>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 19.07-22.07.2013

Status
Zamknięty.
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Ruch Chorzów - Lech Poznań

Niebiescy po nieudanym zeszłym sezonie przewietrzyli szatnię. Trener Jacek Zieliński chce oprzeć wyniki drużyny na połączeniu doświadczenia (Szyndrowski w obronie oraz Surma, Malinowski oraz Zieńczuk w drugiej linii) z młodością (do kadry zespołu zostało włączonych aż 5 zawodników grających w zeszłym sezonie w ME). Czy ta mieszanka wypali w tym sezonie? Ciężko cokolwiek wyrokować przed rozpoczęciem pierwszego trudnego sprawdzianu dla Chorzowian, ponieważ na Cichą przyjeżdża kandydat do odebrania Legii tytułu mistrzowskiego - Lech Poznań. Kolejorz w czwartek rozegrał zwycięskie spotkanie w Finlandii z FC Honką 3:1.

Czas tylko częściowo rozwiązał problemy Rumaka z zestawieniem składu. W dalszej niedyspozycji znajdują się - Murawski, Henriquez oraz Douglas. Połowicznie do gry gotowi będą - Cessay, Pawłowski, Linetty, Kędziora, Wolski oraz Ślusarski. Wymienieni zawodnicy nie są w stanie rozegrać jeszcze pełnych 90. minut (kontuzje w trakcie przygotowań), dlatego trener Kolejorza będzie zmuszony zastosować solidną rotację w jedenastce zespołu przed, bądź też w trakcie meczu. U zawodników, którzy rozegrali mecz z Honką może wystąpić również lekkie przemęczenie z powodu krótkiego czasu na regenerację.

Trener Ruchu, a niegdyś opiekun Poznaniaków - Jacek Zieliński ma komfort kadrowy i może wystawić optymalny skład, który uczestniczył w przygotowaniach do sezonu. W dalszej niedyspozycji pozostaje jedynie Maciej Sadlok.

W tym meczu typuję bramki obu ekip. Myślę, że Ruch w nowej odsłonie będzie chciał się solidnie pokazać przed własną publicznością na starcie sezonu. W swoim ostatnim przedsezonowym sprawdzianie odprawili w Krakowie Wisłę wynikiem 2:0. Śmiem jednak wątpić czy dziś na Cichej pozostaną 3 punkty. Uważam, że podopiecznych Zielińskiego stać co najwyżej na strzelenie bramki. Lech z częściowymi problemami kadrowymi powinien wygrać ten mecz. Atak oraz druga linia Kolejarza spisuje się wedle oczekiwań kibiców i ekspertów. Do poprawy jest jednak gra defensywna. Obrona Lecha dopuściła w czwartek do straty gola, pozwalając w całym meczu oddać Honce 13 strzałów na bramkę, w tym 6 celnych.

Przewiduję dzisiaj wynik 1:2 na korzyść Lecha.
✅
BTS 2.00

Bet365
 
jimmyjump 117

jimmyjump

Użytkownik
Co myślicie o tym żeby zagrać Ruch - Lech over 2,5 za 2,25 na bwin? Lech przez dwa ostatnie sezony (kiedy to mocno zarobił na europejskich pucharach) inauguracyjne mecze miał mega na + bramkowy, bo w sezonie 2011/2012 z ŁKS 0:5 wtedy Rudnevs wymiatał i sezona poprzedni 2012/2013 właśnie z Ruchem 4:0 u siebie. Więc ten over 2,5 może być podpuchą, bo będzie zwrot w serii i nagle under 2,5. Natomiast mają naprawdę mocny skałd i w tym roku, mają kim straszyć... Jak myślicie o tym typie
 
seboes 507

seboes

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Typ: over 2.5 gol
Kurs: 2.25
Bukmacher: unibet
Niezwykle ciężko typować naszą ekstraklasę a co dopiero pierwszą kolejkę. Myślę jednak, że powyższy typ to będzie dobry bet. Widzę po typach duży optymizm w typach na Śląsk. Nie miałbym nic przeciwko, żeby wygrali ale będzie bardzo ciężko wywieść 3 pkt z Kielc. Korona w poprzedniej rundzie nie przegrała u siebie spotkania. W tym sezonie celem zespołu jest pierwsza 8 i na pewno te mecze u siebie w dalszym ciągu muszą dla nich przynosić punkty. Mecz z zespołem wrocławskim to finał obchodów 40 lecia Korony. Tym bardziej Koroniarze będą walczyć dla kibiców. Dlatego sądzę, że gol czy może nawet gole zdobędą. Śląsk dobrze wyglądał w meczu elminacyjnym LE. Widać, że ofensywnie to powinien być bardzo skuteczny zespół. Ciekawy jest jak będą prezentować się w obronie. W sparingach dużo strzelali i dużo tracili. Także z jednej strony waleczna u siebie Korona a z drugiej ciekawie zestawiony skład Śląska. Liczę na dobre widowisko i kilka bramek w wykonaniu obu zespołów.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Panowie a co sądzicie o meczu Cracovii z Piastem? Wiadomo Piast grał w eliminacjach LE na wyjeździe, nie wiem jak personalnie układa się w Cracovii ale kurs na gospodarza imponujący, bo średnio 2.30 na zwycięstwo. Mógłby ktoś kto śledzi naszą ligę to rozwinąć
Po przeczytaniu do usunięcia
 
jacksparrrow 486

jacksparrrow

Użytkownik
Panowie a co sądzicie o meczu Cracovii z Piastem? Wiadomo Piast grał w eliminacjach LE na wyjeździe, nie wiem jak personalnie układa się w Cracovii ale kurs na gospodarza imponujący, bo średnio 2.30 na zwycięstwo. Mógłby ktoś kto śledzi naszą ligę to rozwinąć
Cracovia wraca do ekstraklasy i wyobrażam sobie co będzie się działo na trybunach. Zawodnicy pasów będą z pewnością gryźć ziemię żeby nie przegrać przed własną publicznością tego meczu inauguracyjnego ????
Na pasy nie postawie po w I kolejce spodziewam się wiele remisów, lecz 1 DNB wygląda ciekawie. Szczególnie jeżeli wykluczymy wygraną gości.
Cracovia Kraków - Piast Gliwice - 1 DNB - 1.72
bet365
 
H 187

h778

Użytkownik
Ale na jakiej podstawie mamy ją wykluczać? Cracovia nie zasłużyła na awans do Ekstraklasy, widziałem sporo ich meczów w zeszłym sezonie i w większości niczym pozytywnym mnie nie zaskoczyli, a nie grali z Legią czy Lechem, tylko ze Stomilem i Tychami. Do tego dochodzi słaby trener, brak poważnych transferów, nie postawiłbym na nich ani grosza. Czy zatem grać na Piast? To zależy, w jaki sposób pojejdą do tego spotkania, przy Broszu nie spodziewam się żadnego odpuszczania, ale lepiej poczekać na składy. Piast +0.5 wygląda kusząco.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Za Cracovią przemawiają dwa argumenty. Atut własnego boiska oraz fakt, że Piast ma przed sobą rewanż z Karabachem.
Co roku grali w Ekstraklasie żenadę i moim zdaniem w tym sezonie również są mocnym kandydatem do spadku. Powinni punktować głównie u siebie, bo wyjazdy zapewne wypadną blado.
Sportowo jednak zupełnie do mnie nie przemawiają. Meczów z 1 ligi bym nie porównywał, bo tam wiele drużyn grało z Cracovią jak z Barceloną (nie zawsze, ale często). Piast nie nastawi się defensywnie tylko raczej zagra swoją ofensywną grę.
Trudny mecz do typowania. Ja bym odpuścił i zobaczył co Cracovia pokaże po powrocie do Ekstraklasy, chociaż szczerze mówiąc nie liczę na wiele. Remis mnie nie zdziwi na początek.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Cracovia Kraków vs Piast Gliwice @ Over 2.0 @ 1.725 ✅ 2:3
Bet365
Oto moja propozycja na to spotkanie.
Cracovia:

Kadra Cracovii na spotkanie z Piastem:
Bramkarze: Matko Perdijić, Krzysztof Pilarz.
Obrońcy: Miloš Kosanović, Marcin Kuś, Adam Marciniak, Mateusz Żytko.
Pomocnicy: Edgar Bernhardt, Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Saidi Ntibazonkiza, Sławomir Szeliga, Rok Štraus, Łukasz Zejdler.
Napastnicy: Vladimir Boljević, Bartłomiej Dudzic, Dawid Nowak, Sebastian Steblecki.
Pogrubiłem tych, którzy moim zdaniem zagrają i głównie to skład, który grał w I lidze. Teraz ciężko powiedzieć czy Ci piłkarze dadzą radę w Ekstraklasie. Tylko 4 obrońców, którzy nie są na dodatek jakąś super formacją w razie kontuzji będzie trzeba kombinować. Moim zdaniem z tym składem Cracovii będzie ciężko i to bardzo w ekstraklasie.

Piast dokonał ciekawych wzmocnień, osłabił Zagłębie (Wilczek, Horvath, Hanzel). Przyszedł K. Król.
Stracili jednak dwóch ważnych obrońców Cuerdę oraz Oleksego.
Prawdopodobny skład wyjściowy Piasta Gliwice:
Piast Gliwice: 29. Jakub Szumski, 25. Damian Zbozień, 3. Csaba Horvath, 5. Jan Polak, 14. Adrian Klepczyński, 20. Łukasz Hanzel, 18. Matej Izvolt, 4. Mateusz Matras, 17. Tomasz Podgórski, 22. Ruben Fernandez, Tomas Docekal

Ostatnie mecze tych ekip:
Sezon 2009/2010 - ekstraklasa
Cracovia vs Piast 3:2
Piast vs Cracovia 1:0
Jednak nie przywiązywałbym do nich wagi, ponieważ było to stosunkowo dawno.
Pierwsza kolejka ciężko coś wywnioskować, ale tak w skrócie.
Moim zdaniem Piast zagra ofensywnie, będzie sporo okazji. Dodatkowo po dalekim wyjeździe do Karabachu będzie zapewne miał problemy aklimatyzacyjne/fizyczne, ale czy to będzie miało znaczenie trudno powiedzieć, jeśli Cracovia będzie chciała się utrzymać musi przede wszystkim wygrywać u siebie, dlatego muszą też zagrać do przodu. Wg Mnie może być ciekawy mecz z ofensywną piłką.
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Od siebie mogę dodać tyle, że widziałem większość spotkań Pasów w zeszłym sezonie, a także mocno śledziłem obecny okres przygotowawczy. Jeśli chodzi o grę do przodu, to wygląda to w miarę przyzwoicie. Może statystyki poprzedniego sezonu tego nie pokazują (ilość strzelonych bramek), ale trzeba wziąć pod uwagę, że sporo ekip od początku stawiało autobus w bramce i liczyło na kontrataki i stałe fragmenty gry. W ekstraklasie tak nie będzie. Na youtube można znaleźć chociażby skrót sparingu Korona Kielce - Cracovia, z zeszłego tygodnia i widać, że gdy piłkarze Cracovii mają trochę więcej miejsca to potrafią pograć z pierwszej piłki i stworzyć zagrożenie. Co może przeszkadzać to brak konkretnego napastnika, ale z tym boryka się większość klubów w naszej lidze. Trzeba wierzyć, że bramkostrzelny w zeszłym sezonie Boljević czy nowy nabytek Dawid Nowak będą potrafili znaleźć drogę do siatki.
Gra obronna. I tutaj cały pies pogrzebany można by powiedzieć. Stawowy uparcie twierdzi, że para środkowych obrońców Żytko-Kosanović to ścisła ligowa czołówka. O tym, że tak nie jest przekonaliśmy się w ostatnim dla Pasów sezonie ekstraklasy jak i również w I lidze. Błędy w ustawianiu się, łatwe przegrywanie pojedynków 1 na 1, smród przy stałych fragmentach gry przeciwników.. wszyscy w klubie uparcie twierdzili, że wzmocnienie tej formacji to priorytet w obecnym okienku transferowym. Udało pozyskać się młodego Tomasza Wełnę z Polonii Warszawa (3 występy w Ekstraklasie), który w sparingach spisywał się nieźle.. jednak dzisiaj Stawowy uparcie &quot;wywalił&quot; całą młodzież na trybuny i Wełny na pewno nie zobaczymy. W porównaniu do poprzedniego sezonu, w formacji defensywnej, znacznym wzmocnieniem wydaje się być przyjście do klubu doświadczonego bocznego obrońcy - Marcina Kusia (wcześniej Górnik Zabrze oraz tuercki Büyükşehir). Po obserwacji jego gry w sparingach mogę stwierdzić, że chociaż jeden bok obrony Cracovia będzie miała na solidnym ligowym poziomie. Z drugiej strony obrony zagra Adam Marciniak, po którym można spodziewać się świetnej rundy jak runda jesienna w I lidze lub fatalnej jak ostatnia runda wiosenna, a wtedy nie ma ratunku dla Pasów.
Wyniki sparingów Cracovii:
Cracovia - Okocimski Brzesko 1:1
Cracovia - Podbeskidzie 3:1
Cracovia - Garbarnia 3:0
Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1
Cracovia - Korona 0:2
Cracovia - Stal Mielec 1:1 (tutaj akurat grał zespół rezerw Cracovii + młodzież)
Jak widać, potwierdza się to co pisałem wyżej, że z przodu jakoś idzie, ale praktycznie w każdym meczu rywale trafiają do siatki. Z tego też powodu odradzałbym granie na gospodarzy (co niektórzy się zastanawiają) a skupiłbym się na typach bramkowych. Osobiście pograłem over 2.5 lecz ciekawym wydaje się być również BTS lub jakiś typ na to, że Piast strzeli
To tak po krótce o sytuacji w drużynie z Krakowa ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lukasz.wgw 288

lukasz.wgw

Użytkownik
A ja sobie dzisiaj spróbuję strzelców:
Teodorczyk @3
Paxiao @3
Jurado @5.1
Bojlevic @4
Matsui @4.4
Pawela @4.7

e/ tragedii nie ma;-)
Teodorczyk i Paxiao w gazie. Obaj zanotowali dobre występy w meczach ligi europejskiej. Kielce trudny teren ale mi osobiście Śląsk zaimponował swoją grą i coś powinni ukłuć, Paxiao umie się znaleźć w polu karnym i potrafi wykorzystać dokładne dogrania z linii pomocy czy włączających się bocznych obrońców (patrz podania Dudu). Teodorczyk również imponuje skutecznością. W końcu systematycznie trafia do bramki a i potrafi dobrze dograć piłkę innym. Oglądałem raz Ruch w sparingu i dla mnie słabizna straszna. Skoro Kolejorz potrafił strzelić 3 bramki na wyjeździe drugiej drużynie ligi fińskiej to czemu ma nie strzelić średniakowi ligi polskiej? Tym bardziej, że w poprzednim sezonie w obu meczach Ruch kończył mecz z bagażem 4 bramek. No i Lech pewnie będzie chciał chociażby trochę dorównać Legii, która rozgromiła Widzew 5:1. W Krakowie liczę na otwarty mecz. Jurado wobec braku w składzie Robaka będzie najbardziej wysuniętym napastnikiem w drużynie Piasta więc to na nim będzie spoczywała odpowiedzialność za strzelanie. To samo tyczy się pozycji Bojelvica w zespole Cracovii. W poprzednim sezonie Jurado strzelił 7 goli a Bojlevic został wicekrólem strzelców 1 ligi z dorobkiem 15 goli. Co do Matsui liczę na jego dobry debiut w lidze i pokazanie się przed gdańską publicznością. Jego dokonania strzeleckie może nie imponują, bardziej skupia się na rozgrywaniu piłki innym kolegom no ale... robi dużo wiatru, posiada dobrą kiwkę więc może akurat. Za to na Pawelę po odejściu Demjana w Podbeskidziu spadła odpowiedzialność za zdobywanie goli, już w tamtym sezonie mimo, że nie był tym pierwszym napastnikiem udało mu się zdobyć 7 bramek. Spotkania między tymi drużynami ostatnio były dość overowe więc liczę i tym razem liczę na mecz obfitujący w wiele bramek.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Korona vs Slask / M.Paixao strzeli? Tak @ 4 (Betsafe)
Komentarz:
Mysle, ze chlopak jest w dobrej dyspozycji po meczu z Rudarem i ogolnie jest dobrze przygotowany do gry. Jesli chlopak ma strzelac dla Slaska to teraz gdy jest w gazie a nie kiedy zejdzie z niego powietrze po pierwszych kilku spotkaniach jak to bylo z Voskampem czy Diazem, czy Sotiroviciem itd. Pozatym, Slask ma dobry styl gry do zakladow na napastnika jako strzelca gola. W druzynie z Wroclawia asystentow nie brakuje. Sobota, Mila, Stevanovic, Patejuk, teraz doszedl Dudu (choc to obronca to wlacza sie do akcji ofensywnych) ktorzy czesto graja pod napastnika, i mysle, ze wiedza, ze przytrafil im sie dobry napadzior wiece beda go szukac w polu karnym Korony. Lubie styl gry Slaska, glownie szybkie wejscia bokiem Soboty czy Patejuka (wczesniej byl Cwielong, badz Madej) a nastepnie albo strzal albo pilka do lepiej ustawionego kolegi. Rowniez Mila predzej bedzie asystowal niz strzelal, wiec jak ktos ma strzelic dzisiaj gola to sadze, ze bedzie to napastnika czyli M. Paixao.
 
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Piast zagra z Cracovią bez Robaka - pauzuje za czerwoną z zeszłego sezonu. Jedyny napastnik w Piaście zdolny wyjść na murawę to humorystycznie czeska imitacja Ibrahimovicia czyli Docekal...
Nie zagra też Trela w bramce - nadal leczy kontuzję. Robak i Trela to bardzo dotkliwe braki. Nadal słabo prezentuje się Ruben Jurado (jego koledzy z hiszpańskiego zaciągu Cuerda i Alvaro już się z Piastem pożegnali) - jesienią był cieniem zawodnika z rundy wiosennej a w meczu z Qarbag Agdam zagrał tylko pierwszą połowę. Kędziora ma nikłe nadzieje na powrót do gry nawet w sierpniu.
Piast ma na dziś ciągle klarowne nadzieje pucharowe - wystarczy 1-0 z Azaerami u siebie, żeby potem zapewne zagrać z cypryjskim Anorthossis.
Mecz o stawkę z Cracovią jest Piastowi potrzebny jako element przygotowania do występu w czwartek z Azerami, jednak prucia żył nie będzie, bo Bońkowe reformy dają duże pole manewru dla kombinujących układanki tabelowe.
0-0, 1-1 to opcje rozsądnie niekrzywdzące dla obu stron. I raczej będzie to ból dla oczu niż show.
No i jednak show... Wrócił stary, dobry Piast z poprzedniej wiosny - zawsze skłonny do bezkompromisowej jatki na wyjazdach, z dziurawą obroną, na początku meczu po juniorsku zagubiony, regularnie tracący pierwszego gola ale stopniowo zamieniający się w bestię wydzierającą zwycięstwo.
Cracovia też niczego sobie - krycie na radar, ambicja ale bez pary w płucach, łatwi do skarcenia jak dzieci.
Oby w czwartek też było widowisko z happy endem w wykonaniu Piasta.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Korona - Śląsk
typ: 2
2.97
Pinnacle

Dziwie się tym kursom, tu powinno być około 2 na gości. Wiadomo że pewnie większość osob może twierdzić że Śląsk wygra bo zagrał rewelacyjny mecz w pucharze. Ja myślę że ten typ ma duże szanse powodzenia dlatego że Korona jak wiadomo lubi agresywną grę, a Wrocławianie mają w swoich szeregach Sobote i Paxiao których ciężko będzie zatrzymać w przepisowy sposób. Ponadto Sebastian Mila jest chyba najlepszym kreatorem gry w Ekstraklasie, jak dodamy do tego Dudu który w meczu Rudarem znakomicie egzekwował rzuty wolne to nie widzę innej możliwości jak wygrana gości.
 
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
over&#39;owa niedziela się nam w Ekstraklasie dzisiaj szykuje ????





Ruch Chorzów - Lech Poznań - powyżej 2,5 @ 2.35 Bet365




Moim zdaniem jedno z tych spotkań w tej kolejce gdzie ten over jest możliwy. Ruch na własnym boisku łatwym rywalem nie będzie. Natomiast goście z Poznania za wszelką cenę będą chcieli zdobyć w tym spotkaniu komplet punktów. Myślę, że Lech aby wygrać potrzebuje strzelić minimum dwie bramki. Ruch jednego gola także może ustrzelić. Spodziewam się tutaj ciekawego, otwartego widowiska z conajmniej kilkoma bramkami. Over z linią 2,5 powinien zostać spokojnie osiągnięty.
 
E 16

exclusive

Użytkownik
Ruch Chorzów-Lech Poznań Wynik 1-1
Typ: Lech (Handicap -1,5 gola) @3,80 Milenium⛔
Teodorczyk strzeli @3,0 Milenium⛔

Powiedziałem sobie, że nie będę analizował pierwszych meczy TME i zajmę się tylko obserwacją formy każdej z drużyn, ale tutaj nie mogę się powstrzymać.Przyznam,że obserwuje tą ofertę już od kilku dni i dziwie się trochę czemu mamy tak wysoki kurs. Spodziewałem się przez te parę dni, że kurs spadnie a tu proszę, na początku było 4,0 spadło tylko do 3,8. Dla mnie naprawdę sporę value.
Owszem, mamy początek sezonu, forma obu drużyn jest więc nieznana, ale wydaje mi się, że Lech chyba lepiej wykorzystał przerwę.Przede wszystkim jak zostało wcześniej powiedziane Lechowi udało się zachować swoich czołowych graczy(odszedł tylko Tonev, szkoda bo wg mnie chłopak ma naprawdę wielki potencjał). Udało się za to nabyć kilku nowych graczy np. Pawłowskiego który prawdopodobnie wystąpi od 1 minuty. Przyznam, że transferów Ruchu nie śledziłem,ale słyszałem,że odeszło wielu graczy, a ich zastępcy to gracze raczej z niższych lig.
Druga sprawa to mecz z Honką. Oglądałem i mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony, za średni występ Lecha mógłbym winić murawę. Widziałem, że woda+ sztuczna murawa była problemem dla piłkarzy Lecha. Ale i tak nie może to usprawiedliwić problemów w defensywie, która jak dobrze wiemy jest atutem Lecha. Fajnie, że do składu wrócił Arboleda, choć w meczu widać było trochę niepewność i brak ogrania spowodowany długą przerwą,ale w meczu defensywa wyglądała średnio i piłkarze Honki raz za razem próbowali zagrozić bramce Kotora. W ataku wyglądało przyzwoicie- dobrze pokazał się Teodorczyk, fajnie centrował, zaliczył asystę i zdobył bramkę, gdzie pokazał trochę tego &quot;instynktu&quot; strzeleckiego. Myślę, że dziś w Chorzowie będzie głodny gola, więc dorzucam jeszcze typ na jego bramkę.
EDIT: Bardzo słaby mecz, w pierwszej połowie przeważał Lech, w drugiej Ruch, czyli remis jest wynikiem sprawiedliwym. Ale poziom meczu stał na bardzo niskim poziomie, mało sytuacji bramkowych, strzałów. Czyli jak to w TME..
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Korona - Śląsk 0-0
powyżej 2 goli 1.675 / powyżej 1.5 gola 1.4 b365
⛔⛔
Śląsk +0,5 1.525 b365 ✅
Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 1. kolejki TME. W roli gospodarzy Korona, chyba jedyny przedstawiciel w naszej lidze &quot;angielskiego stylu gry&quot; - brak wielkich indywidualności czy finezyjnej gry, za to jedno wielkie gryzienie trawy, nie odpuszczanie żadnych piłek i twarda gra. W drużynie z Kielc nie zagra dzisiaj, jak i prawdopodobnie przez całą rundę jesienną ich najlepszy strzelec Maciej Korzym. W jego miejsce pojawi się nowy nabytek, Daniel Gołębiewski. W sparingach spisywał się bardzo dobrze, dodatkowo widać, że szybko wpasował się w nowe otoczenie. Korona gra także u siebie, a na swoim terenie przegrywa bardzo rzadko.
A udać się to może Śląskowi. Drużynie, która zaczyna się zasklepiać. Podpisano kontrakt z Sebastianem Milą, kupiono kilka nowych zawodników - o ich potencjale mogliśmy się przekonać w czwartkowy wieczór podczas meczu eliminacyjnego do LE. Zarówno obrońca Dudu jak i napastnik Paixao zaprezentowali się naprawdę dobrze. Co prawda przeciwnik nie był wymagający, ale warto zwrócić uwagę na tych zawodników.
Spodziewam się dobrego meczu, bez finezji ze strony gospodarzy, ale z widocznym zaangażowaniem. Bramki paść muszę, dodatkowo lekko skłaniam się w stronę trochę niedocenianych tym razem gości i polecam zagrać z lekkim handicapem właśnie na ich wygraną.
Ruch - Lech 1-1
Lech 1.95 b365 ⛔⛔
Lech -1,5 3.8 b365
⛔⛔⛔
Nie widzę innej opcji jak wygrana Poznaniaków. Ekipa nie ukrywa swoich aspiracji co do wygrania ligi, na dodatek wczorajszy spacerek Legii z Widzewem bez wątpienia dał im dodatkową motywację. Nie wyobrażam sobie falstartu Lecha, tym bardziej z drużyną tak słabą jak Ruch. Drużyną, która mamy przyjemność lub nie oglądać w tym sezonie w TME tylko przez fakt nie otrzymania licencji przez Polonię Warszawa. W drużynie poza kilkoma przeciętnymi transferami (Surma, Gieraga, Dziwniel, Brodziński) nie zmieniło się nic. No może poza karą finansową nałożoną na klub. Poza Starzyńskim i wystrzeliwującym raz na kilka spotkań Jankowskim nie widzę nikogo z kim trener Zieliński mógłby walczyć o coś więcej niż utrzymanie.
Lech jedzie do Chorzowa praktycznie pewny udziału w następnej rundzie eliminacji LE. Ich ostatni rywal nie odstaje specjalnie od Ruchu. Podejrzewam nawet, że dzisiejsi gospodarze nie zagrają chociażby w połowie z takim zaangażowaniem jak fińscy piłkarze. Spodziewam się dobrego otwarcia Lecha.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Chcialem skomentowac mecz Korony i Slaska a wlasciwie to prace sedziego. Wydaje mi sie, ze sedzia Borski byl bardzo wybiorczy w swoich decyzjach i sadze, ze kolejne jego spotkania beda dokladnie takie same. Borski dal zolta kartke w 5 minucie meczu Pawelcowi za pseudo faul, bo atakowany zawodnik nawet sie nie przewrocil, a biegl dalej i zostal powstrzymany przez Soche a sedzia wrocil do poprzedniego przewinienia. Borski dal kartke sugerujac sie wymachiwaniem rekami Lisowskiego (o ile dobrze widzialem co jest zachowaniem dziwnym, bo zawodnik nie powinien w zaden sposob wplywac na decyzje sedziego. Swoja droga pamietam mecz bodajze ManU vs Man City albo Chelsea w ktorym gdy jeden z zawodnikow gosci sugerowal sedziemu rekami by dal kartke zawodnikowi ManU, Ryan Giggs podszedl do niego i pokazal mu wyraznie, ze takie zachowanie to po prostu szczyt chamstwa i ze tak sie nie robi - tak mi sie przypomnialo ???? ). Nastepna sytuacja to strzal po gwizdku Golebiewskiego (o ile dobrze widzialem, ze byl to Golebiewski). Kazdy wiedzial, ze byl spalony odgwizdany przez sedziego, Golebiewski strzela na bramke i za takie zagranie w regulaminie jest przypisana zolta kartka...sedzia nie daje, dlaczego? Wedlug komentatorow bo byla wrzawa na stadionie, .... komentarz ze az rece opadaja, kto widzial mecz widzial ilu kibicow bylo na meczu. Ostatnia sytuacja, zolta kartka dla Kokoszki. faul, na polowie gospodarzy, Kokoszka zatrzymuje pilke i...zolta kartka. Juz nie wspomne o spalonym.
Wyraznie sedzia Borski nie jest w zbyt dobrej formie i mozna mowic, ze to tylko kartki itd, ale jednak jest to wazny element gry, ktory moze wplynac w przyszlosci na wydarzenia jak i w samym spotkaniu na to jak graja zawodnicy.
Taka mala opinia.
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Cracovia - Piast typ: 1 @ 2,62 Williamhill 2:3 ⛔
Chwila do meczu, więc krótko. Pasy wracają po banicji do TME. Pierwszy mecz na pewno grajki będą chciały dobrze zagrać u siebie. Jak dla mnie Cracovia jest i będzie tym lepszym z beniaminków. Zespół ciekawy kadrowo. Vladimir Boljević, Edgar Bernhardt i Rok Štraus poprowadzą Pasy do pierwszej wygranej.
Dla odważniejszych pograłbym w kierunku:
Vladimir Boljević gol - tak - Betsson @ 4,00
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Chcialem skomentowac mecz Korony i Slaska a wlasciwie to prace sedziego. Wydaje mi sie, ze sedzia Borski byl bardzo wybiorczy w swoich decyzjach i sadze, ze kolejne jego spotkania beda dokladnie takie same. Borski dal zolta kartke w 5 minucie meczu Pawelcowi za pseudo faul, bo atakowany zawodnik nawet sie nie przewrocil, a biegl dalej i zostal powstrzymany przez Soche a sedzia wrocil do poprzedniego przewinienia. Borski dal kartke sugerujac sie wymachiwaniem rekami Lisowskiego (o ile dobrze widzialem co jest zachowaniem dziwnym, bo zawodnik nie powinien w zaden sposob wplywac na decyzje sedziego. Swoja droga pamietam mecz bodajze ManU vs Man City albo Chelsea w ktorym gdy jeden z zawodnikow gosci sugerowal sedziemu rekami by dal kartke zawodnikowi ManU, Ryan Giggs podszedl do niego i pokazal mu wyraznie, ze takie zachowanie to po prostu szczyt chamstwa i ze tak sie nie robi - tak mi sie przypomnialo ???? ). Nastepna sytuacja to strzal po gwizdku Golebiewskiego (o ile dobrze widzialem, ze byl to Golebiewski). Kazdy wiedzial, ze byl spalony odgwizdany przez sedziego, Golebiewski strzela na bramke i za takie zagranie w regulaminie jest przypisana zolta kartka...sedzia nie daje, dlaczego? Wedlug komentatorow bo byla wrzawa na stadionie, .... komentarz ze az rece opadaja, kto widzial mecz widzial ilu kibicow bylo na meczu. Ostatnia sytuacja, zolta kartka dla Kokoszki. faul, na polowie gospodarzy, Kokoszka zatrzymuje pilke i...zolta kartka. Juz nie wspomne o spalonym.
Wyraznie sedzia Borski nie jest w zbyt dobrej formie i mozna mowic, ze to tylko kartki itd, ale jednak jest to wazny element gry, ktory moze wplynac w przyszlosci na wydarzenia jak i w samym spotkaniu na to jak graja zawodnicy.
Taka mala opinia.
To prawda, ale mecz Śląska - tragedia. To co w pierwszej połowie robił Socha to był poziom II ligi, Korona tam atakowała, plus dla nich. Słabo Mila i Paixao, cała drużyna dołowała. Jeździec bez głowy Sobota i Plaku , który odbijał się od Koroniarzy. Choć zobaczymy za tydzień z Jagą co zagrają, bo z Koroną w Kielcach zawsze było tragicznie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom