>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

26 kolejka Orange Ekstraklasy [18-20.04.2008r.]

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przed nami 26 kolejka Orange Ekstraklasy, w której to na pierwszy plan wysuwają się derby Krakowa, po których możemy już poznać formalnego Mistrza Polski. Dzień wcześniej dojdzie jednak do równie ciekawego pojedynku w Poznaniu gdzie w derbach Wielkopolski Lech podejmie Dyskobolię. Mecz ten będzie bardzo ważny dla układu tabeli, ponieważ oba kluby walczą o wicemistrzostwo Polski.

Zapraszam do typowania i analizowania spotkań 26 kolejki ;) !

Oto pary 26 kolejki wraz z notowaniami u bukmachera Bwin:

 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Trzy mecze które na pierwszy rzut oka przyciągnęły moją uwagę to Górnik - ŁKS i Lech-Dyskobolia i GKS-Ruch. Nie są one pewnie najłatwiejsze do typowania ale mają bardzo fajne kursy...

GKS-Ruch =&gt; Moim zdaniem to GKS wcale nie przełamał się i nie ruszył z kopyta do odrabiania strat. Ograł ledwo Jagę, która chyba nikomu osiągnięciami w wiosennymi nie imponuje i zremisował z Legią... fatalna postawa Wojskowych. Ale ostatnio z Polonią wywalczył 0:0. No nikt mnie nie przekona że Bełchatowianie zaczęli strzelać. Myślałem tak po meczu z Legią, że się przełamali i może cos się zacznie dziać ale nie. I tym razem, kiedy zawita u nich bardzo ładnie grający ruch myślę że faworyzowanie przez buki gospodarzy jest błędem. Poczekam jeszcze na jakieś newsy z obu obozów i może składy ale poważnie zastanawiam się nad 2... a kurs jak na razie 3,70 o_O

Lech-Dyskobolia =&gt; to będzie mecz mocarzy wiosny. Biorąc pod uwagę tylko ten etap ligii to lech jest na 3 miejscu a dyskobolia na 1... Strategia Smudy pokazuje rywalno rogi i kolejorz włączył sie do walki o UEFA. No i myślę że właśnie w ten sposób będzie traktowane to spotkanie w obu szatniach. Jest jeszcze Legia ale teraz moga o bezpośrednim pojedynku... Lech pokazuje bardzo skuteczny futbol i Smuda pokazał że i bez Reissa się wygrywa. Dyskobolia choć cały czas prezentuje bardzo skuteczną grę to powiedziałbym że forme mają raczej w kratkę... generalnie sa mocni ale tu trafi kosa na kamień. Myślę że lokalni kibice i postawa Lechitów przemawia za typem na 1 a kurs znowu ciekawy - 2.30!

Górnik-ŁKS =&gt; Górnik jest mocną ekipą i choć stawiano im poprzeczkę na wysokości 8 lokaty to teraz walczą o 5 i wyglada na to ze nie zamierzaja odpuścić. Posiadają w kadrze bardzo dobrych zawodników, którzy kiedy zagrają na 100% są w stanie samodzielnie rozstrzygać spotkania. ŁKS natomiast gra różnie. Ostatnio szło im nieźle ale potem znowu opadło ciśnienie... śmiano się że jak kłopoty w klubie się skończyły to zaczynają grać gorzej i chyba cos w tym jest :p Górnik jest mocniejszy i myśle ze w tym spotkaniu będzie to widoczne... takze w wyniku. Kurs 1,7 jest skromny ale można się pokusić na 1.

Jednak do meczy jeszcze sporo czasu wiec warto poczekać na doniesienia, newsy i składy... ale póki co będę się przyglądał właśnie tym parom.

Watpie bowiem by Cracovia, Jaga lub sosnowiec sprostali swoim rywalon... odra raczej też ulegnie.

A w meczu otwarcia kolejki [widzew-polonia] moim typem jest under 2,5 i to z dość dużą pewnością!
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Moim zdaniem Zagłębie Lubin może niejako odpuścić ligowy mecz z Jagiellonią ponieważ w przyszłym tygodniu gra w Pucharze Polski z Legią Warszawa, a z tego co wiem to trener Ulatowski jak i sami piłkarze nastawiają się właśnie na walkę o Puchar. Stąd uważam, że jeśli i o ile grać na wygraną Zagłębia to na pewno nie po kursie 1,40.

Co do typu na Górnik Zabrze proponowanego przez Sieku, uważam, że podobnie jak w przypadku Zagłębia Lubin kurs na wygraną gospodarzy jest za niski. ŁKS z dobrej strony pokazał się w derbach Łodzi, a ogólnie w tym sezonie mimo niskiej pozycji całkiem dobrze radzi sobie w grze obronnej. Nie zdziwię się jeśli Łodzianie wywiozą punkt z Zabrza, bo Górnik może mieć problemy ze sforsowaniem defensywy gości.

Do pierwszych przypuszczeń dodaję przydatną listę zawodnikow pauzujących za kartki ;)

Inaki Astiz (Legia Warszawa)
Marcin Smoliński (Legia Warszawa)
Henry Quinteros (Lech Poznań)
Marcin Kikut (Lech Poznań)
Edi Andradina (Korona Kielce)
Sreten Sretenović (Zagłębie Lubin)
Sławomir Szary (Odra Wodzisław)
Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź)
Vladimir Bednar (Zagłębie Sosnowiec)
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Z tym Zagłębiem to racja, przed poprzednim pucharem Ulatowski w lidze dał paru zawodnikom odpocząć... Zapomniałem o tym a może to być decydujący czynnik przy typowaniu tego meczu.
Kurs na górnik istotnie wysoki nie jest i jeśli jeszcze spadnie to będzie juz całkiem nieopłacalny...
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
W Łodzi mecz o życie dla Widzewa i Polonii drużyna która przegra ten mecz będzie w bardzo trudnej sytuacji. Sieku piszę że under, zagrałbym ten typ jeśli zagrałby Ukah ale pauzuje za kartki tak trochę się boję o obrone RTS-u ponieważ bez czarnoskórego piłkarza linia defensywna dużo traci. Według mnie Widzew wygra ten mecz, piłkarze Widzewa przegrali Derby i w rozmowie po meczu na stadionie Widzewa, z klubu wyszli Fabiniak, Budka i Lisowski oraz główny inwestor Cacek i każdy z piłkarzy był załamany i obiecał że w meczu z Polonią wygrają, wygrają bo nie mają innego wyjścia, przypomnę że jeśli Widzew znajdzie się na miejscu spadkowym to spadnie do... III ligi. W Zabrzu dla mnie możliwy under ponieważ ŁKS gra bardzo solidnie i pewnie w obronie
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Sutek, martwisz się o obronę RTS&#39;u a jednak uważasz że wygra... czyli 2-1? tylko czy potencjał ataku Widzewa jest na tyle mocny by przy stracie gola wygrać mecz? Wydaje mi się że nie... Bez Ukah&#39;a obrona traci ale i tak dziurawa nie jest... Polonia natomiast gra bardzo dobrze w obronie ale mało strzela. Jak dla mnie to nadal jest under... chyba że się odsłonią żeby za wszelką cene coś ustrzelić, ale wątpię.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Stawarczyk, beznadziejny zawodnik a według mnie wyjdzie w pierwszej &quot;11&quot;
Razem z Nim na środku Kłos
Na prawej zapewne Szeliga bo dużo lepszy Łukasz Broź nie jest pupilkiem Zuba
Na lewej Lisowski który pewnie będzie miał za zadanie grac ofensywnie
2:1 właśnie takiego wyniku się troszkę obawiam, ale jak mówisz under bardzo możliwy ale chyba wygrana Widzew bardziej takie moje osobiste zdanie. Jeśli Widzew tego meczu nie wygra nigdy już w tym sezonie nie będę proponował gry na Widzew
 
aarek21 0

aarek21

Użytkownik
Mój typ na mecz Lech Groklin under. Ostatnie mecze Lecha pokazują iż nie stwarzają oni sobie dużo sytuacji pod bramką przeciwnika a jeśli już jakieś stworzą i to i tak bardzo mało z nich wykorzystują, powodem tego jest choćby bardzo ale to bardzo słaba dyspozycja Zająca. Moim zdaniem Lech będzie grał asekuracyjnie trzymając linie obrony na 30-40 metrze jak to widzieliśmy w meczy z Legią kiedy ta jeszcze grała w 11. Poznaniacy będą liczyli na kontry, nie będą stawiać na zdecydowany atak ponieważ utrata bramki spowoduje zamknięcie się Grodziska na swojej połowie.
No i trzeba też wspomnieć iż Grodzisk jest zmęczony graniem co 3 dni, więc zapewne nic efektywnego nie pokażą w sobotni wieczór.
Dorzucam jeszcze do tego meczu czysty Kolporter. kurs całkowity 2,21 trochę mały ale myślę że kupon warty zagrania...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
No i trzeba też wspomnieć iż Grodzisk jest zmęczony graniem co 3 dni, więc zapewne nic efektywnego nie pokażą w sobotni wieczór.
eee... nic nie pokażą w sobotni wieczor? Owszem grają co trzy dni, ale kadra jest na tyle szeroka, ze trener może dokonywać ciągłych rotacji w składzie i uważam, że to nie odbije się na dyspozycji fizycznej zawodników.

Osobiscie mam nadzieję, że ten mecz będzie stał na wysokim poziomie i będzie co po nim rozpamiętywać ;)

Uważam, że typując ten mecz (Lech -Dyskobolia) to warto brać pod uwagę wspominane przeze mnie pauzy za kartki, które będą musieli odbyć Quinteros i Kikut dotąd podstawowi gracze Kolejorza.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
To wracając do tej listy to taki mały komantarz odnośnie Legii:

Inaki Astiz
(Legia Warszawa) - do składu powrócił Choto, którego możliwości po kontuzji sprawdził już Urban w PE. Myślę że jego obecność uzupełni chwilowy brak Astiza... bo choć przed samą kontuzją nie imponował grą to po powrocie będzie pewnie bardzo się starał.
Marcin Smoliński (Legia Warszawa) - to nie jest moim zdanie znacząca strata w szeregach Legii...
 
marchewam 0

marchewam

Użytkownik
Wisla K-Cracovia
Do przyszlego mistrza Polski,(ktory bedzie koronowany juz w ten weekend) przyjezdza najwiekszy rywal czyli Cracovia.Kazdy chyba zawodnik i kibic Wisly chcialby zeby przypieczetowac mistrzostwo wygrywajac akurat z tym rywalem.Cracovia ma swietna forme w tej rundzie ale Wisla nie zmniejszyla tempa,tak wiec wedlug mnie kolejne derby Krakowa dla Wisly.kurs(1.35)
Lech-Groclin
Groclin w tej rundzie zdobywa punkty glowie dzieki dwom panom,czyli Sikorze i Majewskmi.Mecz z Gornikiem pokazal ze gdy na obornie nie stoi byle kto(Hajto) i dobzre przykryje Sikore,a takze plastra dostanie Majewski to juz wspolpraca tych dwoch panow nie wyglada tak pieknie i tak samo wydaje mi sie bedzie w tym meczu.Na obronie w wysokiej formie Bosacki ktory zajmie sie pewnie Sikorą,no a ze teraz Lech gra trzema defensywnymi pomocnikami to jeden z nich napewno dobrze przypilnuje Majewskiego.W Lechu zabraknie Quenteirosa i Kikuta ktorzy stanowią o sile ofensywnej Lecha,wiec wniosek nasuwa mi sie jeden ,ze warto grac ten mecz na under(kurs 1,7)
Odra-Legia
Odra bedzie miala jeden cel w tym meczu,zdobyc punkt,bo czego chciec wiecej gdy przyjezdza taki przeciwnik.Dla Legii to bedzie duze ulatwienie poniewaz Radovic Roger i Rybus(ktory mam nadzieje zagra od poczatku)potrafia wygrac pojedynek 1na1 i podac lub samemu wykonczyc akcje.Z racji ze Odra nie bedzie duzo atakowac to brak Astiza nie ejst duza strata,brak Smolinskiego nie bedzie wielka strata poniewaz juz dawno powinien zostac zastąpiony przez Rybusa,ale Urban najwidoczniej sie jeszcze boi ze ten zawodnik nie uniesie cieazru jakim jest gra w wyjsciowej &#39;&#39;11&#39;&#39;.(kurs 2.05)
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Wisła-Cracovia typ:Under kurs:1.75
Boisko na Reymonta pozostawia wiele do zyczenia jest to ogromny atut dla zespołów które koncentrują sie głównie na grze obronnej a niewątpliwie taki styl będzie prezentowała Cracovia która wcale nie jest w najgorszej formie.
Myśle że jeżeli już grac na to spotkanie to postawić under 2.5 Wisła raczej wygra to spotkanie jednak dużo bramek w tym meczu nie padnie dlatego według mnie bardziej warto obstawic taki typ po lepszym kursie od zwycięztwa TS-u za 1.3 zwłaszcza odradzam typy z Handicap ew na X z dodaną bramką dla gości
Wisła w tym roku (od czasu nienajlepszego stanu murawy) grała z Widzewem, Bełchatowem, Odrą i Ruchem i ani razu nie padł Over drużyna Pasów prezentuje sie lepiej od większości wymienionych ekip zwłaszcza w formacji defensywnej widze w tym spotkaniu jedną góra dwie bramki
 
J 19

jajo

Użytkownik
Odra-Legia
Odra bedzie miala jeden cel w tym meczu,zdobyc punkt,bo czego chciec wiecej gdy przyjezdza taki przeciwnik.Dla Legii to bedzie duze ulatwienie poniewaz Radovic Roger i Rybus(ktory mam nadzieje zagra od poczatku)potrafia wygrac pojedynek 1na1 i podac lub samemu wykonczyc akcje.Z racji ze Odra nie bedzie duzo atakowac to brak Astiza nie ejst duza strata,brak Smolinskiego nie bedzie wielka strata poniewaz juz dawno powinien zostac zastąpiony przez Rybusa,ale Urban najwidoczniej sie jeszcze boi ze ten zawodnik nie uniesie cieazru jakim jest gra w wyjsciowej &#39;&#39;11&#39;&#39;.(kurs 2.05)
Odra gra juz od lat wyjatkowo dobrze przeciwko Legii i Wiśle. Przewaznie sa to bardzo zaciete pojedynki. Wg mnie bardzo ciezko tu sie pokusic o pewny typ. Aczkolwiek kursy są bardzo zachecajace do podjecia ryzyka
 
aarek21 0

aarek21

Użytkownik
Uważam, że typując ten mecz (Lech -Dyskobolia) to warto brać pod uwagę wspominane przeze mnie pauzy za kartki, które będą musieli odbyć Quinteros i Kikut dotąd podstawowi gracze Kolejorza.
Oglądałem mecz Lecha z Legią i muszę przyznać iż Marcin nie jest w najlepszej dyspozycji, jesienią grał rewelacyjnie, ale teraz to jest jakaś makabra, zero dokładnych podań, chaos, chłopak gdzieś zagubił formę z przed pół roku, podobnie jak drugi Marcin ( oczywiście mam na myśli Zająca). A Quinteros, oprócz jednego ładnego strzału na bramkę Muchy oraz kilku prostopadłych podań (w większości niedokładnych ) także niczym specjalnym nie zachwycił. Jedyną osobą która próbowała coś ugrać w tym meczu był Bandrowski. Moim zdaniem w Poznaniu nie padnie dużo bramek, typuję 1:0 bądź 1:1.
 
marchewam 0

marchewam

Użytkownik
Odra w tej rundzie wygrala dwa mecze na 8 rozegranych.Byly to zwyciestwa nad Koroną i Belchatowem.Korona miala problemy na początku rundy a Belchatow ma je nadal.Gole ktore dawaly zwyciestwa Odrze padaly ze stalych fragmentow gry(bardzo kiepska postawa obroncow).Z innymi mocniejszymi zespolami w tej rundzie Odra nawet nie strzelila gola,a w meczu z Wisla ktora grala w dziesiątke przed porazka uchronil bramkarz ktory mial dobry dzien i cud.Kontuzjowany jest jeden z liderow druzyny M.Malinowski ,za to do druzyny zostal przywrocony Biskup ale nie wiadomo jak sie czuje po zajsciach z Trenerem ktory chyba jescze nie wrocil z L4 i zostanie zastapiony przez Sibika.Szacunek dla zawodnikow Odry ale tym razem wedlug mnie LEgia wywiezie 3 punkty ktora liczy na podzial punktow w Poznaniu.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Dodam tylko, że w derbach w drużynie Pasów, nie wystąpi najprawdopodobniej Łukasz Tupalski. Na lekkie urazy Narzekają: Kłus i Kostrubała. W drużynie gości, brak pauzy za kartki.
 
nazimek 0

nazimek

Forum VIP
Korona Kielce - Sosnowiec 1 1,3
Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Zagłębie gra padake i tyle. Na wyjazdach 0 punktów i pewnie tak pozostanie już do końca sezonu. Osobiście nie wiem czy Zagłebie pograło by coś w drugiej lidze w aktualnym stanie kadrowym. Korona ma swoje problemy, ale ma atut własnego boiska i lepszych zawodników. Myślę, że nie zawiodą i spokojnie ograją przyszłego trzecioligowca.
Pozostałe mecze ciężkie do przewidzenia.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Widzew Łódź - Polonia Bytom
Piłkarze Widzewa bardzo zmotywowani przed meczem z Polonią i mówią że zrobią wszystko by pokonac rywala. Zdają sobie doskonale sprawę o co grają. Według mnie Polonia przyjedzie do Łodzi z nastawieniem na murowanie bramki i będzie grac zmasowaną obroną a taka taktyka poprzez jeden błąd może legnąc w gruzach. Trener Probierz wraca na Piłsudskiego gdzie kiedyś reprezentował w lidze Widzew jako zawodnik a później jako trener ja osobiście mam wielki szacunek dla Probierza dla mnie to trener który jest bardzo zaangażowany i nie boi się podejmowac trudnych decyzji. Jest specjalistą od stałych fragmentów gry i to może byc szansą dla Polonii ponieważ Widzew już 4 gole w tej rundzie stracił po rzutach rożnych. Widzew zagra dziś pewnie głównie skrzydłami Napoleonim i Budką którzy są szybkimi piłkarzami, z nienaganną techniką oraz w dwoma napastnikami lekko cofniętym Kowalczykiem i najbardziej wysuniętym prawdopodobnie Mierzejewskim. Największą szansą Polonii jest chyba trener... Zub( trener Widzewa ) który czasami tak ustawic zespół że wiadomo że nie wygra. Albo gramy na Widzew albo na under 2,5 to dla mnie najlepsze typy dotyczące tego meczu. Widzew gra u siebie dobrze i mam nadzieję że to dziś potwierdzi
A ja tymczasem wyruszam na Widzew ;)
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Mecz na pewno będzie ciekawy i obie drużyny będą grać o trzy punkty 5 kolejek do konca nieciekawe 2 ostatnie mecze Poloni (Legia/Lech) więc nie najlepsza pora na murowanie bramki z kandydatem do spadku, mimo to trzymam za Widzew którego w III lidze widziec nie chce
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Spotkanie: Lech Poznań - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:1
Typ: 1 ✅:spokodfhgfh:
Analiza:

Jutro bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie drużyn walczących o vice mistrzostwo Polski czyli Lecha Poznań i Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Obecnie Groclin zajmuje drugie a miejsce ale tuż za nim ze stratą tylko 2 punktów jest Lech. Obie te drużyny bardzo dobrze spisują się na wiosnę. W ostatnim meczu Lech Poznań pokonał w Warszawie Legię 0:1. Natomiast Groclin odprawił z kwitkiem obecnego mistrza czyli Zagłębie Lubin 2:0. Drużyna która wygra jutrzejsze spotkanie na pewno będzie bliżej vice mistrzostwa jednak też nie można zapominać, że na 4 miejscu jest Legia także z dorobkiem 50 punktów (tyle co Lech) W poprzednim spotkaniu górą byli podopieczni Jacka Zielińskiego, wygrywając 1:0. Ale czy jutro także będą górą? Ciężko powiedzieć, chociaż osobiście uważam, że ostatnio to Lech prezentuje się lepiej. W jutrzejszym spotkaniu także będziemy świadkami pojedynku dwóch piłkarzy powołanych do kadry Leo, którzy w swoich klubach odpowiadają za kreowanie gry. Chodzi oczywiście o Rafała Murawskiego i Radosława Majewskiego. Jutro na pewno będą grac na maksimum swoich możliwości, będą chcieli pokazać selekcjonerowi że są w stanie poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Dlatego uważam że drużyna lepszego playmakera w jutrzejszym spotkaniu wygra. Jutro Groclin wystąpi w swoim najmocniejszym składzie. W ekipie Lecha zabraknie natomiast Henry Quinterosa i Marcina Kikuta, którzy pauzują za żółte kartki. Myślę, że warto również dodać że jutro na trybunach zasiądzie komplet kibiców co na pewno wpłynie pozytywnie na piłkarzy Kolejorza. Wynik jutrzejszego spotkania na pewno jest trudno wytypować. Zapowiada się wyrównane spotkanie i tak jak w przypadku spotkania Lecha z Legią gdzie oglądaliśmy tylko jedną bramkę, wszystko wskazuje na to że i jutro tych goli nie padnie dużo. Ja osobiście jednak skuszę się na wytypowanie zwycięscy tego świetnie zapowiadającego się widowiska. Myślę, że to drużyna Franciszka Smudy pokaże wyższość na ekipą z Grodziska i zakończy ten meczy z dorobkiem 3 punktów. Ten mecz jest bardzo ważny dla obu tych drużyn i jeśli myślą o vice mistrzostwie nie mogą pozwolić sobie na stratę choćby jednego punktu ponieważ będzie mogła spokojnie wykorzystać to Legia. Dlatego nie sądzę by w jutrzejszym pojedynku padł remis.
Pewnosc typu: 5/10
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom