>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Żużel 2020 - wrażenia, opinie, luźne rozmowy

Status
Zamknięty.
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Hancock zakończył karierę. :p
Tam skład będzie wyglądał:
Milik
Miedziak
Lebiediev
Łogaczow/Szczepaniak/Troy
Woryna
Tudzież
Giera
I nie zdziwię się jeśli w pierwszym meczu minimalnie pokonają Zieloną Górę. :)
Miedziak, wcześniej wzięcie Grega .....

.

Ja mam inne pytanie - jakieś nazwiska juniorów, których powinno się śledzić i którzy mogą zaskoczyć w tym sezonie? Nie śledzę rozgrywek juniorskich aż tak mocno, a nie chciałbym się zdziwić w czasie sezonu. Chodzi przede wszystkim o zawodników z roczników 2002-2004. Jakiś wyjątkowy talent wśród nich?
W Grudziądzu na treningach na dwa kółka Denis Zieliński wygrywa cały czas z Turowskim i się zastanawiają czy Denis taki dobry, czy może Turoś za duża presja i nie daje rady? Podobno sprawdza Marcin sprzęt pod kątem wyjazdowego meczu. w Grudziądzu jest jeszcze Kacper Łobodziński w którego wszyscy wierzą,lecz ma dopiero 16 lat skończone w marcu 2020. :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Fani Żużla co powiecie o takich długoterminowych parach:

Leszno lepsze od Grudziądza
Częstochowa lepsza od Gorzowa
Lublin lepszy od Zielonej Góry

?
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Ale ten Rybnik jest żenujący. To nie jest drużyna. To jest jakiś zlepek odrzutów (nie liczę Woryny, wierny swoim barwom, brawo), gdzie jeszcze robią syf w szatni biorąc Miedzińskiego jako gościa, przez co Łogaczow nie pojechał. Kędziora to moim zdaniem lekko mówiąc kiepski trener, w dodatku wtrąca mu się Mrozek. Juniorzy, no jak widać, nic nie trzeba dodawać, po prostu goście nadający się na II ligę. Do tego ten oszołom Mrozek latający po parku maszyn w tych okularkach jak kot z pęcherzem. Kędziora na pewno musi się słuchać agenta Jamesa Mrozka jeśli chodzi o zmiany, o menadżerkę.

Lambert w końcu zaczął pokazywać swój potencjał. Lubię gościa i zawsze mu kibicowałem. Mam nadzieję, że będzie w Grand Prix i będzie robił dobre wyniki bo jest świetnym żużlowcem. Milik też coś pokazał. Na następny mecz trzeba brać Łogaczowa i Batchelora. Ale tu wymieniłem już 4 obcokrajowców, a przecież muszą być polscy seniorzy, więc Szczepaniak może być raczej pewny miejsca w składzie. Woryna na pewno coś pojedzie, dziś już coś tam pokazał. Lebiediew, Miedziak, szkoda słów. Poziom I ligi i to max.

7 drużyn powalczy o medale, a Rybnik jest beznadziejny i na 100% spadnie. I Woryne weźmie w przyszłym sezonie Apator. Takie moje przemyślenia.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Największym problemem Rybnika jest brak juniorki, jak można tak się angażować w żużel jak Mrozek i budować skład w tak ułomny sposób. Ile znaczy formacja juniorska wiedzą wszyscy, udowodnił to Lublin w zeszły sezonie. No nie może zespół walczący o utrzymanie dostawać na swoim torze takich batów. Oni pewnie jeszcze się pozbierają, wskoczą pewnie Łogaczow i Batchelor za Miedzińskiego i Lebiediewa, Woryna będzie ciągnął ten wózek, w Milika wierzę, Lambert z 8 za Szczepaniaka. To jest potencjał na 40 punktów, ale zawsze zabraknie punktów juniorów.
 
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Mam pytania natury technicznej/organizacyjnej. W składzie jedzie 5 seniorów i 2 juniorów + rezerwowy. Są zmiany rezerwa taktyczna, rezerwa zwykła itd. Rezerwę taktyczną można dać gdy się przegrywa jakąś ilością punktów, ale jest też przepis że jak juniorzy są poturbowani to nie można w ich miejsce dać seniora.

- kiedy może zostać wprowadzony 8. zawodnik?
- Łaguta zdobył 18 ptk., a czy zdobył ktoś kiedyś 21 ptk.?
- w jakim przypadku zawodnik może odjechać 7 biegów?

- dlaczego Lambert był ustawiony jako 8 zawodnik skoro fajnie latał?
- dlaczego ROW nie puszczał Kłosoka do kolejnych biegów?
- po co Iversen był w składzie? tylko po to żeby czwórka seniorów miała po dodatkowym biegu i żeby nie wpuszczać kolejnego słabszego zawodnika?
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
damianprz damianprz

- kiedy może zostać wprowadzony 8. zawodnik?
To takie zabezpieczenie na wypadek kontuzji, oraz możliwość taktyczna żeby zmieniać tym zawodnikiem kogoś kto słabo jedzie. Pod tym numerem może jechać zawodnik do lat 23.

- Łaguta zdobył 18 ptk., a czy zdobył ktoś kiedyś 21 ptk.?
Tak, można zdobyć 21 punktów. Pamiętam, że Iversen dla Stali Gorzów to zrobił.

- w jakim przypadku zawodnik może odjechać 7 biegów?
Ma swoje 5 startów + może jechać z rezerwy taktycznej jeśli drużyna przegrywa min. 6 punktami + jako zastępstwo zawodnika. Wtedy ma 7 biegów i może zdobyć 21 punktów jak wszystkie wygra.

- dlaczego Lambert był ustawiony jako 8 zawodnik skoro fajnie latał?
Bo np. taki Szczepaniak nie mógł być pod 8. bo jest za stary, dodatkowo musiał być w składzie, bo w tej piątce musi być dwóch Polaków. Kędziora dał szansę każdemu skoro to pierwszy mecz, dopiero później posiłkował się Lambertem. Więcej można było spodziewać się od Miedzińskiego jako ściągniętego z Apatora "gościa". A takim Lambertem z 8. ROW można zmienić każdego zawodnika który jedzie słabo, no oprócz juniorów, którzy muszą odjechać swoje 3 biegi każdy. Tutaj ROW ma fajną opcję i to może być ich jedyna nadzieja na uratowanie się przed spadkiem, choć moim zdaniem nic nie zmieni tego, że za rok będą znów w I lidze.

- dlaczego ROW nie puszczał Kłosoka do kolejnych biegów?
To młody chłopaczek, za parę dni dopiero będzie miał 16 lat. Do tego jak dobrze pamiętam, miał upadek, więc nie było sensu ryzykować bardziej, a wiadomo, że i tak by punktów żadnych nie zrobił. Wskoczył do składu tylko dlatego, że kontuzjowany jest Giera.

- po co Iversen był w składzie? tylko po to żeby czwórka seniorów miała po dodatkowym biegu i żeby nie wpuszczać kolejnego słabszego zawodnika?
Tak jak napisałeś. Była opcja albo ZZ albo Brzozowski, który może jakimś cudem by ukulał z 2 punkty. A tak po dodatkowym starcie mają Zmarzlik, Kasprzak, Woźniak itd. Decyzja więc zrozumiała. Iversen był więc składzie bo Stal zrobiła właśnie za niego zastępstwo zawodnika. Można je zrobić za 3 zawodników z najwyższą średnią w drużynie, gdy są kontuzjowani. Wtedy pozostali zawodnicy jadą jako ZZ'ka te jego starty. Wałków raczej nie można robić, bo żeby zrobić ZZ'kę to zawodnik musi być na zwolnieniu przez bodajże 2 czy 3 tygodnie? A wiadomo ile zawodów wtedy odpada, po drodze może być też Grand Prix, bo przecież to topowi zawodnicy.

- rezerwę taktyczną można dać gdy się przegrywa jakąś ilością punktów, ale jest też przepis że jak juniorzy są poturbowani to nie można w ich miejsce dać seniora.
Tak, rezerwę taktyczną można zastosować jak przegrywa się różnicą min. 6 punktów. Każdy może raz pojechać. Nie można zrobić tego za juniora, jeśli nie odjechał on swoich 3 regulaminowych biegów. Wyjątkiem jest taktyczna junior za juniora, to można robić. Jeśli junior będzie niezdolny do dalszej jazdy, no to niestety, nie można go zastąpić jeśli jest to któryś z jego 3 pierwszych biegów. Jedynie może to zrobić drugi junior, pod warunkiem, że jedzie jako rezerwa taktyczna (przy przewadze drugiej drużyny min. 6 punktów + może zastąpić go tylko raz z tej rezerwy). Juniorem jako rezerwą zwykłą można zastępować seniorów.

Chyba nigdzie się nie pomyliłem. 19 lat w żużlu, więc coś tam liznąłem tego sportu ;) Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało dawaj, rozjaśnimy o co chodzi żeby lepiej się oglądało i może z sukcesem obstawiało.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +111
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
- dlaczego ROW nie puszczał Kłosoka do kolejnych biegów?
To młody chłopaczek, za parę dni dopiero będzie miał 16 lat. Do tego jak dobrze pamiętam, miał upadek, więc nie było sensu ryzykować bardziej, a wiadomo, że i tak by punktów żadnych nie zrobił. Wskoczył do składu tylko dlatego, że kontuzjowany jest Giera.

- rezerwę taktyczną można dać gdy się przegrywa jakąś ilością punktów, ale jest też przepis że jak juniorzy są poturbowani to nie można w ich miejsce dać seniora.
Tak, rezerwę taktyczną można zastosować jak przegrywa się różnicą min. 6 punktów. Każdy może raz pojechać. Nie można zrobić tego za juniora, jeśli nie odjechał on swoich 3 regulaminowych biegów. Wyjątkiem jest taktyczna junior za juniora, to można robić. Jeśli junior będzie niezdolny do dalszej jazdy, no to niestety, nie można go zastąpić jeśli jest to któryś z jego 3 pierwszych biegów. Jedynie może to zrobić drugi junior, pod warunkiem, że jedzie jako rezerwa taktyczna (przy przewadze drugiej drużyny min. 6 punktów + może zastąpić go tylko raz z tej rezerwy). Juniorem jako rezerwą zwykłą można zastępować seniorów.
Dzięki za odpowiedzi. Wiadomo, że jak są jakieś przepisy to trzeba kombinować, żeby to jakoś obchodzić. A Polacy to zawsze są w tym dobrzy.

Jeśli chodzi o Kłosoka to bieg nr 2 był taki, że zrozumiałym jest że odechciało mu się jechać. Upadek kolegi juniora, własny upadek, a potem katapulta kolegi juniora. Każdy miałby dość, ale była fajna okazja cokolwiek pojechać, mimo że pachniało dublowaniem.

Jeśli chodzi o juniorów to jeśli w 2. biegu jeden z nich odniesie kontuzję, to w kolejnym jego kolega junior może za niego pojechać RT, ale w trzecim jego biegu już nikt go nie może zmienić. Rozumiem, że sytuacje kadrowe nie pozwalają aby wprowadzić na "ławkę" 3-ego juniora (rezerwowego).
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
damianprz damianprz

Chyba nigdzie się nie pomyliłem. 19 lat w żużlu, więc coś tam liznąłem tego sportu ;) Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało dawaj, rozjaśnimy o co chodzi żeby lepiej się oglądało i może z sukcesem obstawiało.
19 lat w żużlu, to kupa zmian regulaminowych, szacunek że się nie pomieszałeś w tym wywodzie. ;) Tylko chyba z ZZ jest inaczej, na pewno nie ma 3 tygodni, Wikipedia podaje zwolnienie na 9 dni i to chyba jest właśnie tyle, w regulaminie tak szczerze nie chce mi się grzebać.

Jeśli chodzi o juniorów to jeśli w 2. biegu jeden z nich odniesie kontuzję, to w kolejnym jego kolega junior może za niego pojechać RT, ale w trzecim jego biegu już nikt go nie może zmienić. Rozumiem, że sytuacje kadrowe nie pozwalają aby wprowadzić na "ławkę" 3-ego juniora (rezerwowego).
Może za niego jeszcze pojechać rezerwowy, jeśli jest polskim juniorem. Nie wiem czy już się dowiedziałeś, ale przy okazji nadmienię, że rezerwa zwykła to właśnie junior albo rezerwowy za seniora. Dlatego zespoły z mocną juniorką często odnoszą sukcesy.

Bjerre przeprasza i tłumaczy słabszą jazdę słabym kontaktem z tunerem przez pandemie.
Nie sądzisz, że pochopnie został zmieniony? Niby te dwa zera, ale tak optycznie nie wyglądało to chyba najgorzej. Może on czuł, że coś jest nie tak, ale Przemo imo wyglądał wizualnie gorzej (nawet jeśli dwa razy przyjechał przed Bjerre). Potem było ratowanie się Lachbaumem.

A Cieślak to powinien przeprosić Świdnickiego, przecież ten start w nominowanym należał mu się jak psu buda. :mad:
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Nie sądzisz, że pochopnie został zmieniony? Niby te dwa zera, ale tak optycznie nie wyglądało to chyba najgorzej. Może on czuł, że coś jest nie tak, ale Przemo imo wyglądał wizualnie gorzej (nawet jeśli dwa razy przyjechał przed Bjerre). Potem było ratowanie się Lachbaumem.
Kempes jest idiota, bo w biegu 11 za Przema powinien jechać z 1 Artiom. Bjerre nic wczoraj nie pokazał, ale myślę że to jednorazowa wpadka. Mamy awizowany skład na Rybnik , mam nadzieję że Denis już nie będzie zmieniany, a i Romek dostanie ze 3 biegi.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
kubagkm kubagkm no Kempiński to jest "wybitny" trener. Nie zna angielskiego, kręci się tam Kościecha. Kempińskiego ładnie podsumowali w skarbie kibica w przeglądzie, że to najgorszy trener Ekstraligi. No właśnie wskazałeś gdzie się pomylił. Tak niewiele musi pomyśleć podczas meczu, a jednak. Te jego wywiady to też porażka, chłop z trudnością zdania składa.

Ale nie oceniajmy trenera (nie mylić z komentatorem!) po tym jak składa zdania, w końcu Cieślak też nie jest mistrzem elokwencji. Ale chociaż po angielsku potrafi mówić.

Jeszcze w temacie trenerów. Nie wiem dlaczego nc+ stawia na Bajerskiego jako "eksperta" który towarzyszy komentatorowi. Jego analizy biegów to 20 razy powtórzone "tutaj widzimy" i "o właśnie w tym momencie". Gościu opisuje to co widzimy na ekranie typu "tutaj widzimy właśnie jak tutaj Miedziński prostuje motocykl i tutaj właśnie wjeżdża mu Woryna". Kabaret. O panach Jabłońskim i Dryle napisałem w temacie o I kolejce. Też dali popis w niedzielę. Jabol, Bajerski, Świst - no po prostu goście stworzeni do komentowania meczów :D Dobrze, że ten ostatni póki co nieobecny na antenie. Ale jak słyszę komentarz Feddek-Świst to mi się niedobrze robi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Jakie aplikacje i gry o tematyce żużlowej są dostępne na rynku i czy cokolwiek polecacie?

Natknąłem się na grę SC20 - prosta symulacja 2D, ale ciekawie wyglądały ustawienia motocykla.
Apka PGE Ekstraliga ma aktualne wyniki + manager. Ustawiłem skład od 2. kolejki. Oceniam pozytywnie.

Jeśli chodzi o PC to ostatnią konkretną symulacją żużla jest FIM Speedway Grand Prix 15. Jeśli się mylę to poprawcie.
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
kubagkm kubagkm no Kempiński to jest "wybitny" trener. Nie zna angielskiego, kręci się tam Kościecha. Kempińskiego ładnie podsumowali w skarbie kibica w przeglądzie, że to najgorszy trener Ekstraligi. No właśnie wskazałeś gdzie się pomylił. Tak niewiele musi pomyśleć podczas meczu, a jednak. Te jego wywiady to też porażka, chłop z trudnością zdania składa.

Ale nie oceniajmy trenera (nie mylić z komentatorem!) po tym jak składa zdania, w końcu Cieślak też nie jest mistrzem elokwencji. Ale chociaż po angielsku potrafi mówić.

Jeszcze w temacie trenerów. Nie wiem dlaczego nc+ stawia na Bajerskiego jako "eksperta" który towarzyszy komentatorowi. Jego analizy biegów to 20 razy powtórzone "tutaj widzimy" i "o właśnie w tym momencie". Gościu opisuje to co widzimy na ekranie typu "tutaj widzimy właśnie jak tutaj Miedziński prostuje motocykl i tutaj właśnie wjeżdża mu Woryna". Kabaret. O panach Jabłońskim i Dryle napisałem w temacie o I kolejce. Też dali popis w niedzielę. Jabol, Bajerski, Świst - no po prostu goście stworzeni do komentowania meczów :D Dobrze, że ten ostatni póki co nieobecny na antenie. Ale jak słyszę komentarz Feddek-Świst to mi się niedobrze robi.

Pan Piotr wróci na 1 ligę EWinner :) także trochę cierpliwości :)))
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Trochę dziwny ten sezon. Chyba przez brak sparingów rzeczywiście są problemy z dopasowaniem sprzętu. Moje spostrzeżenie - kto się pierwszy spasuje to już jedzie, niezależnie czy to gospodarze czy goście. Właściwie tylko w Gorzowie był w miarę wyrównany mecz do tej pory.
 
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Trochę dziwny ten sezon. Chyba przez brak sparingów rzeczywiście są problemy z dopasowaniem sprzętu. Moje spostrzeżenie - kto się pierwszy spasuje to już jedzie, niezależnie czy to gospodarze czy goście. Właściwie tylko w Gorzowie był w miarę wyrównany mecz do tej pory.
Myślisz, że Zielona Góra przez cały mecz nie mogła trafić z ustawieniami i dlatego dostała baty u siebie na własnym torze?
Na torze, który sami przygotowali i na którym trenowali.
Tacy goście jak Dudek to robią poprawki po 1 gorszym wyścigu i zaczynają jechać. A tutaj nie mogli odpalić.
Dudek jechał słabo, a Lindbaeck i Jepsen Jensen zdobyli razem 1 punkt więc chyba nie można liczyć na dobry wynik.
We Wrocławiu 3 zawodników z zerem, więc też ciężko o nawiązanie walki.
 
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Lublin wyżej od Falubazu w tabeli na koniec sezonu ?
Tak mówią buki. STS zapodaje w H2H 1,45 na Lublin i 2,52 na Zieloną Górę
Duders jedzie słabo, a Lindbaeck to tragedia, ale w końcu chyba odpalą.

Jeśli Falubaz gromi w Rybniku, a Włókniarz gromi w Zielonej Górze to jaki będzie wynik meczu Rybnik-Częstochowa...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom