Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

Kolarstwo 2018 - Pozostałe Toury

15 stycznia 2018 20:11
1
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
Tradycyjnie temat do dyskusji, analiz i typów z kolarstwa w sezonie 2018. Dla największych, najbardziej przyciągających widzów wyścigów będą otwierane osobne tematy.
▶Przydatne linki:
http://naszosie.pl/
https://rowery.org/
http://www.cyclingfever.com/
https://www.procyclingstats.com/

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

15 stycznia 2018 20:35
2
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33

U nas zima, a z drugiej strony globu rozpoczynamy kolarskie ściganie w 2018 roku. Jak zwykle zaczynamy w krainie kangurów, gdzie w ostatnich latach Australijczycy są bardzo niegościnni i wygrywają wyścig za wyścigiem. W zeszłym roku ich łupem padły wszystkie etapy! Ciekawe jak będzie w tym roku.
Na początek sezonu wielkie zaskoczenie - STS i Forbet nie czekają na Giro, żeby sobie przypomnieć o kolarstwie tylko wystawili ofertę na wyścig! Zaimponowali mi, oby tak dalej i wystawiali wszystkie wyścigi World Touru.
Kolarstwo - Tour Down Under
1. etap


Jasha Sutterlin - Enrico Battaglin 2,00 Unibet / 1,90 Forbet95-12
Pierwsze starty i część kolarzy lubi sobie odpuścić ale taką parę trzeba spróbować. Etap dla sprinterów jak widać. Podjazd na początku ale to nie powinno pokrzyżować plany walki na kresce. Battaglin to nie jest jakiś wielki sprinter ale potrafił się zakręcić w czubie w zeszłorocznym Giro czy Tour de Pologne. Rzadko może pojechać na siebie ale tu akurat powinien być pierwszym wyborem.
Sutterlin to żaden sprinter, a czasowiec. Wystarczy spojrzeć w jakiej ekipie jeździ - Movistar. Tam nigdy nie darzyli uczuciem sprinterów i ciężko o takiego w składzie. Jasha jest bardzo dobry w jeździe na czas ale na kresce nie jest w stanie powalczyć z najszybszymi. Jeśli tylko Battaglin będzie walczyć w końcówce to nie powinno tu się nic wielkiego wydarzyć i powinien wjechać na metę przed Niemcem.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

16 stycznia 2018 23:20
3
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
2. etap
Simon Clarke - Michael Valgren 1,57 Unibet /1,70 STS69-28

Rundy, gdzie będzie podjazd (2,8km / 7,6%). Wystarczy, żeby w generalce porobiły się luki. Clarke jest niby przeznaczony przez Cannondale na lidera na ten wyścig. Niby bo u zielonych to nigdy nie wiadomo kto jest kim i kto na kogo jedzie. Tak czy inaczej to Australijczyk mi pasuje do tego etapu, hopki na których powinien sobie dobrze poradzić. Do tego jedzie u siebie, a gospodarze tutaj mocno się zaginają, bo w sumie to jedyna okazja, żeby pokazać się w ojczyźnie.
Valgren potrafi również podjeżdżać takie podjazdy ale on bardziej preferuje klasyki, a te się zaczną dopiero na wiosnę i w ostatnich latach tak szykował formę, żeby na belgijskich trasach być w formie. Z tego powodu Australię i początek sezonu traktował do tej pory na luzie i nie wydaje mi się, żeby w tym roku miało coś się zmienić. W ekipie mają Lu-Lu Sancheza, który jest stworzony pod takie etapy jak ten i raczej to on powinien próbować szczęścia.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

17 stycznia 2018 19:36
4
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
3. etap

Etap ścięty do 120 km, więc ostatnich dwóch rund nie będzie, skończą tylko po jednej. Decyzja taka z powodu... upałów. W Australii na termometrach 40 stopni, żar leje się z nieba i organizatorzy postanowili skrócić jutrzejszą trasę. Etap dla sprinterów, dziś w nocy dość niespodziewanie dla mnie dojechali niektórzy sprinterzy i Ewan ugrał etap.
Jasha Sutterlin - Enrico Battaglin 1,80 Unibet ✅ 80-64 e/STS i Forbet się ogarnęły i wystawiają Sutterlina z Barbero, zamiast w parze z Battaglinem.
Powtarzam typ z 1. etapu, więc nie będę się potwarzał - tutaj moje argumenty. Wtedy zgodnie z przewidywaniami, Niemiec gdzieś daleko, a Battaglin próbował walczyć ale wiele nie zawojował. Na kolejnym sprincie powinno być podobnie.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

18 stycznia 2018 23:10
5
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
4. etap
Dalej upały i etap wystartuje godzinę wcześniej. Tu jeszcze wyścigu nikt nie wygra, na to poczekamy na Willunga Hill ale zobaczymy już szeroką czołówkę. Podjazd powinien trochę selekcji zrobić ale od szczytu do mety jest jeszcze kawałek, w tym krótka ścianka. Ten fragment wskazuje, że raczej wygra ktoś, kto umie podjechać ale i nie brakuje mu szybkości.

Jay McCarthy - Daryl Impey 1,75 Unibet/ 1,70 STS 5:2
Jay tutaj zawsze błyszczał. 4. miejsce w 2016 roku i 3. w 2017. Etap wydaje się stworzony pod niego bo Australijczyk potrafi przejechać taki podjazd, a na mecie powalczy dzięki niezłej szybkości. Impey też nie jest takim, co to od razu na pierwszej hopce odpada ale nie jest aż tak dynamicznym kolarzem i na podjeździe w końcu może zostać. Zresztą, jak to będzie wyglądać jeśli w zespole australijskim pojadą na jedynego w ekipie na ten wyścig obcokrajowca? 😄 Mają świeżo upieczonego mistrza Australii Edmondsona, a przecież ruchliwy Jack Bauer również pasuje do tego profilu.
Domenico Pozzovivo - Pierre-Roger Latour 2,00 Unibet / 2,00 Forbet7:9
Pozzovivo w ostatnich latach na tym wyścigu bywał wysoko ale nigdy się do walki nie włączył. Niby miał być liderem razem z Ionem Izaguirre ale bardziej bym stawiał na Iona, a przede wszystkim na tym etapie na Gorkę Izaguirre (świetnie wystawiony z Lu-Lu Sanchezem i taką parę ciężko ugryźć). Gdyby koniec był na szczycie to bym szedł na Włocha ale ten dojazd do mety faworyzuje Latoura. Francuz taki podjazd to bez większych problemów przeskoczy, a na kresce Latour powinien być szybszym kolarzem niż malutki Włoch, który dobrym sprinterem nigdy nie był. Po takim kursie ciężko nie spróbować.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

19 stycznia 2018 21:21
6
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
5. etap
Kluczowy etap wyścigu jak zwykle wiedzie na Willunga Hill i tu powinniśmy poznać zwycięzcę wyścigu.

Domenico Pozzovivo - Egan Bernal 1,60 STS13-5
Wczoraj opisywałem Domenico i mnie zaskoczył in plus, bo nie dość, że wysoka lokata to i na podjeździe próbował ataku. Na kolejnym etapie dwa razy podjazd na Willunga Hill (3km, 7,6%), więc różnice powinny się na mecie zrobić większe. Pozzovivo w ostatnich latach tu jeździł, więc wie jak trasa wygląda i czego można się spodziewać. Ekipę ma mocną i z ich wsparciem powinien zakręcić się w czubie.
Bernal to wielki talent ściągnięty do Sky, gdzie ma błyszczeć. Ja bym jednak tak od razu wielkich wyników się nie spodziewał. Bardzo dobre wyniki w zeszłym roku na Tour of del Alps czy Tirreno-Adriatico ale jednak do najlepszych górali jeszcze traci i nie wydaje mi się, żeby po jednym okresie przygotowawczym ze Sky miało się to zmienić. Pomocy od zespołu dużej nie dostanie, bo nie ma bardzo od kogo na podjazdach. Kolumbijczyk to może być w przyszłości gwiazda kolarstwa ale jeszcze trochę musi poprzegrywać.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

27 stycznia 2018 18:47
7
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33

Po raz kolejny Cadel Evans zaprasza na jednodniowy wyścig. Trasa dość podobna do tej z lat ubiegłych więc możemy się spodziewać finiszu z małej grupki.
Trasa wygląda następująco:

Challambra Crescent będzie 4 razy pokonywana (1km, 10%). Krótki podjazd ale konkretny. Od tego jednak 10 km do mety na ostatnim okrążeniu, więc powinno się porwać ale raczej ciężko będzie na samotny finisz. Ekipa bardzo podobna do tej, która w zeszłym tygodniu ścigała się na Santos Tour Down Under. Faworyci? Przede wszystkim bardzo mocny na starcie sezonu Impey, jak zwykle w Australii Gerrans ale także Jay McCarthy czy zwycięzca sprzed roku Arndt.
Rohan Dennis - Richie Porte 2,05 Forbet ▶zwrot DNF-DNF
Rysiek wygrał wspomniany Down Under, gdzie nie dał szans rywalom na Willunga Hill. Tu takich podjazdów nie ma i Porte faworytem już nie jest. Jego BMC jedzie przede wszystkim na Gerransa, który takie wyścigi lubi i w przeszłości wygrywał. Dennis wspomniany Santos przejechał na spokojnie ale tutaj? Moim zdaniem będzie opcją rezerwową, gdyby Gerransowi nie poszło. Specjalista na czas ale trenuje mocno, by podjazdy też przejeżdżać. Tutaj ostatnie kilometry po płaskim więc jest to dla niego pewna szansa, gdyby peleton się mocno porwać. Rysiek ma być tu tylko pomocnikiem, a końcówka nie daje szans na walkę o zwycięstwo. Powinien pomagać zarówno Gerransowi, jak i Dennisowi.
Pierre-Roger Latour - Robert Gesink 1,65 Unibet / 1,65 Forbet13-11
Gesinkowi bym dawał większe szanse na bardziej pagórkowatym etapie. Na takich wyścigach jak ten ciężko mu walczyć, tym bardziej że końcówka jest bardzo łatwa. Latour na Santos Tour Down Under walczył o wysokie lokaty i blisko był wywalczenia białej koszulki. Do tego jest niekwestionowanym liderem ekipy. W Lotto-Jumbo natomiast będą próbować dociągnąć do końca Battaglina.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

15 lutego 2018 07:01
8
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33

II etap:

Lu-Lu Sanchez - Ben Hermans 1,60 STS 2-19
Hiszpan z Astany bardzo dobrze rozpoczął sezon. Najpierw szalał w Australii, potem drugie miejsce w generalce w wyścigu dookoła Walencji, tuż za Valverde, po drodze wygrany również jeden z klasyków. Forma na początku roku wyborna i w Andaluzji również powinien być groźny. Zespół ma mocny, bo jest również będący w dobrej dyspozycji Fuglsang czy Valgren.
Hermans od tego roku jeździ w drugoligowej ekipie Israel Cycling Academy. Tam jest niekwestionowanym liderem i w sumie wielu pomocników u siebie nie znajdzie. W tak dobrej formie jak Luis Leon nie jest. W Walencji na etapie podobnym do dzisiejszego Sanchez zajął drugie miejsce, a Ben stracił do niego 26 sekund. Tam podjazd kończył się wypłaszczeniem, tutaj ostra jazda do góry, więc dla Hermansa trochę gorzej.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

15 lutego 2018 22:25
9
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
My tu o Andaluzji, a na Volta Algarve w Portugalii Michał Kwiatkowki wygrywa 1. etap i przejmuje koszulkę lidera 😄
Oferta jest jednak na Oman i Andaluzję - tu brawo dla STS, który jako jedyny podjął rekawicę i oferuje coś dla fanów dwóch kółek 👏 Na Oman nie ma nic ciekawego, bo w sumie do gry by się nadawały tylko dwie pary na sprint. Za to sprint w Hiszpanii wygląda ciekawiej i jest co wybrać (chociaż obsada gorsza).
3. etap


Clement Venturini - Andrea Pasqualon 1,50 STS124-9

Venturini to młoda nadzieja Ag2R na mocnego sprintera. W tamtym roku jeździł mniejsze wyścigi ale w tym już wyciągnęli go do walki przeciwko gigantom. Na razie dopiero kilka startów ale moim zdaniem będą z niego ludzie. W Walencji walczył z Dannym van Poppelem czy Roelandtsem i raz 5. miejsce, a na zakończenie wyścigu 3. Szkoda, że Olivier Naesen się przewrócił wtedy na ostatnim zakręcie i Clement niespodziewanie został bez pomocy. Naesena warto tu podkreślić, bo pilnuje Venturiniego i rozprowadza go znakomicie. Tutaj na 1. etapie trochę mu się Francuz zgubił, a jak już wchodził na koło Naesena to Modolo go przepchnął i przeszkodził w przejściu do przodu. Mimo to jednak przeszedł do przodu i zajął 3. miejsce. Jeśli z Naesenem będą się pilnować, to powalczy o zwycięstwo. Tuż za nim był Pasqualon - kolarz już doświadczony ale bez sukcesów i jeździ zazwyczaj w drugiej lidze, bo po prostu pewnego poziomu nie przeskoczy. Na 1. etapie zabrakło pary w nogach, by walczyć o coś więcej i nie wydaje mi się, by to miało się zmienić jutro.
Jak ktoś lubi ryzyko to Venturini z Boudat jest po 2,05 w STS. Boudat wygrał dość niespodziewanie etap do Granady, gdzie na kresce nieznacznie pokonał cieszącego się już Modolo. Idealnie się schował za Venturinim i wykorzystał fakt, że cała grupa rozpoczęła za wcześnie sprint. On zaatakował w dobrym momencie i zgarnął etap. Czy na kolejnym znów będzie tak dobrze? Szczerze wątpię.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

16 lutego 2018 21:39
10
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
Vuelta a Andalucia
4. etap


Jakob Fulgsang - Christopher Froome 1,40 1xbet/STS3-38
Astana zaczęła sezon bardzo mocno i tutaj na trasie też walczą o najwyższe miejsca. Wczoraj na podjeździe atakowali na zmianę Lu-Lu Sanchez i Fulgsang. Obaj bardzo dobrze zaczęli rok i szturmują początek sezonu. Fulgsang trzecie miejsce w generalce wokół Walencji, w Murcii w klasyku 6. miejsce. Grają na dwa fortepiany i bardzo dobrze im to wychodzi. Fulgsang góralem jest bardzo dobrym ale i na mecie jest w stanie powalczyć. Tutaj chce być wysoko i zawsze trzyma się w czubie. Mimo, że od podwójnej góry do mety bardzo daleko, to nie zdziwię się, jeśli z niej pójdzie ucieczka do mety, jak to miało miejsce na drugim etapie w Walencji, gdzie odjechali Valverde, Fulgsang i Lu-Lu.
Froome dopiero zaczyna ściganie w tym roku. Całe zamieszanie o doping jeszcze się nie skończyło, a coraz więcej głosów podnosi się z peletonu, że nie powinien startować. Początek jednak, jak sam mówi, nie będzie tak dobry jak można by się spodziewać. Liderem Sky jest tutaj Poels, który pokazał się z bardzo dobrej strony i jutro powinien być wysoko. Froome oczywiście będzie walczył, ile będzie mógł ale cieżo mu będzie dotrzymać kroku kolarzom, którzy już zdążyli się trochę pościgać w tym roku. Wczoraj na etapie stracił 20 sekund do Fulgsanga, a tam ataki rozpoczął Wellens dość późno.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

17 lutego 2018 22:25
11
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
Jutro na Andaluzji czasówka i wydaje się, że walka o generalkę rozegra się między Wellensem, a Lu-Lu Sanchezem. Dziś jednak typ z Omanu, gdzie sprint na zakończenie wyścigu.

Max Walscheid - Adam Blythe 2,10 1xBet (STS jeszcze nie wystawił oferty ale to pewnie tylko kwestia czasu) ▶zwrot 61-wycofany
Kursy chyba wystawione po sprincie na pierwszym etapie, gdzie Walscheid zajął 5. miejsce, tuż przed Blythem, który był 6. Tam Blythe ustawił się tuż za plecami czołówki, ale oni poszli ławą i musiał ich wszystkich objeżdżać, przez co nie włączył się do głównej walki. Max znalazł miejsce wzdłuż barierki ale nie dał rady. Niemiec dopiero zaczyna sezon, Blythe z kolei już bardzo dobrze się pokazał w Dubaju, gdzie startowała czołówka sprinterów. Potrafił zająć 5. i 3. miejsce na poszczególnych etapach, a tam serio najlepsi jechali. Blythe mimo, że jeździ w drugoligowym zespole Aqua Blue Sport, to poziomem od najlepszych bardzo nie odstaje.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

20 lutego 2018 21:09
12
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33

Największa impreza na Bliskim Wschodzie w kalendarzu, dlatego sporo gwiazd na starcie. Wśród nich Rafał Majka i Paweł Poljański. Niestety w tym roku szejkowie wymyślili jazdę indywidualną na czas, co będzie ustawiać cały wyścig. A szkoda, bo tu zawsze kolarze klasyczni stawali w równej walce z góralami i było bardzo ciekawie. Czy teraz też tak będzie? Obawiam się, że nie ale obym się mylił.
1. etap
Daniel McLay - Kristoffer Halvorsen 1,57 1xBet5-13
McLay jeździł do tej pory w drugoligowym Fortuneo ale dobre wyniki w zeszłym sezonie zaowocowały przejściem do Drapaca. W tym roku jechał Walencję, gdzie dzielił sprinty z Modolo. Walczył na pierwszym etapie i zajął niezłe 4. miejsce. Tutaj Modolo nie ma, więc Daniel jedzie na siebie.
Halvorsen to młody chłopak, nabytek Sky. Do tej pory jeździł na wyścigach niższej klasy i oprócz wygrania Tour de l'Avenir wielkich osiągnięć nie ma. Tym startem dopiero rozpoczyna na poważnie sezon. Jechał przed Tour Down Under w kryterium People’s Choice Classic. Tam wpadł w barierki tak nieszczęśliwie, że złamał nadgarstek. Z tego powodu miał przerwę. Dopiero wraca, a przecież minął dopiero miesiąc. To kolejny, oprócz umiejętności, przeskoku na wyższy poziom World Touru i braku doświadczenia powód, dlaczego typ na McLaya.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

21 lutego 2018 21:27
13
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
Jeszcze się nie zaczął wyścig, a tu już na dojeździe do ostrego startu kraksa i wycofanie się Cavendisha. Nie wiem skąd tego kierowcę wzięli ale powinien sobie odpuścić wyścigi kolarskie. Dojazd do startu, kolarze z boków i na zderzaku a ten przyhamował:
966235645235679232
2. etap
Danny van Poppel - Phil Bauhaus 1,67 1xBet // 1,65 STS i Forbet2-6
Dziwny ten dzisiejszy finisz. Pociąg Quick Step z prawej strony i wczesny atak Ewana spowodował, że bardzo chaotycznie to wyglądało. Jutro przed metą czekają zakręty, które powinny sprawić, że nie będzie aż takiego tłoku na mecie. Van Poppel zmienił Sky na Lotto Jumbo przed sezonem i w sumie to chyba będzie zmiana na korzyść. Tam nie miał prawie w ogóle okazji finiszować, a chociażby na Tour de Pologne pokazał, że potrafi. Tutaj na zmianę z Groenwegenem może obstawiać wyścigi. Sezon zaczął świetnie bo od wygranej etapowej na Walencji i kosmicznie długi sprint. Potem jeszcze 3. miejsce i drugie, tuż za plecami Ewana, na klasyku w Almerii. Dziś na finiszu został bez pomocy zespołu, który jutro powinien się poprawić. Do tego popełnił błąd, bo próbował przeskoczyć na prawo do pociągu Vivianiego, a za chwilę musiał znów wracać do prawej strony i to był koniec walki o zwycięstwo. Pary w nogach jednak nie brakuje, co było widać. Bauhaus nie mógł go wyprzedzić i musiał przechodzić z drugiej strony. Phil to młody kolarz, który potrafi powalczyć o zwycięstwo etapowe ale na razie to nie tyle codzienność ile wyjątek. W Australii nieźle sobie radził ale dziś jak popatrzyłem na obu na finiszu to Poppel wydaje mi się być o wiele mocniejszy.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

24 lutego 2018 23:07
14
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
Dziś w AbuDhabi była czasówka. Takie rozstawienie przed ostatnim etapem, gdzie na podjeździe na Jebel Hafeet (10,8 km, 6,6%) się rozstrzygną losy wyścigu. Dumoulin mógł być w świetnej sytuacji, przed tym etapem ale dziś na jeździe na czas musiał zmienić rower.
5. etap

Simon Yates - Rafał Majka 2,15 Forbet83-4
Rafał zaczął sezon w Argentynie. Tam trochę stracił do najlepszych ale ogólnie 5. miejsce na start roku to dobry wynik. Sam Majka był zadowolony, że poszło w sumie lepiej niż się spodziewał. Tutaj jedzie czujnie, dziś bardzo dobra czasówka, gdzie przecież Majka czasowcem nie jest najlepszym. Jutro raczej nie włączy się do walki o zwycięstwo w generalce ale TOP10 - to jest w zasięgu na ten moment i tą formę.
Simon Yates zazwyczaj sezony zaczyna konkretnie na Paryż-Nicea, a wszystko co przed jest rozruchem i wyniki średnie. Jego brat już błysnął na Walencji, a Simon na razie dość spokojnie. Na czasówce dziś pojechał gorzej niż Majka, ale on również jakoś świetnie nie jeździ tego rodzaju etapów. Na Paryż-Nicea powinien już być mocny ale na razie powinien jeszcze tracić. Majka wygląda dość dobrze, a kurs zachęca, by postawić na niego.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

25 lutego 2018 00:17
15
wimiezasad
wimiezasad
Lut 2018 32 194 3
Dla wielu kolarzy wyścig w AbuDhabi to pierwsze ściganie w tym sezonie, szczególnie z tak poważnym sprawdzianem na koniec etapu. Dobrym pomysłem organizatorów było wprowadzenie dzisiejszej czasówki, która spowodowała różnice czasowe w klasyfikacji generalnej, co powinno dodać smaku jutrzejszej rywalizacji. Najlepsi górale powinni ruszyć wcześniej do akcji, bądź dzięki pomocnikom narzucić mordercze tempo już od samego dołu.
Moje typy h2h:
typ dnia: Castroviejo vs Dennis @ 2.10 ✅
Zakarin vs Lopez @ 2.70 ⛔
Tom Dumoulin 1-3 @ 4.50 (sts.pl) ⛔
Castroviejo w parze z Dennisem jak dla mnie jest zdecydowanym faworytem. Przede wszystkim jest lepszym góralem, a przechodząc do Sky mógł jedynie poprawić się w tym fachu, na pewno będzie chciał się pokazać jak z najlepszej strony w nowej drużynie, której kolarze od początku sezonu prezentują świetną formę. Dzisiaj pojechali obaj super czasówkę, tylko o ile Dennis jest najlepszy z całego peletonu w takich krótszych, płaskich czasówkach, tak Castroviejo wolałby dłuższą i pagórkowatą.
Zakarin to wielka niewiadoma, ale w tamtym sezonie na wyścig Abu Dhabi przyjechał z świetną formą, chodź cel Giro miał dopiero w maju. W tym roku jedzie TdF, więc pewnie na wiosnę skupi się na tygodniówkach, a jutro sprawdzi nogę na podjeździe przed Paryż Nicea. Lopez w Omanie pokazał, że jest w dobrej dyspozycji, ale ciężko powiedzieć w jak dobrej, pod Green Mountain nie miał takich rywali jak Zakarin, kurs jak najbardziej warty zagrania.
Tom Dumoulin kalendarz startów taki jak rok temu, a więc celem sezonu jest Giro. Program przygotowań pewnie nie zmieniony, bo w tamtym sezonie przyniósł win w całym wyścigu we Włoszech, a że rok temu do AbuDhabi przyjechał z świetną dyspozycją zajmując na Jebel Hafeet 3 miejsce daje to duże szanse, że jutro Holender zakręci się koło podium, a więc kurs warty gry za mniejsze stawki.
--------
Castroviejo mocniejszy pod góre, gdzie wiał mocny czołowy wiatr i gdyby nie pomoc kolegi z drużyny to Dennis straciłby zdecydowanie więcej.
Zakarin nie ta forma, a Lopez latał zgodnie z przydomkiem jak Superman.
Dumoulin pracował na rzecz Keldermana, póżniej kolejny defekt, ale i bez tych okoliczności o podium było by ciężko.
19 marca 2018 18:12
16
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33

W czasie, kiedy kolarze klasyczni i sprinterzy przenoszą się na północ Europy, by rozpocząć maraton z wyścigami jednodniowymi, to dla górali ale i tych, którzy jadą tylko najważniejsze klasyki, Katalonia oferuje swoje wymagające trasy. Jak zwykle plejada górali. Niektóre ekipy mocno obstawione, jak Movistar z Valverde i Quintaną, Mitchelton z braćmi Yates i Chavesem, Emiraty z Martinem i Aru, Jumbo z Kruiswijkiem i Bennettem. Do tego Pinot, Henao, młody Bernal, Roche i van Garderen, Meintjes czy Woods. Etapy jak zwykle wymagające, dla sprinterów tutaj nie ma nic.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

19 marca 2018 23:11
17
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
2. etap

Matej Mohoric - Bob Jungels 1,62 1xBet / 1,50 Forbet5-12
Stawiam na kolarza ze Słowenii, który w ostatnim czasie złapał bardzo wysoką formę. 11 w Strade Bianche, wygrał GP Industria, aktywny na Milan-San Remo. Podjazd 5,4km, 5% - powinien pokonać bez większych problemów, natomiast potem zjazd do mety. Matej to bardzo dobry zjazdowiec, na wspomnianym GP Industria wygrał dzięki atakowi właśnie na zjeździe, który podobnie jak tu prowadzi do mety. Jungels na ten moment niczym się nie wyróżnia. Jeździ solidnie, ale bez błysku.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

20 marca 2018 23:03
18
sumada90
sumada90
Forum VIP
Maj 2008 5 019 9 741 33
3. etap

Daniel Navarro - Louis Meintjes 1,53 1xbet / 1,50 Forbet122-57 Kraksa Navarro:mad:
Jutro dwa konkretne podjazdy ale w sumie od tego drugiego to będzie jeszcze prawie 15 km ciągle pod górę. Taki podjazd jednak nie powinien zmienić tego, że jutro znów szykuje się sprint z okrojonego peletonu lub mniejszej grupy. Meintjes mi nie pasuje do walki na takim etapie. Stawiam, że dojedzie w czołowej grupie ale na dalszym miejscu, jak to ma w zwyczaju. O ile większość kolarzy walczących w generalce próbuje się trzymać wysokich miejsc, o tyle Meintjes nie zawsze zwraca na to uwagę.
Katalonia to w kalendarzu Navarro stały punkt programu od lat. Lubi tu jeździć, zazwyczaj osiąga bardzo dobre wyniki na tych trasach. W formie jest niezłej, więc te podjazdy nie powinny mu przeszkodzić, natomiast mimo upływu lat w dalszym ciągu umie powalczyć o jak najwyższe miejsce, kiedy przychodzi do ścigania. Jutro dobra okazja, by zająć wysokie miejsce na etapie.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

21 marca 2018 12:09
19
wimiezasad
wimiezasad
Lut 2018 32 194 3
Matej Mohoric podium etapu @ 3.50 (2/10) ⛔ 9 miejsce
Tak jak napisał sumada90 , młody kolarz Słoweński jest w bardzo wysokiej formie, wczoraj na etapie rozprowadzał szybszego Gasparotto, a i tak zdołał wyżej zafiniszować. Myślę, że po skróceniu dzisiejszego etapu głównym faworytem nadal będzie Valverde, ale o kolejne miejsca na podium Mohoric ze swoją dyspozycją i szybkością może spokojnie powalczyć.
ps: Piękne zwycięstwo De Gendta 🆒
21 marca 2018 17:15
20
undertaker_tsw
undertaker_tsw
Lis 2010 1 284 2 137 15
Dan Martin win etapu @ 19 Unibet
Lekko dla zabawy można spróbowac. Daniel już święcił sporo sukcesów w tym wyścigu. Wygrana i kilka razy podium. Lubi takie profile i podjazdy jak na końcu gdzie jest albo krótko albo bardzo stromo albo dłużej ale w okolicach 5-6% gdzie mozna przejechać wszystko na dynamicie. Jeśli chodzi o górali ( chociaz on nie jest takim typowym wysokogórskim góralem) to ma dobry finisz. W dodatku mieszka niedaleko i zobaczymy a może wypali z nienacka. Typ grany na żywo.
74 35
Dodaj nowy wpis
Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.