>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

10 kolejka Ekstraligi - 19.06

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Plan na X kolejkę Ekstraligi:
PGE Marma Rzeszów - Włókniarz Częstochowa godz. 18:00
Unibax Toruń - Tauron Azoty Tarnów godz. 19:00
Betard Sparta Wrocław - Unia Leszno godz. 18:15
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów godz. 20:30

Plan transmisji X kolejki CMSE

godz. 18:15 - Wrocław v Leszno

godz. 20:30 - Zielona Góra v Gorzów


▶ Tabela przed X kolejką:

▶ Wyniki z V kolejki, czyli pierwszych pojedynków tych ekip:


PGE Marma Rzeszów - Włókniarz Częstochowa
Awizowane składy:

Spotkanie ochrzczone &quot;Derbami Południa&quot; budzi spore zainteresowanie. Pojedynek ten będzie miał szczególnie duże znaczenie dla układu dolnej części tabeli. Na chwilę obecną to częstochowianie zajmują miejsce premiowane walką w Play Offach, jednak już w niedzielę w stolicy Podkarpacia może ulec to zmianie. Pod Jasną Górą lepsi byli miejscowi, którzy odprawili &quot;Żurawie&quot; z kwitkiem. Dla miejscowych będzie to bardzo dobra okazja, by odnieść nad &quot;Lwami&quot; pierwsze od 2007 roku zwycięstwo. Przy Hetmańskiej gospodarze nie zwykli przegrywać, potrafili tutaj pokonać na inaugurację naszpikowaną gwiazdami gorzowską Stal, dlaczego więc nie mieliby pokonać częstochowian? Goście spod Jasnej Góry na pewno łatwo się nie podadzą, bowiem świetnie zdają sobie sprawę z tego, że od tego meczu prawdopodobnie zależą losy tegorocznych Play Offów w Częstochowie. Walki nie powinno zabraknąć. Wiele zależeć będzie od postawy ex-jeźdźca Włókniarza, który teraz reprezentuje barwy &quot;Żurawi&quot; czyli Lee Richardsona. W meczu rozegranym 8 maja Brytyjczyk mocno zawiódł sympatyków Stali i to głównie jego punktów brakło pod Jasną Górą, aby odnieść zwycięstwo. Teraz &quot;Rico&quot; na pewno będzie chciał zmazać plamę po tym występie. Czy uda mu się poprowadzić Stal do zwycięstwa? Za wszelką cenę uniemożliwiać będą mu to zapewne bracia Łagutowie oraz Daniel Nermark - ta trójka zawodników z &quot;Lwem&quot; na plastronie podbiła serca częstochowskich kibiców. Mecz zapowiada się naprawdę pasjonująco, a walki na łokcie nie powinno zabraknąć.​
Unibax Toruń - Tauron Azoty Tarnów

Awizowane składy:
Jaskółki do Polski przylatują na przełomie kwietnia/maja te tarnowskie dopiero w czerwcu zbudziły się do życia i poczuły smak pierwszych zwycięstw. O kolejny skalp ekipie prowadzonej przez Mariana Wardzałę będzie szalenie trudno, bowiem ekipa z małopolski zawita do krzyżackiej twierdzy toruńskich &quot;Aniołów&quot;. Tarnowianie uskrzydleni dwoma zwycięstwami w Mościcach nad leszczyńską Unią oraz derbowym triumfem z rzeszowską Stalą, jadą do miasta nad Wisłą i Drwęcą w optymistycznych nastrojach. Dobre humory Ułamka i spółki mogą zostać błyskawicznie popsute w niedzielne popołudnie. Nie ma się bowiem co czarować, że faworytami tej potyczki będą gospodarze. Większość unistów ma raczej niezbyt miłe wspomnienia z MotoAreny, to tutaj przed rokiem tarnowianie zostali rozgromieni przez miejscowych w stosunku 64-26. Honoru &quot;Jaskółek&quot; próbował bronić wówczas Ułamek, zdobywca 10 punktów. Była to bardzo dotkliwa porażka, jednak niejedyna jaką ostatnio w grodzie Mikołaja Kopernika ponieśli tarnowianie. W roku 2008 było 66-26. Nie są do odosobnione wypadki, bowiem w ostatnich latach w ekstraligowych potyczkach &quot;Anioły&quot; u siebie regularnie &quot;demolowały Jaskółki&quot; (rzadko kiedy tarnowianie przekraczali barierę 35 punktów). Dopiero w 2005 roku &quot;Dream Team&quot; z Tarnowa dowodzony przez Rickardssona i Golloba zdobył toruńską twierdzę.
W niedzielne popołudnie trudno o podobny scenariusz, nie sądzę by ziścił się ten sprzed roku. Powinno być znacznie ciekawiej. Ułamek i spółka łapią wiatr w żagle. Trener torunian Jan Ząbik liczy zapewne na zwycięstwo, które przy &quot;pomyślnym&quot; dla nich wyniku w Zielonej Górze pozwoli wysforować się na pozycję lidera. Teoretycznie gospodarze powinni wygrać ten mecz bez większych problemów, natomiast pytaniem jest - jaką różnicą, w &quot;czarnym sporcie&quot; jednak już nie takie rzeczy widzieliśmy, dlatego, mimo iż murowanym faworytem są gospodarze, to z dopisaniem trzech &quot;oczek&quot; do ligowej tabeli należy poczekać. Betard Sparta Wrocław - Unia Leszno
Awizowane składy:

Obie drużyny mają swoje problemy. Po ekipie z Dolnego Śląska chyba mało kto spodziewał się, że będzie osiągała tak dobre rezultaty. &quot;Kopciuszek&quot; z Wrocławia ulokował się na piątym miejscu i jest już niemalże pewny udziału w fazie Play Off. Duet trenerski Jasek &amp; Baron pokazuje, że &quot;dobrze&quot; przygotowany tor oraz stawianie na młodzież może być kluczem do sukcesów (w niektórych pojedynkach wrocławianie startowali czterema młodzieżowcami). Na niedzielny mecz ze składu Sparty wylatuje młodszy brat Kennetha Bjerre - Lasse, który będzie musiał spełnić obowiązki na Wyspach. Nieszczęśliwie zakończył się dla Adama Shieldsa sparingowy mecz pomiędzy Wielką Brytanią a Australią, w którym to doświadczony &quot;Kangur&quot; doznał kontuzji kolana i jeszcze będzie musiał odpocząć od speedway&#39;a. Jeszcze większy ból głowy ma Roman Jankowski, który nie będzie mógł skorzystać Damiana Balińskiego (stosowany będzie przepis o zastępstwie zawodnika), Juricy Pavlica i Sławomira Musielaka - cała trójka jest kontuzjowana. Szansę debiutu najprawdopodobniej otrzyma nowy nabytek &quot;Byków&quot; - Edward Kennett. Urodzony w Hastings żużlowiec to wielka niewiadoma, w tegorocznych rozgrywkach w Elite League prezentuje się z bardzo dobrej strony, jednak póki co 25-latek na polskich torach furory nie zrobił. Może jednak to jego czas? Na pewno sporo będzie zależało od tego jak zostanie przygotowany tor na Stadionie Olimpijskim. Sporo emocji wywołuje w tym sezonie przygotowanie nawierzchni we Wrocławiu. Po meczu z Falubazem włodarze Sparty dostali &quot;po tyłku&quot; za przygotowanie toru (było zbyt przyczepnie i dopiero kosmetyka toru zarządzona przez arbitra pozwoliła na dokończenie zawodów), teraz trwa postępowanie wyjaśniające czy nie doszło do spreparowania toru w meczu Betardu z częstochowskim Włókniarzem (po raz kolejny nawierzchnia zbyt przyczepna). Jakby nie było to, wrocławianie spisują się u siebie ponadprzeciętnie 5 spotkań - 3 zwycięstwa, 1 remis i porażka z liderem z Zielonej Góry. Czy dobre spasowanie miejscowych z torem okaże się wystarczającą receptą na genialnego w ostatnich tygodniach Jarka Hampela? A może reaktywuje nam się Jasiek Kołodziej? Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Wielką niewiadomą jest postawa Kennetta, a w barwach Betardu możliwy jest również debiut Łobzenki. Który debiutant (o ile faktycznie pojadą) będzie miał więcej powodów do zadowolenia?

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów

Awizowane składy:

Tego meczu zapowiadać w zasadzie nie trzeba. 74-te derby Ziemi Lubuskiej to niewątpliwie wydarzenie przyćmiewające poprzednie spotkania. Spotkanie to zostało mianowane żużlowym &quot;Gran Derbi&quot; - a to mówi wszystko za siebie. Zapraszam na zapowiedź video tego wydarzenia stworzoną przez Gazetę Lubuską.
http://www.youtube.com/watch?v=U9Kvn7rPlhI&amp;amp;feature=player_embedded

Zapraszam do dyskusji, podawania typów oraz swoich przemyśleń.
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
Przed tą kolejką liczę na przyzwoite kursy na zwycięstwa Falubazu i Stali Rzeszów. Na temat meczu Sparta - Unia wypowiem się po jutrzejszym treningu Byków, na którym ma pojawić się Kennett. Podobno ma trenować na maszynach Hampela i Balińskiego, ale o tym przekonamy się około godziny 19. Jeśli chodzi o ostatni mecz w Toruniu to raczej nie będę podejmował się typowania jego rezultatu. Nie zdziwi mnie, jeśli Apator rozjedzie swoich rywali 60-30, nie zdziwi mnie też wynik w granicach 50-40. Znając życie kurs na zwycięstwo Krzyżaków będzie oscylować w granicach 1,05, a handicap zakręci się w okolicach 16-20. Tyle tytułem krótkiego wstępu. Poczekam do niedzieli, wtedy podam konkretne typy z konkretnymi analizami. Pozdrawiam
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Czesc. Ja widzicie dzisiejsze mecze pod katem wystawionych juz kursow w toto i millenium? Wydaje mi sie ze handi +6.5 na Leszno to chyba handi... Przy okazji czy Hampel moze jechac jako zz? Dzieki
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
wszyscy mogą za Balińskiego jechać na zz, rozpisze się co do typów później jak czas pozwoli ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 12

bookman

Użytkownik
e. kennet over 4,5 Tobet kurs 2,2 , nowy nabytek pierwszy raz na polskich torach ale nei wierze ze nei zrobi 5 pkt na dennisie andersonie lub na shieldsu, w ang b.dobrze jezdzi dzis prawdopodobnie 6 razy pojedzie, jak zle pisze prosze o poprawe, jak dla mnie idealny typ

juz Tobet poprawil jest 1,6 na over
 
K 5

kaczorrm

Użytkownik
Jak dla mnie dzis good value to handi na Tarnów +18.5 w Tobecie - chłopaki zaczli jechac Bjarne złapał forme myśle ze takich batów nie będzie. Do tego Rzesza i Zielonka po 1.15 i 1.24. AKO prawie 2.5 - GRAMy!!⛔⛔
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Piekny kurs, aczkolwiek muszę przyznać, że osobiście go JESZCZE nie gram, tak się niefortunnie złożyło, że cały kapitał mam w Betsafe, czekam zatem na kursy. Słowo dodatkowe, Wrocek u siebie to bardzo solidna marka, Unia rozumiem widziana w różowych okularach po wygranej u siebie z Falubazem, ale NO WŁAŚNIE, u siebie. Tutaj jest klucz do rozwiązania tej zagadki, dzisiaj Wrocław bez problemów moim zdaniem.

Wrocław - Leszno (0-2,5) 1 1,85 Tobet. ⛔
Vader// Masz -2.5 Wrocław w Unibet po @1.95 - jak widać jeszcze lepszy.

 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Unibax Toruń – Unia Tarnów (0-18,5) 2 1,72 Tobet ⛔

Czy „Anioły” są aż tak mocne? Wygrać wygrają na pewno. Tarnowianie na pewno ostatnimi dwoma spotkaniami się po zbierali i dzisiaj na Motoarenie powalczą z miejscowymi zawodnikami. Nie widzę dzisiaj szans na zwycięstwo gości, ale walki nie powinno zabraknąć przecież tacy zawodnicy jak Kasprzak czy Ułamek nie powinni przyjeżdżać zawsze za pleckami gospodarzy. Wiadomo „Saletra” Holta, Holder i Miedziński to naprawdę mocna ekipa szczególnie na Motoarenie i szczególnie mowie tu o Ryanie. Rezerwy taktyczne plus nie oszałamiająca forma Jensena(być może zastąpi go ktoś pytani w jakiej formie będzie jego zastępca?) dają naprawdę dużą szanse na powodzenie powyższego typu.

Sparta Wrocław – Unia Leszno (0-6,5) 2 1,80 Fortuna ✅
Kenneth Bjerre over 10 punktów 2,15 Bet365 ⛔

Zdania na temat drużyny z Leszna są podzielone. Rozmawiałem z jedną osobą na temat wczorajszego treningu w Lesznie i powiedział mi, że Hampel standardowo jeżdził ???? Kołodziej podobno też latał, nowy nabytek Leszczyńskiej drużyny też podobno nie źle sobie radził wczoraj na „Smoku” na pewno lepiej się prezentował niż Skóra, więc pytanie czy na prawdę Wrocławianie są tak mocni? Mocny ogniwem na pewno powinien być „Kenio” na które kibice i działacze z Wrocławia dzisiaj na pewno liczą. Jeśli gospodarze dzisiaj chcą wygrać to jego duża ilość punktów będzie po prostu nie zbędna. Z/Z ze strony Leszna w dobrej formie Kołodzieja, Jarka Troya i być może „Edzia” może dzisiaj naprawdę namieszać. Przy takiej linii gram dodatni handicap na „Byki”, przy takim kursie na over Kennetha i przy takiej linii nie mogłem przejść obojętnie obok obu typów.

Gren Hancock – Nicki Pedersen 1 1,70 Fortuna
Greg Hancock over 11 punktów 2,00 Bet365

Nie podejmuje się typowania meczu kolejki ba moim zdaniem nawet mecz rundy. Obaj zawodnicy dzisiaj raczej pojadą po sześć razy, z tym, że Nicki raczej z rezerwy taktycznej a Greg jako z/z za Rafała Dobruckiego. Nicki mnie rozczarowuje od początku sezonu, myślałem, że zmiany przed sezonem w jego teamie spowodują, że znowu wróci skuteczny Nicki tymczasem jest podobnie jak w zeszłym sezonie, czyli 10-11 punktów w sześciu startach czasami eksploduje i zrobi około 13 w pięciu startach ale to tylko podczas spotkań w Gorzowie. Natomiast Kalifornijczyk jest w wyborowej formie od początku sezonu, jest vc liderem klasyfikacji Mistrzostw Świata. Myślę, że dzisiaj podczas Derbów Lubuskich „Herbie” spokojnie wykręci wynik 12 punktów, a co do Nicki to obawiam się, że dzisiaj 10-11 punktów to będzie po raz kolejny maks w wykonaniu byłego Mistrza Świata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Chris Harris-Daniel Nermark 2 @ 2,00 Betsafe⛔
Moim zdaniem kurs naprawdę bardzo ciekawy rozwagi. Harris w tym sezonie w naszej lidze jeździ strasznie nie równo. U siebie potrafi jechać całkiem nieźle, by za kilka dni dostawać od najsłabszych juniorów. Dzisiaj ma akurat mecz u siebie ale w parze jedzie z Okoniewskim, który ostatnio w Tarnowie pokazał się z kapitalnej strony, więc tutaj może być już strata punktów. W swoim czwartym biegu jedzie z Richardsonem więc też łatwo punktów nie dostanie. Nermark w tym sezonie jeździ naprawdę świetnie. Mało kto się spodziewał po Szwedzie średniej ponad 2 punkty na bieg. Dzisiaj Daniel ma 3 bieg z juniorami i jeden z Szombierskim, który jest w słabej formie. Również nie zdziwię się jeśli pojedzie jako rezerwa taktyczna, bo i takie prawdopodobieństwo zachodzi. Więc moim zdaniem tutaj warto zaryzykować pieniądze w taki bet.
Piotr Protasiewicz Powyżej 11 @ 1,90 Bet365
Pepe w tym sezonie w Zielonej Górze nie zwykł przegrywać. Dość powiedzieć, że jeśli by patrzeć na klasyfikację zawodników, którzy jeżdżą u siebie na torze najlepiej to Pepe zaraz po Hampelu jest najlepszym zawodnikiem E-ligi. Dzisiaj pojedzie pewnie 6 razy więc wystarczą same &quot;dwójki&quot;. Jednak mało kto wierzy, że w biegu 6, gdzie pojedzie przeciwko Zagarowi i Iversenowi oraz w 11 przeciwko Mroczce i Iversenowi nie zgarnie kompletu punktów. Tak na dobrą sprawę dzisiaj to właściwie Gollob i Pedersen są w stanie zagrozić Pepe i mogą odbierać mu punkty ale tak jak już pisałem ma te 6 startów, w których spokojnie powinien przywieźć te 12 punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Ja polecam na dziś:
Betard WTS Wrocław - Unia Leszno 1 1.6 Tobet.
Powód?jedynym groźnym zawodnikiem Unii będzie Jarek Hampel,Kołodziej ostatnio bez formy i bez sprzętu...skoro ma problemy z dobrą jazdą na swoim torze to co dopiero na wyjeździe?

Kenneth Bjerre
powyżej 10pkt 2.15 bet365
Tomasz Gollob poniżej 13pkt 2.0 bet365
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jakby to powiedział Jacek Gajewski bukmacherzy odwalają dzisiaj popelinę. Bet365, Expekt, Sprortingbet śpią i mimo, iż czternasta zapasem to oferty próżno tam szukać. Póki co rzuciły mi się w oczy takie zakłady:

Kilka propozycji od razu rzuciło mi się w oczy. Ogólnie uważam, że ta kolejka będzie należała do gospodarzy. Choć nie wydaję mi się, żeby drużyny z Częstochowy, Leszna, Gorzowa i Tarnowa poddały się bez walki, każdą z tych drużyn stać na osiągnięcie w miarę pozytywnego wyniku i w tym kierunku skłaniałbym swoje typy.
1. Unibax Toruń - Tauron Azoty Tarnów Typ: Tarnów +18.5 @ 1.72 ▶ Tobet ⛔
&quot;Jaskółki&quot; powoli wracają do gry. Po katastrofalnym początku sezonu podopieczni Mariana Wardzały odnieśli w dwóch ostatnich spotkaniach dwa zwycięstwa. To na pewno pozytywnie zadziałało na drużynę. Zresztą widać, że z co raz lepszej strony pokazują się Vaculik, Pedersen oraz Lindgren. Co prawda w Grodzie Kopernika unistom zawsze było &quot;pod górkę&quot;, przed rokiem była sromotna klęska 64-26, a wcześniejsze eskapady do Torunia kończyły się również niezbyt przyjemnie dla Ułamka i spółki, o czym zresztą wspominałem w pierwszym poście. To jednak wydaję mi się, że dzisiaj &quot;Jaskółki&quot; napsują trochę krwi &quot;Aniołom&quot;. Unibax przed tym meczem jest w zasadzie pewien trzech punktów, bo chyba nikt nie wyobraża sobie porażki w meczu z Unią. Zawodnikom odpuszczono już nawet tradycyjny przedmeczowy trening, może to świadczyć o bardziej ulgowym traktowaniu tego spotkania, choć oczywiście nie może być mowy o odpuszczaniu o czym zapewnia trener &quot;Aniołów&quot; - Jan Ząbik. Wierzę, że tarnowianie są w stanie nawiązać walkę i nie dać po raz kolejny w Toruniu ciała. Wyrównana ekipa jaką niewątpliwie jest Unia powinna nawiązać walkę w Toruniu. Lindgren, Pedersen, Kasprzak, Ułamek, Vaculik - tych zawodników stać na wykręcenie 36 &quot;oczek&quot; w pojedynku z Unibaxem, a tyle właśnie im będzie potrzebne by pokryć handicap oferowany przez Tobet. Myślę, że to całkiem realne. Nie najlepiej spisuje się ostatnio Jensen. &quot;Anioły&quot; w tym sezonie nie zwykły gromić swoich rywali na własnym torze, mam nadzieję, że tak będzie i dzisiaj. Wystarczy &quot;przyklepać&quot; wygraną i spokój ;)
2. Betard Sparta Wrocław - Unia Leszno Typ: Wrocław @ 1.75 ▶ Unibet ⛔
Ekipa z Dolnego Śląska na własnym torze jest piekielnie mocna. Przekonały się o tym już faworyzowane drużyny z Gorzowa i Torunia, które wróciły z Wrocławia z pustymi rękoma. Duet trenerski Jasek i Baron doskonale zdają sobie sprawę, że przy takich zawodnikach jakimi dysponują kluczem do zwycięstw jest &quot;odpowiednie&quot; przygotowanie toru i to udaje im się nad wyraz dobrze. Po odejściu &quot;Polewaczkowego&quot; z Wrocławia wydawało się niektórym, że atut własnego toru Spartan zostanie mocno zniwelowany, jak się jednak okazuje były to tylko mrzonki. Świderski, Janowski, Bjerre, Andersson i Jędrzejak dają radę. Do tego dobrze spisującego się kolektywu dołączył młody Łobzenko, który wcale nie musi się okazać takim &quot;ogórkiem&quot;. Na pewno młody Rosjanin może liczyć na dobrze przygotowany sprzęt przez klubowego mechanika, w końcu Leon Madsen również do Wrocławia przychodził niemal anonimowy, a potrafił osiągać kapitalne rezultaty, kto wie czy nie tak samo będzie z Maksimem? Ja liczę na jego dobrą jazdę.
Wracając jednak jeszcze do wrocławskiego owalu. Dzisiaj powinniśmy na Olimpijskim przygotować się na twardy tor, czyli taki na którym &quot;Byki&quot; niezbyt lubią jeździć. Kennett czy Batchelor to zawodnicy wychowani na Wyspach, czyli żużlowego rzemiosła uczyli się na &quot;kopach po same jaja&quot;.
Unia trapiona kontuzjami ma sporo problemów. Ostatnio rzutem na taśmę poradzili sobie z liderem z Zielonej Góry, pokazując, że jadąc w zasadzie trójką zawodników można wygrać mecz. Było to jednak na Smoczyku w Lesznie, co znacznie ułatwiło im zadanie, dzisiaj wrocławski tor na pewno nie będzie ich sprzymierzeńcem. Hampel i Kołodziej to na dobrze funkcjonującą Spartę chyba za mało. Stawiam na Świderskiego i spółkę.
3. Chris Harris - Lee Richardson Typ: Harris @ 1.75 ▶ Tobet ✅
Wczoraj i dzisiaj w stolicy Podkarpacia sporo padało. Ogólnie mecz &quot;Żurawi&quot; z &quot;Lwami&quot; stoi pod sporym znakiem zapytania. Teraz trochę się wypogodziło i być może jednak mecz w Rzeszowie dojdzie do skutku. Jeżeli zawody się odbędą to tor powinien być mocno przyczepny, a takie warunki to woda na młyn dla &quot;Bombera&quot;. Statystycznie przy Hetmańskiej wygląda lepiej od swojego starszego rodaka, poza tym wydaję mi się, że Harris jest równiejszy i nieco lepiej dysponowany od &quot;Rico&quot;, który kapitalne występy przeplata totalną &quot;padaką&quot;. Postawię więc na Harrisa, który na mocno grząskiej nawierzchni powinien czuć się jak ryba w wodzie.
4. Jarosław Hampel (suma punktów) Typ: Over 15 @ 2.05 ▶ Bet365 ✅
Linia bardzo wysoko ustawiona, ale myślę, że dla Jarka jak najbardziej do złapania. Jest przecież Z/Z za &quot;Balona&quot;, a całkiem prawdopodobne, że Jarek dostanie dodatkowy start jako rezerwa taktyczna. Nie ma sensu wylewać kolejnych achów i echów na temat wybornej formy &quot;Małego&quot;, wystarczy przypomnieć dwa ostatnie rezultaty w lidze : 2,2,3,3,3,3 z Falubazem oraz 3,3,3,3,2,3,3 z Tarnowem. Zresztą wychowanek pilskiej Polonii na torze we Wrocławiu czuje się jak ryba w wodzie. Startował tutaj przed laty, święcąc z ekipą z Dolnego Śląska mistrzostwo Polski w 2006 roku. Co prawda aktualnie owal na Olimpijskim został nieco wyprofilowany i trochę różni się od tamtego sprzed laty. Dla Hampela nie stanowi to jednak problemu, bowiem nadal tor we Wrocławiu jest jednym z jego ulubionych. W ubiegłym roku otarł się o komplet (14 punktów). Dzisiaj jak przystało na lidera powinien &quot;ciągnąć Byki za rogi do przodu&quot;. Twardy tor, więc o kolejności w głównej mierze będzie decydował start (na &quot;Olimpiko&quot; i tak zazwyczaj jest jazda gęsiego ...), a Jarek jako &quot;startowiec&quot; powinien skrzętnie to wykorzystywać ????
5. Piotr Protasiewicz (suma punktów) Typ: Over 11 @ 1.90 ▶ Bet365

Dlaczego taki typ? Wystarczy popatrzeć post wyżej do kapszti&#39;ego ????
Pozostałe typy (analizy dopiszę jak się trochę &quot;podleczę&quot;, choć nie obiecuję, ale do 19 mam trochę czasu ...).
6. Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów Typ: Gorzów +10 @ 1.90 ▶ Betgun
7. Rafał Okoniewski - Peter Karlsson Typ: Okoniewski -1 @ 1.57 ▶ Bet365 ✅
8. Niels Kristian Iversen - Patryk Dudek Typ: Iversen -1.5 @ 2.30 ▶ SB
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na dzisiejsze popołudnie mam takie propozycje.Wszystkie typy z Tobet.

Ryan Sullivan over 11,5 1,60 14pkt ✅geniusz

Ryan spisuje się na MotoArenie bardzo bardzo dobrze.Ma najwyższą średnią punktową na swoim torze.Dzisiaj jeździ z Jepsen Jensenem. Saletra jest w wybornej dyspozycji ostatnio w Szwecji w 4 startach 12pkt komplet! W meczu z Gorzowem u siebie 13pkt i tak średnio w Toruniu przywozi tyle pkt. Dzisiaj uważam,że Saletra będzie bliski kompletu dlatego pobieram ten zakład.

Kenneth Bjerre over 10,5 2,00 6⛔

Tutaj Tobet zaszalał według mnie z tym kursem.Bjerre to będzie właśnie ten zawodnik który będzie dziś ciągnął wynik spotkania i od Jego jazdy będzie duzo zależeć.Linia jaka jest zaproponowana przez buka nie wydaje mi się wcale wysoko i 11 oczek Kenio powinien przywieźć jeśli nie będzie miał problemów sprzętowych.Ostatnio w Gorzowie 13pkt co tylko mnie przekonuje do słuszności grania tego typu.


Krzysztof Buczkowski over 11,5 1,65 8pkt⛔ oj słabo słabo chyba Grudziądz zaczyna powoli odpuszczać mecze...

Buczek jest w genialnej dyspozycji w ostatnim czasie.Na zapleczu Ekstraligi ciężko znaleźć dla Niego rywala.Ma pierwszą średnią z całej I ligi. Średnio w meczu przywozi po 13pkt i dzisiaj też uważam,że będzie najjaśniejszą postacią swojego zespołu.

A teraz typy na wygraną danej drużyny:

Betard WTS Wrocław - Unia Leszno 1 1,60 35:55⛔

Wrocławianie na własnym torze są bardzo ale to bardzo wymagającymi rywalami.Betard wygrywał w tym sezonie u siebie bardzo wysoko z:Tarnowem 59:31 i z Częstochową 55:35. Wygrali też z Gorzowem 48:42 , zremisowali z Rzeszowem 45:45 i ponieśli jedną porażkę z Zieloną Górą 34:55.Jak widać własny tor to duży handicap dla Wrocławian i dlatego uważam,że dzisiaj odniosą kolejne zwycięstwo_O bonus będzie ciężko bo mają do odrobienia 12pkt.


GTŻ Grudziądz - Start Gniezno 40:49 1 1,35 ⛔ zaczyna się....

Grudziądzanie jak narazie są na I pozycji w tabeli i pewnie zmierzają od zwycięstwa do zwycięstwa. Dzisiaj przyjdzie im pojechać z ekipą Gniezna.Pierwszy mecz minimalna wygrana Grudziądza 46:44 co pokazuje nam jakie dzisiaj powinniśmy mieć świetne widowisko.Gniezno zasilone Woffindenem napewno będzie jeszcze groźniejsze jednak atut własnego toru i takie postaci jak Buczkowski, Chrzanowski, Ruud i Watt powinni sobie poradzić z ekipą z Gniezna.

Może już tak na sucho bo nie mam za duzo czasu ale ciekawie również wyglądają takie zakłady:
Edward Kennett over 4,5 1,50 10pkt ✅

Skoto na treningu był szybszy niż Skórnicki to bez problemu powinien 5 oczek przywieźć.

Tomasz Gollob -1.5 - Nicki Pedersen +1.5 2 2,40 anulowany

Kurs mega na Pedersena.Wiadomo jak Nicki jeździ walczy o pkt dla siebie a nie zespołu a Tomek w parze z juniorami często ich puszcza przed siebie żeby pojechać np.5:1 i pilnuje żeby ich nikt nie objechał.

To było by dzisiaj na tyle.

Pozdrawiam RADULA
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
m7arcin 0

m7arcin

Użytkownik
A co myślicie Holder - Kasprzak 1 @ 1.55 ✅w Sportingbet ?
Holder w bardzo dobrej formie, w dodatku u siebie na torze. Możliwe, że Kasprzak pojedzie 6 razy, ale nie przekonuje mnie to. Jego wyniki w Anglii mówią same za siebie... Jak dla mnie pewniak.

e: Holder oczywiście było -1,5 pkt :p. Ale i tak siadło więc jest dobrze ???? .
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Okoniewski (+2,5) - Nermark 1 @2.20 Sportingbet ✅
Okoń złapał formę, co pokazał ostatnio w Szwecji i Polsce (przeciwko Tarnowianom przywiózł 15pkt w sześciu startach). W dodatku jedzie u siebie toteż powinien być dobrze przygotowany. Nermark jakby spuścił ostatnio z tonu. W pamięci utknął mi kiepski występ w Anglii (bodajże 2 punkty). Jakby zaprzeczeniem tej teorii jest występ w Szwecji, gdzie w powtórzył wynik Okonia. Można twierdzić, że jest troszkę nierówny. Daniel może mieć dodatkowy start z taktyka, jednak uważam, iż nawet gdyby zrobił tu dwucyfrówkę Rafał przy dodatkowych 2,5 punktach będzie lepszy. No i ten kurs !
Pietrykowski - Pedersen (-3,5) 2 @1.75 Sportingbet ✅
Bjarne złapał formę i... eee chwila czy tu trzeba coś pisać ? ???? Tylko jakiś wypadek może sprawić, że ten typ nie wejdzie.
Łobzenko - Kennett (-1,5) 2 @1.40 Sportingbet ✅
Łobzenko tylko dla podbicia KSM i spełnienia wymogu. Już raczej Malitowskiemu będą dawać szansę, a za ów jegomościa jeździć będzie Janowski. Kennett natomiast dobra forma na wyspach no i podobno na treningu lepszy od Skóry.
Hell yea.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Liczyłem na trochę inne kursy na tą kolejkę. Nie mam jakoś przekonania do dzisiejszych meczy więc wybrałem takie niby peffki, ale czy słusznie okaże się wieczorem. Ako razem 1,8 więc nie najgorzej.

Hampel - Kołodziej 1 @ 1,25 Betsafe ✅ 16-13

Jarek w mega formie i chyba nie muszę o tym pisać, Janusz z kolei na przeciwnym biegunie, dobrze jedzie tylko na własnym torze. Hampel jeździł kiedyś we Wrocławiu, choć geometria toru się trochę zmieniła takich rzeczy się nie zapomina. Jarek będzie liderem Leszczyńskich byków i poprowadzi team Romana Jankowskiego do zwycięstwa :razz:
Falubaz - Stal 1 @ 1,25 betsafe ▶
Ciśnienie ogromne tego meczu. Bo takie derby zdarzają się tylko 2 razy w roku chyba że Gorzów pojedzie w PO :razz: Takie mecze trzeba wygrywać dla swoich kibiców. Zet zetka za Dobruca będzie dzisiaj dobrze wykorzystana. Davidsson już nie powtórzy tak słabego meczu jak przed tygodniem. Swoje zrobi Dudek a liderzy nie będą przegrywać. W gości to chyba tylko Pedersen i Gollob mogą walczyć z liderami Falubazów. Zagar i Iversen na wyjazdach nie najlepiej, choć ten drugi zna tor w Zielonej jak mało kto, bo przecież w ubiegłym roku jeździł w plastronie Myszki Miki. Juniorzy po stronie gospodarzy. Będzie dobrze.
Rzeszów - Częstochowa 1 @ 1,15 betsafe ✅ 49-41
Kurs nie zachwyca, ale żurawie na własnym torze spisują się bardzo dobrze. Podejrzewam że będzie znowu piękna porażka Włókniarza Częstochowa. Nie mają szczęścia w tym roku medaliki, ale jak to mówią szczęście zawsze sprzyja lepszym i coś w tym jest. Crump i dwójka Anglików, oraz mocni na własnym torze Polacy + dobry junior wskazują na wygraną gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
vader 2,8K

vader

Forum VIP
na kiedy zostal przelozony mecz Falubaza?
http://www.zuzel.zgora.pl/dwie-propozycje-nowego-terminu-derbow,d3797.html
Po odwołanym spotkaniu derbowym działacze obu lubuskich drużyn muszą ustalić nowy termin. Ze wstępnych rozmów wynika, że przełożony mecz odbędzie się 30 czerwca lub 6 lipca. Kluby maja czas na dogadanie się do poniedziałku do godziny 12-stej. Jeśli tego nie zrobią, nową datę ustali komisarz Speedway Ekstraligi.
Tutaj masz info.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Spotkanie przełożone na 30 czerwca na godz 19:30.

Pozwoliłem sobie na takie małe podsumowanie kolejki:

Betard Wrocław - Unia Leszno 35:55

W tym spotkaniu na minus napewno postawa Wrocławian a w szczególności Piotrka Świderskiego tylko 1pkt i Kennetha Bjerre 6pkt. Jedynym jasnym punktem w zespole był Maciek Janowski - 12pkt
Co do Leszczyńskich Byków to na + napewno Edward Kennett który w swoim debiucie tegorocznym w Ekstralidze zdobył 10 pkt!wielkie brawa dla Janusza Kołodzieja który zdobył 13 pkt ale warte podkreślenia jest to jak świetnie pojechał parowo właśnie z Kennettem w biegu 5 gdzie wygrali 5:1. Co do Hampela to jego zdobycz punktowa jest bardzo duża bo 16pkt ale na minus według mnie jego postawa w biegu 7 gdzie jechał razem z juniorem Musielakiem na 5:1 ale nie poczekał na mniej doświadczonego kolegę i skończyło się 4:2.Mam wrażenie że pojechał trochę jak Nicki Pedersen.Kołodziej pokazał że można jechać parowo i myślę że Jarek też spokojnie mógł tak pojechać.
Na koniec nasuwa mi się taka myśl że Leszno będzie miało bardzo dużo pożytku z Edwarda Kennetta,wiem że to pierwszy mecz ale widać że ten zawodnik ma bardzo duzy potencjał.

Marma Rzeszów - Włókniarz Częstochowa 49:41

Zacznę od Rzeszowian.Tu na pierwszy plan wusywa się postać Australijczyka Crumpa który zdobył komplet 15pkt!Bardzo dobrze pojechał Rafał Okoniewski który zdobył 12 oczek i na swoim poziomie Bomber Harris 10pkt.Słabiej natomiast Lee Richardson 4pkt.
Częstochowianie od początku sezonu moga liczyc na starszego z braci Łagutów i tak było tym razem.Grigorij 12 pkt a Artiom 8pkt.Słabiej pojechał Daniel Nermark bo tylko 7pkt i myślę że to Jego punktów zabrakło aby wywalczyć chociaż bonus.Fatalnie zaprezentował się Szombierski który tylko 1pkt zdobył.

Unibax Toruń - Tauron Azoty Tarnów 56:34

Mówiono że Tarnów tym razem nie da się rozjechać w Toruniu jednak tak sie nie stało i ponieśli porażkę 22pkt.
W ekipie z Torunia świetnie spisał się Ryan Sullivan ktory wywalczył komplet pkt 14+1.Świetnie dysponowany jest Sullivan na MotoArenie i potwierdza to podczas każdych zawodów.Warto pochwalić też drugiego Kangura Chrisa Holdera który zdobył 13+1.I w parze z Adrianem Miedzińskim są nie do pokonania.Nieco słabiej pojechał Rysiek bo tylko 7 pkt(dobrze że w takim meczu słabiej bo za tydz Jego pkt będą bardzo potrzebne).Warto też podkreślic nareszcie przełamanie sie Jepsena Jensena który zdobył 6pkt w tym raz wygrał bieg!
W ekipie z Tarnowa zawiódł Vaculik tylko 2pkt.Natomiast pozostali pojechali bardzo przeciętnie.

To takie moje przemyślenia na temat tej kolejki.

Pozdrawiam RADULA
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
TOBET ROZDAJE PREZENTY !!!!!
Andreas Jonsson over 10.5 @ 1.65
cytat z sf, bo linia może skoczyć w góre i nie ma czasu opisywać - tu wszystko jest jasne!
Kto jest faworytem tego spotkania? Jak zwykle w derbach niczego nie można być pewnym. Zielonogórskie trio Piotr Protasiewicz - Andras Jonsson - Greg Hancock na swoim torze spisuje się nad wyraz skutecznie, a dodatkowo w ramach Zastępstwa Zawodnika każdy z nich otrzyma dodatkowy wyścig.
odpowiedź chyba jest jasna, że typ niesamowicie prawdopodobny!!
wystarczy 2 2 2 2 2 1, ale czy ktoś wierzy, że AJ nie wygra dziś żadnego wyścigu?????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom