>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

13. Kolejka Speedway Ekstraligi - 22 lipca

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP


Oto rozkład par na najbliższą niedzielę:
Unibax Toruń - Dospel Włókniarz Częstochowa 17:00
Betard Sparta Wrocław - Polonia Bydgoszcz 17.30

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno 18:00
PGE Marma Rzeszów - Stelmet Falubaz Zielona Góra 19:00
Stal Gorzów - Azoty Tauron Tarnów 20.30


Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno H(0.5 - 0) 1 1,80
Stal Gorzów - Tauron Azoty Tarnów H(0 - 8) 2 1,70

Kurs 3,06

Betard Sparta Wrocław - Polonia Bydgoszcz 1 1,25
PGE Marma Rzeszow - Stelmet Falubaz Zielona Gora 2 1,65

Kurs 2,06

Gdańsk dzisiaj wydaje się że ma spore szanse na wygraną.Brak Jonassona napewno odczuwalny jednak zawodnik ten w ostatnim czasie jakoś super nie jeździł. Leszno napewno dzisiaj bardzo zmęćzone tzn.trójka Ich juniorów któzy wczoraj jeździli w Lonigo do tego długa podróż napewno bardzo męcząca.
Tarnów jedzie do Gorzowa i wcale łatwo nie będzie chociaż już Leszno pokazało że wygrać można na Jancarzu. +8 wygląda przyzwoicie dlatego pobieram.

Wrocławianie u siebie kolejne spotkanie i uważam,że kolejne wygrane. Bydgoszcz przyjedzie raczej walczyć o bonus niż o zwycięstwo w dzisiejszym meczu.Gapiński i Kościecha to typowo zawodnicy swojego toru pozostaje do walko tylko Emil i Buczkowski. Wrocław bardzo równa drużyna 3 mocnych liderów:Jędrzejak,Lindgren i Ułamek do tego solidny Woffinden i Monberg.
Zielona Góra w Rzeszowie też powinna sobie poradzić. Pod nieobecność Crumpa Rzeszów dużo traci i ZZ w tym przypadku dużo nie pomoże.Sam Walasek meczu nie wygra. Pepe i AJ znakomita forma dlatego liderzy poprowadzą Falubaz do wygranej.

Wszystko Tobet
 
A 0

antas7

Użytkownik
Żużel
Spotkanie: Stal Gorzów - Unia Tarnów
Zdarzenie : Tomasz Gollob +0.5 vs. Niels Krisitan Iversen
Typ : 2
Kurs: 1.85
Bukmacher: Tobet
Będący w tym sezonie w znakomitej formie Niels Kristian Iversen nie powinien mieć problemu z wykręceniem lepszego wyniku na własnym torze od bardzo słabego w tym sezonie(jak na siebie) Tomasza Golloba. W ostatnim wyjazdowym meczu w Lesznie tylko Iversen potrafił powalczyć z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia Leszczyńską Unią. Tarnowskie Jaskółki są obecnie liderem Speedway Extraligi i można być pewnym tego ,że na przyczepnym gorzowskim torze będą bardzo wymagającym rywalem.
Konfrontacja wyników w/w zawodników na własnym torze :
Iversen : 11+1 , 8+1 , 13 , 12+1
Gollob : 3+1 , 5 , 2 , 11
Były Mistrz Świata jest w poważnym kryzysie ,dlatego jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego powinniśmy ten zakład spokojnie wygrać.
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Puk w tym sezonie prezentuje wyśmienitą, życiową formę. Na każdym torze punktuje bardzo dobrze, czy to u siebie, czy na wyjeździe. Gollob zdecydowanie pod formą i nie może się przebudzić. W ostatnim meczu w Lesznie tylko Duńczyk nawiązał walkę z Bykami, a Gollob przez całe zawody nie mógł się dopasować ze swoim sprzętem. Puk ma najwyższą średnią biegową &quot;dom&quot; w ekstralidze, aż 2.714! W połączeniu z meczami wyjazdowymi, ustępuje tylko swojemu rodakowi Pedersenowi. Tomek zajmuje (uwaga!) dopiero 23 miejsce w klasyfikacji statystyk i szczerze mówiąc, nie mogę sobie przypomnieć tak słabego sezonu kapitana naszej kadry na torach w Polsce. Średnia biegowa w domu 1.630 nie imponuje. Z ciekawostek mogę dodać, że Iversen nie przyjechał jeszcze w tym sezonie na ostatnim miejscu, Gollob aż w 10 biegach nie zdobył ani jednego punktu. Każdy zna też Tomka z jazdy parą, jeśli będzie miał dzisiaj przed sobą Zmarzlika, czy Cyfera, na pewno będzie się starał ich dowieść do mety na podwójnym prowadzeniu i tu też może stracić punkty. Dziś nie widzę innej opcji niż więcej punktów Puka od Golloba.
Iversen - Gollob 1 @ 1.85 Tobet

Sparta w swoich 3 ostatnich meczach u siebie przegrała tylko raz z Apatorem 44:46. Podopieczni Barona złapali ostatni wiatr w żagle i odbili się od ligowego dna. W wyśmienitej formiej jest Ogór, który dziś pewnie też będzie chciał zakręcić się koło kompletu. Do tego Fredka, Ułamek i Tai, którzy są w stanie na torze we Wrocławiu zdobywać co mecz 10 punktów i Monberg, który parę oczek dorzuci. Malitowski z Dolnym razem dorzucą 5-6 punktów i Sparta powinna zdobyć około 50 punktów. Bydgoszcz na wyjeździe nie istnieje. Walkę nawiązywać będzie tylko Emil, który też ostatnio jeździ w kratkę.
Falubaz ostatnio w formie. Rzeszów ostatnio wygrana w Częstochowie, gdzie jednak Lwy pokazały się ze słabej formy. Crump również ostatnio przeciętna forma, na dodatek załamany Walasek po kompromitacji w DPŚ. Falubaz wydaję się ustabilizował formę i podopieczni Dobruckiego powinni piąć się w górę tabeli. Mecze Zielonej Góry na wyjazdach zawsze dostarczają wiele emocji i dziś powinno być tak samo. Nie spodziewam się zdecydowanej wygranej Myszka Miki niczym znawca SF.pl Szczakiel, ale liczę na minimalne zwycięstwo gości, a mając jeszcze
Sparta ML &amp; Falubaz ML @ 1.98 Betsafe
J /// Tak jak napisali koledzy Crump nie jedzie i jest za niego ZZ.

@mstkopiczas Walasek miał pecha? Po prostu jest słaby i każdy o tym wiedział tylko nie Cieślak. Crump nie jedzie? Byłem na relacji SF i nic nie było o z/z-tce dlatego napisałem, że Crump jedzie. Co do mojego typu to tym bardziej typuje Falubaz i podbijam jak Rudy nie jedzie. A Ty prócz kopiowania typów innych użytkowników i wklejania w swój temat, po czym dopisujesz 1 zdanie, śmiesz mnie upominać? Opisz kilka typów swoimi słowami, aaa, bym zapomniał. Niech Ci najpierw one wejdą, bo coś słabo Ci idzie.

@Torreto
nigdzie nie napisałem, że w tym roku, nie myl pojęć, tylko ogółem. A ja, kibice żużla i pewnie Ty widzieliśmy Buczka w składzie.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Załamany Walasek, niby czym? 1 występem gdzie miał pecha?
Crump przeciętna forma... jak ty możesz obstawiać mecz jak nawet nie wiesz, że nie jedzie Jason?
Może jeszcze napisz, że dziś liczysz na emocjonujące pojedynki Sówki z Dudkiem...
Bez obrazy, ale tak to daleko nie zajedziesz
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Piotr Protasiewicz Total points
Protasiewicz jeździ super na własnym torze, jednak na wyjazdach dość średnio. Ale dziś ma szanse na dobry wynik. Dlaczego? Ano, Rzeszów to jeden z najbardziej ulubionych przez niego torów. Notuje tam zawsze fajne rezultaty. W zeszłym roku zaliczył tam 12 (2,1,3,3,3) oraz 17(3,3,3,2,3,3). Dodatkowo dziś ma bardzo korzystny układ biegów. Jedzie dwa razy na juniora gości oraz na ZZ, a wątpię by wystawili na niego i Okonia i Walaska. Pierwsze cztery biegi powinny już dać dwucyfrówkę. Według mnie powinien dziś zakręcić 12 albo 13 punktów. Podejrzewam, że over 10 wystawi bet365 po 1.90 na początku, więc może warto poczekać.

Protasiewicz
Over 10.5 @ 1.85 w Tobet ✅ ✅ ✅ 11 ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
T 1,5K

torretoo

Użytkownik

@mstkopiczas Walasek miał pecha? Po prostu jest słaby i każdy o tym wiedział tylko nie Cieślak.
Chyba nie wiesz co piszesz chłopaku. Walasek słaby w tym roku ? 8 zawodnik SE i drugi z Polaków zaraz za Januszem. Więc jak się domyślasz jest skuteczniejszy niż Jarek bo o Tomku w lidze nie wspominam w tym sezonie. Walasek w składzie na SWC w Bydgoszczy był wystawiony jako najskuteczniejszy zawodnik SE z naszej reprezentacji więc teraz jak mu nie poszło w Bydgoszczy to łatwo mówić, że jest słaby itd. Ale ciekawe czy Ty byś go nie powołał na miejscu Marka mając kontuzje w składzie i takie a nie inne osiągnięcia w tym sezonie Walaska. Masz jeszcze jakieś pytania? Jeśli lider Marmy w tym sezonie jest słaby to Rzeszów chyba &quot;leci&quot; co.. ? ;)
W Bydgoszczy Krzysia na pewno widziałem ale nie widziałem &quot;Magica&quot;. Ale ku... jak ktoś jest chłopakiem zauroczony to da mu jechać wszędzie..
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Marma Rzeszów - Falubaz Zielona Góra 2 ML @ 1,60 Betsafe ⛔ 48-42 ????
Gram po ciut niższym kursie ale z zabezpieczeniem zwrotu za remis. Marma osłabiona brakiem Crumpa, Z/Z na pewno nie zrobi tyle punktów co Australijczyk o ile Okoniewski i Walasek swoje zrobią jadąc z Z/Z ale reszty nie widzę. Kilokarpi po jednym dobrym meczu w SE raczej nie zachwyca. Juniorka porównywalnie słaba. Falubaz ma dwóch liderów na ten tor to Jonsson i Protasiewicz powinni swoje zrobić, do tego druga para Loktajew i Holta mogą zrobić wszystko. Loktajew jeździ ostatnio bardzo fajnie, Holat jeździł w Rzeszowie przed laty. Falubaz jest lepszy na papierze no i forma też po stronie Zielonogórzan, pogromu żadnego nie będzie ale Falu wygra minimalnie to spotkanie.
Piotr Protasiewicz Over 10,5 @ 1,85 Tobet
✅ 11
Fajna linia i fajny kurs, z tego co pamiętam to PePe w Rzeszowie jeździł dość skutecznie, dzisiaj jeśli on nie zrobi co najmniej 12 punktów to Falubaz mimo wszystko będzie miał ciężko. Dodatkowo gospodarze jadą bez Crumpa, może i Australijczyk nie jeździ dobrze w SE ale zawsze jest groźny i na nim mógłby tracić punkty. Tak patrzę w rozpiskę jego biegów i on te 11 punktów może zrobić po 4 startach, oby nie zawiódł bo zawsze kiedy na niego stawiam to daje dupy.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Betard Sparta Wrocław - Polonia Bydgoszcz (0-8,5) 2 1,70 Fortuna ✅ Leszno numer dwa, roooodeooooo ;)
Bardzo ciekawe spotkanie według mnie. Polonia myślę, że do Wrocławia po zwycięstwo nie pojedzie a kurs na gospodarzy to jednak taki tylko do podbicia. Na pewno gospodarze dzisiaj będą mogli liczyć na Jędrzejaka, który na stadionie Olimpisjkim we Wrocławiu spisuje się bardzo dobrze. Do tego Ułamek, &quot;Fredka&quot; czy &quot;Tajski&quot;. Ci zawodnicy na pewno dzisiaj przywiozą punkty dla gospodarzy, szczególnie kibice na pewno liczą na Ułamka i Lindgrena. Juniorzy na wyjeżdzie byli by sporym handicapem po stronie Polonii ale we Wrocławiu może być różnie, niby Szymon i Mikołaj powinni spisywać się lepiej to jednak Malitowski u siebie potrafi jeżdzić. Jeśli chodzi o gości to na pewno dużo zależy od Emila, ale myślę, że dzisiaj pojedzie swoje. Do tego Buczkowski koło 10 punktów powinien zdobyć. Na Lagute za bardzo nie liczę. Pytanie czy para Kościecha - Gapiński będzie potrafiła zdobywać punkty drużynowo, jeśli tak to Polonia dzisiaj we Wrocławiu powalczy stąd gram dodatni handicap na gości.
PGE Marma Rzeszów - Falubaz Zielona Góra 2 1,60 Betsafe ⛔ dzięęęęęęki Falubazy, naaara ???? ????
Marma osłabiona brakiem Jasona. Dzisiaj Walasek, Okoniewski czy moze Joonas w jakimś stopniu zdobędą punkty z Z/Z ale kto jako czwarty? I to może być dzisiaj kluczowe, chociaż Falubaz ma dziury na pozycji juniora bo Patryk jest kontuzjowany to jednak seniorów ma solidnych i minimalnie powinni wygrać. Tak jak pisałem wyżej gospodarze dzisiaj będą mogli chyba tylko liczyć na Walaska i Okoniewskiego, może w jakimś stopniu pomoże im Joonas ale co daje? Kuciapa może 2-3 punkty zdobędzie. Juniorzy gospodarzy dzisiaj bez Sówki bo taka była umowa, więc poziom juniorów jednej i drugiej drużyny bardzo kiepski choć moim zdaniem ze wskazaniem na gości. Jeśli chodzi o Falubaz to na pewno swoje pojedzie Jonsson i Protasiewicz, do tego w mojej ocenie dość mocna para Loktajev - Holta. Nie wiem czego spodziewać się po Jankowskim ale jedzie w parze z Piotrem, więc może jakieś punkty zdobędzie. Jeśli Strzelec będzie sobie radził z juniorami gospodarzy to powinno być dobrze dlatego gram w stronę Falubazu.

Stal Gorzów - Tauron Azoty Tarnów (0-8) 2 1,72 Betsafe zwrot
Tomasz Gollob over 9 punktów 1,80 Bet365 :grin:
finish! ⛔⛔ ;)
Hit, szlagier dzisiejszej kolejki. Stali wystarczy 3 punktowe zwycięstwo dzisiaj żeby zdobyć trzy punkty meczowe. I tak to wiele w tabeli nie zmieni, moim zdaniem po prostu Tarnów wygra rundę zasadniczą a Stal i Falubaz powalczą o drugą pozycję która przed play offami da jakiś tam handicap. Wracając do dzisiejszego meczu, uważam, że to będzie pojedynek oscylujący koło remisu jedni i drudzy mają klasowych zawodników w swoich szeregach. Może dzisiaj Tomek się obudzi? A jak nie to na pewno jest Jensen, Iversen, Kasprzak czy skuteczniejszy w Gorzowie Zagar. Do tego w bardzo dobrej formie Bartek Zmarzlik. Goście to na pewno Kołodziej, Greg i Vaculik. Madsen po super początku sezonu teraz znacznie obniżył loty. Janowski powiem szczerze to poziom na chwile obecną trochę wyższy niż Bartek ale nie ma między nimi jakiejś wielkiej przepaści. Ja stawiam na wynik około 47:43 dla gospodarzy dlatego handicap dodatni na gości i over punktowy Tomka ???? może po szaleje i wam pokaże co to znaczy speedway :cool:
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Betard Wrocław - Polonia Bydgoszcz 1 @ 1,30 Unibet ✅ 46-44 ale emocje uff :razz:
Może i kurs nie zachwyca ale ja gram na Wrocławian, gdyby był handicap 4,5 to bym grał z handi ale 6,5 to trochę dużo chociaż i tak uważam że Sparta pokryje taką linię. Wrocław z meczu na mecz jeździ lepiej, wreszcie ustabilizowali skład. Jest trzech bardzo mocnych liderów, głównym działem jest Jędrzejak który u siebie nie zawodzi, Ułamek i Lindgren też fajnie spisują się na tym torze, drugą linię tworzą Woffinden i Monberg, jak na razie wygląda to obiecująco. Woffi po kontuzji śmiga bardzo fajnie, jest szybki i ostatnio zdecydowanie lepiej startuje, we Wrocławiu to bardzo istotne. Dolny i Malitowski dobra juniorka na pewno nie gorsza niż Curyło i Woźniak. Goście chyba nie mają armat. Emil to za mało, Buczkowski no po nim można się wszystkiego spodziewać, ale ja uważam że z liderami Wrocka nie będzie wygrywał. Gapiński i Kościecha para zagadka ale raczej fajerwerków nie będzie. Artiom zdecydowania dziura w składzie a we Wrocku takowej nie ma. Juniorka teoretycznie i na papierze mocna, ale tor w tym roku weryfikuje że jednak aż tak potężni nie są. Dla mnie wygrana Wrocławia nie podlega dyskusji. Wrocław wręcz musi wygrać ten mecz by utrzymać się w lidze, bo później mają tak trudne mecze że siły wyższe będą musiały zadziałać by Wrocław dołożył jakieś punkty.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Bet365 wystawił według mnie wiele fajnych zakładów do grania. Zagrałem bodajże 11 singli, ale opiszę tylko poniższe:
Suchecki poniżej 8 punktów @ 2,05 ✅ 5 pkt
Jak zobaczyłem ten kurs to się uśmiechnąłem. Ja rozumiem, że w ostatnim meczu domowym z osłabionym Tarnowem zabłysnął i zdobył 9 punktów, a wcześniej z Gorzowem zdobył 5 pkt, ale to wciąż tylko Suchecki. Przed sezonem przecież nie załapał się do kadry żadnego klubu, nie tylko w elidze ale nawet w niższych ligach. A i w całej karierze niewiele miał występów na poziomie 10 pkt w Elidze ...
Kylmakorpi powyżej 8 punktów @ 2,05 ⛔ 8 pkt ...
Fin ostatnie mecze słabe, ale początek w Rzeszowie miał przecież rewelacyjny. Dziś jak Marma chce być w kontakcie, to musi zapunktować bardzo solidnie. 9 pkt w 6, a może nawet 7 startach jest w stanie osiągnąć.
Monberg (+1) - Łaguta 1 @ 1,66* ✅ 1-0 ...
Tutaj też było duże value, teraz po 1.66 już mniejsze ale i tak. WTS jest faworytem. Łaguta jest słaby w tym roku i pewnie standardowo &quot;poleci&quot; za niego już taktyk w 2-3 serii. Wątpię by odjechał 3 biegi, a Monberg jakieś punkty powinien przywieźć.

Pieszczek (+3) - Pi. Pawlicki 1 @ 1.50* ✅
6-8 ...
Tutaj bardziej na przeczucie. Piotruś mnie nie przekonuje, a Pieszczek na swoim torze potrafi błysnąć. Dziś wręcz musi solidnie zapunktować, by Wybrzeże coś powalczyło.
* poleciały, wklejam aktualne
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Stal Gorzów - Unia Tarnów +8 2 @ 1,72 Betsafe ▶ 49-41 Jak można wygrywać 10 i przegrać 8 :?:
Teraz dopiero spojrzałem na mecz Stali z Unią. Handicap zdecydowanie za wysoki jak na moje oko. Unia to bardzo mocna drużyna praktycznie bez dziur, bo za Lamparta będzie wchodził Janowski chociaż z drugiej strony Dawid ostatnio w Anglii ładnie punktował więc może jakieś punkty dzisiaj zrobi. Hancock, Vaculik, Madsen i Kołodziej raczej wszyscy dobrze czują się na torze w Gorzowie. Stal obniżyła loty, przegrana w Leszno obnażyła ich słabości. Brakuje punktów Golloba i dzisiaj odbudowania formy sprzętowej i psychicznej ja nie widzę, bo ma z kim przegrywać. Iversen lider z prawdziwego zdarzenia ale czy będzie miał takie wsparcie od drużyny? Zagar u siebie niby solidny. MJJ jest w gazie co potwierdził wczoraj w IMŚJ. Zmarzlik na swoim torze szyki ale ma godnego rywala Janowskiego. Kasprzak u siebie raczej solidny ale mnie on w tym sezonie nie przekonuje. Mecz będzie na styku, kwestia bonusa otwarta, kwestia zwycięzcy meczu też. Ja stawiam na Tarnowskie Jaskółki dzisiaj podtrzymają swoją passę bez przegranej w tym sezonie.
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Jak widać w typowaniach i analizach meczów takich jak Gorzów-Tarnów należy uwzględniać &quot;argumenty&quot; pozasportowe... Smutne.
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Mam na myśli to, że po 7 wyścigach Tarnów prowadzi 10-ma punktami i widać że są spasowani z torem, wygrywanie nie sprawia im kłopotów, po czym przegrywa 8-ma, czyli w ośmiu wyścigach Gorzów robi 18 punktów przewagi nad Hancockiem, Kołodziejem, Janowskim i resztą, którzy nagle zaczynają mieć spore problemy z torem i tracą dystans w każdym wyścigu, a jak nie tracą to defektują jak Madsen na ostatnim łuku...
Do tego Gorzów robi te 18 pkt. przewagi... bez Golloba.
Rozumiem, że to jest sport, że Zmarzlik to talent itd., że Zagar u siebie potrafi prawie za jednym zamachem wyprzedzić Hancocka i Janowskiego - mistrzów świata - jadących na 5:1, że każdemu może się zdarzyć defekt albo błąd na ostatnim łuku, że Kołodziej zapomina jak się jeździ szybko bo lubi czasem sobie pospacerować, i że to wszystko może się zdarzyć w jednym meczu, ba, nawet tylko w ośmiu ostatnich biegach, ale - bez przesady....
Oczywiście nikt nikogo za rękę nie złapał i zrobili to (jeżeli) bardziej umiejętnie niż Unia z Rzeszowem w &#39;84, ale ja tego nie pochwalam i nigdy nie będę...
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Mam na myśli to, że po 7 wyścigach Tarnów prowadzi 10-ma punktami i widać że są spasowani z torem, wygrywanie nie sprawia im kłopotów, po czym przegrywa 8-ma, czyli w ośmiu wyścigach Gorzów robi 18 punktów przewagi nad Hancockiem, Kołodziejem, Janowskim i resztą, którzy nagle zaczynają mieć spore problemy z torem i tracą dystans w każdym wyścigu, a jak nie tracą to defektują jak Madsen na ostatnim łuku...
Do tego Gorzów robi te 18 pkt. przewagi... bez Golloba.
Rozumiem, że to jest sport, że Zmarzlik to talent itd., że Zagar u siebie potrafi prawie za jednym zamachem wyprzedzić Hancocka i Janowskiego - mistrzów świata - jadących na 5:1, że każdemu może się zdarzyć defekt albo błąd na ostatnim łuku, że Kołodziej zapomina jak się jeździ szybko bo lubi czasem sobie pospacerować, i że to wszystko może się zdarzyć w jednym meczu, ba, nawet tylko w ośmiu ostatnich biegach, ale - bez przesady....
Oczywiście nikt nikogo za rękę nie złapał i zrobili to (jeżeli) bardziej umiejętnie niż Unia z Rzeszowem w &#39;84, ale ja tego nie pochwalam i nigdy nie będę...
o czym Ty piszesz?
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Mam na myśli to, że po 7 wyścigach Tarnów prowadzi 10-ma punktami i widać że są spasowani z torem, wygrywanie nie sprawia im kłopotów, po czym przegrywa 8-ma, czyli w ośmiu wyścigach Gorzów robi 18 punktów przewagi nad Hancockiem, Kołodziejem, Janowskim i resztą, którzy nagle zaczynają mieć spore problemy z torem i tracą dystans w każdym wyścigu, a jak nie tracą to defektują jak Madsen na ostatnim łuku... Do tego Gorzów robi te 18 pkt. przewagi... bez Golloba. Rozumiem, że to jest sport, że Zmarzlik to talent itd., że Zagar u siebie potrafi prawie za jednym zamachem wyprzedzić Hancocka i Janowskiego - mistrzów świata - jadących na 5:1, że każdemu może się zdarzyć defekt albo błąd na ostatnim łuku, że Kołodziej zapomina jak się jeździ szybko bo lubi czasem sobie pospacerować, i że to wszystko może się zdarzyć w jednym meczu, ba, nawet tylko w ośmiu ostatnich biegach, ale - bez przesady.... Oczywiście nikt nikogo za rękę nie złapał i zrobili to (jeżeli) bardziej umiejętnie niż Unia z Rzeszowem w &#39;84, ale ja tego nie pochwalam i nigdy nie będę...
a to Gollob jest kimś nie do zastąpienia? jak widać na zmienianiu go Paluch i cały LifeStal wyszedł bardzo dobrze, a gwizdy i buczenie na Tomka było uzasadnione. Jakieś pajacowanie, zmiana motocykli 20 sekund przed wyścigiem... po co to komu?
co do tego co napisałeś - przed spotkaniem Tarnowianie coś tam zgłosili sędziemu na temat toru i były korekty (o czym była mowa w którymś z początkowych wywiadów, ale nie pamiętam już którym). Co za tym idzie? To co Gorzowianie mieli wstępnie ustawione na ten tor poszło się walić i trzeba było na nowo dobierać ustawienia pod obecną nawierzchnie. Posądzanie o jakiś spisek odłożyłbym między bajki, bo to było spotkanie szlagierowe dwóch czołowych drużyn i jestem pewny, że nie było tu żadnych układów ani kalkulacji. Na tym poziomie każdy może objechać każdego zatem typowanie tego meczu to była dla mnie zwykła głupota -&gt; np. Zagar 3,0,3... Kasprzak 2,1,3,0 Kołodziej 3,3,0,0,0...
Powiedz mi jaki sens miałoby tutaj podłożenie się Stali? Awans do PO pewny w obu przypadkach, oba kluby ze sporym kapitałem, porażka w tak prestiżowym spotkaniu wpływa tylko negatywnie na morale i ducha drużyny. To nie są cyborgi, że muszą wszystko wygrywać, tu odgrywa też znaczenie wiele innych czynników i dziś było jak było.
Fajnie było bez emocji ten seans obejrzeć, bo był to jeden z topowych meczów obecnego sezonu, piękny zwrot akcji i emocje do samego końca. Życzę sobie jak i wszystkim sympatykom takiego finału Ekstraligi (wielkie prawdopodobieństwo, że taki będzie).
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Bardzo śmiała teza, ale według mnie błędna. Ja kompletnie się z nią nie zgadzam. Jeśli już doszukiwać się takich rzeczy to według mnie w innych meczach. Pamiętaj, że Stal u siebie jest mega silna i wiadome było, że dwucyfrówką nie przegrają. Tak naprawdę problem na początku meczu wziął się z błędnego ustawienia par. Jak Tarnów zdobył przewagę? Ograli Golloba i Jensena na 5-1 (MJJ słabe pole, Gollob słaby), a zaraz potem jechała para Kasprzak-Cyfer (zostawienie takiej pary = samobójstwo), a wiadomo że Kasper to raczej startowiec.
Tarnów wygrał pierwszą połowę 10 punktami. Ale zamień sobie u i 1 Golloba na 2 i 3 punkty, które powinien zdobyć prowadzący parę na własnym torze w tej fazie meczu i masz już zupełnie inny wynik. W drugiej części zawodów liderzy Stali: Zmarzlik, Iversen i Jensen pojechali więcej biegów i to z lepszych pól. Zagar trzymał poziom całe zawody. A Tarnów z kolei odwrotnie: Hancock i Kołodziej w Gorzowie w lidze zawsze jeździli przeciętnie. Na początku jechali &quot;ponad stan&quot; po jechali z lepszych pól startowych, ale jak przyszło im jechać z zewnętrznych to się pogubili.
Dodatkowo, gospodarze mieli trochę szczęścia, bo parę punktów Unistom uciekło. Iversen powinien być według mnie wykluczony, Hancock i Janowski się pogubili na trasie, Zmarzlik pojechał niefair z Madsenem itd.
Fajnie było bez emocji ten seans obejrzeć, bo był to jeden z topowych meczów obecnego sezonu, piękny zwrot akcji i emocje do samego końca. Życzę sobie jak i wszystkim sympatykom takiego finału Ekstraligi (wielkie prawdopodobieństwo, że taki będzie).
Prawda, choć emocje były głównie ze względu na wynik, a nie mijanki. Zawody same w sobie były dość nudne, mało wyprzedzeń i głównie 1 łuk się liczył ...
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Chciałbym oczywiście byście mieli rację, jednak trochę już żużla oglądam, niejedno widziałem i mi niejaki niesmak po tym meczu pozostał.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Bardzo śmiała teza, ale według mnie błędna. Ja kompletnie się z nią nie zgadzam. Jeśli już doszukiwać się takich rzeczy to według mnie w innych meczach. Pamiętaj, że Stal u siebie jest mega silna i wiadome było, że dwucyfrówką nie przegrają. Tak naprawdę problem na początku meczu wziął się z błędnego ustawienia par. Jak Tarnów zdobył przewagę? Ograli Golloba i Jensena na 5-1 (MJJ słabe pole, Gollob słaby), a zaraz potem jechała para Kasprzak-Cyfer (zostawienie takiej pary = samobójstwo), a wiadomo że Kasper to raczej startowiec.

Tarnów wygrał pierwszą połowę 10 punktami. Ale zamień sobie u i 1 Golloba na 2 i 3 punkty, które powinien zdobyć prowadzący parę na własnym torze w tej fazie meczu i masz już zupełnie inny wynik. W drugiej części zawodów liderzy Stali: Zmarzlik, Iversen i Jensen pojechali więcej biegów i to z lepszych pól. Zagar trzymał poziom całe zawody. A Tarnów z kolei odwrotnie: Hancock i Kołodziej w Gorzowie w lidze zawsze jeździli przeciętnie. Na początku jechali &quot;ponad stan&quot; po jechali z lepszych pól startowych, ale jak przyszło im jechać z zewnętrznych to się pogubili.

Dodatkowo, gospodarze mieli trochę szczęścia, bo parę punktów Unistom uciekło. Iversen powinien być według mnie wykluczony, Hancock i Janowski się pogubili na trasie, Zmarzlik pojechał niefair z Madsenem itd.


Prawda, choć emocje były głównie ze względu na wynik, a nie mijanki. Zawody same w sobie były dość nudne, mało wyprzedzeń i głównie 1 łuk się liczył ...
Dokładnie,chociażby w meczu w Rzeszowie,gdzie zaprzyjaźnione ekipy znów zaskoczyły całą Polskę. Faworyzowany Falubaz przegrywa wyraźnie z osłabionym Rzeszowem(Crump i Sówka). Pozorów nie udaje się do końca zachować trenejro Dobruckiemu,który w biegu 7 jako rezerwę taktyczną daje Loktajewa zamiast skorzystać z AJ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom