>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

1/16 finału Ligi Europejskiej - Lech Poznań - SC Braga (17.02.2011)

Status
Zamknięty.
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie robią sobie żadnych jaj. Po prostu na zachodzie tak myślą o nas. Tak jak my mamy wiele utartych stereotypów o jakiś krajach to na zachodzie spora część ludzi myśli, że na wschód od granicy Niemieckiej są tam jakieś kraje, ale to wszystko kojarzą z Rosją, jakieś Polski, Białorusie, Ukrainy, Litwy, dla nich to szczerze jedno i to samo ???? .
Wiadomo, że nie wszyscy tak myślą, ale niektórzy tak.
za PRLu dopiero mieli opinię. Mąż ciotki, który jest Francuzem bał się przyjechać z nią do Polski, bo w jego kraju panowało przekonanie, że u nas zwierzęta po drogach biegają zamiast samochodów, że kraj składa się z nieprzebytych puszcz i lasów, że ludzie żyją w drewnianych domkach krytych strzechą i wiele wiele innych ściem. Teraz to i tak jest łagodnie. Nagonka medialna tak drenuje mózg ludziom bez empirycznych poglądów, że są w stanie myśleć wszystko. W końcu w USA 37% ankietowanych w 2005 roku stwierdziło że w Afryce do dziś żyją zwierzęta wyglądające jak smoki:grin:



Lille - PSV
z istotnych nie zagra chyba tylko Adil Rami (Lille)
PSV dobrze gra w tym sezonie na wyjazdach, aczkolwiek z 15 spotkań z rywalami z Francji wygrali tylko dwa

BATE - PSG
nie zagrają:Sylvain Armand, Tiene (PSG)
w bramce PSG prawdopodobnie wyjdzie Coupet, choć narzekał na uraz ścięgien w kolanie
temperatura wg oficjalnych prognoz ma wynieść -17 stopni

Rangers - Sporting
w Sportingu jak wiadomo nie ma Liedsona. Do tego nie zagrają Marat Izmailov, Leandro Grimi oraz Jaime Valdes. Do składu powinien wrócić Yannick Djalo

Osobiście chyba pomyślę nad jakimś typem w kierunku Young Boys Berno. Sztuczna nawierzchnia, a w szczególności ten gumowy granulat wypełniający, przeszkadza każdemu zespołowi, który tam przyjedzie (chyba tylko Elfsborg by się nie przejął bo ma tą samą nawierzchnię). Kazdy zespół musi się tam przygotowywać na taktykę defensywną - wszyscy którzy byli do tej pory poszli na wymianę ciosów i przegrywali. Zwłaszcza piłkarze z Odense nie potrafili przystosować się do warunków murawy jak i sposobu gry rywali.

Zenit to jest owszem klasowy zespół, ale gliniane nóżki też ma. Pokazał nie raz że przyciśnięty gubi się niemiłosiernie i nie podoba im się taktyka, gdy rywal prowadzi grę. A tak będzie w Szwajcarii. Young wyjdzie w pełni zmotywowane, z chęcia wykorzystania atutu własnego terenu
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Lech Poznań - S.C. Braga​


Dziś kolejny sprawdzian Lecha Poznań, na własnym stadionie zmierzą się z Sporting Braga, rywal bardzo ciężki, lecz do pokonania. W ostatnich latach Polskie zespoły nie przynosiły nam chluby w Europie, aż dwa lata temu Lech Poznań pokazał jak podbić Europę awansując z grupy, teraz sytuacja się powtarza, lecz tym razem rywal słabszy, czy to dobrze trudno powiedzieć, Braga grała w tym sezonie w LM z różnym skutkiem ostatecznie zakończyła rywalizacje na trzecim miejscu i przeszła do rozgrywek LE. Lech po niewiarygodnej jesienie, w której na równi rywalizowała z patentami europejskiej piłki:MC, Juve zagra pierwszy poważny mecz w tym roku, minęło dużo czasu, od ostatniego spotkania, o rytmie meczowym można zapomnieć, możliwości fizyczne też nie do końca, są dobre jak na grę z Portugalczykami, do tego Lechici stracili Sławka Peszke, który był kluczową postacią w jesiennych spotkaniach. Braga zespół z Portugalii, preferujący szybką piłkę, oraz indywidualne rajdy, będący w trakcie wiosennej rundy Ligi Zone Sagres spisuje się przeciętnie, ale według mnie niema to znaczenie czy oni przegrywają z Porto, czy wygrywają z Maritimo, po prostu ich celem nie jest mistrzostwo Portugalii bo jest to nie realne, ich cel na teraz to wyeliminować Lecha, ponieważ jest to ich w zasięgu, przyniesie im to dodatkowe pieniądze i oczywiście oni też chcą zagrać z Liverpoolem, dla mnie sprawą oczywistą, że Lech nie jest faworytem tego dwu meczy, ale kiedy był, mam nadzieję że tak jak wcześniej niesiony dopingiem kibiców wygra i przejdzie dalej, ale patrząc realnie jakiekolwiek zwycięstwo dziś będzie sukcesem. Mój typ: obie druzyny strz.gola kurs:1,8 . Myślę i mam nadzieję, że będzie 2-1 oczywiście dla LECHA POZNAŃ !!!


 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ciekawy jestem jak Lech zaprezentuje się w tym spotkaniu. Braga wielką potęgą nie jest i jest to zdecydowanie drużyna do pokonania, a z resztą Lech pokazał że przy Bułgarskiej nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Braga na wyjazdach nie gra rewelacyjnie, ale nie będziemy przekładać ligowych spotkań na Ligę Europejską. To samo tyczy się Lecha i nie powinniśmy kierować się ostatnimi meczami towarzyskimi które bądź co bądź wyglądały obiecująco.
Jeśli Lech chce awansować to powinien wygrać mecz w Poznaniu najlepiej bez straty gola, z powodu braku jakiś sensownych argumentów granie na Lecha odpuszczam i jestem skłonny postawić na under w tym meczu. Pogoda nie będzie sprzyjać - jest zimno i nie wykluczone są opady śniegu, do tego stan murawy nie jest idealny. Lech zagra pierwszy oficjalny mecz w tym roku, a dość długa przerwa dla piłkarzy bez meczów o stawkę może się nieco odbić na samej grze drużyny. Braga wie że Lech to groźny rywal i nie będą gryźć murawy by za wszelką cenę wygrać ten mecz ponieważ wiedzą że na własnym obiekcie to oni będą faworytem. Remis dla Bragi to dobry wynik.
Under 2,5 - 1,60
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Jak zobaczyłem skład to się zachłysnąłem...
Gancarczyk, Wilk, Ślusarski w podstawie!? Gdzie Luis, gdzie Kiełb!? Nie rozumiem tego, niby czas na oceny przyjdzie po meczu, ale patrząc na to - jakieś jaja!
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Nie ma co ukrywać. Szkoleniowiec zaskoczył składem nie tylko rywala, ale i nas. Mam nadzieję, że wie co robi i faktycznie ci zawodnicy są obecnie w takiej dyspozycji, że mogą zagrać w podstawowym składzie.
Lech dzisiaj musi zaatakować jeśli myśli poważnie o awansie. Goście osłabieni, w dodatku kiepska murawa (a nawet jej brak) do czego portugalska drużyna nie jest raczej przyzwyczajona. Oczywiście nie wolno zapominać, że na trybunach znajduje się 12 zawodnik chociaż nie w pełni dysponowany.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
No i moje przypuszczenia się spełniły, co Bakero potwierdził zmianą w przerwie Ślusarskiego i kilka minut później Wilka, w dodatku słabo zagrał Gancarczyk.
Ale to wszystko nie ważne - KOLEJORZ!!! Coś pięknego, mecz, który wyraźnie się nie układał, szczególnie w pierwszej połowie. Druga już dużo lepsza, świetny mecz Krivetsa i Rudnevsa, bardzo pewni w obronie Bosacki i Arboleda. Mamy dużą szansę w rewanżu, wróci już Injać, nie zagra już miejmy nadzieję Wilk czy Gancarczyk i może na naszych oczach pisać się będzie nowa historia.
Pokażcie, że polska drużyna może!
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Mecz przeciętny, ale raczej to zasługa warunków w jakich przyszło zmagać się piłkarzom więc mimo wszystko ciężko określić w jakiej dyspozycji jest Lech. Pierwsza połowa w wykonaniu Arboledy była dość słaba. Na szczęście w drugiej pokazał się już z dobrej strony. Bardzo dobry mecz Krivetsa oraz Rudnevsa jak już zauważył pitekk do tego należy dołączyć także Kotorowskiego, który był pewnym punktem w bramce. Przez pewien okres pierwszej połowy dobrze prezentował się także Ślusarski.
Na pewno zwycięstwo cieszy jednak należy pamiętać, że dziś nie widzieliśmy wszystkiego na co stać Lecha oraz Sporting.
 
dejf 98

dejf

Użytkownik
to racja, warunki pogodowe sprawiły, ze ciężko oceniać występy obu drużyn. najważniejsze, że Lech wygrał. czy grał słabo czy nie to już inna bajka. mam nadzieję, że w rewanżu zagrają lepszym składem, lepiej, pewniej i będzie co świętować ????
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Powiem szczerze jako kibic Lecha - to był słaby mecz. Tempo dyktowała Braga, a Lech był groźny jedynie przy stałych fragmentach gry. Ciesze się oczywiście ze zwycięstwa, jednak z taką grą to nie ma się co czarować, w Bradze będzie autobus w bramce. Wiem, że warunki klimatyczne jak i stan nawierzchni boiska pozostawiał wiele do życzenia ale to Braga powinna mieć z tym problem a nie my(Lech).
Poza tym zastanawiam się dlaczego grał Gancarczyk.. To był bardzo słaby występ :/
 
K 0

krakk

Użytkownik
W I połowie Lech miał problem aby wejść w mecz. Na początku II połowy mecz się wyrównał, ogólnie walka toczyła się głównie w środku boiska, a ostatnie 25 minut należało do Lecha. Co do krytykowanego Gancarczyka to nie biorąc pod uwagę I połowy gdzie raczej większość zagrała poniżej swojego poziomu to przynajmniej ostatnie minuty według mnie były w jego wykonaniu bardzo dobre. Kilka raz zastawiał tam przeciwnika i pozwalał aby piłka wyszła na aut czy też odbierał piłki. Wynik na pewno pozytywny biorąc pod uwagę cały mecz, chociaż ostatni kwadrans to napór Lech i mogło się skończyć 2-0.
Uważam że teraz to Lech jest faworytem i można się poczuć zawiedzionym jeżeli odpadnie z dalszych rozgrywek. Na wyjeździe można już mecz przegrać różnicą jednej bramki, a spodziewam się że chociaż jedną bramkę to Lech strzeli, a czy Braga da radę wtedy strzelić aż 3... nie sądzę po tym co widziałem dzisiaj. Po kolejnym meczu z Polonią Warszawa Lech zacznie się rozpędzać. Po wyniku jeszcze Sparty 0-0 i patrząc na bardzo słabe statystyki Liverpoolu nie koniecznie Liverpool musi u siebie wygrać, nie wiadomo co się tam stanie i niezależnie od tamtego wyniku to motywacja dla Lechitów jest ogromna: Zagranie z Liverpoolem albo rewanż ze Spartą Praga.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Może ja się wypowiem:
Przede wszystkim chciałbym poruszyć temat składu wyjściowego. Ślusarski w pierwszym składzie to oczywiście wielka pomyłka. Facet potwierdził moje przypuszczenia co do swojej osoby i powiem szczerze, że zagrał fatalnie. Błędy w przyjmowaniu piłki, wychodzeniu na czystą pozycję czy w podaniach, rzuciły mi się najbardziej w oczy. Nie zachwycił mnie także Gancarczyk który popełnił masę błędów w kryciu i trzymaniu linii. Miał też wiele problemów z opanowaniem piłki ale akurat ta kwestia mnie nie dziwi bowiem murawa była przygotowana fatalnie. Bardzo podobała mi się trójka Kriviets, Stilic i Rudnevs. W zasadzie to dzięki nim gra Kolejorza jakoś wyglądała.
Portugalczycy zagrali myślę bardzo spokojny mecz, bez fajerwerków. Oszczędzali siły i poza paroma składnymi akcjami nie zrobili nic ciekawego w polu karnym poznaniaków. Oczywiście Braga zagrała słaby mecz głównie ze względu na warunki atmosferyczne. Nie chodzi może o różnicę temperatur ale o opady śniegu i zmarzniętą murawę na której piłka skakała jakby była z kauczuku.
Lech przez pierwsze minuty sprawiał wrażenie nieco wystraszonego. Koncentrował się raczej na oddaleniu się od własnego pola karnego, a niżeli atakowania bramki Artura. Zawodzili wszyscy piłkarze no może poza Kotorowskim który już na początku spotkania wykazał się refleksem.
Po przerwie obydwie drużyny zaczęły grać lepiej tzn. przeciętnie. Poznaniacy sporadycznie atakowali defensywę Bragi i odwrotnie.
Nie jestem przekonany czy bramka Rudnevsa podcięła Im skrzydła czy po prostu nie byli na tyle skuteczni żeby zmusić Kotora do kapitulacji.
Spotkanie nie było szczególnie interesujące, słaby dzień mieli niektórzy piłkarze, chociażby Gancarczyk czy Arboleda po których spodziewałem się o wiele więcej. Warto zaznaczyć także przeciętny występ zmienników - Możdżenia, który w zasadzie grał statecznie, Ubiparipa który miał jedną okazję do zdobycia bramki, czy Kiełba który zaplątał się we własne nogi przy paru akcjach.
1:0 to słaba zaliczka przed wyjazdem do Portugalii. Tamtejsze warunki pogodowe będą o niebo lepsze niżeli w Polsce.
Kibice w Poznaniu jak zwykle dali o sobie znać drużynie gości. Zapytany po meczu o atmosferę na stadionie Kaka powiedział poprostu - &#39;&#39;amazing&#39;&#39;.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Na swoim normalnym poziomie jak zwykle zagrał Rudnevs. Pokazuje, że wydane na niego pieniądze spłacają się już z nawiązką, sądzę, że niezbyt długo zakotwiczy w Poznaniu, bo już teraz słyszy się o zainteresowaniu jego osobą innych klubów. Jeśli chodzi o skład to popieram zdanie poprzedników : Gancarczyk, Wilk i przede wszystkim Ślusarski nie zasługiwali na miejsce w pierwszej jedenastce. Bakero zaskakuje wszystkich składem, jednak nie najlepiej mu to wychodzi. Wydaje mi się, że lepszym posunięciem byłoby wpuszczenie od pierwszych minut chociażby Możdżenia, lub Ubiparipa. Co do innych zawodników, to na wyróżnienie z pewnością zasługuje postawa Bosackiego, który grał twardo i przede wszystkim pewnie w obronie, czego oczekuje się od obrońcy. Kotorowski również rozegrał dobre spotkanie i na szczęście udało się wywalczyć zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Co do samego stanu murawy to już się chyba nie muszę wypowiadać, bo każdy widział, na czym był rozgrywany mecz; myślałem, że mecz z Juventusem był jedynym na takiej murawie, jednak niemiło się rozczarowałem. Miejmy nadzieję, że w Bradze Lech również rozegra dobre spotkanie i przejdzie do dalszej fazy rozgrywek.
 
M 4

max11

Użytkownik
Bardzo słaby mecz Lecha. Widać było że Braga to zespół o wiele lepszy technicznie (trzeba podkreślić że to właściwie były prawie że rezerwy Bragi, a i tak o wiele lepiej grali w piłkę). Ale jak to bywa w piłce czasami słabszy w danym meczu wygrywa, a tutaj dodatkowo gol padł bo bardzo dużym błędzie Rodrigeza który źle zagrał piłkę prosto pod nogo jednego z lechitów. Ogólnie mówiąc w rewanżu trzeba będzie zagrać o wiele lepiej bo inaczej będzie wysoka porażka.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Mam jedno nurtujące mnie pytanie. Wydaje mi się że pośród Was pewnie nie będzie nikogo kompetentnego by na nie szczegółowo odpowiedzieć, ale a nuż. Zatem oto ono:

Czy trawa wymieniana już chyba 4 czy 5 raz nie ma gwarancji czy czegoś w tym stylu?

Przecież to nienormalne żeby co jakiś czas murawa była wymieniana za grube pieniądze. Czy w arktycznej Rosji też wymieniają trawę co 3 mecze?
 
mariusz_nh 0

mariusz_nh

Użytkownik
Niech sztuczną zrobią, będzie taniej i nie będą musieli tak często wymieniać. ????
A tak na poważnie to gdzieś słyszałem, że jest źle trawa oświetlana przez słońce i dlatego będzie z tym problem.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Na Wembley w przeciagu 3 pierwszych lat wymienianu 11 razy wiec ida w Poznaniu na rekord ;-)
Zle naslonecznienie i slaba cyrkulacja powietrza to przyczyny.
Po Euro wymienia na murawe typu Desso GrassMasters, jest to naturalna trawa wzmocniona stucznymi implantami, duzo trwalsza od normalne, uzywana miedzy innymi na wspomnianym Wembley. Na razie nie chca ryzykowac bo nie ma zapewnienia UEFA ze zezwola na tego typu murawie rozgrywac Mistrzostwa.
&quot;UEFA z jednej strony uważa, że jest to dobry pomysł, ale nie zapewnia nas, czy na tej murawie będą mogły być rozgrywane mecze Euro 2012. A my musimy to wiedzieć, zanim zdecydujemy się na jakieś rozwiązanie&quot; Rajewki, dyrektor POSiR
Co do gwarancji z tego co sie orientuje firmy takowa daja ale warunki sa dosc rygorystyczne, podejrzewam ze przez wspomniane wczesniej problemy stadion w Poznaniu moze sie na gwarancje nie lapac. Ale to tylko moje domysly, dokladnej wiedzy w tym zakresie nie mam.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ten stadion to naprawdę jeden wielki bubel. Ciekawe czy ktoś zakładał w fazie projektu, że z murawą będą takie problemy. Tyle kasy poszło się... kochać.
Co do spotkania: Bardzo słabe. Co mnie ucieszyło: postawa Kotorowskiego (było tak zimno, a mimo to bronił bez zarzutu), akcja bramkowa Kriwca z Rudnevsem oraz świetna próba Stilicia - przyjęcie i od razu z powietrza lewą nogą - mogło się podobać. Jednak na całe 90 minut to za mało. Ja rozumiem, warunki, zimno, pada śnieg - ale granie jak to robił Arboleda - na pałę, wybicie piłki do przodu - piłkarski debilizm... Żadnej gry nie widziałem, wymiany kilku podań i to mnie osobiście martwi. Zobaczymy jak poradzą sobie za tydzień w zgoła odmiennych warunkach.
http://www.naszaliga.pl/news/galeria,foto,z,meczu,lech,,,braga,.html? - fotki z meczu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom