>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1. kolejka Enea Ekstraligi - 12-13 kwietnia

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP



I kolejka
Pary na najbliższy weekend przedstawiają się następująco:


W tym sezonie mamy taką nowość, że mecze będą też rozgrywane w soboty. Oczywiście dla kibiców to bardzo dobre rozwiązanie. Dla nas graczy chyba też. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na stadionie aktualnego DMP. Miejscowy Falubaz podejmie Unię Tarnów. Mamy początek sezonu i jeszcze nie wszyscy zawodnicy są w optymalnej formie. Mimo wszystko w sobotę zielonogórzanie nie powinni mieć problemów z pokonaniem Jaskółek. W dodatku wśród gości pod znakiem zapytania stoi forma Janusza Kołodzieja, który wpadł w Borowicza na sparingu z Unią Leszno.
W niedzielę pozostałe mecze. Wrocławianie zmierzą się ze Stalą Gorzów. Mecz powinien być wyrównany. Gospodarze u siebie będą bardzo groźni dla każdego rywala. W Gdańsku będą gościć Unibax Toruń, który nawet bez Darcy Warda powinien wygrać na wyjeździe. Wybrzeże nie ma kim się postawić torunianom, którzy na gdańskim owalu radzą sobie dobrze. Ciekawie zapowiada się konfrontacja w Lesznie, bowiem przyjedzie silny kadrowo Włókniarz Częstochowa. Zapowiada się nam zacięty pojedynek ze wskazaniem na gospodarzy, których ciężko będzie zaskoczyć na ich własnym torze.

Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
yeah_bunny 34

yeah_bunny

Użytkownik
SPAR Falubaz Zielona Góra - Azoty Unia Tarnów Mój typ: 49-41
Tu typuję zacięte spotkanie i wygraną Zielonki dopiero w biegach nominowanych. Falubaz co prawda bardzo mocny na swoim torze, jednak Unia ma w swoich szeregach takich &quot;grajków&quot; jak Grega Hancocka (dobrze zna ten tor), Martina Vaculika czy też Janka Kołodzieja, który tak jak pisał przedmówca - mocno poobijany. Druga linia na podobnym poziomie: Dudek - Jabłoński/Jensen ze strony Zielonej Góry oraz Łaguta i nieobliczalny Krzychu Buczkowski u &quot;Jaskółek&quot;.
Betard Wrocław - Stal Gorzów Typ: 43-47
Skład Wrocławia jest bardzo fajny i ciekawy, jednak w starciu ze Stalą wydaje mi się, że słabszy. Niby Sparta jest silna na swoim torze, co już pokazała niejednokrotnie w zeszłym sezonie, jednak mogą postraszyć rywali jedynie Woffindenem. W ekipie z Wielkopolski aż 3 zawodników z cyklu Grand Prix. Kris Kasprzak, Niels K. Iversen oraz Matej Zagar. W dodatku Gorzowianie mają o wiele mocniejszą juniorkę: Zmarlik i Cyfer, co w takich spotkaniach jest na wagę złota.
Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń Typ: 38-52
Faworyt tego spotkania może być tylko jeden - Unibax Toruń. Różnica klas jest widoczna gołym okiem. Starcie Dawida z Goliatem. Pomimo iż goście przyjadą nad morze bez Darcego Warda to i tak sądzę, że na spokojnie wywiozą z Gdańska 2 ligowe punkty. Gdańsk oprócz Lindgrena i Madsena nie ma kim zaatakować. Porównując Artura Mroczkę czy Renata Gafurowa do Tomasza Golloba, Chrisa Holdera czy też Emila Sajfutdinova nie można wysunąć innej tezy niżeli - inna liga. Gdańszczanie są w stanie w tym roku sprawić jakąś niespodziankę, ale na pewno nie w tym meczu.
Fogo Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa Typ: 52-38
Jak wiadomo nie od dziś, gospodarze jeżdżą na dość specyficznie przygotowanym torze, który nie każdemu zawsze pasuje. W przedsezonowych sparingach i turniejach zawodnicy Unii spisywali się na prawdę dobrze, potwierdzając, że są dobrze przygotowani do sezonu. Jedyna niewiadoma wśród gospodarzy to postawa młodego Duńczyka - Mikkela Michelsena, który wygryzł ze składu doświadczonego Damiana Balińskiego.
Częstochowa w ostatnim czasie miała sporo problemów z Emilem Sajfutdinovem, wypłatami dla zawodników, czy też &quot;na dniach&quot; z odejściem Prezesa. Sądzę, że odbiło się to na atmosferze i pierwszy mecz Włókniarza nie będzie przez to najlepszy.
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
Betard Wrocław - Stal Gorzów Typ: 43-47
Skład Wrocławia jest bardzo fajny i ciekawy, jednak w starciu ze Stalą wydaje mi się, że słabszy. Niby Sparta jest silna na swoim torze, co już pokazała niejednokrotnie w zeszłym sezonie, jednak mogą postraszyć rywali jedynie Woffindenem. W ekipie z Wielkopolski aż 3 zawodników z cyklu Grand Prix. Kris Kasprzak, Niels K. Iversen oraz Matej Zagar. W dodatku Gorzowianie mają o wiele mocniejszą juniorkę: Zmarlik i Cyfer, co w takich spotkaniach jest na wagę złota.
Ja jednak postawiłbym na Spartę u siebie.
Gorzów (chyba teraz juz nie do końca z Wielkopolski, chociaż dla nas Wielkopolan na zawsze Wlkp. ;) ) skład nie najgorszy ale też bez przesady, Tai, Troy, Jura, Jędrzejak i Maciek J. są w stanie nie tylko wozić trójki u siebie ale i zwycięstwa biegowe. Juniorka może i w Gorzowie lepsza, ale ja nie przypominam sobie, żeby na wyjazdach robili cuda. Także jednak tutaj w stronę Sparty bym się skłaniał.

EDIT: Tak sobie jeszcze teraz sprawdziłem wyniki eliminacji IMŚJ i ZK, bo w przypadku juniorów trzeba pamiętać, że z sezonu na sezon się rozwijają i nie można opierać się na wynikach z zeszłego sezonu tylko, no i widzę, że Patryk Dolny robi swoje, super szału co prawda nie ma i Bartek Zmarzlik nadal lepszy, ale już Cyfer jest zdecydowanie w zasięgu młodych Wrocławian, zwłaszcza u siebie, więc juniorka powiedziałbym na remis.

Fogo Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa Typ: 52-38
Jak wiadomo nie od dziś, gospodarze jeżdżą na dość specyficznie przygotowanym torze, który nie każdemu zawsze pasuje. W przedsezonowych sparingach i turniejach zawodnicy Unii spisywali się na prawdę dobrze, potwierdzając, że są dobrze przygotowani do sezonu. Jedyna niewiadoma wśród gospodarzy to postawa młodego Duńczyka - Mikkela Michelsena, który wygryzł ze składu doświadczonego Damiana Balińskiego.
Częstochowa w ostatnim czasie miała sporo problemów z Emilem Sajfutdinovem, wypłatami dla zawodników, czy też &quot;na dniach&quot; z odejściem Prezesa. Sądzę, że odbiło się to na atmosferze i pierwszy mecz Włókniarza nie będzie przez to najlepszy.
Tu oczywiście pełna zgoda ???? z tym, że trzeba pamiętać o zmianie sposobu przygotowania toru w Lesznie na bardziej twardo (o ile to nie zasłona dymna ;) oraz trzeba też pamiętać o komisarzach toru, no i ostatecznie o pogodzie.
Osobiście po tym co pokazywał Mikkel popieram decyzję o jego wystawieniu, choć jestem fanem Damiana i życzę mu jak najlepiej. Jeżeli młody się nie zagotuje i dobrze wejdzie w sezon, to będzie z niego pociecha i widzę go w gronie kandydatów do tytułu &quot;objawienie roku&quot;, chociaż oczywiście daleka droga...
Osobiście widzę tu wysokie zwycięstwo Unii, min. 55:35, niezależnie czy ZZ czy Jabłoński, ale może patrzę na mój klub przez różowe okulary :cool:
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Falubaz Zielona Gora - Unia Tarnow (sa po prostu lepsi)
Betard Wroclaw
- Stal Gorzow (ale tutaj nie szalec bo ciezko powiedziec jak pojedzie Jedrzejak i Batchelor na tle niebezpiecznego Gorzowa)
Wybrzeze Gdansk - Unibax Torun (Unibax bez Darciego ale Gdansk bez Lindgrena i do tego z Mroczka, Szymko i Gafurovem w skladzie. Sam Madsen i Jonasson meczu nie wygraja.

Unia Leszno - Wlokniarz Czestochowa (moim zdaniem bet kolejki. Czestochowa bez Jensena i Laguty nie da rady wygrac w Lesznie. Leszno to bedzie czarny kon i beda sie bic o medal. Wchodze grubo Panowie.
Pozniej jak sie pojawi oferta na Expekcie badz Betssonie to wklepie kursy i stawki za jakie zagralem. Licze na zarobek swoj i wasz ;)
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Falubaz Zielona Gora - Unia Tarnow (sa po prostu lepsi)Wybrzeze Gdansk - Unibax Torun (Unibax bez Darciego ale Gdansk bez Lindgrena i do tego z Mroczka, Szymko i Gafurovem w skladzie. Sam Madsen i Jonasson meczu nie wygraja.

Unia Leszno - Wlokniarz Czestochowa (moim zdaniem bet kolejki. Czestochowa bez Jensena i Laguty nie da rady wygrac w Lesznie. Leszno to bedzie czarny kon i beda sie bic o medal. Wchodze grubo Panowie.
Kto powiedział ze Ci panowie nie pojadą? To ze nie są w awizowanych nie oznacza ze nie wejdą do składu. W zestawieniu zawsze można zrobić zmianę.
 
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
Jensen nie był w awizowanym ponieważ nie był jeszcze potwierdzony do startu w Polsce. Wczoraj wyszedł komunikat i już jest , Jensen przechodzi jeszcze zabiegi i na 99% pojedzie w meczu
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Osobiście mam nadzieję, że Jensen nie pojedzie i będzie zz za Łagutę. Według mnie Włókniarzowi wyjdzie to na lepsze aniżeli występ nie do końca sprawnego , w formie , która pozostaje jedną wielką zagadką Jensena. Walasek , Kildemand , Jabłoński i Holta moim zdaniem na dzień dzisiejszy dają zdecydowanie większą gwarancję zdobyczy punktowej aniżeli Duńczyk. Może wtedy większego blamażu Częstochowa nie poniesie. Niestety nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony przed pierwszym spotkaniem ale mam nadzieje , że pierwsza batalia o punkty zweryfikuje , że moje obawy były niesłuszne. Także pomimo całej sympatii dla Jensena niech lepiej się wykuruje na 100%.
 
yeah_bunny 34

yeah_bunny

Użytkownik
No jeśli się to potwierdzi to widzę wielki łomot w Gdańsku. Podejrzewam, że Fredka nie dostał jeszcze pieniążków za kontrakt i odmówił przyjazdu. Nie zdziwię się, jeśli tak samo będzie w przypadku Leona i w niedzielę przed meczem okaże się, że tajemniczo zachorował, bądź nie zdążył na samolot/prom.
 
E 0

emilian_o

Użytkownik
No jeśli się to potwierdzi to widzę wielki łomot w Gdańsku. Podejrzewam, że Fredka nie dostał jeszcze pieniążków za kontrakt i odmówił przyjazdu. Nie zdziwię się, jeśli tak samo będzie w przypadku Leona i w niedzielę przed meczem okaże się, że tajemniczo zachorował, bądź nie zdążył na samolot/prom.
Uwierzę dopiero jak go nie zobaczę na murawie. Wcześniej w tych newsach z Gdańska cały czas była mowa, że jeśli w sobotę się nie pojawi, to blablabla. ZZ za niego też nie ma opcji. Pewnie przeliczą sobie szybko o ile spadnie frekwencja przy spodziewanym ostrym łomocie i trochę kapusty w ostatniej chwili się znajdzie. ;)
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
1. SPAR Falubaz Zielona Góra - Azoty Unia Tarnów
Minimalna wygrana Falubazu... ewentualnie handicap ok. +10pkt na Unie

2.
Betard Wrocław - Stal Gorzów
Wygrana Wrocławian różnicą 4-6 pkt
3. Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń
Nastąpi rozjechanie Wybrzeża (niespodzianką będzie wynik 40-50 i w dół)
4. Fogo Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa
Wygrana Unii, ale nie w takich rozmiarach jak się tutaj co poniektórzy wypisują (wszystkie Handicapy +10/12 i wyżej biorę w ciemno na Lwy).
 
mikson17 0

mikson17

Użytkownik
Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów

Typuje dwa możliwe scenariusze. Uważam, że będzie to albo jedno z najbardziej wyrównanych spotkań w tej ligowej kolejce, bądź tez pogrom drużyny przyjezdnej. Uważam, że na niekorzyść Tarnowian będzie występ Artioma Łaguty. Jest to dla mnie zawodnik zagadka, w pierwszym meczu w ubiegłym roku 13 &quot;oczek&quot;, natomiast w drugim zaledwie 7 i żadnego biegowego zwycięstwa. Nie od dziś wiadomo, że młodszy Łaguta znakomicie śmiga tylko na betonie. ???? Dodatkowo poobijany Kołodziej, strasznie chimeryczny Vaculik, a po drugiej stronie Protasiewicz, Jonsson, Dudek czy Hampel. Uważam, że dwa punkty zostaną w Zielonej Górze.

Sparta Wrocław - Stal Gorzów

Kolejny naprawdę ciekawy mecz. Spartanie poczynili naprawdę fajne wzmocnienia, sprowadzając do zespołu nieustępliwego Batchelora, czy chcącego odbudować się po chudych latach Pavlica to naprawdę dobre posunięcia. Do tego dochodzi solidny Jędrzejak, a także wracający do Wrocławia Maciej Janowski. Z drugiej strony jednak patrząc przewagę na pozycji juniorskiej mają goście. Zmarzlik i Cyfer to zdecydowanie większe armaty aniżeli Malitowski czy Dolny. Aczkolwiek wątpię, aby to właśnie Ci dwaj młodzi zawodnicy byli w stanie na tyle dobrze wspomóc Zagara, Iversena i Kasprzaka by Gorzowianie wywieźli jakiekolwiek punkty z Olimpijskiego.

Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń

Co tu dużo mówić? Wybrzeże, klub skazywany na porażkę i oczywiście spadek. Zespół od wielu, wielu lat zarządzany przez ludzi kompletnie nie znających sie na rzeczy, w dodatku niewypłacalny, niestety. :-( Jedyne co mogłoby uratować w starciu z Apatorem gospodarzy to jakaś kolejna kontuzja i zarazem życiowy mecz Marcela Szymki. W dodatku coraz głośniejsze są plotki jakoby w meczu miał nie wystąpić Fredrik Lindgren. Bez niego nie widze kompletnie najmniejszych szans na zwycięstwo GKSu.

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa

Typuję wygraną Unii. Leszczynianie z mocnym Nickim, zachowanym trzonem z poprzedniego sezonu, naprawdę solidnie jeżdżącym w Anglii Michelsenem, który wygryzł z zespołu Balińskiego a na przeciw nim: nijaki Jabłoński (w którego miejsce może wskoczyć Jepsen Jensen), kontuzjowany Łaguta (za którego będzie stosowane zz) i słabnący z roku na rok Holta. Wydaje się, że tylko Walasek i Kildemand będą w stanie dotrzymać kroku gospodarzom.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa
Typuję wygraną Unii. Leszczynianie z mocnym Nickim, zachowanym trzonem z poprzedniego sezonu, naprawdę solidnie jeżdżącym w Anglii Michelsenem, który wygryzł z zespołu Balińskiego a na przeciw nim: nijaki Jabłoński (w którego miejsce może wskoczyć Jepsen Jensen), kontuzjowany Łaguta (za którego będzie stosowane zz) i słabnący z roku na rok Holta. Wydaje się, że tylko Walasek i Kildemand będą w stanie dotrzymać kroku gospodarzom.
Z tego co widzę to Jabłoński w tym meczu jest nie do ruszenia i jego występ jest pewny. Dyskusja się tutaj toczy o to czy ma być zz-tka czy ma jechać Jensen. Choć nie wiem nad czym się tu zastanawiać, Jensen w Lesznie zawsze słabiutko a jeszcze poobijany. Dla mnie tutaj wybór jest prosty - powinna być zz-tka.
Co do pozostałych meczy to ZG i Toruń powinni spokojnie wygrać. Ciekawie powinno być we Wrocławiu. Jak będzie do grania handicap +6 lub wyżej na którąś z drużyn to pobieram to od razu. Osobiście widzę tutaj wygraną Sparty, która zbudowała naprawdę fajny skład i nareszcie mają juniora który może powalczyć i zapunktować w innych biegach niż w biegu juniorskim. W Gorzowie coś muli Zagar i jego słabsza dyspozycja może okazać się przyczyną porażki Gorzowian.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Martin Vaculik over 7,5 punktów 1,80 STS ✅
Ode mnie pierwszy typ na dzisiejsze zawody z &quot;ziemniaka&quot;. Martin w super formie od początku sezonu do tego 3 pierwsze biegi z juniorem więc na nim punktów nie powinien tracić. Po zmianie par jedzie z Buczkowskim więc też nie powinno być żle. Wiadomo, że nie będzie miał dzisiaj łatwych biegów bo słabych punktów szczególnie na swoim torze Zielona Góra raczej nie ma. Stawiam tutaj na over w pięciu biegach. Betsafe wrzuca powoli ofertę ale na handicap jak dla mnie 8,5 trafiony i ciężko wyczuć co tu się może dziać, dużą rolę dzisiaj odegra według mnie postawa Hancocka.
Ps. Wiem, że Vaculik w 2012 i 2013 roku nie błyszczał tutaj ale ja i tak w niego wierze.
 
M 6

masterek

Użytkownik
G.Hancock poniżej 9,5 pkt 1.95 MILENIUM

Jak dla mnie bet dnia. Greg początek sezonu co by nie mówić ma słaby. I odnoszę wrażenie, że nie licząc pojedynczych wyskoków ten sezon sympatycznego Herbiego będzie właśnie tak wyglądał - przeciętnie. Jedzie z poobijanym Kołodziejem, jednak Janek mimo to powinien być dla Herbiego partnerem zabierającym mu punkty, a i po stronie rywali ciężko szukać wyraźnie słabszych punktów. Pierwsza kolejka, różne cuda mogą się dziać, ale wygląda zachęcająco.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom