>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Słowacja - sezon 2009/2010

Status
Zamknięty.
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Slovnaft Extraliga 2009/2010


Przypomnienie sezonu 2008/2009

RUNDA ZASADNICZA - I runda

RUNDA ZASADNICZA - II runda


PLAY OUT


MHK Kežmarok spadł z Slovnaft Extraligi​

HK Poprad utrzymał się w Slovnaft Extralidze​

PLAY OFF - ćwierćfinały

awans: HC Košice​

awans: HK 36 Skalica​

awans: HC Slovan Bratislava​

awans: HKm Zvolen​

PLAY OFF - półfinały

awans: HK 36 Skalica​

awans: HC Košice​

PLAY OFF - finał

Mistrz Slovnaft Extraligi 2008/2009: HC Košice

Slovnaft Extraliga 2009/2010 - prezentacja zespołów

[/url]
Sukcesy:
Puchar Kontynentalny: 1998​
mistrzostwo Czechosłowacji: 1985/86, 1987/1988​
mistrzostwo Słowacji: 1994/1995, 1995/1996, 1998/1999​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
The Steel Arena - (Ladislav Troják Stadium) - hala Koszyc otwarta 24 marca 2006r. może pomieścić 8,343 widzów​


http://www.hk36skalica.sk] HK 36 Skalica​
[/url]
Sukcesy:
vice/mistrzostwo Słowacji: 2008/2009​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
MAX Aréna - hala Skalicy otwarta w 1960r. może pomieścić 3,214 widzów​


http://www.hcslovan.sk/] HC Slovan Bratislava​
[/url]
Sukcesy:
Puchar Kontynentalny: 2004​
mistrzostwo Słowacji: 1997/98, 1999/2000, 2001/2002, 2002/2003, 2004/2005, 2006/07, 2007/08​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Samsung Arena - (dawniej Zimný Štadión Ondrjea Nepelu, Seated Area, ST Arena, T-Com Arena) hala Slovana Bratyslava została otwarta w 1940r. Może pomieścić 8,350 widzów​


http://www.hkmzvolen.sk/] HK mesta Zvolen​
[/url]
Sukcesy:
Puchar Kontynentalny: 2005​
mistrzostwo Słowacji: 2000/01​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný Štadión Zvolen - hala Zvolenu otwarta w 1966r. może pomieścić 7,038 widzów​


http://www.mhk32lm.sk/new2/index.php] MHK 32 Liptovský Mikuláš​
[/url]
Sukcesy:
-​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný štadión Liptovský Mikuláš - hala Liptovskýgo Mikulášza otwarta w 1949r. może pomieścić 3,680 widzów (planowany remont)​


http://www.hkdukla.sk/] HK Dukla Trenčín​
[/url]
Sukcesy:
mistrzostwo Słowacji: 1991/92, 1993/94, 1996/97, 2003/04​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný štadión v Trenčíne otwarty w 1962r. może pomieścić 6,150 widzów​


[/url]
Sukcesy:
Puchar Kontynentalny: 2009​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Martin Zimny Štadión- hala Martina otwarta w 1932r. może pomieścić 3,420 widzów​


http://www.hc05.sk/] HC05 Banská Bystrica​
[/url]
Sukcesy:
-​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný štadión Banská Bystrica - hala Bańskiej Bystrzycy otwarta w 1922r. może pomieścić 1,180 widzów. (planowany remont)​


http://www.hokejzilina.sk/] MsHK Garmin Žilina​
[/url]
Sukcesy:
mistrzostwo Słowacji: 2005/06​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný štadión Žilin - hala Žiliny otwarta w 1925r. może pomieścić 6,328 widzów.​


http://www.hkpoprad.sk/] HK AquaCity ŠKP Poprad​
[/url]
Sukcesy:
vicemistrzostwo Słowacji: 2005/06​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Aquacity Aréna - (Zimný štadión, Tatravagónka Aréna) - hala Popradu otwarta w 1973r. może pomieścić 5,500 widzów​


[/url]
Sukcesy:
mistrzostwo Czechosłowacji: 1991/92​
mistrzostwo Słowacji: 1992/93, 1993/94, 1996/97, 2003/04​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Nitra Aréna - hala Nitry otwarta w 1966r. może pomieścić 5,300 widzów​


http://www.hk-snv.sk/] HK Spišská Nová Ves​
[/url]
Sukcesy:
-​
&gt;&gt;&gt; PROFIL KLUBU
&gt;&gt;&gt; WYNIKI SPOTKAŃ
&gt;&gt;&gt; STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zimný Štadión - hala Spišski otwarta w 1972r. może pomieścić 6,500 widzów​

Zestawienie szans na mistrzostwo:​

Zapraszam do pisania analiz i dyskusji.​
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
No to pora zacząć zmagania Slovnaft Extraligi i ostrzegam na samym początku - jeśli ktoś jeszcze nie będzie pisał w tym dziale razem ze mną to strzele focha i nie będę pisał... więc do dzieła panowie ;)

-
MHC Martin - HK Nitra​

Na samym początku bardzo spokojnie. Zespół z aspiracjami na play off - MHC Martin - będzie podejmował jednego z głównych kandydatów do spadku - HK Nitra. Martin wzmocnił się m. in. zawodnikami których znamy z polskich tafli. Przybyli Peter Tabaček z Janowa, Michal Važan z Zagłębia Sosnowiec i Viktor Kubenko z Podhala. Oprócz tych zawodników zakontraktowano bramkarza HC Ambri- Piotta Karola Križana, który ostatni rok tułał się po świecie, a to trochę w Szwecji a to w Szwajcarii, obrońcę Mshk Žilina Filipa Šimka oraz napastników Jaroslava Jabrockiego, który ostatni sezon miał stracony w barwach Mshk Žilina, chociaż wcześniej bardzo udanie pogrywał w Popradzie i przede wszystkim Marka Urama, który w barwach Slovanu miał bardzo udany miniony sezon (21+26 w 52 grach, w play już jednak zaliczył tylko 2 asysty w 4 spotkaniach). Z kluczowych zawodników udało się zatrzymać Lukáša Říhe, Davida Appela i Ivana Dorniča. Odeszli jednak Michal Macho, Michal Beran czy Jaroslav Török a więc przeprowadzone transfery to jedynie łatanie dziur w składzie a nie wzmocnienia. W sparingach Martin grał dobrze, z drużynami, które były w jego zasięgu (Dukla Trenčín, Banská Bystrica, Mshk Žilina czy Liptovký Mikuláš) wygrywał właściwie bez problemów, zdarzyło mu się chyba jedno spotkanie w którym zawiódł. Był to kolejny już mecz z Mshk Žilina przegrany 2:3, ale wcześniej pewnie pokonali tego rywala więc taka porażka mogła rzecz jasna się zdarzyć. Co ważne dwa razy mierzyli się w sparingach z najbliższym rywalem, wygrywając 3:2 po dogrywce i 4:2. Mają więc przewagę psychiczną przed spotkaniem. Jeśli ktoś chce obejrzeć historię sparingów odsyłam na oficjalną stronę klubową: http://www.mhcmartin.sk/index.php?ID=zapasy. Gregor Dušan jasno stawia cele przed drużyną - awans do play off.

Jeśli zaś chodzi o zespół Nitry tam też bardzo dużo się działo. Przede wszystkim zespół stracił sponsora strategicznego - firma Ardo wycofała się z finansowania klubu przez kryzys, a więc finanse klubu nie są w najlepszym stanie. Na dodatek odeszli Martin Výborný, Marek Mertel, David Halász, Michal Školiak, Jan Kudrna, Peter Pojlaček i Martin Gálik, a w ich miejsce zostali sprowadzeni Marek Laco, do nie dawna podstawowy bramkarz beniaminka ligi Spisska Nova Ves, Jaroslav Spelda, który średnio wyglądał w drużynie Košic, oraz grono obrońców którzy mieli raczej bezbarwny miniony sezon - Vladimir Vlk (z Bystrzycy), Martin Petrina (z Kezmaroku) i Miroslav Durak (z Skalicy). Formację ofensywną również wzmocniono &#39;licznym gronem&#39; zawodników: Miroslav Kovacik przyszedł z czeskiego Trzyńca a Miroslav Stefanka wrócił z węgierskiego HC Csíkszereda. Mam wrażenie że cała odpowiedzialność za strzelanie bramek spadnie na trójkę: Henrich Ruckay, Andrej Kmec, Tomas Chrenko, no chyba że młody Erik Caladi wyrośnie na wielką gwiazdę. Nie mniej jednak wygląda to bardzo słabo. Po za tym wystarczy przypomnieć tylko jak Nitra katastrofalnie grała w poprzednim sezonie na wyjazdach. Całe szczęście że był wtedy zespół Kezmaroku, który spisywał się jeszcze gorzej, dzięki czemu Nitra nie była najgorszym zespołem ligi ale teraz myślę, że nic już jej nie uchroni przed tym mało zaszczytnym tytułem. I nawet nowy trener Peter Oremus, który również mierzy w play off nic tu nie da. W sparingach zespół grał w kratkę, potrafił rozbić Dukle 7:1 czy Gazprom OGU Orenburg 8:1 ale i przegrać z Sokolem Kyjev 1:4. Po za tym Nitra grać na Martinie nie potrafi, w ostatnich 15 spotkaniach ligowych przegrała tam aż 10 razy i 2 razy remisując. Początek sezonu jeszcze różnie może to wyglądać dlatego radzę póki co grać typy delikatnie.

MHC Martin - HK Nitra 1 1,65
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
Może za dużo nie napiszę ale warte postawienia jest spotkanie pomiędzy
Liptovsky Mikulas - Slovakia 20 1,25. Czynnikiem motywującym zawarcie zakładu jest kurs, który bukmacherzy oferują az 1,25. Z biegiem sezonu kurs na pokonianie U20 będzie oscylował w granicach 1,15.
edit: ✅ 4:2
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Na dzisiaj zgadzam się z Grzecho i Martin jest drużyną, która powinna wygrać z nitrą, która nie grała rewelacyjnego hokeja w meczech wyjazdowych w zeszłym sezonie.Bilans meczy także na korzyść Martin we własnej hali (10-2-3) w ostatnich 15 spotkaniach, no i mecz przedsezonowy wygrany przez Matin 4:2.
UNIBET 1.7✅

Pozatym ze zdrowego rozsądku Slovan na wyjeździe z benjaminkiem powinien dać rade
SPISSKA NOVA VES-SLOVAN BRATISLAVA
SLOVAN UNIBET 1,42✅
........ale ciężko było

LICZE RÓWNIEŻ NA DOMOWE ZWYCIĘSTWO KOSZYC Z ZILINĄ CHOĆ KURS NIE ZACHĘCA 1.3⛔, MOŻNA ZAGRAĆ OVER 5.5 W TYM SPOTKANIU. DRUŻYNA Z KOSZYC BARDZO OFENSYWNA NIE POWINNI MIEĆ PROBLEMÓW ZE SŁABĄ ZILINĄ
BILANS 20 OSTATNICH DOMOWYCH POTYCZEK (17-1-2)
KOSICE UNIBET 1.3 ⛔
OVER 5.5 10BET 1.78
⛔
no comment
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
No to zacznę od tego że kawał dobrej roboty został wykonany w całym dziale HOKEJ. Dla userów jest to niewątpliwie spora gratka mając tyle linków do dyspozycji, nie trzeba nigdzie poszukiwac i się głowic jak tutaj znaleśc wynik spotkania. Za to wielki szacunek dla Was ????
@by Grzecho piszę także dlatego żebyś nie zaprzestawał podawania tutaj swoich analiz bo widze wspomnialeś coś że jak sam będziesz pisał to przestaniesz hehe, więc do tego dopuścic nie możemy;)

Ja znawcą hokeja może nie jestem, ale czasem rzuce okiem na rezultaty, bardziej interesują mnie rozgrywki typu MŚ czy IO tam mam większe pojęcie bo sezon ligowy jest bardzo bardzo długi więc nie jest człowiek w stanie wszystkiego ogarnąc. W tym momencie znalazlem chwilę i przyjrzałem się dzisiejszym meczom z ligi Słowackiej. Pamiętam jak w poprzednim sezonie niemal wszystko co podawał Grzecho zamienialo się w $$ ;)
Wyżej widac typ na Martin. Wszystko uzasadnione że nic tylko grac.


:hokej:Koszyce-Zilina
Ja bliżej się przyjrzałem meczowi Koszyc z Ziliną. Oczywiście nie mam tak dogłębnej wiedzy na temat kadr zespołów czy jak kto gra bo wiem że by Grzecho ogląda dużo spotkań z tej właśnie ligi, ale ja przy analizie hokeja bardziej się sugeruję statystykami i tak mi właśnie wyszlo że dobrym typem na dokładkę będzie wygrana Koszyc. Spojrzałem na h2h obu zespołow na tafli w Koszycach i dostrzegłem passe zwycięstw trwającą 11 spotkań! Nie trzeba mówic jak dobra jest to seria. Mnie to przekonuje w każdym bądź razie. Chyba że macie jakies info aby tego meczu nie ruszac to się podzielcie.

Typ : Koszyce win @ 1,35 Expekt

Oczywiście zastrzegam że jak się post nie podoba można usunac.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Odniosę się tylko do meczu Mikulasza, bo na prawdę żal patrzeć co przez ostatnie miesiące zrobiono z ta drużyną. Odeszli Martin Falter, bracia Richard i Robert Huna, Robin Kovar, Denis Rehak i w ten sposób zespół stracił przynajmniej 75% potencjału jaki miał. Zawodnicy, którzy zasilili klub może po za osobą Marka Bartanusa, są więcej niż o klasę gorsi od kolegów, którzy odeszli - Miroslav Hala dużo w Dukli nie pograł, Dusan Devecka coś tam w Slovanie pogrywał ale i tak wygląda to marnie, Lukas Martinka ma zaledwie 23 lata a już występował w drugich ligach Francji, Finlandii a ostatnio Czech, Georg Privoznik podobnie - druga liga czeska, austriacka a w między czasie jeszcze liga łotewska, w końcu Ondrej Mikula, również zawodnik z drugiej ligi czeskiej. Dobrze, że chociaż zostali tacy zawodnicy jak Juraj Halaj, Jan Cibula czy Martin Kriska, to może to jakoś będzie wyglądać. Z tego co słyszałem w tym sezonie ma błysnąć talent dwóch młodych zawodników - Ivana Rohaca i Dominika Kadury.

W sparingach było szaro - pierwszy mecz i od razu dotkliwa porażka z... rep. Słowacji u20 aż 1:5, później było już trochę lepiej, wyrównany mecz z Mshk Žilina ale przegrany, zwycięstwo z rep. Francji u25 9:4, kolejne porażki z Popradem 1:5 i 1:2 i dopiero wtedy przyszedł pierwszy dobry mecz w wykonaniu Liptaków - zwycięstwo 4:3 nad Spišská Nová Ves, miał to być prognostyk przed zwyżką formy, bowiem sezon był już coraz bliżej i... przyszła kolejna porażka tym razem z Martinem 2:5, Slovanem 0:4, Košicami 3:7, Žilina 5:7. W między czasie tej serii porażek wygrali z mającymi wtedy problemy Košicami 5:3 i Duklą 4:1 ale obraz gry i tak wygląda katastrofalnie. Dlatego w mojej opinii ten zespół jest skazany na walkę o utrzymanie i będzie cieniem drużyny, która prezentowała się bardzo ładnie w poprzednim sezonie. Tak się niestety kończy piękny sen biednego klubu z małego miasta.

A młoda ekipa rep. u20 ma kim straszyć - Juraj Majdan, Martin Bakos, Tomas Sykora, Martin Uhnak, Michal Siska czy Martin Stajnoch. Nie zapominajmy że oni będą grać bez kompleksów zeszły sezon pokazał, że Mikulasz nie potrafi grac przeciwko młodym wilczkom. Jasne, że to już nie ta sama kadra co w zeszłym sezonie - cały skład został wymieniony ale napędzić stracha mogą. Póki co jest początek sezonu więc brak tym chłopakom doświadczenia, pewno jeszcze nie będą zgrani i w tym bym upatrywał szans gospodarzy, ale powiem szczerze, dla mnie ten mecz jest nie do gry.

Z innych ciekawych spotkań proponuję mecz HKM Zvolen - HC 05 Banska Bystrica X2 po kursie 1,87. Derby wiadomo rządzą się swoimi prawami a oba zespoły są bardzo wyrównane.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MHC Martin - HK Nitra 1 1,65
4:2 (1:1 2:0 1:1)
HKM Zvolen - HC 05 Banska Bystrica X2 1,87
2:3k. (0:0 1:1 1:1 - 0:0d. 0:1k.)
Inauguracja póki co zgodnie z oczekiwaniami, Spisska Nova Ves pokazała się z bardzo dobrej strony z Slovanem, który na sekundy przed końcem strzela zwycięską bramkę, w Mikulaszu tak jak pisałem tylko kilku zawodników trzymało jakiś poziom, w śród nich strzelcy bramek Bartanus i Cibula, (młode wilczki były o krok od zwycięstwa... właściwie o tercje od zwycięstwa ale wyszło brak doświadczenia) czyli wszystko póki co zgodnie z planem. Jak na razie wielkie zaskoczenie na - to Koszyce.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
HK SKP Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš​

MHK 32 Liptovský Mikuláš w pierwszej kolejce dość szczęśliwie wygrał z młodymi zawodnikami rep. u20 4:2, strzelając wszystkie bramki w ostatniej tercji. Kluczem do tego zwycięstwa była szybko strzelona bramka na początku trzeciej tercji, która wprowadziła nie co paniki w szeregi młodych zawodników rywala, później szybkie wyrównanie podłamało rywala i Liptovský wykorzystał brak doświadczenia przeciwnika który właściwie po tych dwóch ciosach nie był w stanie się już podnieść. Tak jak pisałem już wcześniej, strata takich zawodników jak Falter, bracia Huna, Kovar i Rehak sprawiła, że ten zespół już właściwie może zapomnieć o nawiązaniu walki z potentatami. Poziom trzymali Bartanus i Cibula i to właściwie tyle, co można powiedzieć o tym zespole. Pierwszy mecz w ich wykonaniu był bardzo słaby. Jeśli zaś chodzi o gospodarzy tego spotkania, to już raz o nich pisałem w kontekście spotkania sparingowego. Spora grupa zawodników opuściła klub - przede wszystkim Kasík, Jarolín i Skokan, Stantien zakończył karierę a Segľa jest na wylocie. Zostali najlepsi z Krotákiem, Ratajem i Haščákiem na czele, do nich dołączyło liczne grono z Kezmaroku i nie które nazwiska które ściągnięto powiem szczerze trochę mnie dziwią. Transfery Segli, Sechnego, czy Skoviry mogę jeszcze tam jakoś zrozumieć ale cała reszta? Dobrze że oprócz nich zakontraktowano jeszcze Kloude, Majeskiego i Jasecke. W sparingach Poprad widziałem dwa razy, w dwóch meczach z Podhalem (7:0 i 0:2). W sparingach dwukrotnie mierzyli się z Mikulášzem, wygrali 5:1 po bramkach Krotáka, Mašlonka, Čížeka, i dwóch Škoviry, honorowego gola dla Mikuláša zdobył Mikula i co ciekawe, to właśnie Mikuláš jako pierwszy wyszedł w tym meczu na prowadzenie, a pierwsza bramka padła dopiero w 28 minucie, oraz 2:1 po bramkach Rataja i Brejčáka, a dla rywala trafił Tomášek. Tak więc przewaga psychologiczna jest po stronie gospodarzy. Vladimír Klinga chce w tym sezonie awansować do play off, a kluczem do tego będą pkt zdobywane na własnej tafli. W poprzednim sezonie Poprad potrafił nawiązać walkę z dużo lepszymi zespołami, myślę, że w tym meczu nie powinien mieć problemów z pokonaniem rywala i uda mu się dobrze rozpocząć rozgrywki ligowe.
HK SKP Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1 2,00
Z innych spotkań polecam Spisska Nova Ves - HKM Zvolen ML 1 po kursie 2,06 to moim zdaniem prezent i warto pokusić się na gospodarzy.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HK SKP Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1 2,00
5:1 (1:0 3:1 1:0)

Spisska Nova Ves - HKM Zvolen ML 1 2,06
4:3k. (2:2 1:0 0:1 - 0:0d. 1:0k.)
Najbliższa kolejka zapowiada się bardzo ciekawie i widzę kilka ciekawych możliwości, jak starczy mi czasu napiszę o wszystkich, póki co tak:

-
MsHK Garmin Žilina - HK Nitra​

MsHK Garmin Žilina bardzo pozytywnie zaskoczyła w pierwszym meczu sezonu pokonując na wyjeździe HC Košice. Co ciekawe, również zwycięsko z meczu z tym zespołem wyszła Nitra, nie da się ukryć Košice początek sezonu mają koszmarny. Gospodarze tego meczu MsHK Garmin Žilina na dzień dobry dostali zimny prysznic, bowiem w spotkaniu otwierającym sezon już w 30 sekundzie meczu musieli odrabiać straty. Dopiero na sekundy przed końcem drugiej tercji Škoda doprowadził do wyrównania, a w 53 minucie Krajči zadał cios, po którym mistrzowie Słowacji już się nie podnieśli. Jeśli ktoś chce obejrzeć skrót odsyłam na oficjalną stronę Koszyc http://www.hckosice.sk/video/index.php. Bardzo dobre zawody zagrał wtedy Lipovský do nie dawna przecież bramkarz Košic i ciekaw jestem jak się czuł po tym meczu. Udowodnił, że pozbycie się go to był ogromny błąd działaczy zespołu mistrzowskiego. Biorąc pod uwagę fakt, jacy zawodnicy zasilili klub oprócz wspomnianego Lipovskiego należy uznać, że osoby odpowiedzialne za transfery w tym klubie spisały się bardzo dobrze. Tomas Nadasdi wyglądał przyzwoicie w Kładnie, Martin Ondrej jest na razie zagadką, Igor Rufus wraca do ligi słowackiej po udanym sezonie na Węgrzech, Vladimir Urban do nie dawna był podporą defensywy Dukli Trencin, Michael Kolarz to melodia przyszłości. Formacja ofensywna też została konkretnie wzmocniona: Peter Barinka to bardzo doświadczony zawodnik, Michal Hreus w Slovanie grał drugie skrzypce albo nawet i trzecie ale na pewno się przyda w tym sezonie, Milos Palovcik powinien dołożyć sporo pkt od siebie, są w końcu Gabriel Spilar wracający z KHL z ekipy Barys Astana, do którego wyjeżdżał z Koszyc, do których zaś trafił właśnie z Ziliny i Jaroslav Török, bardzo kreatywny i bardzo doświadczony zawodnik do nie dawna Martina. Zostali Krajči, Koložváry, Pleva czy Škoda, po stronie osłabień należy zapisać przede wszystkim Kloude i Javina, odeszło jeszcze kilku mniej znaczących zawodników jak chociażby Simka ale po nim nikt płakać nie będzie. Zilinę widziałem w Sosnowcu i wyglądała tam bardzo dobrze jak na ówczesny etap przygotowań do sezonu. Kadrowo nie jest źle, z przygotowaniem do sezonu też więc z pewnością namieszają w lidze a i na play off mają szansę. Potencjał w tej drużynie na pewno jest spory, trzeba go tylko umiejętnie spożytkować. Działaczom marzy się nawiązać do sukcesu z sezonu 2005/2006 kiedy to zdobyli tytuł mistrzowski ale o to będzie piekielnie trudno. Dużo łatwiej powinno im przyjść zwycięstwo z najbliższym rywalem. Choć mecze z Nitrą zazwyczaj były zacięte, to jednak jestem bardzo podbudowany opisanymi już przeze mnie poczynaniami Ziliny.

W poprzednim sezonie doszło do 8 spotkań po miedzy tymi zespołami. U siebie Zilina wygrywała 5:1, 5:1 i 2:1 przegrywając jeden mecz w stosunku 2:4, natomiast na wyjeździe wygrała 5:1 i 4:3, ulegając dwukrotnie - 3:4 i 2:4. Tak więc do jakoś szczególnie nie wygodnych rywali dla Ziliny Nitry zaliczyć nie można. Dość wspomnieć, że na ostatnie 20 ostatnich spotkań rozegranych na tafli Ziliny, Nitra wygrała zaledwie 5. O Nitrze pisałem już przed spotkaniem z Martinem więc powtórzę tylko to co pisałem wtedy - kadrowe osłabienia plus fatalna postawa w sparingach. Jedyne nazwiska na jakie warto zwrócić uwagę to Vladimir Vlk i Jaroslav Spelda. Nie wiem czy mecz z Koszycami to efekt dobrej gry Nitry czy aż tak słabej Koszyc bo nie widziałem jeszcze skrótu z tego meczu ale z Martinem ich gra wyglądała w sumie nie najgorzej, choć w ostatniej tercji trochę przycisnęli to jednak przegrali. Wiadomo, że Nitra gra inny hokej u siebie a inny na wyjazdach, gdzie nie potrafią pokazać nawet połowy tego, co na własnej tafli. Czy nowy trener Peter Oremus będzie w stanie coś z tym zrobić czas pokaże.

MsHK Garmin Žilina - HK Nitra 1 1,85
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
HK 36 Skalica - Spisska Nova Ves​

Tym razem najpierw o zespole gości, którzy jak na razie w pełni odzwierciedla to o czym kilka razy przed sezonem pisałem. Zespół ma duży potencjał, który potrafi spożytkować i napędzić strachu dużo silniejszym zespołom od siebie. Slovan dopiero na sekundy przed końcem strzela zwycięską bramkę, Zvolen przegrywa w karnych. Teraz czas na pierwsze spotkanie wyjazdowe. Podróż długa, bo przez 3/4 kraju ale na pewno z nadziejami na dobry wynik. Przed sezonem odszedł przede wszystkim bramkarz Marek Laco i obiektywnie rzecz biorąc to jedyne osłabienie. Paradoksalnie jednak to może wyjść na dobre zespołowi, bowiem walkę o pozycję nr 1 rozegrają młodzi zdolni Patrik Polc i Pavol Smik. Jest kilku ciekawych zawodników w zespole, Richard Smotrila (25+23 w 48 spotkaniach poprzedniego sezonu), Bohus Farkasovsky, Peter Staro, Slavomir Pavlicko który występował jako junior w rep. u18 Czechosłowacji, Michal Skoliak, Marek Horsky czy młodziutki Peter Rojkovic. Zespół jest ciekawie poukładany widać, że praca w tym klubie jest wykonywana bardzo dobrze. Na zapleczu Slovnaft Extraligi w poprzednim sezonie nie mieli sobie równych, w rundzie zasadniczej strzelili aż 195 bramek w 44 spotkaniach tracąc zaledwie 73, na wyjazdach 86 bramek tracąc tylko 42 gole. Ktoś powie że to tylko 1 liga ale zaryzykuję stwierdzenie, że w 1 lidze gra się mniej finezyjnie, twardo, nie ustępliwie i momentami bardzo trudno. W dwóch dotychczasowych spotkaniach Spisska Nova Ves strzeliła 6 bramek, tyle samo tracąc i nie zapominajmy, że dwie z tych bramek strzeliła Slovanowi pokazując charakter i ducha walki, bowiem przegrywali już 0:2. W ostatnim meczu tracili bramki przede wszystkim po indywidualnych błędach ale w najbliższym meczu myślę, że zawodnicy zrobią wszystko by tych błędów nie powtórzyć.

O zespole Skalicy trochę rozmawiałem z Vaderem i stwierdziłem wtedy że Skalica nie będzie w stanie nawiązać do tego co pokazała w poprzednim sezonie, ale teraz muszę zmienić zdanie. Na szczęście nie bez przyczyny. Otóż, w czasie w którym o tym pisałem z Vaderem Žigmund Pálffy przebywał w Szwecji, miał podpisać kontrakt z zespołem Elitserien Färjestads BK jednak Tommy Samuelsson w ostatniej chwili zrezygnował z tego zawodnika i ostatecznie kluczowy zawodnik Skalicy został w zespole. Straty kadrowe jednak są, odeszli Pavol Rybár, Miroslav Ďurák, Juraj Mikúš i Ondrej Smach, przegrano też rywalizację o Lukáša Hvile, sprowadzono za to Martina Faltera, bramkarza który miał bardzo udany poprzedni sezon zresztą jak cały zespół Liptovskiego Mikuláša, Martina Výbornego, Roberta Schnabela. Do czeskiego zaciągu dołączyło kilku Słowaków, przede wszystkim René Jarolín a także Milan Kostourek i Patrik Lušňák. Zostali wspomniany już Zigmund Palffy a także trzon zespołu Richard Hartmann, którego przez sezon mieliśmy przyjemność oglądać w Krakowie, Miroslav Zalesak czy Dusan Pasek w efekcie mamy całkiem ciekawy zespół. W przed sezonowych sparingach Skalica raz po raz zaskakiwała zwycięstwami z zespołami na co dzień rosyjskiej KHL: Salavatem Yulaev Ufa 3:2, czy Ladą Togliatti 1:0 które są dużo silniejsze od słowackiej drużyny. Generalnie w sparingach wyglądali dobrze, z strzelaniem bramek nie mieli problemów co przekłada się teraz w lidze - 6 goli strzelonych i 5 straconych. W poprzednim sezonie Skalica czy to w rundzie zasadniczej czy play off pokazała że jest zespołem nastawionym raczej na grę &#39;wysoce ofensywną&#39; nastawioną na strzelanie dużej ilości bramek. W sparingach te zespoły się ze sobą nie spotkały jednak liczę na sporą ilość bramek w tym meczu, a że beniaminek ligi strzelać na wyjeździe potrafi, przekonały się m. in. Koszyce. Kursy lecą w dół więc radzę brać póki gorące.

HK 36 Skalica - Spisska Nova Ves over 5,5 1,75
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Spotkanie: Kosice-Trencin
Typ: Kosice 1
Kurs: 1,40
Buk: unibet
Po pierwszych 2 kolejkach szczerze mówiąc nie zawiele przemawia za zespołem z Koszyc 2 porażki z niezbyt silnymi ekipami Slovnaft Extraligi, szczególnie ta odniesiona na własnym lodowisku z zespołem Ziliny, kiedy to po 30sek koszyce prowadziły 1:0 i przegrały to spotkanie nie szczelając więcej bramek. Fakt ten dziwi, szczególnie , że drużyna z koszyc zawsze grała ofensywny hokej.
Jeszcze mniej &quot;za&quot; stoi po stronie drużyny z Trencinu.
Dzisiaj liczę na atut własnego boiska i hokejowe przełamanie. Jeżeli koszyce przegrają ten mecz to będzie można powiedzieć o głębokim kryzysie w drużynie, która walczyć ma w tym sezonie o mistrzostwo
----------
całkowicie popieram typ na zilinę, statystyki przemawiają za zyliną pod każdym względem no i z tego co pamiętam nitra w zeszłym sezonie była ekipą &quot;własnego lodowiska&quot;, gram to dzisiaj i liczę na czystą &quot;1&quot;
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MsHK Garmin Žilina - HK Nitra 1 1,85
1:4 (0:0 1:2 0:2)
HK 36 Skalica - Spisska Nova Ves over 5,5 1,75
6:4 (3:3 0:0 3:1)
-
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava​

O zespole Mikuláša pisałem już dwa razy, w zasadzie nic się nie zmieniło bo i nie mogło się zmienić, więc jeśli ktoś chce poczytać zapraszam do postów wyżej. Jeśli chodzi zaś o Slovan Bratislava to w zespole zaszły zmiany, duże zmiany. Odeszli zawodnicy, którzy stanowili o sile zespołu, postanowiono przebudować zespół, czy to było dobre posunięcie czas pokaże. Sprowadzono bramkarza Skalicy Pavla Rybára, obrońców Radima Tesaříka z czeskiego Znojemští Orli (4+14 w 43 spotkaniach poprzedniego sezonu), Mikko Turunena z HIFK (2+6 w 49 spotkaniach), oraz młodego Rosjanina Kirilla Tulupova z Victoriaville Tigers. Jeśli chodzi o napastników to sprowadzone nazwiska wyglądają imponująco: Tomas Demel (5+8 w 51 spotkaniach w barwach Znojemští Orli), bracia Richard (23+22 w 55 spotkaniach) i Robert Huna (17+21 w 55 spotkaniach w barwach dzisiejszego rywala), Andrej Nedorost (8+9 w 17 spotkaniach), Vladimir Nemec (8+14 w 28 spotkaniach, obaj z Dukli Trencin), ogromny talent 21 letni David Skokan z Popradu (9+9 w 32 spotkaniach) i Tibor Varga. Skład uzupełniają dwaj młodzi zawodnicy, wracający z Moncton Wildcats wychowanek klubu Adam Bezak i Jakub Ciger, którego wyniki w zespołach młodzieżowych Martina wyglądają bardzo fajnie.

W zespołach po inauguracji ligi są zupełnie inne nastroje, Slovan wciąż czeka na spotkanie we własnej hali, pierwsze w tym sezonie. Póki co grają na wyjazdach, ograli beniaminka ligi nie bez problemów 3:2, zespół u20 4:1 i ulegli Popradowi po dobrym meczu. Poprad prowadził już 2:0 ale Slovan zdołał wyrównać stan meczu, tego dnia jednak to Poprad był drużyną lepszą. Mikuláš wymęczył zwycięstwo z zespołem u20 4:2 i uległ Popradowi 1:5. Ten mecz również będzie bardzo ciężką przeprawą dla podopiecznych Mojmíra Trličíka. Dość wspomnieć że na 102 spotkania jakie rozegrały te zespoły między sobą Slovan wygrywał aż 76 razy a dzisiejsi gospodarze tylko 20 razy. Stosunek bramkowy 426:212 na korzyść Slovana. W poprzednim sezonie, tak bardzo przecież udanym dla Liptovskiego zespołu w 6 spotkaniach Mikuláš przegrał aż 5 razy: 1:8, 1:5 i 0:4 w Bratysławie i 2:3, 1:3 u siebie, wygrywając tylko raz 5:4. W sezonie 2007/2008 Slovan wygrał wszystkie spotkania z dzisiejszym rywalem, w tym raz upokarzając Mikuláš 2:10. Dziś nie widzę innej możliwości jak porażka zespołu z pod Tatr.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 2 1,80
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
versus



HK SKP Poprad - HKM Zvolen


Pora rozpocząć swój sezon hokejowy z analizami. Na pierwszy ogień wędrują ekipy HK SKP Poprad oraz HKM Zvolen. Ekipa gospodarzy ubiegły sezon zakończyła na 10 miejscu w lidze i musiała toczyć boje o pozostanie w ekipie najlepszych zespołów na Słowacji. Bój ten ostatecznie wygrali pozostając w elicie. Zarząd klubu słusznie z resztą postanowił przemeblować znacznie skład, aby nie było powtórki z rozrywki w następnym sezonie. Jak dotąd transfery wydają się strzałem w 10, a wyniki osiągane przez gospodarzy są, aż nadto dobre. Przejdźmy jednak do konkretów, z zespołu odeszli Marek Bartanus (Mikulas), Andrej Brejka (Nicea), Marcel Hölcz (Nicea), Michal Korenko (Briancon) oraz Lubomir Pichonsky (Mossele). Z całej piątki jak na razie żałować można tylko tego pierwszego, który w Mikulasie strzela bramkę za bramką. Pozostała czwórka nie odgrywała znaczącej roli, a przenosząc się do Francji raczej nie jechali tam podnosić swoich umiejętności. Do klubu przyszli natomiast Richard Sechny oraz Miroslav Skovira (Kezmarok), Peter Klouda (Zilina) oraz Stanislav Jasecko (Duisburg). I tutaj trzeba pochwalić włodarzy Popradu, bo wzmocnienia naprawdę znaczące. Pierwsi dwaj zawodnicy to napastnicy klubu, który spadł w tamtym sezonie z ligi. Jednak bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że obaj byli najjaśniejszymi punktami w tamtej drużynie. Do tego dochodzą solidny center oraz dobry obrońca. Patrząc na wymianę poszczególnych zawodników jak najbardziej zdecydowany plus. Już w dwóch pierwszych meczach gospodarze pokazali, że nie będą chłopcami do bicia. Pokonanie Mikulasa 5-1 oraz Slovana 3-2 jest na pewno sporym zaskoczeniem.

Zvolen natomiast w ubiegłym sezonie walczył w Play Offach. Tam doszli, aż do półfinałów przegrywając w nich z późniejszymi mistrzami z Koszyc. Przerwę w rozgrywkach wykorzystali na ściągnięcie do siebie 3 nowych zawodników: Lubomira Hurtaja (Vitkovice), Jana Kopeckego (Kosice) oraz Roberta Liscaka (Kometa Brno). Jest to trójka napastników z której najbardziej wyróżnia się Kopecky, który stanowił o sile ognia Ziliny w ubiegłym sezonie. Hurtaj ubiegły sezon słaby miotał się między kolejnymi zespołami, natomiast Liscak spędził sezon w Brnie z którym wywalczył awans do czeskiej ekstraklasy. Ze składu odszedł jedynie bramkarz Igor Murin, który w nowym sezonie grać będzie dla Dukli. Sezon półfinaliści ubiegłorocznych rozgrywek zaczęli słabo. Porażka na własnym terenie z Bystrzycą, później porażka z beniaminkiem HK Spis, by w końcu wygrać z młodzieżówką słowacką 5-4. Zwycięstwo zwycięstwem jednak pokonanie młodzieżówki żadnym większym wyczynem nie jest. Widać wyraźnie, że początek sezonu Zvolenowi za bardzo nie wyszedł i jutrzejszy mecz w Popradzie będzie dla nich kolejnym bardzo ciężkim spotkaniem.

Reasumując to co napisałem w dniu jutrzejszym faworytem będą gospodarze. Historia spotkań nie jest korzystna na nich, gdyż wygrali zaledwie 5 spotkań z 18. Tutaj pojawia się dodatkowa motywacja jaką jest poprawienie tej złej passy. Na pewno sytuacja do takiego rozstrzygnięcia jest przednia. Uważam, że Poprad niesiony dopingiem ze strony kibiców oraz mając w pamięci swoje poprzednie bardzo dobre występy pokona dość kiepsko grający Zvolen.


Propozycję typerskie:

- Poprad ML @1.68
- Poprad zwycięstwo w regulaminowym czasie @2.10
- Poprad -1.5 @2.90


Dobór pozostawiam Wam :cool:
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 2 1,80
2:5 (1:3 1:1 0:1)
-
HC 05 Banská Bystrica - HC Košice​

Banská Bystrica na początku sezonu jest w kapitalnej dyspozycji. Nie ma się co jednak dziwić, okres przygotowawczy do sezonu został solidnie przepracowany. Odeszli co prawda Igor Majeský do Popradu (17+12 w 44 spotkaniach poprzedniego sezonu), Vladimír Vlk do Nitry (5+18 w 49 spotkaniach poprzedniego sezonu) ale zakontraktowani zawodnicy prezentują się nieźle: Miroslav Hlinka grał w na zapleczu ligi czeskiej w KLH Chomuov, Martin Drotar był jednym z lepszych strzelców zespołu który opuścił Slovnaft Extraligę w poprzednim sezonie, Richard Bauer był defensorem Mlady Boleslav a para Marek Kolba (9+14 w 50 spotkaniach) i Miroslav Vantroba (4+14 w 58 spotkaniach) byli czołowymi obrońcami ekipy Martina. Do tego dochodzą Vladimir Orszag i Branislav Bendik a więc kadrowo wygląda to nieźle. W sparingu rozegranym 4 września pokonali dzisiejszego rywala po rzutach karnych 3:2. Gole wtedy zdobywali Tonkovič i Paľo a dla mistrza Faith i Tabaček, który wyrównał stan meczu na 2 minuty przed końcem. Teraz w świetnej dyspozycji są Tomáš Bulík i Ján Pardavy. Jeśli zaś chodzi o HC Košice to w zespole nie jest za ciekawie, ale nie zapominajmy że to jest dopiero początek sezonu. Nie mniej jednak wyniki dalekie są od tego, czego oczekiwał by trener i sami zawodnicy. Odejście takich zawodników jak Miroslav Lipovský, Marcel Šterbák, Jaroslav Špelda, Tomáš Slovák, Petr Mocek, Matúš Andreanín, Michel Miklík czy w końcu bardzo przykra sprawa Ladislava Ščurko na pewno ma wpływ na postawę zespołu ale zawodnicy, którzy zasili klub wcale nie są słabi. David Halász, Ján Homer, Henrik Höglund, Marek Mertel, Peter Mikuš. Ekipa całkiem ciekawa i należy tylko czekać, kiedy się rozpędzi, bo jak już to zrobi nikt ich nie zatrzyma. Faworytem bukmacherów jest zespół gości co nie może dziwić, Barany mają jednak szansę oskalpować mistrza.

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice ML 1 2,05

-
HK Spišská Nová Ves - MHC Martin​

HK Spišská Nová Ves nadal nie doceniania przez bukmacherów, którzy na razie nie widzą w niej faworyta żadnego spotkania ale to i dobrze. O gospodarzach pisałem przy okazji spotkania z Skalicą więc tylko krótko o zespole gości. MHC Martin nie gra ani składnie, ani ładnie jakoś tak bez koncepcji, mam wrażenie że zawodnicy są trochę zagubieni. Gregor Dušan chyba właściwie nie ma żadnej koncepcji na ten zespół bo na lodzie gdy krążek jest w posiadaniu jego drużyny panuje niezły burdel. A jednak w tym całym bajzlu jaki tak panuje jest coś, że rywal się gubi. Efekt? szczęśliwa wygrana z Nitrą, Trenczynem i porażka z Bystrzycą po karnych. Dużo strzelają, dużo tracą i wynik overowy jest chyba do osiągnięcia tak szybko jak w spotkaniu Spišski z Skalicą. Kurs przyzwoity można brać w ciemno.

HK Spišská Nová Ves - MHC Martin over 5,5 1,70
HK Spišská Nová Ves - MHC Martin ML 1 2,05

Co do spotkania HK SKP Poprad - HKM Zvolen nie będę się powtarzał, opcja ML na gospodarzy chyba będzie najlepszym rozwiązaniem.

Pietaszek89 ????
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HC 05 Banská Bystrica - HC Košice ML 1 2,05
1:4 (1:1 0:2 0:1)

HK Spišská Nová Ves - MHC Martin over 5,5 1,70
5:2 (1:0 3:1 1:1)

HK Spišská Nová Ves - MHC Martin ML 1 2,05
5:2 (1:0 3:1 1:1)
-
HKM Nitra - Dukla Trencin​

-
HKM Zvolen - Liptovsky Mikulas​

Po zdaniu do każdego spotkania. Nitra Aréna jest bardzo specyficzna, gra się tam każdemu bardzo trudno i to tutaj Nitra zdobywa większość pkt. W tym sezonie dobrze rozpoczęli, pokonując Koszyce i Zilinę. Dukla ostatnio przełamała passę trzech kolejnych porażek ale to z grającą w kratkę Ziliną. Widać odejścia takich zawodników jak Homer, Mikuš, Nemec, Nedorost, Hála, Markovič, Urban, Haščák, czy Kútny zrobiły swoje ale nie ma się co dziwić, zawodnicy ci odeszli do lepszych klubów a w poprzednim sezonie stanowili o sile Dukli bądź byli bardzo ważnymi zmiennikami. Przyszło liczne grono zawodników: Murín, Sekeráš, Chovan, Hančák, Kvetan, Dubec, Troliga, Miklík i Filo ale bądźmy szczerzy - tylko Sekeráš, Miklík i do pewnego stopnia Troliga to zawodnicy na których warto zwrócić uwagę. Póki co gole zdobywają właściwie tylko młodziutki Tybor i Dubec. W bramce pewnie znowu stanie 36 - letni Murin, który bez problemu wygrywa walkę z młodymi Kováčem i Hiadlovským. W zeszłym sezonie za każdym razem wygrywał gospodarz, 2 lata temu wszystkie mecze wygrała Dukla. W sparingach praktycznie co mecz Dukli to porażka, w tym kompromitacja 1:7 1 września na... Nitrze. Teraz też skłaniam się gu gospodarzom, którzy prezentują się lepiej.
HKM Zvolen póki co start ma taki sobie ale ten mecz to świetna okazja to poprawy zdobyczy pkt. Trochę mieli pecha bo na sam początek musieli rozegrać derby z Baranami, potem piekielnie trudny wyjazd do beniaminka, w końcu mecz z rep. u20 wygrany nie bez problemu i kolejny trudny mecz pod Tatrami z Popradem, który u siebie jest bardzo mocny. Efekt? 5 zdobytych pkt, mogło być lepiej ale dwa spotkania przegrali po karnych, w ostatnim prowadzili 2:0 a i tak przegrali. Plusem jest to, że po odejściu takich zawodników jak przede wszystkim Lukas Hvila, Jan Dlouhy, Peter Sivák czy w mniejszym stopniu Dubec, Barinka, zespół stracił nie wiele ze swej zadziorności i waleczności. Zresztą, zawodnicy którzy mają zastąpić przede wszystkim wymienioną pierwszą trójkę nie są słabi - Javin, doświadczony 40 - letni czeski obrońca, młodzi zdolni Andreanín, Suchý i Hraško czy napastnicy Sochor - ważniejsze ogniwo Stjernen w poprzednim sezonie, Kopecky wracający po sezonie z Koszyc, do których odchodził jako gwiazda klubu, Hurtaj, Liscak, Otčenáš czy w końcu Baláž którego widzieliśmy w Sanoku. W sparingach myślę, że tylko jedna wpadka z Sokoly Kyjev 1:4, generalnie jest dobrze w zespole.
HKM Nitra - Dukla Trencin 1 1,85
HKM Zvolen - Liptovsky Mikulas 1 1,70
Jeśli chodzi o inne spotkania to widziałbym HC Kosice - Spisska Nova Ves tradycyjnie już over 5,5 gola po kursie 1,70 i MSHK SKP Zilina - HC 05 Banska Bystrica ML 2 po kursie 1,95
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HKM Nitra - Dukla Trencin 1 1,85
3:4 (0:2 2:1 1:1)

HKM Zvolen - Liptovsky Mikulas 1 1,70
5:2 (1:0 2:2 2:0)

HC Kosice - Spisska Nova Ves over 5,5 1,70
3:4 (1:2 1:2 1:0)

MSHK SKP Zilina - HC 05 Banska Bystrica ML 2 1,95
3:2k. (0:1 0:1 2:0 - 0:0d., 1:0k.)
Mam nadzieję, że w tej kolejce ktoś się włączy do analizowania.
-
HC 05 Banská Bystrica - HK K-Cero Nitra​

Chyba peFFka kolejki, ale po bardzo niskim kursie. W zeszłym sezonie Nitra wygrała zaledwie 1 spotkanie na 6 rozegranych z Baranami. W hali Bystrzycy ulegli 2:7, 0:3 i 1:4 w każdym spotkaniu nie mając nic do powiedzenia. Bystrzyca gra dobrze, nie odpuszcza ale po 3 zwycięstwach z rzędu przyszły 2 porażki, o ile z Koszycami można ją jakoś zrozumieć, chociaż mistrz był jak najbardziej do ogrania, o tyle to co stało się w Zilinie już trudno wytłumaczyć. Prowadzili 2:0 na 8 minut przed końcem meczu a mimo to gospodarze potrafili wyrównać, w dogrywce i karnych Bystrzyca była już chyba rozkojarzona faktem, iż nie udało im się dowieźć zwycięstwa do końca i przegrali. W klubie wciąż mają ogromny problem z Tomášem Surovým. Zawodnik gra dla Bystrzycy, zagrał w 2 spotkaniach i działacze robią wszystko by został w klubie jednak wciąż jest on związany z klubem Linköping i jego przyszłość jest nie jasna. Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu będzie musiał wrócić do Szwecji. W dobrej formie jest Pardavý (5+1) i Bulík (4+2) ale wszyscy czekają aż na wyżyny umiejętności wzniesie się Vladimír Országh, wielka postać dla słowackiego hokeja, były zawodnik NY Islanders, St. Louis Blues, czy Nashville Predators, który praktycznie 2 ostatnie sezony miał stracone bowiem odniósł dwie bardzo poważne kontuzje. Słyszałem gdzieś opinię, że czują się mocni i mierzą nawet w medal. Jeśli tak, to w każdym meczu będą musieli udowadniać, że są zespołem gotowym do odniesienia tak wielkiego sukcesu. Jeśli chodzi o Nitre to ostatnio dość niespodziewanie ulegli u siebie zespołowi Dukli. Trenczyn ma jedną z najlepszych - o ile nie najlepszą - szkółkę juniorów w kraju, do tego boryka się z dużymi problemami finansowymi więc ta porażka tym bardziej na pewno boli. Póki co Nitra kąsa młodymi zawodnikami Caladim (3+2), Slovakiem (3+1), których wspiera doświadczony Chrenko (2+4). To jednak za mało by myśleć o zwycięstwie nad Baranami i tutaj wynik może być tylko jeden - pewne zwycięstwo gospodarzy i przerwanie passy 2 porażek z rzędu.
HC 05 Banská Bystrica - HK K-Cero Nitra 1 1,70
 
N 0

niuniek

Użytkownik
SŁOWACJA: Extraliga
Spotkanie:L. Mikulas- Skalica
Typ:2
Kurs:2,10
Buk:bwin

Analiza:
Jutro o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie ligi Słowackiej w hokeju na lodzie pomiędzy ostatnią w tabeli drużyną Mikulas, a liderem Skalicą. Stawiam na gości, ponieważ jak na razie prezentują się bardzo dobrze. W 5 meczach odnieśli 4 zwycięstwa i jedną nieznaczną porażkę 3:4. Natomiast Mikulas gra bardzo słabo. W 4 meczach odniósł tylko 1 zwycięstwo i to ze Słowacją 20, a pozostałe 3 spotkania wyraźnie przegrał. W każdym z tych meczy tracił po 5 bramek. Po sezonie ten zespół opuściło wielu podstawowych graczy, którzy stanowili o sile tej drużyny. W tym sezonie Mikulas nie gra dobrze i sądzę, że i w tym meczu nie ma co liczyć na dobry wynik. Jak dla mnie pewne zwycięstwo gości.
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Jak już by Grzecho napisał na początku sezonu, drużyna z Lipowskiego Mikulasza nie będzie tą siłą co w zeszłym sezonie i tak rzeczywiście jest. Wygrana tylko ze słowacką młodzieżą (tak na marginesie w bardzo ciężkim boju), zapewne nie stawia w roli faworyta drużynę gospodarzy. Na domiar złego goszczą dzisiaj drużynę, która aktualnie prezentuje świetną formę i jest liderem Slovnaft Extraligi Skalicę.
Z uwagi na fatalną formę gospodarzy wybór może być tylko jeden. Jednakże każda nawet najbardziej fatalna seria musi dobiec końca. I to jest jedyne &quot;za&quot; jakie można wziąć pod uwagę po stronie Mikulasza.
Kurs na skalicę kuszący 2.05 lub x2 1.38
Liptovsky Mikulas- HK 36 Skalica
typ 2
kurs 2.05

buk unibet
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HC 05 Banská Bystrica - HK K-Cero Nitra 1 1,70
2:1 (0:1 2:0 0:0)​
-
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica​

O transferach już pisałem więc krótko. W poprzednim sezonie Skalica z 6 spotkań jakie rozegrała z Liptakami wygrała zaledwie 2, ogólnie jeśli spojrzymy to Skalicy jakoś tak nie bardzo leży ten zespół. Dziś Skalica zagra z Mikulášem jako lider Slovnaft Extraligi i ma bardzo duże szanse na zwycięstwo. Od początku w formie są Pálffy (4+6), Zálešák (4+4) czy Višňovský (1+6), grają bardzo zespołowo, o czym świadczy fakt iż już 15 zawodników zapunktowało w tym sezonie. Póki co nie zawodzą, na wyjazdach jak do tej pory ulegli Baranom po walce 3:4 i pokonali rep. u20 5:2. Jeśli zaś chodzi o gospodarzy to potwierdzają się moje przypuszczenia, bardzo ciężko przychodzi im nawiązywanie walki z zespołami z górnej półki, ba - nawet z średniakami. 9 strzelonych goli to nie mal najgorszy wynik w lidze, 17 straconych bramek też świadczy nie najlepiej o defensywie. Dość wspomnieć, że przynajmniej 3 z 5 straconych bramek w meczu z Slovanem to katastrofalne błędy obrońców. Gole strzela tylko Bartánus (5) reszta zawodników dokłada nie wiele od siebie. W takim zestawieniu nie może być dobrze. Kiedyś jednak musi nastąpić przełamanie serii porażek, ale nie sądzę by nastąpiło to w tym spotkaniu, może w okolicach... 11 kolejki gdy zmierzą się z Trenczynem albo 14 gdy będą grali z ponownie z rep. u20. Skalica jest w formie, punktuje rywali równo więc i w tym spotkaniu powinna zgarnąć pełną pulę. Są zespołem przynajmniej o klasę lepszym.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 2 2,05

-
HK Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina​

Pierwszy typ jaki rzucił mi się w oczy w tym spotkaniu to pierwszy under beniaminka w tym sezonie, Žilina pokazuje żelazną defensywę, potrafi bronić o czym świadczy tylko 10 straconych bramek ale mają duży problem z ich strzelaniem - tylko 7. Przy ofensywnie nastawionych gospodarzach niesionych dobrymi wynikami i fanatycznym dopingiem może to być za mało, bowiem Spišská przełamywała już w tym sezonie teoretycznie lepsze defensywy. Czy gospodarze są w stanie wygrać? tak, jak najbardziej, Pavličko, Vartovník i Prokop raz po raz ośmieszają obrońców każdego napotkanego zespołu. Przy tak skutecznej ekipie Žiliny wydaje się że wynik może być tylko jeden. Goście nie dawno w dramatycznych okolicznościach wydarli zwycięstwo Baranom, ale po ich wczorajszej grze nie dziwie się że Bystrzyca kreowana na 3-4 siłę ligi przegrała ten mecz, bowiem Barany już od przynajmniej 2 spotkań pokazują totalny chaos na tafli. Wcześniej Žilina potrafiła zaskoczyć zwycięstwem z Koszycami i porażką z Nitrą. Jeśli obrońcy gospodarzy skupią uwagę na Škodzie goście mogą mieć ogromne problemy z zdobyciem chociażby 1 bramki dlatego w tym spotkaniu upatruję pierwszego undera Spišski jak i jej zwycięstwa.

HK Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina ML 1 1,75

-
HK Poprad - MHC Martin​

Spodziewam się wyrównanego spotkania ze wskazaniem na gospodarzy. Poprad to nie przyjemny teren, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie o czym przekonał się nie dawno Slovan ulegając pod Tatrami 2:3. Poprad pokazuje charakter, prawdziwy lwi pazur, walczy do końca co pokazały spotkania z Slovanem, Zvolenem czy Skalicą. Wyróżniają się od początku Klouda i Škovira ale czekać tylko zacznie trafiać seryjnie Kroták, Haščák czy Rataj. Z taką grą mają ogromną szanse na play off, pytanie tylko jak długo uda im się utrzymać taką formę. 93.16% skuteczności bronionych strzałów Šimonovič wygląda przyzwoicie biorąc pod uwagę fakt, z jakimi zespołami do tej pory grał Poprad. Na przeciw stanie Križan jednak u niego to jest zaledwie 86.46% skuteczności a więc bardzo słabiutko. Jabrocký i Trokan są liderami strzelców zespołu, reszta zawodników dokłada skromnie po bramce. Wątpię, by Poprad poszedł na wymianę ognia, oni lubią przetrzymać krążek spokojnie go rozegrać i wyczekać odpowiednią chwilę a Martin to jak już wcześniej pisałem bajzel na tafli chyba gorszy nawet od tego co pokazuje ostatnio Bystrzyca, w starciu z bardzo dobrze poukładanym Popradem to może się skończyć źle. A pamiętajmy, że Martin bardzo leży Popradowi, nie ważne czy gra on u siebie, czy na wyjeździe. Dla mnie odważnych opcja ML przy wszystkich 3 spotkaniach i tak da bardzo duże ako a spotkania wyglądają bardzo interesująco.

HK Poprad - MHC Martin 1 1,85
 
B 0

buk23

Użytkownik
Spotkanie: Liptovsky Mikulas - Skalica
Typ: 2
Kurs: 2.05
buk: Unibet
Analiza:
Slabiutki Liptovsky Mikulas zajmujacy miejsca z konca tabeli podejmuje dzis na wlasnym lidowsku lidera Skalice. Wydaje mi sie ze kurs na Skalice jest zawyżony, trakruje to jako niepodzianke od buka. Za goscmi przemawia po pierwsze ich forma (4/5 meczy wygrali) a po drugie to ze sa bardzo bramkostrzelni - 19 bramek w 5 spotkaniach. Z kolei Mikulas zgromadzil zaledwie 3pkt ( wygral mecz z Slovacko U20, ktore dostaje niemilosierne baty od kazdego) a pozatym 4 przegrane mecze i bilans 9-17 w bramkach. To mowi samo za siebie. Skalica jest murowanym faworytem i z pewnoscia siegnie dzis po komplet punktow.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom