>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

13 kolejka Ekstraklasy [6.11 - 8.11.2009r.]

Status
Zamknięty.
M 27,2K

madangelo

Forum VIP



Piątek 06.11.09

[17:45] Odra Wodzislaw Slaski - Zaglebie Lubin 3.00 3.10 2.30
[20:00] Lechia Gdansk - Korona Kielce 2.00 3.15 3.65
[20:00] Wisla Krakow - Legia Warszawa 1.85 3.35 4.50

Sobota 07.11.09

[14:45] Slask Wroclaw - Piast Gliwice 1.57 3.50 6.00
[17:00] GKS Belchatow - Arka Gdynia 1.50 3.60 6.75
[18:15] Polonia Bytom - Lech Poznan 3.00 3.10 2.30
[19:15] Polonia Warszawa - Cracovia Krakow 1.75 3.30 4.60

Niedziela 08.11.09

[14:45] Ruch Chorzow - Jagiellonia Bialystok 1.75 3.30 4.60

Zachęcam do analiz i dyskusji na temat nadchodzących meczy ????​
 
ziomek23 0

ziomek23

Użytkownik
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
Myślę, że w tym meczu wygrają gospodarze. Ogólnie na 10 spotkań między tymi drużynami 5 razy wygrywali Niebiescy , 4 remisy a tylko raz Jagiellonia. Ruch jest w dobrej formie. W tym sezonie nie przegrał ani jednego meczu u siebie. Poza tym będzie chciał zrewanżować się za porażkę w ostatniej kolejce ( 0:2 z Legią ) . Do składu wraca Niedzielan a gra Ruchu z tym zawodnikiem wygląda o niebo lepiej. Stawiam na wygraną gospodarzy po ładnym kursie 1.75 ????
 
D 5

devil13england

Użytkownik
Kurs na Wisłe co najmniej śmieszny jeśli chodzi o jej wygraną.Bardziej bym się kierował ku remisowi.Wisła jakos mnie nie zachwyca.Legia na poczatku szczerze powiem ze tragedia.Pomalu wszystko wraca jednak do normy win z Korona i Ruchem więc nie stawial bym ich na straconej pozycji.W dodatku mecz w Sosnowcu co na pewno Wisle nie pomorze.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jutro w Sosnowcu zarówno krakowska Wisła i warszawska Legia będą chciały zdobyć cenne 3 punkty. W hicie kolejki ciężko jest wytypować faworyta. Legia słabo na wyjazdach, ale w meczu na szczycie wszystko się może zdarzyć...
Wisła w Sosnowcu wygrała wszystkie mecze poza remisem z Polonią Bytom oraz Lechem Poznań. W oczach bukmacherów to właśnie Krakowianie są faworytami wobec nieskuteczniej Legii. Duma stolicy to skoki formy. Potrafią wygrać z Ruchem Chorzów będącym na fali ale potrafią przegrać z Odrą Wodzisław czy też zremisować z Piastem Gliwice.
W Wiśle zabraknie Arkadiusza Głowackiego, Radosława Sobolewskiego i Rafała Boguskiego. Dobrą wiadomością dla trenera Macieja Skorży jest natomiast powrót do zdrowia Mariusza Pawełka i Piotra Brożka. Ze składu Legionistów wypadło dwóch napastników: Marcina Mięciela i Bartłomieja Grzelaka nie zobaczymy w jutrzejszym meczu.
W historii 130 spotkań pomiędzy Wisłą i Legią, 53 razy górą byli Krakowianie 43 zwycięstwa Legii, a 34 razy mecz kończył się remisem. Legia po raz ostatni z Wisłą na wyjeździe wygrała w 1997 roku. W ostatnich siedmiu meczach, Wisła wygrywała sześć razy i tylko jeden mecz zakończył się remisem. Jak dla mnie mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale postanowiłem postawić na remis po pierwszych 45 minutach.
Remis do przerwy - 2,10 BAH
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
To i ja się wypowiem co sądzę o spotkaniach...

Wisła - Legia
absencje po obu stronach. Zwłaszcza duże znaczenie ma brak w Legii Mięciela i Grzelaka. Wisła w Sosnowcu za wiele nie strzela ale i mało traci. Legia ma bardzo dobrą obronę i nieskuteczny atak zwłaszcza na wyjeździe. Te argumenty przekonują mnie do undera 2,5. Osobiście zagram under 3,5 ale ten pierwszy też spokojnie powinien wejść. 1x2 się nie podejmuje

Odra - Zagłębie
niby x2 ale szczerze powiem nie byłbym taki pewny tego typu. Odra gra fatalnie ale taki wynik wbrew logice w końcu padnie. A Zagłębie grać jak Smuda by tego chciał chyba nie będzie bo sam niedługo odejdzie a na to trzeba czasu. Narazie widać zalążki jego pracy ale nie wiem czy to wystarczy

Lechia - Korona
juz nie pamiętam ile porażek z rzędu ma Korona. Wg mnie jutro może być przełamanie. Lechia jakiejś kosmicznej piłki nie gra a Korona pokazała ostatnio że o ile czasem umiejętności brakuje to ambicji i zaangażowania prawie nigdy. Pachnie mi jutro niespodzianką. Typ na nos. Piłkarskie argumenty po stronie Gdańszczan raczej. Zwłaszcza te absencje w Koronie. Dziwi mnie też kurs na Lechie. Myślałem że buki wystawią co najwyżej 1,5-1,6

GKS - Arka
x2. co za dużo to niezdrowo (GKS)

Polonia - Cracovia
Cracovia nie gra nic. A Polonia mimo że przegrywa to gra nawet ciekawie dlatego 1
 
sebigi 0

sebigi

Użytkownik
Spotkanie: Wisła vs Legia
Typ: dokładny wynik 0-0
Kurs: 8.00
Bukmacher: Betsafe
Analiza:

Dziś odbędzie się hit kolejki i zarezem hit jesieni gdzie w Sosnowcu zmierzą się Wisła Kraków z Legią Warszawa. Oba zespoły wygrały dwa poprzednie spotkania ligowe i wydaje się że będzie ciężko wyłonić zwycięsce tego spotkania. Legia ma 7 punktów straty do lidera - Wisły i dla warszawiaków będzie to napewno mecz o przysłowiowe &quot;sześć&quot; punktów. Lider polskiej ekstraklasy Wisła ma bezpieczną 6-punktową przewagę nad drugą drużyną - Ruchem Chorzów.



Legia straciła tylko 6 goli w lidze a Wisła 9. Gracze z Krakowa stracili narazie tylko 5 punktów - przegrana z Lechem Poznań i remis u siebie z Polonią Bytom 1-1. Jak widać Wisła z dobrą drużyna albo przegrywa albo remisuje i myśle że tak samo bedzie dzisiaj o 20.00. Drużyna Jana Urbana na wyjazdach jednak spisuje się fatalnie. Potrafili wygrać tylko w Gdynii a tak remisowali dwa razy na wyjazdach i przegrywali również dwa razy. Myśle że Legia sie skoncentruje na meczu i nie przegra.

Problemy kadrowe:
W drużynie Macieja Skorży nie zagra Arkadiusz Głowacki i Radek Sobolewski( kontuzje), natomiast powrocą do składu Piotr Brożek i Mariusz Pawełek.
W ekipie Jana Urbana bardzo poważnym osłabieniem będzie Marcin Mięciel oraz Bartek Grzelak. Dobrą wiadomością będzie powrót Takesure&#39;a Chinyamy.

Wisła z Legią zagrają między sobą poraz 130. Lepszy bilans mają gospodarze tego spotkania gdyż wygrywali 53 razy, Legia natomiast 43 razy wygrała i 34 remisy były.

Mój Typ opieram o statystyki bramkowe: Legia straciła tylko 6 goli a Wisła 9, a Legia nie potrafi radzić sobie na wyjazdach dlatego typuje 0-0.
 
pablo32 33

pablo32

Użytkownik
[17:00] GKS Belchatow - Arka Gdynia 1.50 3.60 6.75
Typ: 1
Bełchatów jest ostatnio w gazie i to widać. 5 meczy i 5 zwycięstw. Bilans: 8-0. Nic dodać, nic ująć. Poza tym do gry pomału wraca Nowak, który wystąpił tydzień temu w Krakowie.
Jeśli chodzi o Arkę, to ciężko cokolwiek o nich powiedzieć. Zespół gra w kratkę. Mimo ostatniego zwycięstwa nad Odrą, którą każdy pokonuje, nic specjalnego nie pokazuje. Co prawda ostatni bilans spotkań to 2z, 2r., jednak większość punktów z przypadku. W środę przegrali po dogrywce na własnym stadionie w PP z Jagiellonią. Skład był prawie najsilniejszy, co może negatywnie wpłynąć na ich formę kondycyjną.

Można tutaj także zagrać, że goście nie strzelą gola (kurs: 1.83 - expekt)

[14:45] Ruch Chorzow - Jagiellonia Bialystok 1.75 3.30 4.60

Typ: 1
Ruch jest w gazie. Mimo porażki na Legii, gdzie bardzo ciężko wygrać, zespół spisuje się bardzo dobrze. Do gry wraca Niedzielan, co wzmocni siłę ofensywną Ruchu.
Jaga w środę grała w PP w Gdyni. Co prawda wygrali, ale po dogrywce. Mogą być zmęczeni, więc Ruch musi to wykorzystać. Po za tym Jagiellonia na wyjazdach nie odniosła jeszcze zwycięstwa od ponad roku.
 
ziomek23 0

ziomek23

Użytkownik
a co myślicie o meczu Lecha? Podobno skład pojedzie na mecz z Polonią baardzo okrojony. Dlaczego taki duży kurs na 1 ?
 
pablo32 33

pablo32

Użytkownik
Polonia przegrała dwa mecze z rządu, natomiast Lech nie pokonany od kilku spotkań. Znając życie i gre Lech na wyjeździe, to będzie X.
 
A 0

amazon

Użytkownik
Polonia jednak niewygodna u siebie.Z resztą Lech ciężko odgadnąć w tym sezonie.O ile Gancarczyka da się zastąpić to już z Peszką i Silic&#39;iem będzie ciężko.Jakby nie było dwaj kluczowi gracze pomocy. Lech chyba wyjdzie 2 napastników no ale kto im dogra?
Jak dla mnie kurs na Wisle mocno nie do gry, spodziewałbym się tu czegoś w rodzaju -0.25 bo jednak obrona Legii to nie Korona w dziesiątkę.Te szlagiery u nas zawsze &quot;ciasne&quot; i ciężko nawet i jednobramkową wygraną.
Co bym na pewno odpuścił to granie na Lechię.Korona z Wisla do jakieś 20 min grała całkiem nieźle z czasem wiadomo Wisla przejęła inicjatywę (wiadomo pierwszy czerwień dla Korony) ale ja od samego początku jakoś nie widzę Lechii i wolę grać przeciwko nim ;-) dlatego ten mecz odpuszczam.
 
olek308 0

olek308

Użytkownik
osobiście jakbym miał obstawiać mecz Wisły z Legią to bym obstawił dokładny wynik. Mianowicie 1:0. Przebłysk geniuszu jednego z zawodników doprowadzi do minimalnej wygranej albo na początku meczu albo pod koniec. Reszta wg mnie to będą będą nieskuteczne akcje obu drużyn. Wisła bez kapitana Głowackiego , Sobola i Boguskiego. Do składu Legii wraca Chinyama.
Moje propozycje :
Wisła - Legia :
Under 2,5 1.85
DW- 1:0 5.40
Połowa czasu - REMIS 2.06
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Nie wiem co tak wszyscy dziś o meczu Wisła - Legia, to jest mecz typowo do oglądania, a nie do stawiania. Dziś za to bardzo dobrym typem jest gra na Lechię. Grają u siebie, z osłabioną Koroną. W Lechii brakuje Cvirika, Mysony i Bąka, ale bez pierwszych dwóch już ostatnio Lechia grała i nie grała źle. Wraca Karol Piątek, który zagra jednak pewnie (o ile wgl zagra) dopiero w końcówce spotkania, bo nie sądzę, że Kafarski wystawi go od pierwszej minuty. W Koronie brakuje zawieszonych za kartki Serbów Vukovica i Mijailovica, nie ma także Nawotczyńskiego, po przerwie wraca Markiewicz, a Konon i Cierzniak w tygodniu jeszcze byli chorzy, więc nie wiadomo jak tam ich forma. Moim zdaniem Lechia to spotkanie powinna dość spokojnie wygrać.
 
scorehunting 0

scorehunting

Użytkownik
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin, 6.11.2009, 17:45


Miejsce w lidze: 14
Seria w lidze: -1
Seria u siebie: +1
Meczy bez remisu: 12
Seria under/over 2,5: 2 under

Średnia bramek padających w meczach Odry Wodzisław: 2,00
Średnia bramek zdobywanych w lidze: 0,66
Średnia bramek zdobywanych u siebie: 0,50
Średnia bramek traconych w lidze: 1,33
Średnia bramek traconych u siebie: 1,16

Bez remisu w 7miu ostatnich meczach u siebie



Miejsce w lidze: 15
Seria w lidze: +1
Seria na wyjeździe: -1
Meczy bez remisu: 2
Seria under/over 2,5: 9 under

Średnia bramek padających w meczach Zagłębia Lubin: 2,24
Średnia bramek zdobywanych w lidze: 0,58
Średnia bramek zdobywanych na wyjeździe: 0,50
Średnia bramek traconych w lidze: 1,66
Średnia bramek traconych na wyjeździe: 2,00

Bez zwycięstwa w 3ech ostatnich meczach na wyjeździe

12 meczy bez remisu Odry to mocny prognostyk takiegoż wyniku w meczu z niewiele lepiej grającym Zagłębiem. Obie drużyny prezentują w tym sezonie podobny, mizerny poziom, co powinno pogodzić je w najbliższej kolejce w Wodzisławiu. Zwycięstwo Zagłębia i porażka Odry w ostatnim tygodniu dodatkowo sprzyjać będą podziałowi punktów.

Typ: X
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Liczę na ciekawy mecz, ale pozostawiam go bez typu ;)

Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Absencja Vukovicia w Koronie jest istotna, ponieważ brakuje im zawodnika, ktory w środku pola przecinałby ataki rywali. Ok są Wilk i Zganiacz, ale oni sprawdzają się bardziej w roli kreatorów gry aniżeli graczy defensywnych. Jeśli Lechia zagra odważnie do przodu to szybko może przełamać defensywę Korony z młodymi Malarczykiem i Kalem w składzie.
Mój typ: Lechia Gdańsk - 1,90 [4/10]

Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin
W Odrze nieciekawa atmosfera, miało nie być kar dla piłkarzy, a tymczasem do ME zostali odsunięci Matulevicius i Kłos. W Zagłębiu po ostatnim zwycięstwie powiało optymizmem i z nadziejami na kolejny sukces przystępują do tej kolejki pilkarze z Lubina. Do składu wraca Costa, ciągle kontuzjowani są Pawłowski, Sretenović i G.Bartczak. W dobrej dyspozycji jest Traore, rozwija się piłkarsko Hanzel, w środku pola radzi sobie Ekwueme. Obrona Stasiak - Jasiński spisuje się lepiej. Obie drużyny w trudnej sytuacji, nie będzie to wielki mecz ,ale moim zdaniem atmosfera w Wodzisławiu po nim jeszcze się zagęśći.
Mój typ: Zagłębie Lubin - 2,35 [4/10]

GKS Bełchatów - Arka Gdynia
Po kontuzjach wracają Ujek, Nowak i Gol. Trener Ulatowski ma w kim wybierać i to właśnie atut lepszych zawodników na ławce rezerwowych może być istotny w tym meczu. GKS wygrywa mecz za meczem i choć z Arką nie grało im się zbyt dobrze to mimo wszystko tym razem chyba czas na przełamanie tej niemocy. Arka w ciągu 12 dni rozegrała 4 mecze, w tym środowe 120 minut w PP przeciwko Jagiellonii. Piłkarze mogą być zmęczeni tym bardziej, kilku leczy kontuzje (Bednarek, Wachowicz, Karwan) i w większości trener Pasieka musi stawiać na tych samych zawodnikow. Lepsza dyspozycja + lepsi zmiennicy + atut własnego boiska.
Mój typ: GKS Bełchatów - 1,53 [6/10]

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
Przed tygodniem Piast w dramatycznej sytuacji przystępowal do meczu z Lechią, z chorymi, przeziębionymi zawodnikami w składzie. Tym razem sytuacja wygląda nieco lepiej. Do gry wracają Gamla, Wilczek, Smektała. Brakuje Szarego, a wątpliwy jest występ Matuszka. Śląsk może i nie zachwyca, ale miał dobre 45 minut z Zagłębiem i 45 minut z Lechem. Na Piasta to powinno wystarczyć.
Mój typ: Śląsk Wrocław - 1,57 [5/10]

Polonia Bytom - Lech Poznań
Arboleda, Stilić, Peszko, Gancarczyk, Rengifo, Chrapek, Golik, Handzić... lista absencji w Lechu bardzo długa. Czy zmienni podołają i wywiozą z Bytomia 3 pkt? Jest to realne, ale będzie to niezwykle trudne, ale w takim meczu chyba najlepiej typowanie odpuścić.

Polonia Warszawa - Cracovia Kraków
Obie drużyny w beznadziejnej dyspozycji. Ciężko powiedzieć kto tutaj może się przełamać. No bet.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
Jaga bez wyjazdowego zwycięstwa już od bardzo dawna, ale od kilku spotkań bez straty bramki. Ruch u siebie bramek także nie traci. Czyli co... 0-0? Realne, ale typowanie odpuszczam.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Pokrótce o dzisiejszym hicie w naszej lidze, który będę miał okazję obejrzeć. Postaram się napisać obiektywną analizę mimo, że sympatyzuje z Wisłą. Biała Gwiazda bez dwóch filarów: Sobolewskiego i Głowackiego, szczególnie odczuwalny będzie brak tego drugiego, który w mojej opinii w obecnym sezonie jest zdecydowanie najrówniej grającym obrońcą w naszej lidze. Zastąpi go Mariusz Jop, który jest solidnym obrońcą ale to jednak nie ta sama klasa co popularny &quot;Głowa&quot;. Do składu wraca Mariusz Pawełek a także Piotr Brożek. Nie zagra także Rafał Boguski ale jak wiadomo wrócił on dopiero po kontuzji, której de fakto doznał w poprzednim meczu obydwu drużyn w Krakowie po faulu Borysiuka. Na pewno gdyby był zdrowy dzisiaj nie wybiegł w podstawowej jedenastce. Po stronie gości zabraknie Grzelaka, a także Marcina Mięciela. Ta druga absencja jest szczególnie dotkliwa dla ekipy ze stolicy. Popularny &quot;Miętowy&quot; znajdował się ostatnio w kapitalnej formie, w poprzednich dwóch meczach strzelił łącznie cztery bramki. Do składu wraca Chinyama. Jak widać gospodarze osłabieni w defensywie, goście w ofensywie. Biała Gwiazda ma nad dzisiejszym rywalem 7 punktów przewagi, ewentualna wygrana spowoduje zwiększenie tego dystansu do dziesięciu punktów, co chyba dla Legii będzie oznaczało koniec walki o mistrzostwo. Wiślacy muszą podejść do spotkania maksymalnie skoncentrowani, nie jak w ostatnim meczu kiedy pozwolili koronie z wyniku 0-3 doprowadzić do stanu 2-3. Sam Skorża mówi, że to koncentracja będzie miała kluczową rolę w dzisiejszym meczu. Goście wiedzą o co grają, wiedzą jaka będzie strata jeżeli dzisiejszy mecz przegrają. Po wypowiedziach Legionistów można wywnioskować, że dzisiaj w Sosnowcu zagrają ofensywnie. Ja osobiście w to nie wierzę. Uważam, że Legia zagra defensywnie i będzie czekać na swoją szansę. Dzisiaj nie liczę na grad bramek. Myślę, że nie padnie więcej niż 2 bramki. Co do wyniku, stawiam na 1-0 dla Wisły po bramce Kirma. W pozostałych meczach stawiam na zwycięstwa Zagłębia i Lechii.

Moje typy:
Wisła - Legia 1 1,85 ⛔
Wisła - Legia under 2,5 1,65 ✅
Odra - Zagłębie 2 2,30 ✅
Lechia - Korona 1 1,90 ⛔
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

Wisła Kraków - Legia Warszawa
0:1​


Wisła - Legia to bezwątpienia hit obecnej kolejki. Faworytem wg bukmacherów są piłkarze z Krakowa, którzy prowadzą w lidze z przewagą 6 punktów nad drugim Ruchem i 7 nad 3 Legią. Dlatego to spotkanie będzie bardzo ważne dla Legionistów ponieważ będą mogli zmniejszyc stratę do lidera lub ją jeszcze powiększyc i pomału żegnac się z szansami na tytuł. Zadanie wydaje się trudne ponieważ Wiślacy są formie i wygrywają mecz za meczem. Jak do tej pory przegrali tylko z Lechem i zremisowali z Polonią. Natomiast Legia słabo spisuje się na wyjazdach, remis z Piastem, porażka z Jagiellonią, remis ze Śląskiem czy porażka z Odrą. To byli przeciwnicy zdecydowanie słabsi od Białej Gwiazdy. Dlatego nie dziwią mnie ttrochę niskie kursy na zwycięstwo Wisły. Z drugiej strony należy pamiętac, że takie spotkania wyzwalają duże emocje dlatego można spodziewac się każdego rozstrzygnięcia. Ja osobiście liczę, że jak na taki mecz przystało zobaczymy kilka bramek. Wprawdzie Legia w tym sezonie notuje przeważnie undery ale dziś będzie grała przeciw mocnej drużynie, która będzie ustawiona ofensywnie. Legioniści również muszą zagrac otwartą piłkę jeśli liczą na 3 punkty a to może zaowocowac w bramki.
Jeśli chodzi o oslabienia to w drużynie Wisły nie zobaczymy Głowackiego,Boguskiego i Sobolewskiego. W ekipie Legii nie zagrają dwaj napastnicy Mięciel(brak tego piłkarza to na pewno spore osłabienie w ataku ale liczę ze dziś będzie godnie zastąpiony) i Grzelaka.

Moje propozycje:
over 2.5⛔
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
Wisła Kraków - Legia Warszawa​

Hit tej jesieni w polskiej Ekstraklasie nie będzie miał takiego klimatu jak zawsze. Cały Kraków zawsze żyje takim spotkaniem, na Reymonta zasiada komplet widzów, atmosfera na stadionie jest inna, niepowtarzalna. Tym razem jednak mecz odbędzie się w zaprzyjaźnionym z Legią Sosnowcu, przy tylko pięciotysięcznej publiczności. Ja sam już nie mogę się doczekać na przyszły sezon, kiedy to Wisła podejmie stołeczny zespół już na swoim nowym, 35-tysięcznym stadionie. Ale póki co to jeszcze daleka przyszłość. W Wiśle póki co olbrzymie oburzenie wśród kibiców, po nagannym zachowaniu pseudo kibiców Korony, to Wisła dostała większą karę od Korony! absurd jakich mało mógł się wydarzyć tylko u nas. W Kielcach kibice Wisły nie reagowali na prowokacje gospodarzy rzucających w nich płonącymi racami, petardami wypchanymi gwoździami, świecami dymnymi. Nie podejmowano prób wydostania się z sektora, ani forsowania ogrodzenia. Przed meczem fani Wisły zastosowali się do zaleceń ochrony, w narożniku zajmowanym przez Wisłę nie interweniowała policja, ani służby porządkowe. (za wisla.krakow.com). Zresztą, każdy kto oglądał spotkanie doskonale wie co tam zaszło. Komisja Ligi tłumaczy, że kara jest efektem jakiegoś wołania ze strony Wiślaków o zamordowanym kibicu Korony... nie bądźmy śmieszni. Moim zdaniem ktoś celowo mąci dobrą atmosferę wśród kibiców Wisły, po za tym już mieliśmy kontrowersyjny mecz Wisły z Lechem, w którym próbowano pomóc Lechowi, nie boję się tego słowa użyć, dla mnie Marcin Borski był stronniczy. Jak będzie teraz?

Z obozu &#39;gospodarzy&#39;. Wisła przystąpi do meczu osłabiona brakiem Arka Głowackiego, Radka Sobolewskiego i Rafała Boguskiego. Do zdrowia wracają Mariusz Pawełek i Piotr Brożek. Coraz więcej może także z każdym kolejnym spotkaniem wnieść do zespołu Łukasz Garguła. Wisła w Sosnowcu spisuje się bardzo dobrze, w 6 spotkaniach zgromadziła 16 pkt (5 zwycięstw), strzeliła rywalom 12 bramek tracąc 4. Dość wspomnieć, że Wisła jest najskuteczniejszym zespołem ligi. Duży w tym udział będącego w bardzo dobrej dyspozycji Patryka Małeckiego. Paweł Brożek również swoje dokłada, nie dawno przełamał się Kirm, więc teraz powinien częściej trafiać do bramki rywala, coraz lepiej wygląda gra Łobodzińskiego, z tyłu zagra bramkostrzelny obrońca Marcelo więc uwaga gości dodatkowo będzie musiała zostać skupiona na tym zawodniku. Legia na wyjazdach gra co by nie mówić fatalnie, 5 pkt w 5 spotkaniach jak na zespół mierzący w mistrzostwo to mizerny dorobek (tylko 1 zwycięstwo). Strzelanie bramek to ogromny problem dla tego zespołu - tylko 2 strzelone gole to nie mal najgorszy wynik w lidze! teraz na dodatek zabraknie dwóch napastników Marcina Mięciela i Bartłomieja Grzelaka. Podobno wzmocnieniem jest powrót do zdrowia Takesure&#39;a Chinyamy, ale dla mnie zawodnik walący za wszelką cenę na bramkę każdą piłkę, który więcej psuje niż z niego pożytku jest żadnym wzmocnieniem. Śmieszy mnie trochę wypowiedź Rybusa niech Wisła udowodni, że jest lepsza. Przecież Wisła nie musi nic udowadniać, wystarczy spojrzeć na chwilę obecną na tabelę...

2009-05-10 Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
2008-10-26 Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
2008-04-27 Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
2007-10-28 Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
2007-04-27 Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1 (0:0)
2006-10-01 Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
2006-05-13 Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:2 (0:1)

Ostatnie spotkania po między tymi zespołami pokazują, że gospodarz nie mal za każdym razem sięga po komplet pkt i ciężko przypuszczać, by tym razem było inaczej. Legia gra twardo w obronie ale potrafi też popełnić prosty błąd, zresztą o słabej obronie Legii mówił na konferencji Skorża: Jeśli miałbym wskazać jakiś konkretny, byłaby to gra w obronie, mimo że paradoksalnie stracili najmniej bramek w lidze. Wizja odskoczenia Legii jest kusząca, co też trener Skorża podkreślał, po za tym w tym roku Wisła rozegra jeszcze 5 spotkań a mecz z Legią jest ostatnim prestiżowym w tym roku więc o mobilizację trudno nie będzie. W następnej kolejce co prawda będą derby Krakowa ale z tak dysponowaną Cracovią dla Wisły to powinien być spacerek. Jeszcze tylko słówko o arbitrze spotkania, którym będzie Hubert Siejewicz z Białegostoku. Z jednej strony trochę szkoda, bo to będzie mecz walki a Siejewicz ostatnio mało pozwala na twardą grę, często przerywa grę, mało daje pograć zawodnikom, ale z drugiej strony lepszego arbitra chyba nie ma obecnie w Polsce. Słyszałem opinię że sędziuje on w angielskim stylu, cóż, każdy ma inne zdanie. Najważniejsze, by nie chciał być głównym aktorem tego spektaklu.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1 1,85
Wisła Kraków - Legia Warszawa DW 1:0 7,00 (rekreacyjnie)
 
D 5

devil13england

Użytkownik
Jop na srodku obrony Pawełek na bramce ....wygra Legia a dawałem ze bedzie remis:kwasny4565: a tak na powaznie to wykombinowalem sobie takie dwa typy pierwszy Legia prowadzi do polowy a mecz konczy sie remisem i drugi Wisła prowadzi do przerwy i mecz konczy sie remisem w obu przypadkach kurs 15,00 i w obu przypadkach kupon zagrany po 10 GBP .Tak o dla lepszego ogladania.Wiadomo ze mecz wazny dla obu ekip i moze sie w nim wydarzyc wszystko.Zobaczymy ????
 
bombello 2

bombello

Użytkownik
Nie miałem czasu aby się rozpisać ale po dłuższej analizie sądzę że naprawdę wygrają goście (lepsza pomoc, lepsza obrona) a atak?? hmm.. mam nadzieje ze Siur się dziś odblokuje i zacznie strzelać jak w tamtym sezonie. Oglądałem mecze obu drużyn, Legia coraz lepiej ładnie gra piłką no i efektowne zwycięstwa, Wisła- Męczy się nieubłaganie ze słabszymi rywalami a co dopiero z silną Legią. Stawiam zwycięstwo Legi, a handicap to chyba szaleństwo a szaleńcem nie jestem ???? ✅ No a na Legie kurs był ładny ???? !
 
steq222 0

steq222

Użytkownik
Polonia Bytom - Lech Poznań
[BZwycięstwo Polonii B[/b]. Dlaczego? A no dlatego iż po ostatnich 2 porażkach z rzędu będą chcieli pokazać klasę w jutrzejszym spotkaniu i utrzeć nosa poznaniakom, którzy jadą w osłabionym składzie, kilku zawodników otrzymało żółte kartki:zoltakartka:, kontuzjowani też nie zagrają:cry:, niby trener pokrzepia kibiców, że dadzą sobie rade ale ja osobiście w to nie wierzę. Co do statystyk Polonia straciła tylko 2 bramki, Lech aż 6. Spokojnie obstawiam Polonie
TYP : POLONIA BYTOM
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom