>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

16.kolejka Ekstraklasy 25.02 - 27.02.2011

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Koniec dyskusji i wzajemnego obrażania się.
Bardzo rzadko daje ostrzeżenia, ale już jedno dałem. Jeśli jeszcze ktoś w nieodpowiedni sposób będzie się wyrażał lub stwarzał negatywną atmosferę zostanie ukarany ostrzeżeniem.
Zachęcam do analizy spotkań sobotnich i niedzielnych, a do wymiany zdań zapraszam strony zainteresowane na PW.
=========
Qozi pisał na 1 stronie o sytuacji w Polonii Bytom, uważam to za cenne informacje. Przydałyby się jakieś wieści z obozu GKS Bełchatów. Nie mniej jednak wstępnie rozważam dwie opcje under 2,5 lub X do przerwy.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
-

Polonia Bytom - GKS Bełchatów

Remis do przerwy ✅✅✅
2.00 | Unibet

under2.5 ✅✅✅
1.52 | Nordicbet​


Wybrałem spotkanie na, którym dzisiaj będę.Mecz mojej drużyny z GKSem z Bełchatowa.Nie jest to na pewno hit tej kolejki, ale na pewno dla Polonii już jeden z istotniejszych meczy tej rundy bo ewentualne zwycięstwo pozwoli nam na odskoczenie od miejsc zagrożonych spadkiem.Tak jak wspominałem nie
jest to hit, ale ciekawe typy można znaleźć na to spotkanie.
Już w pierwszym poście dość wyczerpująco opisałem sytuację panującą w zespole, Nasze braki, wzmocniena, nowego trenera, ustawienia i założenia na ten sezon.Po krótce jeszcze raz przypomne najważniejsze sprawy dotyczące Jedynej.Przyszedł nowy trener, wprowadził swoje moetody, może nie dużo zmienił filozofię gry zespołu, ale na pewno Góralczyk wprowadził kilka nowych wariantów gry z piłkarzami na różnych pozycjach.Polonia zagrała kilka sparingów podczas tej zimy gdzie wypadała nawet okazale pokonując Zaprešić i Cluj po 1:0 oraz przegrali z Koperem 0:1 i na koniec zgrupowania zaliczyli remis z Jagodiną.Po przyjeździe do Polski do drużyny dołączył jeszcze Matusiak, który przyszedł z Podbeskidzia.Do drużyny dołączyli jeszcze przed zgrupowaniami - bramkarz Kiełpin, obrońca Król, pomocnik defensywny Dziewulski oraz wypożyczyny z Jagielloni Trytko.Wymieniam zawodników tych, którzy realnie wzmacniają kadrę drużyny.Odeszli zaś Ujek, Gąśiński,Sawala i Mysona.PB grała jeszcze sparing z Piastem przed startem rundy i zremisowała 0:0 po dość nudnej grze z oby dwóch stron.Góralczyk podkreśla, że najważniejsze jest to aby zachować czyste konto i w miarę się to udaje, ale też jest dość duża posucha w ataku bo i Podstawek czy Wojsyk i Trytko nie mają tych sytuacji dużo.Gra obronna wygląda dobrze na tle silnych rywali a korpus defensywny tworzą : Kiełpin w bramce, obrońcy to Hricko, Żytko, Hanek i Telichowski oraz dwaj defensywni pomocnicy - Dziewulski i Kobylik.Tutaj jest raczej wszystko i jasne i takie zestawienie wyjdzie na dzisiejszy mecz z bełchatowską drużyną.Więcej niewiadomych jest w formacjach ofensywnych i ja spodziewam się ustawienia gdzie po lewej stronie hasać będzie Radzewicz, w środku za plecami Podstawka Barcik i po prawej stronie Vascak, który dostał szanse od Góralczyka i ewidentnie ją wykorzystał. Moim zdaniem tak będzie wyglądać zestawienie drużyny z Bytomia.
W Bełchatowie też ciekawe rzeczy się dzieją, jeden z byłych piłkarzy tej drużyny był jedną z gorątszych postaci tego okienka i nie zagra już w GKSie - Janusz Gol został piłkarzem Legii i w jego miejsce sprowadzono...Sawalę z Bytomia.Kilka ciekawych wzmocniej to też przyjście Buzały do przednich formacji oraz obrońcy Mysiaka czy pomocnika Komołowa.Drużyna średnio sobie radziła w sparingach, ale też widać, że grała raczej defensywnie o czym świadczą mecze z Podbeskidziem, Slovanem czy Lewskim.Na pewno dziś nie zagra Tanevski, który jest zawieszony za kartki oraz kontuzjowany Popek, pod znakiem zapytania stoi występ Lacica.
Odkąd pamiętam mecze z Bełchatowem były mało specyficzne, raczej wszystko działo się wedługo wcześniejszych przewidywań i potwierdzają to statystki bo na wszystkie ostatnie mecze w Bytomiu z Bełchatowem były remisy do przerwy.Co za tym idzie ostatnio pojedynek drużyn też zakończył się niewielkim zwycięstwem Jedynej bo tylko 1:0 po golu Sawali także te mecze nie obfitują w bramki.
Dziś chciałbym zaproponować te własnie dwie opcje, remis do przerwy ze znacznie bardziej ciekawszym kursem, a i bardzo prawdopodnobne zdarzenie w popołudniową sobotę.

Skład PB :

Kiełpin - Hricko, Żytko, Hanek, Telichowski - Dziewulski, Kobylik, Radzewicz,Barcik,Vascak - Podstawek.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ostatnia kwestia , ktora drażni mnie w pojmowaniu piłki. Wielu kibiców marudzi na przykładzie Wisły iż w wyjściowej 11 stce zapewne będzie grywało 2 - 3 Polaków.
Tylko co z tego? Już nie bede wskazywał kadr najlepszych klubów Europy jak chocby Arsenal ilu jest zawodników z rodzimego kraju?
JEszcze 5 lat temu ta niejako pretensja miała slusznosc , sprowadzano pilkarzy słabych często a raczej w wiekszosci gorszych pilkarzy od Polaków , ktorzy tylko zabierali im miejsce a kosztowali mniej.
Teraz przychodza piłkarze albo ograni , albo bardzo utalentowani chyba w tym kierunku to powinno isc prawda?
ogólnie tak tylko że Polacy będą grali w klubach bijących się o utrzymanie lub w I lidzę i stamtąd będzie pochodził ewentualny trzon reprezentacji. Skutki tego będą opłakane. No chyba że będziemy się reprezentować naturalizowanymi odpadami. Kwestia jest czy większości będzie się to podobać czy nie. Śmiem twierdzić, że raczej będzie. Coraz mniejsza grupa woli oglądać 11 Nowaków osiągających średnie wyniki
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Mecz: Polonia Bytom - GKS Bełchatów
Mój typ: 1 (kurs 2.65 bwin)
Polonia Bytom w rundzie jesiennej zgromadziła 17pkt natomiast GKS 23. Większość zdobytych punktów obie ekipy zdobyły na własnych stdionach. GKS na wyjeździe spisywał się bardzo słabo i wygrał zaledwie jeden mecz i jeden zremisował przy 5 porażkach. Polonia na własnym obiekcie grała solidnie(3 zwycięstwa, 3remisy i 2 porażki z Koroną Kielce i Legią). Na rynku transferowym obie drużyny poczyniły pewne starania, dołączyło kilku mniej i bardziej znanych graczy jak np: do Polonii przyszedł Król, Trytko. Wzmocnienia w Bełchatowie wyglądają lepiej (Buzała, Sawala). GKS nie zremisował ostatnich 8 meczów inaugurujących rundę wiosenną i biorąc pod uwagę słabą dyspozycję GKS na wyjeździe i dobrą Polonii u siebie postawię na zespół z Bytomia
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
ogólnie tak tylko że Polacy będą grali w klubach bijących się o utrzymanie lub w I lidzę i stamtąd będzie pochodził ewentualny trzon reprezentacji. Skutki tego będą opłakane. No chyba że będziemy się reprezentować naturalizowanymi odpadami. Kwestia jest czy większości będzie się to podobać czy nie. Śmiem twierdzić, że raczej będzie. Coraz mniejsza grupa woli oglądać 11 Nowaków osiągających średnie wyniki
To raczej nie temat do takich dywagacji , oczywiscie kluby mogą krecić bicz na samych siebei ale tak byc nie musi. Narazie kluby w wiekszosci maja rodzime sklady, a to , że trzon by pochodzil z tych slabych klubów? Repra nie opiera sie na zawodnikach z ekstraklasy, kluby musialyby dawac racjonalne ceny , jesli nie tacy wyrozniajacy sie maja gdzie wyjechac za granica sa miejsca gdzie chetnie przyjma Polakow.

Aby nie bylo OT , trzeba docenic bardzo dobrą prace Wilka chlopak ma naprawde serce do gry , mysli podczas spotkania i jest prawdziwą mrówką od czarnej roboty. Taki nowy Sobol w kwestii destrukcyjnej.
Druga ciekawostka Robert zawsze powatarzal , ze w Wisle kapitanem zawsze u niego powinien byc Polak. Jak juz wspominalem przygotowanie w kwestii mentalnej i hierarchii Holender ma swietnie opanowane i calkowicie sie z tym zgadzam.
Na boisku bylo w sumie w Wisle 3 Polakow razem z Meliksonem..., który papiery o obywatelstwo złożył około 12 miesięcy przed przejsciem do Wisły.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Ja tak na szybko bez zagłębiania się w szczegółowe analizy postanowiłem, że puszcze sobie pewną 1 na Ruch. Niebiescy raczej powinni pokonać przeciętną Lechię, aczkolwiek nie wiem jak Gdańszczanie stoją kadrowo. Podejrzewam, że nie padnie specjalnie dużo bramek. Ale kurs 2.5 na Chorzów to bardzo dobry pieniądz.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ja tak na szybko bez zagłębiania się w szczegółowe analizy postanowiłem, że puszcze sobie pewną 1 na Ruch. Niebiescy raczej powinni pokonać przeciętną Lechię, aczkolwiek nie wiem jak Gdańszczanie stoją kadrowo. Podejrzewam, że nie padnie specjalnie dużo bramek. Ale kurs 2.5 na Chorzów to bardzo dobry pieniądz.
To chyba raczej Ruch jest przeciętny, Lechia za to w poprzedniej rundzie przez jej wiekszosc byla najladniej grajaca ekipa wiec nie wiem skad te sondy.
To akurat mecz wyjazdowy pierwszy po przerwie moze byc roznie .


edit: white water ... i co z tego bo nie czaje ? ???? Wyobraz sobie , ze ogladalem mecz .
 
W 0

white-water

Użytkownik
Do BukmacherTSW, w meczu w Gdyni na boisko w koszulkach Białej Gwiazdy wybiegło dwóch Polaków, a mianowicie Patryk Małecki oraz Cezary Wilk.
Poprzednia wiadomość mi sie chyba nie wyslała ; )
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Do BukmacherTSW, w meczu w Gdyni na boisko w koszulkach Białej Gwiazdy wybiegło dwóch Polaków, a mianowicie Patryk Małecki oraz Cezary Wilk.
Poprzednia wiadomość mi sie chyba nie wyslała ; )
Weźcie już skończcie z tym biadoleniem, ilu to Polaków gra w Wiśle. Ani to śmieszne ani jakieś ekscytujące. Kibicuje Wiśle i bez względu na to jak personalnie będzie wyglądał skład to będę się z tym klubem identyfikował. Nie liczą się poszczególne jednostki i ich pochodzenie a liczy się to, że na boisku zakładają koszulkę z Białą Gwiazdą i właśnie dla tego klubu grają. Może w końcu wyjaśnię tym, którzy co 5 minut podkreślają, że Wisła to Wieża Babel i takie tam. Basałaj w jednym z wywiadów przyznał, że chcieli pod Wawel ściągnąć Robaka. Tyle, że Widzew zaśpiewał milion euro. Zdecydowali się więc na Genkowa za 350 tysięcy euro i mają piłkarza o podobnych umiejętnościach a może nawet wyższych. Bełchatów swego czasu za Cetnarskiego zaśpiewał też milion euro. Wisła ściągnęła Melksona za 650 tysięcy i chyba już po pierwszym meczu Izraelczyka nie ma wątpliwości kto z nich jest lepszy. Nie mamy odpowiedniego systemu szkolenia, więc nie mamy piłkarzy grających na odpowiednim poziomie. A jak już są to prezesi życzą sobie za nich horrendalnych pieniędzy. Dlatego też polskie kluby wolą kupić jakiegoś obcokrajowca za zdecydowanie mniejsze pieniądze a jednocześnie o podobnych umiejętnościach. Wyjaśniłem?
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wbrew moim oczekiwaniom mecz Cracovia - Legia był pełen emocji. Nie mniej jednak typy na X do przerwy sprawdziły się.
Dzisiaj przewiduję podobny scenariusz jeśli chodzi o pierwsze 45 minut w Bytomiu i Chorzowie.
O meczu Polonia Bytom - GKS Bełchatów głównie ze strony drużyny z Bytomia cenne informacje podawał Qozi. Popieram te rozważania i sam gram remis do przerwy.
Ruch Chorzów nie ma wielkiego potencjału jeśli chodzi o grę ofensywną, ale pod względem rozbijania ataków przeciwnika na Lechię może wystarczyć. Teoretycznie to Lechia powinna dominować w tym spotkaniu, ale uważam, że to ciągle nie jest gotowa drużyna aby wygrywać mecze seriami. Ruch ze względu na taki, a nie inny stan kadrowy nie będzie grał raczej ładnej dla oka piłki, ale punktem z pewnością nie pogardzą. Ostrożna gra, mało bramek i remis do przerwy...
Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Dla mnie no bet.
W Zagłębiu kilka nowych twarzy jak Abwo, Galkevicius czy Rakels. Do tego Djokic przepracował okres przygotowawczy. To może być inna drużyna. Może, ale nie musi... Dla mnie każdy wynik możliwy.
Moje typy:
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk | X do przerwy - 2,00 w Unibet ✅ 0:0 HT
Polonia Bytom - GKS Bełchatów | X do przerwy - 1,95 w Unibet ✅ 0:0 HT
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
ogólnie tak tylko że Polacy będą grali w klubach bijących się o utrzymanie lub w I lidzę i stamtąd będzie pochodził ewentualny trzon reprezentacji. Skutki tego będą opłakane. No chyba że będziemy się reprezentować naturalizowanymi odpadami. Kwestia jest czy większości będzie się to podobać czy nie. Śmiem twierdzić, że raczej będzie. Coraz mniejsza grupa woli oglądać 11 Nowaków osiągających średnie wyniki
Idac tym tokiem rozumowania to taka Arka, Widzew czy Polonia B. powinny stawiac glownie na Polakow a jak widac tak nie jest. Obecnie to chyba jedyna droga by na PZPN wymusic stworzenie centralnego systemu szkolenia mlodiezy. Przez najblizsze lata glowne role w ekstraklasie na pewno beda odgrywac obcokrajowcy. Rynek polskich pilkarzy jest ubogi a oni sami sa przecenieni. A co do kadry to powinna ona sie skladac z tych pilkarzy ktorzy potrafia wygrac rywalizacje z zagranicznymi zawodnikami. Ja nie mam nic przeciwko bo gralo wielu obcokrajowcow jesli beda podnosic poziom, to automatycznie wymusi progres na polskich pilkarzach. A temat naturalizacji jest na inna dyskusje. To glownie wina selekcjonerow, braku szkolenia i checi osiagniecia celu za wszelka cene.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Po wczorajszym meczu w Krakowie, odradzałbym granie meczów w których bierze udział Cracovia, błędy sędziowskie to nie przypadek, tak jak to, że bogaty właściciel nie dopuści do spadku Cracovii. Teraz moje słowa wydają się głupie, ale po kolejnych meczach i błędach, sami się przekonacie.
 
haftus 140

haftus

Użytkownik
Wczorajsze mecze pokazały nam, że Ekstraklasa się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Nawet słaba Arka potrafiła pokazać kawał dobrego futbolu. Objawieniem sezonu może zostać nowy grać Wisły - Melkson.

Kilka słów o dzisiejszych meczach:


Ruch - Lechia
Według bukmacherów minimalnym faworytem jest Ruch. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Lechia była rewelacją ligi na jesień. Grała pięknie. Ruch tylko słynął z dobrej obrony. Ale to może być gwóźdź spotkania. Obrona ruchu została ostro przebudowana. Nie ma Sadloka, Nykiel jest kontuzjowany a Bronowicki nie jest zbyt dobrze przygotowany do sezonu. Czy zatem linia obrony, która prawdopodobnie będzie wyglądała tak: [Grzyb - Grodzicki - Djokić - Szyndrowski ] będzie tak samo dobra jak ta z jesieni? Możliwe, ale może być z tym ciężko. A Lechia niczego nie ułatwi. Na pewno przez okres przygotowawczy nie zapomiała jak grać ładnie dla oka, ale i skutecznie.
Lechia też ma problemy w obronie. Ze składu wykruszył się Deleu, który ma problem ze scięgnem Achillesa, a także Kożans, którego kontuzja wyeliminowała na dłużej. Na dodatek do Poznania odszedł Wołąkiewicz - przez niektórych uważany za ostoję obrony. Na ich miejsce wejdą Vytautas Andriuskevicius, Levon Hayrapetyan, Rafał Janicki, Luka Vućko, Krzysztof Bąk.
Jednak nie jestem w stanie podać przewidywanego składu. Prawdopodobne jest jedynie to, że na srodku pojawi się Vućko.

Lechia X2 - 1.45 - POLECAM!
Lechia win - 2.75
over 2.5 - 2.40
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
⚽ Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk --&gt; X2 - 1,50 ✅✅✅ (Unibet)
W obydwóch zespołach doszło do ciekawych ruchów transferowych. Wg mnie bardziej ucierpiał Ruch.
TRANSFERY:
Ruch
Przybyli:
Żeljko Dokić, Michal Pesković, Michał Steinke, Marek Szyndrowski, Marek Zieńczuk
Odeszli: Piotr Kieruzel, Krzysztof Pilarz, Maciej Sadlok, Patryk Stefański, Damian Świerblewski, Marcin Zając
Lechia
Przybyli:
Lewon Hajrapetjan, Kamil Poźniak, Luka Vucko
Odeszli: Marcin Kaczmarek, Damian Szuprytowski, Hubert Wołąkiewicz, Marek Zieńczuk, Paweł Buzała
Sadlok, Pilarz i Zając to byli podstawowi piłkarze Ruchu.Więc formacja defensywna poniosła naprawdę sporą stratę. Zając co prawda ostatnio za dużo nie grywał, ale mimo wszystko uważam to za osłabienie również. Odnośnie obcokrajowców, którzy doszli szczerze nie jestem w stanie za wiele napisać, więc zmyślać nie będę. W Lechii natomiast ubył Wołąkiewicz, który również był silnym punktem drużyny z Gdańska, ale czy nie do zastąpienia ?? Wg mnie Kafarski poradzi sobie z jego brakiem. Ciekaw jestem postawy Zieńczuka. W Lechii z powodów zdrowotnych za dużo nie pokazał. No i ciekawe też co pokaże Poźniak, który w Bełchatowie z meczu na mecz grał coraz lepiej.
W 1 rundzie zdecydowanie lepiej spisywała się Lechia. Zresztą widać to po tabeli. Pytanie jak wygląda forma zespołów na chwilę obecną. Ruch póki co w tabeli bardzo nisko i każdy punkt dla nich jest ważny, ale biorąc pod uwagę taka stratę w defensywie, a jednak dość dobry atak Lechii - Buval, Lukjanovs, Dawidowski i ofensywny Razack Traore uważam, że Lechia powinna coś Ruchowi strzelić. Czy Ruch strzeli Lechii ?? Tego nie byłbym taki pewien. Wiadomo - trener Chorzowian Waldemar Fornalik podobnie jak Szatałow potrafi z niczego zrobić coś dlatego czystej 2 nie jestem pewien, ale myślę, że mimo dalekiej podróży Lechia co najmniej remis powinna wywalczyć, biorąc pod uwagę skalę osłabień transferowych jak i kontuzji defensywa Chorzowian wygląda naprawdę słabo...
NIE ZAGRAJĄ:
Ruch: Malinowski, Straka (kartki), Nykiel, Pulkowski (kontuzje)
Lechia: Deleu, Kożans, Bobrowski (kontuzje)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Zagłębie Lubin - Korona Kielce
1:1​

Ciekawe spotkania zapowiada się w Lubinie gdzie miejscowe Zagłębie podejmować będzie Koronę. Po zimowej przerwie ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Gospodarze są tuż nad strefą spadkową dlatego już od początku rundy muszą zacząć gromadzić punkty. Kierownictwo klubu uznało, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatrzymanie składu jakim dysponował klub na jesieni. Do tego doszło trzech nowych zawodników, z których w sparingach wyróżnić można Abwo.
Natomiast w lepszej sytuacji jest Korona, która zakończyła rundę jesienną w ścisłej czołówce (4 miejsce). Także w tej rundzie kibice liczą na walkę w czołówce a po cichu nawet na mistrzostwo. W Koronie też nie ma wielkich roszad kadrowych w porównaniu z jesienią. Dołączyli do kadry Sander Puri, Krzysztof Pilarz czy Tomasz Lisowski. Z zespołem pożegnali się piłkarze, którzy za często nie występowali. Dlatego myślę, że o osłabieniu drużyny z Kielc nie może być mowy.
Jak widać wielkich zmian w kadrach dzisiejszych rywali nie ma. Na boisku możemy zobaczyć z 1 czy 2 nowych zawodników, którzy podczas spotkań sparingowych powinni pomału się już wgrać w zespół. Mimo to trudniejsze zadanie z zestawieniem pierwszej &quot;11&quot; ma Marek Bajor. Jest to związane z absencją Grzegorza Bartczaka, Costy Nhamoinesu, Sergio Reiny i Amera Osmangicia. Jak pamiętamy Zagłębie na własnym stadionie prezentowało się dość dobrze, przegrywając zaledwie raz. Natomiast Korona radziła sobie bardzo dobrze na wyjazdach. To wszystko zapowiada nam dziś emocjonujący pojedynek, tym bardziej że trzy ostatnie pojedynki kończyły się podziałem punktów. Osobiście uważam, że delikatnie większe szanse na zdobycie kompletu punktów ma Korona. Jednak z racji pewnej niewiadomej po przerwie zimowej zagram z wykluczeniem remisu. Przy obecnych kursach warto także pomyśleć czy nie warto delikatnie spróbować zagrać overu.

Moje propozycje:

Korona dnb (około 2.00) ▶
over 2.5 (około 2.20) ⛔
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Elegancko. W tej kolejce trafione już 4 remisy do przerwy. Został mi niedzielny kupon Polonia Warszawa + Lech Poznań. ⛔ | ✅ I choć mam obawy co do Kolejorza to z zagranych zdarzeń już się nie wycofuję.

W Polonii sporo zmian także pod względem organizacyjnym. Na stronie Polonii były informacje o tym, że treningi przeprowadzane są w grupkach, zawodnicy pracują pod okiem bodajże 5 trenerów. Obrona w meczu z Lechem wyglądała na prawdę solidnie. Nie sądzę aby Górnik mógł znacząco zagrozić Czarnym Koszulom. Warto mieć na uwadze absencje Trałki i Mierzejewskiego, ale mimo wszystko uważam, że Polonia sobie poradzi. Szeroka kadra to atut Czarnych Koszul, a przynajmniej tak to wygląda.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
LECH - WIDZEW
Bardzo ciekawe spotkanie zapowiada się na stadionie miejskim w Poznaniu. Drużyna gospodarzy, Lech Poznań jest w poważnych tarapatach. Przegrana z Bragą w 1/16 pucharu LE i porażka z Polonią Warszawa w PP, podcięły skrzydła podopiecznym Bakero.
Sam Bakero w tym wszystkim specjalnie się nie odnajduje. Fatalne ustawienie piłkarzy Kolejorza, przyniosło porażkę w Portugalii i większość, a w zasadzie wszyscy kibice mistrza polski, widzą w tym ewidentne błędy hiszpańskiego trenera.
Lech zajmuję obecnie 11 lokatę w tabeli i wyprzedza dokładnie o 1 pkt. Widzew.
Kolejorz zatem nie wygląda na zespół który mógłby poważnie zagrozić bramce Łodzian, aczkolwiek liga to liga i mobilizacja, zwłaszcza po takich problemach personalnych powinna być wielka.
Statystyki raczej przemawiają za drużyną z Poznania, bowiem na 29 meczy przy ul. Bułgarskiej, KKS wygrał 10 razy, przegrał 6 i 13 razy dzielił się punktami.
Ostatnie mecze w Poznaniu (2007/08 1:0) i wcześniejszy (2006/07 6:1). Warto dodać, że na inauguracje ekstraklasy w obecnym sezonie, Widzew zremisował z Lechem 1:1.
Podejrzewam, że Lech pokaże się z dobrej strony i pozbiera się w sobie po ostatnich porażkach. Spodziewam się bramkostrzelnego meczu raczej na korzyść Kolejorza. Widzew nie wydaję się być w formie i zwycięstwo w poznaniu będzie bardzo trudnym zadaniem. Oczywiście RTS ma w swoich szeregach wielką gwiazdę ofensywy, piłkarza który wg. wszystkich planów i oczekiwań stanąłby dziś po drugiej stronie, w niebiesko-białych barwach. Mowa oczywiście o Sernasie, jednym z najlepszych strzelców polskiej ligi.
Mecz zapowiada się interesująco a oto moje propozycje do typowania:
@ over 2,5
@ pierwsza połowa over 1,5
@ Lech - Widzew 1
@ obie drużyny strzelą gola
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Lech Poznań - Widzew Łódź
1:0​

Ostatnie spotkanie 16 kolejki jakie obejrzymy (pomijając przełożony mecz) to pojedynek Lecha z Widzewem. Teoretycznie faworyt tej potyczki powinien być oczywisty. Jednak jeśli ktoś śledził poczynania Lecha w ostatnich spotkań ten powinien mieć szereg wątpliwości. Gra Kolejorza nie wyglądała tak jak oczekują tego kibice i tu raczej nie chodzi o sam brak Peszki. Bezbarwna, bez pomysłu tak można krótko opisać poczynania zespołu z Poznania. Niepokoić może również postawa samego trenera Bakero, który w mojej ocenie nie potrafi zdecydować się na jeden wariant taktyczny i co mecz eksperymentuje z ustawieniem. Należy mieć nadzieję, że dziś większych sensacji nie wymyśli. Chociaż ... Arboleda na ataku mógłby zagrać w końcu dobrze gra głową ...
Natomiast jeśli chodzi o sytuację w Widzewie to nie mamy tak wielu informacji. Z klubem podobnie jak w Lechu pożegnał się jeden czołowy zawodnik - Marcin Robak. Natomiast sprowadzono piłkarzy z którymi klub wiąże spore nadzieje - Jurijs Zigajevs (nie zagra w dzisiejszym spotkaniu) czy Niki Dzalamidze. Sam trener Michniewicz jeszcze nie wypowiadał się czy będą oni ważną częścią jego drużyny. Natomiast zwrócił uwagę na fakt, że brak Robaka osłabia drużynę. Jednak może chodzić mu nie o słabych nowych zawodników lecz o nie zakontraktowanie nowego napastnika.
W ostatnim pojedynku między tymi drużynami padł remis 1:1. Dziś także nie można wykluczyć takiego rozwiązania. Widzew dopiero rozpoczyna mecze o stawkę jednak w zespole raczej nie ma takich kłopotów czy sporej presji jak u gospodarzy. Natomiast na plus dla Kolejorza przemawia fakt rozegrania już 3 spotkań o stawkę oraz mocniejsza kadra. Osobiście jednak spróbuję zagrać z podpórką na Widzewa, który może spróbować wcielić się w rolę kata dla Bakero, który będąc dziś pod presją może znowu podjąć niezrozumiałe i nie przynoszące pożytku decyzje.

Moja propozycje:

Widzew lub remis (około 2.20)⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom