>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

1. Grand Prix Bahrajnu [03 - 05 marca 2023]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Bahrajnu 2023
1677443737340.png

Piątek, 03 marca:

#1 Trening ▶ 12:30
#2 Trening ▶ 16:00

Sobota, 04 marca:
#3 Trening ▶ 12:30
#Kwalifikacje ▶ 16:00

Niedziela, 05 marca:
#Wyścig ▶ 16:00


1677443827157.png
Informacje o torze:
Nazwa toru:
Bahrain International Circuit
Lokalizacja: Manama, Bahrajn
Pierwsze Grand Prix: 2004
Długość toru: 5.412 km
Liczba okrążeń: 57
Całkowity dystans wyścigu: 308.238 km
Rekord okrążenia: Pedro de la Rosa (2005) - 1:31.447

Zapraszam do dyskusji
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Bahrajnu - wyścig, niedziela 16:00
Typ: Liczba kierowców sklasyfikowanych - over 16.5
Kurs: 1.85
Bukmacher: Betters
Analiza:

Prawie dla kazdej ekipy przedesezonowe testy przebiegly w miare gladko i bezproblemowo. Jedynie McLaren troche odstawal ale reszta generalnie bez wiekszych problemow przeszla przez wszystkie zaplanowane przez siebie programy. Juz w tamtym roku bolidy byly co do zasady niezawodne a teraz powinno byc jeszcze lepiej bo tegoroczne konstrukcje sa ewolucja zeszlorocznych. Mimo, ze jest to pierwszy wyscig sezonu to wydaje mi sie, ze zespoly dobrze odrobily prace domowa podczas testow i przejechanie tych 57 okrazen w wyscigu nie powinno byc dla nich wiekszym problemem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2605
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam wszystkich sympatyków, ekspertów, piszących i czytających w nowym sezonie F1.
Jak co roku każdy z nas zadaje sobie pytanie, co wiemy po testach ( tym razem w Bahrajnie )? i znów trzeba się skłonić do tej samej odpowiedzi, że niewiele. No ale może troche mozna nieco podłyszeć i wywnioskować
Redbull wyglada jakby miał jeżdzic w swojej lidze. Marko zapewnia ze w tym roku bolid jest uniwersalny i bedzie odpowiadał stylowi jazdy i Maxa i Checo. Zobaczymy. Póki co ich bolid sprawował sie najlepiej , czasem auto leciało jak po przysłowiowym sznurku. No ale rok temu tez byki byly na czele a ja wyszlo w debiucie kazdy widział.
Czerwoni spisali sie dobrze, poprawiono wiele rzeczy, zmienili szefa co ma skutkowac przede wszystkim lepszymi decyzjami strategicznymi. Ptaszki ćwierkaja ,że Ferrari nie pokazywało zbyt duzo w Bahrajnie, nawet nie zrobili kółka kwalifikacyjnego a ich bolidy nie latały z pustym bakiem , jeśli cos z tego jest prawdą ( oby ) to była by to dobra informacja bo ogladac dominacje jednego zespolu srednio fajnie.
Co tam Merc? dobra wiadomosc jest taka, ze nie podskakuje ale uciekł gdzies balans i bolid stał sie wyrywny. Wolff i Lewis tonuja nastroje ze nie beda raczej walczyc o wygrane w tym sezonie, przynajmniej nie od poczatku ale oni tak gadaja od 9 lat wiec zobaczy sie
Z pozostałych eki mocno wyróznił sie Aston Martin, którego wszystkie trzy wymienione wyzej teamy uznają za czarnego konia sezonu , co mialy potwierdzic testy w tunelu i samo auto na torze Shakir
Wyrózniło sie też Alpine( ale inaczej ) bo byli daleko w tyle z czasami i przejechali najmniej prócz Mclarena, który miał sporo problemów na testach i jakoś trudno oprzec sie wrazeniu deja vu , ze gdzies juz to widzielismy i to całkiem niedawno. Ale Francuzi jako jedyni przyznali sie ze nie ćwiczyli czasów jednego kółka i prawdopodobnie jezdzili dotankowani. Sam bolid uznaliza bardzo dobra konstrukcje , która pozwoli rozwijac te platforme. ale wszystko wyjdzie w praniu bo tu sporo zasłony dymnej było.
Za chwile pierwszy trening , to co ? Jak to w piatek Czerwoni z przodu. NIgdy nie obstawiam treningów ale ten pierwszy przed sezonem tak dla zabawy sprobuje ( stawki odpowiednio skręcone )
I oczyswiscie duze kursy

1 trening
Alonso miejsca 1-3 kurs 4 ✅💚
Perez win kurs 10 ✅💚
Sainz win kurs 6 ⛔
wsjo STS

Co do kwalifikacji to wg mnie bedzie ciasno na jednym kółku , narazie wrózymy z fusów bo nie wiadomo gdzie kto jest ale ja próbuje cos w kierunku Ferrari ( bo mysle ze na pojedynczym tez beda szybcy jak rok temu) i mysle ze moze zaskoczyc Checo , któremu ustawienia bryki pasuja lepiej niz przed rokiem.

Kwalifikacje

Sainz win kurs 8 STS
Perez win kurs 11 STS
Alonso miejsca 1-3 kurs 2,75 fortuna

To tyle tytułem wstępu do ustępu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2145
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Oj całkiem sympatycznie zapowiada się ten sezon. Prywatnie jak pewnie większość bardzo się cieszę z bolidu Astona i wyników Fernando. Na niego niestety raczej nic nie zagram bo kursy są dość małe (nie dziwne po wynikach z treningów). Fajnie też, że Lando i McLaren nie wyglądają tak fatalnie jak na testach przed sezonem.

Pójdę w stronę Pereza, mocno niedoceniany w kursach jak na #1 i#3 miejsce w treningach. Red Bull raczej powinien dokręcić tu jeszcze dodatkowy czas i przewagę na kwali.
Kwalifikacje:
1) Perez TOP3 @2,05 fortuna
2) Leclerc - Perez 2 @1,96 fortuna

Wierzę w motywację Checo, jak chce coś znaczyć w zespole i ogólnie w tym sezonie to musi od początku wejść z kopyta aby nie odstawać od Maxa. Ferrari nie wygląda najlepiej, to tylne skrzydło lata jak szalone, jak dla mnie do TOP3 zabraknie. Mercedesy też bez szału, powinny być groźniejsze w tempie wyścigowym niż na szybkich kółkach. Nie zdziwię się jak wygra całe kwalifikacje (kurs ponad 6) ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2494
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Bahrajnu - kwalifikacje, sobota 16:00
Perez TOP 3
Kurs: 2.00
Bukmacher: Betx
Analiza:

Nie bede tu oryginalny i ide tutaj w strone Pereza tak jak kolega wyzej. Nie wiem co sadzic o Alonso bo treningi super i tempo niby jest ale jakos ciezko mi sobie wyobrazic, ze bedzie on walczyc na rowni z Red Bullem. Wydaje mi sie, ze zakreci sie gdzies z przodu ale raczej tempem Aston Martin bedzie troche odstawal. Realnie widze tu 4 kierowcow w walce o TOP 3. Verstappen, Perez, Alonso i Leclerc. Ide w bardzo bezpieczny wariant, ze to wlasnie dobrze dysponowany tutaj Perez bedzie w trojce najszybszych. Ja go widze nawet na PP i wcale by mnie to nie zdziwilo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2646
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja mam takie dziwne wrażenie że po tych dwóch treningach też nic nie wiem albo niewiele, Redbull z przodu ale też się borykają z problemami, Merc bez tempa a Czerwoni jeszcze w lesie. Coś mi się wydaje że jakaś ekipa wyskoczy jeszcze z formą, że i Merc i Czerwoni będą lepiej wyglądać, ale też wydaje mi się że Alpine będzie mocniejsze i tak celuje w Gaslego, który radzi sobie dobrze z nową konstrukcja. Liczę że będzie przed obiema Alfami do dubla Pereza, który powinien być przed Czerwonymi

Gasly - Zhou 1 ⛔
Perez - Sainz 1✅
Ako 2,54 sts⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +355
S 6,1K

smowky

Użytkownik
Russel - Norris 1 1.87
Hamilton - Gasly 1 1.68

Ako: 3,55 Forbet

Takie kursy w kolejne weekendy się już nie pojawią. Pomimo pewnych problemów Mercedsa mało prawdopodobnym jest,że w drugim sezonie po dużych zmianach regulaminowych zbudowali tak słaby bolid żeby przegrywać z McLarenem i Alpine. Czasy treningów nie oddają pełnego potencjału tej maszyny. Widać po czasach z treningów w porównaniu z zeszłotygodniowymi testami, że Mercedes ma jeszcze duży zapas. Czołówka niewiele się zmieni oprócz ewidentnego awansu Aston Martina
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2394
S 6,1K

smowky

Użytkownik
Po kwalifikacjach wszyscy jesteśmy trochę mądrzejsi. Pozytywne zaskoczenie w postaci wyników Fernando Alonso oraz Nico Hulkenberga, in minus debiutanci Nyck de Vries oraz Oscar Piastri. Również stratę Gasley'ego do kolegi z zespołu Ocona można ocenić jako niespodziankę.
Nie lubię typować wyścigów z uwagi na ich większą nieprzewidywalność w porównaniu do kwalifikacji jednak tym razem spróbuję pójść w kierunku liczby sklasyfikowanych kierowców.
Przedsezonowe testy przebiegły dosyć płynnie, z bardzo małą liczbą awarii. Oprócz drobnych problemów z elektroniką Aston Martina z pierwszego dnia oraz problemów Alfy Romeo drugiego dnia z silnikiem nie pojawiły się żadne inne usterki.
Jak do tej pory w ten weekend żaden zespół nie uświadczył problemów z zawodnością bolidów. Dodatkowo to pierwszy wyścig sezou więc jednostki napędowe jak i pozostałe elementy nie są sfatygowane.
Tor w Bahrajnie wybacza drobne błędy kierowców, szerokie pobocza sprawiają, że kierowcy nie muszą być tak bardzo skoncentrowani na każdym okrążeniu. W mojej ocenie jeżeli na starcie nie dojdzie do kolizji to znaczna większość bolidów pojawi się na linii mety. Ewentualnie można mieć wątpliwości co do dyspozycji Strolla i tego czy fizycznie podoła przejechać cały dystans wyścigu.

Typy:
co najmniej 18-stu ukończy wyścig - TAK 2.5
co najmniej 19-stu ukończy wyścig - TAK 5.0

Buk: STS
 
Ostatnia edycja:
Parkinson 26,8K

Parkinson

Użytkownik
W mojej ocenie jeżeli na starcie nie dojdzie do kolizji to znaczna większość bolidów pojawi się na linii mety. Ewentualnie można mieć wątpliwości co do dyspozycji Strolla i tego czy fizycznie podoła przejechać cały dystans wyścigu.
Nie wierze, że oba bolidy Ferrari dowiozą..

Oba bolidy Ferrari sklasyfikowane - NIE - @3.00
Leclerc sklasyfikowany - NIE - @5.00
 
Otrzymane punkty reputacji: +719
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
  • Najlepsze analizy marca 2023 (3. miejsce)
  • #14
Kwalifikacje udane, pora obstawić wyścig. Tym razem nie pójdę w pary a inne typy. Jeden główny i dla zabawy :devilish:

Dublet RedBulla @2,4 fortuna
Wydają się pewniakami i w tym sezonie. Leclerc niby postraszył w kwalifikacjach ale dane co do tempa wyścigowego wyraźnie faworyzują RedBulla. Dodatkowo jak wiemy Ferrari słynie z błędów strategicznych czy też błędów kierowców. Przy normalnym wyścigu bez wielu SC i zamieszań nie powinno się tu nic złego wydarzyć.

Na fantazji i dla emocji dokładne podium - Max, Checo, FERNANDO @17 lvbet
Kurs wart ryzyka. Przykładowo na Leclerca na najniższym stopniu podium już tylko 4,5. Stary lis Fernando liczę wykorzysta każdą szansę jaką dostanie w wyścigu. Mówił, że degradacja opon jest bardzo mała i tutaj ogólnie też powinni być lepsi w tempie wyścigowym niż kwalifikacyjnym. "Wystarczy" pokonać dwa Ferrari, lub tak jak pisałem wcześniej liczyć, że oni coś odwalą :ROFLMAO:


Bonusowo moim zdaniem śmiało można też przeciwko Strollowi. Wczoraj niby lepiej to wyglądało ale myślę, że nadal czuje problemy z dłońmi czy tam nadgarstkami. Co innego przejechać kilka kółek a co innego cały wyścig i to ścigając się koło w koło. Na forbet Lewis - Stroll 1 @1,57 fajny kurs u innych buków około 1,35 😃
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3506
Pablito91 402,4K

Pablito91

Użytkownik
Perez - Alonso 1 @1.40
Fernando i cały Aston Martin robią największą furorę na poczatku sezonu póki co. Zrobili największy progres w stosunku do zeszłego sezonu że wszystkich zespołów. Jak Fernando będzie miał konkurencyjne auto to będzie w stanie bic się o podium. Sam póki co tonuje pompowanie balonika. Kwalifikacje pokazały, że jednak Red Bull jest poza zasięgiem. Checo pokazuje, że również jest dobrze przegotowany do sezonu a , że ma jeden z dwóch najlepszych samochodów to Alonso na przestrzeni całego wyścigu raczej nie utrzyma ich tempa. A ma jeszcze przed sobą dwa Ferrari.

Leclerc - Hamilton 1 @1.45
Leclerc odpuścił ostatni przejazd kosztem walki o PP. Ferrari ma pomysł na dzisiejszy wyścig. Zaoszczędzili bowiem jeden komplet miękkiej mieszanki właśnie na ten wyścig. Uważam, że Mercedesy nie mają póki co podjazdu do Ferrari i to Charles zamelduje się na mecie przed Lewisem.

Magnussen - Hulkenberg 2 @1.42
Nico wrócił jako etatowy kierowca po kilku latach przerwy i zaprezentował się znakomicie. Pokonał bowiem Kevina zdecydowanie. Nico startuje z P10 a Kevin P17. Jest to spora różnica. Sam Kevin w wywiadzie przyznaje, że pakiet bardziej pasuje Niemcowi a on sam nie może znaleźć odpowiedniego rytmu. Nico to doświadczony kierowca. Myślę, że na spokojnie pokona dzisiaj Kevina.

Albon - Sargent 1 @1.30

Tutaj idę w kierunku Alexa, który jest bardziej doświadczonym kierowcą. Logan debiutuje w królowej sportów motorowych. Może i jest lepszym talentem od Latifiego, którego Alex lał niemiłosiernie, ale i tak uważam że przynajmniej na początku sezonu w pierwszym wyścigu Logan pokonał Alexa w wyścigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +355
B 4,5K

Borowik115

Użytkownik
Co myślicie panowie o Norris-Bottas 2 @2.15 ✅✅✅
Alfa na testach dobre tempo wyścigowe , w zeszłym sezonie tez awansowali w wyścigu .
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
louisarmstrong louisarmstrong zonu zonu
Na razie tego nie kasuje ale tutaj umieszczamy merytoryczne posty z analizami a nie suche screeny z kuponami. Nastepnym razem takie posty beda kasowane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +223
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Wczoraj myslałem zeby dac dubel Redbulla, moja pierwsza myśl , ale czy to nie zbyt oczywiste. Dubel w kawalach i dubel w wyscigu. Sezon temu ten numer nigdy nie wyszedł bykom i tak sie zastanawiam czy dziś? Kurs tez mało ciekawy jak na F1. Ja dzis zaryzykuje i postawie na Charlesa. Byc moze zachowany jeden komplet miekkich opon wiecej da przewage , choc tak naprawde wszystko bedzie zalezec od zuzycie opon przez bolidy. Mam tez cicha nadzieje ze Merc jak to oni beda dobrze zarzadzac gimami i sa szanse na to ze jeden z kierowców zamelduje sie na mecie na podium
Typy ryzykowne ale ja probuje

Leclerc win kurs 7,5 ⛔
Hamilton miejsca 1-3 kurs 3,4⛔
fortuna
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom