>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

1/8 Finału Ligi Mistrzów 07.03.2012 - Środa (Rewanże)

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP


Czas na rundę rewanżową 1/8 piłkarskiej Ligi Mistrzów ;) Środa również zapowiada się bardzo ciekawie. O kolejne miejsca premiowane awansem zagrają Barcelona z Bayerem Leverkusen oraz APOEL z Lyonem.

O ile sprawa awansu w meczu Barcelony wydaje się rozstrzygnięta , o tyle mecz w Nikozji powinien dostarczyć sporo emocji. Barcelona w pierwszym meczu w Leverkusen wygrała dość pewnie 1:3 i u siebie nie powinna mieć żadnych problemów z przypieczętowaniem awansu. APOEL natomiast we Francji poniósł swoją pierwszą porażkę w LM od meczu z Wisłą. Przegrali minimalnie 1:0 i mając w perspektywie mecz rewanżowy u siebie i fakt , że Lyon gra nie równo sprawia , że awans jest całkiem realny. A to już by była duuuża sensacja.

Kursy na środowe mecze:


Unibet

Zachęcam do dyskusji ;)
 
M 5

mickeyyyxd

Użytkownik
APOEL Nicosia - Lyon

w pierwszym meczu skromna wygrana Lyonu daje szansę dla graczy z Nikozji, Lyon u siebie cały czas atakował jednak brakowało skuteczności, w Nikozji rolę mogą się odwrócić. Oni u siebie są bardzo groźni.

Apoel Nicosia - Lyon : 1
dla mniej odważnych 1x
 
lewandowski 127

lewandowski

Użytkownik



W tym zestawie par skupię się tylko na pojedynku na Cyprze bo mecz Barcy z Bayerem raczej bez historii .



APOEL - Lyon

W pierwszym mecz przed dwoma tygodniami Lyon wygrał na własnych śmieciach skromnie w stosunku 1-0. Gościom z Cypru do pełni szczęścia zabrakło kilku minut i wywalczyli by jakże cenny remis ale i tak wynik nie jest zły . APOEL bardzo mądrze się bronił , wybijając z rytmu bardziej utytułowaneog rywala i no i oczywiście jak to APOEL groźnie kontrował. Na Gerland to nie wystarczyło, ale w gorącej Nikozji, przy wsparciu fanatycznych kibiców(o czym mógł się przekonać każdy z nas oglądając starcie Wisły w eliminacjach do LM) na pewno zobaczymy zupełnie inny APOEL . W fazie grupowej o sile APOEL-u przekonały się takie zespoły jak Zenit, czy też Porto, które wcale nie są słabszymi ekipami od Lyonu . Lyon od początku sezonu mnie nie przekonuje. W rodzimej lidze zajmuje dopiero 6 miejsce, w weekend przegrał ze słabiutkim Nancy (0-2) co nie wróży dobrze przed spotkanie rewanżowym LM ale to lepiej dla mojego typu . Kurs na awans APOEL-u jest wręcz fantastyczny i nie omieszkam tego zagrać AWANS APOEL @ 5.00 unibet 2/10 ✅✅ do tego oczywiście trochę bezpieczniej i mocniej , ale też po bardzo fajnym kursie APOEL DNB @ 2.30 | unibet 5/10 ✅✅

Rezultat : 1:0 i po karnych 4:3 dla APOEL-u :jupi::jupi:
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
daniel_g-ce 0

daniel_g-ce

Użytkownik
LYON
Jak już chcemy łapać wysokie kursy to Lyon - 2,35 jak dla mnie jest na prawdę wystarczający. Ewentualnie (remis nie ma zakłądu) 1,65 . Jestem zdania, że prestiż i faza rozgrywek zmobilizuje zawodników Lyonu do wywiezienia zwycięstwa z tego meczu. Jeżeli stworzą sobie chociaż połowe systuacji z pierwszego meczu to o wynik jestem spokojny. Ciekawostka z pierwszego meczu. Celne strzały Lyon-18, Apoel-1
Pozdrawiam
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Spotkanie : FC Barcelona - Bayer 04 Leverkusen 7:1 ✅
Typ : FC Barcelona - Bayer 04 Leverkusen (powyżej 3.5 gola)
Kurs : 1,80
Bukmacher : bet-at-home


Barcelona, która wygrała pierwsze spotkanie na BayArena 3:1 ma teoretycznie zapewniony awans do następnej fazy LM. Widać, że Pep Team po chwilowym kryzysie i kilku słabszych meczach wraca do gry, do której nas przyzwyczaił przez ostatnie 3,5 roku. Po absencji w meczu ze Sportingiem spowodowanej pięcioma zółtymi kartkami wraca najlepszy zawodnik na świecie i oczywiście najskuteczniejszy zawodnik Blaugrana Leo Messi, który także po chwilowym kryzysie ponownie wraca na swoje tory i raczy nas swoją magią. Po kilku słabszych meczach widać, że forma mu dopisuje co wydatnie pokazują statystyki z ostatnich meczów, zwycięstwa z Bayerem 3:1 (1 gol), 5:1 z Valencią (4 gole) i Atletico 2:1 (1 gol) tak więc widać, że kolejny sezon jest on wiodącą postacią ponieważ oprócz strzelenia 42 goli ma również na swoim koncie 21 asyst. Statystyki z poprzedniego meczu wyraźnie pokazują jak bardzo dominowała Barcelona. Faktem jest, że do 40-ej minuty na boisku wiało prawdziwą nudą natomiast od momentu strzelenia pierwszej bramki przez Alexisa Sancheza Katalończycy z minuty na minutę grali co raz lepiej. Przez cały mecz oddali 12 strzałów (7 celnych), przy 7(4) Bayeru Leverkusen. Posiadanie piłki nie powinno nikogo zaskoczyć, przygniatającą przewagę mieli Messi i spółka operując piłką przez 72% czasu. Nie ma sensu opisywać statystyk, przywoływać ostatnie wyniki podopiecznych Robina Dutta ponieważ zagrają tak jak im pozwoli Barcelona. Oczywiście nie mają czego bronić więc powinni zaatakować ale z drugiej otworzyć się przed takim zespołem jakim jest Barca, zagrać w otwartą piłkę z Xavim, Iniestą i Fabregasem, iść na wymianę ciosów to jest samobójstwo. Dlatego wydaje mi się, że nawet jeśli będą przez pierwsze minuty grać wysokim pressingiem to nie starczy im na długo sił i obraz gry będzie wyglądał jak w większości meczów czyli dziesiątki podań wykonywanych przez podopiecznych Guardioli, atak pozycyjny i powolne rozpracowywanie przeciwnika. W jakim stopniu im się to uda ? Zabraknie niestety chilijskiego snajpera Alexisa Sancheza, który w pierwszym meczu zdobył dwie bardzo ważne bramki dzięki którym wyprowadzał swoją drużynę dwukrotnie na prowadzenie. Jest on ważnym ogniwem w układance Pepa zwłaszcza w kontekście poważnej kontuzji Davida Villi, a także kiepskiej dyspozycji Pedro więc jego absencja jest na pewno dużym osłabieniem. Jednak przy takim wyniku z pierwszego spotkania Pep może dać zagrać któremuś z młokosów (Cuenca lub Tello), którzy na pewno będą chcieli wykorzystać nadarzającą się im okazję. Osobiście wolałbym Cristiana Tello, który kilka razy pokazał w tym sezonie, że potrafi świetnie sobie radzić na lewej stronie z obrońcami rywali mijając ich niczym tyczki slalomowe. Cuenca dostał szansę w sobotnim spotkaniu przeciwko Sportingowi ale jego występ był bardzo marny, jego podania, dryblingi były kompletnie bezproduktywne dlatego po cichu liczę, że Pep zaufa Cristianowi i to on wybiegnie w podstawowej jedenastce. Początkowo miałem dać typ na powyżej 2,5 gola ale kurs 1,35 jest bardzo marny więc zdecydowałem się na zwiększenie tego progu o jednego gola. Wydaje mi się, że Barcelona jest w stanie w tym meczu strzelić przeciwnikom 4 bramki i na taki typ się decyduję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
qadii 14

qadii

Użytkownik
FC Barcelona vs Bayer Leverkusen

March 7, 2012 20:45
Camp Nou — Barcelona
W tym meczu wszystko już rozstrzygnięte 1-3 na Bay Arena i mecz na Camp Nou. Sami piłkarze nie dają sobie szans. Corluka wypowiedział się że nie mamy szans na awans i wygraną na Camp Nou, wszystko jest już raczej rozstrzygnięte i może nie ładnie tak mówić ale taka jest rzeczywistość, lecz na pewno zagramy na 100% naszych możliwości.
Mimo iż sam Vedran Corluka nie zagra to myślę że Bayer strzeli chociaż jedną bramkę.
Oprócz Corluki nie wystąpią też Sidney Sam, Michael Ballack i Tranquillo Barnetta.
Absencje Barcy to Thiago oraz Eric Abidal.
Tak więc jedyny typ jaki przychodzi mi do głowy to to że FC Barcelona nie utrzyma czystego konta po kursie 2.20 gdyż Barca na luzie i na swoim terenie będzie tylko bronić przewagi jaką wywalczyła na meczu wyjazdowym i zapewne zagrają bardziej rezerwowym składem bo sytuację mają spokojną i klarowną.

APOEL Nicosia vs Olympique Lyonnais

March 7, 2012 20:45
Neo GSP — Strovolos
Niewielkie lecz pewne jednobramkowe zwycięstwo Lyonu na własnym stadionie daje im w tej chwili awans lecz trzeba go jeszcze obronić na obcym i groźnym terenie na Cyprze. APOEL nieźle się zaprezentował w meczu wyjazdowym tracąc tylko jedną bramkę. Na pochwałę na pewno zasługuje cały blok defensywy gdyż pod niesamowitym naporem Lyonu byli skoncentrowani i dobrze wypełniali swoje zadanie. Faworytem w spotkaniu u siebie na pewno był Lyon natomiast na Cyprze szanse są wyrównane. Jestem przekonany, iż zarówno jedna jak i druga drużyna jest w stanie strzelić bramkę, lecz doświadczenie przemawia za Lyonem więc to zespół z Francji typuję do awansu lecz nie koniecznie do zwycięstwa na cypryjskim stadionie. Nie zapominam że APOEL to tegoroczna rewelacja Ligi Mistrzów więc przewiduję tam:
Remis @ 3.25
BTS @1.90

Kursy z Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
FC Barcelona vs Bayer Leverkusen

March 7, 2012 20:45
Camp Nou — Barcelona

W tym meczu wszystko już rozstrzygnięte 1-3 na Bay Arena i mecz na Camp Nou. Sami piłkarze nie dają sobie szans. Corluka wypowiedział się że nie mamy szans na awans i wygraną na Camp Nou, wszystko jest już raczej rozstrzygnięte i może nie ładnie tak mówić ale taka jest rzeczywistość, lecz na pewno zagramy na 100% naszych możliwości.
Mimo iż sam Vedran Corluka nie zagra to myślę że Bayer strzeli chociaż jedną bramkę.
Oprócz Corluki nie wystąpią też Sidney Sam, Michael Ballack i Tranquillo Barnetta.
Absencje Barcy to Thiago oraz Eric Abidal.
Tak więc jedyny typ jaki przychodzi mi do głowy to to że FC Barcelona nie utrzyma czystego konta po kursie 2.20 gdyż Barca na luzie i na swoim terenie będzie tylko bronić przewagi jaką wywalczyła na meczu wyjazdowym i zapewne zagrają bardziej rezerwowym składem bo sytuację mają spokojną i klarowną.
Barcelona będzie bronić przewagi ? Stary, coś Ty brał ? ???? Barcelona jest jedną z nielicznych drużyn, która nigdy nie broni wyniku, NIGDY ! Jest to drużyna, której najbardziej zależy na stylu, na tym żeby być wiernym swojej filozofii i to właśnie odróżnia ich od innych drużyn. Jak Ty to sobie wyobrażasz ? Że Barca da się zamknąć na własnej połowie i będzie liczyła na kontry ? Myślisz, że Xavi i Iniesta oddadzą środek pola Aptekarzom i pozwolą im na swobodne rozgrywanie piłki ? Nigdy w życiu ! Barcelona mimo, że ma teoretycznie zapewniony awans tradycyjnie będzie grała &quot;swoje&quot; operując piłką przez (przynajmniej) 65% czasu, wymieniając dziesiątki, a nawet setki podań i budując atak pozycyjny. Leverkusen nie ma nic do stracenia ale jak już wyżej wspomniałem pójść na wymianę ognia z Blaugraną nie mając zbytnio zawodników, którzy robią różnicę to jest istne samobójstwo. To jest Liga Mistrzów, tutaj wszystko może się zdarzyć i Guardiola ma tego świadomość dlatego jestem pewien, że desygnuje on najmocniejszą jedenastkę z możliwych wystawiając Messiego, Xaviego, Iniestę czy Fabregasa. Co prawda jeden z wymienionych pomocników może dostać odpoczynek choć z drugiej strony kontuzjowani są David Villa oraz Alexis Sanchez, a oprócz tego Pedro, który w poprzednim sezonie błyszczał w obecnym gra poprostu tragicznie. Dlatego myślę, że Pep wystawi do składu całe tridente środka pola, a to oznacza, że podopieczni Robina Dutta będą się biernie przyglądać poczynaniom Katalończyków i poprostu dostosują się do ich gry, zaprezentują się tak jak im pozwoli na to Barca.
Oczywiście nie neguję Twojego typu aczkolwiek musiałem odpisać na ten fragment gdyż kompletnie się z nim nie zgadzam.
 
qadii 14

qadii

Użytkownik
Na pewno nie będzie bunkra ale nie sądzę, żeby grali za wszelką cenę. Chodzi tu tylko o utrzymanie awansu. Nie ma sensu się nadwyrężać i narażać na kontuzje. Dobrze wiem że Barcelona NIGDY nie zamyka się w swoim polu karnym i nawet ciężko mi to sobie wyobrazić. Zresztą przypomniała mi się sytuacja z przed paru lat jak to było na stadionie Wisły Kraków.
E: Nie napisałem nigdzie że Barcelona tego meczu nie wygra ????
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Może i tak chociaż nie można ukrywać, że na Barcelonie ciąży wieczna presja zwycięstw oraz aplikowania rywalom dużej ilości bramek do której de facto są zobligowani. Pep Team ma mentalność zwycięzcy i nie ma znaczenia czy jest do 1/16 CdR czy półfinał LM, mobilizacja i chęć zwycięstwa zawsze jest taka sama dlatego myślę, że Barca bez problemu odprawi jutro Aptekarzy.
 
W 606

wanderlei

Użytkownik

APOEL Nikozja - Olympique Lyon
W pierwszym meczu we Francji gospodarze wygrali 1-0.Olympique Lyon po raz pierwszy zagra na Cyprze. Francuski zespół chce awansować do ćwierćfinału po raz drugi w ciągu trzech lat, ale na drodze stoi APOEL Nikozja który stanie przed historyczną szansą.Zespół Ivana Jovanića został pierwszą drużyną z Cypru, która doszła do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA i teraz będzie chciał wykonać kolejny krok w rewanżu 1/8 finału.Francuski klub ma skromną przewagę po pierwszym meczu na Stade de Gerland 14 lutego, kiedy o zwycięstwie Lyonu zadecydowała bramka Alexandre’a Lacazette w 58. minucie.Według mnie spotkanie będzie rozgrywane w szybkim tempie.Francuzi przyjadą po &quot;bramkę&quot; która mocno przybliży ich do awansu.APOEL również powinien coś ustrzelić.Typuję tutaj BTS.
Ciekawostki :
- APOEL był w ostatnim czasie w Nikozji trudnym rywalem. Mając już zapewniony awans, w szóstej kolejce przegrał z Szachtarem Donieck 0:2. Wcześniej jednak był niepokonany w dziewięciu meczach w europejskich pucharach na własnym stadionie. Wygrał sześć razy i trzy razy zremisował, w tym pokonał po 2:1 Zenit St Petersburg oraz FC Porto.
- Lyon był lepszy w 14 z 16 dwumeczów w klubowych rozgrywkach UEFA, w których wygrał pierwszy mecz u siebie. W tym znajduje się pięć rywalizacji, w których wygrywał 1:0 w pierwszym meczu u siebie. Po raz ostatni takie wydarzenie miało miejsce w sezonie 2009/10, kiedy rywalem był Real Madryt, a rewanż w Hiszpanii zakończył się remisem 1:1.
- APOEL odrobił już straty po porażce 0:1 w tym sezonie w pierwszym meczu barażowym na wyjeździe, pokonując 3:1 Wisłę Kraków w rewanżu. Tylko trzy spośród 14 rywalizacji zakończyło się sukcesem, po porażce na wyjeździe w pierwszym meczu. W sumie zespół wygrał dwie rywalizacje i dwie przegrał, kiedy ponosił porażkę 0:1 w pierwszym spotkaniu.

Typ : BTS
Kurs : 1,90
bet365​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Na pewno nie będzie bunkra ale nie sądzę, żeby grali za wszelką cenę. Chodzi tu tylko o utrzymanie awansu. Nie ma sensu się nadwyrężać i narażać na kontuzje. Dobrze wiem że Barcelona NIGDY nie zamyka się w swoim polu karnym i nawet ciężko mi to sobie wyobrazić. Zresztą przypomniała mi się sytuacja z przed paru lat jak to było na stadionie Wisły Kraków.
E: Nie napisałem nigdzie że Barcelona tego meczu nie wygra ????
Liga Mistrzów to priorytet, a sam Guardiola powtarza że zrobiono dopiero pierwszy krok do awansu, drugi trzeba zrobić jutro. Nikt nie będzie grał na utrzymanie awansu, bo niby jakby to miało wyglądać? Dzisiaj Milan tak zagrał i prawie odpadł.
I błagam Cie nie porównuj dzisiejszej sytuacji do sytuacji z meczu z Wisłą. Wtedy to Barcelona miała 4-0 i mecz z amatorami bo tak trzeba nazwać Wisłę w konfrontacji z Barceloną. I najważniejsze - to były początki Guardioli i początki tej wielkiej drużyny. Typu również nie neguje, ale argumentacje. Nie lubię lania wody.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Jak dla mnie ekipa która jedzie bronić przewagi to zdecydowanie Lyon.
Nie zamierzam tu przytaczać faktów, że Cypryjczycy wygrali z Wisłą tylko po to, by analiza była dłuższa. Do rzeczy.
Przewaga Lyonu (1-0) to chyba najlepsza przewaga, którą można mieć w dwumeczu w miarę wyrównanych drużyn.
R. Garde nie skorzysta jutro z usług Johna Mensaha, Yoanna Gourcuffa i Mathieu Valverde. Do gry powróci co prawda Dejan Lovre, lecz nie jest awizowany od początku. Najprawdopodobniej zagra dobrze radzący sobie Umtiti.
Lyon ostatnio radzi sobie beznadziejnie? Nawet jeszcze gorzej. Prócz wygranej w pierwszym meczu LM nie pokazuje nic. A w lidze, wtopa wtopę pogania. Ich obecny styl gry będzie wodą na młyn przeciwko Nikozyjczykom. Wiemy jak oni grają. Ciągły efektywny pressing, podwajanie krycia. Francuzi będą musieli się nie lada nabiegać, a przy tych warunkach nie dotrzymają kroku gospodarzom. Jestem przekonany, że nie uda im się zdobyć środka pola i skrzydeł. Oczywiście u siebie dominowali, ale teraz już tak różowo nie będzie.
Powstrzymanie Lopeza i Gomisa to najlepsze środki do nie stracenia gola. Jako, że Jovanović nie ma u siebie absencji, nie trudno wskazać najbardziej prawdopodobny skład.
Skrzydła chronione przez Poursaitidsa i Boaventurę nie dadzą tam rozhulać się skrzydłowym. Jako, iż OL stosuje formacje 4-2-3-1, więcej gry będzie środkiem. Kaka, Paulo Jorge, którzy stoją za plecami defensywnych pomocników Moraisa i Pinto to świetne duety do powstrzymania robiącej dobre wrażenie, na papierze ofensywy Olympique. Mówię na papierze, bo ostatnio ich forma jest żenująca.
Mam nadzieje, że APOEL nie zrobi podstawowego błędu i gdy będzie utrzymywać się na ten przykład 0-0, będą pamiętać o obronie. O obronie takiej, do jakiej nas przyzwyczaili.
Typ:
Lyon gole 0-1 @1.65
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Barcelona-4,5 - Leverkusen (rożne)
2,00
bet365
Nie lubie dodatnich handicapow na rogi i to jeszcze tak wysokich i na Barce ktorej celem jest wejscie do bramki a nie walczenie o rozne..
W pierwszym meczu 7-0 na korzysc Barcelony w Niemczech mowi samo za siebie.
Patrzac na inne mecze w LM to 6-0 z BATE u siebie i 7-0 z Plznem. Leverkusen na wyjazdach z Genk 7-5 i 7-2 z Valencia wiec tutaj robi to wrazenie ale to pojedynczy przypadek.
W lidze hiszpanskiej Barca ostatnio :
Gijon 13-1
Valencia 11-1
Leverkusen natomiasy w lidze ostatnio z Bayernem przegrana pod tym wzgledem 2-8.
Z Koln 7-2 na ich korzysc, z Augsburgiem slabsi 5-6 i z Dortmundem lepsi 4-3.
Nie oszukujmy sie to bedzie mecz do jednej bramki i Niemcy nie beda czarowac w defensywie tylko wywalac za boisko. Delikatnie mozna probowac a potem jak zagram dodam moj glowny typ na dzisiejsza LM.
 
przepowiednik 6

przepowiednik

Użytkownik
Jak już chcemy łapać wysokie kursy to Lyon - 2,35 jak dla mnie jest na prawdę wystarczający. Ewentualnie (remis nie ma zakłądu) 1,65 . Jestem zdania, że prestiż i faza rozgrywek zmobilizuje zawodników Lyonu do wywiezienia zwycięstwa z tego meczu. Jeżeli stworzą sobie chociaż połowe systuacji z pierwszego meczu to o wynik jestem spokojny. Ciekawostka z pierwszego meczu. Celne strzały Lyon-18, Apoel-1
Pozdrawiam
18 celnych strzalow ?
Co to byly za strzaly ?! Ogladalem caly mecz. Lyon nie gral zupelnie nic. Mecz nudny, malo widowiskowy. APOEL bardzo asekuracyjnie, widocznie byli z wyniku zadowoleni.
W rewanzowym meczu, licze na zwyciestwo i awans APOELu !
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Czy wiecie o tym, że Olympique Lyonnais uległo w weekend w wyjazdowym spotkaniu przeciwko AS Nancy 2-0. Bramki dla gospodarzy strzelali odpowiednio Puygrenier (66&#39;) i Bakar (75&#39;). A gospodarze zajmują przecież dopiero 17 miejsce w tabeli Lique 1! Skoro Lyon przegrywa taki mecz, to co dopiero będzie działo się na Cyprze? Hehe, można gdybać, ale stawiając Lyon w roli faworyta trzeba się głęboko zastanowić. Na awans Apoelu nie ma co stawiać, bo wystarczy że Lyon strzeli i co? Wtedy gospodarze muszą zdobyć 3 bramki aby awansować, co może być trudne. Ale jak wiemy Apoel gra bardzo niewygodną piłkę. W dodatku Lyon jedzie osłabiony jak pisał kolega Kuchcik MU
Garde nie skorzysta jutro z usług Johna Mensaha, Yoanna Gourcuffa i Mathieu Valverde.
To piłkarze, którzy stanowią w dużej mierze właśnie o sile Lyonu.
Jeśli piłkarze będą przestrzegać założonej taktyki to jestem pełen nadziei na osiągnięcie awansu. Oczywiście będziemy musieli zaprezentować inną grę niż w spotkaniu z Nancy. (...) Wszyscy jesteśmy świadomi, że rozgrywki LM wymagają czegoś innego niż francuska Ligue 1.&#39;&#39; - powiedział Garde.
cytat: http://lyon.pl/index.php?option=com_content&amp;amp;view=article&amp;amp;id=3854
Trener wydaje się optymista, lecz wie, że czeka go niełatwe spotkanie...
Większe szanse daję gospodarzom, a typ dość bezpieczny i nie wyklucza remisu.
Apoel Nicosia - Olympique Lyonnais 1:0

Typ: 1 DNB
Kurs: 2.08


_____________________
Kurs na zwycięstwo Barcy jak zwykle bez komentarza pozostawię
. Żeby na tym etapie LM były takie rozbieżności w kursach to jest śmiech i żenada. Pewnie w finale LM na Barcelonę też będzie 1.20...
 
qadii 14

qadii

Użytkownik
Liga Mistrzów to priorytet, a sam Guardiola powtarza że zrobiono dopiero pierwszy krok do awansu, drugi trzeba zrobić jutro. Nikt nie będzie grał na utrzymanie awansu, bo niby jakby to miało wyglądać? Dzisiaj Milan tak zagrał i prawie odpadł.
I błagam Cie nie porównuj dzisiejszej sytuacji do sytuacji z meczu z Wisłą. Wtedy to Barcelona miała 4-0 i mecz z amatorami bo tak trzeba nazwać Wisłę w konfrontacji z Barceloną. I najważniejsze - to były początki Guardioli i początki tej wielkiej drużyny. Typu również nie neguje, ale argumentacje. Nie lubię lania wody.
Odnośnie mojego postu, gdzie widzisz lanie wody? Nie obrażaj bo to najczęściej własnie takie posty to lanie wody: &quot;Barca wygra i koniec, a dlaczego? BO JEST BARCELONĄ I JEST NAJLEPSZA.&quot; Dużo kibiców Barcy własnie takimi rzuca na lewo i prawo i nikt nie ma prawa powiedzieć złego słowa na ich drużynę.
Wiem że jesteś kibicem Barcelony i wiem że będziesz dopuszczał i aprobował analizy według których twoja drużyna wygrywa 4-0 wzwyż. Według mnie nie ma sensu narażać się na kontuzje i grać na wynik 4-0 lub 5-0. Jedna bramka strzelona u siebie raczej ostudzi już na dobre zapały Niemców. A Ty porównujesz walkę Arsenalu z Milanem do swojej Barcelony? To dziwne.
Liga Mistrzów to priorytet, a sam Guardiola powtarza że zrobiono dopiero pierwszy krok do awansu, drugi trzeba zrobić jutro.
Po za tym każdy trener Ci tak powie. A wiadomo że raczej jest już pozamiatane. Nawet piłkarze Bayeru nie mają nadziei, i na bank nie będą tak zmotywowani na Camp Nou jak Arsenal wczoraj w Londynie na Emirates. Dwie różne sytuacje.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Nie rozumiem tego hura optymizmu dziś odnośnie meczu Apoelu. Osobiście uważam, że poza atutem własnego stadiony i klimatu nic za nimi nie przemawia. Granie na ich wygraną to troche taki typ na zasadzie &quot; są dwa uda&quot; albo sie uda albo się nie uda. Raczej się nie uda. druzyna ta juz w meczu z Wisłą jedną nogą wypadła z LM i tylko nasza nieporadność pozwoliła im awansować dalej. To, że awansowali z grupy w której chyba jednak część zespołów jak np Porto grało poniżej oczekiwań to już duży sukces. Lyon to drużyna ogranaw pucharach, która wygrywając w pierwszym meczu na wyjeździe już jest jedną nogą w dalszej fazie. Czy się potkną? Wątpie. Ze strony Lyonu widać, że kibice się strasznie mobilizują jak i cały sztab szkoleniowy ale nie moż ebyć inaczej zapewne tak samo jest w Apoelu. Nie bierzecie chyba pod uwagę tego, że Apoel zaatakuje i pierwszy dostanie bramke wtedy już będzie pozamiatane. Osobiście zamiast grać jakieś awans Apoelu, albo DNB, lepiej pograć na Lyon. ciekawe zakłady to też zakład na czerwoną kartkę, Apoel zacznie nerwowo grać jeśli nic nie będzie wpadało. Under 2,5 gola też chyba dobra lokata. Zresztą nie wiadomo czy sie ten mecz skończy w 90 minutach, bo znając fanatyków Apoelu, nie ukrywajmy, że to troche takie dzikie kibicowanie jak coś nie wyjdzie moga wbiec na stadion i mecz może się zakończyć w ogóle walkowerem. Może to ostatnie zdanie brzmi dziwnie złożone ale to taka moja sugestia i &quot;próba&quot; przewidzenia wydarzeń. Oby każdy na tym meczu zarobił!
Nie wierzę aby Cypryjski sen trwał dalej.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Odnośnie mojego postu, gdzie widzisz lanie wody? Nie obrażaj bo to najczęściej własnie takie posty to lanie wody: &quot;Barca wygra i koniec, a dlaczego? BO JEST BARCELONĄ I JEST NAJLEPSZA.&quot; Dużo kibiców Barcy własnie takimi rzuca na lewo i prawo i nikt nie ma prawa powiedzieć złego słowa na ich drużynę.
Wiem że jesteś kibicem Barcelony i wiem że będziesz dopuszczał i aprobował analizy według których twoja drużyna wygrywa 4-0 wzwyż. Według mnie nie ma sensu narażać się na kontuzje i grać na wynik 4-0 lub 5-0. Jedna bramka strzelona u siebie raczej ostudzi już na dobre zapały Niemców.
Mi się wydaje, że zapał na chociażby zwycięstwo został ostudzony już po pierwszym meczu, w którym od 40-ej minuty Barcelona zaczęła grać swoje, a Bayer biernie przyglądał się temu co robią z piłką Katalończycy. Może masz racje, że Pep nie będzie chciał narażać zawodników na kontuzję ale z drugiej strony do dyspozycji szkoleniowca nie będą dostępni Afellay, Villa, Fontas, Abidal oraz Alexis Sanchez. Jedyny, który powrócił po krótkiej rekonwalescencji to Thiago natomiast nie został od powołany do 20-sto osobowej kadry na mecz z Aptekarzami. Do kadry zostało włączonych 6 zawodników Barcy B : Montoya, Bartra, Jonathan Dos Santos, Sergi Roberto, Muniesa oraz Tello. Moim zdaniem jedynymi, którzy mogą zagrać w pierwszym składzie to Cuenca lub Tello chociaż osobiście chciałbym zobaczyć dziś tego drugiego, który w ostatnich tygodniach prezentuje lepszą formę niż Isaac. Więc tak na dobrą sprawę Pep przy tak krótkiej kadrze nie ma za bardzo kim stosować rotację i dlatego wydaje mi się, że z Barcy B wybiegnie maksymalnie dwóch zawodników w pierwszym składzie, a to oznacza że 3/4 składu będzie skomponowana z pierwszego zespołu, a co za tym idzie szanse podopiecznych Robina Dutta maleją praktycznie do zera.

Edit : FC Barcelona: Valdes, Alves, Mascherano, Piqué, Adriano, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Cesc i Messi.
To potwierdza, że Barca podchodzi do tego meczu w 200% na poważnie...
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
To piłkarze, którzy stanowią w dużej mierze właśnie o sile Lyonu.
Mam nadzieję, że to taka jasna ironia z Twojej strony, bo żaden z tych piłkarzy nie jest graczem pierwszego składu. Jeśli spojrzeć pod kątem kontuzji, to Lyon jest w wyśmienitej formie. Yoasia co prawda szkoda, ale Garde i tak w ogóle mu nie ufa...
W każdym razie jestem zszokowany tym, co tutaj piszecie. Zapoznałem się z Waszymi analizami i o ile można ryzykować, to stwierdzenia, które wysuwacie sprawiły, że buzia sama mi się otwarła, i nie chciała zamknąć przez dłuższą chwilę. Tak właściwie, to nadal się nie zamyka.
Jak bowiem można napisać, że Zenit i Porto są drużynami nie gorszymi (czyli w domyśle mogą być dużo lepsze?). Są gorsze, i to nawet nie powinno podlegać żadnym dyskusjom. Albo &quot;APOEL i Lyon równorzędne&quot;, matko boska. Rozumiem, że Francuzi grają w tym roku być może najbardziej nierówny futbol w Europie (pewnie razem z Arsenalem), ale to wciąż moim zdaniem (no i patrząc na rankingi, zestawienia i opinie ekspertów) jeden z kilkunastu najlepszych klubów na Świecie. Takie obniżanie ich wartości nie jest na miejscu, chociażby z czystego do nich szacunku.
Dzisiejsze mecze LM uważam z jednej strony za zbyt ryzykowne do obstawiania (APOEL może wygrać, awansować, ale może też przegrać 0:5), natomiast sukces Barcelony jest niemal pewny, a kurs nawet nie dobijający do 1,20 to zdecydowanie za mało.
Można ryzykować, ale raczej nic więcej. Lepiej poczekać do pozostałych pojedynków.
 
slaviu 343

slaviu

Użytkownik
APOEL - Olympique Lyon 2 - 2,5 (PinnacleSports) ⛔

Przedmówca mnie ubiegł. Miałem nic nie pisać, ale nie mogę przejść obojętnie obok takich rzeczy:

R. Garde nie skorzysta jutro z usług Johna Mensaha, Yoanna Gourcuffa i Mathieu Valverde.
To piłkarze, którzy stanowią w dużej mierze właśnie o sile Lyonu.
Nie zgadzam się zupełnie z tym! Valverde to trzeci bramakarz OL, najczęściej nie ma go nawet na ławce, bo drugim jest Vercoutre. Mensah jest albo na PNA, albo kontuzjowany w tym sezonie rozegrał 1 mecz w barwach OL. Gourcuff to faktycznie jakieś osłabienie, ale też bym nie przesadzał bo zagrał tylko 16 meczy w tym sezonie (7 w L1, bodaj 5 w LM, reszta puchary krajowe), w tym kilka razy wchodził z ławki. Generalnie rzecz biorąc mam wrażenie, że stworzyliście jakiś mit APOELu jako świetnej drużyny, niemal niegorszej od Porto, Zenitu czy Lyonu(?!) i pokłosiem tego mitu są wypowiedzi powyżej, że APOEL ma dobrych bocznych obrońców (w moim odczuciu to najsłabsze punkty tego zespołu), że APOEL na Stade Gerland groźnie kontrował - ten kto to pisał nie oglądał meczu bo APOEL nie opuszczał swojej połowy, grali w 11 przed swoją bramką i zrobili 1 (słownie jedną) akcję groźną z kontry i oddali 1 strzał na bramkę. Zgadzam się, że mecz nie stał na bardzo wysokim poziomie, ale czy łatwo gra się przeciwko drużynie, która postawiła autobus na swoim polu karnym? Lyon i tak zagrał niezłe zawody, mieli 3-4 setki, Paulo Jorge wybijał z linii bramkowej a Ederson głową uderzał w słupek - mnie gra OL w tamtym spotkaniu satysfakcjonowała, przeciwko takiemu przeciwnikowi, z taką taktyką jak stosował APOEL było naprawdę ok. Niestety to było jedno z nielicznych spotkań OL w ostatnim czasie, gdzie grali dobrze. Ostatni mecz z Nancy jak już ktoś pisał to był dramat. Jednak ja biorę to za plus przed dzisiejszym meczem, bo przecież OL też ma ambicje i po takich blamażach jak z Nancy będę chcieli coś zagrać. A, że grać potrafią to chyba nikt nie ma wąpliwości. Gorsza forma Lyonu moim zdaniem wynika z przestawienia stylu gry po Puelu. Garde chce grać inaczej i to widać już w niektórych meczach, że wychodzi. Co ważne widać, że chce grać ofensywnie i dziś też nie wierze, że Lyon stanie tak jak APOEL w pierwszym meczu całą drużyną pod polem karnym i będą bronić - no way! Oglądałem kilka meczy APOELu w fazie grupowej i zgadzam się - są niezłą, zgraną drużyną, ale... mieli bardzo, bardzo dużo szczęścia! A to nie może trwać wiecznie. Już nie mówie o meczach wyjazdowych bo tam zawsze zdecydowanie przeważali gospodarze, zobacznie statystyki strzałów (w nawiasie podaje strzały celne):

Shakhtar 23(8) - APOEL 3(3), 1:1
Porto 19(9) - APOEL 6(5), 1:1
Zenit 18(7) - APOEL 1(0), 0:0

A u siebie tak to wygląda:

APOEL 9(5) - Zenit 13(3), 2:1
APOEL 4(2) - Porto 15(6), 2:1
APOEL 4(2) - Shakhtar 16(9), 0:2

Oglądałem mecz z Shakhtarem i Zenitem i przyznaję, że u siebie z Zenitem APOEL zagrał naprawdę dobre zawody i wynik był zasłużony, pozostałe mecze to w dużej mierze szczęście, które im dopisywało. OL to stare wygi jeśli chodzi o LM, to dwie klasy wyżej piłkarsko od APOELu, bez względu na to, że ostatnio sa w gorszej formie i oczekuję, że dziś wynik będzie odzwierciedlał przebieg wydarzeń na boisku, tak jak miało to miejsce w meczu APOEL - Shakhtar. Awans APOELu oznaczał by dla mnie, że koniec świata się zbliża - póki co tego nie przewiduję. Jest pewne niebezpieczeństwo remisu, ale ja ryzykuję i gram czystą 2. Obie drużyny bez większych osłabień co już zostało powiedziane, zapowiada się ciekawy mecz. APOEL musi dzis zagrać odważniej, a co to oznacza wszyscy wiedzą, trzeba będzie ruszyć autokar z pola karnego. Mam nadzieję, że obejrzymy ciekawy mecz ????

Nie wierzę aby Cypryjski sen trwał dalej.
Lepiej bym tego nie ujął ;)

// a jednak koniec świata ???? Garde nawet nie wykorzystał 3 zmian w meczu, wiele niezrozumiałych dla mnie jego decyzji dziś... Cypryjski sen trwa nadal, gratulacje ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom