>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

10 kolejka Ekstraklasy [16.10 - 18.10.2009r.]

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP


Piątek 16/10/09

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
1,95 3,20 3,75

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

1,75 3,35 4,55


Sobota 17/10/09

Cracovia Kraków - Polonia Bytom
2,45 3,05 2,85

Piast Gliwice - Legia Warszawa
4,25 3,35 1,80

Polonia Warszawa - Odra Wodzislaw Slaski
1,60 3,55 5,50

Korona Kielce - Arka Gdynia
1,80 3,25 4,45

Niedziela 18/10/09

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
2,35 3,15 2,90

Lech Poznan - Wisla Krakow
2,60 3,05 2,65


kursy - Expekt

Po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej spotkaniami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata do gry wraca Ekstraklasa. Na pierwszy plan niewątpliwie wysuwa się niedzielny mecz we Wronkach gdzie Lech Poznań zagra z Wisłą Kraków. Jeśli Kolejorz nie wygra z Wisłą może zapomnieć o mistrzostwie Polski, zapowiadają się wielkie emocje. W piątek czeka nas mecz w Chorzowie gdzie Ruch Chorzów jak do tej pory pokonuje wszystkich, czy Lechia Gdańsk również będzie musiała uznać wyższość niebieskich? Dwie drużyny z najmniejszy dorobkiem punktowym zmierzą się bezpośrednio na Dialog Arena, obie ekipy powinny dać z siebie wszystko. Zachęcam do wyrażania opinii na temat zbliżających się wydarzeń no i oczywiście do pisania analiz.

Uprzedzam, że posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane.​
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
TVP 2 pokaże w niedzielę na żywo mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków w ramach 10. kolejki Ekstraklasy.

Spotkanie pojawiło się już w programie TVP. O godzinie 16.55 rozpocznie się przedmeczowe studio, pięć minut później rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ja, co pewnie niektórych zdziwi, polecam typ na Ruch. Kurs niemały bo 1.80, a typ jest wg mnie bardzo pewny. Jeżeli chodzi o moją sympatię, to oczywiście chciałbym, żeby Lechia zdobyła jakiś punkt/punkty w Chorzowie, ale obiektywnie patrząc nie widzę na to niemal żadnych szans. Póki co tyle.
Dodam jeszcze, że Lechia bez Arka Mysony, a jest on dość istotnym zawodnikiem biało-zielonych.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
A ja się zastanawiam nad Wisła Kraków. Oni pewnie pamiętają dwie dość wysokie porażki w tamtym sezonie. Lech wtedy robił z nimi co chciał a teraz ? Źle się dzieję w Lechu co widać po wynikach. Gra bardzo słabo w ofensywie, Lewandowski bez formy, stilić to już nie ten sam grajek co kiedyś. Wisła pomalutku płynie po następne mistrzostwo Polski oby tylko nie zdobyła je jeszcze zimą he. Nie, tak naprawdę wislacy pamiętają te porażki z lechem i będą za wszelką cene chcieli pokonać lechitów na swoim stadionie i udowodnic im , że na tą chwilę są drużyna lepszą...
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
najlepszym typem w meczu Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk wydaje się typ, że Lechia nie strzeli gola. Nie sprawdzałem oferty jeszcze, ale jak zobaczyłem ten mecz to tak mi się skojarzyło. Jak wiadomo Ruch nie stracił jeszcze bramki na Cichej i grają bardzo dobrze. Ponadto mają być znowu opady śniegu co uniemożliwi to jeszcze bardziej ofensywną grę Lechii. Wydaje mi się, że Ruch wygra 1:0 lub 2:0. Potem jeszcze uzupełnie posta.
 
Q 0

quello

Użytkownik
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław moim zdaniem czysta 1 Śląsk walczy tera z kontuzjami.
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk również 1 Ruch Chorzów jest 2 w tabeli i u siebie będzie chciał kolejne 3 pkt.
Cracovia Kraków - Polonia Bytom tutaj 2 Polonia Bytom udowodniła ze umie grac remisując z Wisła Kraków i po 2 tygodniowej przerwie powinien wygrac.
Co myślicie tak obstawiac??
 
nalokson 26

nalokson

Użytkownik
Będzie krótko, bo nie mam ochoty na lanie wody.
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
1X, dla odważnych X
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
Pewna ,,jedynka&quot;
Cracovia Kraków - Polonia Bytom
1X
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Legia po przegranej z Jagą jest w dołku (w mini dołku), ale nie na tyle dużym, by z Piastem przegrać.
X2
Polonia Warszawa - Odra Wodzislaw Slaski
Polonia wyczerpała już limit porażek na 2 najbliższe sezony. Jak nie wygrać teraz z Odrą, to z kim?
Typ: 1
Korona Kielce - Arka Gdynia
1X
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Franek Smuda na ławce kontra Franek na boisku...ciężki mecz do wytypowania. Moim jednak zdaniem Smuda to za mało i jak się ma słaby zespół, to nie ma co liczyć na zbieranie 3 punktów w każdym meczu. Jagiellonia po Legii jest podbudowana co powinno pozwolić im wywieźć punkty z Lubina.
Typ: X2
Lech Poznan - Wisla Krakow
Panowie i Panie. Na ten mecz czekałem od dłuższego czasu i na ten typ postawiłem dom i rodzinę (no - może przesadziłem ???? ). W każdym razie po stronie Lecha stoi jedynie silna kadra. Po stronie Wisły stoi wszystko pozostałe. Lech bez Smudy to już nie ten Lech, którego obserwowaliśmy w zeszłym sezonie. Wtedy stawiałbym 1, ewentualnie 1X. Teraz nie widzę innej możliwości jak postawienie ,,dwójki&quot; po świetnym kursie, biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, formę obu zespołów, otoczkę wokół meczów Lecha, słabego Zielińskiego oraz bardzo ważnego faktu iż Lech nie zagra na swoim stadionie, a we Wronkach, a co za tym idzie zamiast kilkudziesięciu tysięcy gardeł będzie miał za sobą jedynie kilka tysięcy. Wszystkie zagraniczne serwisy bukmacherskie upatrują w tym meczu wygraną Wisły i mam nadzieję, że się nie pomylą. PS. Piszę o tym meczu nie tylko jako kibic Wisły, ale przede wszystkim ktoś, kto w to inwestuje więc typ nie należy do tych ,,z kapelusza&quot;.
Typ: 2
 
B 0

betarda

Użytkownik
Sport: Soccer
Match / Event: Belchatow - Slask
Market: Asian Handicap
Pick: -0,5 Home
Odds: 2.06
Stake: 6
Bookie: SBObet

Well I do not see the reason why odds are going higher on GKS. Belchatow is going higher and higher they didn&#39;t lost from 5 games in row receiving 11 points. They won recently 2 last home games vs Ruch and Korona and now they should beat Slask. Now team from caoch Ulatowski will try to extend their good form. Their opponent is Slask which is 2 places lower in table and this team is going down. They didn&#39;t won any of last 6 games and in away games they just get 2 points. We should seen J. Gol and Korzym back to sqaud but what the most important is coming back of Dawid Nowak. I hope he will play today if yes scoring goals by GKS should be easier then in previous rounds. Offensive miedfield Cetnarski is injured but the team shows in last game against Korona that even without him they have so many goal chances that the final result shuold be 4:0 or 5:0 not 1:0. Slask in last game with Wisla were totally dominated after red card for their defender. Their fitness is on low level. It was 2 weeks break so some things could change and I will not bet high stake here but anyway it should be solid home win.
(bestyieldbet)
 
matek_afc 0

matek_afc

Użytkownik
Ja bym taki pewny Ruchu nie był Lechia gra nieźle za wyjazdach wygrała 6:2 z Cracovia , 1:0 z Polonią W , przegrała z Legia 2:0 ale to można im wybaczyć:p no i zremisowali z Polonią Bytom a Bytomianie pozostałe mecze u siebie wygrali a Ruch nikogo silnego u siebie nie gościł wiec ja bym nie był taki pewny typu na Ruch bardziej prawdopodobny dla mnie jest under 2,5 ale to tylko moje zdanie możecie się z nim nie zgadzać
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ja bym taki pewny Ruchu nie był Lechia gra nieźle za wyjazdach wygrała 6:2 z Cracovia , 1:0 z Polonią W , przegrała z Legia 2:0 ale to można im wybaczyć:p no i zremisowali z Polonią Bytom a Bytomianie pozostałe mecze u siebie wygrali a Ruch nikogo silnego u siebie nie gościł wiec ja bym nie był taki pewny typu na Ruch bardziej prawdopodobny dla mnie jest under 2,5 ale to tylko moje zdanie możecie się z nim nie zgadzać
Niezaleznie od wyniku meczu uwazam to stwierdzenie za ogromny blad w analizie, Lechia pojechala Cracovie ktora w tamtym czasie grala na poziomie co najmniej o dwie ligi nizszym niz ekstraklasa, podobnie stoleczna Polonia ktora w tym sezonie jest cieniem druzyny ktora w tamtym sezonie pomimo nie najpiekniejszej gry potrafila byc czolowa druzyna ligi. Natomiast z Polonia Bytom punkt pilkarze z Gdanska zawdzieczaja szczesciu (Polonia miala duzo wiecej z gry a bramka dla Lechi padla po bledzie indywidualnym w dosc niegroznej sytuacji - rzut z altu).
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ja bym taki pewny Ruchu nie był Lechia gra nieźle za wyjazdach wygrała 6:2 z Cracovia , 1:0 z Polonią W , przegrała z Legia 2:0 ale to można im wybaczyć:p no i zremisowali z Polonią Bytom a Bytomianie pozostałe mecze u siebie wygrali a Ruch nikogo silnego u siebie nie gościł wiec ja bym nie był taki pewny typu na Ruch bardziej prawdopodobny dla mnie jest under 2,5 ale to tylko moje zdanie możecie się z nim nie zgadzać
Chłopie Ruch to akurat chyba jeden z najpewniejszych typów tej kolejki, Lechia może wygrać tylko dzięki szczęściu dziś, mówię to ja Lechista. Akurat co do Lechii to wiem na co ich stać i dziś z Ruchem może powalczą, ale nie dadzą im rady. Cygeiro dobrze powiedział o Cracovii i Polonii Warszawa, wtedy te drużyny po prostu grały słabo, a z Cracovią to Cabaj sobie sam 3 bramy strzelił.
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Nie bede orginalny. Jak dla mnie typ kolejki to X2 na Wisle, po kursie mniej wiecej 1.42. Podejrzewam, ze Wisla ten mecz wygra, ale zapobiegawczo warto dac podporke, bo to jednak tylko polska liga ???? Wisla to w tej chwili jedyna druzyna w Polsce, ktora potrafi grac w pilke. Co prawda, ze skladu wypadl ostatnio Sobol, ale i bez niego krakusy pewnie pokonaly Slask. Diaz godnie go zastapi, tymbardziej, ze nie zmeczyl sie na kadrze. Lech- klotnie w zespole, brak napastnikow, do tego zawsze trudno im sie gralo z Wisla. Nie liczylbym na przebudzenie.

Lech-Wisła X2 1.42
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
Już dzisiaj rozpocznie się nowa seria spotkań w polskiej Ekstraklasie. W Chorzowie nie zatrzymany przez żadną z drużyn przed własną publicznością Ruch zmierzy się z Lechią Gdańsk. &quot;Niebiescy&quot; od początku sezonu imponują formą, po dziewięciu rozegranych spotkaniach mają na koncie 19 punktów, lepsza jest jedynie Wisła Kraków. U siebie Ruch jak do tej pory wygrał wszystkie pojedynki, nie tracąc przy tym bramki, kibice i piłkarze wierzą, że stadion w Chorzowie nie zostanie jeszcze przez długi okres czasu odczarowany. Przez ostatnie dwie kolejki Chorzowianie musieli radzić sobie na wyjazdach, najpierw bezbramkowy remis ze Śląskiem, a następnie pewna wygrana 3:1 nad Odrą Wodzisław. Sprawdza się para napastników - Sobiech - Niedzielan, obaj strzelili już parę bramek w tym sezonie, w dobrej formie jest także Janoszka. Siła ofensywna powinna być wystarczająca aby w dzisiejszym meczu pokonać Lechię, co mimo wszystko łatwym zadaniem nie będzie. Piłkarze trenera Kafarskiego również nie mogą narzekać na dotychczasową formę, ale po świetnym początku sezonu z pewnością liczyli na coś więcej. Ogólnie rzecz biorąc Lechia na wyjazdach przegrała tylko raz, z Legią w Warszawie, z Polonią bardzo szczęśliwie zdołała zremisować, a z Polonią Warszawa i Cracovią Kraków zanotowała zwycięstwa. Goście będą musieli radzić sobie bez Mysony, Ruch jest niepewny występu Jakubowskiego oraz Brzyskiego, na pewno nie zagra Fabusz. W ubiegłym sezonie Niebiescy wygrali 2:1, tym razem liczę na podobny wynik, a przede wszystkim zwycięstwo gospodarzy. Początek meczu o godzinie 20:00.

Przewidywane składy:

Ruch: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Brzyski - Grzyb, Baran, Straka, Janoszka - Sobiech, Niedzielan.
Lechia: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Cvirik, Kaczmarek - Wiśniewski, Bajić, Nowak, Surma, Rogalski - Buzała.
Moja propozycja: Ruch ~ 1,75 ✅
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
Po długiej przerwie do składu powraca Dawid Nowak, czyli 80% GKS. O tym jaką rolę odgrywa ten zawodnik może świadczyć ilość zdobytych punktów podczas jego nieobecności. Dzisiaj swoją przydatność Nowak powinien, a wręcz musi pokazać. Śląsk w tym sezonie nieco spuścił z tonu i jest drużyną jak najbardziej do pokonania. Mój typ: GKS Bełchatów

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
Wszyscy pewni zwycięstwa Ruchu. A ja mam trochę inne zdanie na temat tego spotkania. Owszem, Niebiescy świetnie sobie radzą, ale to trochę też zasługa dobrego układu terminarzu. Lechia po raz kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to zespół własnego boiska. Dzisiejszy mecz będzie na pewno wyrównany. Wbrew pozorom nie musi to być wielkie widowisko. Mój typ: Lechia strzeli bramkę.
 
stardog 250

stardog

Użytkownik
dla mnie przyzwoitym typem jest Polonia B. DNB. kurs kolo 2.0. Polonisci graja naprawde niezle, z rundy na runde lepiej. widac gre pilka, skladne ataki i poprawe w obronie. W meczu z Cracovia na pewno nie wystapi Klepczynski, ktory doznal kontuzji w sparingu. Bedzie to powazne oslabienie, bo Klepa trzyma ten srodek obrony - prawdopodobnie zastapi go Kulpaka. Pocieszeniem jest to, ze do skladu wracaja Podstawek i Zielinski (ich forma jest jednak zagadka - Podstaw potrafi zmarnowac kilka setek zanim trafi do bramki, Zielu z kolei po dobrym rozpoczeciu rundy borykal sie z kontuzjami). Ostatni mecz z Lechia wg mnie zremisowany na wlasne zyczenie. Pierwsza polowa to dominacja Polonii i przynajmniej kilka groznych sytuacji - niestety zawiodla skutecznosc. W pewnym momencie gra siadla, tak jakby byli juz pewni zwyciestwa. Bramka z niczego i remis. Teraz po dwutygodniowej przerwie i ladowaniu akumulatorow wszystko powinno wrocic do normy (koncentracja i walka do konca, czyli to co stanowi o sukcesach bytomian). Od czasu powrotu do ekstraklasy Polonii dobrze wiedzie sie w pojedynkach z krakusami (3 zwyciestwa i wyjazdowy remis). Tak na prawde dla obu druzyn bedzie to mecz wyjazdowy, a Polonia udowodnila juz grajac z Wisla, ze gra na stadionie w Sosnowcu nie stanowi problemu.
Cracovia jednak nie przegrywa odkad przejal ja Lenczyk i stad moj typ uwzgledniajacy remis. Uwazam, ze kurs 2.0 przy DNB jest jak najbardziej przyzwoity.
Z pozostalych meczow moja uwage zwraca jeszcze Ruch (win) i Legia (win)
 
6 1

666marcin

Użytkownik
Piłka nożna 16-10-09 20:00
Spotkanie: Ruch Chorzow - Lechia Gdansk
Typ: 1(-1,0)
Kurs: 3,60
Bukmacher: Bet365

Dzisiaj o godzinie 20:00 w ramach 10 kolejki ligi dojdzie do spotkania pomiedzy Ruch Chorzow - Lechia Gdansk. Moim zdaniem zdecydowanym faworytem tego spotkania sa gospodarze. Zagraja oni na wlansym boisku, a jak wiemy gra przed wlasna publicznoscia duzo pomaga. Kolejnym atutem przemawiajacym za Ruchem Chorzow jest miejsce zajmowane w tabeli oraz forma. Otoz gospodarze w tym sezonie spisuja sie bardzo dobrze po 9 kolejkach zajmuja 2 lokate z dorobkiem 19 pkt. Natomiast ich dzisiejsi rywale zajmuja 7 miejsce z dorobkiem 14 pkt. Ruch Chorzow w ostatnich 6 spotkaniach pokazal sie z bardzo dobrej strony wygral 4 mecze, 1 zremisowal i 1 przegral. Lechia Gdans gra srednio w 6 meczach wygrali 2 mecze, 2 zremisowali i 2 przegrali. Podsomowuja wszystkie atuty przemawiaja za Ruchem. Maja lepszy sklad, lepsza forme i aut wlasnego boiska. Stawiam na pewne zwyciestwo 2:0.
 
kowalinho1910 0

kowalinho1910

Użytkownik
Postawiłem, że bramka padnie po 31 minucie (mecz Ruch- Lechia) i wydaje mi się to wielce prawdopodobne (warunki atmosferyczne, skupienie na obronie w początkowej fazie meczu). Polecam ten typ po kursie 2.05 na Expekcie.
 
bukszpanns 68

bukszpanns

Użytkownik
Ja krótko i na temat bo nie mam zamiaru się rozpisywać ????
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 1 (Ew. DW2:1)
Ruch gra ciągle bardzo dobrze i jeśli utrzymają formę to w tym sezonie będą zapewne Top3.Lechia ma podstawy do budowania wielkiego zespołu co z resztą zapowiadali działacze.Ruch u siebie rozegrał w tym sezonie 4 mecze bilans to 12 pkt, bramki 7-0.Czego jak nie zwycięstwa mamy od nich oczekiwać w tym meczu?Moim zdaniem skromne 2:1.
Cracovia Kraków - Polonia Bytom X
Z jednej strony drużyna,która beznadziejnie rozpoczęła rozgrywki,jednak po przejęciu sterów przez Lenczyka się odradza,a z drugiej rewelacja tego sezonu Polonia Bytom,która utrzymuje się w czołówce.Bytomianie przyjadą po trzy punkty,jednak Cracovia łatwo ich nie odda,gdyż chcą mieć spokojną zimę i zapewne będą walczyć do upadłego.Moim zdaniem 0:0 lub 1:1.
Korona Kielce - Arka Gdynia 1
Korona zapewne nie ma zamiaru powrócić do I Ligi i każde trzy punkty wywalczone na własnym stadionie będą dla nich bardzo cenne.W tej kolejce zmierzą się ze słabo spisującą się Arką Gdynia,więc nic innego niż zwyciężyć im nie pozostaje ???? Typ 2:0.
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok X
Mecz na Digital Arena zapowiada się bardzo ciekawie,Zagłębie po tym jak zaczął nimi kierować Franciszek Smuda zaczęło coś grać i nie sprzedają już łatwo skóry jak miało to miejsce na początku sezonu,aby utrzymać się w Ekstraklasie nie mogą już tak często tracić punktów,a za żadne skarby na własnym stadionie.W tym spotkaniu przyjdzie im się zmierzyć przede wszystkim z duetem Frankowski-Grosicki,którzy pokazali w tym sezonie że potrafią zdobywać bramki jak im się zachce ???? Jagiellonia zapewne zaatakuje od pierwszych minut,moim zdaniem wynik 1:1 lub 2:2.
Lech Poznan - Wisla Krakow X
We Wronkach rozegrany zostanie mecz kolejki!Spotkanie na które czeka cała piłkarska Polska!Dwie &quot;potęgi&quot; polskiego podwórka,czyli KOLEJORZ i WISŁA!Zapewne ten mecz to będzie wielki bój.Pytanie brzmi : czy Lech dogoni czołówkę,czy też Wisła ucieknie jeszcze bardziej i ubezpieczy fotel lidera.Moja odpowiedź jest prosta,obydwu drużynom będzie zależało na tym meczu,jednak pewnie zabraknie skuteczności.Po ciekawym pojedynku 1:1 lub 2:2!
Moje propozycje:
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 1 1.80
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2:1 7.40
Cracovia Kraków - Polonia Bytom X 3.10
Cracovia Kraków - Polonia Bytom 1:1 4.70
Korona Kielce - Arka Gdynia 1 1.80
Korona Kielce - Arka Gdynia 2:0 6.35
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok X 3.15
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok Under 2,5 1.57
Lech Poznan - Wisla Krakow X 3.15
Lech Poznan - Wisla Krakow 1:1 4.65
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
Lech Poznań - Wisła Kraków​

W najbliższą niedzielę o 17:00 zawodzący w tym sezonie Lech Poznań podejmie we Wronkach lidera, zespół Wisły Kraków. Lech gra bardzo słabo, w spotkaniach &#39;na własnym stadionie&#39; ulegli 2:4 Polonii Warszawa, zremisowali 2:2 z GKS-em Bełchatów i pokonali skromnie słabiutką Odrę Wodzisław Śląski 1:0. W oczy rzuca się fakt, iż Lech często źle wchodzi w mecz i gdy ich gra dopiero zaskakuje w spotkaniach muszą już odrabiać straty. Tak było z GKS-em Bełchatów, czy Jagiellonią Białystok, gdzie dopiero zaczynali grać składniej przy stanie 0:2. Gdyby trafili na lepsze zespoły, trudności z odrobieniem strat były by dużo większe. W oczy rzuca się również słaba postawa defensywy, 13 straconych bramek (tylko 3 drużyny straciły więcej bramek!) nie wygląda najlepiej. Zawodnicy próbują to jakoś nadrobić w ataku ale z średnim skutkiem. Lechowi z pewnością łatwiej by się grało na własnym stadionie, ale Wisła ma przecież dokładnie ten sam problem a jednak pokazuje, iż mimo braku własnego stadionu można grać piekielnie skuteczną piłkę. Kontuzjowany jest lider linii obrony Manuel Arboleda, zastępował go ostatnio Ivan Djurdjević, jak na mój gust wyglądał przyzwoicie. Z Wisłą nie zagrają też Grzegorz Kasprzik, którego zastąpi młody Bośniak Jasmin Burić, Hernán Rengifo, który wrócił po spotkaniach reprezentacji, ale jak swtierdził trener Zielińśki, Peruwiańczyk po każdym wyjeździe na reprezentację potrzebuje 3-4 dni aby &#39;wrócić do siebie&#39;, po za tym wszyscy dobrze wiemy że zawodnicy są karnie odsunięci od pierwszej drużyny. Listę kontuzjowanych uzupełniają Krzysztof Chrapek, który zerwał więzadła krzyżowe i jest już po operacji, a także Tomasz Mikołajczak, który po zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 23 problemy ze stawem skokowym. Do zdrowia wracają natomiast Tomasz Bandrowski i Grzegorz Wojtkowiak, czy jednak trener zaryzykuje i pozwoli im na grę od pierwszej minuty? W przypadku Wojtkowiaka jest to wątpliwe. Lech już teraz traci do Wisły aż 11 pkt, każda strata pkt w tym spotkaniu może mieć bardzo złe skutki, bowiem Wisła ma jeszcze mecz &#39;u siebie&#39; z Lechem, gdzie o pkt będzie trudno. Tak więc Lech musi od początku zaatakować. Biorąc jednak pod uwagę słabą postawę defensywy, słabą pomoc i zdekompletowany napad Lech już teraz może mieć kłopoty. Właściwie po odejściu Murawskiego wszystko się w zespole posypało. Formę trzyma Sławomir Peszko, co może robi Dimitrije Injać a w napadzie wszystko będzie zależało od Roberta Lewandowskiego. Trochę mało.

Wisła jedzie do Wronek po pełną pulę. Gdy na wiosnę zremisowaliśmy z Lechem w Poznaniu 1:1, Franciszek Smuda stwierdził, że jest zadowolony. Ja w niedzielę remisem się nie zadowolę. Zagramy o pełną stawkę - mówi przed hitowym spotkaniem Ekstraklasy Maciej Skorża. Już teraz mamy 11 punktów przewagi nad Lechem. Ktoś mógłby powiedzieć, że byłoby świetnie, gdyby po tym meczu przewagę tą udało nam się utrzymać. Pomny doświadczeń z wiosny mam zamiar zagrać o pełną pulę. Niedzielny mecz niesie za sobą podwójny ładunek. Walka nie będzie tylko o trzy punkty, ale też o przewagę mentalną nad rywalem. Liczę więc, że to spotkanie wyzwoli u zawodników głębokie rezerwy mentalne i fizyczne. Mam nadzieję, że każdy będzie chciał wybiec na boisko i zagrać w takim spotkaniu - wylicza Skorża. - Wizja ucieczki Lechowi na 14 punktów jest bardzo kusząca. To byłby już bardzo pokaźny kapitał i zrobimy wszystko, by do takiego stanu rzeczy doprowadzić. Generalnie liczę na mecz dobry jakościowo i zacięty do ostatniej minuty - mówi trener Wisły. Biała Gwiazda do Wronek udała się już w piątek rano, mają więc odpowiednio dużo czasu by jeszcze odpocząć, przećwiczyć co trzeba i odpowiednio się zmobilizować. Wiadomo, że nie zagrają Peter Šinglár i Radosław Sobolewski, których kontuzje wyłączyły z gry, a także powracający do zdrowia Łukasz Garguła i Rafał Boguski, którzy na dniach mają wrócić do normalnych treningów. Nastroje w szatni są bardzo dobre, nie ma się co dziwić, Wisła gra dobrze i skutecznie, 8 zwycięstw w 9 spotkaniach to kapitalny bilans, który pozwala na komfort psychiczny prze kolejnymi spotkania, o czym zapomnieć Lech. W dobrej formie są Patryk Małecki i Paweł Brożek, w reprezentacji bardzo dobrze spisywał się Andraž Kirm a dobrą defensywę mają zagwarantować Arkadiusz Głowacki z Marcelo. W meczu z Śląskiem bardzo dobrze spisywał się Tomáš Jirsák, który wprowadzał wiele spokoju w poczynania linii defensywnej. Sam zawodnik ma również świadomość tego, że konkurencja do gry w środku pola jest duża, do zdrowia wraca Garguła, odchodzi Mauro Cantoro, kontuzjowany jest Sobolewski więc jest to idealna okazja by pokazać się trenerowi że jednak warto na niego stawiać, bowiem na wiosnę środek pomocy prawdopodobnie będą tworzyć Garguła z Sobolewskim. Wszystko więc w nogach Czecha, zobaczymy co pokaże. Wisła na pewno ma również apetyt na rewanż za bolesne porażki w Krakowie, a okazja ku temu jest przednia. Wierzę jako kibic w zwycięstwo Wisły, również obiektywnie rzecz biorąc Wisła w chwili obecnej jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji od Kolejorza.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2 2,55
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Piast - Legia under 2.5 @ 1.60 8/10✅

Boisko w Gliwicach w słabym stanie, jeszcze kilka dni temu leżał na nim śnieg i działacze Piasta zastanawiali się czy nie będzie trzeba przełożyć meczu, na szczęście warunki się lekko poprawiły lecz boisko ciągle nie jest w najlepszym stanie.
Piłkarze Legii licznie zapowiadają wygraną w tym spotkaniu, ale wiadomo w jakiej są formie, wygrane przychodzą im z wielkim trudem, a na wyjeździe lepiej nie mówić .....
Piłkarze Piasta się nie położą przed Legią, a wręcz przeciwnie będą walczyć i starać się o wiele bardziej niż w zwykłym meczu ligowym.
Legia obrony z Jagą się nie popisała, ale wciąż jest najlepsza w Polsce i dziś to powinna udowodnić i jeżeli dodamy słabą skuteczność Legii w ataku to under to peFFka.

Do tego polecam Lech - Wisła 2 @ 2.60 8/10⛔
Ale dobrą analizę napisał by Grzecho więc nie ma sensu nic dodawać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom