>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. kolejka Serie A [20.05 - 22.05.2022]

Status
Zamknięty.
patologg 12,1K

patologg

Użytkownik
Bologna - Hellas
Typ: Bologna
Kurs: 2.27
Bukmacher: Fortuna

W Hellasie Verona nastąpiły bardzo duże roszady kadrowe pomiędzy sezonami. Odeszło sporo kluczowych graczy (m.in. Caprari i Simeone), następców póki co nie widać. Przyszedł nowy trener, Cioffi z Udinese, który niezbyt sobie radzi jak na razie (porażka 1:4 z Bari w Coppa Italia + 2:5 z Napoli na start sezonu). Paweł Dawidowicz w wywiadzie dla Eleven przyznał, że nie wszystko w zespole jeszcze wygląda jak powinno, w sprawach mercato powinni dopiero przyspieszyć (a do końca okienka coraz bliżej). Dodatkowo pojawiły się już nawet pogłoski o potencjalnym zwolnieniu Cioffiego - w ten sposób powtórzyłby się scenariusz z tamtego sezonu, kiedy bodajże po 3 kolejkach wyleciał trener Di Francesco (w podobnej sytuacji był klub, dużo roszad + bałagan na samym starcie sezonu na wielu płaszczyznach w klubie).

Te wszystkie negatywne informacje płynące z obozu klubu z Werony skłaniają mnie do postawienia na Bolognę w tym spotkaniu. Z tej ekipy również odeszło kilku zawodników, jednak nie są to aż tak rażące ubytki jak u ich przeciwników. W dalszym ciągu, mimo plotek, obecny w kadrze jest Arnautović, kluczowa postać tego zespołu. Dodatkowo ciągłość pracy trenera Mihaljovicia, który jest już parę ładnych sezonów w klubie, świadczy niejako o solidności tego klubu. Mają przed sobą doskonałą szansę do zainkasowania pierwszych 3pkt w tym sezonie, po wyjazdowej porażce z Lazio. W Rzymie zabrakło chłodnej głowy ze strony Bolończyków, gdyż od 5. minuty grali w przewadze. Przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą dostał Soumaoro, przez co Lazio na spokojnie zdołało doprowadzić do zwycięstwa.
 
Ostatnia edycja:
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Sampdoria - Juventus 2
1.60 S sts


Ja gralem po 1.80, ale podaje bo dla mnie to jest dobra opcja, nawet bez Di Marii. Po pierwsze Sampdoria gra slabo, odeszlo sporo graczy, przede wszystkim środek + Candreva. Bereszynski bez Włocha juz nie gra tak dobrze, w ostatnim meczu szybko zmieniony, przeciez oni razem sie uzupelniali, a jak lubi Polak pod pole karne sie zapedzac to pamietam jego wywiad 3 lata temu moze jak opowiadal, ze po pierwszym spotkaniu mial pogadanke 2 godzinna w klubie na temat jego grania do przodu. Candreva czesto go wspieral, teraz moze tego zabraknac. Jedyny plus gospodarzy po pierwszy meczu to Sabiri, ale to nie wystarczy raczej na Juve. Max ma miec do dyspozycji juz Depaya, Kostic bedzie mial wiecej czasu na zgranie. Oby tylko Amerykanin nie zagral bo slabo z Sassuolo wygladal. Do tego konflikt w klubie z Genui, po 1.60 tak sobie, ale nadal do gry.

za drobne:
Sassuolo-Lecce pow 2.5 goli
Bologna- Verona obie strzelą
Napoli wygra
Ako: 3.80 S sts


Ja za takie trio dostalem prawie 5.00, ale tez podaje. Najpierw Sassuolo- tutaj bedzie Lopez w srodku wiec posiadanie pilki powinno sie zakrecic kolo 60%, do tego oby Pinamonti w pierwszym skladzie. Z Juve grali dobrze, tylko brakowalo skutecznosci, do tego Lecce nie powinno sie murowac, a wiadomo jak na Mapei sie gra- z jednej do drugiej bramki. Ciekawe jak ten chlopak z ligii Szwajcarskiej- w debiucie trafil jak sie nie myle, tak naprawde z jednym obronca na tyłach Sassuolo przy kontrach moze miec problemy, wezme over.

Co do Bologny to sie nie zgadzam z Kolega wyzej, przeciez tam praktycznie 3 najlepszych graczy odeszlo, to ze Arnautovic strzela to tylko widac w statystykach, ale ktos na to pracuje. Svanberg to kozak srodka pola, do tego Hickey i Theate, wiec dwa objawienia poprzedniego sezonu. Bez nich Bologna bedzie miala ciezka i klocilbym sie, z tezą, ze Arnautovic jest kluczowy. Wroce do typu. Po pierwsze Bologna bez Soumaoro, na defensywie bedzie w środku Medel ktory ma 1.60 cm pewnie. Do tego Lykogannis, ktory przeciez woli grac z przodu niz z tyłu, zreszta polecam grac jego strzalu ma betcliku czasami bo kursy sa zacne, a czesto w Cagliari próbował. Do tego w defensywie bedzie pewnie Bonifazi i tak naprawde to jedyny, który coś tam w górze pogra. Do rzeczy - jakbym był trenerem gosci, majac na ławce Djurica, ktory w poprzednim sezonie wygral najwiecej pojedynkow w powietrzu w calej lidze, do tego rosłego Lasagne i tak naprawde jedyne co pozostalo z tego zespolu czyli dwa dobre skrzydła- Lazovic i Faraoni to bym po prostu grał na wrzutki na taka Bologne. Mysle, ze jak ja na to wpadlem to trener tez ogarnie. Co do Dawidowicza to mowil tez, ze Lasagna jest jednym z najszybszych graczy w licze, a co wazne kondycje ma wzorową, potrafi zameczyc defensywe. Dokładam do tego fakt, ze trener Hellasu jak przejal Udinese, podkresle dla tych co nie wiedza jak gralo Udinese- Najbardziej underowa druzyne w lidze zrobil w niech srednia goli ponad 3, czyli lubi futbol otwarty. Hellas ma problemy w defensywie tam sie pozmienialo i mysle, ze Arnautovic, Barrow, Soriano czy moze w koncu wielki spoznialski poprzedniego meczu Orsolinii ogarna tez bramke, a trzymam kciuki oczywiscie na wygrana gospodarzy, bo to klub ktoremu kibicuje w serie A.

Monza nie jest zgrana, ma nazwiska narazie i tyle, watpie, ze cos sie zmienilo. Napoli kapitalna maszynka sie robi, do tego juz Simeone trenuje, a Raspadori ma ustalone warunki kontraktu. Wydaje mi sie, ze Neapol to bierze spokojnie, Gruzin swoja droga 11 kolejki ;)

Dla mnie Milan z remisem to fajna opcja tez, ale w zyciu nie zagram tego za wiecej bo po prostu ich nie lubie i zle mi sie bedzie ogladalo. Lazio z remisem po 1.40 wydaje sie spoko, ale Juric juz nie na takie zespoly ogarnial Byki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1710
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Bonucci ze zmęczeniem mięśni zginacza po meczu z Sassuolo. Obrońca prawdopodobnie opuści spotkanie z Sampdorią. [Agresti]
Ponizej 1.60 nie ruszać Juventus
 
Otrzymane punkty reputacji: +1080
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Sampdoria – Juventus 22.08.2022, 20:45 0:0
Zacznę od tego, że po ruchach transferowych w Sampdorii upatruję ich jako „nieoczywistego” kandydata do spadku. Pierwszy mecz w sezonie – porażka z Atalantą. Juventus wygraną z Sassuolo okupił kontuzją Di Marii, do tego pewnie wypadnie Bonucci, ale nadal to dla mnie zdecydowany faworyt w tym spotkaniu. Biorę typ Juventus wygra po @1,62 superbet.

Napoli – Monza 21.08.2022, 18:30 4:0

O transferach w obu klubach już zostało wszystko napisane, więc nie będę powielał wpisów. Napoli rozegrało fajne z perspektywy neutralnego kibica spotkanie z Veroną, dużo strzałów i bramek. Ten nowy talent z Gruzji już pokazał się z dobrej strony. Monza na inaugurację przegrała u siebie z Torino, ale nie można powiedzieć, że zawodnicy gospodarzy tylko statystowali w tym meczu. Myślę, że to kwestia czasu, aż zaczną grać na miarę oczekiwań, bo według mnie stać ich na sprawienie niespodzianki w tym sezonie. Kurs na gospodarzy uczciwy i dla mnie nie do gry, ale Over 2,5 @1,53 superbet chętnie wezmę do dubla z wygraną Juve. Poczekam też na wystawienie linii celnych strzałów.
AKO: 2,48
 
Ostatnia edycja:
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Sassuolo – Lecce 20.08.2022, 20:45 1:0
Króciutko, bo w tym meczu idę w stronę strzałów. Gospodarze w meczu z Juve oddali 7 celnych, Lecce pozwoliło Interowi na oddanie 9 celnych strzałów. Dobrze się ogląda Sassuolo, szczególnie u siebie, bo to drużyna lubiąca ofensywną grę. Biorę over 6,5 celnych strzałów Sassuolo @2,10 superbet i liczę na ciekawe widowisko.
Sassuolo - 3 celne.
 
Ostatnia edycja:
Siara_89 21,8K

Siara_89

Użytkownik
Empoli - Fiorentina
Typ: Empoli 1X | Empoli strzeli gola
Kurs: 1,90 | 1,36
Fortuna


Jeśli chodzi o zbliżającą się kolejkę Serie A to proponuję tutaj zagrać w stronę Empoli. Dlaczego? Już tłumaczę.
Przede wszystkim Fiorentina w tygodniu miała mecz kwalifikacji do Ligi Konferencji z holenderskim Twente (wygrana 2:1), za kilka dni mają rewanż w Enschede. Wygrana w pierwszej potyczce nie jest na tyle wysoka, aby ten drugi mecz potraktować luźniej, a Twente na pewno nie odpuści. Także gracze z Florencji grają co 3 dni. Co prawda jest to początek sezonu, ale na pewno fizycznie trochę to odczują. W pierwszym meczu ligowym Serie A wygrali z Cremonese, ale tylko 3:2 i to jeszcze strzelając zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu.
Co do Empoli to zaliczyli falstart przegrywając ze Spezia 1:0, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że byli w tymtym spotkaniu stroną dominującą. Stworzyli sobie 18 sytuacji bramkowych, oddali 5 celnych strzałów i 8 niecelnych, jednak nic nie chciało wpaść. W Fiorą zagrają u siebie co na pewno będzie wartością dodaną. Kurs na 1X jest naprawdę atrakcyjny, a jeśli ktoś woli coś bezpieczniejszego to proponuję gola Empoli po 1,36 co w tej sytuacji też jest fajnym kursem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +140
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Sassuolo - Lecce
Typ: Sassuolo
Kurs: 1.80 LVBet

O pierwszym spotkaniu w wykonaniu Sassuolo już trochę pisałem w temacie dotyczącym 1 kolejki, więc nie będę się powtarzać.

Miałem mieszane uczucia co do Sassuolo przed sezonem i nadal mam jakieś wątpliwości. Do drugiej linii powinien wrócić pauzujący w poprzedniej kolejce za kartki Lopez. Wiadomo jakie ma znaczenie ten zawodnik dla drużyny. Przy nim od razu lepiej wygląda też Frattesi. Cały czas może brakować Traore i jest to osłabienie. Mam nadzieję, że pojawi się od początku Pinamonti, bo Defrel to jednak zupełnie inny typ napastnika.

Lecce będzie pewnie niewygodne dla wielu drużyn, zwłaszcza u siebie, ale osobiście dla mnie jest to jeden z poważniejszych kandydatów do spadku.
Spotkanie z Interem oglądałem tylko fragmentami, więc za wiele nie jestem w stanie powiedzieć o Lecce. W Coppa Italia z tego co czytałem też zaprezentowali się mocno przeciętnie i już zakończyli swoją przygodę w tych rozgrywkach.

Sassuolo powinno tutaj dominować. Zwłaszcza, że wraca lider drugiej linii Lopez. O ile cały zespół nie zaprezentował się w meczu z Juve tak źle jak wskazuje wynik, to do postawy Berardiego można mieć jednak zastrzeżenia.
Gospodarze mają po swojej stronie mnóstwo jakości. Wiadomo, że w defensywie problemy zdarzają im się często, ale zobaczymy też na ile dzisiaj pozwolą beniaminkowi.

Liczę na mocne rozpoczęcie Sassuolo, które potrafi rywala zepchnąć do obrony i tak może być tutaj. Pierwszy mecz u siebie, dodatkowo po porażce w pierwszej kolejce, więc jest szybka okazja do rehabilitacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1348
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Atalanta - Milan
Typ: Milan lub remis
Kurs: 1.45 LVBet

Obie drużyny w pierwszej kolejce wygrały swoje spotkania. Atalanta pokonała Sampdorię 2:0, a Milan pokonał Udinese 4:2.

Starcia Atalanty z Sampdorią nie widziałem, ale podopieczni Gasperiniego podobno wcale nie zachwycili na tle ekipy, która przez wielu w tym sezonie wskazywana jest do walki o utrzymanie.

Milan zaprezentował się przyzwoicie na tle przeważnie niewygodnego Udinese. Dwie bramki stracone, ale sporo sytuacji i całkiem fajna gra w ofensywie.
Pozytywnie zaskoczył Rebić, który grał na pozycji nr 9, ale dobrze prezentował się też w sparingach przed sezonem (w całym poprzednim sezonie ligowym miał 2 bramki na swoim koncie). Bramkę i asystę zanotował Brahim Diaz, który miał spore wahania formy w poprzednich rozgrywkach.
Trener Pioli ma do dyspozycji chyba wszystkich zawodników oprócz Ibrahimovica i Tonaliego. Starcie z Udinese na ławce rozpoczęli Adli, De Ketelaere i Progi, czyli nowe nabytki Milanu. Cały czas nie jestem w 100% przekonany do Diaza na pozycji numer 10, tak samo jak do prawego skrzydła. Zarówno Messias jak i Saelemaekers są nierówni i często bezproduktywnie, zwłaszcza Belg. Messias w sparingach prezentował się dobrze i może w końcu wskoczy na wyższy poziom.

Atalanta ma swoje problemy. Odszedł Freuler i Miranchuk. Cały czas słyszy się jeszcze o odejściu Malinovskiego. Fani Atalanty i trener Gasperini spodziewali się chyba więcej po okienku transferowym. Przyszli Lookman i Ederson (na razie kontuzjowany) i te ruchy jak najbardziej na plus.
Średnio w poprzednim sezonie wyglądały wahadła, które przecież były znakiem rozpoznawczym Atalanty. Zappacosta (ostatnio kontuzjowany i jego występ pod znakiem zapytania) jeszcze trzymał niezły poziom, ale Maehle i Hateboer (straszny zjazd) zupełnie nie dawali liczb.

Milan miał przyzwoite okienko transferowe, ale cały czas mówi się jeszcze o transferze środkowego pomocnika i środkowego obrońcy. Z wyjściowego składu odszedł tylko Kessie, ale wydaje mi się, że Pioli spokojnie to sobie poukłada z tego co już ma w składzie. Wiadomo jak długo na wysokie obroty wchodził Tonali i zobaczymy jak będzie w przypadku Adliego i De Ketelaere.

Mistrzostwo dla Milanu było zaskoczeniem, ale patrząc na ich grę przez cały sezon to zaskoczenie było jednak mniejsze. Bardzo równy zespół, mało wahań formy i przede wszystkim duże "cwaniactwo" w wielu spotkaniach.

Pierwszy poważny sprawdzian dla obu drużyn już w drugiej serii spotkań. Faworytem jest dla mnie Milan. Nie skreślam Atalanty, bo pomimo tego co dzieje się wokół tej drużyny to nadal jest tam sporo jakości i jest to na pewno niewygodny rywal. Milan ma za sobą świetny sezon, większość zawodników nabrała pewności siebie. Warto wspomnieć, że jest to ciągle młoda grupa piłkarzy, która cały czas powinna się rozwijać.

Idę w stronę Milanu, ale wybieram tym razem bezpieczną opcje.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1374
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Ajjk obie strzela Bologna Verona po glowca idealnie jak opisane, szkoda Sassuolo tylko, ale tam jak ktos widzial bylo okazji ;)
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Roma (-1)-Cremonese 1 @1.75

Roma zaczela od zwyciestwa w pierwszym meczu, 1-0 szalu z Salernitana niby nie robi, ale sytuacje by wygrac wyzej giallorossi mieli. Cel druzyny Mourinho to z pewnoscia 6 pkt w dwoch meczach z takimi rywalami jaki przydzielil im kalendarz rozgryewk na start sezonu. Licze, ze tak sie stanie, a Roma na wlasnym boisku wykaze sie juz lepsza skutecznoscia, mimo ze z przodu tacy chimerycy jak Dybala czy Abraham.

Tak mysle, ze to moze byc z kolei dobry sezon dla pilarzy Romy o narodowosci wloskiej. Zaniolo, Pellegrini, Cristiante, Spinazzola mam wrazenie, ze oni to w tym sezonie moga to pociagnac. Tutaj zawsze troche mnie smiesza polskie pisaki z tym Zalewskim, ktorego juz wysylali nie wiadomo gdzie, a przeciez kazdy trzezwy myslacy wiedzial, ze jak bedzie Spinazzola to Zalewski pierwszym wyborem nie bedzie.

Troche ta linia defensywna Romy nie wyglada na monolit, bo jednak gosc jak Smalling w centrum defensywy to nie mam przekonania. Szkoda tylko tego Wijnalduma, ktory wypada na dlugo. Roma to bylby dla niego chyba dobry klub, zeby znowu zaczac grac na wysokim poziomie i glebai skladu w srodku bylaby zachowana duzo lepsza. W Rzymie jest optymizm i pozytywne fluidy, kazdy wie ze od poczatku trzeba trzymac sie w czubie tabeli, wiec mysle, ze na razie moze sie to przelozyc na dobre wyniki, a jak sie o potoczy w perspektywie calego sezonu czas pokaze.
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik

SAMPDORIA VS. JUVENTUS TURYN typ: 2 @ 1.63 /betclic

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Ferrari, Colley, Augello; Vieira; Leris, Rincon, Sabiri, Djuricic; Caputo
Juventus: Perin; Danilo, Rugani, Bremer, Sandro; Locatelli, Zakaria, McKennie; Cuadrado, Vlahovic, Kostic

- Gospodarze słabo otworzy sezon ,co prawda wygrali w Pucharze Włoch z ekipa z Serie B - Regginą (1-0) za to już w samej lidze przegrali przed własną publicznością z Atalantą (0-2).
- Blucerchiati dziś praktycznie przystąpią z pełną kadrą do tego spotkania, a jednym nieobecnym jest Andrea Conti. Z kolei do zdrowia wrócił M. Gabbiadini (18/6 - poprzedni sezon)
- ''Stara Dama'' wydaję się w końcu wraca do walki o mistrzostwo ,po efektownej wygranej (3-0) z US Sassuolo Calcio, a dwoma trafieniami popisał się niezawodny D. Vlahović. Choć w meczach przedsezonowych było tak sobie i bilans z czołową trójka LaLigi to 0-1-2 to ostatnia wygrana na pewno podniosła morale w szatni.
- M. Allegriegi do dyspozycji nie będzie miał kontuzjowanych Pogby, F. Chiesa , W. Szczęsny, Leonardo Bonucciego jak również Angela Di Marii, który po golu w debiucie nie dokończył spotkania (prawdopodobnie nie zagra do końca miesiąca). Wracają za to Moise Kean i Adrien Rabiot.
- Juve po prostu musi wygrywać takie spotkania i nie może gubić punktów z zespołami walczącymi raczej o utrzymanie jakim bez wątpienia jest Sampa.
 
Ostatnia edycja:
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Podobnie jak przy pierwszej kolejce wrzucam tutaj kilka spostrzeżeń po obejrzanych spotkaniach. W ten weekend było trochę mniej czasu, więc mniej spotkań obejrzanych (może coś jeszcze nadrobię 😉).
Mam nadzieję, że nikomu moje "wypociny" nie przeszkadzają. Uwielbiam Calcio, lubię dzielić się i wymieniać opiniami, a nie mam za bardzo gdzie się wyszaleć.

Torino - Lazio

Dawno nie widziałem meczu, w którym działo się tak mało.

Przed sezonem miałem mieszane uczucia co do Torino (niektórzy eksperci typowali nawet ekipę Jurica do walki o utrzymanie). Kilku ważnych zawodników odeszło, ale jak na razie nie wygląda to źle.

Sporo osób twierdziło, że to Berisha będzie podstawowym bramkarzem, ale Milinkovic-Savic pomimo swoich wad na razie daje radę. Po raz kolejny zwrócę uwagę na Radonjica. Ma coś w sobie, robi sporo szumu z przodu, ale jest strasznie chaotyczny. Decyzyjność to jedno, ale zdarza mu się też po świetnym dryblingu oddać strzał w okolicach linii bocznej boiska. W środku pola parę tworzą na razie Ricci i Linetty. Obecność Karola jest lekkim zaskoczeniem, ale na razie spisuje się dobrze (chociaż po jednej jego stracie poszła mega groźna kontra).

Lazio strasznie niemrawe w tym spotkaniu. Ciężko mi powiedzieć dlaczego tak to wyglądało, bo Torino wcale wysoko poprzeczki nie postawiło.

W meczu z Bologną świetnie spisywał się Lazzari, a w tym spotkaniu było bardzo mało akcji prawą stroną. Jak na razie strasznie słabo wygląda Felipe Anderson. Nic ciekawego nie pokazał też Vecino (nie spodziewam się za wiele po tym zawodniku), który wyszedł w wyjściowym składzie. Lazio mogło coś wcisnąć, bo naprawdę przyzwoite okazje zmarnowali Marusic, Immobile i Milinkovic-Savic. Dobrze spisuje się linia obrony. Mam nadzieję, że Romagnoli znowu wskoczy na wysoki poziom. Całościowo wyglądało to jednak mocno przeciętnie, zwłaszcza w ofensywie brakowało kreatywności.

Spodziewałem się więcej po Lazio. Torino trochę czasami męczy swoją grą, ale punkty zbierać potrafi.

Sassuolo - Lecce

Ten mecz pokazał ile dla Sassuolo znaczy obecność w składzie Lopeza.

Nie był to jakiś fantastyczny występ gospodarzy, ale kontrolowali przebieg spotkania. Przy Lopezie zyskuje też Frattesi, który przy Francuzie wygląda po prostu lepiej. Widać było, że trochę brakuje jeszcze zgrania z Pinamontim. Fantastyczna bramka Berardiego, który był aktywny i dużo w ofensywie brał na siebie. Wiadomo, że Kyriakopoulos ma sporo atutów w ofensywie, ale na lewym skrzydle przynajmniej dla mnie wygląda średnio. Po powrocie Traore powinno być na tej pozycji lepiej.

Lecce bez błysku. Kilka sytuacji mieli, ale zawsze czegoś brakowało. Fajnie wyglądają skrzydłowi, czyli Di Francesco na lewej i Brazylijczyk Strefezza na prawej. Pomimo tego, że po dwóch spotkaniach nie mają jeszcze punktów na swoim koncie to ciężko im coś na razie zarzucić.

To był dobry mecz dla Sassuolo. Kontrolowali przebieg spotkania, wysokie posiadanie piłki. Brakowało tylko jeszcze trochę zrozumienia między poszczególnymi zawodnikami a Pinamontim.

Napoli - Monza

Kolejne świetne spotkanie Napoli, które po dwóch kolejkach jest liderem. 9 bramek strzelonych robi wrażenie. Wiadomo, że rywale nie byli z najwyższej półki, ale nie są to też zespoły, które powinny walczyć o utrzymanie (przynajmniej na papierze).

Spaletti po raz drugi wyszedł dokładnie w takim samym zestawieniu, ale trudno się też dziwić, bo z Hellasem ciężko się było do czegoś przyczepić. Świetnie zaprezentował się Kwarachellia, który strzelił dwie bramki. Znowu trafił Osimhen, znowu liczby dołożyli Zieliński (dwie asysty) i Lobotka (asysta). Pierwsza połowa to był pokaz siły. Ponad 60% posiadania piłki, 14 strzałów. Naprawdę widać, że tej drużynie (przynajmniej na razie) po prostu "żre".
Nie zadebiutował żaden z najnowszych zawodników (Ndombele, Raspadori, Simeone), a bardzo jestem ciekawy jak to będzie wyglądało.

Monza po dwóch spotkaniach bez punktów. Ambicje ogromne, a jak na razie ciężki początek dla beniaminka. Cały czas można narzekać na trochę jednak chaotyczną grę. Z kontuzją zszedł doświadczony obrońca Ranocchia. Można mieć też zastrzeżenia do postawy obrońców w niektórych sytuacjach (trochę pozoranci). Cały mecz rozegrał Sensi, a z ławki oglądał Pessina, który wraca po kontuzji. Myślę, że dopiero po powrocie Pessiny można będzie liczyć na trochę lepszą grę Monzy.

Z dużym zainteresowaniem czekam na dalszy rozwój sytuacji w Napoli. W poprzednim sezonie też ekipa Spalettiego świetnie zaczęła, a potem zaczęły się schody. W nadchodzącej kolejce Napoli zmierzy się z Fiorentiną, która na razie nie zachwyca, ale to zawsze groźny rywal. Zwłaszcza, że w poprzednich sezonach kilka razy Napoli się na Fiorentinie "przejechało".
 
Otrzymane punkty reputacji: +1068
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom