Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 4

12 sierpnia 2019 23:08
41
reina17
reina17
Sie 2017 30 51 3
Mylisz pojęcia, Ty mówisz o dostarczaniu klientom jednorodnego produktu a ja piszę o możliwości stosowania różnych regulacji w poszczególnych krajach UE.
13 sierpnia 2019 10:12
42
przestrzalninja
przestrzalninja
Sty 2019 37 2
to fajnie, ale ja nie pisze o unii europejskiej tylko o europie. norwegia nie jest w unii europejskiej wiem, bo tam pracowalem i sa tam regulacje prawne ktore sa poza unia europejska, bo ze tak powiem norwegia ma w chu... unie europejska a i tak musi miec z nia jakies umowy. wiec podejrzewam ze sa jakies nadrzedne umowy nad unia europejska czy nie ma takich zasad? nie intersuje mnie unia europejska. jestemy w unii ale jestesmy tez w polsce, europie i na swiecie i jakies inne prawa tez sa i czy sa to prawa nadrzedne wobec prawa unijnego, ktore mozna zastosowac i moze jest jakis haczyk do ktorego dojde za pomoca pytan na ktore sa odpowiedzi tak lub nie a jak nie dojde no coz to moja droga... 

edit; napisze inaczej. pracowalem w norwegii z serbem. tylko ja bylem z unii europejskiej, serba jako pracownika z poza unii europejskiej obejmowaly inne regulacje prawne i musial jezdzic co jakis czas na policje sie meldowac. pracowalismy w norwegii, kraju nie bedacym czlonkiem unii europejskiej. mnie dotyczyly regulacje miedzy unia a norwegia a serba inne relacje i takich umow szukam i najlepiej zeby byly nadrzedne wobec prawa unijnego,bounia europejska to tylko nazwa. jak ktos mowi zebym dal sobie spokoj, bo to bez sensu to moj bezsens.
13 sierpnia 2019 11:45 przez przestrzalninja
13 sierpnia 2019 23:32
43
reina17
reina17
Sie 2017 30 51 3
Bez urazy, ale co mnie obchodzi Twoja Norwegia? Ja piszę jak wygląda sprawa z perspektywy rezydenta RP.
Jeżeli tam jeździsz, pracujesz, przebywasz, to tam się dowiaduj.
14 sierpnia 2019 00:26
44
przestrzalninja
przestrzalninja
Sty 2019 37 2
chodzi o schemat dzialania, ktory jest na calym swiecie. taki schemat obowiazuje na calym swiecie jak 3 rozne panstwa naleza do 3 roznych grup terytorialnych.bez urazy ale ja sie nie pytam ciebie, wiec dlaczego mi odpowiadasz jak nie znasz odpowiedzi. bez urazy ale kim ty jestes, ze uwazasz ze to sie ciebie o to pytam? czy uwazasz ze jedna odpowiedz na pytanie uzurpuje ci przypisywanie sobie czegos? ja pytam kogos kto zna odpowiedz a nie ciebie. wiem belkot, ale inteligentny bo wytlumaczylem inteligentnym ludziom o co mi chodzi nie tobie, nawet nie wiem kim jestes i nie chce wiedziec.

nie prauje juz w norwegii zarabiam juz tylko obstawiajac mecze.

edit; szukam odpowiedzi tylko tak lub nie, jak odpowiedz brzmi tak to prosze nazwe tej instytucji jak ktos zna jak nie to prosze o odpowiedz nie nie ma takiej instytucji i prawo unijne jest ostateczne. jak jest jednak taka instytucja to dalej bede jej zadawal pytania na ktore odpowiedz jest tak lub nie i tyle dziekuje nie mam zamiaru sie z nikim klocic nie mam na to czasu i powodu.
14 sierpnia 2019 10:24 przez przestrzalninja
14 sierpnia 2019 13:18
45
reina17
reina17
Sie 2017 30 51 3
Szczerze, to nie mam pojęcia o co właściwie Ci już chodzi. Rezydentów RP obowiązuje ustawa hazardowa z dnia 1 kwietnia 2017 r.:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_hazardowa
Przeszła ona pełną notyfikację, więc w tym przypadku nie ma już wątpliwości, że polskie prawo hazardowe jest niezgodne pod jakimkolwiek względem z normami UE. Jeżeli obecnie jesteś rezydentem naszego kraju, to w pełni obowiązują Cię przepisy zawarte właśnie w tym a nie innym akcie prawnym. Prawo norweskie czy jakiekolwiek inne nie ma tu żadnego znaczenia. Jeżeli nawet zagraniczne firmy bukmacherskie zaakceptowały ten fakt, to chyba szkoda Twojego czasu na doszukiwanie się dziury w całym.

Nikt nie każe Ci obstawiać u licencjonowanych buków. Jednakże musisz być świadomy tego, że uczestnicząc w nielegalnych zakładach, narażasz się na odpowiedzialność karną skarbową.

P.S. Nie obraź się, ale to co piszesz kupy się nie trzyma...
14 sierpnia 2019 13:21 przez reina17
14 sierpnia 2019 15:06
46
przestrzalninja
przestrzalninja
Sty 2019 37 2
zadam pytanie inaczej i udowodnie, ze to sie kupy trzyma w prosty sposob. czy bukmacher zagraniczny moze zrobic cos nam zgodnie z prawem? podac nas przed jakis sad i dochodzi  swoich praw? jesli tak to my mozemy go podac przed ten sam sad czy nie? jesli nie ma takiej instytucji to spoko.
15 sierpnia 2019 18:41
47
rondani
rondani
Lip 2019 5 7 4
To gdzie najlepiej wyjechać żeby grac normalnie?
wczoraj 01:28
48
ranczo0123
ranczo0123
Moderator
Paź 2013 1 646 5 830 29
cytat z dnia 15 sierpnia 2019 18:41 przez rondani
To gdzie najlepiej wyjechać żeby grac normalnie?

Najlepiej jest siedziec na dupie w Polsce i grac tak jakby sie siedzialo za granica. Serio potwierdzone info. Kazdy placze z powodu braku mozliwosci gry w bet365 a ja powiem tylko tyle, ze ogarnac zameldowanie na UK mozna i to calkiem nie drogo i dalej mozna tam grac. Jak ktos gra tylko po to zeby sobie pograc i nie patrzy czy mu sie hajs zgadza to bedzie gral jak wiekszosc Januszy z haraczem od stawki. Jak ktos ma minimalne pojecie (podkreslam minimalne) to moze grac bez zadnych zlodziejskich marz. Tak naprawde wystarczy tylko chciec.

"Każde miejsce poza pierwszym jest słabe" ~ Robert Kubica
48 7 502
Moderatorzy
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.