Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

Kolarstwo 2019 - Tour de France (6-28.07)

10 lipca 2019 13:23
21
soczy
soczy
Mar 2019 108 406 5
Dziś dojedzie ucieczka, każdy chce ugrać etap dlatego wcześniej niektórzy chcieli nałapać minut.  Trudno wytypować zwycięzce a tym bardziej w h2h też może być różnie w czołówce.

“I would rather feel things in extreme than not at all.” 😋🚴‍♀️

11 lipca 2019 09:32
22
grzesznik
grzesznik
Paź 2017 197 800 6
Jednak wszystko ułożyło się po myśli Petera Sagana i nie było niespodzianki wczoraj. Choć na finiszu van Avermaet próbował utrzymać koło Petera. Fajnie jak koszukla CCC jest w czubie. Myślę, że na takich właśnie etapach mają szanse na win.
Dziś prawdziwe piekło i przyznam, że cieszę się, że siedzę w biurze zamiast szykować się do finiszu na szutrze przy miejscowym 24% nachyleniu.
Wyciągam dziś pierwsze strzały przeciwko Thomasowi.
Typ: Thomas - Martin --> Martin 2,16 STS
O formie Thomasa pisałem już wcześniej. Nie ma kilometrów i to się odbije może nawet już dziś. Zresztą wczoraj byłem zdziwiony jak INEOS szło w czubie na takim etapie. Myślę, że pilnowali w ten sposób właśnie Thomasa, by nie przepadł gdzieś na ostatnim wzniesieniu. Martin natomiast to walczak, jak tylko uda mu się utrzymać w grupie liderów, to będzie walczył o każde jedno miejsce wyżej.

Do tego moim zdaniem pewniak na dziś, choć jak to jest w kolarstwie każdy wie. Wyłoży się któryś na zjeździe i kupon do kosza.
Typ: Berdal - Yates A. --> Berdal 1,50 STS
Typ przeciwko mojemu imiennikowi. Nie, nie, nie. To nie jest zawodnik na generalkę. Sory.

AKO: 3,24
11 lipca 2019 09:56
23
muminiasty
muminiasty
Znawca
Sie 2016 204 1 547 9
Ha to @grzesznik mnie uprzedził z typem na Martina. Dodam tylko, że ostatnio jak tu finiszowali (2017 r.) to Irlandczyk był wyżej. Nie zgodzę się natomiast z tym, że Yates to zawodnik na generalkę. Oczywiście, że jest to zawodnik na generalkę, ale nie na zwycięstwo. Przecież on już TDF kończył na 4. miejscu z wygraną klasyfikacją młodzieżową... Według mnie TOP5 w Paryżu osiągalne.
Ja gram jeszcze lekko na Enrica Masa w parze z Landą. Kurs 2.43 obecnie w forbecie  . Głównie typ przeciwko Landzie, który przecież ma w nogach Giro. Młodszemu w tym zestawieniu Hiszpanowi nie straszne takie góry jak dzisiaj, nie bez powodu zajmuje się drugie miejsce w generalce Vuelty, gdzie te podjazdy z reguły są strome, a i forma niezła w tym roku, konsekwentnie budowana. Ja próbuję... 

11 lipca 2019 22:38 przez muminiasty
11 lipca 2019 10:38
24
trynek85
trynek85
Lip 2018 22 1 2
Chodzi mi po głowie zagranie że Alaphiliple utrzyma żółtą koszulkę po dzisiejszym etapie,Fortuna daje na to zdarzenie 3,75 .Myślicie że jego grupa da radę ?dziś może być jakaś ucieczka i pewnie w niej będą mniej znaczący zawodnicy z generalki.
11 lipca 2019 13:16
25
tyrion77+
tyrion77+
Maj 2019 46 79 5
Alafifi wytrzymałby może 2/3 góry - ale .....końcowka do 24% dołozony kilometr po szutrze - dziś wjeżdzamy wyżej niż w poprzednich latach , a dwa : na podobnym etapie na delfinacie stracił 20 minut (fakt wtedy nie walczył o zółta koszulkę) i gdzie olał etap, ale w zwiazku z tym nie masz całkowicie żadnej podstawy do tego , że Fifi może utrzymać ta koszulkę bo jeszcze nigdy w swojej karierze nie wjeżdzał z najlepszymi tak wysoko (dojeżdzał na dobrych pozycjach tylko jak uciekał - a dzisiaj przecież nikt go w ucieczkę nie puści).

Oczywiście powodzenia z typem, - ale ja mocno w niego wątpię dziś 

Jeśli korzystasz z pcs do analizy to tam jeszcze wczoraj nie było zaznaczonej tej hard końcówki ale na stronce etapu masz ją zaznaczoną :

https://img.aso.fr/core_app/img-cycling-tdf-jpg/6/13059/0:0,960:1592-960-0-70/88611

aaa i jesli chcesz grać, że utrzyma koszulke po kursie 4 to fajnie wygląda też :  Bernal wygra a Alafifi w 10-ce za kurs 10 - ruski to ma :) 
11 lipca 2019 13:21 przez tyrion77+
11 lipca 2019 17:59
26
soczy
soczy
Mar 2019 108 406 5
No to Thomas pokazał pstryczka w nos.

12 lipca 2019 07:29
27
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 4 993 9 543 30
7. etap
Profil etapu

Dylan Groenwegen - Peter Sagan 1,60 STS1-3
To nie jest wyścig dla klasycznych sprinterów. Utrudnione trasy, sprinty pod górę - to powoduje, że po sześciu etapach tak naprawdę to jeden tylko można zaliczyć do sprintu - reszta dla kolarzy jak Dylan była zbyt trudna bądź dojazd do mety uniemożliwiał walkę. Tym jedynym etapem był 4. odcinek do Nancy we wtorek. Tam Sagan o oczko wyżej od Groenwegena. Obejrzałem na spokojnie kilka razy sprint i najlepiej się tam wg mnie zaprezentował Holender. Finisz z trzeciego albo czwartego szeregu - niemożliwe, żeby coś ugrać. On jednak objechał sporo kolarzy i wyszedł na dobrą pozycję. Musiał jednak zaczynać wcześnie i jak czołówka zaczynała wyścig, to on już odpuścił. Mimo to jednak 5. miejsce i jak dla mnie zaprezentował się bardzo dobrze. Przed Francją dobre wyniki u siebie w Holandii, gdzie wygrywał z Ewanem. Dla mnie z Vivianim powinien walczyć o zwycięstwo. Ekipa mocna do pomocy.
Sagan wygrał jeden etap ale zazwyczaj trochę mu brakuje do zwycięstwa. Jest wysoko, forma niezła ale wydaje mi się, że on ma szanse tam, gdzie jest trudniej. Na takich etapach jak dziś myślę, że będzie odstawał od czołówki sprinterów, czyli Vivianiego, Groenwegena, Ewana, może nawet Kristoffa. Ostatnio na Tour de Suisse przegrywał z Vivianim mimo, że te etapy to nie były klasyczne sprinterskie ale trudniejsze w dojeździe do mety.
12 lipca 2019 20:36 przez sumada90

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

12 lipca 2019 22:44
28
soczy
soczy
Mar 2019 108 406 5
Dziś nie wiele zabrało a Ewan by to ogarnął.

14 lipca 2019 11:16
29
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 4 993 9 543 30
Początku wyścigu nie miałem czasu śledzić ale te ostatnie etapy do obstawiania bardzo słabe. Duże prawdopodobieństwo ucieczek, więc nawet szkoda ładować kasę, o ile nie wystawią jakiejś perełki. Dziś znowu raczej sprint dla bardziej wytrzymałych, oferta średnia, w tym połowa to typy na chybił/trafił na faworytów z generalki. Miałem na początku grać Colbrelliego z van Aertem ale sprawdziłem mapkę i sobie odpuszczę. Przed metą jest rondo, wydaje się jednak że dość daleko. Zmierzyłem sobie i mi wychodzi tylko ok 600 metrów od mety. Van Aert lubi takie akcje, kiedy jest zakręt blisko, zamieszanie i rozbicie pociągów, a on atakuje z długiego finiszu. Tak wygrał etap na Douphine ze sprintu, podobnie tutaj zajął 2. miejsce.

BetClic się pojawił, ofertę wystawia i tam różne cuda można znaleźć. Zawsze coś nowego, więc z braku ciekawych par wymyśliłem coś takiego dla spróbowania, czy takie granie ma sens:

9. Etap
Profil etapu

Miejsce 1-3: Podwójna szansa: Michael Matthews/Matteo Trentin 2,05 BetClic   Po hiszpańsku pojechali - jak na Vuelcie ucieczka na 15 minut
Typ, że jeden z powyższej dwójki zakończy etap w TOP3. Dziś nie spodziewam się sukcesu ucieczki - nie licząc pierwszej ścianki na początku wyścigu nie ma wielkich utrudnień. Sunweb jest aktywny na takich etapach, żeby doprowadzić do sprintu, liczę na Borę że też pomogą i będą gonić. Ostatni podjazd przed metą wydaje się mocny ale tam jest 2 km ponad 7%, w tym 500 metrów na 9%. Jest to środkowa część podjazdu, więc ciężko będzie powtórzyć akcję jak na wczorajszym etapie, gdzie końcówka to była ok 14%, Liczę, że wypadną sprinterzy klasyczni, a zostaną Ci wytrzymali i nikt nie odskoczy na tyle, żeby wygrać. Wczoraj, gdyby nie liczyć ucieczek, to z pozostałości peletoniku wygrał Matthews, trzeci był Trentin. Matthews w dobrej formie, ciągle w czołówce ale ciągle ktoś na mecie jest szybszy. Trentin również solidny, potrafi się znaleźć nawet jak się coś nieprzewidzianego na trasie dzieje. Obaj mają szansę powalczyć o zwycięstwo etapowe, ale większe szanse daję Australijczykowi.
14 lipca 2019 21:37 przez sumada90

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

wczoraj 07:33
30
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 4 993 9 543 30
10. etap
Profil etapu
Caleb Ewan
- Elia Viviani 1,84 STS3-2
Wczoraj peleton pojechał spacerowo i mam nadzieję, że dziś jednak sprinterzy zechcą powalczyć o wygraną i nie dadzą szans ucieczce. Gram przeciwko Vivianiemu, który mnie tu w ogóle nie przekonuje. Wygrał co prawda etap ale tam kilka szczęśliwych czynników się zgrało - Ewan przyblokowany za Vivianim przy barierkach nic nie mógł zrobić, Groenwegen gdzieś z drugiej linii musiał się przebijać,a Sagan w wybitnej formie nie jest. Nie ukrywam, że właśnie Holendra i Australijczyka uważam za najmocniejszych sprinterów w tej stawce obecnie. Pomijając wygrany etap to Elia słabo bo miejsca 6. i 9. Brak topowej formy widać było na 7. etapie, gdzie ewidentnie zabrakło pary, a jadący mu na kole Ewan musiał go objechać.
Caleb dwa razy trzeci i raz drugi. To nie przypadek bo on jest mocny. Czasem mu się zdarzy wystrzelić z finiszem za wcześnie ale mam wrażenie że nad tym pracuje i coraz rzadziej tak robi. Do tego finisz leciutko pod górkę. Na Giro pokazał, że to mu pasuje. Mam nadzieję, że powalczy z Groenwegenem o zwycięstwo.
wczoraj 22:28 przez sumada90

Stanisław Lem

wczoraj 08:57
31
sasa_sa
sasa_sa
Sty 2016 139 255 4
Viviani na ostatnim sprinterskim etapie wjechał na metę z kapciem.
30 2 245
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.