>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

1. kolejka Ekstraklasy (17.07 - 20.07.2015)

Status
Zamknięty.
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków X2 ako @2.05

Inauguracja rozgrywek T-mobile Ekstraklasy.
Cracovię stawiam na czarnego konia rundy jesiennej. Świetna runda wiosenna Cracovii gdzie wręcz niczym walec przejechali się po rywalach z grupy spadkowej + transfery zrobione z głową (Wójcicki,Sandomierski,Wołąkiewicz) + świetna gra w sparingach pozawalają optymistycznie patrzeć w przyszłość kibicom Pasów. Mecz z Lechią do najłatwiejszych należał nie będzie , ale po tym co widziałem w meczach sparingowych tych drużyn (Cracovia naprawdę gra ciekawy, ofensywny futbol , oczywiście jak na warunki naszej ligi) idę w stronę gości.
Nie neguję typu ale nie bardzo rozumiem sens brania pod uwagę zeszłego sezonu jako oznaki zwyżki formy. Piszesz o dobrych transferach a chyba patrzysz tylko na nazwiska. Wołąkiewicz przez pół roku w Rumunii zagrał chyba tylko raz ogon, Wójcicki i Sandomierski to filary najgorszej defensywy ligi poprzedniego sezonu (jeśli już do tego się odnosisz). W sparingach ledwo ograli Ruch który stracił przed sezonem filary (m.in. Kowalskiego, Starzyńskiego, Kuświka, Stawarczyka). Rużemberok zagrał na wpół rezerwami gdzie zabrakło chyba 4-5 grajków z podstawy (z tego co widziałem z składów bramkarza, 2 obrońców i 2 pomocników tak na moje oko), do tego wpiernicz z Koszycami. Mnie to nie przekonuje nic a nic. Zestaw to z Lechią. Solidne wzmocnienia w każdej formacji - Kuświk, Mak z przodu, Maloca w obronie o którego podobno kiedyś zabiegał Inter, do tego Pawłowski który może w końcu wypali i młody Marić do bramy. Ograny na luzie APOEL, remisy z Szachtarem, Hannoverem i Wolfsburgiem robią lepsze wrażenie, nawet jeśli rywale wystawili trochę zmienników to te sparingi dają więcej niż gry z przeciętniakami słowackiej ligi. Przypomnij mi kiedy ostatni raz Pasy wygrały w Gdańsku? Widać Lechia ma pomysł na drużynę, która jest mądrze i konsekwentnie budowana. Jak dla mnie to mocnym faworytem jest tutaj Lechia.

Lechia @ 2,05
 
P 6

pachuciak1989

Użytkownik
Nie neguję typu ale nie bardzo rozumiem sens brania pod uwagę zeszłego sezonu jako oznaki zwyżki formy. Piszesz o dobrych transferach a chyba patrzysz tylko na nazwiska. Wołąkiewicz przez pół roku w Rumunii zagrał chyba tylko raz ogon, Wójcicki i Sandomierski to filary najgorszej defensywy ligi poprzedniego sezonu (jeśli już do tego się odnosisz). W sparingach ledwo ograli Ruch który stracił przed sezonem filary (m.in. Kowalskiego, Starzyńskiego, Kuświka, Stawarczyka). Rużemberok zagrał na wpół rezerwami gdzie zabrakło chyba 4-5 grajków z podstawy (z tego co widziałem z składów bramkarza, 2 obrońców i 2 pomocników tak na moje oko), do tego wpiernicz z Koszycami. Mnie to nie przekonuje nic a nic. Zestaw to z Lechią. Solidne wzmocnienia w każdej formacji - Kuświk, Mak z przodu, Maloca w obronie o którego podobno kiedyś zabiegał Inter, do tego Pawłowski który może w końcu wypali i młody Marić do bramy. Ograny na luzie APOEL, remisy z Szachtarem, Hannoverem i Wolfsburgiem robią lepsze wrażenie, nawet jeśli rywale wystawili trochę zmienników to te sparingi dają więcej niż gry z przeciętniakami słowackiej ligi. Przypomnij mi kiedy ostatni raz Pasy wygrały w Gdańsku? Widać Lechia ma pomysł na drużynę, która jest mądrze i konsekwentnie budowana. Jak dla mnie to mocnym faworytem jest tutaj Lechia.

Lechia @ 2,05
Ja to widziałem tak:
1. Cracovia za trenera Zielińskiego zaczęła tracić mniej bramek.
2. Cracovia za trenera Zielińskiego zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce.
3. Cracovia za trenera Zielińskiego potrafi &quot;grać piłką&quot; .
4. Nie od dziś wiadomo że piłkarze z Polskiej ligi wyjeżdżający za granicą często siadają na ławce ---&gt; ale w Polskiej lidze to nadal solidna półka (patrz Furman, Wojtkowiak czy Wołąkiewicz).
5. Za spadek Zawiszy nie obwiniałem Wójcickiego i Sandomierskiego.
6. Obserwując sparingi nigdy nie patrzę na wyniki a na styl gry drużyny , a Cracovia na mnie zrobiła wrażenie już w zeszłym sezonie --&gt; patrz punkt 3.
7. Piszesz że Lechia zremisowała z Hannoverem i Wolsburgiem. Bundesliga statuje 14 sierpnia 2015 roku czyli za miesiąc , czyli piłkarze Hanoveru i Wolsburga grali drugim garniturem a myślami byli pewnie jeszcze na urlopach bo niedawno rozpoczęli przygotowania do następnego sezonu...
8. Nie najlepiej to świadczy o drużynie z Polski , aspirującej do miejsca na podium, która nie potrafi pokonać drużyny z Niemiec, grającej drugim składem, która dopiero co rozpoczyna przygotowania do sezonu
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia po meczu Lechia vs Cracovia. Czy to Lechia jest słabsza niż się ją kreuje czy Cracovia tak dobra. A może zwykły falstart Lechii?
 
piotrex007 97,4K

piotrex007

Użytkownik
Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia po meczu Lechia vs Cracovia. Czy to Lechia jest słabsza niż się ją kreuje czy Cracovia tak dobra. A może zwykły falstart Lechii?
Wg mnie Lechia nie jest taka słaba, a Cracovia taka mocna. Ten mecz moim zdaniem pokazał, jakie znaczenie ma trener w drużynie - Brzęczek nie spełni pokładanych w nim nadziei moim zdaniem. Zieliński z kolei poukładał całkiem sensownie Cracovię, seria, którą ciągną jeszcze z końcówki zeszłego sezonu jeszcze bardziej ich nabuzowała i dało to taki efekt ;)
 
D 69

dinozaur

Użytkownik
Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia po meczu Lechia vs Cracovia. Czy to Lechia jest słabsza niż się ją kreuje czy Cracovia tak dobra. A może zwykły falstart Lechii?
Chyba wszystkiego po trochę ???? W Lechii chyba brakuje &#39;kilera&#39; w ataku. Może nim być silny Kuświk. Cracovia wygląda solidnie i tym razem powinna skończyć w top 8. Zobaczymy po kilku kolejkach.
Zagłębie - Podbeskidzie
- Podbeskidzie mówi o swoich aspiracjach na top 8, ale transfery &#39;last minute&#39; nie robią na mnie dobrego wrażenia. Do tego kontuzjowany jest filar defensywy Konieczny. W składzie nie ma speca od stałych fragmentów Iwańskiego oraz aktywnego Śpiączki.
- czy pomocnik - Japończyk Kato będzie liderem drużyny? Może i tak, ale nie jestem przekonany czy &#39;odpali&#39; od początku.
- Zagłębie względnie stabilnie. Po awansie ze składu ubył Kwiek. Jego miejsce ma zająć Słowak Vlasko, który zrezygnował z występów w kwalifikacjach do LE (Spartak Trnava) i przeniósł się do Lubina. W mojej ocenie solidnie wygląda para środkowych obrońców Guldan - Dąbrowski, którzy powinni być gwarantem solidnej jakości.
- W ataku młodzi Krzysztof Piątek/Eryk Sobków i silny napastnik Papadopoulos. Może nie olśniewająco, ale Zaglębie wygląda solidnie i moim zdaniem inaugurację wygra. Jednak trochę asekuracyjnie podpieram typ remisem.
Lech - Pogoń
- Kolejorz rozpędzony to Kolejorz bardzo mocny i pewnie wygrywający u siebie.
- Pogoń w ostatnich latach była bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Lecha. Przyznam, że ten fakt trochę martwi.
- Portowcy z nową parą środkowych obrońców Fojut-Czerwiński. Czy &#39;zaskoczą&#39; od początku?
- Spodziewam się kilku zmian w składzie Lecha. Z pewnością ujrzymy Robaka. Jestem zdania, że zmiennicy będą chcieli udowodnić, że zasługują na pierwszy skład. W Lechu bardzo dobra atmosfera na początku sezonu - zmącić ją mogło jedynie losowanie 3 rundy kw.do LM
- Lech w następnych meczach ma d Lechia i w Wisła. Wydaje się, że nie ma mowy o odpuszczaniu i choć rotacja składem będzie, to nie aż taka jaką stosował rok temu trener Berg wymieniając niemal cały skład.
- podsumowując, rozpędzony Lech będzie trudny do zatrzymania. Ciągle mam w pamięci katastrofalnie grającą w rundzie finałowej Pogoń. Może mój obraz jest zatarty, ale wydaje się, że na tę chwilę to nie jest lepszy zespół. Jedynie martwi mnie ta historia ostatnich spotkań... Mimo wszystko gram na gospodarzy
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała | 1x - 1,29 ✅ 1:1
Lech Poznań - Pogoń Szczecin | 1 - 1,52 ⛔ 1:2
AKO: 1,96 ⛔
* kursy Fortuna
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Nie zgadzam się. Przyszedł również Czerwiński z Niecieczy, który został uznany za najlepszego obrońca I ligi i teraz z Fojutem stworzą prawdopodobnie dużo lepszy duet od Hernani/Golla.
Dlatego użyłem zwrotu &quot;znane nazwiska&quot;. Pogoń zapowiadała ściąganie gwiazd, a Czerwiński, z całym szacunkiem dla jego talentu, dopiero pracuje na swoje nazwisko. Reasumując, nie cenie warsztatu trenerskiego trenera Michniewicza, od wielu lat leci na opinii &quot;Polskiego Mourinho&quot;, a wyników jak nie było, tak nie ma (ostatni sukces z Zagłębiem, 8 lat temu). Powierzenie mu przebudowy składu Pogoni, która we wcześniejszych sezonach wyglądała dobrze to bardzo zła decyzja władz Szczecińskiego klubu, stąd prognozuje sporo straconych punktów na początku rozgrywek.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
nie cenie warsztatu trenerskiego trenera Michniewicza
Do dziś krążą opowieści jak to Michniewicz balował po meczach kiedy to pracował w Arce upijając się do nieprzytomności. To typowy trener FM-a, a w Pogoni póki co niczego nie pokazał. Z Pogoni odeszło kilka ważnych postaci i jestem bardzo ciekaw jak bez nich poradzą sobie Portowcy.
Warto jednak zaznaczyć, że w Kolejorzu nie zagrają dziś Kownacki oraz Linetty co należy odnotować jako mocne osłabienia zespołu w ofensywie. Pauzują również Lovre oraz Arajuuri
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Dzisiaj kolejny dzień meczy w polskiej Ekstraklasie, no i w każdym z nich wg mnie jak i bukmacherów faworytem są gospodarze spotkań.

Lech dzisiaj bez Linettego i Kownackiego co na pewno jest osłabieniem w ofensywie i wg mnie po kursie około 1.50 nie ma sensu stawiać na ich wygraną w pierwszym meczu nowego sezonu ligowego. Dlatego poszukałem czegoś innego i proponuję over 1.5 gola strzelonego przez gospodarzy, których na pewno na to stać tym bardziej na własnym obiekcie, gdzie są bardzo mocni.

Lech over 1.5 gola @1.62 Fortuna ⛔


Ja dzisiaj zaufam beniaminkowi ligowemu czyli Zagłębiu Lubin, który w ubiegłym sezonie ligowym na własnym obiekcie przegrał tylko 2 mecze. Podbeskidzie w lidze przegrało 9 meczy wyjazdowych na 18 rozegranych. Dzisiaj uważam, że 3 punkty zostaną w Lubinie na inaugurację sezonu ligowego.

Zagłębie Lubin @2.20 Fortuna ⛔


Ruch - Łęczna - mecz, w którym faworytem na pewno są Chorzowianie i myślę, że po 90 minutach meczu ujrzymy korzystny dla nich rezultat i zdobędą 3 punkty. Łęczna w meczach wyjazdowych ma duże problemy, natomiast Ruch u siebie to wg mnie całkiem inna drużyna i dzisiaj o tym także przekona pokonując Górnika.

Ruch @2.10 Fortuna ⛔
 
chudy-edd 265

chudy-edd

Użytkownik
vs.
Wczoraj pisałem o tym jaki problem na starcie ma Wisła po przebudowie niemal całej linii pomocy czy Górnik z napastnikami. Jednak to wszystko to błache problemy przy tym jakie obecnie ma Waldemar Fornalik w Ruchu. Z drużyny odszedł najlepszy strzelec - Kuświk, główny rozgrywający - Starzyński, jeden z filarów defensywy w ostatnich latach - Malinowski oraz inni znaczący zawodnicy Ruchu jak Stawarczyk, Babiarz czy Kowalski. W zamian sprowadzono weterana Macieja Iwańskiego, na którym pewnie głównie będzie opierać się gra Ruchu, ogrywającego się dotąd w I lidze obrońce Mateusza Cichockiego oraz dwóch rezerwowych w swoich poprzednich klubach - Lenartowskiego i Koja. Zbyt słabe wzmocnienia z stosunku do osłabień jakie poniósł Ruch. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Niebiescy przegrali swoje wszystkie cztery sparingi przedsezonowe: Slezky Opawa (0-2), Termalica (1-2), Rozwój Katowice (0-1) oraz Cracovią (1-2). Waldemar Fornalik będzie miał wielki problem aby przed końcem rundy utrzymać zespół choćby poza 15, 16 miejscem.
Górnik Łęczna co prawda stracił dwóch ważnych zawodników jak Miroslav Bożok, który odszedł do Arki czy Patrik Mraz, który odszedł do Piasta, ale wzmocnił się kilkoma ciekawymi zawodnikami, którzy choć w poprzednich klubach grali role zmienników to być może w Górniku z czasem odgrywać będą ważniejszą rolę. Chodzi o Śpiączke (sprowadzonego z Podbeskidzia), Świerczoka (z Zawiszy), Poźniaka (z Bełchatowa), Leandro (z Korony). Sprowadzono również głównego kreatora gry ofensywnej Dolcanu w ostatnich latach - Grzegorza Piesio. Obecne wzmocnienia wraz z zachowaniem filarów drużyny z zeszłych lat takich jak Bonin czy Cernych powinny dać troche wyższe miejsce w tabeli niż 14. Pozbyto się za to jeszcze Szałachowskiego, Filipa Burkhardta czy Filippa Rudika.
W przedsezonowych sparingach Górnik Łęczna wygrał z Hapoel Beer Szewa (1-0) i Stal Stalową Wolą (2-0) oraz przegrał z Dolcanem (1-2) oraz Wigry Suwałki (0-1).
Moim zdaniem faworytem w tym meczu jest Łęczna. Stabilna drużyna gotowa na ligę w odróżnieniu od Ruchu. Jednak z racji, że to pierwszy mecz w sezonie i ciężko powiedzieć co siedzi w głowie Fornalikowi nie wiem czy nie lepiej zagrać z podpórką na 2 remis-zwrot. Atutem dającym szanse Ruchowi jest słaba gra na wyjazdach Łęcznej...w zeszłym sezonie...

Ruch - Górnik Łęczna 2 DNB (2,40) sts ✅✅✅ 0:2
dla lubiących ryzyko w totolotku na zwycięstwo Łęcznej jest aż 3,60!
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Lech over 1.5 gola @1.62 Fortuna

Ja dzisiaj zaufam beniaminkowi ligowemu czyli Zagłębiu Lubin, który w ubiegłym sezonie ligowym na własnym obiekcie przegrał tylko 2 mecze. Podbeskidzie w lidze przegrało 9 meczy wyjazdowych na 18 rozegranych. Dzisiaj uważam, że 3 punkty zostaną w Lubinie na inaugurację sezonu ligowego.
Zagłębie Lubin @2.20 Fortuna

Ruch - Łęczna - mecz, w którym faworytem na pewno są Chorzowianie i myślę, że po 90 minutach meczu ujrzymy korzystny dla nich rezultat i zdobędą 3 punkty. Łęczna w meczach wyjazdowych ma duże problemy, natomiast Ruch u siebie to wg mnie całkiem inna drużyna i dzisiaj o tym także przekona pokonując Górnika.
Ruch @2.10 Fortuna
Jeśli chodzi o typ na Lech jak najbardziej zgoda.
Co do pozostałych , to panowie i panie(jeśli takowe śledzą nasz dział) nie sugerujcie się spotkaniami z poprzedniego sezonu , mamy nowy, nowy początek. Co z tego, że Łęczna przegrywała na wyjeździe, a Ruch u siebie ogarniał skoro z Ruchu kilku kluczowych graczy:
- Starzyński, Kuświk, Babiarz Stawarczyk.
Zakontraktowano za to Iwańskiego i to koniec jeśli chodzi o lepsze transfery.
Łęczna wzmocniła się Świerczokiem, Leandro, Tymińskim, a z graczy którzy odeszli to przede wszystkim Mraz i Bozok.
Dlatego od poprzedniego sezonu są to inne ekipy. Zgadzam się tutaj z Chudym Eddem
To samo tyczy się drugiego spotkania Zagłębie vs Podbeskidzie.
Zagłębie fakt u siebie bardzo dobrze - tylko 2 porażki z Wisłą Płock i Miedzią Legnica , ale to jest pierwsza liga. Gdzie drużyny w zasadzie w większości przyjeżdżały z myślą, żeby się bronić bo mocne jak na PL 1 ligę Zagłębie mogło wygrywać wysoko.
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Ruch - Górnik

Myślę,że spotkanie w Chorzowie powinno być underowe.Oba zespoły po rewolucjach kadrowych,zwłaszcza Ruch bardzo się osłabił.Przede wszystkim odejście Kuświka i Starzyńskiego to spory cios dla ofensywy Niebieskich,która teraz wygląda mizernie.Przyszedł co prawda Iwański ale jakiś większych wzmocnień nie ma.Sparingi wypadło słabo,podobnie zresztą jak i Górnika.W Łęcznej jednak zrobiono parę niezłych transferów,na plus na pewno przyjście Poźniaka,Basty,Tymińskiego czy Śpiączki.
Po tym spotkaniu jednak nie spodziewam się jakiegoś porywającego widowiska.Po pierwsze oba zespoły są jeszcze nie zgrane,potrzeba czasu aby to wszystko zatrybiło tak jak należy,po słabych sparingach może jeszcze brakować tej pewności.Raczej powinno być sporo walki i szarpanej gry.Nikt się tu nie odkryje specjalnie na początku meczu i zabezpieczenie tyłów będzie priorytetem wg mnie.Górnik na wyjazdach prezentował się bardzo słabo w poprzednim sezonie,Ruch mimo,że u siebie to bez kluczowych zawodników w ofensywie.Under wygląda tutaj nieźle.

Under 2,5 @ 1,66 ✅
Marathon

Zagłębie - Podbeskidzie

Dobrze to spotkanie opisał Lubinek95.Zagłębie wraca do ekstraklasy silniejsze i od razu rywal,który moim zdaniem jest śmiało do ogrania.Podbeskidzie mocno odmieniło swój skład w porównaniu do poprzedniego sezonu.Zagłębie powinno być tutaj zespołem,który będzie lepiej zgrany.Ostatni sparing przed sezonem ze Slovanem wypadł fajnie,2:0 po dobrym meczu napawa optymizmem.Lubinianie praktycznie bez większych zmian kadrowych,choć przyjście Janusa i Vlasko wyglądają na dobre wzmocnienia.Górale zrobili sporo transferów ale mam wrażenie,że w większości przypadków bez jakiejś wizji,byle załatać dziury.Przy tylu transferach potrzeba też czasu aby się zgrać a przy dobrze już zgranym i zorganizowanym w defensywie Zagłębiu może być ciężko coś zdziałać.Miedziowi mają potencjał w ofensywie,niezłych napastników Woźniaka,Papadopulosa czy Piątka.
Liczę na dobry start w ekstraklasie Zagłębia.

Zagłębie @ 2,15 ⛔
Bet365
 
A 118

asn

Użytkownik
Nigdy nie pisałem analiz, zwykle opierałem się na odczuciach po oglądanych meczach i pobieżnie przejrzanych statystykach, więc nie obraźcie się jak moje wypociny będą słabe i nie przekonujące :p.
Pogoń under 0,5 @1,99 Pinnacle
Tu nawet nie chodzi o siłę ofensywną Portowców - choć moim zdaniem nie jest ona szczególnie mocna, jedynie Zwoliński i Aka mogą ukąsić, reszta jedne wielkie zagadki - a o defensywe Lechitów. Trzeba przyznać, że grają bardzo pewnie i póki co tracą mało bramek - jedną w przedsezonowych sparingach i jedną w superpucharze przeciwko Legii, kiedy już byli rozluźnieni przewagą jaką sobie wypracowali. Wiadomo mecz meczowi nie równy, ale skoro potrafią grać tak pewnie i popełniać mało błędów przeciw L i Sarajewie to czemu nie mieli by tego powtórzyć przeciw - mającej mniejszy potencjał ofensywny - Pogonii?
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
18/07/2015 20:30 CET
Lech Poznan - Pogon Szczecin over 2.5
2.08 (Pinnacle) ✅
5/10

Spodziewałem się kursu na poziomie 1,90. Lech pokazał na początku sezonu, że jest bardzo mocny i większość ekipy jest zgrana, bo jedynym ważnym ogniwem, które go nie ma jest Zaur Sadajew. W Lechu kontuzjowani na ten mecz są Karol Linetty i Dawid Kownacki. Brak tego pierwsza to strata dla Lecha, ale drugi jest na razie przereklamowanym dzieciakiem, którego brak nie powinien być odczuwalny. Dla mnie wręcz wzmocnienie, bo Kownacki jest pchany na siłę, aby sprzedać go z zyskiem do klubu zagranicznego.

Zmotywowany powinien być nowy napastnik Marcin Robak, które ostatnie dwa sezony grał w Pogoni (król strzelców 2013/14 w barwach Portowców). Półtora roku temu udało mu się w jednym ze spotkań ligowych strzelić 5 bramek Lechowi. Na razie gra słabo, ale mecz z Pogonią powinien być świetnym momentem do przełamania.

W Pogoni wymieniona jest całkowicie defensywa i bramkarz, gdzie nie zagrają Janukiewicz, Hernani oraz Golla, których nie ma już w drużynie, a Sebastian Rudol na razie ma sobie odpocząć. Pogoń ma nowego bramkarza, stoperów oraz znowu na boku powinien zagrać Adam Frączczak, który nie za bardzo pasuje do tej pozycji i powinien robić błędy. Defensywa i bramkarz nie są za ze sobą zgrani, a mecz z Lechem nie jest dobrym miejscem do trenowania zrozumienia się na boisku.

Myślę, że Lech będzie cały mecz katował wyglądająca słabo wg mnie na ten moment Pogoń Szczecin, a ta może liczyć głównie na indywidualny błysk napastnika Łukasza Zwolińskiego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Ciekaw jestem jakie są wasze odczucia po meczu Lechia vs Cracovia. Czy to Lechia jest słabsza niż się ją kreuje czy Cracovia tak dobra. A może zwykły falstart Lechii?
Lechia nie miała pomysłu na grę , atakowali lub podawali sobie piłkę na połowię Pasów ale jakoś mało co z tego wynikało.
Cracovia na pewno w moim odczuciu nie była faworytem wczoraj , ale dali radę - derby zweryfikują ich i formę Wisły.
Pasy zagrały bardzo zachowawczo wczoraj - takie miałem wrażenie , chociaż w drugiej połowie parę kontr mieli które przy lepszym rozegraniu mogły się zakończyć czymś groźniejszym niż niecelnym podaniem w obrębie pola karnego.
Po za tym - Lechia jak patrzę na terminarz pierwszych kilku kolejek ma o wiele mocniejszy kalendarz jak chociażby Legia i jak wystartują bez rewelacji to wcale się nie zdziwię.
 
P 23

phineas

Użytkownik
Ruch - Łęczna - mecz, w którym faworytem na pewno są Chorzowianie i myślę, że po 90 minutach meczu ujrzymy korzystny dla nich rezultat i zdobędą 3 punkty. Łęczna w meczach wyjazdowych ma duże problemy, natomiast Ruch u siebie to wg mnie całkiem inna drużyna i dzisiaj o tym także przekona pokonując Górnika.

Ruch @2.10 Fortuna
Obserwuje Twoje posty i miare sensownie piszesz ale turaj to Cie ponioslo. Jaki to argument ze w zeszlym sezonie Gornik gral słabo na wyjazdach? W zeszlym sezonie to była inna drużyna, inni ludzie i pisanie w nowym sezonie ze grali słabo na wyjazdach w poprzednim jest smieszne. Co jeszcze wlasnie w tamtym sezonie to ten sam Gornik na tych slabych wyjazdach wygral z Ruchem 2:1

Robson1416- nie wiem czy jestes taki hm slabo ogarniajacy pewne sprawy ale juz Ci wiele razy pisalem i jak jeszcze nie ogarniesz to Ci napisze raz jeszcze - Łęczna to miasto we wschodniej Polsce, klub z tego miasta ma nazwe GORNIK jako moderator dzialu powinieneś dawac przyklad a nie walic ten sam babol od x czasu

Edit: po pierwsze to bukmacherzy zapisują jako Górnik po drugie większość w temacie rowniez tak podaje. Co więcej gazety i serwisy również. I nie zwracaj mi uwagi tylko zajmuj się analizą. Ja bym się mogł przyczepić że piszesz nazwiska malymi literami. I żeby było śmieszniej to w poprzednich swoich postach mieszasz Gornik z Górnikiem. Skupiaj sięna analizie a nie na takich sprawach i przestań upominać. Co do Twojego wyliczenia ile razy mi pisałeś to teraz po raz 2 ????
//robson1416


Wracaj do tematu
Lech-Pogon 1 1.55 onibet ⛔ upss - Lech gra ciekawa pilke, z pomysłem, krotko piszac jest na fali wznoszacej. Jezeli chce walczyc o mistrza musi wygrywac, punktowac od poczatku a przede wszystkim wygrywać u siebie z ekipami pokroju Pogon. Zgranie jest co ma odzwierciedlenie w pucharach, szeroka kadra jest, mocne transfery, w przeciwieństwo do Pogoni ktora stracila &quot;superstrzelca&quot; Robaka. Dla mnie wynik tutaj bdz tylko jeden


Ruch Gornik x2 1.75 onibet ✅ - okej Gornik stracil mraza i bozoka ale uzupelnil kadre ciekawymi kopaczami nie tylko na brakujące pozycje ale rowniez na te &quot;pewne&quot; Jestem zaskoczony transferami na duzy plus, spiaczka swiwrczok leonardo tyminski pozniak piesio- nazwiska znane, cenione i jezeli to &quot;zatrybi&quot; Gornik moze byc wysoko w tabeli . Zawodnicy caly czas powtarzaja ze jest mega atmosfera w szatni, zdrowa rywalizacja, tworza kolektyw. Ruch stracil wazne ogniwa, a strata Kuswika tylko umacnia mnie w moim typie. Nie wiem jak to bdz wyglądało bo Ruch w duzej mierze opierał swoja gre na dobrze grajacym tylem Grzegorzem. l3.20 na win Gornika to za wysoko, ale biorac poprawkę na to ze jest to 1 mecz wchodze z podpurka w stronę gosci.

Powodzenia
 
bodizo 350

bodizo

Użytkownik
Ruch Chorzów-Górnik Łęczna
Godzina 15:30
Dzisiaj mamy przed soba 3 mecz I kolejki Ekstraklasy.Widowisko zacznie sie w Chorzowie.Przechodzac do rzeczy nie bede powtarzal sie o transferach Ruchu i Gornika, ale moim zdaniem oprocz Iwanskiego to zadna druzyna nie zrobila spektakularnego transferu. Obie druzyny sa mocno zmienione w stosunku do poprzedniego sezonu wiec mysle ze pierwsza polowa meczu nie bedzie porywajacym widowiskiem,dodajmy jeszcze upal jaki bedzie tam panowal i granie przy 34*C moze nam ten mecz troche uspic ten mecz.Na ten mecz typuje wynik 0:0 do przerwy bo uwazam ze zadna druzyna a zwlaszcza Ruch ktory nie ma graczy ofensywnych i nie bedzie forsowac tempa.
Za drobne mozna puscic ze Ruch nie strzeli bramki
Pierwsza polowa 0:0 kurs 2,75 Fortuna
Ruch nie strzeli gola 3,90 Fortuna
Pozdrawiam
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ruch - Górnik
Górnik bez kilku graczy sobie poradzi, ale najbardziej obawiam się o start Ruchu w nowym sezonie. Obawiam się, że zawodnicy którzy przyszli do klubu nie zrekompensują odejścia Babiarza, Kowalskiego, Kuświka czy Starzyńskiego. Ruch już w poprzednim sezonie miał gorsze okresy, gdzie bez doświadczenia i zgranego składu mogli wpaść w większe problemy.
Szczerze mówiąc mocno kusi zagrać na Górnik z podpórką. Zgadzam się z tym, że nie ma co zbytnio brać pod uwagę meczów wyjazdowych Łęcznej z poprzedniego sezonu, bo równie dobrze w tym sezonie tendencja może się odwrócić.
Górnik jeśli ogarnie ofensywę w tym sezonie to kto wie czy nie powalczą o górną połówkę tabeli. Poszaleć z transferami nie mogli, więc poprzebierali w młodszych zawodnikach i wzięli kilka znaków zapytania. Na ich możliwości finansowe zrobili chyba wszystko co możliwe. Szkoda, że nie udało im się zatrzymać Mraza i to tyle jeśli chodzi o transfery.
Dla mnie znacznie lepszym wyborem są goście z podpórką. Dziwię się niektórym, że ślepo stawiają na Niebieskich.
Górnik +0,25 1,94 Pinnacle ✅ 0:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
yanma 27

yanma

Użytkownik
Zagłębie Lubin v Podbeskidzie B-B
Kadra Podbeskidzia przed tym sezonem uległa małej rewolucji. Z klubu odeszło kilku podstawowych graczy a na ich miejsce przybyło paru młodych oraz dosyć ciekawa postać w której pokładane są duże nadzieje Japończyk Koheia Kato. Ma być on nowym liderem drużyny Górali i wprowadzić spokój w środku pola, dziś według prawdopodobnych składów nie zagra. Drużyna Podbeskidzia potrzebuje wzmocnić swoją kadrę jeżeli chce myśleć o utrzymaniu się w Ekstraklasie. Zarząd nie przeczy że to koniec transferów ale na tą chwilę ich nie ma.
Drużyna z Lubina po sezonowej przerwie wraca do ekstraklasy i zamierza tutaj zawitać na dłużej. Na zapleczu zdeklasowali rywali i od 21 kolejki nie zeszli z fotela lidera. Drużynę wzmocniło kilku sprawdzonych piłkarzy ale o utrzymanie będą walczyć głównie piłkarze którzy wywalczyli awans do Ekstraklasy. Czy to wystarczyć? Zobaczymy.
Obydwie drużyny będą chciały wygrać to spotkanie więc szykuje się niezły mecz. Typ bardziej w stronę przegranej Podbeskidzia którzy na wyjazdach nie radzą sobie nadzwyczaj dobrze a Zagłębie jeżeli chce myśleć o utrzymaniu, musi takie mecze wygrywać.

Zagłębie Lubin @2.15 Bet365 ⛔ 1-1
 
pyrus122 1,8K

pyrus122

Użytkownik
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Powyżej 10 rożnych @ 1.83 ✅
Powyżej 11 rożnych @ 2.20 ✅
Powyżej 12 rożnych @ 2.75 ✅


Dziś nie widzę nic innego oprócz dużej ilości rzutów rożnych w Poznaniu.
Lech można powiedzieć śmiało że zapewnił sobie już awans do III rundy eliminacji do LE, tak więc będą skupieni na tym, aby dobrze wejść w sezon i zacząć właśnie dziś od zwycięstwa, przed własną publicznością.
Obie drużyny bardzo fajnie punktowały cornery w ostatnim sezonie, obie mają bardzo fajnych ofensywnych zawodników i dobre boki, tak więc dziś musi być dużo rożnych w Poznaniu.
Tak wyglądało to w ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi drużynami:
31.05.2015 r. - 11 rożnych
14.02.2015 r. - 11 rożnych
16.08.2014 r. - 18 rożnych
24.05.2014 r. - 20 rożnych
21.02.2014 r. - 12 rożnych
20.09.2013 r. - 12 rożnych
01.04.2013 r. - 12 rożnych
Tak więc w ostatnich 7 ligowych pojedynkach pomiędzy tymi drużynami, było więcej niż 10 cornerów. Czy dziś będzie inaczej? nie sądzę ;)
kursy z b365
 
Otrzymane punkty reputacji: +75
K 5

kwiatini

Użytkownik
Ruch Chorzów - Górnik Łęczna
X2
- @1.7 ✅✅
under 2.5 - @1.6 ✅✅
&quot;Najsampierw&quot; pierwszy typ. Na typ etapie sezonu nie można się wypowiedzieć na temat formy drużyn, bo mecze sparingowe o niej nic nie mówią i to wie chyba każdy. Warto zerknąć na wzmocnienia i osłabienia naszych futbolowych mocarzy tego meczu. Oczywiście biorę pod uwagę piłkarzy, którzy w tym meczu mają zagrać. W barwach Łęcznej: Leandro, Tymiński, Piesio oraz Śpiączka. Jednym słowem - siła rażenia równa sile rażenia procy. W ataku odpalony z Podbeskidzia gość, który może i jest dobrym napastnikiem, ma tylko jedną wadę - nie wie jak strzelać bramki. Tak już w naszej Premier League bywa. Generalnie Górnik zbytnio się nie osłabił, może poza Mrazem nie ma po kim płakać. Poza tym, Łęczna na wyjazdach nie wygrywała w zeszłym sezonie (4 wiktorie na 19 możliwych). Jeśli chodzi o Ruch, to osłabienia kadrowe są poważne: Babiarz, Kuświk, Kowalski, Malinowski, Stawarczyk, Starzyński. Czyli ludzie, dzięki którym Ruch utrzymał się w ekstraklasie. &quot;Wzmocnienia&quot; kompletnie nic nie znaczące, a więc sytuacja kadrowa chorzowskiego jest w stanie opłakanym. Jedyna dla nich pociecha wynika z tego, że grają z drużyną, która w naszej ekstraklasie też walczy o utrzymanie. Jak Ruch ma gdzieś zdobywać punkty w tym sezonie, to na pewno 3/4 sumy zdobyte będzie przy Cichej. Dlatego też obstawiam, że uda im sie urwać punkcik. Ewentualnie Łęczna bo jakimś chaosie puknie bramkę i uda się im wygrać 0:1. Stąd też drugi typ, under 2.5. Pogoda jaka jest wszyscy widzą, nasi kopacze na myśl o graniu na słońcu w niedziele o 17:00 przy 20 stopniach (pozdrawiamy Ćwielonga) dostają drgawek i omdleń. Co dopiero dzisiaj. Przewiduję leniwe człapanie.
Zagłebie Lubin - Podbeskidzie B - B
Podbeskidzie
- @3.5 ⛔ (karny w ostatnich minutach, szkoda)
Idzie idzie Podbeskidzie. Zagłębie bez poważniejszych wzmocnień ani osłabień. Beniaminkowie mają to do siebie, że są nieprzewidywalni. Ponadto atut własnego boiska posiadają. Jednakże na papierze skład oraz transfery Podbeskidzia robią wrażenie. Oczywiście jak na potencjał tej drużyny. Myślę, że debiut Zagłębia w tym sezonie przy takiej kadrze nie może się udać.
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lech -
@1.5 ⛔ (wtf?!)
Co do formy Lecha nie ma nikt wątpliwości. Dwa poważne mecze (3:1 z Legią, 2:0 z Sarajevem) pokazują, że drużyna jest poukładana. Grają ładny, dobry futbol. Na zmęczenie częstymi meczami nie ma co narzekać - kadra szeroka i wyrównana. Brak osłabień (przy całym zachwycaniu się Sadajewem, nie wiem co w nim było takiego urzekającego, zdobywał więcej żółtych kartek niż CR7 bramek w sezonie). Interesujące wzmocnienia (Thomalla, Dudka, Robak, Aziz Tetteh). Trałka w życiowej formie, Hamalainen w gazie. Myślę, że Lech pyknie elegancko Portowców.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom