>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

24 kolejka T-Mobile Ekstraklasa 28.02 - 3.03.2014

tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Podbeskidzie B-B - Pogoń Szczecin

Typ. Over 2(AH) 1.75 Pinnacle Sports
Na zakończenie 24 kolejki T-Mobile Ekstraklasy zagrają ze sobą drużyny z Bielska i Szczecina. Dużo już zostało napisane, więc jeszcze parę słów z mojej strony. Obydwa zespoły dobrze rozpoczęły po przerwie zimowej rundę wiosenną. Podbeskidzie wygrało z Widzewem, oraz szczęśliwie zremisowała w Białystoku, zdobywając bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry i nieco poprawiła się ich sytuacja w tabeli. Pogoń wygrała dwa spotkania, w Gdańsku oraz w ostatniej kolejce wręcz rozniosła drużynę z Poznania po fantastycznym meczu w wykonaniu Marcina Robaka, który zdobył 5 bramek, ale niestety dla drużyny ze Szczecina otrzymał 4 żółtą kartkę i jest zmuszony pauzować w meczu z Idzie, co jest bardzo dużą stratą dla drużyny. Ponadto niezdolny do gry jest wciąż Wojciech Lisowski. Wszyscy zastanawiają się kto zastąpi na szpicy pauzującego Robaka. Wariantów jest kilka, ale moim zdaniem najpewniejszą opcją będzie przesunięcie do ataku Jakuba Bąka, albo Adama Frączczaka, który występował już kiedyś w ataku w drużynie Portowców i nie obca mu jest gra na tej pozycji. Jest jeszcze 3 opcja, a mianowicie szanse debiutu może otrzymać Filip Kozłowski, jednak nie sądzę, że trener Wdowczyk będzie ryzykował i wystawi w pierwszym składzie młodego, mało doświadczonego napastnika. W tamtym tyg Pogoń zakontraktowała doświadczonego Rafała Murawskiego, który mecz z Idzie rozpocznie prawdopodobnie na ławce, ale niewykluczone, że już w kolejnych spotkaniach zastąpi Bartosza Ławę, który w ostatnich meczach spuścił nieco z tonu. W drużynie gospodarzy za kartki nie zagrają Damian Chmiel i Adam Deja. Niezdolny do gry przez urazy jest z kolei eks-Portowiec, Przemysław Pietruszka oraz Bartłomiej Konieczny. Z czasem walczą też napastnicy , Jan Blażek i również mający za sobą szczecińską przeszłość Mikołaj Lebedyński.
Dla Pogoni niewątpliwie dużą stratą jest brak najlepszego strzelca ligi Robaka. Niektórzy zastanawiają się więc, kto będzie strzelał bramki dla Pogoni w dzisiejszym spotkaniu. Ja się o to nie boję, bo Szczecinianie posiadają w swoim zespole bardzo dobrych ofensywnych pomocników, którzy mogą załatwić sprawę wyniku, a mianowicie dwójkę samurajów, którzy są znakomitymi asystentami oraz Patryka Małeckiego, który czeka na swoją pierwszą bramkę w drużynie. Uzupełnieniem tego są bardzo ofensywni boczni obrońcy, którzy biorą udział w niemal każdej akcji ofensywnej i często z ich podań wpada piłka do siatki rywali. Do czego zmierzam? Mianowicie moim zdaniem w Bielsku powinniśmy zobaczyć kilka bramek. Gospodarze nie grają już tak mocno defensywnie jak na początku sezonu, bo muszą szukać pkt, bo celem nr 1 dla nich w tym momencie jest utrzymanie. Defensywa Pogoni nie jest nieomylna, więc możliwe, że Idzie coś ustrzeli, a gości jak już wspomniałem w ofensywie są bardzo groźni, nawet bez Robaka stać ich na strzelenie bramki, a może to być łatwe, bo Idzie w tym spotkaniu będzie osłabione nieobecnością Koniecznego czy Deji. W ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi drużynami padły 3 bramki, liczę, że podobnie będzie dzisiaj, a kurs na over bramkowy bardzo mnie zadowala, a w przypadku 2 bramek zwrot stawki. Jeśli chodzi o dokładny wynik, to odpuszczam. Lekkim faworytem jest Pogoń, lecz Idzie pokazywało już, że na własnym terenie jest bardzo groźne i potrafi walczyć z czołówką ligi. Dlatego w dzisiejszym meczu uderzam na over bramkowy. Powodzenia.
Przewidywane składy:
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Telichowski, Górkiewicz - Sloboda, Łatka - Stąporski, Iwański, Malinowski - Nwaogu.
Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Frączczak(Rudol), Hernani, Dąbrowski(Golla), Lewandowski - Rogalski, Ława - Małecki, Akahoshi, Murayama - Bąk(Frączczak).​
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +2
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
PODBESKIDZIE - POGOŃ under 2.5 @ 1.55
PODBESKIDZIE - POGOŃ DW 0-1 @ 7,50

Poniedziałek. Wiadomo, w ten dzień raczej piłkarze nas nie rozpieszczają.
Typ jednak oparty jest głównie na innych czynnikach, mianowicie:

1. Podbeskidzie to najbardziej underowy zespół u siebie w lidze. Średnia bramek na mecz to - uwaga - JEDNA! Co ciekawe ten zespół stracił u siebie tylko 5 bramek w 12 meczach! Przypadek? Nie sądzę ;) Podbeskidzie u siebie jest bardzo waleczne i widać to po wynikach.

2. Pogoń ma serię kilkunastu meczy ze strzeloną bramką ale każda seria się kiedyś kończy.

3. Biorąc pod uwagę formę zespołów podejrzewam dużo zaangażowania i walki, mało bramek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
hayto 631

hayto

Użytkownik
Podbeskidzie Bielsko Biała - Pogoń Szczecin
Takafumi Akahoshi strzeli gola @ 4.75 Unibet
⛔

Typ troszeczkę odważny, ale warty uwagi i kursu. W Bielsku nie zagra killer Pogoni Marcin Robak (pauzuje za kartki). Marcin jest jedynym topowym napastnikiem w drużynie Pogoni. Akahoshi ten sezon ma wyśmienity strzelił sześć bramek i asystował aż dwanaście razy ! Trzy bramki strzelił w pierwszych czterech kolejkach, a Marcin Robak do Pogoni przyszedł po 4 kolejce ! Do czego zmierzam… a no do tego, że jak Pogoń nie posiadała napastnika z prawdziwego zdarzenia to Japończyk głównie strzelał bramki. Po przyjściu Marcina, Takafumi trafiał mniej, za co asystował więcej. Japończyk jest w wyśmienitej formie, Robak nie gra, więc myślę że jest spora szansa na to, iż zawodnik z kraju kwitnącej wiśni dołoży siódme trafienie w tym sezonie (mowa oczywiście tutaj o statystyce indywidualnej).
 
mozi 552

mozi

Użytkownik

Ekstraklasa coraz silniejsza!? To nie ulega wątpliwości, chociaż w naszym kraju, wolimy ponarzekać ;) I debatować miesiącami o wpadkach, gorszych meczach, o pozytywach nie wypada mówić w ogóle :]

Ja zrobię odwrotnie i przytoczę bardzo miłą statystykę. W T-ME w sezonie 2011/12 (pierwszym z T-Mobile) średnia bramek wyniosła 2.20, w kolejnym progres wyniósł +0.29, natomiast tegoroczne 2.71 (jak do tej pory), to dla mnie niezbity dowód na to, że idziemy do przodu w dobrym tempie :cool:

__________________________________


Nie lubię analiz, w piłce to już w ogóle bez sensu, każdy pisze o innych czynnikach, dlatego ode mnie :]



Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

Bramki:
Podbeskidzie: najniższy wynik w lidze (2.3)
Pogoń: więcej goli pada w meczach Legii i Cracovii (po 70), u portowców jest to 69, przed ostatnim meczem kolejki (3 na mecz)

U siebie/na wyjeździe:
Podbeskidzie: 17 z 21 punktów zdobyli w B-B, w 12 meczach padło tu zaledwie 12 bramek! To niespełna 23% z tego co wpada w ich meczach :]
Za trener Ojrzyńskiego Pogoń nie przegrała u siebie, nie przegrali tu od 158 dni a ostatnie 7 gier to 13 punktów a było tu 5 drużyn z TOP8 (+ Zawisza i Widzew).
5x 0:0
5x padała jedna bramka

Pogoń: Zdobyli po 18 punktów u siebie i w delegacjach. Więcej bramek padało w Szczecinie, ale różnica jest niewielka, stosunek to mniej więcej 55-45% (mecz z Lechem zachwiał równowagę). Nie było jeszcze meczu w którym nie strzelili by gola (na wyjeździe).

I na szybko: brak Robaka w Pogoni, reszta kadry dostępna, jest też nowy DF - Murawski, w Podbeskidziu też wszyscy zdrowi, problem Konieczny trenował od tygodnia, pewnie zagra. W ataku Bielszczanie mają trzy nowe &quot;strzelby&quot;, Nwaogu (strzelał w 1 lidze), Blazek (z reprezentacyjną przeszłością :] ) i Lebydyński, chłopak ze Szczecina, były grajek Pogoni, który ostatnio jeździł po Europie.

+
Pogoń raz wygrała u sb równie efektownie. Koniec października 4:0 zbili Piasta, by kilka dni później dostać od słabego Widzewa 2:1.

I ostatnia sprawa, w mojej opinii Lechia (2:3) i Lech (5:1) miały przynajmniej po kilka dogodnych szans na to by strzelić kolejne bramki. Obrona portowców młodziutka, siła to pomoc i Robak. W ataku nie ma zastępcy, pomoc prawdopodobnie stałą 5tką (bez Murasia).

Typy podam przed samym meczem :] Generalnie 80% ludzi widzi dziś win Pogoni. Kurs też poleciał strasznie... Zapraszam przed 18 :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mozi 552

mozi

Użytkownik
Generalnie to WSZYSTKO wskazuje tu na under :] Trochę napisałem wcześniej. Szukałem, drużyny, która wysoko wygrałaby w Ekstraklasie (albo wygrała po overowym meczu) i w następnej kolejce znów zanotowałaby wysoki over i... Nie znalazłem takiego przypadku :razz: Tylko Pogoń z ostatnich dwóch kolejek, co jeszcze bardziej wskazuje na under dziś...

No, ale wiadomo, że statystyki nie grają, wybrałem ryzykownie, chociaż bramka do HT koniecznie musi paść żeby coś się tam zadziało. Najprawdopodobniejszym wynikiem jest 0:0, ale mam nadzieję, że coś wpadnie w 1 połowie i w drugiej zobaczymy szalony mecz. :]


Over 3.5 @ 4.33
Over 4.5 @ 10
B365


+
przedział bramek 6+ @ 27 StS
????



FT 0:0 :cool:

Można było się tego spodziewać :razz: Bardziej ufający statystykom zarobili dziś, wszystko przemawiało dziś za underem, co więcej za tym, że mecz skończy się 0:0. Okazuje się, że Ekstraklasa jest bardziej przewidywalna niż mogłoby się wydawać! :cool:
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Szkoda, że Pogoń nie została dziś &quot;ukarana&quot; porażką. Zespół, który ma jakieś aspiracje, gra ciekawa piłkę dziś traci jednego napastnika i cieszy się z remisu z Podbeskidziem grając od 70 minuty na czas...Żenada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom