>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

33 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 09.05-12.05. 2014

R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Panowie, to jest skandal. To co grało Zagłębie Lubin przeszło najśmielsze oczekiwania. Drużyna z takimi kontraktami wysokimi, z nie tak słabym trenerem przegrywa przez większość spotkania, a grają sparingowo na luzie. Jeszcze jak usłyszałem komentatora, że Miedziani dobrze weszli w drugą połowę, to o mało co nie spadłem z krzesła. Rozumiem, że to jest polska liga, ale jak z 23 strzałów tylko 4, słownie CZTERY lecą w światło bramki (środek bramki), to o czym my w ogóle mówimy?

Spodziewałem się całkiem innego spotkania. Postawiłem osobiście na over 3,5, choć już paradoksalnie po pierwszej bramce wiedziałem, że go nie będzie. Dlatego skupiłem się na grze gości.

Mam nadzieje, że następny mecz wynagrodzi nam trudy oglądania rodzimej ligi.
W Zagłębiu jest ten problem że zawodnicy mają za dobrze, klub z takim budżetem i z taką bazą treningową powinien walczyć o pierwszą trójkę w każdym sezonie czy próbować coś zwojować w LE, a nie bronic się przed spadkiem. Licze na to że spadną, może jak klub znajdzie się w drugiej lidze coś się zmieni chociaż osobiscie w to wątpie.
Podobno już Lenczyk jest zwolniony. Nowym będzie Stokowiec.
Zostały im 4 spotkania i sytuacja jest dramatyczna już, bo ekipy odjeżdzają, a Zagłębie w tej chwili to zespół gwiazdek, które nie potrafią spiąć tyłków, bo mają wyrypane na miasto i na kibiców, bo kasa się zgadza.
 
E 40

edson17

Użytkownik
Nie myślałem, ze Legia aż tak stłamsi Wisłe.. postawiłem BTS, a tu chyba nie ma co o tym myśleć..Wisła bez pomysłu.. miazga, miazga po prostu.
 
P 18

pivosh92

Użytkownik
Strata bramki ich niesamowicie zabiła... Do 15-20 minuty grali nieźle, choć już wtedy było widać, że obrona nic nie gra. Brak Głowy i Bunozy jeszcze długo będzie odbijał się czkawką.
Ciekawi mnie, dlaczego Smuda kiepską grę Nalepy zauważył dopiero w 60 minucie, a nie już w przerwie? Gdyby ich odpowiednio zmotywował i wprowadził spokój w postaci Dudki w przerwie można by spokojnie zagrać na remis, bo w przodzie szło przyzwoicie, tylko było widać już brak motywacji i ambicji.
 
kamlot 52

kamlot

Użytkownik
No i Legia Warszawa poniekąd uratowała nam wieczór, jeśli chodzi o oglądalność. Sam poszedłem za głosem forum i postawiłem na rożne, które weszły już praktycznie w pierwszej połowie, ale nie w tym rzecz.
Gospodarze pokazali jak na polskie warunki bardzo dobry futbol. Kontrast pomiędzy tym meczem, a tym w Białymstoku był przeogromny. Legia była do bólu skuteczna, zwłaszcza w pierwszej połowie. Najważniejsze, że już po tym jak było wiadomo kto wygra mecz, dalej oglądaliśmy gospodarzy nastawionych na ofensywę, dzięki czemu na prawdę dało się to oglądać. Oczywiście duża w tym zasługa pary stoperów w postaci Nalepy i Czekaja, którzy obijali się o siebie jak tylko nadarzyła się do tego okazja. Dopiero jak Dudka przeszedł na miejsce Nalepy widzieliśmy trochę spokojniejszą grę w obronie, jednak ciężko też tak oceniać pod tym względem, jeśli już było o ile się nie mylę 4:0.
Wisła Kraków siadła spowrotem na cztery litery. Teraz jednak mają, przynajmniej na papierze, łatwy terminarz i jeszcze mogą namieszać w tej lidze. Na pewno pomoże powrót Głowy, być może już w następnym tygodniu.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Bardzo ważny mecz dla Lecha - tak, mówi się tak teraz o każdym bo do końca sezonu zostało 5 kolejek - po tym meczu będzie już tylko 12 punktów do zdobycia - a więc jedynym celem dla Lecha jest zwycięstwo, ale...
Lech nie ma Teodorczyka - nie trenował cały tydzień - więc i na mecz nie będzie gotowy. Hammalainen - z którym nie wiadomo co zrobic? Czy wystawic go na szpicy i stracic najważniejsze ogniwo bliżej środka pola - czy pograc od początku Małolatami - Formellą lub Kownackim. - Objawia się krótka ławka - zaczynają się problemy.
Nie ma Teodorczyka. Nie zagrają też za kartki: Kotorowski, którego zastąpi najpewniej Gostomski oraz Wołąkiewicz.
W Zabrzu z ostatniego spotkania wygranego u siebie zabraknie tylko Szymona Drewniaka.
Wiem, Lech u siebie gra ofensywnie, próbuje utrzymywac się przy piłce - prowadzic grę. Ale ostatni mecz w Bydgoszczy pokazuje, że Lecha dopadły w końcu jakieś problemy - męczą się ze swoją grą. Z drugiej strony Górnik Zabrze, który wreszcie się przełamał, który jest w pełni zdrowy i ze sporymi szansami na trzecie miejsce w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2013/2014.
Górnik Zabrze +2.0 ▶ 1.45 Marathonbet ✅
Górnik Zabrze +1.5 ▶ 1.80 Marathonbet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Krótko z mojej strony na temat meczu w Szczecinie pomiędzy Pogonią, a Lechią. Nie mam zbytnio dużo czasu na głębszą analizę, więc do rzeczy.Pogoń wpadła w nienajlepszym momencie w dołek, kiedy trzeba bić się i walczyć o miejsce gwarantujące LE. Pierwsze oznaki słabej gry zobaczyliśmy podczas spotkania z Górnikiem, który zakończył się remisem 2:2 , a lepsze wrażenie na boisku zrobili dla mnie goście. W Krakowie kompromitacja i porażka z Wisłą 5:0, która wczoraj w tym samym stosunku uległa Legii w Warszawie. Nie napawa to optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem. Lechia pomimo porażki z Legią i remisie z Ruchem w Chorzowie w obu tych pojedynkach była drużyną dominującą i sprawiającą lepsze wrażenie na boisku, brakowało wykończenia akcji i przede wszystkim szczęścia. Po odejściu Probierza, który był tylko kulą u nogi w Lechii, zespół zaczął grać o wiele lepiej i efektem był szczęśliwy awans do czołowej 8. Gdańszczanie, jeśli myślą jeszcze o LE muszą zacząć w końcu wygrywać, mają duży potencjał w ofensywie, dobrze na boisku prezentują się Makuszewski, czy Grzelczak, więc w Szczecinie powinni w końcu coś ustrzelić, bo obrona Pogoni w ostatnim czasie pozostawia też wiele do życzenia. Do podstawowego składu Portowców powróci pewnie Akahoshi, którego brak w ostatnich spotkaniach był bardzo widoczny i na pewno pomoże w ofensywie. O kolejne bramki postara się na pewno Marcin Robak, który przewodzi w klasyfikacji króla strzelców i będzie chciał poprawić swoją zdobycz bramkową. Moim zdaniem, podobnie jak ostatnio w Gdańsku, wszystkei znaki na niebie i ziemii wskazują na over bramkowy. Dwie dobrze radzące sobie w ofensywie zespoły i o wiele gorzej w obronie, więc emocje powinniśmy mieć zapewnione. Typowaniem zwycięscy się nie podejmuję, jeśli Lechia w końcu się odblokuję to może zrewanżować się Pogonii za ostatnią porażkę w ostatnich minutach w Gdańsku 2:3. Ale to zostawiam i główny mój typ kieruje na bramki. Powodzenia

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk Over 2.5 2.15 Pinnacle Sports⛔
Cała 2 połowa....
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Korona Kielce vs Podbeskidzie Bielsko Biała
Rożne Over 10.0 @ 1.83 ✅ 15
Rożne Over 11.0 @ 2.30 ✅ 15
bet365​


Powiem od razu bez bicia. Styl Korony bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba, no ale cóż zrobić zapewne nie spadną w tym sezonie , ale zawsze coś w przyszłym mogą zmienić ;).
Do rzeczy. Na dzisiejsze spotkanie proponuję rzuty rożne. Ostatnio spodobał mi się ten sposób i można sporo zarobić (kto odwiedza mój temat widzi). Więc przejdzmy do statystyk, bo to one oddają najlepiej rzuty rożne.
H2H: (3 mecze) 3 z 3
Korona Kielce vs Podbeskidzie B-B --&gt; 18
Podbeskidzie B-B vs Korona Kielce --&gt; 14
Podbeskidzie B-B vs Korona Kielce --&gt; 11

Korona u siebie (5 spotkań): --&gt; 4 z 5
Korona Kielce vs Widzew Łódź --&gt; 11
Korona Kielce vs Cracovia --&gt; 5
Korona Kielce vs Pogoń Szczecin --&gt; 15
Korona Kielce vs Zawisza Bydgoszcz --&gt; 12
Korona Kielce vs Lechia Gdańsk --&gt; 11

PBB wyjazd(5 spotkań) --&gt; 3 z 5
Cracovia vs Podbeskidzie B-B --&gt; 15
Wisła Kraków vs Podbeskidzie B-B --&gt; 8
Ruch Chorzów vs Podbeskidzie B-B --&gt; 9
Lech Poznań vs Podbeskidzie B-B --&gt; 12
Piast Gliwice vs Podbeskidzie B-B --&gt; 14

Skłoniłbym się ku opinii, że kto dzisiaj złapie 3 punkty już na 90% zostaje w lidze. Będzie walka to nie ulega wątpliwości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Coś słabiutko w tej kolejce z frekwencją na forum. Szkoda typu na over bramkowy w meczu Pogonii z Lechią, gdzie przez całą 2 połowe obydwie drużyny nie potrafiły strzelić kolejnych bramek a sytuacji nie brakowało. No cóż to próbujemy dalej. Jak lecimy z overami to lecimyu do końca, bo na prawdę warto próbować, a na pewno po kursach powyżej 2.00, a widać po ostatnich kolejkach, że w niemal każdym spotkaniu nie brakuje bramek. Dzisiaj we Wrocławiu Śląsk podejmuje Widzew, który w ostatnim czasie zrobił spore postępy i ich gra wygląda nieco lepiej. Niestety problemem Łodzian jest gra na wyjeździe, gdzie przez całą rundę zdołali wywalczyć tylko 2 pkt i aż 14 razy schodzili z boiska pokonani. Jednak przed Widzewem szansa na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli i zbliżenie się do Cracovii na zaledwie 2 pkt. Będzie o to trudno, Śląsk może w ostatnim czasie nie porywa swoją grą, ale pkt, a 2 ostatnie spotkania na własnym terenie wygrali. Możliwę, że będzie to ostatnia szansa przed Widzewem na utrzymanie w lidze, nie ma juz kalkulacji, trzeba wyjść na boiski, zagrać ofensywnie i dawać z siebie wszystko. Możliwę, że zobaczymy podobny scenariusz jak w Kielcach, czyli sporą liczbę bramek. Śląsk też liczy na przełamianie i większą skuteczność, a potencjał w obydwu zespołach w postaci Paixao czy Cetnarskiego(prawdopodobnie zagra) na pewno spory. Moim zdaniem, 33 kolejkę, która obfituję w bramki, powinna zostać również potwierdzona dobrą skutecznością obydwu zespołów, a więc czemu po raz kolejny nei spróbować i nie zagrać na over? Kurs na Śląsk moim zdaniem bardzo niski, Widzew gra ostatnio lepiej, więc stać ich na wywiezienie pkt z Wrocławia.
Over 2.5 2.09 Pinnacle Sports⛔
Widzew +0.5 2.36 Pinnacle Sports⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Śląsk Wrocław vs Widzew Łódź
Śląsk Over 1.5 @ 1.80 bet365 ⛔
Śląsk Over 2.5 @ 3.50 bet365 ⛔
F. Paixao GOL @ 4.00 betsafe ⛔
R. Pich GOL @ 5.00 betsafe ⛔


To ja może dorzucę swoje 3 grosze. Samo spotkanie obejrzę z trybun dlatego coś , żeby sięlepiej oglądało :p.
Otóż jeśli chodzi o Śląsk. Zmiana trenera = zmiana gry w przypadku Śląska. Trener poukładał obronę. Kapitalnie prezentuje się ostatnio Grodzicki, świetnie Zieliński, coraz lepiej Dudu, no i Kokoszka, to jest taki piłkarz, któremu mówiąc wprost nie ufam, potrafi zagrać mecz świetnie , ale potem potrafi coś zrobić tj faul, kartka, czerwona(jak z Koroną i karny) i ten zawodnik dziś nie zagra. Na pewno będzie to minus dla Śląska, bo jednak linia obrony przez kilka spotkan grała ze sobą i grała bardzo dobrze. Dziś w miejsce Kokoszki zobaczymy Pawelca lub Calahorro, moim zdaniem będzie to jednak Hiszpan. Mimo błędu z PBB , gdzie piłka go przelobowała rozegrał dobre spotkanie. Co do Pawelca powrót do 18 meczowej od 2-spotkań , długo zmagał się z urazem, operacja i rehabilitacja, dlatego nie sądze, żeby zagrał od 1 minuty, może wejdzie koło 60-70, ale nie od początku.
Tak dla lepszego oglądania pogram na strzelców.
Wybieram Roberta Picha, coraz lepsza forma i powinien wyjść od 1 minuty.
Drugim jest Flavio, który ma 2-3 sytuacje w meczu, musi się przełamać.
Co do zdobywania bramek to jak wspomniałem Śląsk ma multum okazji, nie strzela. W poprzednim meczu u Siebie z Zagłębiem, dosłownie Lubin był stłamszony, Orest postawił autobus jak to miał w zwyczaju ;). Śląsk miał tak lekko licząc 4 okazje do strzelenia gola i gdyby nie Rodic byłoby 2,3 do 0.
Tutaj w bramce Widzewa Wolański, fajny chłopak widać, że się rozwija, nie popełnia też błędów, jednak linia obrony Widzewa nie jest jeszcze do końca opanowana i zdarzają się im minimalne, ale błędy.
Jak już napisałem nie zagra Kokoszka za kartki.
W zespole Widzewa kontuzjowani są natomiast Veljko Batrović i Alen Melunović, których zabraknie w potyczce we Wrocławiu. Być może do składu wrócą Jonatan de Amo lub Yani Urdinov.
Dodatkowo powinienem stwierdzić na początek i to jest dla mnie najważniejsze w tym typie. Widzew to ekipa własnego podwórka. Wystarczy spojrzeć na tabelę uwzględniającą mecze wyjazdowe i Widzew jest ostatni.
Dwa remisy i 14 porażek, bilans 10:35 w bramkach co daje ponad 2 stracone na mecz (16 spotkań).
A i mój ostatni argument. Śląsk przy dzisiejszym zwycięstwie ma 24 punkty. Widzew - 15, Zagłębie 16. 8 punktów przewagi na 4 kolejki. Czyli Zagłębie musiałoby zdobyć 9 (mieć 25, Śląsk ma lepszy bilans z nimi), a Widzew 10 pkt(25, także lepszy bilans).
Powoduje to, że po tym spotkaniu Śląsk może już być pewny utrzymania zwłaszcza, że przed nimi za tydzień mecz u Sb z P. B-B, którego też nie powinni przegrać.
Składy:
Śląsk Wrocław: Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Pawelec, Dudu - Hateley, Stevanović - Machaj, Mila, F. Paixao - M. Paixao
Widzew Łódź: Wolański – Leimonas, Augustyniak, Nowak, Mroziński – Kasprzak, Okachi – Alex Bruno, Cetnarski, Kaczmarek – E. Visnakovs
e: sklady wyjsciowe ;)
EDIT: Kurcze szkoda, że się nie udało przynajmniej te 2 gole Śląska. Wolański kozak ładnie obronił ten strzał Flavio z początku meczu ;). Widzew nie źle gra szkoda, że koniec sezonu i małe szanse na utrzymanie, ale niech walczą, może sięudać.
 
Do góry Bottom