>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

27 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 21.03-24.03.2014

szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Lechia 6,00 Bet 365 ⛔
Lechia X2 2,30 ⛔
Lech zagrał lepiej niż się spodziewałem a Lechia dużo gorzej.

(może ktoś znajdzie lepsze mi się nie chce szukać)

Zgadzam się z postem wyżej. Może nie dawałbym tutaj szans w postaci 90% na X2 ale dla mnie tutaj kurs jest przesadą i zdecydowanie jest wystawiony pod nazwę. Lechia potrafi zagrać z kontry a pewnie tak będzie musiała grać. Podbeskidzie obnażyło błędy w ustawieniu Lecha, która raz co raz tworzy sytuacje gdzie musi grać vs przewaga liczebna. Dlatego ja tutaj szukałbym value na gości (ja bym pewnie dał tutaj max 3,50 na Lechię).
Spójrzmy na to jak grał ostatnio Lech, remis ze słabiutkim Widzewem, który grając padakę w ataku strzela im dwie bramki, wygrana z cały czas cofniętym Podbeskidziem, które mogło to wygrać (!!) gdyby tylko w kontrach lepiej siedziało(chociaż fakt zdobyli bramkę strzeloną z 35 metrów bodaj). Co nie zmienia faktu, że Lech gra słabiutko i solidna Lechia z potencjałem do szybkiego ataku może tutaj namieszać.

Poza tym to tylko polska liga tutaj 1,60 na taki zespół jak Lech który gra chyba najmłodszym składem to nieporozumienie.
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Pogoń - Ruch
BETSSON ✅
typ: 1 @ 2,09
typ: Robak gol @ 2,45
typ: Pogoń powyżej 1,5 gola @ 2,27

Niepokonana w tym roku Pogoń zmierzy się u siebie z Ruchem. Historyczna szansa przed Dumą Pomorza, bo przy wygranej zdobędą punkt numer 1200 w historii występów w Ekstraklasie. Obie drużyny bez absencji, więc zapowiada się nam ciekawy mecz. Portowcy walą o ósemkę, a goście są już jej pewni. Pogoń zremisowała ostatnie trzy mecze i w każdym z nich zabrakło jej naprawdę niewiele, żeby ugrać więcej niż 3 oczka. Ciągle aktywny jest Robak, który robi różnice z przodu, ale od meczu z Lechem nie zdołał wbić kolejnych goli. Uważam, że porażka Ruchu ze słabym Piastem to początek powolnej obniżki formy tej drużyny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Uważam, że porażka Ruchu ze słabym Piastem to początek powolnej obniżki formy tej drużyny
Ruch grał ponad stan i myślę, że pora to wyrównać. Wdowiec stworzył świetną ekipę w Szczecinie. Robak, Małecki, Japońce, solidna obrona. Dobry kurs na Portowców, trzeba grać
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
Podbeskidzie-Cracovia under 1.5@2.75 b365 ⛔ 1-1 //Szkoda tej przypadkowej ręki Nykiela.
Spotkania w Bielsku na wysokim poziomie nie stoją,o czym już nie raz mogliśmy się przekonać.
W Bielsku gościom gra się ciężko ze względu na dobrze poukładaną grę gospodarzy w obronie.Ostatni raz przyjezdni wygrali tam we wrześniu ub.roku,byli to Piast i Jaga,zwyciężyli jednak minimalnie po 1-0.
Mniej więcej od tamtego czasu tylko w meczu z Lechią padły 4 bramki.W pozostałych przypadkach mecze kończyły się albo bezbramkowym remisem albo minimalnym zwycięstwem gospodarzy 1-0.
W ekipie gospodarzy zabraknie podstawowego pomocnika Slobody,który pauzuje za kartki.Spore osłabienie.
W drużynie gości nie ma nowych osłabień.
Cracovia ostatnio się przełamała i zdobyła komplet punktów u siebie z Jagą.Nie wiem jak wyglądał mecz,bo nie widziałem.
Wiem natomiast jak wyglądał ich ostatni mecz wyjazdowy w Szczecinie,można go określić jako obraz nędzy i rozpaczy.
Ciężko będzie tak grającej Cracovii zdobyć bramkę na tym ciężkim terenie.
W tym sezonie ta sztuka nie udała się zespołom zajmującym czołowe miejsca w tabeli czyli Legii,Lechowi,Wiśle czy Ruchowi.
Według mnie nie uda się również Cracovii i dobrze spisujący się między słupkami Richard Zajac po raz kolejny zachowa czyste konto w meczach u siebie.
Myślę,że kolejny raz mecz zakończy się bezbramkowym remisem lub minimalnym zwycięstwem gospodarzy.
 
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Piast Gliwice
: Legia Warszawa

Patrzymy na ostatnie wyniki Legii i myślimy sobie, ale ten zespół jest w słabej formie. Od kiedy trenerem Stołecznych został Henning Berg, drużyna rozegrała 5 spotkań(właściwie 4,5). 2 wygrane,2 remisy i 1&quot;porażka&quot; to z pewnością wyniki które nie napawają optymizmem żadnego z kibiców Warszawskiej Legii. Przeanalizujmy szybko co się stało w tych spotkaniach. Wygrana z Koroną po męczarniach po bramce z rzutu karnego kapitana Vrdoljaka,mecz z Górnikiem to świetna gra całej drużyny, bardzo wysoki pressing i niezła skuteczność(Astiz i 2x Rado). Następnie nadchodzi wyjazdowy mecz ze Ślaskiem, gdzie Legia grała koncertowo, ale chrzaniła wszystkie możliwe sytuacje(2x Duda,2x Rado i do tego w 2 połowie 2x drewniany Kucharczyk). Wynik 1:1 to z pewnością zawód po tym co widzieliśmy na murawie. To co się stało tydzień temu każdy z nas widział, Legia grała w I połowie jak z nut, trzeba przyznać, że zazkoczyła rywali świetnymi piłkami za ich linie obrony. Szybko strzelone dwie bramki, kontrola spotkania, czerwona dla Głowasia i koniec I części spotkania. II połowa pokazała ile znaczy psychika w piłce nożnej. Mimo, że Legia grała w przewadze,miała 2 bramki więcej dała sobie wbić 2 gole. Umyślnie nie opisuje meczu z Jagą bo nie ma sensu. W poniedziałek czeka nas mecz Piasta z Legią i czego możemy się spodziewać? Oczywiście tego, że Piast jak zwykle z mistrzem Polski będzie jeździć na dupie. Przypomnę wam, że w tamtym sezonie spotkanie w Gliwicach skończyło się wynikiem 0:0,a gracze gospodarzy po meczu nie mieli sił zejść z murawy, ponieważ byli tak wycieńczeni bieganiem za rywalem. H2H ostatnich 4 spotkań to trzy wygrane Legii i wyżej wspomniany remis. Piast mimo wygranej z Ruchem, mnie nie zachwycił, a co więcej ta wygrana była do przewidzenia, gdyż to nasza liga i Ruch nie mógł bez przerwy wygrywać, a Piast który nie miał wygranej od listopada musiał w końcu złapać gdzieś 3 pkt. Transfery których dokonali włodarze Piasta na nadchodząca rundę moga załamać, szczerze mówiąc żaden zawodnik nie prezentuje takiego poziomu jaki powinien. Tu polecam artykuł na stronie Weszło o tym &quot;problemie&quot;.
Jeśli chodzi o transfery Legii to kibice pierwszy raz od wielu lat są zawodoleni z poziomu tych transferów. Gui to świetny piłkarz, który niestety szybko złapał kontuzję, ale do kadry wróci już na mecz z Lechem. Orlando Sa narazie nie pokazuje swoich możliwości, doznał kontuzji i na mecz z Piastem na być gotowy(prawdopodobnie wejdzie z ławki) no i Ondrej Duda, słowak który spisuje się znakomicie i mimo, że nie wyszedł mu mecz ze Śląskiem(jesli chodzi o sytuacje, bo grał dobrze), to z Wisłą potwierdził swój potencjał. Jest chwalony przez wszystkich, poprzez trenera,kibiców, czy też piłkarzy którzy wypowiadają się o nim w samych superlatywach. Jest porównywany do byłego piłkarza Legii Rafała Wolskiego. Wypowiedział się o tym najczęściej udzielający się w mediach piłkarz Legii Kuba Rzeźniczak :
&quot;Ondrej pokazał już swoje atuty, świetnie współpracował z Radoviciem. Biorąc pod uwagę, że do niedawna trenował indywidualnie, to teraz może być tylko lepiej. Moim zdaniem on niebawem będzie gwiazdą ligi. Ondrej przypomina mi trochę Rafała Wolskiego, powiem nawet, iż prezentuje się od niego nieco lepiej&quot;.
Ja od siebie dodam, że niesamowita jest ta współpraca Dudy z Rado i przypomina to co robili popularny Radko z Ljuboją.
Nie spodziewam się łatwego meczu, ale potencjał jest po stronie Legii. Lech goni mistrza Polski i już w poniedziałek trzeba odpowiedzieć głownemu rywalowi zdobywając 3 punkty. Więc moje typy to :
Legia : 1.64 Betsson ✅✅✅
Legia -1 : 2.80 Betsson ⛔⛔⛔
Duda strzeli gola : 3.50 Betsson ✅✅✅
Radovic strzeli gola : 3.50 Betsson ⛔ ⛔⛔

Kadra Legii na mecz z Piastem: Dusan Kuciak, Konrad Jałocha, Łukasz Broź, Dossa Junior, Tomasz Brzyski, Jakub Rzeźniczak, Vladimer Dvalishvili, Ondrej Duda, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Bereszyński, Michał Kucharczyk, Henrik Ojamaa, Miroslav Radović, Orlando Sa, Jakub Kosecki, Michał Żyro, Daniel Łukasik, Ivica Vrdoljak.

Tak jak wspomniałem wraca do kadry Sa no i jest Kosecki, który na pewno więcej zrobi niż Kucharczyk jeśli zagra
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
devillo 8,6K

devillo

Użytkownik
dyscyplina: piłka nożna
godzina: 13:00
spotkanie: Podbeskidzie - Cracovia
typ: X/2 (HT/FT)
kurs: 6.55
bukmacher: Oddsring
analiza:
Cracovia przyjeżdża do Bielska - Białej wyłącznie z myślą o 3 punktach. Mają tym większe szanse na zrealizowanie swojego planu, iż Podbeskidzie w bardzo dołujący sposób oddało remis w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej podczas minionej kolejki. Jak powiedział na pomeczowej konferencji trener Ojrzyński czują smutek, ból, rozgoryczenie i nie ma co się dziwić. Po głupim faulu Sokołowskiego w 95 minucie tuż za linią pola karnego stracili bramkę i wracali bez jakiejkolwiek zdobyczy. Widać było wczoraj na przykładzie Lecha jak mobilizująco podziałała bramka Możdżenia i moim zdaniem w dokładnie odwrotny sposób odczuło to Podbeskidzie. Cracovia z pewnością zdominuje posiadanie piłki tak, jak to robiła w wielu wcześniejszych spotkaniach. Z reguły mecze Górali i Pasów do przerwy są rozgrywane przede wszystkim na zero z tyłu, a co za tym idzie gram remis do przerwy i liczę na bramkę gości w drugiej odsłonie. Jest to o wiele bardziej ryzykowny typ niż DC X2, które absolutnie musi wejść, ponieważ jeśli ekipa trenera Stawowego liczy na górną połowę tabeli to dzisiaj muszą zainkasować 3 punkty. U siebie Pasy są najgorszą drużną w Ekstraklasie, a więc muszą liczyć oczka na wyjazdach. Mecz będzie raczej nudny, mam nadzieję, że nie zakończy się wynikiem bezbramkowym po ostatnim gwizdku, ale podczas pierwszych 45. minutach można być raczej pewnym, że żaden z bramkarzy nie wyciągnie piłki z siatki. Wszystko rozstrzygnie się w drugiej połowie, najbardziej prawdopodobna wydaje się wygrana gości jedną bramką.
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Śląsk Wrocław &amp; Górnik Zabrze

Typ: Over 2.5 2.11 Pinnacle Sports​

Krótko i na temat dzisiejszego spotkania we Wrocławiu. Dziwię się w ogóle, że jeszcze nikt na forum nie wspomniał właśnie o tym spotkaniu. W obydwu zespołach w ostatnim czasie nastąpiły spore zmiany, a mianowicie po bardzo słabych wynikach zwolnieni zostali dotychczasowi trenerzy i zatrudnieni nowi. W Śląsku zatrudniony został Tadeusz Pawłowski, i gra zespołu nieco się poprawiła, a przede wszystkim widać to po wynikach, bo Śląsk w ostatnich 3 spotkaniach nie przegrał. Górnik Zabrze na zwycięstwo czeka aż od 7 kolejek i po bardzo udanej rundzie jesiennej nie ma już żadnego śladu. Efektem tego było zwolnienie Ryszarda Wieczorka i zatrudnienie Roberta Warzychy. Od tego momentu zespół zaczął grać ciut lepiej, widać to już było w zremisowanym meczu z Pogonią, oraz nawet w przegranym pucharowym starciu z Zawiszą na wyjeździe. Niemniej jednak zespołowi daleko jeszcze do formy z poczatku sezonu. Spore kłopoty kadrowe mają obydwa zespoły. W Śląsku zabraknie kontuzjowanych Tomasza Hołoty i Przemysława Kaźmierczaka oraz wracającego do zdrowia Mariusza Pawelca. Karę za czerwoną kartkę odcierpieć musi Dudu Paraiba, którego na boisku zastąpi Paweł Zieliński. W kadrze meczowej znajdzie się natomiast Sebastian Mila i możliwe, że pojawi się już na boisku od pierwszej minuty spotkania. Jeszcze większe kłopoty kadrowe mają Zabrzanie, zwłaszcza w obronie, bo zabraknie: Pavelsa Steinborsa, Ołeksandra Szeweluchina, Adama Dancha, Błażeja Augustyna, Pawła Olkowskiego, Seweryna Gancarczyka, Mariusza Magiery, Marcina Przybylskiego, Macieja Małkowskiego, Konrada Nowaka, Gabriela Nowaka i Mateusza Zachary. Największe braki widoczne są w obronie, czego dowodem są aż 12 straconych bramek w ciągu 6 spotkań. W ataku cały czas widoczny jest brak Mateusza Zachary, który razem z Nakoulma siali postrach wśród obrońców rywali. Niemniej jednak atak nie wygląda w tym momencie najgorzej, tylko właśnie obrona i przy takich brakach dzisiaj Górnik musi się mieć na baczności. Bo dla drużyny Śląska jest to ostatnia szansa na zbliżenie się do czołowej ósemki. Mają nóż na gardle, bo jeśli nie wygrają to można śmiało powiedzieć już pożegnają się z marzeniami na czołową ósemkę ligi. Motywacja na pewno duża w gronie zawodników Śląska, do składu powinien wskoczyć już Mila, więc w połączeniu z braćmi Paixao będą dzisiaj siali postrach wśród obrońców gości, a przy tak słabo dysponowanej obronie rywali, spokojnie dzisiaj coś ustrzelą, bo jeśli do składu wskakuje obrońca Pandża to jestem niemal pewny bramki dla Wrocławian. W pierwszym pojedynku obu drużyn nie brakowało emocji, Śląsk przegrał niemal wygrany mecz prowadząc 2:1 w 90 min i ostatecznie przegrywając 3:2. Dzisiaj również liczę na taki festiwal bramek, słaba obrona Zabrzan, plus mocno zmotywowani gospodarze powinni zapewnić nam sporo emocji i przede wszystkim bramki. Dlatego uderzam w kierunku overu bramkowego a jeśli chodzi o końcowy wynik to sądzę, że Śląsk, który nie wygrał u siebie od 5 spotkań, w końcu powinien odnieść jakże upragnione zwycięstwo, niemniej jednak bliżej mi w tym momencie do overu, dlatego taki typ z mojej strony, powodzenia!

Przewidywane składy:
Śląsk Wrocław: Kelemen - Ostrowski, Kokoszka, Grodzicki, Zieliński - Stevanović, Hateley - Pich/Mila, Flavio Paixao, Patejuk - Marco Paixao.
Górnik Zabrze: Kasprzik - Mańka, Łukasiewicz, Pandża, Kosznik - Madej, Sobolewski, Iwan, Nakoulma - Jeż - Majtan.
 
K 40

kris_pl

Użytkownik
23.03.2014 godz. 15:30
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów
Typ: 1
Kurs: 2.10
Bukmacher: William Hill

Analiza:
Oba zespoly prezentuja podobna forme, idzie im calkiem nieźle. Pogon w meczach domowych nie zachwyca, Ruch za to jest najlepszy w lidze. Jednak trzeba wziac pod uwage. ze Ruch to nie jest zespol na 3. miejsce w tabeli - sa tak wysoko tylko dzieki niesamowicie dlugiej serii zwyciestw, ze sredniakami ligowymi. Pogon jest silniejsza i bardziej kreatywna druzyna. Dwoch japonczykow to swietni asystenci, w napadzie Robak - Ruch raczej nie ma kim straszyc (Kuświk? To brzmi bynajmniej niedorzecznie). Do tego dochodzi wazny aspekt - Ruch zapewnil sobie to co chcial, Pogon jeszcze o awans do TOP 8 musi walczyc. Obie druzyny wystapia raczej bez oslabien. Ruch porazka z Piastem w koncu pokazal jaki poziom prezentuje ten sklad naprawde i teraz powinni sie zaczac staczac w tabeli, zwyczajnie ta druzyna nie ma takich mozliwosci jakie prezentuje na ta chwile tabela.
===

Zaczalem pisac analize kilka minut przed meczem, ale tyle mi sie zeszlo, ze skonczylem 5 minut po rozpoczeciu meczu (bylo jeszcze 0:0), post chyba do usuniecia.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Śląsk-Górnik over 1.5 gola gospodarze @ 2.04. Unibet

Idę dzisiaj zdecydowanie w stronę Śląska. Uważam, że zespół z Wrocławia jest faworytem i dzisiaj mają doskonałą okazję do wygrania spotkania. Tym bardziej, że defensywa Górnika jest dziurawa jak szwajcarski ser. Dzisiaj Śląsk od pierwszych minut usiądzie na połowie Zabrzan i tylko kwestia czasu kiedy podną bramki dla Śląska. Pisałem obszernie już o grze Wrocławian przy okazji meczu Śląska z Zagłębiem, więc nie będę się powtarzał. Jedno nie podlega dyskusji....pod wodzą Pawłowskiego gra zespołu Śląska bardzo się poprawiła. Doszedł Flavio oraz Pich którzy robią różnicę. W gazie jest Patejuk i oczywiście na szpicy Marco Paixao. Można powiedzieć....kiedy jak nie dziś i z kim jak nie ze słabym Górnikiem. Over 1.5 gola dla Śląska po po kursie ponad 2 biorę i nie pytam. Dzisiaj Śląsk sobie postrzela. Polecam.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Piast Gliwice - Legia Warszawa 2 1.641 Pinnacle ✅

Dla mnie osobiście to bet petarda i czekałem na ten mecz od początku weekendu, bo uważam, że naprawdę jest warty mocnego grania. Na wstępie napisze, że broń Boże nie jestem żadnym fanatykiem, kibicem, ani nawet fanem Wojskowych - wręcz przeciwnie ale z pewnymi faktami związanymi z tym spotkaniem trzeba się zwyczajnie pogodzić.
Legia w tym meczu jest dla mnie mega faworytem i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie innego możliwego scenariusza niż wygranej Legii. Rozpocznijmy od tego, że Piast od początku rundy spisuje się strasznie przeciętnie i zwyczajnie jest jednym z najgorszych zespołów w tej rundzie w naszej ogórkowej Ekstraklasie. Nie zmienia tego faktu nawet zwycięstwo nad Niebieskimi, którzy w końcu po prostu musieli kiedyś przegrać, bo gdzie jak gdzie ale u nas passa wygranych nie może trwać wiecznie. Co dla mnie najważniejsze to fakt, że Legia musi zacząć w końcu zdobywać punkty i uciekać, bo Lech pomału się rozpędza i jest coraz bliżej Wojskowych.
Rzeczywiście ostatnie spotkania Legii nie napawają optymizmem ale według mnie to wszystko działa na korzyść Mistrza Polski, ponieważ zdecydowanie ostatni mecz z Wisłą Kraków był swojego rodzaju hańbą na honorze i zdecydowanie jak najszybciej trzeba ją zmazać, a idealnym rywalem do tego będzie właśnie gliwicki Piast. Wcześniej również trudny mecz ze Śląskiem Wrocław, który został zremisowany w stosunku 1:1. Nadchodzi czas żeby zdobyć 3 punkty i w końcu odnieść zwycięstwo. Piast ma dość bezpieczną przewagę nad grupą spadkową, a w dodatku w każdym bądź razie jeśli ma ciułać punkty gwarantujące utrzymanie w lidze to na pewno nie z takimi klubami jak Legia.
W Warszawie co ważne wraca Kosecki, który według mnie jest najlepszym graczem Legii obok Miro Radovicia. Kosa nie grał przez dłuższy czas ale jutro z pewnością będzie chciał pokazać maksimum możliwości, żeby trener Berg zobaczył na co go stać - a stać go na pewno na robienie sporego wiatru i zamętu w szeregach rywala. Dodatkowo do dyspozycji powinien być Orlando Sa, który być może wejdzie z ławki rezerwowych (on też ma coś do udowodnienia, bo konkurencja w Legii jest naprawdę spora). Jak widać w porównaniu do poprzednich meczów Wojskowi zostaną jeszcze dodatkowo wzmocnieni. Legia w następnej kolejce podejmuje Lecha - więc według mnie kolejny aspekt, który powinien działać za typem (trzeba koniecznie wygrać, bo za pasem bardzo ciężki mecz).
Przewidywalne składy :
Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Henrik Ojamaa - Ondrej Duda, Miroslav Radović
Piast Gliwice: Jakub Szumski - Mateusz Matras, Jan Polak, Csaba Horvath, Krzysztof Król, Łukasz Hanzel, Victor Nikiema, Radosław Murawski, Kamil Wilczek, Tomasz Podgórski, Wojciech Kędziora
Składów nawet nie ma co porównywać, bo jest przepaść. Podgórski w porównaniu z poprzednim sezonem gra jeden wielki piach, jest totalnie bezbarwny i kompletnie wypalony. Nikiema jest jednym z najgorszych zawodników Ekstraklasy w moich oczach. Kompletne braki techniczne w postaci najprostszych elementów piłkarskich takich jak krótkie podania czy przyjęcie piłki. Piast nie ma zwyczajnie kim straszyć, a jedyną ich bronią może być stały fragment Podgórskiego albo walka do upadłego w postaci fizycznej orki. Dla mnie to za mało na technicznie grającą Legię, która powinna jutro spokojnie wygrać z niżej notowanym rywalem. Ja osobiście wejdę w ten typ jutro bardzo grubo, bo według mnie strasznie warto.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Piast - Legia 1x @ 2,15 / BTS @ 2,08 ⛔ / ✅
Bet365 / Unibet

Wiadomo, ze tutaj Legia mocnym faworytem, wszyscy widzę niezła podjarka, że bet tygodnia i takie tam bla bla. Kursy na Legię rosną nie wiedząc czemu, trochę dla mnie szkoda, bo na Piast lecą w dół, jednak ja przedstawię swoją wizję. Będzie to wizja dość statystyczna, ale w naszej lidze wszystko jest możliwe i Legia na wyjeździe przegrała nawet z Podbeskidziem. Legia w ostatnich meczach dość słabo, przede wszystkim mało skutecznie, remis z Wisłą, Śląskiem...W każdym z tych meczów mieli dużo okazji, jednak nie potrafili uznać swojej wyższości...Wcześniej słaba gra z Jagiellonią w przerwanym meczu. Dawno Legia nie zyskała trzech punktów i dziś także będzie ciężko, czemu? A no temu, że Piast u siebie może nie zachwyca, ale grają dość solidnie, zaledwie 3 przegrane, z Lechem, Wisłą i Ruchem...W poprzednim sezonie udało im się zremisować z Legią. Kolejnym czynnikiem jest pogoda, jak nie pada to padało i padać może, więc murawa nie będzie taka idealna. Legioniści mają w głowach za pewne mecz z Lechem za 5 dni, a kilku zawodników musi uważać, by kartki nie dostać i są to: Ivica Vrdoljak (7), Bartosz Bereszyński (3), Miroslav Radović (3), Jakub Rzeźniczak (3), Michał Żyro (3). Trzech z nich prawdopodobnie zagra w wyjściowym składzie i nieco mogą się oszczędzać. Piast po wygranej z Ruchem może jeszcze powalczyć o pierwszą ósemkę, dziś remis nie byłby zły. Takie moje spojrzenie na ten mecz, nie gram to nie wiadomo jaką wysoką stawką, ale dla emocji próbuję. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
niewiemnajaki 158,3K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Nie będę tutaj cytować poszczególnych fragmentów, ale trochę się z Tobą nie zgadzam. Legia teraz jest bez formy, co oni osiągnęli po przerwie zimowej? Ledwo wygrali z Koroną, no może wygrana z Górnikiem napawa optymizmem, jednak później słabizna. Remis ze słabym Śląskiem i Wisłą gdy grali z przewagą przez praktycznie cały mecz. Teza, że muszą wygrać bo Lech ich goni jest także trochę słaba. Doskonale wiedzą, że po podziale na grupy ich przewaga będzie jeszcze mniejsza, czemu akurat w tym meczu mieliby się spiąć? To Piast ma o co grać, wygrali z Ruchem na wyjeździe, z Ruchem się nie wygrywa od tak na ich stadionie. Tylko dwie drużyny wywiozły stamtąd komplet punktów. Poza tym Piast ma ciągle szanse na TOP 8, a patrząc na któryś tam wywiad przed meczem z Ruchem w drużynie Piasta jest full mobilizacja. Ja w tym meczu wybrałbym BTS, Legia pewnie coś strzeli, ale patrząc na ostatnią formę Warszawiaków to też coś mogą stracić, szczególnie, że Kędziora fajnie ostatnio grał.

Poza tym w Ekstraklasie nie tyka się tak niskich kursów, no chyba, że Widzew gra na wyjeździe ????

✅✅✅
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
A ja popieram typ Kaina, mimo że nie zagrałem (z powodów braku funduszy). Bzdurą jest mówienie że Piast ma o co grać, a Legia nie. Piast walczy o top8, okej ale co oni tam niby zrobią? Nic. A Legia gra o tzw. komfort psychiczny. Na pewno milej się gra z Lechem mając 7 punktów przewagi niż 4-5. Robicie z Piasta jakiś mega team, ale gdyby tak było to Piast nie byłby na 12. miejscu w tabeli. Argument Ruchu Chorzów też do mnie nie trafia, to nie Bayern żeby kosić po 20 meczów z rzędu. W końcu musiała przyjść zadyszka no i przyszła na Gliwicach, a że to pewnego rodzaju derby to tym bardziej (zwróćcie uwagę, że w meczach Ruchu z Piastem ostatnio zawsze wygrywali goście - kwestia motywacji imo). Bardziej niż Piasta obawiam się pogody bo jeśli będzie padało jak w Poznaniu to owszem, może być cienko z wygraną gości.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
okej ale co oni tam niby zrobią?
Będą mieli spokojne utrzymanie,a o to im chodzi ????
Nikt nie robi z Piasta mega teamu, ale Legia nie gra niczego, żeby tutaj wykosić ich 3 lub 4 zero, pogoda sam widzisz jaka, u siebie Piast przegrał tylko 3 mecze, więc czemu by nie spróbować. + te kartki, jak dla mnie ważny czynnik.
 
A 356

arminvanbuuren

Użytkownik
Piast Gliwice - Legia Warszawa
O godzinie 18:00 zmierzą się Gliwiczanie z Legionistami. Jest to ostatnie spotkanie 27. kolejki polskiej Ekstraklasy. Legia Warszawa jest faworytem tego meczu. Świadczy o tym chociażby miejsce w tabeli jaki i ostatnie bezpośrednie starcie z Piast Gliwice. Wynik 4:1 przy Łazienkowej odzwierciedla przebieg tamtego spotkania. 19 sytuacji bramkowych dzisiejszych przyjezdnych i 67 % posiadania piłki przy 8 sytuacjach bramkowych dzisiejszych gospodarzach i 33 % posiadania piłki to istna przepaść. Dziś to może się nieco odmienić gdyż Piast gra u siebie. Historia pokazuje, że Legia łatwo w Gliwicach nie miała.
27.04.13 TMO Piast Gliwice Legia Warszawa 0 : 0
26.09.12 PUC Piast Gliwice Legia Warszawa 1 : 2
17.10.09 TMO Piast Gliwice Legia Warszawa 1 : 1
17.04.09 TMO Piast Gliwice Legia Warszawa 0 : 1
Jak widać w lidze padały undery. Tylko w pucharze padły 3 bramki. To i tak za mało na siłę ofensywną gości.
Jeśli miałbym porównać Piast Gliwice do którejś z drużyn z którą Legia już grała w tym sezonie na wyjeździe to bez wątpienia jest nią Korona Kielce.
Chodzi tu tylko o statystykę.
Piast 8 zwycięstwo 8 remisów i 10 porażek, natomiast Korona o jeden remis więcej w dodatku o jeden mecz więcej.
Legia rozgromiła Koronę Kielce 3:5. W każdym razie padło dużo bramek.
Bilans bramek na własnym stadionie Piasta jest dodatni ale wpada mało bramek - 24 gole w 13 meczach. Legia natomiast na wyjazdach ma dodatni i obfity bilans bramkowy 36 bramek w 13 meczach.
Do czego zmierzam ? Do overa 2.5 w meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa. Dlaczego ? Na przełamanie serii 5 underów 2.5 na własnym stadionie Piasta. Kurs jest swoistym value bo wynosi 2.22 na Oddsringu.
Piast Gliwice - Legia Warszawa over 2.5 kurs 2.22 Oddsring✅1:2​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 73

phamrol

Użytkownik
Ja osobiście pograłem -1 Legia, kurs 2.6. Mocno, niemocno za 500zł.
Głupotą by było gdyby Legia odpuściła ten mecz spinając się tylko na Lecha. Każdy mecz jest ważny, a ligi nie wygrywa się w meczach z najlepszymi. Piast Gliwice cały sezon gra padakę, zespół wewnątrz siebie skonfliktowany. Problemy z prezesem, kibicom nie odpowiada trener, a piłkarzom decyzje personalne. Nie ma co się oszukiwać, że na papierze zespół Piasta jest jednym z najsłabszych kadrowo, włączając tam te wszystkie hiszpańskie wynalazki.
Legia również nie zachwyca. Co mnie motywuje do tego typu? Nie wyobrażam sobie, żeby lider, żeby Legia miała 4 mecz z rzędu bez zwycięstwa. Mimo, że nie jestem zwolennikiem zatrudnienia Berga, bo uważam, że nic wielkiego nie zdziałają, to taki mecz muszą wygrać. Nie liczyłbym na oszczędzanie sił, bo przecież do następnego meczu aż 5 dni, więc proszę Was, ale jak słyszę o tych odpoczynkach, oszczędzaniach to śmiać mi się chce. Zresztą Berg grał w Anglii, a wiemy jaka tam jest intensywność. Wydaje mi się, że może być wręcz przeciwnie. Może być coś w stylu Barcelona - Osasuna(oczywiście z zachowaniem wszelkich proporcji) i walka psychologiczna, żeby wygrać jak najwyżej.
Co do kartkowiczów. Rzeźniczak nie był pierwszym wyborem od razu po przyjściu Berga, Bereszyński siedzi na ławce. Wszyscy drżą o Radovicia bo on jest głównym konstruktorem akcji. Żyro dobrze się pokazał w meczu z Wisłą, ale on i Vrdoljak(może w mniejszym stopniu) są do zastąpienia. Wracając do meczu z Wisłą. Legia się mocno skompromitowała, może będą chcieli zmazać tą plamę, ale gdy mecz był rozgrywany 11 vs 11 to Legia kompletnie zdominowała Wisłę.
Co do pogody ? Nie mamy silnych wiatrów ani zamieci śnieżnych, a wielu piłkarzy woli grać w deszczu. Boisko duże, murawa dobrze przygotowany, więc wątpię, żeby to miało znaczenie.
Ja po cichu liczę, że uda się w końcu Legii zachować czyste konto a i z przodu dołożą trochę więcej niż tylko jedną bramkę. Jak się skończyło przekonamy się o 20.00
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Typ: 2(-1)
Kurs: 2.6
Bukmacher: Pinnacle
Stawka: 500zł
 
Do góry Bottom