>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

29 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 03.05.2012

Status
Zamknięty.
sylaaa 5

sylaaa

Użytkownik
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Niebywała końcówka sezonu w wykonaniu Lecha Poznań, udowodniła tylko, że chcieć, to móc.
Aktualnie tracą jedynie 2 punkty do lidera, walczą o majstra! Patrząc w przeszłość, za czasu Bakero szanse na cokolwiek były niewielkie..
a jednak, zła karta się odwróciła.
Dzisiaj będzie przede wszystkim pożegnanie kibiców na własnym stadionie Rudneva.
Pomijając kwestie czysto sentymentalne, co według mnie jest normalne na zachodzie, gdzie głównie gra się dla kibica, Lech ma przed sobą dwie ostatnie kolejki; jeśli będzie grał, tak jak ostatnio, sezon zakończy niebywale wysoko. Wypada to wykorzystać, patrząc na ostatnią formę gości.
A dodam, że jeszcze 7 kolejek temu, Podbeskidzie wyprzedało Lecha w tabeli.
Dotyczyłam się, że &#39;w porównaniu do poprzedniego meczu kadra Lecha będzie dużo silniejsza. Do zdrowia wrócił już Luis Henriquez, a kary za kartki odbyli Hubert Wołąkiewicz i Artiom Rudnev. Zabraknie więc tylko Manuel Arboledy i Siergieja Kriwca. W ekipie z Bielska-Białej nie wystąpi kontuzjowany Juraj Dancik.&#39;
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Wynik: 1:0
Typ: 2 DNB

Kurs: 1.40


Legia w meczach o wszystko zawsze grała dobrze. Zawsze potrafiła dopiąć swego i dzisiaj wydaje mi się, że również tak będzie. Wiele wskazuje na to, że podczas czwartkowego meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa ustanowiony zostanie rekord frekwencji na PGE Arena w rundzie wiosennej. Spodziewana liczba - to ponad 20 tysięcy kibiców! Sprawa meczu nie jest prosta. Tylko jednego punktu w dwóch ostatnich meczach potrzebują piłkarze Lechii, aby utrzymać się w T-Mobile Ekstraklasie. Legia walczy o mistrza, mecz zapowiada się niezwykle otwarty, jak napisał jeden z kolegów. W zespole Legii doskonałe nastroje, bowiem wczoraj odbyło się podanie nazwisk na Euro 2012. Trzech legionistów znalazło się w szerokiej 26-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy, którą ogłosił selekcjoner Franciszek Smuda. Szansę na występ na Euro mają Jakub Wawrzyniak, Rafał Wolski i Michał Kucharczyk. Na tę chwilę legioniści jeszcze wszystko mają w swoich rękach. Prowadzą w tabeli ekstraklasy i jeśli w ostatnich dwóch kolejkach odniosą zwycięstwa, z całą pewnością ich pozycja nie ulegnie już zmianie. Nie można zmarnować takiej szansy. W drużynie Legii zagrożeni wykluczającą kartką będą Iñaki Astiz, Danijel Ljuboja, Michał Żyro i Miroslav Radović. Muszą oni bardzo uważać, bo ostatnia decydująca kolejka już za 3 dni. Wśród gości na indywidualne upomnienia od sędziego uważać będą musieli Krzysztof Bąk, Tomasz Dawidowski, Paweł Nowak, Łukasz Surma i Abdou Razack Traoré. Jest szansa, że z Lechią zagra Rafał Wolski, który po kontuzji wznowił już treningi. Na pewno nie wystąpi natomiast inny rekonwalescent (legionista) Michal Hubnik.Trzymam kciuki za moją drużynę i pogram 2 DNB na Legię, co jest dość pewnym rozwiązaniem na to spotkanie i nie sądzę abyśmy byli świadkami sensacji i wygranej gospodarzy. Do tego obowiązkowo RUCH!
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
Kurs jak dla mnie adekwatny więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi.Myślałeś,że dadzą 2,5 na nich czy jak?Co jak co,ale Korona ma przynajmniej w sobie wolę walki oraz niemałą motywację a nie jak te gwiazdeczki w &quot;większych&quot; klubach polskich przez których nieraz się już ludzie przejechali.
nie musisz mi przedstawiac mojej druzyny ;) ale w naszej lidze nie zawsze graja pilkarze (mecz z ZL) oczywiscie sercem jestem za korona ale kurs 1.45 nie warty ryzyka.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
zwycięstwa to większości zasługa przeciwnika, któremu nie chciało sie grać. Tak jak przed kilkoma dniami z Zagłębiem, troche ambicji przeciwnika i Śląsk miałby minimum dwa oczka mniej w tabeli
Nie rozumiem, o czym mówisz, bo tradycyjnie oglądałem mecz Śląska i jakieś dziwne aluzje są nie na miejscu, bo na 100% Zagłębie walczyło ambitnie, o czym świadczy chociażby końcówka, gdzie gra toczyła się pod polem karnym Wrocławian z kilkoma szansami na wyrównanie... Z resztą w przekroju całego spotkania nie po raz 1. jednym z najlepszych zawodników na boisku był Kelemen, a to o czymś świadczy, no ale mniejsza z tym;)
Cracovia (zapewne tylko przez najbliższe kilka tygodni 1.ligowiec - Nieciecza ?) podejmuje na swoim boisku 1 z 5 kandydatów do tytułu Mistrza Polski - Ruch Chorzów:?
&quot;Cracovia w czwartek zagra osłabiona brakiem kontuzjowanych Alexandru Suvorova, Krzysztofa Nykiela i Andraża Struny. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy Saidiego Ntibazonkizy i Koena van der Biezena.
Ruch wystąpi bez dwóch zawodników. Trener Waldemar Fornalik nie będzie mógł skorzystać z usług Żeljko Djokicia i Marcina Malinowskiego.&quot;
Skoro oni już spadli, Ruch walczy to już jest wystarczający argument (patrz Widzew-Lechia). No ale... Cracovia przez cały sezon gra bardzo słabo, w przeciwieństwie do Chorzowian, którzy grali w finale PP, a teraz ciągle mają szanse na MP. Szczególnie w ataku gra Ruchu może się podobać, a tacy zawodnicy jak Piech, czy Jankowski zapewne po sezonie zasilą kasę chorzowską o kilka milionów złotych;)
Dodatkowo Ruchowi Cracovia ostatnio wyjątkowo &quot;leży&quot;, bo Niebiescy wygrali z Pasami 9 z 11 ostatnich pojedynków (9-2-0 bramki 22:6).
W jakiejś &quot;normalnej&quot; lidze typu Serie A kurs na Ruch w takiej sytuacji byłby w granicach 1.30, o czym wspominali już wcześniej koledzy, a tu mamy ciągle Ruch @ 1.83✅ WilliamHill, więc zagrać wypada...
Najlepiej niech kupią sobie jeszcze kibiców...
W Krakowie spora część kibiców jest &quot;kupionych&quot;, ale to nie miejsce na takie rozkminki... No jeśli nie przejmą Niecieczy, to przecież zawsze ktoś może nie dostać licencji,,,
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
W 606

wanderlei

Użytkownik
Cracovia (zapewne tylko przez najbliższe kilka tygodni 1.ligowiec - Nieciecza ?) podejmuje na swoim boisku 1 z 5 kandydatów do tytułu Mistrza Polski - Ruch Chorzów:?
Ruch @ 1.83 WilliamHill, więc zagrać wypada...
W naziemnym Hillu nawet 1,90.
A co do kupowania licencji to to jest totalne frajerstwo....
Spadał Widzew ŁKS Pogoń nikt nie kupował licencji tylko grał walczył żeby wrócić.
Najlepiej niech kupią sobie jeszcze kibiców...
Wiadomo juz jak będzie sie klub nazywał??
Bruk Bet Kraków czy Cracovia Nieciecza??
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Ruch Ruch i Ruch. Daj wam Bóg, aby wygrał... Ale już i w ostatnim pojedynku z ŁKS-em powinno być pewne zwycięstwo. I moim zdaniem dlatego dziś mamy taki kurs, a nie inny. Cracovia nie gra już o nic. OK. Ale część piłkarzy może jeszcze zechce się jakoś pokazać. Zapewne nie widzi im się gra na zapleczu ekstraklasy. A wiadomo, że jak się gra na luzie to coś tam może wpaść. Dla Ruchu awans do Europejskich Pucharów będzie zapewne już dużym sukcesem. A puchary da pewnie i 4. miejsce. W tym pomóc może Ruchowi... Widzew który dziś podejmie na Arenie Kielc Koronę.
Mimo, iż jeszcze nie tak dawno stwierdziłem, że Korona będzie już przegrywać tak się nie stało. I zwracam im honor. Wygrali dwa spotkania i nadal liczą się w walce nawet o Mistrza. Wszystko ładnie pięknie, ale jakoś nadal w nich nie wierzę. Widzew już bez spiny, na luzie. Jedyne co im grozi to spadek na 12. miejsce. Liczę, że dziś postarają się trochę bardziej niż w ostatnim spotkaniu z Lechią (o ile tam się w ogóle starali???) i nawet jeśli nie zdołają wygrać to nie przegrają więcej niż dwiema bramkami. Jeśli wytrzymają pierwszą połowę, w drugiej czas będzie gonił Scyzoryków i mogą popełniać błędy. Jak będzie okaże się dziś ok 20.00. Mój typ:


Widzew (+1,5)
@ 1,55 Bet365 ✅
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
Najwazniejsze mecze Ekstraklasy przed nami. Jest wiec w czym wybierac. Oto moje propozycje:

Cracovia - Ruch 2 1,8
Ruch ma niebywala szanse na osiagniecie czegos wielkiego jak za dawnych lat, Cracovia juz spadla pilkarsko ale moze uda sie uratowac najwyzsza klase rozgrywkowo. Dzis gospodarze bez kontuzjowanych Alexandru Suvorova, Krzysztofa Nykiela i Andraża Struny. Niepewne sa wystepy Saidiego Ntibazonkizy i Koena van der Biezena. W Ruchu brak dwojki Djokic, Milanowski. Ruch napewno zaatakuje a Cracovia pilkarsko jest poza ekstraklasa... Spodziewalem sie kursu 1.4 - 1.5 a tu mile zaskoczenie

Lech - Podbeskidzie 1 1.35
Lech imponuje forma. Byli blisko pucharow a sa blisko mistrza. Na pewno nie odpuszcza. Podbeskidzie czasem zaskakiwalo ale dla mnie przy Lechu szans dzis nie maja. Te 1.35 i tak wydaje sie spore. Gornik pokonal 3:0 to i Lech da rade. Chcialem szukac handicapow ale zostane przy zwyciestiwe Lecha, ktory musi to wygrac. Pilkarze wkoncu uwierzyli ze moga cos osiagnac.

Korona - Widzew 1 1.45
Korona gra ambitnie i walecznir. Widzew jakos bez wiekszego starania. Utrzymali sie i powoli mysla o urlopach jak podczas meczu z Lechia. Korona u siebie przycisnie i zakonczy ten mecz na swoja korzysc. Jest szansa w Kielcach na puchary a nawrt na mistrza. Jest o co grac. Wiec odpuscic nie moga.
 
empe92 438

empe92

Użytkownik
Lech – Podbeskidzie
O tym meczu nie trzeba chyba dużo pisać. Rozpędzony Lech nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem Podbeskidzia. Podopieczni Rumaka są niepokonani od 20 marca, kiedy to przegrali z Wisłą w Pucharze Polski. Od tej pory są najskuteczniejszym zespołem Ekstraklasy i w 7 meczach zdobyli 19pkt. Powrócili do walki o mistrzostwo Polski i z pewnością dzisiejszego spotkania nie odpuszczą. Lech gra dobrze w obronie, co pokazuje czyste konto w meczach z Legią i Polonią. Dziś nie powinno być inaczej. Podbeskidzie po utrzymaniu się w lidze wyraźnie spuściło z tonu. Ostatnio wygrali pod koniec marca, od tego czasu zdobyli tylko 1 punkt. W 2 poprzednich meczach tracili po 3 gole – z Wisłą u siebie i z Górnikiem w Zabrzu, dzisiejsza zdobycz Lecha również może oscylować wokół tego wyniku. Lech musi wygrać, Podbeskidzie nie walczy o nic i gra bardzo słabo – wniosek prosty – handi na Lecha.
Lech (-1.5) @ 2.15 bet365 ⛔ 1:0

Lechia – Legia
Dla mnie wyraźnymi faworytami są gracze ze stolicy. Muszą wygrać 2 ostatnie mecze, aby to od nich zależały losy mistrzostwa kraju. Dziś rywal nie jest z najwyższej półki i taką okazję trzeba wykorzystać. Co prawda Legia nie jest w najwyższej formie, gra w kratkę i nawet mogła przegrać w poprzedniej kolejce z Jagiellonią, ale Lechia to jedna z najsłabszych drużyn w stawce i takie zespoły Legia musi pokonywać bez trudu. Lechia wygrała mecz z Widzewem w Łodzi, ale przy takim zaangażowaniu Łodzian nie była to trudna sztuka. Teraz można zagrać juz spokojniej. Gdańszczanie mają 5 punktów przewagi nad ŁKSem, dlatego mogą się czuć dość bezpiecznie. Legia musi się skoncentrować i po prostu wygrać, póki wszystko jest w ich rękach. Lechia zagra osłabiona brakiem dwóch ofensywnych zawodników - kontuzje eliminują z gry Jakuba Koseckiego i Piotra Grzelczaka. Natomiast w Legii pod znakiem zapytania stoi występ Rafała Wolskiego. Spodziewam się dość łatwej wygranej Legii.
Legia (-1 AH) @ 2.50 bet365 ⛔ 1:0

Śląsk – Jagiellonia
Mecz ważny szczególnie dla gospodarzy. Mają tyle samo punktów co Legia i bardzo zależy im na zwycięstwie. Jagiellonia o nic już nie walczy, ale ostatnimi występami pokazuje, że pomimi braku celów na ten sezon zaangażowania odmówić im nie można. Na pewno Śląsk jest faworytem, ale w dzisiejszej konfrontacji nie skreślałbym zespołu gości. Na pewno to Śląsk powiniem zaatakować i przejać inicjatywę w meczu. I to będzie doskonała okazja dla Jagiellonii na wyprowadzanie zabójczych kontr. Jak groźne są takie akcje pokazali na Legii. Przy odrobinie szczęścią wywieźliby z Warszawy 3 punkty. Dziś również mogą być dużym zagrożeniem dla ekipy gospodarzy. Śląsk jest podbudowany zwycięstwem na Zagłębiem Lubin, które w tej rundzie jest jednym z najlepszych ekip w lidze. Teraz przed nimi teoretycznie prostsze zadanie, bo Jagiellonia na wyjazdach nie zachwyca, ale może znów zobaczymy jakąś niespodziankę? Jagiellonia przystąpi do meczu osłabiona brakiem pauzujących za żółte kartki Alexisa Norambueny i Luki Pejovicia. Śląsk równiez w nie najsilniejszym składzie. Ze względów zdrowotnych zagrać nie będą mogli Jarosław Fojut, Sebastian Dudek, Dalibor Stevanović i Łukasz Madej. Pod znakiem zapytania stoi także występ Sebastiana Mili. Do dyspozycji trenera Oresta Lenczyka będą natomiast Mariusz Pawelec i Tadeusz Socha. Dla mnie dobrym rozwiązaniem na ten mecz jest BTS.
BTS @ 1.92 Unibet ✅ 3:1
 
stratus 2,2K

stratus

Użytkownik
Dzisiaj rozegrana zostanie 29ta, przedostatnia kolejka w naszej Ekstraklasie. Co by nie mówić o poziomie to faktem jest, że finisz ligi w trwającym sezonie należy do bardzo ciekawych i emocjonujących, gdzie na dwie kolejki do końca jedyną pewną rzeczą jest spadek do I ligi Cracovii (a czy w niej zagra to już inna sprawa).
Poziom tegorocznych rozgrywek jest bardzo wyrównany (niestety jest to równanie w dół), gdzie każdy może wygrać z każdym efektem tego jest fakt, że jeszcze pięć drużyn ma szansę zdobyć tytuł mistrzowski. Najbliżej tytułu według wielu obserwatorów jest Legia. Moim zdaniem drużyna z takim potencjałem powinna już dawno prowadzić z bezpieczną przewagą punktową i tylko dlatego, że poziom naszej ligi jest jaki jest drużyna, która w ostatnich siedmiu meczach zdołała wygrać tylko raz (2:0z Ruchem), jest wciąż liderem. Podoba mi się stwierdzenie, że jeśli Legia gubi punkty to dlatego, że przeciwnicy zagrali powyżej swoich możliwości albo zabrakło szczęścia a gdy np. Śląsk gubi punkty to pokazuje przez to jaką jest słabą drużyną, a gdy wygrywa to dlatego, że przeciwnicy nie zaprezentowali pełni swoich umiejętności.
Dziś na pierwszy plan wśród typujących z wiadomych względów popularnymi wskazaniami są wygrane faworytów w szczególności Legii i Ruchu. W mojej opinii kursy, które są dostępne w obecnej chwili nie są zbyt wartościowe i warto się zastanowić nad ich opłacalnością. Ciężko jest coś pewnego wybrać w tej kolejce jednak parę betów wygląda dość ciekawie.
Odpuszczę sobie granie po takich kursach na zwycięstwa Legii i Ruchu a zamiast tego poszukam w tych spotkaniach bramek.
W spotkaniu w Krakowie możemy być świadkami przysłowiowej wymiany ciosów, Ruch będzie dążył do zwycięstwa a Cracovia zapowiada jeszcze walkę o przedostatnie miejsce (pewnie wiedzą co robią, bo jeszcze nie wszystko stracone a może ktoś nie dostać licencji z obecnych zespołów ekstraklasowych lub te które ewentualnie awansują (Nieciecza)).
W Gdańsku może być podobnie jeśli padnie dość szybko gol dla jednej bądź drugiej strony, bo choć Lechia będzie zainteresowana remisem to przy starcie gola nie będzie miała nic do stracenia. Legia przyjeżdża po trzy punkty i będzie stroną atakującą ale jeśli Lechia strzeli gola to zespół ze stolicy będzie musiał się otworzyć, atakować aby strzelić dwie bramki. Dodatkowo tak jak wspomniałem wcześniej Legia ma ogromny potencjał w ataku a biorąc pod uwagę tylko mecze w Ekstraklasie notuje serie dziewięciu underów z rzędu.
Cracovia Kraków - Ruch Chorzów Over 2.25 @1.85 Bet365 0:2 1/2 ⛔
Lechia Gdansk - Legia Warszawa Over 2.25 @2.09 pinnacle 1:0 ⛔
Z innych spotkań ciekawie zapowiadają się mecze we Wrocławiu i w Warszawie. Runda wiosenna idzie Śląskowi jak po grudzie i tylko dzięki sporej zaliczce punktowej z tamtego roku jest wciąż w czołówce z realnymi szansami na tytuł, podstawowy warunek to zwycięstwo z Jagiellonią przed własną publicznością. W ostatnim meczu z Zagłębiem widać było w niektórych momentach &quot;błysk&quot; Śląska z poprzedniej rundy a także szczęście było po stronie gospodarzy. Jeśli dzisiejsze spotkanie będzie wyglądało podobnie jest spora szansa na powtórzenie tego rezultatu, dodatkowo do składu wracają Socha, Pawelec i prawdopodobnie Mila.
Odnosząc się jeszcze do meczu we Wrocławiu to z bardzo dobrej strony pokazał się zespół z Lubina, zresztą cała runda wiosenna jest udana dla tego zespołu. W obecnej chwili prezentują się o wiele lepiej niż zespół Polonii i nie są bez szans na co najmniej remis (a maja o co grac-$), zwłaszcza, że w Polonii sytuacja nie jest do końca jasna a tragikomedia pana Wojciechowskiego jakby zmierzała ku końcowi...
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1 (-0.75) @1.826 pinnacle 3:1 ✅
Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 2 (+0.5) @1.735 pinnacle 0:4 ✅
 
M 135

mhm

Użytkownik
kto ma zrobic overa w meczu Craxa - Ruch skoro ma nie grac Biezen i Saidi. Jak maja padac gole to lepiej grac na Ruch no bo co? Craxa wygra 2:1, bedize 2:2? Typ musi miec jakas logike, zakladasz, ze ktos te gole musi strzelac. Kto ma je strzelic i ktora druzyna plus minus ile?
 
sparta 309

sparta

Użytkownik
Polonia - Zagłebie

Zagłebie się utrzymało, Polonia ma niby szanse na grę w pucharach ale strata 4pkt przy tym scisku w czołówce mówi jedynie tyle że w nich nie zagrają. Ostatnio Polonia w lekkim dołku, Wojciechowski się wycofuje i przyszłość piłkarzy jest niepewna. Moim zdaniem to taki 3-majowy mecz o nic. Mimo wszystko bardziej podoba mi się Zagłebie niż anemiczna Polonia. Grać nie polecam. Dla mnie takie 1:1
ŁKS - GKS
GKSowi do utrzymania brakuje punktu, ŁKSowi sześć. Wbrew pozorom ten ŁKS nie gra tak zle, Saganowski i spółka walczą dzielnie o utrzymanie. Ja wierze że dziś wygrają ten mecz. Mają o co walczyć, mają zawodników, są waleczni. Mój typ: 1:0
Górnik - Wisła

Kolejny mecz o nic. Górnik miał dobry sezon, ostatnia wygrana 3:0 też dobrze wyglądała. Wisła lekko się obudziła ale w Zabrzu łatwo o punkty nie będzie. Mój typ 1:1.
Lechia - Legia

Legii zawsze ciężko grało się w Gdańsku, chociaż najczęściej wygrywali. Ostatnio Lechia wygrała 2:1 u siebie z Legią, a tak przegrywała ale dwa razy po 2:3 i 0:1, raz 1:2 i raz 1:3 wiec są to takie wyniki na styk. Gra Lechii wogole mi sie nie podoba, ale postawić się i spiąć umią. Legia to jednak Legia, w meczach o dużą stawkę potrafią się sprężyć. Niby grają słabo, ale to własnie Legia, potrafią przewalić mecz ważny, ale te najważniejsze przechylają na swoją korzyść. Dziś powinno być podobnie: Mój typ 0:1.

Śląsk - Jagiellonia
Śląsk ma słabą runde, Jaga coś powoli się budzi. Jaga jedynie może zagrać żeby powalczyć jak z Legia, Śląsk gra o mistrza. Wydaje się że jednak te skromne 1:0 padnie.
Korona - Widzew
Cracovia - Ruch
Lech - Podbeskidzie

Trzy powyższe mecze opisałem wcześniej. W każdym widzi mi się 2:0 dla faworytów.
 
mlodywilc 569

mlodywilc

Użytkownik
Cracovia - Ruch ✅
Ilośc goli? Under 3.5 - 1.25@bet365

Śląsk (-1.5) - Jagiellonia ⛔
Jagiellonia - 1.48@bet365

ŁKS - Bełchatów
ŁKS lub remis - 1.33@bet365 ✅

AKO: 2.46 ⛔⛔⛔

Myslę, że to AKO ma bardzo duże szanse powodzenia. Co do pierwszego zdarzenie to Ruch najprawdopodobniej swoje strzeli, ale Cracovia? Tam nie ma praktycznie nikogo kto mógłby strzelic. Akcje nawet ostatni tworzyli, ale jak dochodzą do pola bramkowego to kompletnie nie wiedzą co zrobic z piłką. A jak do tego nie zagraz Saidi to już w ogóle nie mam pojecia kto będzie napędzał grę ofensywna. Z Saidim w składzie w sumie tez małe prawdopodobieństwo, że strzelą bo ten chłop nawet jak ma sam na sam to piłka mu odskoczy na 15 metrów i ktoś go ubiegnie, a jak przeprowadzi jakąś dobrą akcję to nie ma do kogo podac. Co do Ruchu to ostatnio w gazie nie są i tutaj multum bramek nie strzela tak jak niektórym sie wydaje.
Co do Jagielloni to graja ostatnio dobrą piłkę i będa chcieli to kontynuowac we Wrocławiu. Hajto zrobił kawał dobrej roboty. Sląsk cieniutk, punkty pewnie zgranął jedynie z Cracovią. Jaga zmobilizowana, ale bez presji powinna pokazac co potrafi. Ślask pod presją więc szału pewnie nie będzie. Jak wygra to ledwo, mało prawdopodobne, żeby przynajmniej 2 bramkami.
ŁKS jak ktos tam wcześniej pisał wcale źle nie gra. Z Ruchem remis, z Korona przegrana, ale źle nie gra, swoje okazje mieli, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką. Szkoda dla nich, że sezon juz się kończy, bo jeszcze ze 3 kolejki jakby były to mnieliby szanse na utrzymanie, tak to bardzo cięzko będzie. Bełchatów coraz słabszy. Całkowicie bezradni w ostatnim meczu z Koroną. Nie ma praktycznie szans, żeby tutaj wygrali.
 
tehacjusz 45

tehacjusz

Użytkownik
Emocje sięgają zenitu, dawno tak nie było aby na 2 kolejki przed końcem 5 drużyn miało szanse na &#39;majstra&#39;. Patrząc na pierwszy rzut oka wszyscy mają w miarę&#39; łatwe mecze&#39;
Śląsk ze słabiutką na wyjazdach Jagą. No właśnie teraz pytanie jak zagra Jaga czy tak jak całą rundę czyli słabiutko czy tak jak w meczu z Legią gdzie gryźli trawę jakby grali o mistrza i o mały włos nie wywieźli 3ptk z Łazienkowskiej. Jeśli zagrają tak jak z Legia to Śląsk będzie miał ciężkie spotkanie i nie jest wykluczone, że się potknie bo formą też wcale nie grzeszy.
Ruch jedzie do zdegradowanej już Craxy. Jadą po &#39;pewne&#39; trzy punkty bo jak inaczej można sobie wyobrazić mecz drużyny walczącej o mistrzostwo kraju ze zdegradowanym do niższej ligi zespołem. A jednak w poprzedniej kolejce mieli mecz o podobnym kalibrze z tym, że grali u siebie ...

Korona podejmuje Widzew, zespół, którego zawodnicy albo już mają dosyć wszystkiego i nawet nie będą podejmowali jakiegokolwiek większego wysiłku w bieganiu za piłka albo tak się spinają na Korone, że zapomnieli, że mecz z Lechią to też ligowa kolejka a nie marny sparing.

Do Poznania przyjeżdża zadowolone z utrzymania się w ekstraklasie Podbeskidzie bo jak inaczej wytłumaczyć grę drużyny która od czasu &#39;pewnego utrzymania&#39; czyli mniej więcej od jakiś 5ciu kolejek zdobyła 1 ptk. Gdyby tutaj Lech, który minimalnie za późno się rozpędził, stracił jakieś punkty to była by chyba jedna z większych sensacji rundy.

Na koniec Legia jedzie do Gdańska. Legia, lider , który tak na dobrą sprawę już dawno powinien mieć zapewnione mistrzostwo kraju, a pozwolił się dogonić na samym finiszu.

Tutaj pewnie sporo osób zagra na faworytów, można powiedzieć, że na Korone i Ruch to prawie masówka idzie ale jak to bywa z masówkami wiadomo nie od dziś. Osobiście nie wydaje mi się aby wszystkie w/w zespoły( faworyci spotkań) zgranęli 3ptk.

Ja dziś zagram mecz Legii i Lecha. Odpuszczam zupełnie Śląsk Ruch i Koronę

Legia w trzech s ostatnich kolejkach straciła całą swoją przewagę ale trzeba przyznać, że mieli naprawdę ciężkie spotkania. Widzew i Jaga zagrały chyba najlepsze swoje mecze w sezonie, a spotkanie z Lechem wiadomo jaki ma wymiar gatunkowy. Tym razem jadą do Gdańska, mając świadomość, że w ostatnich kolejkach stracili wszystko co mieli i że jakakolwiek kolejna strata ptk definitywnie zaprzepaszcza szanse na mistrzostwo kraju, to na pewno nie będzie im się łatwo grało. Jeśli nie &#39;wyczyszczą głowy&#39; to może być różnie ale jeśli podejdą skoncentrowani na maxa, a szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie aby było inaczej to powinni to spotkanie rozstrzygnąć na swoja korzyść. Jeśli tak doświadczony zespół jak Legia starci punkty w takim meczu to znaczy że nasza ligowa piłka już całkowicie sięgnęła dna. Jeszcze tylko delikatne przytoczenie statystyk Lechia to jeden z najgorzej grających zespołówl na własnym boisku, a Legia to najlepszy grający poza &#39;domem&#39;.

Lecha biorę w ciemno do dubla, bo naprawdę dla mnie to będzie sensacja sezonu jeśli starca tutaj punkty. Jak dla mnie najpewniejszy dzisiejszy mecz.

Dodatkowo, jak już ktoś tutaj pisał, propozycja że Rudnev strzeli gola wydaje się dosyć ciekawym betem. Jak wiadomo jest to jego ostatni mecz przed własną z publicznością , rywal który już dawno jest na wakacjach, kurs w granich 2,70 myślę że warto spróbować.
????Legia &amp; Lech 2,41
⛔
Rudnev strzeli gola 2,75 ✅
Expekt
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Według mnie najbardziej na mistrzostwo zasluzyla Korona. moze to nie objektywne stwierdzenie bo jestem z Kielc no ale wydaje mi sie ze jako jedyna z tych czolowych druzyn nie miala nigdy dlugiego przestoju tak jak to Lech legia a nie wspominajac juz o Ślasku. ktos rowniez moze tak twierdzi ? 99%
A co do typow na fawortyw dzis jestem pewny ze na 99% jakas niespodzianke sie pojawi o 20 ????
Pozdro ????
 
mikecandys 29

mikecandys

Użytkownik
Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 2 @1,71
Bukmacher: pinnacle | Stawka: 5/10j

Na 2 kolejki przed zakończeniem sezonu Cracovia nie ma żadnych szans na utrzymanie się w lidze. Natomiast Ruch Chorzów to jedna z drużyn, która o tytule mistrza może myśleć bardzo poważnie. Ruch do prowadzącej Legii Warszawa traci tylko 1 punkt i z zespołów walczących o majstra ma teoretycznie najlepszy terminarz.
Jeśli spojrzymy na grę Cracovii z perspektywy całego sezonu, czy też nawet ostatnich spotkań to ciężko wyobrazić sobie, że stworzą oni zespół, który może pokonać Niebieskich, którzy zapewne dadzą z siebie 110%, aby przywieźć 3pkt do Chorzowa.
Co do osłabień to:
&quot;Cracovia w czwartek zagra osłabiona brakiem kontuzjowanych Alexandru Suvorova, Krzysztofa Nykiela i Andraża Struny. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy Saidiego Ntibazonkizy i Koena van der Biezena.
Ruch wystąpi bez dwóch zawodników. Trener Waldemar Fornalik nie będzie mógł skorzystać z usług Żeljko Djokicia i Marcina Malinowskiego.&quot;
Reasumując, Ruch to drużyna obecnie zdecydowanie silniejsza, w dodatku grająca o mistrzostwo. Myślę, że zespół z Krakowa nie podda się łatwo przed własną publicznością (zapewne kilku zawodników będzie chciało pokazać się z dobrej strony), ale to Niebiescy wygrają to spotkanie, choćby minimalnie 0-1.
 
lordcadet 25

lordcadet

Użytkownik
POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa
Lech Poznań(-1,5) - Podbeskidzie B-B
03.05.2012 18:00
Typ:1 - handicap
Kurs:2,16
BUK: Pinnacle Sports
W przedostatniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań na własnym boisku podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Poznaniacy nadal walczą o tytuł mistrzowski. Bielszczanie natomiast grają już o nic, nie grozi im spadek a to chyba jest ich największy sukces, jednak trzeba przyznać iż Podbeskidzie w ostatnich meczach spisuje się fatalnie, na 5 ostatnich potyczek zdołali uciułać tylko jednego punkta, w ostatnim spotkaniu przegrali 0:3 z Górnikiem Zabrze.
Lech Poznań natomiast ostatnio znajduje się w wyśmienitej formie. Wszystko układa się po myśli podopiecznych Mariusza Rumaka. Kolejorz wywalczył 19 punktów w siedmiu ostatnio rozgrywanych meczach. Tak znakomita dyspozycja spowodowała, że poznaniacy nie muszą już martwić się wynikami innych i mogą patrzeć tylko na siebie. Jeśli lechici wygrają ostatnie dwa mecze to na pewno zaprezentują się na europejskich salonach w przyszłym sezonie, jednak mają również nadal szansę na zdobycie tytułu ponieważ trudny mecz czeka dziś Legię na wyjeździe, Śląsk też nie będzie mieć łatwo dziś o 3 punkty, dlatego nie pozostaje im nic innego jak wygrać 2 ostatnie spotkania i liczyć że rywale będą nadal gubić punkty. Wracając do tego spotkania, wydaje mi się iż Lechici będą się starać szybko strzelić gola i jeśli im się to uda to dalej już poleci i Kolejorz wygra, dwoma, może trzema bramkami. Ostatnia dyspozycja Lecha przyciąga w końcu dużo ludzi na trybuny i to również jest dla nich bardzo motywujące, i właśnie dla tych kibiców Lech dzisiaj musi zdobywać bramki, dlatego stawiam na Lecha z handicapem -1,5.
 
bukqueen 23

bukqueen

Użytkownik
POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa
Lech Poznań(-1,5) - Podbeskidzie B-B
03.05.2012 18:00
Typ:1 - handicap
Kurs:2,16
BUK: Pinnacle Sports
Analiza: Już dzisiaj 29 kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Lech Poznań zagra na swoim stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Uważam, że zawodnicy Mariusza Rumaka wygrają w tym meczu różnicą minimum dwóch goli. Lech Poznań w ostatnich 9 meczach za kadencji Mariusza Rumaka zdobył 20 punktów. Lech gra jak z nut. Kolejorz cały czas walczy nawet o Mistrzostwo Polski. Dzisiaj musi wygrać z beniaminkiem i moim zdaniem spokojnie podoła temu zadaniu. Beniaminek w ostatnich kolejkach gra wręcz fatalnie; beniaminek po zapewnieniu sobie utrzymania nie ma chyba już w sobie motywacji. Tymczasem zawodnicy Mariusza Rumaka dzisiaj zagrają przy wsparciu swojej niesamowitej widowni i moim zdaniem spokojnie wygrają ten mecz 3:0. Polecam zdecydowanie ten typ.
 
candida 45

candida

Użytkownik
A co do kupowania licencji to to jest totalne frajerstwo....
Spadał Widzew ŁKS Pogoń nikt nie kupował licencji tylko grał walczył żeby wrócić.
Najlepiej niech kupią sobie jeszcze kibiców...
Wiadomo juz jak będzie sie klub nazywał??
Bruk Bet Kraków czy Cracovia Nieciecza??
Dlaczego mówisz o tym jak o fakcie dokonanym? Jeśli Cracovia w przyszłym sezonie będzie grala w 1 lidze to odszczekasz swoje glupoty?

Nie ma tematu kupowania licencji. Może i mysli o tym Kafarski, moze nawet Filipiakowi to przeszlo przez mysl, ale kibice mają DOSC! Cracovia to klub z tradycjami, i nie ma mozliwosci laczenia sie z zadna Termalica, nawet za cene relegacji, poniewaz kibice sa temu przeciwni, a to wlasnie na kibicach, o ktorych ciezko powiedziec ze sa kibicami sukcesu, opiera sie ten klub. Proponuje co odwazniejszym wyluzowac i zajac sie analiza meczy, a nie wrozeniem.
 
K 23

killjoy

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1X
Na samym początku zaznaczę że jestem kibicem Legii. Statystyki w tym meczu nie grają, i nie powływałbym się na nie. Lechia potrzebuje punktu. Legia potrzebuje zwycięstwa. Oba zespoły są chimeryczne, ale za to będzie to starcie dwóch Janasów, co może mieć kluczowe znaczenie dla tego pojedynku.
Za legia net, przypuszczalny skład:
Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Żewłakow, Wawrzyniak - Novo, Gol, Radović, Vrdoljak, Żyro - Ljuboja
Znowu asekuracyjnie, ze słabym Radoviciem i niedoświadczonym Żyro. Legia to zespół na chwilę obecną pucharowy, z presją jaka będzie towarzyszyć temu spotkaniu raczej nie sprosta i mistrzostwo trafi do Wrocławia lub Chorzowa.
Bramek też za duże nie padnie więc można się spokojnie pokuśić o under nawet 1.5.
Bwin: under 1.5 - 2.65
Bwin: Lechia DNB - 3.30
Bwin: Lechia - Legia - 1X - 2.05
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kolti 103

kolti

Użytkownik
Spotkanie: Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Typ: Drużyna gospodarzy wygrywa i utrzymuje czyste konto
Kurs: 4.50
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Dziś o godzinie 18:00, odbędą się wszystkie mecze polskiej Ekstraklasy, jednym z nich Górnik Zabrze podejmie u siebie na stadionie, jeszcze aktualnego mistrza polski, czyli zespół Wisły Kraków. Drużyna gospodarzy, czyli Górnik Zabrze to obecnie 8 zespół Ekstraklasy, mając na swoim koncie 39 punktów oraz stosunek bramkowy wynoszący 33:28. Ostatnie 5 meczy Zabrzan to: 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka. Jednak trzeba powiedzieć, że punkty potracone na wyjazdach, 0:0 na ciężkim terenie w Chorzowie (jako kibic gości obecny na stadionie muszę powiedzieć, że dawno nie widziałem takiego ciekawego spotkania, ale tylko z mojej perspektywy, w roli widza przez TV nie było już by tak ciekawie), oraz porażka w Białymstoku 1:2 po bramce Milika. Oprócz tego 3 zwycięstwa: 3:0 z Podbeskidziem Bielsko - Biała, 1:0 z Polonia Warszawa, oraz 2:0 z Koroną Kielce, wszystkie te mecze rozegrane zostały przy Roosevelta 81 w Zabrzu, Górnik nie tylko wygrywał ale za każdym razem nawet nie tracił bramki. Ogólnie jakby Górnik grał tak na wyjeździe jak u siebie to zostałby mistrzem kraju. Górnik w Zabrzu w 14 meczach odniósł: 8 zwycięstw, 3 remisy oraz 3 porażki. Ostatnie 5 spotkań to 3 wygrane oraz 2 remisy, i stracone tylko 2 gole i to w jednym meczu z Lechią Gdańsk. Ogólnie popularni Żabole na własnym stadionie stracili tylko 10 bramek. Goście to Wisła Kraków, zespół ten zajmuje w ligowej tabeli pozycję 7 mając na swoim koncie 43 punkty oraz bilans bramkowy: 29:23. Ostatnie 5 meczy Wisły to: 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka. Wygrane to 2 mecze w Krakowie, z Cracovią oraz ŁKS-em Łódź, czyli najsłabszymi ekipami naszej Ekstraklasy, remis u siebie z Legią Warszawa, a porażka w Białymstoku 0:1 z Jagą. Ogólnie Wisła na wyjazdach spisuje się następująco: 5 zwycięstw, 5 remisów oraz 4 porażki. Wygrali jednak z będącej bez formy Lechią Gdańsk, oraz z Podbeskidziem Bielsko Biała, które poległo również w Zabrzu, remis z GKS-em Bełchatów, porażki po 0:1 z Jagą oraz Ruchem Chorzów, czyli z zespołami pokroju Górnika Zabrze. Według mnie Wisła może być bardziej zmęczona niż drużyna ze Śląska, Górnik bowiem grał w piątek, a Wisła w poniedziałek. Górnik swoją grą przekonał mnie, Wisła też wygrała ale według mnie mecz z Cracovią bardziej na remis, szkoda bo Pasy do 20 minucie byli lepsi i powinni strzelić gola. Jeśli chodzi o ostatnie mecze Górnika Zabrze z Wisłą Kraków, to w 3 ostatnich meczach Górnik był za każdym razem górą, wygrywając aż dwukrotnie jako zespół grający na wyjeździe, 2:0 oraz 1:0. Wisła natomiast ostatni raz wygrała w Zabrzu, w Grudniu 2007 roku, był to sezon kiedy drużyna z Krakowa zdobyła tytuł mistrzowski, przegrywając w całym sezonie tylko jeden mecz wyjazdowy z Legią Warszawa 1:2. Według mnie dziś gospodarze zwyciężą nie tracąc, nawet gola. Wspomagani będą przez nieliczną ilość kibiców ok. 3 tys. spowodowane jest to remontem stadionu w Zabrzu, kibiców Wisły zabraknie z powodu zamkniętego sektora gości. Wszystko przemawia dziś za Górnikiem, więc myślę że są w stanie wygrać.

Skład Górnika: Skorupski - Olkowski, Danch, Telichowski, Magiera - Pazdan, Mączyński, Przybylski - Nakoulma, Zieliński, Milik

Skład Wisły: Pareiko - Jirsak, Lamey, Jaliens, Paljić - Małecki, Sobolewski, Wilk, Brud - Garguła - Genkow.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom