>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

1. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów [15.09.2021] - Środa

Status
Zamknięty.
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
O ile o PSG jestem spokojny to nie podoba mi się, że tuż przed początkiem meczu Man City kursy na nich wzrosły z 1,33 na 1,35. Miejmy nadzieję, że nie poszła cyna, że będzie X2 z Lipskiem czy tam jakieś lepsze przewidywania...
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Var przy golu Porto, po normalnie strzelonej bramce - nieuznany
PSG 1:1, w ogóle jak ktoś grał strzelców goli spośród świętej trójcy to chyba przeżył szok śmiertelny.
Wystarczająco, żeby zdać sobie sprawę, że analizowanie czegokolwiek i granie nie ma sensu. To nie ma nic wspólnego ze sportem wg mnie. Tak jak zawsze mnie śmieszyły teorie spiskowe, tak po obejrzeniu dzisiejszych konferencji zmieniam zdanie o 180st. Piszę to chyba tylko po to żeby sobie samemu to wbić do głowy. Więcej sensu ma poczytanie rondaniego niż analizowanie form, statystyk, aspektów sportowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie przeczę że jest dużo kontrowersji w meczach i tu w piłce jak i w innych dyscyplinach, ale osobiście mam wrażenie że środowisko bukmacherskie oczekuje pełnej przewidywalności zarówno w wynikach jak i tendencjach zwyzkowych/zniżkowych. Od dobrych kilku lat wyraźnie widać że poziom się wyrównuje prawie wszędzie
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Od dobrych kilku lat wyraźnie widać że poziom się wyrównuje prawie wszędzie
Nie uważam, że poziom się wyrównuje. Zobacz sobie skład Ligi Mistrzów kilkanaście lat temu i teraz. Praktycznie cały czas mamy te same kluby w fazie pucharowej. Najlepsze ligi odjeżdżają coraz bardziej słabszym pod każdym względem. Ale paradoksalnie można odnieść wrażenie, że te słabsze kluby coraz mocniej stawiają się faworytom. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie kwestia motywacji. Słabsze kluby wychodzą maksymalnie zmotywowane i zazwyczaj walczą o każdą piłkę, jakby to była najważniejsza akcja meczu. Wśród dużych klubów powszechny jest minimalizm i wyrachowanie. Spowodowane jest to natłokiem meczów. Zobacz sobie taką Chelsea z Zenitem, tam najważniejsze były 3 pkt i styl gry był nieważny. To jest specyfika fazy grupowej. Przykładem też są drużyny na tegorocznym Euro. Przecież taka Anglia jechała na minimalizmie aż do półfinału. Często dochodzi tez lekceważenie przeciwnika.
Dlatego też dużo meczów jest skrajnie nudnych, liczy się zwycięstwo i zapewnienie awansu jak najmniejszym nakładem sił. W fazie pucharowej mamy już zupełnie inne granie. To jest duży problem dla UEFY i FIFY, bo młodsze pokolenie nie chce już oglądać meczów, 90 minut to za długo, tym bardziej, że często większość takich meczów to gra na czas i bieganie na pół gwizdka. Zobacz sobie taki Bayern z Barceloną. Przecież to wyglądało na gierkę treningową i przećwiczenie kilku wariantów ofensywnych. Gdyby Bayern grał na maksa, to moglibyśmy mieć z 8-0.
Teraz zaczęło się granie co 3 dni, więc takich meczów będzie coraz więcej. Nawet straty punktów ze słabszymi rywalami będą się zdarzać, bo wszystko da się jeszcze odrobić. To dopiero początek sezonu i to jest normalne. Niestety dla kibica lubiącego dobrą piłkę i tym bardziej dla typerów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
G 0

gubernator_nh

Gość
O ile o PSG jestem spokojny to nie podoba mi się, że tuż przed początkiem meczu Man City kursy na nich wzrosły z 1,33 na 1,35. Miejmy nadzieję, że nie poszła cyna, że będzie X2 z Lipskiem czy tam jakieś lepsze przewidywania...
chłopie, na Szachtar wzrósł i na Real także więc wg Twojej teorii Szachtar powinien wtopić i wtopił, natomiast co powiesz o tym, że jednak Real wygrał :)

za małe to są różnice, ja zresztą mam swoją teorię na temat kursów (wzrosty, spadki), ale wolę nie zaczynać bo zaraz będą wywody i 1000 różnych opinii .
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wzrosty i spadki kursów na tym poziomie w LM mają charakter CZYSTO sportowy... 1000 razy pisać to samo, a przychodzą nowe osoby i od początku... Pomyślcie jakie budżety mają te kluby, kto w nich gra i ile zarabia... Żeby było coś kręcone to musi być ze 100 różnych układających się czynników, a najważniejszy z nich to jakie kluby grają: Bałkany, wschód i to też z tego z 5% meczy...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Alex.bp zasadniczo masz rację, ja też zbyt prosto przekazałem to o co mi chodzi. Trochę jak w kapitalizmie, im bardziej zaawansowana faza kapitalizmu tym kapitał jest koncentrowany przy kilku podmiotach a reszta robi się tak mała że różnice między nimi się coraz bardziej zmniejszają. Tu jest to samo, tak jak mówisz, pewna część lig/zespołów zabetonowała większą część rozgrywek. Ale dół jest bardzo liczny i różnice pomiędzy nimi też się zacierają. Pod względem organizacyjnym coraz więcej klubów do niedawna egzotycznych ma nowoczesne bazy treningowe, sieci skautingu, prężny marketing i politykę na przyszłe lata.

Problem w tym, że ta czołówka puka już w sufit. Kasa prawie bez granic, piłkarze prawie jak roboty, organizacyjnie też już powoli nie ma czego wymyślać, marketingi rozbujane, bazy najnowocześniejsze, specjaliści prawie jak MacGyvery, nierzadko polityczne zaplecze... Gdzie iść dalej? Był projekt odłączenia się od reszty i grania między sobą, projekt odroczony. Dół może więc stopniowo stopniowo poprawiać różne rzeczy i pukać w górę. Tym bardziej że talentów będzie zawsze dużo a miejsc do obsadzenia jest mniej więcej tą sama ilość

Nie twierdzę że każdy mecz typu Brugia - Paryż to już efekt wyrównania poziomów, gdyby grali 10 meczów pod rząd pewnie 8 wygrałoby PSG i pierwsza część wywodu znalazłaby swoje potwierdzenie, ale czołówka to kilkanaście zespołów, a reszta jest dużo bardziej liczna i tam będzie widać to wyrównanie. Pomiędzy górą a słabszymi różnica będzie zawsze, ale też wg mnie się zmniejszy
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Co zrobiło PSG? Zauważcie że na każdą taśmę w święto piłki nożnej jest zawsze jedno spotkanie, które tę taśmę zawala i jest to oczywiście typ z niskim kursem. Tym razem padło na PSG. Ja nic nie sugeruję. Czysty przypadek. ZAWSZE.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co zrobiło PSG? Zauważcie że na każdą taśmę w święto piłki nożnej jest zawsze jedno spotkanie, które tę taśmę zawala i jest to oczywiście typ z niskim kursem. Tym razem padło na PSG. Ja nic nie sugeruję. Czysty przypadek. ZAWSZE.
Bo widzisz Panie... grać taśmy to trzeba umić.... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Jestem po obejrzeniu pod rząd 2 Sztosów.... :):):)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom