>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

28 kolejka Ekstraklasy 20.05 - 22.05.2011

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
nie tylko Wisła potraciła punkty......
Bo Legia je zyskiwała. Przez cały sezon gwizdanie pod ich dyktando. Nie oszukujmy się, ale Legia w tym sezonie otrzymała najwięcej punktów dzięki arbitrom.
karny ewidentny czerwona kartka dyskusyjna
Dyskusyjna ? Bramkarz stoi z wyciągniętymi rękami po piłkę, Legionista wbiega prosto w niego i to Wiślak dostaje czerwo, choć nie wiadomo za co. Może miał mu jeszcze ustąpić i podać piłkę pod nogi ?
Rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bądźmy poważni i obiektywni proszę.
gdy rozpędzony Radović ma ją na nodze?
Tu skończyłem czytać :p.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Czerwona kartka dla bramkarza &quot;Białej Gwiazdy&quot; jak najbardziej dyskusyjna, jednak co do samego karnego, to jest już chyba trochę mniej wątpliwości. Dzisiaj Legia pokazała, że będzie grała do samego końca o zajęcie jak najwyższego miejsca w końcowej klasyfikacji. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim obrona warszawskiej drużyny. Jakub Wawrzyniak dobrze rozgrywał akcje, potrafił uspokoić grę, gdy trzeba było - podobnie sytuacja miała się po stronie Jakuba Rzeźniczaka. Było widać, że Manu chciał zagrać jak najlepiej, jednak znów wyszło to, co w każdym meczu, że jego podania nie są dokładne. Wystarczyło chociażby popatrzyć na tą akcję, gdzie do ataku ruszyło czterech graczy Legii, jednak złe podanie Portugalczyka doprowadziło do zakończenia akcji. Najsłabsze ogniwo w Legii? To chyba wspaniały zawodnik Felix Ogbuke ????. Jego wejście nie wprowadziło nic do drużyny, nie było żadnej świeżości w jego poczynaniach. Dwa złe podania, jeden drybling, w którym sam się zamieszał i to by było chyba na tyle. Co do Szałachowskiego, to wielu mówiło, że z tego zawodnika już nic nie będzie, trapiony kontuzjami stracił to, co potrafił dawniej. Dzisiaj pokazał, że jeszcze warto na niego stawiać i nawet w pojedynkę potrafi wykańczać dobrze zapowiadające się akcje.
W drużynie &quot;Białej Gwiazdy&quot; gra nie wyglądała najlepiej, moje osobiste odczucie jest takie, że na 100% angażował się jedynie Małecki, który jednak nie mógł zwyciężyć z podwojonym lub też nawet potrojonym kryciem i oczywiście Osman Chavez.
Bramkarz wychodzi niepewnie poza swoje pole, w którym jest nietykalny i w pewnym momencie zatrzymuje się licząc na to, że piłka wpadnie mu w ręce, gdy rozpędzony Radović ma ją na nodze? Kartka niesłuszna, karny jak najbardziej. Gwizdanie zawsze było największą bolączką kibiców, a może wystarczy popatrzyć na to, że wypowiedzi Maaskanta o pełnym zaangażowaniu jego zawodników spaliły na panewce?
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Bo Legia je zyskiwała. Przez cały sezon gwizdanie pod ich dyktando. Nie oszukujmy się, ale Legia w tym sezonie otrzymała najwięcej punktów dzięki arbitrom.
Dyskusyjna ? Bramkarz stoi z wyciągniętymi rękami po piłkę, Legionista wbiega prosto w niego i to Wiślak dostaje czerwo, choć nie wiadomo za co. Może miał mu jeszcze ustąpić i podać piłkę pod nogi ?
Rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bądźmy poważni i obiektywni proszę.
Tu skończyłem czytać :p.
Mowa tutaj o rundzie wiosennej i choćby o meczu Legii z Cracovią czy chocby o meczu Legii w Poznaniu.Widać że ligę oglądasz w &quot;Szybkiej Piłce&quot; gdzie nie maja pojęcia o niczym ????
Dyskusyjna dla tego że choćby taki Kotorowski mógł dostać czerwień za faul na Manu a nie dostał i tutaj jakby Pareiko dostał żółtą tez by nikt pretensji nie miał .
Karny ewidentny Radović dotknął piłkę przed zderzeniem gdyby nie był wytrącony z równowagi wyszedł by sam na sam.Widać że w piłkę to nie grałeś chyba że na PS3 i to marnie ????
Wykorzystajmy dwóch zawodników z pola gdzie jeden drugiemu zakłada &quot;siatkę&quot; czy puszcza piłkę obok niego i wpada na zawodnika broniącego.Co robi sędzia??Gwiżdże faul w 99% tak samo było w tym przypadku na dodatek bramkarz poza &quot;piątka&quot;
Rozumiem że stawiałeś na Wisłę i popsułeś sobie popołudnie jak i nadszarpnąłeś własnego budżetu ale bądźmy poważni bo śmiać się będziemy za jakieś3-4 godziny jak do ringu wejdzie Pudzianowski ????
Tak jeszcze Ci dodam zobacz pierwszy mecz z Wisłą w Krakowie i faul Machnovskiego a zobacz dzisiejszy faul Pareiki i gdzie był karny a gdzie nie ????
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
No i jeszcze trzeba dodać że Legia dużo punktów zyskała dzięki stałym fragmentom gry(achhhh ten Kiełbowicz niedobry) no i duzo goli zdobywała w końcówkach meczy.powinni tego zabronić.Wtedy Legia była by gdzieś na 15-16 miejscu i zakompleksieni kibice przeciwnych drużyn byli by szczęśliwi ????
Swoją drogą ciekawe czy tak by się czepiali jakby to Bełchatów Zagłębie czy ktoś inny ze średnich ekip miał 11 porażek i był na 4 miejscu????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dyskusyjna ? Bramkarz stoi z wyciągniętymi rękami po piłkę, Legionista wbiega prosto w niego i to Wiślak dostaje czerwo, choć nie wiadomo za co. Może miał mu jeszcze ustąpić i podać piłkę pod nogi ? Rozumiem, że jesteś kibicem Legii, ale bądźmy poważni i obiektywni proszę.
No to teraz wyobraź sobie podobną sytuacje w innym fragmencie boiska i zastanów się czy sędzia gwiżdze faul ?
Oczywiśćie, że gwiźdze, Pareiko stał na drodze jego biegu, Radovic sobie wypuśćił piłke i Estończyk go powalił. Proste. Dla mnie nci tutaj kontrowersyjnego nie było.

No i jeszcze trzeba dodać że Legia dużo punktów zyskała dzięki stałym fragmentom gry(achhhh ten Kiełbowicz niedobry) no i duzo goli zdobywała w końcówkach meczy.powinni tego zabronić.Wtedy Legia była by gdzieś na 15-16 miejscu i zakompleksieni kibice przeciwnych drużyn byli by szczęśliwi Swoją drogą ciekawe czy tak by się czepiali jakby to Bełchatów Zagłębie czy ktoś inny ze średnich ekip miał 11 porażek i był na 4 miejscu????
A mogłbyś pisać w normalny sposób ?
Po co ta ironia, napinka i wytykanie na każdym kroku komuś, kto się stara napisać coś sensownego, że niepotrzebnie się ścierał itp ? Jaki masz w tym cel? Dlatego pisz normalnie albo będą &quot;nagrody&quot; ;)
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
No to teraz wyobraź sobie podobną sytuacje w innym fragmencie boiska i zastanów się czy sędzia gwiżdze faul ? Oczywiśćie, że gwiźdze, Pareiko stał na drodze jego biegu, Radovic sobie wypuśćił piłke i Estończyk go powalił. Proste. Dla mnie nci tutaj kontrowersyjnego nie było
Karny moim zdaniem był bo piłkarz Legii szybciej doszedł do piłki. Ale na prawdę uważasz że to było na czerwoną kartkę? Że w ogóle było to na kartkę?
Robson// To sytuacja sam na sam, mija go i ma pustą bramke. Więc czerwo słuszne dla mnie. Tak samo w meczu Lech- Legia Kotor powinien dostać czerwo za faul na Manu, ale sędziemu zabrakło jaj wtedy.
Dla mnie to są inne sytuacje. Tam Kotorowski (którego winił bym najmniej ;-) )wykonał &#39;interwencję&#39;. Pareiko się przeliczył i piłka do niego nie doszła ale nie miał zamiaru atakować atakującego zawodnika. Karny tak (bo przeszkodził w opanowaniu piłki po jej dziubnięciu przez Radovica) ale bez kartki bo nie było intencji faulu IMO.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
No to teraz wyobraź sobie podobną sytuacje w innym fragmencie boiska i zastanów się czy sędzia gwiżdze faul ? Oczywiśćie, że gwiźdze, Pareiko stał na drodze jego biegu, Radovic sobie wypuśćił piłke i Estończyk go powalił. Proste. Dla mnie nci tutaj kontrowersyjnego nie było.
Nie no Robson nie porównuj zawodnika z pola do bramkarza. Obczaj sobie jeszcze raz tą sytuację:
http://www.youtube.com/watch?v=br75obBNa5E
Bramkarz również biegł do piłki i ustawił się w tym miejscu w którym wpadłaby mu w ręce. Co on miał k*rwa zrobić ? Zatrzymać jak się ostatni frajer i przepuścić Legionistę ? Oczywiście, że nie. Więc wyszedł do tej piłki, akurat Legionista biegł w tępo i wszystko tak się złożyło, że prawie to wszystko wyglądało równocześnie.
Więc proszę ludzie, darujcie te śmieszne opinie, że czerwo powinno być, bo równie dobrze można stwierdzić czerwo dla gracza Legii który wjechał na pełnej pi*dzie w bramkarza.
Zero w was jakiegokolwiek obiektywizmu. A i żeby nie było, nie kibicuje Wisełce.
 
betxp 230

betxp

Użytkownik
Dla mnie też jest to kontrowersja. Radovic biegnie Pereiko biegnie, wpadają na siebie. Jednak zauważcie, że Radovic najpierw dziubnął piłkę. Karny myślę słuszny, ale czy czerwona?
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Ludzie oglądacie mecze czy czytacie relacje tekstowe ? Z lechem kotor nie dostał czerwonej ewidentny karny . Tutaj biegną obydwoje ALE DO JASNEJ CH... radovic dotknął pierwszy piłki !!!! Wtedy pareiko wpadł na rado i karny proste ? proste ... wiadomo biegli na siebie jednak rado był szybszy karny czerwona nie ma innej opcji . Mógł estończyk zdecydowanie wyjść wyje... piłe i po kłopocie a tak czujny miro dziubnął sobie piłki raczej minąłby bramkarza i skierował do siatki .
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Więc proszę ludzie, darujcie te śmieszne opinie, że czerwo powinno być, bo równie dobrze można stwierdzić czerwo dla gracza Legii który wjechał na pełnej pi*dzie w bramkarza.
Zero w was jakiegokolwiek obiektywizmu. A i żeby nie było, nie kibicuje Wisełce.
No to ja Ci mówiłem że karny tak a czerwo nie do końca to mi pojechałeś o obiektywizmie ???? Czyżbyś sam się już w tym wszystkim pogubił????Proponuje oglądnąć jutro Ligę+ Extra tam to wyjaśnia eksperci
Ludzie oglądacie mecze czy czytacie relacje tekstowe ? Z lechem kotor nie dostał czerwonej ewidentny karny . Tutaj biegną obydwoje ALE DO JASNEJ CH... radovic dotknął pierwszy piłki !!!! Wtedy pareiko wpadł na rado i karny proste ? proste ... wiadomo biegli na siebie jednak rado był szybszy karny czerwona nie ma innej opcji . Mógł estończyk zdecydowanie wyjść wyje... piłe i po kłopocie a tak czujny miro dziubnął sobie piłki raczej minąłby bramkarza i skierował do siatki .
Z Lechem czerwień dla Kotorowskiego a karny za co jak faul był przed polem karnym.Tak zbierasz jakieś nie ścisłe fakty sklejasz to marnie w kupe a później dodajesz troszkę od siebie i wychodzi cos co Ty nazywasz analizą lub dyskusją ????
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
No to ja Ci mówiłem że karny tak a czerwo nie do końca to mi pojechałeś o obiektywizmie ???? Czyżbyś sam się już w tym wszystkim pogubił????Proponuje oglądnąć jutro Ligę+ Extra tam to wyjaśnia eksperci

Z Lechem czerwień dla Kotorowskiego a karny za co jak faul był przed polem karnym.Tak zbierasz jakieś nie ścisłe fakty sklejasz to marnie w kupe a później dodajesz troszkę od siebie i wychodzi cos co Ty nazywasz analizą lub dyskusją ????
sorry mój błąd zagalapowałem się ???? oczywiscie nie było karnego tylko brak czerwieni ;)
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Witam.
Pozwalam się wtrącić, jako osoba neutralna, nie stojąca ani za Wisłą, ani za Legią.
Chyba wszyscy już doszliśmy do wniosku, że karny był słuszny, większe kontrowersje budzi kolor kartki, który powinien (lub nie powinien obejrzeć Sergei Pareiko)
I w tym celu należy przytoczyć cytat z przepisów gry
Przewinienia karane wykluczeniem z gry
Zawodnik, zawodnik rezerwowy lub wymieniony musi być wykluczony z gry, jeżeli popełnia jedno z następujących siedmiu przewinień
...
*pozbawia realnej szansy zdobycia bramki przeciwnika poruszającego się w kierunku bramki tego zawodnika popełniając przewinienie karane rzutem wolnym lub rzutem karnym
(Art. XII, str 35)
A następnie
Sędzia podejmując decyzję o wykluczeniu z gry zawodnika z tytulu pozbawienia drużyny przeciwnej bramki lub realnej szansy na zdobycie bramki, powinien uwzględnić
*odległość miejsca przewinienia od bramki przeciwnika
*prawdopodobieństwo utrzymania lub uzyskania kontroli nad piłką
*kierunek gry (akcji)
*liczbę obrońców oraz ich usytuowania
*czy, gdyby nie przewinienie... - akcja z dużym prawdopodobieństwem zakończyła by się zdobyciem bramki
No i widzimy wyraźnie, obrońców nie było, akcja na 95% zakończyłaby się bramką, miejsce przewinienia jakieś 15m przed bramką, więc bardzo blisko, kierunek akcji raczej w stronę bramki i Radović raczej by do tej piłki doszedł, więc IMO czerwień słuszna, chociaż zastanawiam się czy Manu nie doszedłby do tej piłki, wówczas gdyby trafił bramkę sędzia mógłby dać Pareice tylko żółtą kartkę
 
skeleton 729

skeleton

Użytkownik
Spotkanie : Lechia Gdańsk - Lech Poznań ⛔ 2:1
Typ : Lech Poznań -0,5; -1
Kurs : 2,74
Bukmacher : Pinnacle


Jedno z dwóch spotkań kończące 28. kolejkę Ekstraklasy - bardzo wyrównanej Ekstraklasy trzeba przyznać. Co o tym świadczy? Według mnie przede wszystkim postawa &#39;potentatów&#39; z poprzednich sezonów, takich jak Lech, Legia którzy w wielu przypadkach podarowali punkty rywalom. Jednak nie można zapomnieć o kilku zaskoczeniach tego sezonu, jak choćby postawa Jagi w rundzie jesiennej i Śląska na wiosnę. Wracając do typowanego spotkania - liga wkracza w decydująca fazę; można stwierdzić że ta drużyna, która wygra 3 ostatnie spotkania ma niemal pewny udział w pucharach. Dlatego remis w dzisiejszym spotkaniu nikogo nie zadowoli, mało tego - taki wynik mocno skomplikuje sytuację obu drużyn batalii o puchary obie drużyny. Według mnie taki stan rzeczy stawia w nieco lepszej sytuacji zawodników Lecha, mam nadzieję że dzisiaj zaprocentuje doświadczenie zdobyte w europejskich pucharach. Również czwartkowe spotkanie z Borussią, przy komplecie publiczności, powinno dać do myślenia zawodnikom Kolejorza jak wiele mogą stracić, zajmując miejsce poza pudłem w tym sezonie. Lech w tym sezonie traci najmniej bramek w całej lidze, nie inaczej powinno być dzisiaj dlatego typuje skromne zwycięstwo Kolejorza. Również bukmacherzy upatrują faworyta w ekipie Kolejorza, wczoraj kursy oscylowały w granicach 2.79, dziś jest już &#39;tylko&#39; 2.25.
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Bo Legia je zyskiwała. Przez cały sezon gwizdanie pod ich dyktando. Nie oszukujmy się, ale Legia w tym sezonie otrzymała najwięcej punktów dzięki arbitrom.
Dzięki arbitrom? Ty wiesz co w ogóle mówisz? Dobra, to jedziemy ????
Legia vs Śląsk 1:2
Pierwszy albo drugi gol dla Śląska ze spalonego (zobacz sobie skrót i przyjrzyj się dokładnie).
Cracovia vs Legia 3:3
Dwa lub trzy kontrowersyjne gole dla Cracovii (tak samo - patrz skrót).
Lech vs Legia 1:0
Ewidentna kartka dla Kotorowskiego.
Mało?
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Lech już praktycznie po za pucharami, kolejny sezon to będzie prawdziwy test dla kolejowych, w dole będzie ciekawie do końca
Co do wczorajszej sytuacji z Pareiko to obaj zdecydowanie wyszli do piłki, Radovic wygrał pojedynek, obaj nie wyhamowali i się zderzyli.Nie było tam żadnej złośliwości (żadnej nogi ręki)sytuacja z Kotorem to zupełnie inna bajka, tam minięty celowo zahaczył rywala i za to czerwień się należy.
Gdyby to była sytuacja na 5 metrze to faul na bramkarzu, to po za już czerwień dla niego...heh
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
na canale+ może coś mówili na temat faulu Pareiki? ktoś oglądał i mógłby powiedzieć ,nie dane mi było?
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
na canale+ może coś mówili na temat faulu Pareiki? ktoś oglądał i mógłby powiedzieć ,nie dane mi było?
W związku z obecnymi przepisami decyzja była słuszna, surowa, ale niestety słuszna - słowa Sławka Stempniewskiego. Ale niby mają być zmienione przepisy, bo to za surowa kara - 2 mecze pauzy i karny, a nie są to jakieś brutalne i umyślne faule.
Za to dyrektor Wisły twierdzi, że faulu nie było, o to Radovic wpadł na Pareikę, który stałw miejscu ???? Dość odważna teza, ale jeśliby się tak przyjrzeć powtorkom - coś w tym jest :]
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Lech już praktycznie po za pucharami, kolejny sezon to będzie prawdziwy test dla kolejowych, w dole będzie ciekawie do końca
Jestem fanem Kolejorza ale może to i dobrze, Panom z zarządu coś się pomyliło i może zaciskanie pasa w przyszłym sezonie zmieni troche ich nastawienie do klubu. Bez wydawania kasy nie ma sukcesów i tyle. A oni sprzedali praktycznie głównego playmakera, główny silnik tej drużyny a nie kupili żadnego skrzydłowego. No i masz babo placek.
Zawsze będe kibicować Lechowi ale jeśli rok przerwy ma przynieść długofalową korzyść to jestem za.

EDIT: Dziś się o to pytałem. Nie, jeśli Legia będzie 2. lub 3. to 4. drużyna zagra w pucharach.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
co do Lecha, nie wystarczy że Legia zajmie miejsce na pudle by mieli miejsce w pucharach?
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Nie wystarczy.
dawczan na pewno 2 mecze pauzy? po bezpośredniej czerwonej nie ma przypadkiem meczu pauzy?
wydaje mi się, że dyrektora Wisły mimo wszystko troszeczkę poniosło, spodziewałem się takiej intepretacji ze strony Stempniewskiego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom