>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

13 kolejka Ekstraklasy 12.11 - 14.11.2010

Status
Zamknięty.
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Też się w pierwszej chwili zdziwiłem ale jak wyjaśniły programy telewizyjne spalony był słuszny
Własnie problem w tym ze na spalonym znajdowal sie zawodnik Jagi ale nie ten ktory strzelal. Wystarczy sie dobrze przyjrzec;)
 
legia 122

legia

Użytkownik
Legia x2 , DNB

Wisła przegrała mecze z Jagiellonią , Górnikiem i Lechem

zremisowała ze Śląskiem , Koroną

Legia z tymi wszystkimi przeciwnikami wygrała !

Jedyny zespół z którym Wisła wygrała a Legia przegrała to Lechia Gdańsk.

Legia nie gra dobrze , tutaj z głosem krytyki się zgodzę, ale gra skutecznie...skutecznie do bólu.

Niezwykle niebezpieczną bronią wojskowych są stałe fragmenty gry !

Już 10 bramek Legia ma na swoim koncie po rzutach rożnych czy wolnych !

Daleki jestem od hurraoptymizmu , ale odkąd Skorża zrozumiał że w tej siermiężnej lidze zamiast grać wysoko z wirtuozami typu Cabral i Iwański z przodu oraz jednym defensywnym pomocnikiem za nimi narażając się tym samym na zabójcze kontry, lepiej samemu zabezpieczyć tyłu i postarać się zdominować środek i wystawiać dwóch ludzi od czarnej roboty , którzy mają za zadanie grać ostro bezpardonowo na granicy faulu w tej strefie boiska zaczęło to przynosić wymierne rezultaty.
Harujący jak woły i wykonujący tytaniczną pracę Vrdoljak i Borysiuk są bardzo ważnymi ogniwami w tej układance, nie dość że świetnie rozbijają przeciwników to jeszcze potrafią obsłużyć niezłym podaniem czy dalekim przerzutem.
Legia pewnie będzie próbowała grę z kontry , a taka strategia to będzie woda na młyn dla szybkich bocznych pomocników- Manu i Szałacha którzy będą mieć więcej miejsca i przestrzeni niż zazwyczaj.
Obrona Wisły popełnia sporo błędów i na wiele pozwala przeciwnikom , nie są już tak pewni i nie stanowią takiego monolitu jak sezon temu gdy mieli w składzie Marcelo i Głowackiego.
W słabości tej formacji upatruję głównej szansy na wejście tego typu !
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Wg mnie Wisła się zmobilizuje z takim przeciwnikiem jak Legia ale że oprócz checi potrzeba też gry to postawiłem na X
to trochę mocno musi się zmobilizować bo w takim gazie jakim jest ostatnio Legia to będą mieli cholernie ciężko. Legii powoli zaczyna się wszystko układać. W końcu są wyniki i efekty w tabeli. Jeżeli jutro Legia wywiezie 3 pkt z Krakowa to automatycznie powinna się stać głównym pretendentem do mistrzostwa. Przynajmniej na obecną chwilę. Wiele wiele osób nie bierze na poważnie Jagi. Ja sądzę , że Jaga ma szanse ale jak nie poprawi gry na obczyźnie to będzie ciężko. No ale do końca sezonu daleko i jeszcze dalej.

Ciekawi mnie tylko reakcja kibiców na Skorżę.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Co do Górnika to nie wiem czyim jesteś kibicem ale ziomek życzę Ci takich zwycięstw Twojej drużyny bo nie ma nic lepszego uwierz
Przeżyłem też takie chwile ale rozmawiajmy w tym temacie o aspektach czysto pilkarskich. O kibicowskich możemy pogadać na privie.
Zresztą jak widać Legia w tym sezonie specjalizuje się w tego typu rozstrzygnięciach.Takie wygrane pokazują charakter drużyny więc nie wiem po co nawet wspomniałeś o tym meczu.
Wspomniałem o tym meczu, bo jak z jednej strony Legia pokazała charakter tak z drugiej pokazała brak jakiejkolwiek koncepcji na grę. Zawsze wielkim atutem L była gra na własnym stadionie. Teraz jakoś to już nie jest takie oczywiste. Wychodzi drużyna na 2 połowę i naraz musi gonić wynik. Bardzo spodobały mi się słowa bodajże Bosackiego po meczu Lech-Polonia W. bo powiedział że w szatni rozmawiają a w 2 minuty po tracą bramkę. Podobnie było w meczu Legii z Górnikiem. Założenia szlak trafił bo trener musial robić ofensywne zmiany. Wszedł bodajże Szałachowski za Vrdoljaka a dopiero 20 minut po pierwszej zmianie Mezenga (strzelec na 2:1). To pokazuje pewną bezradność ofensywną którą chciałem Ci pokazać wspominając o tym meczu.
Każdy zarzuca co złe Legii a nie zajmie się swoim zespołem.
Czemu od razu zarzuca? Każdy dyskutuje bo po to jest forum a przypominanie słów spikera jest w tym momencie nie na miejscu :cool:
Sposób na Wisłę jest dla mnie oczywisty - przycisnąć ich tak, żeby nie wiedzieli w którą stronę się obrócić. I to jest chyba największa bolączka polskich drużyn - nie potrafią w 100% wykonać wysokiego presingu. Zawsze ktoś nie zdąży, ktoś nie przesunie a gdyby tak wszystko poszło jak po sznurku to z pewnością mecze byłyby bardziej atrakcyjne dla oka (patrz Premiership jak każdy stara się za wszelką cenę odebrać piłkę nie wspominając o podwojeniach i potrojeniach). Wisła w tym sezonie nie jest drużyną która zawsze chce grać po ziemi. Często ratują się długą piłką co jest bezsensowne. Styl Maaskanta też nie preferuję gry klepami, podania są bardziej mieszane. Tym samym Legia powinna na bokach klepać i kończyć wrzutkami. A nuż jakaś przebitka przed 16 a tam Iwański i gol ????
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP


Wisła Kraków Legia Warszawa

Typ: over 1.5 ✅ [4:0]
Kurs:1.42

Buk:Bwin

A teraz troszeczkę teorii..

Dzisiaj o 20 hit 13. kolejki Ekstraklasy, Wisła podejmuję niepokonaną od miesiąca Legie Warszawa. Jak wszyscy wiemy Legia po słabym początku rundy, w końcu zaczęła grać piłkę na dobrym poziomie (ostatnie 4 kolejki: 4-0-0 br:9-2) W tym na uwagę zasługuję ostatnie zwycięstwo z liderującą Jaggielonią.

Z kolei Wisła od początku sezonu nie może ustabilizować formy. Niby drużyna jest niepokonana u siebie (3-2-0) ale prezentują się bardzo przecietnie, grają nierówno i niezłe mecze przeplata ze słabymi występami.

Obecnie wiślacy zajmują siódmą pozycję i do trzeciej Legii tracą trzy punkty.


Braki w Legii:
- Marijan Antolović (pomijany ostatnio przez trenera Skorże do ustalania kadry meczowej)
- Jakub Rzeźniczak (4 żólte kartki)
- Kneżevicia, Chinyamy oraz Choto (kontuzje)


Braki w Wiśle:
- Rafał Boguski, Wojciech Łobodziński, Clébera, Mateusz Kowalski - wszyscy są kontuzjowani, ten ostatni już wrócił do treningów, lecz dzisiaj raczej nie znajdzie się w 18-tce meczowej.


Ciekawostką jest, że Legia od 1997 nie potrafi wygrać przy Reymonta. W tamtym sezonie Legia wygrała na wyjeździe 1:0, lecz mecz odbył się w Sosnowcu.

Piątkowe spotkanie obejrzy komplet 18 tysięcy widzów. Zabraknie kibiców gości. Napewno na korzyść wiślaków będzie przemawiać właśnie doping ich fanów. Bardzo ciężko jest jednoznacznie wytypować faworyta dzisiejszego spotkania, w Legii w świetnej formie są: Radović, Vrdoljak oraz Kucharczyk, który sensacyjnie przebił się do skladu Legii.

Kompletnie nie mam pomysłu na ten mecz, ale czuje, że dzisiaj wpadnie kilka bramek. Na Bwinie całkiem dobry kurs na over 1.5



Widzew Łódź - Cracovia Kraków

Typ: 1 ⛔ [2:2]
Kurs:1.70

Buk:Bwin


W drugim dzisiejszym meczu Widzew, który złapał ostatnio zadyszkę podejmuję ostatnią w tabeli Cracovie. Zespół z Krakowa z tygodnia na tydzień tylko pogarsza sobie sytuację w tabeli, odnosząc kolejne porażki. Prowadzona obecnie przez Jurija Szatałowa drużyna z zaledwie czterema punktami na koncie zamyka ligową tabelę. Do zajmujące bezpieczne czternaste miejsce Śląska Pasy tracą już dziewięć punktów !!! Bilans Cracovii na wyjazdach wręcz fatalny: 0-1-5 br: 1-12.

Do dzisiejszego meczu w roli faworyta przystąpią piłkarze Widzewa. Co prawda ostatnio 2 porażki Widzewiaków, ale dzisiaj motywacja w Łodzi do zdobycia kolejnych 3 punktów i oddalenie się od strefy spadkowej. Mam nadzieje, że dzisiaj duet napastników: Sernas - Robak w końcu coś ustrzelą.

Kadra Widzewa na mecz z Cracovią Kraków:
Maciej Mielcarz, Bartosz Kaniecki, Bruno Pinheiro, Dudu, Adrian Budka, Wojciech Szymanek, Rafał Grzelak, Krzysztof Ostrowski, Ugochukau Ukah, Darvydas Sernas, Łukasz Broź, Tomasz Lisowski, Damian Radowicz, Sebastian Ceglarz, Souhail Ben Radhia, Velibor Durić, Piotr Grzelczak, Marcin Robak.

Braki:
-Jarosława Bieniuk,
-Piotr Kuklis
-Mindaugas Panka

Kadra Cracovii Kraków na mecz z Widzewem:

Milos Budaković, Marcin Cabaj, Krzysztof Janus, Marian Jarabica, Miloš Kosanović, Piotr Polczak, Paweł Sasin, Hesdey Suart, Mateusz Klich, Wojciech Łuczak, Saidi Ntibazonkiza, Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Radomski, Sławomir Szeliga, Bartłomiej Dudzic, Marcin Krzywicki, Radosław Matusiak, Bartosz Ślusarski.

Braki:
- Łukasz Mierzejewski
- Mariusz Sacha
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
djgregor 55

djgregor

Użytkownik
Dzisiaj w naszej rodzimej ekstraklasie zostana rozegrane dwa mecze ktore rozpoczna 13 kolejke. Oba sa zaplanowane na godzine 20.
W 1 znich Wisła Kraków podejmie Legie Warszawa.
Oba zespolów zespolow poczatek sezonu nie byl najlepszy. Oba zespoly ktorych kiedys atutem byly mecze u siebie to w tym sezonie juz tak na swoim boisku nie prezentuja sie dobrze a tym bardziej na wyjazdach. Wisła tydzien temu odniosla dosc szczesliwe zwyciestwo w derbach strzelajac juz w doliczonym czasie gola. Ogladajc ten mecz wynik mogl byc rozny, Wisła jakos nie zmienla stylu aby cas zaczac grac bylo strasznie duzo niecelnych podan m.i.n Małeckiego ktory tak jakby pierwszy sezon gral z klegami z druzyny. Atak Wisły niby na papierze wyglada w miare. Ale Brozek nie prezentuje swojej najlpeszej formy, Zurawski tym bardziej i watpie czy zostanie dluzej niz sezon, Rios tam probuje walczyc ale takze jakos szczegolnie mu to nie wychodzi.Boguski- gdzie jego forma wogole podziala sie. Obrona wiadomo jaka jest zwlaszcza gdy cala linia jest przebudowana. O ile mozna szukac jakiegos plusa w tej chwili na Wisle to nie przegrala u siebie ale jedynie w meczu z Lechia cos wychodzilo i przekonywujaca wygrala 5-2. Ale czy w dzisiejszym meczu wlasne boisko przeciwko Legii nie straczy.
Legia wreszcie zaczela grac&quot; swoje&quot; po fatalnym poczatku sezonu i mysle ze w tym meczu to oni sa faworytami. Odniosla 5 zwyciestw z rzedu w ostatniej kolejce pokonujac lidera Jagiellonie 2-0. W Legii dla mnie ostatnio Radovic dobrze prezentuje sie walczy, podaja strzela ogolnie ostatnie jego mecze na plus, jest takze mlody Kucharczyk ktory swoja gra mozna powiedziec ze wygryzl Mezenge ktory z ławki wchodzi. Ale jak juz wejdzie zawsze pokaze ze nie tylko pojawia sie na boisku aby pobiegac. Oba zespoly maja taki sam bilans bramkowy 15 strzelonych i 15 straconych w tym Legia nie ma zadnego remisu. Dzisja moze to nastapic poraz pierwszy a jak by juz ktos mial wygrac to Legia ktora jest ostatnio w formie
Dla tego rozsadnym rozwiazaniem jest x2 @ 1,53
Zas dla odwaznych Legia bez podporki @ 3.0
W drugim dzisiejszym meczu do Łodzi przyjezdza grajaca piach Cracovia. Pare meczy ogladalem tej druzyny nie ktore graly jak rowny z rownym ale nie dosc ze brakuje im zgrania to jeszce szczescia. Niby playerow maja dobrych miala byc gorna polowka tabeli ale pozostanie walka o utrzymanie. Z Wisła przegrali pechowo Nibazonkiza mial okazje pokonac Pawełka ale nie zdalal jego minac w sytacji sam na sam. O ile atak jakos w tej druzynie jeszce funkcjonuje to obrona niestety juz nie 23 bramki stracone i jedynie remisik na wyjezdzie z Zaglebiem a reszta to 5 porazek.
Widzew ma kim strzelac ale ostatnio Sernas stanal i bodajze juz miesiac bez bramki jak nie wiecej. Po poczatkowej fazie sezonu myslalem ze Widzew bedzie wyzej w tabeli zwlaszcza jak jeszce powrocil Robak po kontuzji. Ale po jego powrocie zamiast byc lepiej Widzew jedynie w meczu Z Jaga zaprezentowal sie dobrze. Aby oddalic sie od dolnyc rejonow musza to wygrac a przyjezdza zespol ktory tylko 4pkt zdobyl w 12 meczach Dzisiaj Widzew powinien dopisac 3pkt do swego konta a kurs 1,83 warty do wziecia.
Ako z dubelka @ 2,799
 
R 3

raskolnikow3

Użytkownik
Krótka uwaga z mojej strony, Legia nie zremisowała jeszcze w tym sezonie, Wisła od 4 meczów także nie, ze statystycznego punktu widzenia remis może dzisiaj paść, po analizie meczu również jest to dosyć prawdopodobny scenariusz. X @ 3,20
W meczu Lecha postawiłbym na over, spotkają się dwie ofensywnie nastawione drużyny, w ich meczach w tym sezonie padało sporo bramek, a sam wynik ciężki jest do przewidzenia. Uważam, że Bakero poukłada zespół ale raczej potrzebuje jeszcze trochę czasu. Brak Bandrowskiego i być może Arboledy - Lechia może coś na Bułgarskiej ustrzelić - over 2,5 @ 2,25
Już bez większej analizy powiem jeszcze, że pokusiłem się na Jagę dnb po świetnym kursie 2,20. Wg mnie jest to value zważywszy na to, że Korona jak na swój dorobek punktowy gra kiepsko na swoim stadionie, Jaga na wyjeździe za to zaskakuje na plus. W tym meczu wszystko się może zdarzyć, także takie faworyzowanie gospodarza to wg mnie błąd. Jagiellonia dnb @ 2,20
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
-

Wisła Kraków - Legia Warszawa
Legia X2 @ 1.62 Tobet Jedno z ciekawszych starć nadchodzącej kolejki, w moim odczuciu mimo wszystko to Wisła jest delikatnym faworytem , grają u siebie, gdzie z Legią rzadko przegrywają.
Legia do Krakowa przyjeżdża w glorii pogromcy lidera, jako najlepszy zespół ligi na przełomie października i listopada. Legioniści w tym sezonie grają, walczą do końca, zdobywają bramki na wagę punktów często w końcowych fragmentach meczów, i jest to z pewnością dobra cecha zawodników trenera Skorży.
Wiślacy ostatnio zdobywają punkty, ale nie czynią tego w sposób przekonujący. Wygrane z Widzewem (PP) i Cracovią na pewno nie zostały osiągnięte w jakimś niesamowitym stylu. Słabości Wisły znakomicie obnażył Lech, choć osobiście po obejrzeniu powtórki twierdzę, że 1:4 to trochę zbyt wysoki wymiar kary dla wiślaków.
Plusem wśród zawodników Maaskanta jest to, że ma on szeroką ławkę, aczkolwiek co do jej wartości, to nie jest ona nie do przecenienia. Atutem Holendra jest fakt, że ofensywa Wisły wygląda w większości aspektów naprawdę nieźle, jest niezły Małecki, Brożek, który ma wahania formy, aczkolwiek przeciwko Legii potrafi zagrać dobre zawody, są Rios, Paljić i Boukhari, po których jednak trener powinien spodziewać się nieco więcej.
Legioniści w ofensywie nie mają takich atutów, ostatnio za to rewelacyjnie gra legijna defensywa, jest dobry Kostia Machnowski w bramce, ostatnio naprawdę muszę pochwalić Marcina Komorowskiego, Astiz spełnia oczekiwania, gra na swoim bardzo wysokim poziomie. Po bokach niezły Rzeźniczak i przeżywający 17tą młodość Tomek Kiełbowicz. W odwodzie pozostaje mający spory talent Artur Jędrzejczyk i najsłabszy defensor Legii Jakub Wawrzyniak. W dniu dzisiejszym nie zagra Rzeźniczak, prawdopodobnie zastąpi go Jędrzejczyk. Pomoc Legii też prezentuje się korzystnie, bowiem defensywni pomocnicy są w gazie, dobrze rozbijają ataki rywali, a skrzydłowi oraz podwieszony pod Kucharczyka Radović są motorami napędowymi zespołu ze stadionu Wojska Polskiego.
Legia ostatnio w dobrej formie, mecz przeciwko Jadze był jednym z lepszym tego zespołu w ostatnim czasie, acz myślę, że stać ich na jeszcze więcej, i liczę, że Maciej Skorża chcąc udowodnić, że jego zwolnienie z Krakowa było niesłuszne, zmobilizuje swój zespół do wygrania tego spotkania. Będę powtarzał do znudzenia, że faworytem w starciach typu Wisła-Legia niemal zawsze jest gospodarz, bo przy bardzo wyrównanym potencjale, własne boisko to spory handicap. Aczkolwiek teraz, to zawodnicy z Warszawy są nieco wyżej w tabeli i są w lepszej formie. Ja jednak przestrzegam przed hurraoptymizmem, pozostaję w przekonaniu, że to Wisla jest faworytem spotkania, a sam będę jako kibic Legii w miarę ukontentowany rezultatem remisowym.​
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
@djgregor
Boguski- gdzie jego forma wogole podziala sie
Na stole operacyjnym, po zerwaniu wiązadeł w kolanie miesiąc temu :]
Wisła gra źle Legia ma super formę i tyle można poczytać informacji wyssanych z palca.
Zgadzam się że jeśli obrona Wisły zagra chaotycznie popełniając sporo błędów to L ma duże szanse na 3pkt, jednak też trzeba wymagać od niej dobrej gry.
Obecnie w meczach wyjazdowych dobrze zagrali tylko w Kielcach i nie nazwał bym tego dominacją nad dobrze grającą Koroną, mierny mecz z Górnikiem na Ł, 2 gole w końcówce przy stanie 0-1 a tu można przeczytać że Wisła szczęśliwie wygrała ze słabą Cracovią, zapominając jak zbierali punkty w pierwszej części sezonu czy ostatnio z w/w Górnikiem
Wisła na wyjazdach gra mizernie, u siebie to zupełnie inna gra, choć wiadomo do ideału brakuję sporo jednak coś gra i stawia opór...
Legia ostatnio ma trampolinę formy ale czy to jest właściwy powrót na odpowiednie tory to ja nie jestem do końca przekonany.W sumie to taki wybuch po meczu z Jagiellonią bo przecież przed tych meczem było sporo wątpliwości wśród samych sympatyków L, no i proszę wygrana po zaciętym boju z drużyną która od wejścia do ekstraklasy jest jedną z gorzej grających na wyjeździe i wszystkie poprzednie wygrane zamieniają się w super dyspozycje.
Nie piszę żeby przechylać szanse na Wisłę bo jestem zdania że przed meczem L jest faworytem no ale to co się piszę to już maxymalna przecena o wyniku zadecyduję dyspozycja dnia i postawa Wiślackiej obrony, no ale L musi też zagrać dobre spotkanie bo to że dobrze wyglądali z Jagą u siebie to czysta komedia, tydzień wcześniej jeszcze było sporo grymasów tak samo jak po wygranej w pp ze Śląskiem
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Krótka uwaga z mojej strony, Legia nie zremisowała jeszcze w tym sezonie, Wisła od 4 meczów także nie, ze statystycznego punktu widzenia remis może dzisiaj paść, po analizie meczu również jest to dosyć prawdopodobny scenariusz. X @ 3,20

typowy typ na przełamanie. Można i tak próbować bo kiedyś remis musi przyjść. Ranga spotkania adekwatna do Twojego typu aczkolwiek bardzo nieprzewidującego typu.

Ciężki mecz. Jak bym musiał coś wytypować to raczej under jakiś. Mecz na typowe czekanie na błąd przeciwnika. Ostatnie wyjazdy Legi do Krakowa nie kończyły się jakimiś festiwalami bramek wiec i dziś bym się nie spodziewał. Spokojna i zachowawcza gra i cierpliwe czekanie na swoją okazję i mecz do 1 max 2 bramek. Tak mi się widzi ten mecz.
 
horus 129

horus

Użytkownik
Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie ciągłego pisania jak to Jaga gra słabo na wyjazdach. To prawda, że w porównaniu ze swoim stadionem wyjazdy wyglądają gorzej, ale bez przesady. Jaga w klasyfikacji obejmującej tylko spotkania wyjazdowe zajmuje 4 miejsce w lidze! W 6 spotkaniach zdobyła 7 punktów, co na kolana nie powala, ale problem wyjazdowy dotyczy praktycznie KAŻDEJ drużyny. Jedynie Korona ma dobry bilans spotkań w roli gościa.
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie ciągłego pisania jak to Jaga gra słabo na wyjazdach. To prawda, że w porównaniu ze swoim stadionem wyjazdy wyglądają gorzej, ale bez przesady. Jaga w klasyfikacji obejmującej tylko spotkania wyjazdowe zajmuje 4 miejsce w lidze! W 6 spotkaniach zdobyła 7 punktów, co na kolana nie powala, ale problem wyjazdowy dotyczy praktycznie KAŻDEJ drużyny. Jedynie Korona ma dobry bilans spotkań w roli gościa.
Dokladnie. Czepiajac sie Jagi nalezy popatrzec najpierw na cala nasza Ekstraklase. Moze i bilans Jagi nie jest jakis cudowny ale na nasza lige wystarcza, a poza tym zamiast krytykowac zespol Probierza to trzeba im gratulowac postawy w tym sezonie.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
No ale to nie jest forum sympatyków klubowych tylko bukmacherskie, a jak piszę że wygrana z Jagą na własnym stadionie to nie powód do przeceniania obecnej dyspozycji chyba z prawdą się nie minę?
Wisła gdyby wygrała ze Śląskiem i Koroną u siebie a mogła to też bybyła dobra bo by miała 5-0-0 u siebie, przecież to nosens.Jaga u siebie wygrywa zdecydowanie Wisła nie, ale na wyjazdach nie ma za cą ją chwalić a każdy chce Jage widzieć tylko ta grą u siebie, wygrywając na własnym obiekcie myśląc że dokonał czegoś wyjątkowego jak Widzew, Legia, Arka bo zwycięstwo w Zabrzu czy Gdańsku kto widział wie jak było, więc patrzmy bardziej na grę niż wyniki bo to często mydli oczy, Lech pokonał CIty Wisła Barce u siebie bo tej się grać nie chciało i jak to się na ligę przekłada? Naszym się też nie chce w lidze ale czasami jak widać wystarczy trochę chęci by gra wyglądała dobrze i tak może być dzisiaj zarówno z Wisłą i Legią
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Dla mnie ciekawym typem jest Legia strzeli gola w tobecie po kursie 1,42. Ja ogolnie sklaniam sie ku opinii, ze to Legia dzis ma wieksze szanse na zwyciestwo, ale takie mecze maja to do siebie, ze bywaja nieprzewidywalne. Tak samo jak nieprzewidywalny jest Mariusz Pawelek, ktory juz dawno zadnej szmaty nie wpuscil... W dodatku bedzie mial sporo pracy przy stalych fragmentach gry, ktore znakomicie wykonuje Kielbik. Poza tym Legia na pewno nie przyjechala po remis 0:0 wiec zagra od poczatku otwarta pilke.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Polonia Bytom - Arka Gdynia
typ: 1 DNB @ 1.51zł
Betsson Mecz dla obydwóch ekip bardzo ważny ze względu na niewielką różnicę punktową jaka dzieli ich w tabeli. Spotkanie z Arką będzie debiutem Jana Urbana przed bytomską publicznością.
Arka przyjedzie do Bytomia z chęcią przełamania się na wyjazdach. Do tego meczu drużyna Dariusza Pasieki nie wygrała ani jednego meczu poza domem i tym samym ich bilans wynosi 0-2-4. Z jednej strony potrafili wygrać z Jagiellonią u siebie aby kolejkę potem przegrać z bardzo słabą Cracovią na wyjeździe. Dodatkowo Arka nie strzeliła jeszcze żadnej bramki na cudzym obiekcie tracąc 5! Niestety nie zanosi się na poprawę bilansu i w tym meczu. Arka w dwóch ostatnich sezonach nie potrafiła wygrać na Śląsku. Mecze z tego co pamiętam były bardzo zażarte.
Polonia u siebie jest bardzo mocna. Jest to niewygodny rywal dla wielu drużyn które nieraz faworyzowane przed meczem wyjeżdżały z Bytomia bez punktu lub tylko z jednym na koncie. W tym sezonie nie jest inaczej. Bytomianie tylko raz przegrali przy Olimpijskiej (z Koroną 0:1) wygrywając do tej pory 2 razy a 3 remisując. Ostatni pojedynek z Górnikiem zakończony wynikiem 1:1 nie był za bardzo ciekawy. Polonia nie stwarzała sytuacji podbramkowych często zatrzymując się przed 16 rywala. Moim zdaniem był to efekt pracy Szatałowa z drużyną. Trener nie potrafił wnieść już nic nowego po czym rozstał się z Polonią przed meczem z Cracovią. Tym samym Urban miał bardzo mało czasu na dokonanie jakichkolwiek zmian lub poprawę gry. Przygotowanie do meczu z Arką było dłuższe i myślę że efekty zobaczymy w sobotę. Polonia potrafi strzelać bramki i pokazała to nie raz. W tym meczu liczę na udany występ Mariusza Ujka który powinien zacząć regularnie strzelać. Kluczowym elementem gry będą stałe fragmenty. W szczególności groźne są w wykonaniu Polonii. Dobrze ustawioną nogę ma David Kobylik a i zawodnicy wchodzący w pole karne potrafią dobrze zakończyć wrzutkę.
Tym samym więcej aspektów do gry jest po stornie gospodarzy. Arka nie prezentuje nic na wyjazdach a ostatnia wygrana z Koroną może być podobna do sytuacji którą opisałem wcześniej. Polonia po derbach może zagrać tylko lepiej. Presja jaka ciąży na debiutującym trenerze oraz na zawodnikach którzy będą chcieli pokazać mu się z jak najlepszej strony doprowadzi jutro do zwycięstwa. Dodatkowo Polonia jest niepokonana od 3 spotkań
e: poprawiona analiza, doszukałem się dokładniejszych statystyk​
 
cepinho21 9

cepinho21

Użytkownik
Widzew Łódź - Cracovia Kraków
Typ: X2
Kurs: 1.85
Do tego meczu obydwie drużyny przystąpią z wielką presją; Cracovia jest w sytuacji bardzo złej ale jeszcze nie tragicznej ponieważ strata jaką ma jest do zminimalizowania jeszcze w tej rundzie do tego stopnia aby na wiosnę móc skutecznie powalczyć o utrzymanie lecz do tego potrzebne są punkty. Widzew natomiast prezentuje się skuteczniej od Krakowian ale ma tylko 2 pkt przewagi nad strefą spadkową a za plecami rywali po których można spodziewać się, że w punkty będą jeszcze zdobywać. Mecz będzie toczył się o wysoką stawkę a zauważając kiepską dyspozycję obydwu drużyn pod względem gry można spodziewać się ostrego meczu z dużą ilością fauli, kartek i walki w środku pola- tu przede wszystkim nikt nie będzie chciał bramki stracić.
Do meczu Widzew przystąpi bez Mindaugasa Panki który leczy kontuzję co może być osłabieniem lecz nie jest to luka nie do zapełnienia. Sytuacja Pasów jest gorsza ponieważ nie mogą zagrać Mierzejewski oraz Sacha a być może do pełni sił nie wróci też Ntizabonkiza bo zdecydowanie uszczupla jakościowo kadrę Cracovii. Jednak braki zarówno w Widzewie jak i u gości nie zmienią diametralnie ustawienia czy założeń taktycznych więc większych problemów te absencję nie powinny sprawić biorąc pod uwagę fakt że nieobecni zawodnicy są solidni ale nie stwarzają jakości bez której drużyna nie może sobie poradzić.
Ważna w analizie tego meczu jest sytuacja w jakiej znajduje się Cracovia. Nie dawna zmiana trenera z pewnością przewróciła szatnię do góry nogami co powinno tej drużynie wyjść na dobre bo tam po prostu taki wstrząs był potrzebny. Nawet jeśli jakości w grze trener nie jest w stanie przywrócić po kilkunastu dniach to na pewno motywuje on do cięższej pracy i większego zaangażowania zawodników którzy od nowa muszą walczyć o pozycję w drużynie. Warto też zauważyć, że trener Szatałow gdy zaczynał pracować w Poloni Bytom jego drużyna grała jedną z efektowniejszych piłek w lidze i skutecznie walczyła chociażby z takimi rywalami jak Wisła czy Legia. Jest to trener który lubi grę kombinacyjną i nie toleruje typowego &quot;pałowania&quot; jak chociażby robi to od początku sezonu Widzew w dużej części swoich spotkań. Każdy kolejny przepracowany tydzień pod okiem Szatałowa to powinna być poprawa jakości gry Cracovii, będzie to widoczne prawdopodobnie już dzisiaj.
Wspomniałem o mało finezyjnej grze Łodzian. Nad tym należy się zatrzymać. Widzewowi w tym sezonie wyraźnie brakuje koncepcji na grę i większość akcji ofensywnych to długie podania liczące na szczęście i kolejne przebitki. Taka gra znajduje odzwierciedlenie w wynikach bo oprócz meczy które się układają całkowicie po myśli Widzewa i przeciwnik musi gonić wynik (kończyły się strzeleniem wielu bramek przez Widzew: ze Śląskiem i Jagiellonią) to z reguły Łodzianie strzelają maksymalnie jedną bramkę. Znaczącej poprawy gry nic nie zwiastuje.
Większość wyników obydwu drużyn w tym sezonie jest Underowa a biorąc pod uwagę logiczne tego uzasadnienie (poziom i sposób gry) jeśli chodzi i Widzew i to, że Cracovia nie będzie jeszcze grała tego co oczekuje od niej nowy trener aczkolwiek na pewno będzie to trochę wyższa jakość to prawdopodobnie w tym meczu nie padnie wiele bramek a jeśli padną to skończą się jedno bramkową wygraną jednej z drużyn.
 
cepinho21 9

cepinho21

Użytkownik
Wisła Kraków - Legia Warszawa (Draw No Bet)
Typ: 1
Kurs: 1.75
Dzisiejszy mecz będzie toczył się zarówno o bardzo cenne punkty jak i o wielki prestiż, spotkania tych drużyn od lat elektryzują piłkarską Polskę. Wisła-Legia to zachowując wszelkie proporcje nasze skromne Gran Derby niczym FCB - RM. Ciasna sytuacja w tabeli na pewno potęguje znaczenie tego meczu, gdy Legia wygra może znaleźć się w bezpośredniej czołówce, Wisła gra o pozostanie w grze.
Zarówno Maciej Skorża (nie zapominajmy, że wraca on na Reymonta- nie ważne co mówi, to dla niego będzie wyjątkowy mecz i zmotywuje podwójcie swoich obecnych podopiecznych) jak i Robert Maskant nie mają do dyspozycji optymalnej kadry. W Legii zabraknie kontuzjowanego Chinyamy: można zastanawiać się czy to strata czy wzmocnienie? Z jednej strony Chini jest specyficznym piłkarzem który strzela bramki z niczego nawet gdy wcześnie spaceruje 90 minut po murawie zamiast chociaż truchtać. Z drugiej na pewno ten kto go zastąpi włoży kawał serca w ten mecz; Co lepsze? Chyba jednak siła fizyczna, instynkt strzelecki i doświadczenie sprawiają, że brak Chinyamy to osłabienie. Zabraknie również Rzeźniczaka i Choto co nie może być dobre dla defensywy gości- w tym sezonie organizacja gry Legii w obronie jest w każdym meczu prowizoryczna ze względu na kolejne kontuzje obrońców. Zabraknie też Keżewica. Skorża będzie miał zarówno przed meczem a co za tym idzie w trakcie meczu ograniczone pole manewru. Robert Maskant natomiast stracił najlepszego obrońcę: Clebera. Może to być strata która wprowadzi sporo chaosu do defensywy gospodarzy w tym meczu jak i w kolejnych bo poukładać tą obronę będzie ciężko nawet w przerwie zimowej. Nie mogą zagrać również Boguski i Łobodziński jednak na ich miejsce są wartościowi zmiennicy. Generalnie braki kadrowe obydwu drużyn nie powinny sprawić niczego nadzwyczajnego co by nas zdziwiło w kontekście tego co te drużyny prezentowały w poprzednich meczach.
No właśnie, co one prezentowały? Grały kiepsko. To bardzo krótkie stwierdzenie ale ja najbardziej oddaje obraz tego co prezentuje zarówno Legia jak i Wisła w tym sezonie. Wiśle zdecydowanie brakuje płynności w grze i jej akcje są szarpane. Gra wygląda momentami dobrze ale długimi okresami meczu po prostu słabe i wyglądają jakby w koszulkach Wisły Kraków po boisku biegali zawodnicy podrzędnej trzecioligowej drużyny czyli &quot;patrzymy gdzie jest napastnik i gramy diagonalną! Poradzi sobie!&quot;- Nie, nie poradzi sobie. Zbyt często Wisła traci rytm i pozwala narzucać sobie styl gry jaki pasuje przeciwnikom czyli brak akcji kombinacyjnych które Krakowianie są w stanie przeprowadzić bo nie brakuje im na to na pewno umiejętności. Niestety Maskanta czeka długa praca i jej efekty będziemy pewnie oglądać na wiosnę, narazie Wisła będzie grała mniej-więcej to co do tej pory bez większych wzlotów aczkolwiek na pewno Biała Gwiazda ma zawodników którzy mogą sami rozstrzygnąć losy meczu lub przeprowadzić akcję dwójkową, trójkową i minąć defensywę rywali. To w połączeniu z podstawami konstruowania akcji ofensywnych jakie na naszą ligę i w kontekście Legii Wisła posiada powinno przynieść przynajmniej jedną bramkę, być może więcej ze względu na na prawdę solidne indywidualności.
Natomiast Legia Warszawa na początku sezonu grała tragicznie lecz z meczu na mecz z odchyleniem do dwóch meczów notuje względnie regularny progres. W ostatnich meczach Legioniści pokazują, że potrafią rozegrać dobrą akcję lecz nie są na tyle solidnym zespołem aby narzucić swój styl gry przez pełne 90 minut. Z pewnością goście również mają zawodników którzy potrafią sami skonstruować jakąś decydującą akcję lecz myślę, że jest ich mniej i nie prezentują takiego poziomu jak kadra dzisiejszych gospodarzy.
Mecz powinien być wyrównany i ciężko przewidzieć jego przebieg lecz wynik powinien oscylować w granicach remisu ale jeśli już ma się przechylić na czyjąś stronę powinna to być Wisła. Na pewno dużo będzie zależało od szczęścia.
W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest typ zakładu DNB i granie tego meczu pod system który ma wkalkulowane ryzyko i realną możliwość nie trafienia tego typu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Widzew Łódź - Cracovia

Myslalem ze juz dzis nie zdarze nic napisac ale jeszcze troche czasu zostalo a zaraz trzeba sie zbierac na meczyk :razz:

Pierwsza i najwazniejsza rzecz to niestety kontuzje i kartki , odkad to przeklenstwo sie zaczelo stracilismy jakosc gry, kazdy klub sie z tym boryka ale u nas to juz jest plaga a nie mamy kadry jak czolowe kluby ekstraklasy gdzie o wiele latwiej jest wypelnic luki !!! brak Panki jest praktycznie nie do zastapienia i przekonuje sie o tym od kilku lat, nawet ze slabym KSZO u siebie w 1 lidze ratowalismy remis kiedy nie gral litewski pomocnik ...
Na szczęście, po odbyciu przerwy kartkowej wracają Bruno Pinheiro i Łukasz Broź, moze wreszcie zagra Krzysu Ostrowski i ten srodek nie bedzie wygladal tak tragicznie jak w Lubinie ?!

Ciezko powiedziec co zagrac w takim meczu

Jesli ktos jest przekonany o zwyciestwie Widzewa to proponuje:

Widzew 1/1
Widzew 1 (hcp -1)
Cracovia nie strzeli (w 6 spotkaniach na wyjezdzie 1 bramka a nasza obrona nie spisuje sie zle wszak u siebie tracilismy tylko po 1 bramce z takimi druzynami jak Wisla, Lech, Legia czy Jaga - 2 gole strzelil tylko Slask ale 2 bramka padla przy wyniku 5-1

W tym sezonie gramy prostym schematem, jak idzie to juz konkretnie 5-2 ze Slaskiem i 4-1 z Jaga a jak nie idzie to porazka 1 bramka bo jeszcze w tym sezonie nie przegralismy 2 bramkami co czasami mnie az dziwi

Gdyby byla dostepna jakas statystyka to ciekaw jestem czy nie mamy najwiecej w Ekstraklasie stalych fragmentow gry ?! Ale co z tego jak wykonywane sa tragicznie
Przypomne ze w Lubinie mielismy 13 rzutow roznych i ani jednego z tego strzalu na bramke
 
S 18

szymek1547

Użytkownik
Spotkanie:Widzew-Cracovia
Typ:powyżej 1,5 gola
Kurs:1,40
Gamebookers
20:00



W trzynastej kolejce Ekstraklasy ciekawie zapowiada się spotkanie Widzewiaków z pasami.Faworytem są gospodarze ,któży grają lepiej niz rywal.
Drużyna Widzewa po dwunastu kolejkach zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Dotychczas podopieczni Andrzeja Kretka zdobyli czternaście punktów i mają zaledwie dwa oczka przewagi nad przedostatnim Lechem Poznań. W ostatnich czterech meczach Widzew zdobył tylko trzy punkty (niespodziewanie wygrywając z Jagiellonią Białystok). Teraz Łodzianie liczą na odniesienie trzeciego zwycięstwa przed własną publicznością w tym sezonie. Do piątkowego meczu przystąpią w roli faworyta.
Cracovia natomiast nie potrafi zdobyc kompletu punktów i zajmuje ostatnią lokatę spadkową.Jedyne co jest za Cracovia to bilans,ponieważ
obie drużyny w Ekstraklasie mierzyły się ze sobą dotychczas dziesięć razy. Bilans tych pojedynków jest korzystny dla Cracovii, która wygrywała pięciokrotnie, przy trzech zwycięstwach Widzewa. Ostatnie mecze między tymi drużynami miały miejsce w trakcie sezonu 2007/08. Wówczas Widzew u siebie wygrał 2:0, a Cracovia przed własną publicznością triumfowała 1:0.

W Cracovi zabraknie Łukasza Mierzejewski i Mariusza Sachy. Pod znakiem zapytania stał występ Saidiego Ntibazonkizy.Natomiast u gospodarzy
w porównaniu do ostatniego spotkania z Zagłębiem, będą mogli zagrać Bruno Pinheiro i Łukasz Broź, którzy ostatnio pauzowali za kartki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom