>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

28. kolejka Ekstraklasy [12.04.2024 - 15.04.2024]

Status
Zamknięty.
R 582,7K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:30
Spotkanie: Pogoń - Ruch
Typ: Pogoń
Kurs: 1,57
Bukmacher: LVbet
Analiza:
Piłkarze Pogoni odnieśli spory sukces awansując do finału Pucharu Polski po zwycięskim boju z Jagiellonią 2:1 po dogrywce. W lidze Pogoń przegrała ostatnio ważny mecz z Lechem w Poznaniu i spadła na szóste miejsce w tabeli. Ciekawostka, że w ostatnich pięciu meczach ligowych Pogoń zdobyła tylko pięć punktów...podobnie jak przedostatni w tabeli Ruch. Chorzowianie nie potrafili wygrać arcyważnego meczu z Puszczą, co przedłużało jeszcze szanse na utrzymanie rażąc brakiem dokładności i nieskutecznością- na 19 strzałów tylko jeden celny. W Szczecinie Ruch zagra bez pauzujących za kartki: Szura, walecznego Dadoka i przebojowego Kozaka co znacznie osłabi i tak wątłe siły Chorzowian. W bramce nie zagra także wypożyczony z Pogoni Stipica. Jedynym pozytywem dla Ruchu jest odsunięcie od władzy przez 14 lat oszukującego kibiców Kotali a wybór na Prezydenta Chorzowa twórcy sektora rodzinnego Szymona Michałka jest szansą na lepsze finansowe czasy dla Ruchu i wreszcie na nowy stadion. Jesienią w Gliwicach gładko bo 3:0 wygrała Pogoń.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1096
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

Typy:
remis @4,75 Superbet
remis i powyżej 1,5 gola w meczu @5,75 Superbet
Ruch Chorzów lub remis @2,65 Superbet

Sytuacja Ruchu Chorzów jest ciężka, ale mam jakieś przeczucie, że oni jeszcze powalczą o utrzymanie. Ich gra w rundzie wiosennej jest lepsza niż w rundzie jesiennej. Na plus u Ruchu jest to, że mało spotkań przegrywają, a na minus, że rzadko wygrywają. Ruch jest obok Cracovii i Piasta najczęściej remisującą drużyną w lidze. Na 27 spotkań niebiescy zremisowali aż 14 z nich, czyli ponad 50% ich meczów to remisy. Teraz przyjdzie im się zmierzyć w Szczecinie z Pogonią. Pogoń jest dużym faworytem bukmacherów, ale ja czuję kolejny remis Ruchu.

To nie był dobry pomysł.
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

Typy:
remis @4,75 Superbet
remis i powyżej 1,5 gola w meczu @5,75 Superbet
Ruch Chorzów lub remis @2,65 Superbet

Sytuacja Ruchu Chorzów jest ciężka, ale mam jakieś przeczucie, że oni jeszcze powalczą o utrzymanie. Ich gra w rundzie wiosennej jest lepsza niż w rundzie jesiennej. Na plus u Ruchu jest to, że mało spotkań przegrywają, a na minus, że rzadko wygrywają. Ruch jest obok Cracovii i Piasta najczęściej remisującą drużyną w lidze. Na 27 spotkań niebiescy zremisowali aż 14 z nich, czyli ponad 50% ich meczów to remisy. Teraz przyjdzie im się zmierzyć w Szczecinie z Pogonią. Pogoń jest dużym faworytem bukmacherów, ale ja czuję kolejny remis Ruchu.
Dodam jeszcze dwa słowa od siebie. Z jednej strony chciałem to spotkanie odpuścić, ale z drugiej kusi pograć coś w kierunku Chorzowa. Każdy mecz dla nich to walka o pozostanie w lidze i nie ważne czy przeciwnikiem jest zespół z dołu czy z góry tabeli.
Trzeba jednak dodać, że Ruch lubi urywać punkty drużynom z czołówki. Jaga i Raków są tego przykładem. Z Górnikiem Zabrze zabrakło szczęścia, a w spotkaniu z Legią nie wypadli najgorzej.
Dodajmy jeszcze, że Ruch dzisiaj bez Dadoka (czerwona kartka), Letniowskiego, Kozaka i Szura. Na dodatek może nie zagrać Stipica. Z tego co widziałem na TT Ruch musiał by zapłacić Pogoni za jego występ w dzisiejszym meczu (zapewne jakiś zapis w kontrakcie na ten sezon).
Pogoń walczy o TOP3 i są w gazie, nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Jednak czy ten mecz okaże się dla nich spacerkiem?.
Dodam, że Pogoń bez Kurzawy do końca sezonu.

18:00 Warta - Korona
Warta @ 2.85
Warta wygra przynajmniej jedna polowe @ 2.03
Betclic/Fortuna

Korona dzięki ostatniej wygranej odbiła się lekko od dna tabeli. Teraz kolejny trudny mecz ale bardzo ważny w kontekście utrzymania.
Spójrzmy na tabele:
14. Warta 28 pkt
15. Korona 27 pkt

Jak widzimy dla obu ekip jest to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Co prawda sam mecz śmierdzi mi trochę remisem, ale liczę, że on nie padnie. Korona jedzie wykartkowana do Grodziska bo nie zagrają Hofmeister, Kwiecień i Podgórski. Uważam, że Warta powinna wykorzystać braki kadrowe gości oraz atut własnego boiska. Gospodarze wiedza, że w przypadku porażki to oni znajda się bliżej czerwonej strefy. Na to spotkanie z pewnością będą patrzeć kibice Ruchu, których tak jak wspomniałem zadowolił by najbardziej remis w tym meczu. Ja mimo wszystko idę w stronę Warty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2235
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pogoń - Ruch @ Superbet Pogoń wygra i strzeli w obu połowach @ 2,35

Patrzę na ten mecz pod kątem psychologiczny. Ruch w ostatnich tygodniach wyglądał dobrze i wydawało się że złapie jeszcze szanse na walkę o utrzymanie. Bramka w ostatniej minucie z Mistrzem Rakowem na wyjeździe dała drużynie nowe życie, ale warunek był jeden. Pokonać u siebie kontrkandydata do spadku - Puszcze. Tymczasem Ruch nie był nawet blisko wygranej w tym meczu i nadal strata jest spora a terminarz taki że nadzieje powoli pryskają. Dodatkowym ciosem były przegrane całkiem niedawno derby z Górnikiem. Pogoń za to awansowała do finału PP, gzie zagra z Wisłą i będzie murowanym faworytem. Do tego czasu mogą zbudować optymalną formę i każde miejsce wzwyż od obecnego 4-ego będzie miłą niespodzianką, priortytem jest Puchar. U siebie z rozbitym mentalnie Ruchem powinni grać lekko i przyjemnie i wyraźnie wygrać więc typuje wygraną i bramki Pogoni w obu połowach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2309
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Raków - Legia 2 3.45 superbet

Dla mnie Legia to bierze . To już jest ostatnią chwila na to aby dogonić czołówkę. Obie ekipy ostatnio są pod formą ale to raczej u zawodników Legii widzę większy potencjał patrząc na grę. Dla mnie Raków jest ostatnio bardzo niestabilny . Uważam że goście wyjadą dziś z 3 pkt
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Puszcza Niepołomice - Lech Poznań

Kiedy wydawało się, że Lech Poznań w tym sezonie już nie powalczy o mistrzostwo Polski po tym jak doznali druzgocącej porażki z Rakowem Częstochowa aż 0:4 to teraz się wszystko pozmieniało. Co prawda nadal mają sporą stratę, 4 punkty do lidera to dużo i mało tak naprawdę.
Ostatnio Lech pokonał po ciężkim boju u siebie Pogoń Szczecin 1:0.
Puszcza Niepołomice na ten moment mają stratę 1 punktu do utrzymania się w lidze ale czy dziś odrobią tę stratę? Uważam, że nie. Oczywiście grają ambitnie ale widać, że często im brakuje piłkarskich umiejętności po prostu. W pierwszym meczu gdzie Lech był gospodarzem to Lech wygrał wysoko bo aż 4:1. Ostatnie 3 spotkania Puszczy to 3 remisy ale grali z Ruchem, z Radomiakiem czyli drużynami dużo słabszymi i grali ze Śląskiem gdzie również zremisowali ale to Śląsk był drużyną, która była bliższa wygranej, oddali tam aż 18 strzałów brakowało skuteczności, której mam nadzieję, że dziś Lechowi nie zabraknie.

Lech + powyżej 1,5 2,4 Fortuna
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Raków - Legia
Bukmacher: Superbet
Typ: gol Legii
Kurs: 1.42


Liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i tak naprawdę kilka zespołów walczy o mistrza. Dość powiedzieć, że na ten moment zarówno Raków i Legia mogą marzyć o mistrzostwie, a ich strata do lidera wynosi tylko 7 punktów, tak więc wygrana którejś z ekip może mocno skomplikować albo podtrzymać marzenia o dalszej rywalizacji. Raków u siebie jest faworytem, ale ten sam Raków gra ostatnio nierowno - głupio tracone gole, wpadki punktowe i tak naprawdę trudno postrzegać tą ekipę jako stabilnego kandydata na mistrza. Legia oczywiście też ma braki w koncentrajci - jak stracone zwycięstwo z Jagą, ale generalnie wcześniej odnotowali 2 cenne zwycięstwa kolejno z GórniIem i Piastem. Myślę, że w tym meczu Legia strzeli przynajmniej jednego gola, a kurs na zdarzenie naprawdę spoko jak na poziom tej ekipy i rywala.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1308
stanley-63 783K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska Ekstraklasa
Godzina 20:00
Spotkanie : Raków Częstochowa : Legia Warszawa
Typ : suma kartek ( czerwona=2 ) powyżej 5.5
Kurs : 2.10
Bukmacher : ETOTO

Jak tu nie iść w karteczki , obie drużyny z jakimiś tam nadziejami i to bardzo realnymi na sukces , obie tracą zaledwie 3 pkt do trzeciego miejsca i 7 do pierwszego do końca jeszcze przecież aż 7 kolejek i wszystko realne , w pierwszym meczu w Warszawie lepsi Częstochowianie którzy wygrali 2:1 a pod wzgldem dyscyplinarnym 37 fauli i 12 żółek czyli było koszenie równo w trawą , sędzią był pan Szymon Marciniak , dzisiejszy mecz poprowadzi Piotr Lasyk który może i nie ma zbyt wielkiej średniej bo 3,7 kartki na mecz ale to nie oznacza że nie potrafi sypnąć karteczkami bo choćhy np Górnik z Piastem ( wiem DERBY ) ale 8 żółtek i czerwień , dzisiejszy mecz też ma swiją wielką wagę bo tu idzie o podium a może i przy odrobinie sczęścia jeszcze więcej a pan Piotr L będzie miał wiele okazji do odgwizdania fauli a jak już się tego nazbiera to będzie upominał karteczkami , poprzeczka over 5,5 myślę że jesr do przeskoczenia .
 
maarcin14 675K

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina : Piłka nożna / Polska Ekstraklasa
Godzina 20:00
Spotkanie : Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Typ : X2
Kurs : 1.74
Bukmacher : Fortuna


Witam, dziś mamy sobotę 13 kwietnia i tego dnia o godzinie 20 odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie w polskiej Ekstraklasie, zmierzą się Mistrz Polski Raków Częstochowa z Legią Warszawa. Według bukmacherów Raków jest faworytem tego spotkania, moim zdaniem powinny być kursy bardziej wyrównane. Moim typem na ten mecz jest remis bądź wygrana Legii. Po pierwsze Legia wydaje się być w lepszej formie od Rakowa. Raków w ostatnich 5 meczach wygrał tylko raz z Koroną 2:0, a oprócz tego zremisował z Puszczą, ŁKSem czy Ruchem, a więc drużynami z dołu tabeli i uległ w Radomiu z Radomiakiem 1:2. Legia w ostatnich 3 meczach zdobyła 7 punktów, a mierzyła się z mocniejszymi drużynami. Druga sprawa to w Legii nastąpiła zmiana trenera, nowy trener Goncalo Feio zna się na swojej robocie, w Motorze Lublin dokonał naprawdę fajnych rzeczy, z drużyny która była na samym dole w drugiej lidze stworzył zespół walczący o Ekstraklasę. Goncalo pracował w Rakowie, jest to jego debiut, myślę że ma odpowiedni plan na ten mecz i Legia go nie przegra, typuję X2.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1098
anzelmo 136,4K

anzelmo

Użytkownik
Witam zapaleńców:} czasem cos poczytam - dawno mnie w temacie nie bylo ale mamy konkursik. Moje luźne przemyślenia dywagacje moze gdybanie .... u nas sporo zmian nowa szalona miotła hm wiele pytań i znaków zapytania. Jestem ciekawy jak to Goncalo poukłada wiadomo ze czasu miał mało personalnie tez cudów nie będzie, liczę trochę ze postawi na młodych może nie dziś od początku ale te 7 kolejek to szansa na minuty Rejczyka Zilkowskiego może młodego Zewlaka albo combeck Kuchego:p mamy skład dość okrojony wraca Wszolo licze i chyba jestem tego pewny w 100% ze to będzie mecz walki faule kartki to chyba dobry pomysł obie ekipy maja na pieńku ze sobą . Feio byl tez w ekipie Rakowa wiec....każdy wynik mnie wieczorem nie zaskoczy. Reasumując pogram sobie ze Legia będzie miała więcej fauli po 2,03 w betclicku bez podatku jakaś mała taśma przed ufc :p Pewnie będzie sporo prowokacji w stronę Joseu .Dawać to juz bo jestem mega ciekawy jak to będzie wyglądało.
 
Ostatnia edycja:
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Spotkanie: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Bukmacher: Superbet
Typ: gol Śląśka
Kurs: 1.42


Kolejny mecz, który jest bardzo ważny szczególnie dla gości w kontekście walki o mistrzostwo. Na górze tabeli jest ciasno i tak naprawdę 1-2 mecze mogą mocno skomplikować lub przybliżyć daną ekipę w kontekście tytułu. Na ten moment Puszcza np. wygrywa 2-0 z Lechem, więc zakładając że Kolejorz straciłby punkty, to Śląśk mógłby już odskoczyć temu rywalowi w tabeli. Górnik Zabrze prezentuje ostatnio solidny poziom, ale strata do lidera wynosi teraz az 10 punktów i Zabrzanie z pewnoscią bardziej celują np. w jakieś TOP 4 i ew. udział w europejskich rozgrywkach. Śląśk ostatnio zdobył arcyważne punkty z Wartą, która lubiła zaskakiwać, dodatkowo Exposito wrócił do dyspozcyji strzeleckiej. Liczę, że Śląsk strzeli przynajmniej jednego gola.
 
R 644,2K

rjastrzab

Użytkownik
Rakow - Legia
Typ Legia i under 2,5
Kurs 5,73
Betclic

Liczę na efekt nowej miotły i zwycięstwo Legii. Jeszcze niedawno mówilibyśmy, że to mecz na szczycie, ale w dzisiejszych realiach można jedynie wspomnieć, że to mecz podwyższonego ryzyka, bo jednak to ekipy z miejsc 5 i 6/ Jak popatrzymy na oststnie wyniki Warszawian to +nie mają zbyt dużych szanas na wygraną. Ale oni powinni chchieć się pokazać i wygrać to dla nowego trenera. Wybór co prawda trochę dziwny, ale może potrzeba przez chwilę tej drużynie kgooś anonimowego, żeby uspokoić sytuacjęi ostudzić nastroje. Do tego szaleństaw dokładam under 2,5 gola w meczu co podkręca kurs do 5,73.
 
S 618

sokols

Użytkownik
Spotkanie: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Bukmacher: Superbet
Typ: gol Śląśka
Kurs: 1.42


Kolejny mecz, który jest bardzo ważny szczególnie dla gości w kontekście walki o mistrzostwo. Na górze tabeli jest ciasno i tak naprawdę 1-2 mecze mogą mocno skomplikować lub przybliżyć daną ekipę w kontekście tytułu. Na ten moment Puszcza np. wygrywa 2-0 z Lechem, więc zakładając że Kolejorz straciłby punkty, to Śląśk mógłby już odskoczyć temu rywalowi w tabeli. Górnik Zabrze prezentuje ostatnio solidny poziom, ale strata do lidera wynosi teraz az 10 punktów i Zabrzanie z pewnoscią bardziej celują np. w jakieś TOP 4 i ew. udział w europejskich rozgrywkach. Śląśk ostatnio zdobył arcyważne punkty z Wartą, która lubiła zaskakiwać, dodatkowo Exposito wrócił do dyspozcyji strzeleckiej. Liczę, że Śląsk strzeli przynajmniej jednego gola.
Exposito nie będzie grał 😉
 
Otrzymane punkty reputacji: +324
S 618

sokols

Użytkownik
Dyspozycja strzelecka Exposito odnosiła się do meczu z WARTA, co nieprzypadkowo dałem po przecinku w tym zdaniu. Nigdzie nie jest wspomniane, że zagra z Górnikiem, bo widzę że jakieś poruszenie wokół tego się zrobiło. Pozdro
Z Twojego posta można wywnioskować, że ponieważ dyspozycja Exposito poszła do góry to jest to jeden z czynników, który przemawia za golem Śląska.
Skoro, jak twierdzisz wiedziałeś, że Eksposito pałzuje za kartki to jaki jest sens w ogóle go wspominać w poście, który dotyczy meczu w którym nie zagra?
Mogłeś napisać np. że twoim zdaniem Śląsk strzeli gola w meczu z Legią bo ma Eksposito, którego forma ostatnio zwyszkuje... czy coś w tym stylu 😉
Ogólnie czasem lepiej jest się przyznać do błędu niż w niego brnąć, tym bardziej, że jesteś bardzo dobrym typerem 😁
Pozdro 😉
 
S 54,4K

spider-official

Użytkownik
Z Twojego posta można wywnioskować, że ponieważ dyspozycja Exposito poszła do góry to jest to jeden z czynników, który przemawia za golem Śląska.
Skoro, jak twierdzisz wiedziałeś, że Eksposito pałzuje za kartki to jaki jest sens w ogóle go wspominać w poście, który dotyczy meczu w którym nie zagra?
Mogłeś napisać np. że twoim zdaniem Śląsk strzeli gola w meczu z Legią bo ma Eksposito, którego forma ostatnio zwyszkuje... czy coś w tym stylu 😉
Ogólnie czasem lepiej jest się przyznać do błędu niż w niego brnąć, tym bardziej, że jesteś bardzo dobrym typerem 😁
Pozdro 😉
Daj spokój, szkoda strzępić ryja na kolesia. Ewidentnie widać w tekście, że liczył na gre Exposito. No ale korona z głowy spadnie i nie przyzna się do błędu, bo ma jakąś tam śmieszną przypietą rangę. Najlepsze że facet odpala flashscore i leci z analizą, tylko zapomniał spojrzeć w dział "nie zagra". Czytam te jego analizy i widać że bety puszcza na czuja, aniżeli opierał się o jakąś szczególną wiedzę w meczach.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Jagiellonia - Cracovia @ Superbet:

Jagiellonia wygra mecz
Jagiellonia strzeli powyżej 1.5 gola
Jagiellonia powyżej 5.5 celnych strzałów

@ 3,00 @ Superbet

Jagiellonia pewnie zmierza po Mistrza. Ostatnio cenny punkt rzutem na taśme w Warszawie. Przewaga jest w miare spokojna, a rywale co chwile gubią punkty. Moim zdaniem Śląsk w Zabrzu też zgubi punkty i przy wygranej Jagi będzie już sytuacja Mistrzostwa prawie rozwiązana. Cracovia dziwne ruchy. Zwolniony trener, zatrudniony noname. Zarządzanie w klubie od jakiegoś czasu wygląda co najmniej dziwnie i Craxa z przyzwoitej ekipy walczącej o górną połówke powoli zmierze ku dolnej części tabeli. Obsgtawiam że Jaga dziś będzie wyraźnie górować nad przeciwnikiem i pewnie wygra, strzelając minimum 2 gole i oddając dużo celnych strzałów.
 
Psychosocial 811,1K

Psychosocial

Ekspert - Irlandzka Piłka
Członek Załogi
ŁKS Łódź-Radomiak Radom TYP 1 kurs 3,35 2/10 g.12.30 3:2 WIN

PS: Pomijam analizę, składy, wypowiedzi trenerów i zawodników bo na teraz to nie ma żadnego znaczenia. Dziś dla gospodarzy ABSOLUTNIE ostatnia szansa na na walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Każdy inny wynik niż wygrana ŁKS przekreśla dla mnie definitywnie wszystko.

Pzdr/Psycho.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3934
Pablito91 488,9K

Pablito91

Użytkownik
Piast więcej różnych od zagłębia w 1 połowie @1.85 Superbet dominacja Piasta w 1 połowie:)

Dzisiaj zakończenie 28 kolejki Ekstraklasy. Zmierzą się Piast Gliwice, który podejmie Zagłębie. Piast cały czas musi oglądać się za siebie, gdyż ma już tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. W Gliwicach liczą dzisiaj na 3 punkty i złapanie trochę oddechu. Przed nimi ciężkie mecze, bo i z górą tabeli(Pogoń i Jaga) oraz z dołem który do końca będzie walczył o utrzymanie(ŁKS, Korona, Puszcza). Nie udało się awansować do finału Pucharu Polski, więc Piast może w pełni skupić się na utrzymaniu. Kto by się spodziewał, że Mistrz Polski sprzed kilku lat będzie miał takie kłopoty. Uważam, że dzisiaj Piast od początku będzie chciał narzucić swoje warunki gry. Moim typem sa rozne Piastu w 1 polowie. Mam nadzieję, że nie strzelą szybko bramki i dzięki temu będą napierać i nabijać więcej roznych od Zagłębia. Pod tym aspektem, Piast u siebie ostatnio uległ tylko Puszczy. A tak to byli górą. Do Piasta powinni dzisiaj wrócić Felix i Chrapek, więc jest to spore wzmocnienie dla zespołu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1405
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom