>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

13. Kolejka Bundesligi 18-20.11.2011

Status
Zamknięty.
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
13. Kolejka Bundesligi 18-20.11.2011



Trzynastka kolejki Bundesligi w której hitem będzie z pewnością spotkanie Bayernu Monachium i Borussi Dortmund.Bawarczycy z pewnością pamiętają ubiegły sezon gdzie musieli uznać wyższość swojego rywala w spotkaniu wyjazdowym jak i na własnym obiekcie.Pozostałe spotkania z pewnością przykują mniej uwagi fanów ale emocji nie powinno zabraknąć w Gladbach , które zagra z Werderem.
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I PISANIA ANALIZ

 
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
Kaiserslautern - Bayer Leverkusen Jestem przekonany ,że parę speców już w piątek postawi na Leverkusen :razz: Kaiserslautern to bardzo mocny rywal u siebie dla wszystkich drużyn z Bundesligi , bez znaczenia czy przyjeżdża do nich Bayern, Borussia czy Leverkusen zawsze są groźni i mogą sprawić niespodziankę nie mniej jednak żeby stawiać przeciwko gospodarzom ekipa musi naprawdę być formie a tego w Leverkusen brakuję. Gra Kaiserslautern od trzech spotkań znacznie się poprawiła szczególnie w defensywie po wyłączeniu przez Kurtza Rodneya przez którego tracili głupie bramki. Takie nazwiska w defensywie jak Dick, Amedick , Rodney, Abel, Bugera nie robią wrażenia i nie można się po nich spodziewać fajerwerków ale nie wygląda to katastrofalnie, owszem dopuszczają rywali do sytuacji, tracą ale w ostatnim czasie nie zbyt dużo co zawdzięczyć mogą też swojemu bramkarzowi Trappowi. Jeśli chodzi o grę ofensywną to konstruowanie akcji zaczyna się , przechodzi przez mózg drużyny czyli Tifferta , który nie bez powodu nosi opaskę kapitana. Po pozbyciu się Illicevica to zdecydowanie najlepszy gracz , który dużo widzi na boisku ,dobrze dogrywa i pomaga czerwonym diabłom wychodzić z opresji. Ostatnim czasy jako defensywny pomocnik spodobał mi się De Witt dysponujący dobrym uderzeniem z dystansu i z wolnych. Nazwiska , które rzucają się jeszcze w oczy to Kouemaha spisujący się wyśmienicie ostatnim czasy na szpicy co zauważył Kurtz i daje mu szanse gry od początkowych minut. W przeciwieństwie do Schehtera dysponuję na pewno lepszą techniką i jest bardziej waleczny dlatego obecnie Shechter występuję w roli zmiennika. Kaiserslautern u siebie jest w stanie wygrać z każdym czego dowodem mogą być chociażby ubiegło sezonowe spotkania z Bayernem czy VFB gdzie przy stanie 0-3 potrafili zremisować. Warto zwrócić uwagę jeszcze na stałe fragmenty gry z których Lautern jest bardzo groźne tacy wykonawcy jak ( Tiffert , De Witt ) dysponują dobrym , mocnym uderzeniem. Gospodarze na pewno nie są zaliczani do kreatywnych ekip dlatego stosują proste i skuteczne środki. Dużo nadrabiają walecznością i dzięki takim graczom ,o których wspomniałem wyżej są w stanie wygrywać tym bardziej na własnym arcy trudnym dla rywala obiekcie. Cel jest oczywisty utrzymanie u siebie grać trzeba o pełną pulę na wyjazdach zadawalają się remisami bo w ich przypadku nawet ten jeden punkt może być na wagę złota. Goście to raczej cień ekipy z ubiegłego sezonu. Pod wodzą Dutta grają bardzo nieskutecznie i nie konsekwentnie. Przeraża mnie ich postawa w defensywie. Kadlec - bardzo ważne ogniwo a bardziej rzucają się w oczy jego poczynania ofensywne bo w obronie nie wygląda to najlepiej. Najsłabsze punkty to zdecydowanie Toprak jest to piłkarz fatalnie grający w powietrzu i nie waleczny, kolejną postacią negatywną dla mnie jest Friedrich , który po prostu odpuszcza i pozwala rywalom na wiele.Nawiążę jeszcze do bramkarza Leno niby rewelacja - młody chłopak ale ostatnio ma straszne kłopoty z koncentracją i popełnił parę głupich błędów nie tylko w lidze ale w LM - sytuacja z Valencią. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty to mają ich sporo w ofensywie. Od czarnej roboty Bender, który dobrze dogrywa piłki i gra odważnie w środku robiąc różnice. Podoba mi się jeszcze gra Schurrle - dysponujący dobrym dryblingiem , uderzeniem, potrafiący w pojedynkę wygrać mecz ( chociażby sytuacja z Gladbach gdzie indywidualną akcją uratował remis). Gwiazdka to na pewno Sam zdecydowanie najlepszy gracz , który mija rywali dosłownie jak tyczki. W ataku Kiessling , nie przepadam za nim ale walki na pewno mu nie można odmówić po za tym dysponują nie przeciętnymi umiejętnościami jak i Derdiyok. Martwi mnie przede wszystkim ich postawa w defensywie , o grze w przodzie się nie szczególnie nie martwię ale żeby wygrywać trzeba być mocnym od bramki aż po szpice. Kontrataki nie działają jak w ubiegłym sezonie , zdaję mi się , że byli mistrzami w wyprowadzaniu kontr i dużo bramek zdobywali w ten sposób w ubiegłym sezonie i zdecydowanie lepiej grali na wyjazdach a niżeli obecnie bo prowadząc 1:0 trzeba grać dalej swoje a nie oddawać inicjatywę rywalom jak to miało miejsce już w tym sezonie (Gladbach , Freiburg). Kaiserslautern oczywiście ma mniejszy potencjał , jeśli chodzi o zawodników a niżeli Bayer ale co się dziwić jak są to ekipy z całkiem innymi aspiracjami. Jakby popatrzeć na składy i pozycję to wychodzi oczywista wygrana gości ale ja jestem przekonany ,że tutaj łatwo nie będzie. Siłą gospodarzy będą stałe fragmenty gry , proste środki czyli kiedy tylko nadarza się okazją dajemy piłkę w szesnastkę rywala . Kolejnym zagrożeniem na pewno będą uderzenia z dystansu ( Lautern jest jedną z drużyn , która najwięcej oddaje strzałów z poza 16 ) i strzela w ten sposób dosyć często. W Leverkusen nie brakuję indywidualności , martwi ich obecny styl gry i nie najlepsza postawa formacji defensywnej &quot;. Ciężko cokolwiek przewidzieć i wskazać faworyta. Gospodarze złapali wiatr w żagle i są nie obliczalni na własnym obiekcie i szanse na punkty mają sporę bo rywal formą aż tak bardzo nie błyszczy , nie mniej jednak ma klasowych graczy , którzy w pojedynkę potrafią wygrać spotkanie. Spodziewam się tutaj urwania punktów przez Lautern jednak za duże ryzyko , żeby w to spotkanie inwestować.
Brakowało jakości w tym sezonie , bierzemy się poważnie do roboty ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
foxict-hepat 19

foxict-hepat

Użytkownik
⚽Bayern Monachium vs Borussia Dortmund | Typ 1 | 1.60 Unibet
Suchy typ. W tym starciu zdecydowanie lepiej grać na Bawarczyków. W tym sezonie prezentują piękną dal oka grę , w rozgrywani piłki , która jest zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu niż np od MU w tym sezonie , a która może konkurować z Barcelona i która przekłada się na skuteczny wynik. Bayern w tym sezonie ma najlepszy bilans w Bundeslidze i ma świetnego lidera tabeli strzelców , który zdobywa średnio 1 bramkę na mecz.
 
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
Hamburger - Hoffenheim
Gospodarze po fatalnym początku sezonu zaczynają grać lepiej za sprawą nowego trenera. Widziałem poczynania HSV ,chcą , walczą ale nie zawsze wychodzi. Teraz idealny moment na bodajże pierwszą wygraną przy wsparciu własnej publiczności bo rywal idealny z dużymi słabościami. W HSV dużo rotacji w składzie z meczu na mecz czego dowodem może być chociaż gra Westermana raz na prawej obronie a raz jako centra. W napadzie raz Berg , Soto ale to za sprawą braku Petrica ale ja tutaj mam zastrzeżenie bo ten piłkarz za bardzo mnie nie przekonuję swoimi umiejętnościami i grą wolałbym zdecydowanie Soto. Hamburg dużo traci , widać , że jeszcze trochę czasu zajmię zanim obrona zacznie grać stabilnie. Szcególnie trzeba czepić się Aogo , który popełniał straszne błędy z Wolfsburgiem i Lautern co dla Hamburga skończyło się fatalnie i Amedic , który do czołówki z pewnościa nie należy. Na poczatku sezonu nie podobała mi się postawa bramkarza Drobnego bo popełniał dużo błędów a obecnie bramkarz marzenie. Gra defensywna nie wygląda aż tak fatalanie , są słabe jednostki o których napisałem wyżej przez , które HSV traciło. Następna rzecz , która może martwić to postawa w środku pola , dosyć głupio tracą piłki przy wyprowadzaniu przez co często nadziewają się na kontry ale myślę , że przy dyspozycji Hoffenheim nie ma się czego obawiać. Warto zwrócić uwagę na mózg drużyny czyli Tore. Ten chłopak robi fantastyczną robotę , jest głównym graczem przez , którego przechodzi 70% piłek przy kreowaniu akcji HSV. Kto śledzi HSV powinien wiedzieć na co stać tego chłopaka - osobiście jestem nim pozytywnie zaskoczony. Na uwagę zasługuję jeszcze Jensen , który w ostatnim czasie zdaję się łapać formę co udowodnił nie tylko bramką ale i postawą. Fantastyczną robotę wykonuję w przodzie również Guerrero. Hoffenheim ostatnio zawodzi o czym świadczą nie tylko wyniki ale bardzo słaba gra. Stanislawski zapowiadał przed spotkanie z Kaiserslautern dużo zmian bo sam widział , ze gra się nie klei ale to nic nie pomogło. Wieśniacy są dziwną ekipą jak dla mnie , potrafią zagrać na równi z czołówką a z tym przeciętniakami strasznie się męczą i przegrywają nie wspomnę już o słabej grze na wyjeździe. Jak zawsze zacznę od defensywy w bramce bardzo dobry Starke , który ratował skórę swoim kolegom nie raz. Słabo wygląda gra w obronie szczególnie takich graczy jak Beck , który często problemy z szybkim zawodnikami w dodatku rywale często biorą go na raz. Kolejne słabe ogniwo to Ibertsberger , którego bez problemu zawinie lepszy technicznie gracz. Vorsah , Compper to obrońcy o słabych nerwach i dosyć często popełniający głupie faule. To jeśli chodzi o formacje defensywną co należy podkreślić. Jesli chodzi o grę ofensywną to konstruowanie akcji wygląda strasznie. Problem tkwi w kreowaniu i stwarzaniu akcji , których jest bardzo mało w wykonaniu Hoffenheim. Duże zagrożenie stwarzają ze stałych fragmentów gry , uderzając z dystansu dzięki czemu lepiej wyglądają statystyki. Jesli chodzi o nazwiska to w oczy rzucają się Firminio - Brazylijczyk dobry technicznie z dobrym podaniem , który już nie raz asystował i strzelał a Stanislawski wpuszcza go z ławki co jest lekkim absurdem jak dla mnie. Takie postaci jak Salihovic , Sigurdson to fachowcy od stałych fragmentów i strzałów z dystansu o czym mogli przekonać się chociażby piłkarze z Dortmundu w obecnym sezonie. Na uwagę jeszcze zasługuję Babel z dobrym odejściem , dośrodkowaniem , który strzelał i asystował juz parę razy. Na szpicy bez rewelacji Ibisevic , dla mnie jest to piłkarz słaby pod względem technicznym, któremu brakuję również dryblingu po prostu jest to przeciętny napastnik - ktoś się zaraz czepi bo przecież ostatnio strzela dla Hoffe ale tylko dokłada nogę , uwierzcie. Hoffenheim za czasów Ragnicka potrafiło stwarzać sytuację ,grać bardziej przemyślany futbol. Są trudnym rywalem dla mocnych ekip jak Borussia Dortmund , Bayern itd ale na własnym obiekcie ! Na wyjazdach to zupełnie inna , słabo grająca drużyna. W Hoffe brakuję sytuacji przez co bardzo mało strzelają, nie zaglądając w wyniki , nie pamiętam kiedy udało im się strzelić więcej jak 2 bramki. Słabość w defensywie, ofensywie jak do tej pory nie jest dobrym zwiastunem dla Wieśniaków. Dodam jeszcze , że zostawiają rywalom sporo przestrzeni na rozgrywanie akcji co z pewnością wykorzysta motor napędowy HSV Tore czy w przodzie Guerrero lub Illicevic jeśli zagra. Podsumowując postawę obu ekip w ostatnim czasie wygląda zupełnie odmiennie. Hamburg walczy na boisku do końca , Hoffe wręcz przeciwnie nie dość , że mają straszne problemy ze stwarzaniem okazji to jeszcze defensywa kuleje. Przyjezdni nie grają agresywnie , pozostawiają sporo przestrzeni rywalom do rozgrywania co powinni wykorzystać gracze z Hamburga. Myślę ,że HSV ma większy potencjał tylko kwestią czasu będzie za nim się zgrają bo ostatnio ich gra wygląda bardzo dobrze moim zdaniem. Prawdopodobnie zobaczymy już w składzie Illicevica co utwierdza mnie w tym typie. Kursy powinny polecieć ja pobieram w tym momencie ;)
Hamburger SV - 0,25 @ 2,02
HT 1:0/FT 2:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP

No to hit, ostatnim razem mecz Bayernu z Borussią ustanowił nowy rekord oglądalności Eurosportu 2, tym razem może być podobnie bo władzę Eurosportu postanowiły odkodować kanał z okazji tego spotkania jak i również derbowe spotkanie Borussii z Schalke w kolejny weekend. Co do same spotkanie to niestety dla polskich kibiców faworytem jest Bayern. Drużyna Heynckes przede-wszystkim jest w takiej formie, że po prostu robią co chcą, dominują każdego rywala, wygrywają mecze jak chcą, często minimalnym nakładem sił. Bawarczycy mają też w skaldzie super piłkarza: Mario Gomez dla mnie na dzisiaj najlepszy napastnik świata, król strzelców w ubiegłym roku prawdopodobnie również i w tym sezonie, najdroższy wewnętrzny transfer Bundesligi, jego statystyki wręcz powalają: 193 spotkań BL -114 goli; jako piłkarz Bayernu: 72 mecze - 51 goli, a do tego jeszcze masa bramek w reprezentacji, DFB-Pokal i europejskich pucharach. Ktoś powie super dobijacz czy drewno, ale co z tego skoro jest niesamowicie skuteczny. Innym ciekawym piłkarzem Ribery, ten również w formie, ma co prawda problemy z kontuzjami, ale kiedy dłużej pogra i jest w rytmie to klasa sama dla siebie. Po długim okresie bez gry wraca w końcu! Arjen Robben, ten to w ogóle jest fenomen, człowiek szkło, z charakterem który pozwala mu robić wszytko od tak... ale cóż dziś ma 28 lat i kontrakt z Bayernem do 2013 i jeśli nie chce skończyć w PSG, MC, Anży czy Panathinaikosie to musie się ogarnąć i grać bo Bayern go latem sprzeda, a niewiele jest klubów skłonnych wyłożyć kasę na Robbena chyba, że z arabskimi właścicielami - co dla Arjena byłoby ciosem bo już nieraz podkreśla, że jego interesują tylko tytuły i najlepsze rozgrywki. Plusem w jego przypadku jest to, że ma piłkarską nerwice... z BVB od pierwszych minut nie zagra na pewno, ale jak wejdzie z ławki to od razu pobiegnie strzelić bramkę, chociaż nie wiem ile czasu dostanie i w jakiej jest dyspozycji, w każdym razie jak wejdzie to jest bardzo groźny zwłaszcza jak dawno nie grał. Inną ważną sprawą jest brak Schweinsteigera, może nie dlatego, że niema kto go zastąpić bo Bayern ma tak szeroki skald, że z tym niema problemu, ale raczej brakuje przywódcy. Ciekawy jestem dlaczego defensywa to: Boateng, van Buyten, Badstuber, Lahm - ja bym brał Boatenga do środka, a Rafinhie do boku ogólnie dziwna sprawa, bo po to kupili Brazylijczyka, dziś gra van Buyten który jest słaby ale niema okazji by to słabość pokazać bo mało który drużyna jest wstanie zaatakować Bayern większą liczną piłkarzy, przeważnie są to kontry i van Buyten nie jest wówczas sam wiec daje radę. Może na temat Borussii, ostatnio wszyscy pamiętamy ograli Bawarczyków, tylko dziś mają poważny problem, sezon temu był w zespole Nuri Sahin, a w formie Lucas Barrios razem wzięli odpowiedzialność na siebie i przy wsparciu dobrze grającego zespołu wygrali ten mecz, mieli też szczęście bo wówczas obrona Bawarczyków grała tragicznie. Dziś przede-wszystkim trudne zadanie stoi przed Lewandowskim, bo to on jako podstawowy napastnik musi brać się i strzelać bramki, musi stawić czoło najlepszej drużynie z jaka kiedykolwiek w swoim życiu grał. Dużo zależało będzie też od Götze, ale o niego można być spokojnym mimo, że ma dopiero 19 lat to już w swoim życiu grał z Brazylią, z którą robił co chciał. No BVB ma nadal problemy z defensywnym pomocnikiem; Gündogan nie dał rady, Kehl jest piłkarzem na czarną godzinę i pewnie on zagra, Leitner ostatnio grywał i dawał radę, ale jest za młody i bez doświadczenia. Osłabienia BVB to po pierwsze brak Subotica, w jego miejsce zagra Santana, osobiste odczycie że niema różnicy, ten czy ten i tak grają na podobnym poziomie. Cóż więcej będę pisał, a dla Bayernu wygrane tego mecz jest kwestią honoru... Jeśli Bayern przegra z BVB (drużyną która jest ubiegłorocznym mistrzem) będąc w takiej formie, grając przed własną publicznością na Allianz-Arena to kibice ich wygwiżdżą, media obsmarują, a sami nie będą mogli spojrzeć w lustro... niestety ale takie warunki przed FC Hollywood stawia Bundesliga.

Bayern: Neuer - Boateng, van Buyten, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba - T. Müller, Kroos, Ribery - Gomez

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer - S. Bender, Kehl - M. Götze, Kagawa, Großkreutz - Lewandowski



Bayern München - Borussia Dortmund Typ:1 Kurs:1,63
Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kapucha 13

kapucha

Użytkownik
Schalke - Nurnberg, typ 1, kurs 1.7, buk: bet-at-home.✅
Troszkę mnie dziwi kurs na Schalke. Przecież to drużyna, która w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i już teraz można powiedzieć, że jest jednym z głównych kandydatów do walki o Ligę Misiów ???? Za to Nurnberg plasuje się tuż nad strefą spadkową i jakoś nie wydaję mi się by mogli urwać choć jedno oczko na Arena auf Schalke. Na wyjazdach spisują się słabo (2-0-4 br. 4:10) za to Schalke u siebie radzi sobie na tyle dobrze by ich pokonać (4-0-2, br. 14:8), dlatego troszkę dziwi mnie ten kurs, no chyba że buki sugerują się poprzednim sezonem, w którym te drużyny dwukrotnie ze sobą remisowały (1:1 i 2:2). Jeśli macie jakieś przecieki na temat tego meczu (składy, absencje, zawieszenia itd.) to dajcie znać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
Troszkę mnie dziwi kurs na Schalke
Szukaj , szukaj...
Farfan podczas meczu reprezentacyjnego opuścił wcześniej boisko ze względu na kontuzje. Prognozy są fatalne bo prawdopodobnie poszło wiązadło co się wiąże z dłuższa przerwą. To samo spotkało Howedesa - mocny filar obrony. To poważne osłabienia szczególnie motor napędowy Farfan. Jak nie śledzisz BL oglądnij sobie chociaż skrót ze spotkania przeciwko Mainz i Leverkusen wtedy zobaczysz , że mam rację. Po za tym to Derby więc kurs dobry ale rośnie więc lepiej poczekać. Pewnie zobaczymy Jurrado może Pukkiego , który ostatnio dopisał sobie dwa trafienia więc nie ma aż takiej tragedii jeśli popatrzymy na przeciwnika. Nurnberg to nie jest ta sama ekipa co w ubiegłym sezonie, grają dużo słabiej szczególnie w defensywie więc Schalke powinno ich pokonać mimo osłabień. Nawiąże jeszcze do ubiegłorocznego wyniku ponieważ grali pod wodzą Magatha totalny piach więc te statystyki odłóż na bok.
 
kapucha 13

kapucha

Użytkownik
Szukaj , szukaj...
Farfan podczas meczu reprezentacyjnego opuścił wcześniej boisko ze względu na kontuzje. Prognozy są fatalne bo prawdopodobnie poszło wiązadło co się wiąże z dłuższa przerwą. To samo spotkało Howedesa - mocny filar obrony. To poważne osłabienia szczególnie motor napędowy Farfan. Jak nie śledzisz BL oglądnij sobie chociaż skrót ze spotkania przeciwko Mainz i Leverkusen wtedy zobaczysz , że mam rację. Po za tym to Derby więc kurs dobry ale rośnie więc lepiej poczekać. Pewnie zobaczymy Jurrado może Pukkiego , który ostatnio dopisał sobie dwa trafienia więc nie ma aż takiej tragedii jeśli popatrzymy na przeciwnika. Nurnberg to nie jest ta sama ekipa co w ubiegłym sezonie, grają dużo słabiej szczególnie w defensywie więc Schalke powinno ich pokonać mimo osłabień. Nawiąże jeszcze do ubiegłorocznego wyniku ponieważ grali pod wodzą Magatha totalny piach więc te statystyki odłóż na bok.
Ślędzę bundesligę, ale nie tak pieczałowicie jak Ty bo nie miałem do niedawna BL na Cyfrze+, ale zwiększyłem pakiet i teraz mam już wszystkie ligi, także wczoraj w nocy obejrzałem powtórkę meczu Hannover - Schalke i jeśli chodzi o Farfana to akurat w tym meczu nie błyszczał, ale zdaję sobie sprawę że jest on już od dwóch sezonów motorem napędowym Górników i ma mniej więcej dla nich taką samą wartość jak Walcott dla Arsenalu, ale nie sądzę by był jakimś talizmanem bez którego nie potrafią wygrywać, tym bardziej że oglądając powtórkę tego meczu bardzo dobre wrażenie zrobili na mnie Fuchs i Draxler, a całkowicie zaszokował młody Pukki. Chłopak zadebiutował bez kompleksów strzelajac dwie brami, świetnie wychodzi do prostopadłych piłek i jest skuteczny, fajnie jakby w sobotę zagrał z Huntelaarem w ataku, a za nimi Raul, ale wątpię b Stevens zdecydował się na takie rozwiązanie, więc pewnie chłopak wejdzie z ławki, choć moim zdaniem szkoda go tam sadzać. Jakby nie patrzeć Schalke musi takie mecze wygrywać jeśli ma aspiracje na Ligę Mistrzów, a przecież ścisk w czołówce tabeli jest niesamowity.
 
funnyman 735

funnyman

Użytkownik
Dziś rozpoczyna się 13 kolejka Bundesligi i na początek mamy starcie Kaiserslautern z Bayerem Levekusen. Pisał już o tym t0mson ,że duża grupa osób stawia pewnie na gości. Jednak według mnie to nie jest takie pewne.
Patrzymy na potencjał kadrowy obu ekip. No i jeśli to miałby być wykładnik ,który zespół zgarnie 3 punkty ,to w ciemno obstawiamy Bayer. Nazwiska takie jak :Bender, Schurrle, Kiessling są znane w piłkarskim świecie. Do tego dochodzi wielki talent jakim został ostatnio obwołany bramkarz - Leno. Bayer miał powtórzyć wyczyn z poprzedniego sezonu ,w którym zdobył wicemistrzostwo. Jednak teraz nie jest tak różowo. Dopiero 8 pozycja i nikt nie ma wątpliwości ,że nie jest to czego wszyscy oczekiwali. Trener aptekarzy podkreśla ,że to spotkanie będzie trudne ,lecz wierzy w zwycięstwo swojej ekipy.
&quot;Spotkania na wzgórzu Betzenberg zawsze są wyjątkowe ze względu na szczególne okoliczności, jak: reflektory, pełne trybuny i agresywną postawę gospodarzy – uważa Dutt, który następnie dodaje: - Drużyna Lautern będzie pewna siebie. Grają w tym momencie z wielką pasją, bronią agresywnie i są bardzo dobrzy w zmianie tempa gry.&quot;
Trener gości komplementuję gospodarzy ,gdyż wie ,że zlekceważenie ich może skończyć się bardzo źle. Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca Bayeru. Trzeba przyznać ,że Aptekarze na wyjazdach nie prezentują się słabo. Ostatnie spotkanie z Freiburgiem powinni przegrać ,gdyż byli gorsi ,a jednak wygrali. Jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym. Na obcych terenach pokonali również Stuttgart i Augsburg. Remis z Borussią M&#39;gladbach ,która wtedy była w gazie również ujmą nie jest. Myślę ,że porażka z Bayernem byłą wkalkulowana ,gdyż ten zespół w tym sezonie jest poza zasięgiem &quot;zwykłych śmiertelników&quot; i myślę ,że w cuglach zdobędzie mistrzostwo. Na początek Aptekarze polegli jeszcze z Mainz ,które jak dla mnie jest nadal wielką niewiadomą. Jakoś darzę ten zespół sympatią.
Wracając do meczu ,krótko o gospodarzach. Celem gospodarzy na ten sezon jest oczywiście walka o utrzymanie ,gdyż na nic więcej ich po prostu nie stać. Nazwiska takie jak Shechter(najlepszy strzelec) czy Tiffert na kolana nie powalają i nie są znane szerszej publiczności.Dla ludzi interesujących się Bundesligą czy ogólnie futbolem troszkę bardziej niż przeciętnie tak jak ja ,kapitan 1FCK jest na pewno znany.
Gospodarze są groźni na własnym terenie. Porażki tylko ze Stuttgartem i Bayernem ,czyli rywalami co by nie mówić lepszymi. Bayer też w sumie takim jest i to mnie trochę martwi. Do tego remis na początek sezonu z Augsburgiem i 2 zwycięstwa: z Freiburgiem oraz Mainz. Czyli nie wygląda to najgorzej. Piłkarze 1FCK wypowiadają się bardzo odważnie i chcą dziś urwać punkty faworyzowanym gościom. Trener również zapowiada nie bronić bezbramkowego remisu:
Jeśli zagramy tak, jak przed przerwą na mecze reprezentacji, z takim samym podejściem i pasją, jak w poprzednich pięciu meczach, to mamy szanse na zwycięstwo z Bayerem – uważa trener Marco Kurz.
Gospodarze chcą podtrzymać serię spotkań bez porażki ,która wywindowała ich już na 12 pozycję.
Jak będzie dzisiaj? Nie wiadomo ,mecz do wytypowania bardzo trudny. Może paść niemalże każdy rezultat. Jeśli chodzi o Under/Over 2.5 to gospodarze legitymują się 9 underami na 12 spotkań u gości jest to 6/6. Jednak to również nie jest takie pewne. Pomimo buńczucznych wypowiedzi myślę ,że obie ekipy nie rzucą się od razu na siebie. Zwłaszcza pierwsza połowa będzie bardziej wybadaniem swoich sił pod lekkie dyktando gospodarzy i jeśli to oni nie zdobędą bramki bardzo prawdopodobny wydaję się remis po pierwszych 45minutach. Jako że już tyle napisałem to wytypuję trochę asekuracyjnie:
Kaiserslautern - Bayer Leverkusen Under1.5 (do przerwy) 1.40 Bet365 (0-0) ✅✅✅
...by FunnyMan!​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
wczoraj w nocy obejrzałem powtórkę meczu Hannover - Schalke i jeśli chodzi o Farfana to akurat w tym meczu nie błyszczał, ale zdaję sobie sprawę że jest on już od dwóch sezonów motorem napędowym Górników i ma mniej więcej dla nich taką samą wartość jak Walcott dla Arsenalu
Dokładnie,jeden mecz nie jest żadnym wymiernikiem, liczy się powtarzalność jak to mówi Hajto a to ma Farfan. Schalke mimo osłabień jest mocnym faworytem i ma mocna ławkę rezerwowych co spokojnie powinno starczyć na Nurnberg. Wieczorem napisze coś więcej...
Pomimo buńczucznych wypowiedzi myślę ,że obie ekipy nie rzucą się od razu na siebie.
Z tym tak na prawdę może być różnie, Lautern często przyciskało w pierwszych minutach i stwarzało dogodne sytuacje , nie mniej jednak rywal z mocnej półki więc też nie mogą się otworzyć za bardzo.
 
kapucha 13

kapucha

Użytkownik
Wieczorem napisze coś więcej...
To czeka, aż napiszesz coś więcej bo chcę zaszaleć w ten weekend i postawić sporą jak dla mnie sumkę na dubelek Schalke + Real lub Everton, Bayern albo że City nie wygra do zera, także liczą się wszystkie podpowiedzi.
Pozdro
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
To czeka, aż napiszesz coś więcej bo chcę zaszaleć w ten weekend i postawić sporą jak dla mnie sumkę na dubelek Schalke + Real lub Everton, Bayern albo że City nie wygra do zera, także liczą się wszystkie podpowiedzi.

Pozdro
Jeśli chodzi o Schalke to sprawa wygląda jasno: na dziś jest to bardzo dobra drużyna, która walczy o LM. Duży wpływ na jej postawę ma ubiegło-sezonowy występ w LM, który pozwolił im zebrać duży bagaż doświadczeń co za tym idzie nastąpił szybki progres. Pierwsza sprawa, maja gwizdy fakt, ale przede-wszytkom Raul i Hanter już się tak nie wyróżniają, bo zespół jest lepiej zbilansowany. Ciekawostka dawno nie zaglądałem w statystyki strzelecki piłkarzy S04 co za tym idzie dokładnie ich nie znałem; wiec wyobraźcie sobie, że Klaas-Jan Huntelaar strzelił w tym sezonie na wszystkich frontach 20 bramek dokładnie tyle samo co Gomez, a grają przecież w tej samej lidze, różni ich tylko LE/LM. Powiem tak dziś S04 to Fuchs, Höwedes bardzo dobrzy obrońcy, Holtby i Papadopoulos w pomocy, a reszta to tylko wisienka na cieście. Dziś konkurencja w BL jest bardzo duża, ale to bardzo... chyba tylko Bayern jest pewny LM, a mistrzostwo ma w zasięgu ale jako takiej przewagi punktowej to za bardzo niema: 5-6 punktów do miejsce 2-6 nic nieznaczny. Nürnberga jest o wiele słabsza od czołówki. Sprzedali kilku dobrych piłkarzy, nie do końca załatali dziury i ten mecz na papierze jest przegrany. Dla Schalke jeśli mają jakieś aspiracje, to spotkanie musi być formalnością. Zwycięstwo standardem; remis, przegrana startą punktów.


FC Schalke 04 - 1. FC Nürnberg Typ:1 Kurs:1,73
Tobet
 
funnyman 735

funnyman

Użytkownik
Z tym tak na prawdę może być różnie, Lautern często przyciskało w pierwszych minutach i stwarzało dogodne sytuacje , nie mniej jednak rywal z mocnej półki więc też nie mogą się otworzyć za bardzo.
Widzisz ,nie chodzi mi o to ,że oba zespoły będą grać w środku pola przez całą pierwszą połowę. Kibice i ostatnie dobre wyniki wlały naprawdę dużo nadziei do zespołu Kaiserslautern i to spowoduję ,że oni przejmą inicjatywę w początkowych fragmentach spotkania. I teraz jest pytanie na ile pozwoli im Bayer? Czy jest naprawdę dobrą drużyną i przeczeka jak dobry bokser nawałnicę i potem wyprowadzi skuteczną kontrę ,czy wręcz odwrotnie. Według mnie tego możemy się spodziewać jeśli chodzi o 1FCK. Oczywiście jest jeszcze druga opcja. Gospodarzy po prostu zje trema lub zabraknie umiejętności. I pompowana bańka mydlana, o ligowym średniaku pewnym utrzymania, pęknie szybciej niż została stworzona. Goście mogą wygrać doświadczeniem i spokojem ,którego zabrakłoby w razie potrzeby u gospodarzy...
 
t0mson 639

t0mson

Forum VIP
Schalke - Nurnberg
Tutaj oczywistym typem wydawało się na początku Schalke ale po informacjach o absencji Farfana i Howedesa pojawiły się wątpliwośći. Nie wygląda to aż tak strasznie , jeśli spojrzymy na łąwkę rezerwowych to tacy gracze jak Jurado, ostatnio bardzo dobrze spisujący się Pukki powinni nadrobić braki a już na pewno zagrać na dobrym poziomie. W ofensywie siła niesamowita. Holtby , który zanotował wyśmiety ubiegły sezon w Mainz prezentuję dobry poziom , młodziutki Draxler , który potrafi mijac obrońców jak tyczki , dobrze dograć, następnie w przodzie doświadczony cwaniak Raul i Huntelaar. Każdy z tych piłkarzy jest bardzo dobry pod względem technicznym i na tle przeciwnika jakim jest Nurnberg każdy z tych graczy może wygrać mecz w pojedynkę. Główny problem gospodarzy to fatalana obrona , generalnie problem tkwi w tym , że pozwalają graczom dobrym technicznie z dryblingiem &quot;rozwinąć skrzydła &quot; dzięki czemu uzysują więcej przestrzeni i mają dogodne pozycję na oddanie strzału czy dogranie a to w meczu z Schalke będzie kluczowe. Nurnberg dużo zdobywa ze stałych fragmentów gry , gracz , którego trzeba wyróżnić to na pewno Pekhart , Hegler reszta nie rzuca się jakoś bardziej w oczy. Schalke do gry w dodatku po takim kursie ! Buki kombinują bo bez Farfana i Howedesa ale ma ich kto zastąpić więc trzeba korzystać. Głowny bet na tą kolejkę to HSV reszta ciężka do gry jeśli chodzi 1x2.
Schalke -0,5 (1,82)
FT 4-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
madman01 13,4K

madman01

Użytkownik
BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND
0:1
Darius010 już podał typ na Bayern, w którym się w 100% zgadzam. Ja jednak zagram odważniej. Bayern w tym sezonie prezentuje się znakomicie. W 12 meczach stracić tylko 4 bramki i strzelić aż 32 to robi wrażenie. Borussia gra w kratke, w LM mistrzów nie najlepiej, widać że to nie ta sama druzyna co z tamtego sezonu. Nie może się odnaleźć Kagawa, który w tamtym sezonie strzelał bramki jak na zawołanie. Jurgen Klopp rotuje składem w środku pola raz gra Gundogan, raz Kehl, który wg. mnie wogóle jest nie przygotowany do sezonu, lub po prostu nie ma formy, Widac że odejście Sahina narobiło troche bałaganu. Bayernowi też można zarzucić wpadki z Gladbach czy Hannoverem, ale grac dobrze na dwóch czy nawet trzech wliczajac puchar Niemiec frontach to duża sztuka. W końcu Bawarczycy pokonali tak naszpikowana gwiazdami firme jak Manchester City. Gomez, który jest w niesamowitej formie wspierany na skrzydle przez Riberego, w bramce klasowy Neuer, dobrze zgrana obrona, doświadczony trener i własna publicznośc sądze że to zadecyduje o wygranej Bawarczyków. Co tu dużo więcej pisać... Sądze że Bayern udowodni w tym meczu swoją klasę.

Moje propozycje:
Bayern(-1): 2.55⛔
Obie drużyny strzelą gole: 1.65⛔
Bukmacher: Expekt
 
jojek 4

jojek

Użytkownik
kaiserslautern -bayer leverkusen


kaiserslautern to drużyna która w swoim zespole nie ma praktycznie żadnych indywidualności a ich gra polega bardziej na ogromnym zaangażowaniu,ambicji i nieustępliwości w walce o piłce niż na pieknej i składnej grze.Po prostu jest to typ drużyny grającej zespołowo bez żadnych fajerwerków.W dodatku grającej w kratke i można powiedziec że &quot;tak sobie&quot; u siebie.Natomiast bayer leverkusen to druzyna która w swoim zespole posiada sporo idywidualności jest pukładana i ich gra wygląda naprawde bardzo solidnie.pozatym graja calkiem niezle na wyjazdach.Bayer to zdecydowanie drużyna która powinna walczyć o europejskie puchary dlatego z takimi przeciwnikami jak kaisrslautern po prostu powinna wygrywać.
Myśllę że dzisiaj bayer zagra dobry ponieważ piłkarze wiedzą że swoich dzisiejszych przeciwników nie można zlekceważyc i nie bedzie to spacerek ,zatem do tego meczu powinni podejśc zmotywowani i skoncentrowani.A ponieważ ostatni mecz kiedy bayer grał na wyjeżdzie z kaiserslautern zakonczyl sie wygraną bayeru 0-1 stawiam na zwycięstwo bayeru.

kaiserslautern - bayer 2
 
jojek 4

jojek

Użytkownik
wolfsburg-hannower


18/09-10 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 2:0
26/09-09 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 4:2
07/12-08 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 2:1
05/04-08 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 3:2
15/09-06 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 1:2
25/02-06 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 2:1
12/03-05 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 1:0
14/12-03 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 2:1
13/04-03 Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 1:0
15/05-96 2. Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 3:3
27/11-94 2. Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 2:1
30/10-93 2. Bundesliga Wolfsburg vs. Hannover 0:0

Widać że wolfsburgowi gra sie dobrze u siebie z hannowerem.Obie drużyny to zdecudowanie drużyny swojego stadionu bo ani jedni jak i drudzy grą na wyjazdach nie zachwycają dlatego punktów szukają raczej u siebie.Ostatnio wolfsburg przegrał na wyjezdzie 5-1 z borusią dortmund jednak gdy wolfsburg przegrywa na wyjezdzie u siebie zazwyczaj wygrywa,za to hannower zremisował u siebie z shalke 04 2-2 a najczęstszym wynikiem hannoweru po remisach u siebie jest przegrana na wyjeżdzie.


Dodam że trenerem wolfsburga jest felix magath który bardzo dobrze umie przygotować swoich piłkarzy fizycznie,a więc zapewne piłkarze którzy pozostali w domsch mieli jeden dwa dni wolnego po czym ostro pracowali nad siłą oraz przygotowaniem kondycyjnym. Myślę że po przerwie spowodowanej meczami narodowymi piłkarze wolfsburga &quot;zajadą&quot; hannower.Warta uwagi jest też bardzo dobra forma napastnika gospodarzy MANDZUKICIA a do wyjsciowej jedenastki powoli wchodzi ALEXANDR HLEB.Stawiam na wygraną wolsburga.


wolsburg-hannower 1
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
1. FC Köln - 1. FSV Mainz 05 | FC Koln DNB - 2,00 (WillHill)

Nie spodziewałem się aż takiego kursu na Koziołki, a dzisiaj postaram się im zaufać.Drużyna bez stylu, drużyna jednego aktora tak generalnie określam ekipę Solbaken.Niestety nie znajduję innych, pozytywnych określeń na grę Kolonii.Prócz wybitnego zawodnika jakim jest Podolski nie ma on wsparcia w kolegach, które pozwoliłoby sądzić, że Koln stać na coś więcej aniżeli walka o utrzymanie.Co mogę z jasnością stwierdzić to, że jest to drużyna własnego boiska.Oglądam ich na wyjeździe to zbierają takie bęcki, że głowa mała czy to na BVB gdzie pierwszy strzał oddali 88. minucie czy to na Werderze gdzie wypracowali taką przewagę bramkową i w jedną chwilę ją stracili ostatecznie przegrywają mecz.Nie podoba mi się ich gra, generalnie ciężko ich się ogląda, a w szczególności wtedy gdy jadą na teren rywala.Niemniej jednak mój typ jest poparty właśnie umiejętnością przyzwoitej postawy na R-H-E.Widziałem ich mecz z Augsburgiem [ tak wiem, nie są to mocarze ], ale pokazali to co im wychodzi najlepiej u siebie.Szybkie granie skrzydłami przyniosło efekt bo szybko strzelili rywalom bramki i wyszedł całkiem pokaźny wynik.Wcześniej, tak jak wspominałem przegrali z Werderem, ulegli TSG w DFB Pokalu czy zaliczyli solidny wpier. od Borussi.Nie mniej jednak zwycięstwo u siebie z H96 też było przynajmniej lekko zaskakujące.Ciężko rozgryźć jest ten team bo u siebie trio w pomocy - numa fufcyn, Jajalo, Clemens/Chici bardzo dobrze współpracują dzięki czemu wypracowują te sytuacje, ale dzieje się to na swoim boisku, kiedy jadą gdziekolwiek to nagły paraliż i indolencja w formacjach ofensywnych, a że obrońców wybitnych nie mają to tracą hurtowo bramki.
Mainz.Nie przekonuje mnie jedna dobra połówka drużyny Tuchela, trochę dziwi taki wyrównany [ u niektórych bukmacherów nawet faworyzujący ] kurs na ekipę z Moguncji.Widziałem ich mecz z Vfb i pierwsza połówka dość nudna, ale w drugiej coś ruszyło i udało im się strzelić trzy bramki.Nie mniej jednak start sezonu to rozczarowanie i brutalna weryfikacja ligowych możliwości bo wygląda na to, że M05 będzie walczyć o utrzymanie z Lautern, Augsburgiem.Gra ich w tym sezonie nie przekonuje, ale nie ma się czemu dziwić bo ubytki jakościowe są spore, nie ma Holtby&#39;ego to nie ma asyst, nie ma Schurlle to nie ma bramek, odszedł Fusch to też w obronie nie ma aż tak kolorowo.Dziś zabraknie na pewno Risse, nie zagra też nadal Szalai oraz Polanski, który pauzuje za kartki.U gospodarzy od dłuższego czasu nie ma Novakovica, jedynie Lanig, który gra regularnie nie jest zdolny do gry i zastąpi go Matuszczyk.
Podsumowując, gram na Koln po takim fajnym kursie głównie dlatego, że są drużyną własnego boiska i z rywalami o zbliżonym potencjale są w stanie sobie poradzić, ponadto mamy tutaj wygodną opcję DNB.Dobrą passę też mają Koziołki z Mainz bo ostatnio wygrywają u siebie z nimi wszystko od 2005 roku.Dzisiaj moim zdaniem będzie podobnie, nie liczyłbym na wysoką wygraną, ale na pewno na jakieś delikatne, jednobramkowe zwycięstwo podopiecznych Solbakena jak najbardziej.


///Sędzia dał dupy, mecz się nie odbędzie, nie wiem do końca jak rozliczyć, jakiś neutral wrzucę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
funnyman 735

funnyman

Użytkownik
Dziś mamy szlagier niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund. Mecz na pewno ciekawy ,zapowiadają się wielkie emocje a na dodatek z dwoma Polakami na boisku. Co by jednak dużo nie mówić ,faworytem i to zdecydowanym jest ekipa gospodarzy. Odniosę się najpierw do poprzedniego sezonu. Fenomenalna gra Dortmundu na jesień , kolosalna przewaga na półmetku rozgrywek i okrzyknięty nowy mistrz Niemiec. Wiosna była dopełnieniem formalności. Młody trener i bardzo młoda drużyna. Ktoś kiedyś powiedział ,że nie wygra się niczego samą młodzieżą. Klopp i jego podopieczni zaprzeczyli temu brawurowo. Gwiazdami od razu stali się Goetze, Kagawa ,Barioss czy Sahin. W obronie żądzili Subotić i Hummels i co by nie powiedzieć Łukasz Piszczek. Również doświadczony bramkarz - Roman Weindenfeller ,nie popełniał tylu błędów. Natomiast Bayern ,największy przegrany poprzedniego sezonu. Odszedł trener ,zastąpiono go &quot;człowiekiem stąd&quot; czyli Joppem Heynckesem. I to był strzał w 10. Ten sezon dla Bawarczyków zaczął się od niespodziewanej porażki z Borussią M&#39;gladbach. Wróciło widmo tamtego sezonu. Jednak to co wydarzyło się później ,było już popisem Bayernu. Warto wspomnieć o tym ,ze Bayern zakupił najlepszego niemieckiego bramkarza - Neuera. Kibice nie chcieli tego transferu ,poprzez animozje pomiędzy fanatykami , z byłym pracodawcą bramkarza - Schalke. Bayern się uparł i sprowadził golkipera. Dziś chyba nawet najwięksi przeciwnicy Neuera nie mają za złe tego transferu. Dlaczego? Neuer puścił pierwszą ligową bramkę w debiucie z Borussią(7 Sierpień). Jednak później pozostał niepokonany ,aż do 23 października! i meczu z Hannoverem. Pragnę zaznaczyć ,że Bawarczycy nie dysponują jakąś fenomenalną obronę. Tacy piłkarze jak Van Buyten byli ogrywani nawet przez Radosława Matusiaka w pamiętnym meczu Polska-Belgia. Dobrze ,wróćmy jednak już bardziej do samego meczu. Borussia to nie jest ten sam zespół co rok temu. Skład znacznie się nie zmienił. Ubył Nurin Sahin ,ale to jedyny ubytek kluczowego gracza. Zagubił się Kagawa , formę zgubił Barioss(może i dobrze:]) ,para stoperów zaczyna popełniać rażące błędy. Nadal Borussia wygrywa ,ale w walce z poważniejszymi rywalami już nie jest tak kolorowo. Patrzę na LM i widzę jak Olympiakos po prostu kolokwialnie zjada przyjezdnych. Niektórzy twierdzą ,że Borussia odpuszcza puchary ,ale to jest marne usprawiedliwianie. Patrząc na wyjazdowe spotkania do tej pory Dortmundu ,szukam tylko mocnych rywali. Widzę trzech: wygrana z Werderem (brawo) , i dwa remisy ,ze Stuttgartem i Beyerem. Beyer był bez formy ,więc nie jest to olśniewający wynik. Do tego dochodzi jeszcze porażka z Hoffenheim. Patrzę na gospodarzy i widzę wszystko jak na dłoni. 5 zwycięstw ,1 porażka bilans bramkowy 23:1. Dokładniej było tak ,ostatnie 5 spotkań :Hamburg(5-0), Freiburg(7-0), Leverkusen(3:0) ,dodatkowo dochodzi ManC(2-0) potem jeszcze 2 razy po 4-0 z Nuremberg i Herthą. Szacunek bez dwóch zdań. Jeśli jeszcze jakieś wątpliwości ,kto dziś wygra ,warto dodać ,że do dyspozycji trenera jest już drugie wahadło czyli Arjen Robben. Prawdopodobnie zacznie mecz na ławce ,ale w razie potrzeby coach wprowadzi swojego asa na boisko. Z absencji warto wspomnieć jedynie brak Bastiana Schweinsteigera. Niedawno kluczowy zawodnik drugiej linii Bayernu i reprezentacji Niemiec przeszedł operację i zobaczymy go dopiero za jakiś czas. Przyjezdni wystąpią bez Suboticia i co by nie powiedzieć jest to poważna strata dla linii defensywnej.
Bayern będący z świetnej formie i będący w dobrej dyspozycji zespół z Dortmundu. Kto dziś będzie górą? Smaczkiem dla polskich kibiców będzie pojedynek Roberta Lewandowskiego (8bramek) z liderem klasyfikacji strzelców Mario Gomezem(13 bramek). To będzie sprawdzian dla obu ekip. Dziś spodziewam się porywającego widowiska z wieloma bramkami. Czy przewaga w tabeli skurczy się do 2 punktów na korzyść Bayernu czy wydłuży do 8 oczek? Dowiemy sie dziś późnym popołudniem.
Przewidywane składy:
Bayern: Neuer - Boateng, van Buyten, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba - T. Müller, Kroos, Ribery - Gomez
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer - S. Bender, Kehl - M. Götze, Kagawa, Großkreutz - Lewandowski
sędzia: Peter Gagelmann
Po głowie przez cały dzień chodził mi over i to nawet 3.5, jednak ostatecznie postanowiłem grać tak:
Bayern - Borussia 1(do przerwy) 2.03 Betsson
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

Bayern Monachium - Borussia Dortmund
Typ : Dortmund +0,5 @ 2,372 Pinnacle✅0:1​
Nie sposób nie skomentować w paru słowach meczu Bayern - BVB. Widzę większość widzi pewną wygraną Bawarczyków. Szczerze to nie rozumiem tego hurraoptymizmu. Ok, Bayern to zawsze Bayern, początek sezonu mieli kapitalny, gromili każdego ile wlezie. Ale czy w dalszym ciagu tak zachwycają? Moim zdaniem nie do końca. Już pewne rysy na ich szklanym wizerunku się pojawiły jak remis z Hoffenheim po przeciętnym mecz. Wymęczona wygrana z Augsburgiem, porażka z Hannoverem. A to tylko ostatnie mecz w ich wykonaniu. Tak więc wielu pewnie jeszcze patrzy na Bayern przez pryzmat wcześniejszych gier. W dodatku dizsiaj środek pola osłabiony strasznie, tu gdzei wydawało się, że Bayern będzie miał ogromną przewagę nad BVB zabraknie własnie Schweinsteigera i Tymoszczuka, a zagrać mają Alaba i Luis Gustavo. Luis Gustavo pewnie już sam nie wie na jakiej pozycji gra w związku z ciągłymi zmianami ustawiania go. Alaba młodzian, dla mnie bardziej skrzydłowy, więc może to Kross będzie grał za Bastiego, a wtedy Muller na ofensywnego, a Alaba na prawe skrzydło. Taki scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny wg mnie. Tak więc to co miało być siłą Bayernu do końca wcale tak być nie musi. Bo Dortmund po stracie Sahina wiemy dobrze, że ma problem w środku. Gundogan rozczarowuje wiec z Benderem zagra prawdpoodobnie Kehl. Brak Subotica nie jest taki straszny bo jak zawsze dostaje szansę Felipe Santana to sprawzda się z powierzonych mu zadań. Hummels klasa sama w sobie.
Wiele się mówi o rewanżu za poprzedni sezon, ale czy Dortmund czasem nie będzie chciał zagrać dobrego meczu i zbliżyć się do lidera? tak, będzie. Po słabszym początku zaczeli grać już coraz lepiej. Lewandowski widzimy jak się rozwija. Taki dajmy na to gol strzelony Neuerowi sprawiłby jeszcze większą wiare w swoje możliwości dla niego.
Ja tam nie widzę takiej przekonującej wygranej Bayernu dzisiaj, ba nie wiem czy zdołają to w ogóle wygrać. A już kurs @ 1,60 nie zachęca do tego wcale. Rok temu też mieli przecież wygrać i zatrzymać rozpędzone BVB, a było jak było 1:3 w papu.
Scenariusz na dzisiejszy mecz? Ja tutaj widzę podział punktów i jakieś 1:1 po dobrym widowisku ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom