz jest pozytywnie naładowany awansem do kolejnej rundy pucharu UEFA, a w lidze również świetnie sobie radzi. Lechici źle zaczęli ten sezon, bo od porażki z GKS Bełchatów 2:3. Mimo, że Lech dwukrotnie prowadził w tym meczu i miał zdecydowaną przewagę. Później przyszedł jednak genialny występ w meczu z Zurychem i wygrana na Bułgarskiej 6:0. W dwóch kolejnych spotkaniach tym razem w Ekstraklasie były zwycięstwa 3:0 z Jagiellonią [wyjazd] i Górnikiem Zabrze [dom]. W tygodniu Kolejorz grał rewanż z Zurychem i zremisował w Szwajcarii 0:0. Arka niespodziewanie dobrze rozpoczęła ten sezon. W pierwszej kolejce remis 1:1 z Jagiellonią. Potem przyszły dwa zwycięstwa w meczach z Górnikiem Zabrze [dom] i z Piastem [wyjazd]. Myślę, że w Gdyni zobaczymy naprawdę dobry mecz, w którym padnie wiele goli, a ostatecznie spotkanie wygra Lech. Vamos Kolejorz.
 
grzes1ek 0

grzes1ek

Użytkownik
Wielu z was typuję bardzo ostrożnie w meczu Górnika z Legią 1X i jest to dobra propozycja ja jednak pokuszę się o ryzykowniejszy typ w tym spotkaniu.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1 2.90 Expekt

Jak nie teraz to kiedy ? Jak nie z Legią to z kim ? Zabrzanie fatalnie rozpoczęli sezon, jak do tej pory mają na koncie tylko 1 pkt a przecież przed sezonem zakładano miejsce minimum 5. Nic więc dziwnego, że atmosfera wokół klubu jest napięta i gorąca. Górnik ma znakomitą okazję, aby wreszcie zdobyć pierwszą bramek i pierwsze 3 oczka z kilku powodów. W ten weekend jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce obchodzi 60 -lecie istnienia klubu, więc zwycięstwo byłoby znakomitym ukoronowaniem tego jubileuszu. Legia nie prezentuję się znaczenie lepiej od Zabrzan, grają według mnie totalną żenadę. W rewanżowym spotkaniu z FK Moskwa nie moglem nawet do końca wytrzymać przed telewizorem bo nie dało się tej kopaniny oglądać i jak można się domyślić stołeczni nie potrafili nawet podjąć walki z FK, które również nie zachwyca swoją grą, ale jak widać na Legię to wystarczyło. Kolejny powód to gra Legionistów na wyjeździe, zarówno w pucharach jak i w lidze nie potrafili zdobyć na razie żadnego punktu. Dodatkowo zespół trapiony jest przez wiele kontuzji. Piłkarze Górnika przystąpią do tego meczu niezwykle zmotywowani. &quot;Apeluję jednak do kibiców, aby w trakcie meczu z Legią dali nam kolejną szansę i byli naszym dwunastym, a nawet trzynastym zawodnikiem. Przyrzekam, że my piłkarze damy z siebie więcej niż 100 procent i postaramy się zwyciężyć&quot; - Tomasz Hajto. Co ciekawe sytuacja jeśli chodzi o falstart w lidze powtarza się z ubiegłego roku, Zabrzanie zdołali wygrać wtedy dopiero w...4 kolejce, mam nadzieję, że jutro będzie tak samo !

Zgadza się, jako wieloletni kibic Górnika będący na każdym meczu i codziennie odwiedzający stronę info o swoim klubie powiem ze Górnik musi dzis wygrać ten mecz. NIe ma co ukrywać atmosfera nie jest za dobra, tylko 1 punkt i jeszcze nie strzeliliśmy żadnej bramki, ale no właśnie ale dziś na stadion w Zabrzu zawita Legia, za którą kibice baaaaaaaaaardzo nie przepadają, na Roosevelta ma byc ok 15 tysięcy kibiców Górnika i pewnie pokaże się kilku z Legii ale tylko chyba tylko kilku przy takiej grze i gwizdach w Moskwie chyba nie ma sensu jeździć za swoją drużyną.
W Górniku liczę na przełamanie w końcu Pitrego i Zahorskiego. Wieczorek(trener zabrzan) ostatnio został poproszony o wyjaśnienie takiego stanu, i mówił że pod kątem przygotowania fizycznego druzyna jest bardzo dobrze przygotowana ale coś siedzi w nogach i głowach piłkarzy, możliwe że jest to presja na osiągnięcie piątego wymaganego przez zarząd i sponsora miejsca na koniec sezonu. Trener zabrzan, również bierze na siebie odpowiedzialność za wyniki ale dodaje zaraz aby dac spokój piłkarzom, żeby w końcu rozluźnieni wyszli na boisko stać ich na zwycięstwo w dzisiejszym meczutym bardziej że Górnik ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy, w tym prawgo obrońce lubiącego grę ofensywną Rivasa oraz środkowego ofensywnego pomocnika, który w drużynie w sparingach spisywał się bardzo dobrze. Markovsky to brazylijczyk z polskimi korzeniami i możliwe że dziś zagra u boku Jurka Brzęczka a może nawet zastąpi rozgrywającego Górnika, któremu ostatnio się nie wiedzie. Obaj zagraniczni zawodnicy mają małe zaległości w grze i przygotowaniu także nie wiadomo czy dziś wystąpią od początku ale swoją szansę dziś napewno dostaną.
Legia = szpital &quot;Z powodu kontuzji na boisku na pewno nie pojawią się Dickson Choto oraz Bartłomiej Grzelak. Pod znakiem zapytania stoi również gra Sebastiana Szałachowskiego. Trener Jan Urban nie będzie mógł również jeszcze skorzystać z Inakiego Astiza, który w tygodniu wrócił do Warszawy po tym jak nie udało mu się wywalczyć miejsca w składzie Osasuny. W kadrze meczowej znalazło się miejsce dla jednego z trzech hiszpańskich zawodników, którzy dołączyli do drużyny przed sezonem. Szansę występu być może otrzyma Tito.&quot;

Pamiętam mecz 2 sezony temu, kiedy Górnik walczył o utrzymanie, do zabrza miała zawitać Legia, która jak zwykle walczyła o mistrzostwo, ale wtedy za bardzo jej nie szło, Górnik był bodajże po 3 porażkach, ze strony kibiców było czuć presje wygranej i Górnik wtedy wygrał i to grając w 10. Legia jest w gorszej sytuacji niż wtedy, gra gorzej, i ma większe absencje, w Górniku wtedy nie grali za dobrzy piłkarze a jednak się udało, dziś też się uda i Górnik wygra.

Górnik Zabrze - Legia warszawa
TYP 1
Kurs 2.90 Expekt
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Górnik - Legia
Górnik to nie jest wielki zespół o czym każdy dobrze wie. Trener Wieczorek może i ma jakąś koncepcje gry dla swojego zespołu ale jak skuteczną przekonaliśmy się gdy prowadził Korone. Albo zespół spalał się psychicznie albo przez długi okres nie potrafił wygrać. Teraz z Legią mają się przełamać? Nie sądze. Zahorski (który co najwyżej może zamykać pierwszą dziesiątkę polskich napastników) zapomniał co to znaczy kopnąć piłkę tak żeby znalazła się w siatce. W obu zespołach średnie braki kadrowe (w Legii troche wieksze chyba) wiec widowiska nie bedzie. Pozatym trenerzy walczą o posadę stąd biorąc na uwagę ambicje to plus dla Urbana. Co prawda jest mistrzem w tłumaczeniu się z niewykonanych zadań ale jednak jest moim zdaniem bardziej odpowiedzialny od Wieczorka.
To co wyżej napisałem to raczej jest piłkarska prawda nie argumenty ale ten mecz jest nadmuchany jako że Górnik pod niebiosa się wyniesie a w rzeczywistości może być już inaczej. Mnie pachnie zwycięstwem Legii.

Typ: Legia
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik

Cracovia Krakow - Wisla Krakow (under/over 2.5)
Kurs: 1.95
Już dzisiaj, wielkie derby Krakowa. Mowa o pojedynku dwóch znienawidzonych ekip - Cracovii i Wiśle. Tak jak i na trybunach, tak i na boisku powinno być bardzo ciekawie. Szkoleniowiec &quot;Pasów&quot; - Stefan Majewski, zapewne postawi na taktykę 4:4:2, z Dudzicem i Moskałą w ataku. Co jest siłą Cracovii? W miarę dobry środek obrony - Karwan + świeżo upieczony reprezentant Polski - Polczak, no i połączenie ataku (doświadczenie+rutyna) - wspomniani - Moskała oraz Dudzic.
W Wiśle nastroje wyśmienite, choć po losowaniu P.UEFA - krótko mówiąc uśmiechy znikły z twarzy zawodników. W tabeli Wiślacy liderują, i są w stanie obronić tytuł Mistrza Polski. Przeciwko Cracovii nie zagrają Głowacki oraz Sobolewski co uważam za dużą stratę. Do zdrowia powracają - Diaz i Cantoro. Oba kluby preferują ofensywny styl gry, tak więc myślę, że over 2.5 powinien spokojnie wejść.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Dziś trzy ciekawie zapowiadające się mecze, ktore spróbuję zagrać na triplu za lekką stawkę ;)

Górnik niczego specjalnego na starcie ligi nie pokazuje, ale mobilizacja na zwycięstwo w tym meczu jest olbrzymia. Podobnie było przed tygodniem w Gdansku i Lechia wygrała 2-0... wczoraj podobna sytuacja miala miejsce w Białymstoku i Jaga wygrała 2-0... czy w Zabrzu dojdzie do analogicznej sytuacji ? Legia jest trudniejszym przeciwnikiem od Cracovii czy Piasta, ale Legia wyraznie nie zaskoczyła na odpowiednie tryby i wydaje mi się, ze w meczu z Górnikem takze nie zaskoczy. Legii dobrze moze posluzyc przerwa na mecze reprezentacyjne, gdzie trener Urban (o ile nie zostanie zwolniony) będzie mial do dyspozycji więkzsosc swoich graczy, a na dodatek i Hiszpanie powinni byc gotowi po tej przerwie do gry. Jednakze dzis chyba czas na zwycięstwo Górnika. Moze nie jakies okazałe, ale trzy punkty zostaną w Zabrzu. Ewentualnie typ mozna podeprzec remisem.

Mecz Arki z Lechem będzie rozgrywany jakby w cieniu klasyku Górnik - Legia oraz derbów Krakowa. Jednakze nie oznacza to, ze będzie stał na słabszym poziomie, ba... moze byc nawet tak, ze najlepsze widowisko pilkarskie będą oglądali wlasnie kibice w Gdyni. Arka jak i Lech to druzyny prezentujące ładny dla oka ofensywny futbol. Na trybunach bedzie panowala przyjazna atmosfera, a więc pilkarzom nie pozostaje nic innego jak uswietnic to widowisko kilkoma bramkami. Wachowicz czy Zakrzewski po stronie Arki, Lewandowski, Rengifo czy chociazby Piotrek Reiss to największe &quot;żądła&quot; obu druzyn. Uwazam, że oni wspomagani przez partnerów ze swoich druzyn stworzą ciekawe widowisko, ktore będzie obfitowało w bramki.

Cracovia - Wisła... cóż można powiedzieć o tym meczu... Wisła po wygranej z Barcą stała się zdecydowanym faworytem derbów i kursy na wygraną Białej Gwiazdy mozna powiedziec lecą na łeb na szyję. Wisła po wygranej z Blaugraną moze dostac swego rodzaju powera i pewnie ograc Cracovię, ale jestem zdania, ze Pasy przed Wisłą się na pewno nie położą i przynajmniej jedną bramkę w tych derbach zdobędą. Liczę na to, ze nie będzie to mecz underowy jak to ma miejsce w większosci derbowych pojedynkow, ale moze będziemy mieli tutaj cos w stylu inauguracyjnych sezon derby Warszawy a więc sporo bramek i w sumie niezly mecz. Cracovia jesli chce rządic w Krakowie to musi się otworzyc a to zaowocuje duzą iloscią miejsca do gry ofensywnej zarowno dla jednych jak i drugich, a co za tym idzie do stwarzania sytuacji podbramkowych. Uwazam więc, ze over 2,5 wbrew statystykom jest tutaj realny.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1x - 1,49
Arka Gdynia - Lech Poznań over 2,5 - 1,80
Cracovia Kraków - Wisła Kraków over 2,5 - 1,95
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
mniam
tak jak mówiłem Górnik wielkim zespołem nie jest. Dziś pokazał... sorka. nic nie pokazał. Tak jak też mówiłem trzeba uważać i docenić Arkę.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ta kolejka pokazała że naszej ligi nie opłaca się typować. Nawet Wisła,masakra ????
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Mozna było ładnie zarobic chocby na overze w meczu Polonii ze Śląskiem czy wygranej Jagi z Piastem. Dzis wygrana Legii w sumie zaskoczeniem byc nie mogła, choc rozmiary juz na pewno tak. Wisla ? Faktycznie wydawalo się, ze będzie naladowana po meczu z Barcą, ale jak widac derby rządą się swoimi prawami. Arka - Lech ? Arka gra ładny ofensywny futbol i nawet Lech jej nie straszny. Takze niespodzianki super tutaj nie ma. Moze i rozmiary zwyciestw np. Bytomia 4-1 czy Odry 3-0 oraz ŁKS-u 0-2 są niespodziankami, ale bez tego piłka nożna nie miałaby sensu.

Na polskiej lidze mozna zarabiac pieniądze, ale trzeba grac z głową. Osobiscie mogę powiedziec, ze przed tygodniem ładnie się na polskiej lidze wzbogaciłem, ale teraz sporo straciłem. Nie oznacza to jednak, ze zrezygnuje z obstawiania naszej rodzimej piłki ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom