>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PLK 2015/2016

Status
Zamknięty.
pro100 761

pro100

Użytkownik

Na dniach mamy poznać terminarz nowego sezonu PLK, niektóre drużyny już zaczęły przygotowania do nowego sezonu a niektóre będą niedługo zaczynały.Większość drużyn składy mają już w całości skompletowane i pozostaje im tylko pouzupełniać luki na pozycjach, które nie są jeszcze obsadzone.Władze ligi postanowiły pofrunąć w tym sezonie jeszcze bardziej niż rok temu gdzie poszerzono ligę z 12 do 16, a teraz będziemy mieli ligę z nieparzystą ilością drużyn bo będzie liczyła 17 zespołów,do 16 z poprzedniego sezonu dołączy zwycięzca 1 ligi Stal Ostrów Wielkopolski, strach się bać co nam liga zafunduje za rok.Tak więc czas założyć nowy temat, chociaż nie jestem tutaj od tego, to tak jak w poprzednim sezonie w 2,3 zdaniach napiszę coś o każdej z drużyn i napiszę prognozowane miejsce na koniec sezonu według mnie(traktujcie to z przymrużeniem oka bo to tylko moje zdanie).
ANWIL WŁOCŁAWEK:
PG: Kamil Łączyński/Robert Skibniewski
SG: Chamberlain Oguchi/Grzegorz Kukiełka
SF: David Jelinek/Bartosz Diduszko
PF: Fiodor Dmitriev/Piotr Stelmach
C: .../Robert Tomaszek
Trener: Igor Milicić
Moja opinia o zespole: Kompletnie nie wiem co napisać o Anwilu, w trakcie poprzedniego sezonu zwolniono 3 kluczowych zawodników plus trenera, prezydent miasta publicznie mówił o zadłużeniu klubu wynoszącym prawie 2 miliony, a tutaj w nowym sezonie Anwil sprezentował bardzo solidny i doświadczony skład.Mamy tutaj reprezentacyjną parę polskich rozgrywających którzy pewnie na przemian będą zaczynać mecze jako starterzy bo ich umiejętności są podobne, dalej Chamberlain Oguchi i David Jelinek, nie mam pojęcia jak tacy gracze znaleźli się w polskiej lidze, bo ich umiejętności są na tyle wysokie żeby z powodzeniem grać w czołowych ligach europy, znany z Asseco i bardzo solidny Fiodor Dmitriev plus klub nadal szuka centra startera. Największą zagadką i najsłabszym punktem klubu jest Igor Milicić trener żółtodziób, który został zwolniony w swoim debiutanckim sezonie z AZS-u Koszalin i nie ma co ukrywać największych umiejętności jako trener to on jeszcze nie ma.Podsumowując Anwil bardzo dużo ryzykuje szczególnie z Oguchim, który wraca do koszykówki aby odbudować swoją karierę po dwuletnim zawieszeniu a dwa z trenerem, w zeszłym sezonie w AZS-ie mu się nie udało chociaż, tegoroczny Anwil wygląda bliźniaczo jak AZS w zeszłym sezonie dwa bardzo &quot;tłuste nazwiska&quot; i solidni doświadczeni Polacy, może tym razem ryzyko się opłaci i jeśli wszystko się dobrze ułoży to w stolicy kujaw znowu zawisną medale na szyi.Mimo to nie zaufam Anwilowi tak jak w poprzednim sezonie, gdzie prognozowałem im podium, bo też nie wierzę że klub w takim składzie dotrwa do końca sezonu, ale spokojnie o 4 miejsce mogą walczyć, wyżej u mnie stoją
Stelmet, Rosa i Czarni.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 4
ASSECO GDYNIA:
PG: Anthony Hickey/Sebastian Kowalczyk
SG: Filip Matczak/Przemysław Żołnierewicz/Bartosz Jankowski
SF: Przemysław Frasunkewicz/Wojciech Czerlonko
PF: Piotr Szczotka/Jakub Parzeński/Jędrzej Szymański
C: Ovidijus Galdikas?/...
Trener: Tane Spasev
Moja opinia o zespole: Bardzo słabo rysuję się ten sezon dla wielokrotnego mistrza Polski przedewszystkim stracono największy skarb dla tego klubu czyli Davida Dedka, to był idealny trener na trudne czasy dla Gdyńskiego klubu i ciężko będzie go zastąpić nowemu coachowi.
Z klubu odszedł też AJ Walton a blisko odejścia jest litewski wieżowiec Ovidijus Galdikas, który jest tak zdesperowany odejściem że jest gotów sam zapłacić kwotę odstępnego za siebie, plus to na pewno pozostanie w klubie dwóch doświadczonych graczy Przemka Frasunkiewicza i Piotra Szczotki ten drugi będzie dodatkowo pełnił w klubie funkcję trenera od przygotowania motorycznego. Klub tak jak w poprzednim sezonie chce ogrywać młodzież, być może w klubie pojawi się jeden bądź dwóch obcokrajowców, o play offach raczej ciężko myśleć bo kolejka chętnych bardzo długo i przede wszystkim bogatsza kadrowo od Asseco.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 14
AZS KOSZALIN:
PG: Krzysztof Szubarga/...
SG: Chaisson Allen/Piotr Dąbrowski/Igor Wadowski
SF: Devon Austin/ Artur Mielczarek/Maciej Kucharek
PF: Patrik Auda/Mikołaj Witliński
C: .../...
Trener: David Dedek
Moja opinia o zespole: Główną gwiazdą drużyny będzie trener, pozatym pozostawiono trzon polskiej części składu z zeszłego sezonu plus Devona Austina, solidnymi wzmocnieniami będą na pewno Allen, który grał dwa lata temu w Tarnobrzegu i Patrik Auda, który pokazał się z bardzo dobrej strony w zeszłym sezonie w Kutnie.Na plus dwa transfery polskich prospektów czyli Wadowskiego i Witlińskiego przy Dedku ci gracze na pewno będą mogli się bardziej rozwinąć koszykarsko, na pewno Witliński bo pobyt w Anwilu trochę zatrzymał jego rozwój, zespół z dużymi ambicjami i chęcią zmazania plamy po poprzednim sezonie, na pewno zakręcą się gdzieś blisko miejsca dającego awans do play off a być może i do nich awansują.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 8
AZS POLFARMEX KUTNO:
PG: Adonte Joshua Parker/Grzegorz Grochowski
SG: Jarosław Zyskowski/Marcin Malczyk
SF: Bartłomiej Wołoszyn/Jacek Jarecki
PF: Michał Gabiński/Mateusz Bartosz
C: Kevin Johnson/...
Trener: Jarosław Krysiewicz
Moja opinia o zespole: Kutno jak to Kutno skład zbudowany bez większych fajerwerków ale też i bez większej kaszany, pozostawiono trenera i większość graczy z ubiegłego sezonu,ubytki w postaci Mitchella i Audy uzupełniono średniej klasy jankesami, odniosą pewnie kilka zwycięstw z wyżej notowanymi drużynami ale ostatecznie do play off raczej nie wejdą.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 11
BM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI:
PG: Tomasz Ochońko/...
SG: .../Adrian Mroczek-Truskowski
SF: Adam Kaczmarzyk/Marcin Sroka
PF: .../...
C: .../...
Trener: Zoran Sretenovic
Moja opinia o zespole: O Przyznaniu licencji na grę w PLK dowiedzieli się w ubiegłym tygodniu, na razie znany jest trener i kilku zawodników którzy wywalczyli awans z 1 ligi.Fajnie że takie uznane firmy wracają do PLK, bo kiedyś pod nazwą Atlas potrafili napsuć krwi kilku poważniejszym rywalom, chociaż nie wiem co za sens ma granie dla nie swojego miasta, bo mecze jako gospodarz mają grywać w Kaliszu,a ich kibice zapowiedzieli że o dopingu mogą w Kaliszu zapomnieć. Play off to daleki temat i na pewno nie na ten sezon, nie przewiduje że będą chłopcami do bicia ale ciężko będzie im wygrywać mecze dużo będzie zależeć od zaciągu zagranicznego.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 15
ENERGA CZARNI SŁUPSK:
PG: Jerel Blassingame/Tomasz śnieg
SG: Mantas Cesnauskis/Łukasz Seweryn/Marek Zywert
SF: Demonte Harper/Jarosław Mokros
PF: .../Kacper Borowski
C: Cheikh Mbodj/Carren Cunnigham
Trener: Donaldas Kairys
Moja opinia o zespole: Zostawiono dwie największe gwiazdy z zeszłego sezonu Blassingame&#39;a i Kairysa, do obsadzenia zostaje starter na pozycję silnego skrzydłowego, mówi się że ma to być Olek Czyż, z Czyżem czy bez niego jak dla mnie to główny kandydat obok Stelmetu do finału, chociaż po drodze jeszcze dużo się może zdarzyć.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 2
KING WILKI MORSKIE SZCZECIN:
PG: Korie Lucious/Marcin Nowakowski/Maciej Majcherek
SG: Frank Gaines/Paweł Kikowski/
SF: Łukasz Majewski/Bartosz Wróbel
PF: Paweł Leończyk/Michał Nowakowski
C: .../Uros Nikolić/
Trener: Marek Łukomski
Moja opinia o zespole: Drużyna która powinna sporo namieszać w swoim drugim sezonie, do zamknięcia składu brakuje już tylko podstawowego centra.Prezes hurtowni papierosów KING, zapowiedział że jeśli w tym sezonie nie uda się wejść do play off to zwija żagle.Największa zagadka to osoba trenera, po poprzednim sezonie gdzie w jego trakcie zatrudniono Uvalina, wydawało się że działacze zrozumieli że trener z nazwiskiem to osoba od której powinno się zacząć budowę klubu, trener no name jakim jest Łukomski sezonu pewnie całego nie przepracuje bo w jego trakcie zmieni go ktoś kto na trenowaniu się zna
.Play off raczej pewne.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 7
MKS DĄBROWA GÓRNICZA:
PG: Rashaun Broadus/Marcin Piechowicz
SG: Piotr Pamuła/Mateusz Dzięba
SF: Jakub Dłoniak/...
PF: Paweł Zmarlak/Przemysław Szymański
C: Todd O&#39;Brien/Sam Dower
Trener: Wojciech Wieczorek
Moja opinia o zespole: W zeszłym sezonie prognozowałem im ostatnie miejsce i muszę przyznać że bardzo mnie zaskoczyli swoją postawą w lidze, w tym sezonie powinno być jeszcze lepiej bo zawodnicy podpisująć z nimi kontrakty patrzą na nich trochę poważniej stąd mamy tutaj chociażby Broadusa, Dłoniaka czy Pamułę, do drużyny dojdzie jeszcze jeden bądź dwóch graczy.W tym sezonie również powinni trochę namieszać i skończyć sezon gdzieś blisko 10 miejsca.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 10
PGE TURÓW ZGORZELEC:
PG: Jovan Novak/Michael Gospodarek
SG: Daniel Dillon/Jakub Karolak
SF: Mateusz Kostrzewki/...
PF:Filip Dylewicz/Filip Prufer/Michał Marek
C: Damontre Harris/Piotr Niedźwiedzki
Trener: Piotr Ignatowicz
Moja opinia o zespole: Nie wiem czy tak będzie wyglądał ostateczny skład wicemistrza Polski ale jeśli tak to kibice drużyny spod niemieckiej granicy będą musieli się pogodzić z nową rolą w lidze, z ligowego potentata i kandydata do medalu stają się ligowym średniakiem, który będzie toczył ciężkie boje o to by dostać się do play off.Przyszłość klubu rysuję się w ciemnych kolorach, główny sponsor klubu spółka PGE mocno obcięła koszty klubowi i klub musi mierzyć w inne cele niż najwyższe laury w PLK. Do play off się dostaną tu nie ma co dyskutować tylko ciężko przypuszczać żeby coś w nich zwojowali.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 6
POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI:
PG: Marcin Flieger/J.T. Tiller
SG: Michael Hicks/David Brown
SF: Arkadiusz Kobus/Łukasz Diduszko/Tomasz Krzywdziński
PF: Justin Ward//Daniel Grujic/Szymon Długosz
C: Tomasz Wojdyła/Roman Szymański
Trener: Dariusz Szczubiał
Moja opinia o zespole: Jak co roku w Starogardzie to samo pytanie wśród kibiców, uda się wystartować czy zwijamy żagle?Ostatecznie zmieniły się władze klubu i w nadchodzącym sezonie ponownie będziemy oglądać &quot;tabletki&quot; w PLK.Do drużyny wrócił zadomowiony w Starogadzie Michael Hicks, oprócz niego znani ligowcy jak Flieger, Diduszko, Wojdyła czy Kobus, więc skład jak na warunki w Starogardzie uzbierali względny.Trenerem został wszystkim znany Dariusz Szczubiał wiadomo że to trener, który nie ma za wielu pomysłów na grę drużyny i jego jedyny pomysł na grę to biali stoją w rogu i nie przeszkadzają a czarni biorą gałę i grają.Co do &quot;czarnych&quot; ręke do wyszukiwania graczy zza oceanu pan Dariusz ma jak mało kto, więc można się spodziewać że kilka ciekawych wyników w meczu z udziałem Polpharmy padnie.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 13
ROSA RADOM:
PG: Torey Thomas/...
SG: C.J. Harris/Daniel Szymkiewicz
SF: Michał Sokołowski/Damian Jeszke
PF: Milan Majstrovic/Robert Witka/Łukasz Bonarek
C: Sejd Hajrić/Kim Adams
Trener: Wojciech Kamiński
Moja opinia o zespole: Chłopaki na medal, wg mnie będzie to drużyna która będzie się biła o medale, postanowiono zachować ciągłość pracy i na kolejny sezon zostawiono trenera Kamińskiego i większość polskich graczy z poprzedniego sezonu, oprócz nich mamy dobrze znanego Thomasa, który grał wcześniej w Turowie,kandydata na jedną z gwiazd ligi Harrisa i Hajricia, który będzie chciał pokazać że w koszykówkę jeszcze umie grać i Anwil popełnił błąd pozbywając się go w trakcie minionego sezonu.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 3
SIARKA TARNOBRZEG:
PG: Eugene Harris/Wiktor Rycerz
SG: Gary Bell/Jakub Zalewski
SF: Kacper Młynarski/Jakub Patoka
PF: Daniel Wall/Łukasz Paul/
C: Zach Robbins/Piotr Wojdyr
Trener: Zbigniew Pyszniak
Moja opinia o zespole: W Tarnobrzegu bez zmian, właściwie to zmieniła się nazwa z Jezioro Tarnobrzeg powrócono do Siarki Tarnobrzeg, pozatym rolę trenera właściwie to każdej funkcji w klubie od trenera/prezesa/asystenta/menadżera/sprzątaczki/kierowcy autobusu będzie ponownie pełnił Zbigniew Pyszniak.Ich koszykówka będzie taka jak zwykle radosna dla oka niczym z asfaltowych boisk ameryki, bez pomysłu taktycznego, bez obrony i przedewszystkim bez sensu.Mimo to nie są kandydatem do ostatatniego miejsca bo mój kandydat na ostatnie miejsce to drużyna opisywana bezpośrednio pod Siarą.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 16
START LUBLIN:
PG: Trency Jackson/Jan Grzeliński
SG: Rob Poole/Jakub Szczepaniak
SF: Alan Czujkowski/Grzegorz Małecki/Paweł Kowalski
PF: Marcin Salamonik/Adam Myśliwiec/Bartosz Ciechociński
C: Igor Chumakov/Jarosław Trojan
Trener: Paweł Turkiewicz
Moja opinia o zespole: Brak słów, na tym powinienem skończyć podsumowanie tej drużyny ale coś trzeba napisać.Kandydat numer 1 do ostatniego miejsca w lidze, tabuny cieniutkich Polaków, których umiejętności koszykarskie nie wiele się pewnie różnią od moich, poza tym jacyś słabiutcy i słabi amerykanie po śmiesznych collegach, W Lublinie solidaryzują z polskim rządem i do pracy postanowiono też zatrudnić naszego &quot;brata&quot; zza wschodniej granicy.Zdecydowanie najsłabszy z ubiegłorocznych beniaminków i nie widzę sensu dla bytu takich drużyn w tej klasie rozgrywkowej, no ale ktoś musi być tym najsłabszym i dostarczycielem punktów, w tym sezonie tą rolę będzie spełniać właśnie ta drużyna, a szkoda bo infrastrukturę czyli hala &quot;Globus&quot; w której grają to jedna z lepszych hal w całej PLK, szkoda że nie ma jeszcze tam drużyny, która w tej hali mogłaby cieszyć oko kibica.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 17
STELMET ZIELONA GÓRA:
PG: Łukasz Koszarek/Demarquis &quot;Dee&quot; Bost
SG: J.R Reynolds/Przemysław Zamojski
SF: Karol Gruszecki/Mateusz Ponitka
PF: Nemanja Djurisic/Vlad Moldoveanu
C: Dejan Borovnjak/Szymon Szewczyk
Trener: Saso Filipovski
Moja opinia o zespole: CO tu dużo pisać, zostawili konkurentów daleko z tyłu i nie widać w tej chwili dla nich żadnego rywala w tej lidze.Wykupili wszystkich Polaków, którzy w tej lidze mogą zrobić różnicę i uzupełnili to konkretnymi zagraniczniakami.Pewnie w sezonie poniosą jakieś 2,3 porażki a w play off będą walcować każdego jak leci, niewykluczone są tutaj jeszcze jakieś wzmocnienia szczególnie na pozycji centra bo tam wygląda to słabo w kontekscie gry w eurolidze.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 1
ŚLĄSK WROCŁAW:
PG: Rashad Madden/Maksym Kulon
SG: Kamil Chanas/Michał Jankowski
SF: Anthony Smith/...
PF: Vitalij Kovalenko/Jarvis Williams/Mateusz Stawiak
C: Sasa Borovnjak/Mateusz Jarmakowicz
Trener: Mihailo Uvalin
Moja opinia o zespole: We Wrocławiu solidnie, zatrudniono poważnego trenera, zgłoszono się do nowych rozgrywek europejskich pod szyldem FIBY i zbudowano ogarnięty skład, do uzupełnienia pozycja numer 3, spokojnie mogą mierzyć w miejsce w pierwszej 5.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 5
TREFL SOPOT:
PG: Josip Bilinovac/Piotr Śmigielski
SG: Sławomir Sikora/Paweł Dzierżak
SF: Marcin Dutkiewicz/Grzegorz Kulka
PF: Marcin Stefański/Greg Surmacz
C: .../...
Trener: Zoran Martić
Moja opinia o zespole: Cięzko będzie patrzeć na drużyne z Sopotu, głowny sponsor czyli Lotos wycofał się ze sponsorowania klubu, prezesem został prezes z sekcji siatkówki, który koszem nie za bardzo się interesuje i powoli w Sopocie wygląda to na zwijanie żagli na rzecz siatkówki, sądząc po dotychczasowych transferach cięzko wierzyć w play offy w Sopocie, brakuje jeszcze centrów i koniecznie trzeba wzmocnić obwód, bo obwód w takim stanie jak obecnie wygląda lekko śmiesznie.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 12
TWARDE PIERNIKI TORUŃ:
PG: Danny Gibson/...
SG: Łukasz Wiśniewski/Michał Michalak/Kacper Radwański
SF: Markeith Cummings/Bartosz Bochno
PF: Aleks Perka/Krzystof Sulima
C: Stevan Milosevic/Adam Lisewski
Trener: Jacek Winnicki
Moja opinia o zespole: Nie rozumiem zachwytów nad tą drużyna, które gdzie nie gdzie można usłyszeć, skład wygląda mocno przeciętnie na pozycji numer 2 gra chyba najbardziej przereklamowana i ceniąca się dwójka koszykarzy czyli Wiśniewski i Michalak, pod koszem jeśli nie będzie tutaj jeszcze jakichś wzmocnien wygląda to słabiutko, na plus solidny Danny Gibson na rozegraniu.Wątpliwości budzi też osoba trenera, który większośc swojej przygody z koszykówką spędził w baskecie kobiecym.Chyba jednak w mieście &quot;Ojca Dyrektora&quot; na play offy przyjdzie im poczekać jeszcze jeden sezon.PROGNOZOWANE MIEJSCE: 9
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
J 2

jankezzz

Użytkownik
Mój power-ranking przed zbliżającym się sezonem TBL:

Stelmet BC Zielona Góra
Rosa Radom
Anwil Włocławek
PGE Turów Zgorzelec
WKS Śląsk Wrocław
King Wilki Morskie Szczecin
AZS Koszalin AZS Koszalin
Energa Czarni Słupsk
Twarde Pierniki Toruń
Polfarmex Kutno
Asseco Gdynia Asseco Gdynia
MKS Dąbrowa Górnicza
Polpharma Starogard Gdański
Trefl Sopot
Start Lublin Start Lublin
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Siarka Tarnobrzeg

Stelmet posiada pakę na mistrza, jeśli nie zdarzy się im plaga kontuzji, to dowiozą spokojnie mistrza. Bardzo dobrze zgrany zespół. Wydaje mi się, że mogą grać trochę dynamiczniej w tym sezonie po przyjściu Gruszeckiego i Ponitki i mecze wygrywać atakiem, a nie jak rok temu obroną.

Ciekawy skład ma Szczecin, liczę na niespodziankę w ich wykonaniu. Jestem też pewien, że skład nie jest jeszcze zamknięty i zostanie w trakcie sezonu wzmocniony jakimś mocnym amerykaninem.

Anwil od początku sezonu będzie w gazie. Zespół wraca na właściwe tory po roku słabizny i chaosu.
Może zagrać nawet w finale, ponieważ ma dwie gwiazdy ligi: Oguchi i Jelinek.

Trefl może zapomnieć o top8, rok posuchy i wyjście z długów jak nic. Zwłaszcza, że kontuzji nabawiła się gwiazda center na 6 tyg.

Na dole tabeli mocniejsi wracają MKS Dąbrowa i to oni będą zaskakiwać najczęściej ze &quot;słabeuszy&quot;.

Dostarczycielami puntków i porażek po 20pkt będą Lublin, Tarnobrzeg i Ostrów.
 
rybitwa 134

rybitwa

Użytkownik
Superpuchar Polski
Stelmet Zielona Góra (-4,5) ⛔ 67:66
1,85 Milenium​
Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy! Dzisiaj pierwszy mecz w sezonie 15/16 i zaczynamy z wysokiego c. Mistrz zagra z finalistą pucharu. Stelmet po mistrzowskim sezonie, Rosa po kolejnym czwartym miejscu. W Radomiu postawiono na podobny sposób budowy drużyny jak rok temu. Dwaj Amerykanie (Thomas i Harris), który mają ciągnąć drużynę oraz utrzymany polski kręgosłup w postaci młodszych graczy czy starterów jak Sokołowski. Z drugiej strony ekipa z Zielonej Góry, która moim zdaniem wygląda na tle polskiej ligi wyjątkowo solidnie. Polska rotacja, która w większość była lub jest w kadrze Polski jest poza zasięgiem innych ekip z naszej ligi. Koszarek, Zamojski, Ponitka, Gruszecki, Hrycaniuk czy Szewczyk. Mamy do tego solidnych zagranicznych grajków jak Bost, Borovnjak czy Reynolds i mamy mocną ekipę. Poza silną obroną, która cechowała rok temu zespół Stelmetu, atutem może także być gra ofensywna. Nie raz w tym sezonie będziemy świadkami takich sytuacji, kiedy to przebłyski z atakach będą wygrywały spotkania. Co do dzisiejszego meczu, to sądzę, że nie będzie żadnego odpuszczania. Coach mistrzów mówił niedawno w wywiadzie, że jak mistrz wygra, to nic się nie dzieje, a jak przegra to jest sensacja. Oby tym tokiem rozumowania kierowali się jego gracze i pokryli ten handicap.
 
J 2

jankezzz

Użytkownik
Anwil Włocławek - ROSA Radom +6,5 1,61 b365

Anwil u siebie jest mocnym zespołem, a ROSA wyniki robi głównie u siebie na nietypowej hali, na wyjazdach grają w kratkę.
Anwil w tym sezonie ma mocny skład, który już w sparingach prezentował się bardzo dobrze. Przez wielu wskazywany jest jako druga siła ligi.
ROSA to też mocna ekipa co pokazała w meczu o Superpuchar przegrywając w ostatnich sekundach z przyszłym mistrzem Stelmetem BC, dlatego bezpieczna wersja handicapu.

Dodatkowym atutem Anwilu będzie pełna hala i mocny doping.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
10/10/2015 13:00 CET
Trefl Sopot - Asseco Gdynia under 148
1.93 (Pinnacle) ✅ 51:73=124
5/10
Trefl ma grać w tym sezonie w innej hali, gdzie wcześniej grali jako Prokom kilka lat temu, ale na derby spotkanie zostanie rozegrane w Ergo Arenie, a więc Trefl traci atut własnego boiska, bo nie trenuje na tym obiekcie. Nie będzie kontuzjowanego centra Majoka oraz Śmigielskiego. Tego pierwszego szkoda, bo jest dobrym obrońcą i samym wzrostem oraz zasięgiem odstraszał przeciwników w sparingach. Jego czas powinien wziąć Marcin Stefański - zawodnik defensywny, strasznie drewniany w ataku.
Asseco bazuje na młodych koszykarzach, którzy dopiero chcą zaistnieć w koszykówce + doświadczeni Frasunkiewicz i Szczotka. Dla mnie brakuje w tym spotkaniu jakości i powinno być dużo walki i obrony, bo trener Trefla z tego słynie, a Asseco od kilku lat jest mocno underową ekipa i nic nie powinno się zmienić, bo nie ma tam żadnej maszyny w ataku.
10/10/2015 18:00 CET
Siarka Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław over 165
1.90 (Pinnacle) ⛔ 75:74=149
5/10
Siarka dalej z tym samym trenerem - Zbychem Pyszniakiem, a więc obrony nie będzie. Śląsk w tym sezonie postawił na graczy z USA, a w sparingach często drużyna z Wrocławia zdobywała dużo punktów. Siarka ma w rotacji tylko 8 graczy i nie da się przez to grać intensywnej obrony, a sam Pyszniak nie będzie na to mocno naciskał. Spodziewam się radosnego spotkania, gdzie czarnoskórzy gracze zrobią sobie statystyki i każdy będzie zadowolony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
canabis 2,5K

canabis

Użytkownik
Asseco Under 71,5 @1,86 Unibet ⛔ To ładnie....

Asseco posiada dużo nowych graczy, ale ten zespół jest bardzo młody, ma tylko 2 doświadczonych graczy, Szczotka i Frasunkiewicz inni są bardzo młodzi 23 lata i mniej. Nowymi graczami są Szymański, Czerlonko, Jankowski, Frąckiewicz, Wieluński, Hickey, Ahmedovic, Kaplanovic, Morozow i Karmiński.
Klub nie jest w dobrej sytuacji, a taka ilość młodych graczy jest jedyną opcją graczy jest jedyną opcją.
Asseco nie ma tej jakości.
Trefl jest lepszym zespołem i powinni zagrać agresywnie w obronie jeśli chcą wygrać.
Przygotowania były solidne, ale Majok i jego uraz jest największym problemem.
On jest ważnym trzonem drużyny i Surmacz będzie musiał zastąpić go na tej pozycji.
Sikora będzie graczem który wskaże moc w ataku tej drużyny.
Są to derby dlatego spodziewam się dużej ilości napiec ze strony obu drużyn no i świetnej atmosfery!
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Siarka Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław
Wrocławianie w tym roku postawili na zawodników z Ameryki , + Chanas Jarmakowicz +Jankowski. Szczególnie środkowy Williams zasługuje tutaj na słowa uznania mały ale szybki, dobrze gra tyłem do kosza i waleczny.
W tym meczu główną role bedzie odgrywać rotacja , Siarka ma tak naprawde 7 -8 zawodników którzy mogą grać, Śląsk 9-10. 1.25 to bardzo dobra i szybko lokata
Pozdrawiam
 
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Trefl ma grać w tym sezonie w innej hali, gdzie wcześniej grali jako Prokom kilka lat temu, ale na derby spotkanie zostanie rozegrane w Ergo Arenie, a więc Trefl traci atut własnego boiska, bo nie trenuje na tym obiekcie.
Nie żebym był złośliwy, ale Trefl przecież tak jak inne drużyny które grają w Ergo Arenie(Atom czy Trefl Gdańsk). Hale 100-lecia na Haffnera znają jak własną kieszeń, gdyż wielokrotnie tam grali czy trenowali jak Ergo była zajęta (koncerty, KSW, targi itp.). Dwa to przecież każdy z tych 3 zespołów bardzo rzadko trenuje w głównej hali Ergo Areny, większość z nich ma treningi w salce treningowej na którą można się dostać wejściem technicznym C1 . Albo w wyżej wymienionej hali.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - Polska TBL
Godzina: 18:00
Spotkanie: Siarka Tarnobrzeg v Śląsk Wrocław
Typ: Śląsk Wrocław -11.5
Kurs: 2.20
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Siarka do nowego sezonu przystępuje bez większych zmian. Na ławce ciągle Zbyszek Pyszniak a to może zwiastować kolejną odsłonę wesołego basketu tzn. piłka do gracza z USA i róbcie co chcecie. O obronie nie ma co mówić bo po stronie Siarki jej nie zobaczymy. Na dodatek ich gra w sparingach pozostawiała sporo do życzenia(GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 73:58, SKK Siedlce - Siarka Tarnobrzeg 85:94, Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 80:73). Jeśli oni męczą się z drużynami I ligi to w TBL nie mają co szukać. Śląsk zupełnie inna drużyna. Drużyna opierająca swoją grę na 3 solidnych Polakach(Jarmakowicz, Janowski, Chanas) oraz Amerykanach którzy mają zrobić różnicę(Heath, Smith, Sutton i Williams) dodatkowo Ukrainiec Kowalenko którego grę mogliśmy oglądać w zeszłym sezonie w Szczecinie. W sparingach Śląsk pokazał się z bardzo dobrej strony pokonali między innymi Khimik Youzhny 74:72, BK Decin 82:68 czy choćby nawet Asseco Gdynie 80:65. W play-off powinni zagrać spokojnie czy osiągną coś więcej czas pokaże. Mecz do jednego kosza inny wynik niż zwycięstwo Śląska nie wchodzi w grę a różnicę 12 punktów powinni zrobić bez problemów.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
11/10/2015 15:00 CET
Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin (+16)
1.90 (Pinnacle) ⛔
5/10

Stelmet w środę grał mecz o Superpuchar z Rosą, w którym dla mnie nie wypadł pozytywnie i tylko dzięki świetnej postawie Mateusza Ponitki udało im się ten mecz wygrać. Ponitka to gracz o poziom wyżej od całej ligi, ale w tygodniu Stelmet czeka ważny mecz Euroligi i to na nim będę najbardziej skupieni. Inne transfery na razie nie powalają i dupy nie urywają.

Koszalin z trenerem Dedkiem, który jest świetny na standardy PLK. AZS Koszalin od lat słynął z ofensywnego stylu gry, a nowy trener jest miłośnikiem wolniejszego grania i bardziej ułożonej koszykówki. David Dedek w poprzednich rozgrywkach prowadził Asseco Gdynię i sprowadził z tej drużyny rozgrywającego - A.J. Waltona, który jest bardzo dobrym obrońcą. Myślę, że wynik może być niski i linia 16 powinna okazać się wystarczająca. Stelmet myślami będzie przy spotkaniu Euroligi i mogą być problemy z motywacją lub odpowiednim podejściem do meczu.

11/10/2015 18:00 CET
Czarni Slupsk - Wilki Morskie Szczecin (+7)
1.85 (Pinnacle) ⛔
5/10

Wilki zrobiłby dużo ciekawych transferów, a szczególnie najmocniejszymi wzmocnieniami są Gaines i Leończyk. Trenerem i osobą, która budowała drużynę jest 35-letni Marek Łukomski, który wg mnie jest dobrą opcją, bo to nie jest przetarta polska myśl szkoleniowa a&#39;la Jerzy Chudeusz czy Mariusz Karol, a dodatkowo pochodzi ze Szczecina. W Czarnych wszystko powinno się kręcić wokół Blassingame&#39;a i Harpera, którzy będą tworzyć duet PG-SG. Spodziewam się gorącej atmosfery, meczu walki, w którym do końca nie będzie wiadomo, która drużyna wygra.
 
kapi23 403

kapi23

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - PLK
godz:18:00
Spotkanie:Toruń - Zgorzelec
Typ: Toruń - 4
Kurs 2.10✅
buk : Bet365

Na dziś mecz z PLK. Grają ze sobą zespoły, które są po przeciwległych biegunach jeśli chodzi o ambicje na ten sezon. Toruń w tym roku rozbił bank. Podpisali uznane nazwiska w polskiej koszykówce, czyli Michalaka i Wiśniewskiego. Do tego Maksym Kornijenko, który był w pierwszej piątce ligi ukraińskiej w tamtym sezonie. Na papierze prezentują się naprawde dobrze, mierzą w top 4. Goście w przebudowie, nikt nie ukrywa, że poprostu skończyła się kasa. Nazwiska Polaków nie powalaja. Poza starzejącym się Dylewiczem to : Michael Gospodarek (nikt), Niedzwiedzki (poprzedni sezon w 2 lidze), Prostak ( poprzedni sezon w slabym zespole 1 ligi), jedynie młody Karolak i wracający po prawie rocznej kontuzji Kostrzewski coś znaczą w Polskiej koszykówce. Do tego należy wspomnieć o specyficznej hali w Toruniu, która jest otoczona bieżnią i na około boiska jest dużo &quot;pustego&quot; miejsca, co ekipie, która tam nie trenuję może utrudniać sprawe. Dla mnie zwyciestwo raczej pewne, handie -4 tez na kolana nie powala, a po takim kursie grzech nie zagrać. Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rybitwa 134

rybitwa

Użytkownik
Asseco Gdynia - Turów Zgorzelec
goście poniżej 76.5 pkt.✅
1.85 Milenium​


Celuję tutaj w under gości. Przede wszystkim Turów z tego sezonu to inna półka ofensywnie niż rok temu. Skład, w którym go-to-guy&#39;em jest/będzie Dylewicz... hmmm z całym szacunkiem do tego gracza, ale to 2015 rok. Z Toruniem wykręcił imponującą linijkę, ale nie będzie w stanie grać stale na takim poziomie. W jego buty będą musieli wchodzić gracze zagraniczni, którzy w poprzednim meczu nie zachwycili. Poza nimi mamy przeciętnych Polaków, którzy w większości dopiero smakują PLK na poważnie. Z drugiej strony mamy Asseco, które po derbach Trójmiasta może być w trochę lepszych humorach. Oczywiście każdy kto oglądał ten mecz to widział, na jakim stał poziomie ????, ale parę pozytywów można było dostrzec. Przede wszystkim Gdynianie tak jak rok temu mają solidną obronę. Cztery asysty Trefla w całym meczu nie wzięły się z niczego. Poza tym prawdopodobnie trafili z obcokrajowcem, bo Kaplanović i Ahmedović to pieśń przyszłości. Hickey napędzał grę przy każdej okazji i potrafił wywrzeć nacisk na rozgrywającego. No i inna rzeczy to tylko trzy straty. Jak na taką młodą drużynę to może naprawdę imponować. Poza tym po wynikach widać, że nie wszystkie drużyny są jeszcze zgrane ze sobą i zdarzały nam się takie kwiatki jak 51 punktów Sopotu i Dąbrowy, 57 Kutna czy 56 Koszalina. Myślę, że na wyjeździe ciężko będzie Zgorzelczanom wygrać spotkanie grą ofensywną i warto pograć linie daną przez Milenium.

Rosa Radom - Śląsk Wrocław
gospodarze powyżej 80.5 punktów⛔
1.85 Milenium​


Rosa następny sezon z podobnym składem i dobrze trafionymi obcokrajowcami podejmą Śląsk, który jest po porażce z wesołą ekipą Pyszniaka. Ten sam bilans nie odwzorowuje różnicy dzielącej te dwie ekipy. Rosa zacznie wygrywać z upływającym czasem, a czy nie ma lepszej okazji niż pierwszy mecz u siebie w lidze? Śląsk może w tym sezonie się zdziwić i sromotnie dostawać w Euro Cup, a mecze na arenie międzynarodowej będą się odbijać na grze w lidze. To dopiero może nadejść, ale teraz czeka ich mecz z Rosą. Skoro nie dają zatrzymać Siarki, to co dopiero Radomian? Rosa powinna zdobyć dużo punktów z dobrej obrony, z czego słynęli sezon temu. Jest widać konsekwencje w decyzjach Kamińskiego i to przynosi efekty. Atak jest podobnie ułożony jak rok temu, na dwójkę amerykańskich obwodowych. Wsparcie od reszty zespołu także jest, więc linia 80.5 powinna pęknąć.


I ako za grosze:
Asseco -2.5 2.50✅
Rosa -10.5 2.20⛔
Polpharma -3.5 1.85⛔
10.175
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
14/10/2015 19:00 CET
Asseco Gdynia - Turow Zgorzelec over 152.5
1.90 (Pinnacle) ⛔ 77:75=152
5/10

Sezon dopiero się zaczyna i bukmacherom trudno ustalać linię o/u. Myślę, że ta wystawiona na ten mecz to duża promocja, bo Asseco zatrzymało w pierwszym spotkaniu Trefl Sopot na 51 oczkach, ale tam gra wielu zawodników, którzy nie mają dużego pojęcia o ofensywie, a szczególnie kaleczył zastępujący w podstawowym składzie kontuzjowanego Majoka - center Marcin Stefański, który jest jednym z najgorszych graczy po atakowanej stronie w lidze.

Obie ekipy zagrają w tym meczu dzikie up-tempo, gdzie celem będzie zajazd kondycyjny jednej z drużyn. Myślę, że jest tu szansa przebić mocno tę linię. Asseco składa się z młodych graczy, którzy biegają i odpalają rzuty w początkowych sekundach akcji. Nowy rozgrywający Hickey jest &quot;kieszenkowym&quot; rozgrywającym, który bazuje na szybkości i nakręcanie tempa mu pasuje.

Turów na pozycjach PF/C nie ma pojęcia o obronie i gracze z tych pozycji skupiają się głównie na ataku. Ogółem cała drużyna jest skupiona na atakowaniu, a obrona jest niemiłym dodatkiem.
 
kapi23 403

kapi23

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - PLK
godz:19:00
Spotkanie:Gdynia - Zgorzelec
Typ: 1
Kurs 2.0✅
buk : Bet365

Buki cały czas wierzą w ekipe ze Zgorzelca... super można zarobić. O gościach pisałem już ostatnio, ekipa w przebudowie, bez pieniędzy z 5 zawodnikami do grania. Sezon grany na zasadzie &quot;żeby przetrwać&quot;. Do tego dodajmy, że Turów od 10 października ma do zrobienia trasy Zgorzelec - Toruń, powrót i Zgorzelec - Gdynia. Kto pare razy jeździł autokarem wie o czym mówie, podróże na pewno męczące. Jeśli chodzi o gospodarzy tu przeciwnie, buki deprecjonują wartość ekipy złożonej z Polskich prospektów plus 2 weteranów i amerykanin. Podróży nie ma żadnych bo w sobote łatwo wygrali +23 z Sopotem (btw po kursie 2.3). Podsumowując co mi mówi, że warto dawać na gospodarzy? 1. Większy potencjał zawodników, 2. Oglądałem mecze obu drużyn, lepiej wyglądało Asseco, 3. 1 dzień więcej przerwy między meczami na korzyść zespołu z Gdyni 4. Brak uciążliwych podróży i granie we własnej hali. Jak dla mnie po kursie 2, nie ma co się zastanawiać. Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
alves94 560

alves94

Użytkownik
Asseco Gdynia vs Polfarmex Kutno, typ: 1 @1.50 - bet365 ✅ ✅ ✅ 71:62
Bardzo mi sie podoba kursik, wiec sie uaktywnie. Bede bazowac tylko na wiedzy o Asseco. Jestem z Gdyni, wiec wiedze posiadam duza. Co przemawia za Asseco? Przede wszystkim twierdza Gdynia. Brzmi smiesznie? Prosze przypomniec sobie poprzedni sezon. Wszyscy od gory do dolu dostawali w Gdyni, wlacznie ze Stelmetem i Turowem. Nie chce mowic jak to wygladalo w liczbach, bo zwyczajnie nie pamietam, ale naprawde chlopaki swietnie sobie radza na wlasnym parkiecie. Trener. Pro w pierwszym poscie napisal, ze najwieksza strata Gdynian jest David Dedek. Po czesci prawda, ale nie zapominajmy, ze za niego jest Tane Spasev. Macedonczyk, ktory doskonale zna struktury klubu, doskonale zna zawodnikow (!), przeciez to on w zeszlym sezonie zdobyl wicemistrzostwo Polski z Asseco u-20 (bodajze). Doskonale wie co, gdzie i z kim. Zdolna mlodziez. Zaczne moze od Hickeya. Nie wiem jak Asseco go znalazlo, ale (moim zdaniem) jest to duzo lepsza alternatywa od AJ Waltona. Wiadomo,ze Anthony nie bedzie wykrecac 25-30, ale AJ bardzo duzo chcial robic sam. Czesto nie przemyslane rzuty, a w zeszlym sezonie w Slupsku w dogrywce przez niego Asseco przegralo poniewaz przez bite 5 minut latal sam z pilka wte i wewte. Duzo rzutow - duzo punktow w jego wypadku. Hickey gra duzo bardziej zespolowo, swietna kontrola nad pilka. Szczerze mowiac po obejrzeniu jego wystepu w derbach Sopotu jestem zachwycony. Do tego Filip Matczak grajacy na swoim,dobrym poziomie. Seba Kowalczyk zawsze dobre zastepstwo Hickeya, w dodatku jak odpali sie za lukiem to potrafi sypnac 3-4 troje pod rzad. Duza przewage bedzie mialo Kutno pod koszem niestety. Parzenski to nie ta liga co Galdikas (ktorego jak pierwszy raz zobaczylem to wysmialem okrutnie, bo gral jak lamaga, ale bardzo sie rozwinal). Kuba duzo traci, nie umie sie przepchnac, zle ustawia sie do zbiorek. Fraser natomiast w 1 meczu (przeciwnik nie byl wymagajacy) rzucil 20 punktow, a na parkiecie spedzil blisko 34 minuty. Do tego w Asseco jest do dyspozycji bardzo doswiadczony Piotr Szczotka, ktory niestety pomagac moze tylko juz doswiadczeniem. Kazdy mecz coraz slabszy, niestety cyferek na dowodzie sie nie oszuka. Jest jeszcze Frasun. Tutaj szacuneczek, bo wciaz gra na fajnym poziomie, a w decydujacych momentach prawdziwa ostoja. Bardzo dobrze rzuca zza luku i wlasnie jesli wynik sie waha, to jego rzuty moga zrobic roznice. Nie robie z niego boga, ale na pewno doswiadczenie pomaga w tym, ze sie &quot;nie podpala&quot;. Do tego jeszcze jest Zolnierewicz, ktory ostatnio zagral bardzo dobre spotkanie przeciwko Turowowi oraz Czerlonko, ktory w zeszlym sezonie zostal wprowadzony na parkiety TBL i widac progres. Spasev ma do dyspozycji jeszcze takich asow jak Kaplanovic, Ahmedovic. Fajni, wysocy, ale zanim trafia jakies punkty, to minie duzo czasu, bo sa po prostu slabi na tym poziomie. Kibice niewiele pomoga, bo malo ich przychodzi na mecze - szczegolnie z takim Kutnem czy innymi sredniakami. Ogolnie Asseco bedzie bardziej mobilne i decydujace moga okazac sie rzuty za 3, gdzie Kutno w 1 meczu mialo bodajze 18% co jest zwyczajnie slabiutkim wynikiem. Asseco na mecz robi to 25-30%, a jak Frasunowi siadzie to potrafi 3-4 z rzedu rzucic. Mobilnosc, lepsza skutecznosc, hala i bardzo dobrze rozumiejacy sie, mlody sklad - klucz do wygranej.
Oby moja bardzo nieobiektywna ocena okazala sie dobra. Niewiele o Kutnie, bo rowniez niewiele o nich wiem, tyle co z highlightsow i statystyk.
Trebel @1.80 - bet365 (bez analizy juz) ✅ ✅ ✅
Polpharma St. Gdanski vs Energa Czarni Slupsk, typ: 2 ✅ 81:101
AZS Koszalin vs Trefl Sopot, typ: 1 ✅ 75:74
Stal Ostrow Wlkp. vs Anwil Wloclawek, typ: 2 ✅ 61:85
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
17/10/2015 18:00 CET
Polpharma Starogard Gdanski - Czarni Slupsk (-7.5)
1.95 (Pinnacle) ✅ 81:101
5/10

Polpharma nie wygląda na mocną w tym sezonie, a Szczubiał tym razem nie trafił z graczami USA, bo postawił na znane nazwiska - Michaela Hicksa, który przez rok nie grał zawodowo w kosza oraz Tillera, którego znał z Siarki, ale wg mnie obecnie w słabej dyspozycji. Polacy również mocno bez szału i brakuje tej drużynie jakości.

Czarni zagrali świetne spotkanie z Wilkami, gdzie mogli przeciwnika zdemolować jeszcze mocniej, ale potem lekko zwolnili tempo i przeciwnik zrobił lepszy wynik do gazet. Duet na PG-SG: Blassingame-Harper przy takiej słabej obronie jaką jest Polpharma, powinni robić co chcą. Myślę, że Czarni będą mieć cały mecz pod kontrolą i wygrają +10 lub więcej.

17/10/2015 18:00 CET
AZS Koszalin - Trefl Sopot (+9.5)
1.93 (Pinnacle) ✅ 75:74
5/10

Mecz ekip, które najbardziej rozczarowały w swoich pierwszych spotkaniach. Obie wyglądają bez formy i potrzebny będzie czas na lepsze granie. W AZS-ie głównym zawodnikiem ma być Walton, ale on przyszedł w późnym okresie do ekipy i widać u niego brak zgrania, ogrania meczowego i formy. U innych grajków z USA również nie ma szału i będzie to determinować postawę tej drużyny, bo Polacy tam są od stania w rogach albo walki.

Trefl zagrał fatalnie i myślę, że dzisiaj podejdą inaczej do spotkania. Jeśli zagrają dobrze w defensywie, to powinni powalczyć z Koszalinem, który jest bez formy i również ma ogromne problemy w ataku. To powinien być tragiczny mecz do oglądania, ale Treflowi powinno się udać pokryć dosyć wysoki handicap.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rybitwa 134

rybitwa

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra (-4,5) 67:76✅
1.85 Milenium
Stelmet Zielona Góra powyżej 75.5 punktów 76✅
1.85 Milenium​


Spotkanie zamykające drugą kolejkę, w którym Śląsk pierwszy raz zaprezentuje się swojej widowni w sezonie 15/16 i to od razu z mistrzem Polski. Wrocławianie w dobrych nastojach przystąpią do spotkania po wygranej w Radomiu z Rosą. Mecz wygrany pomimo wyraźnie przegranej deski (24-37) dzięki wysokiej skuteczności rzutów za trzy (11/20) - 55%. Grę w Śląsku robią zagraniczni gracze, a Polacy pełnią role zadaniowców. Dużo rzutów za trzy i akcje podejmowanie przez Amerykanów, tak można w skrócie zobrazować grę. Z drugiej strony mamy Stelmet, który jest po minimalnej porażce w Eurolidze z Żalgirisem. Oglądałem to spotkanie i w oczy rzucało się parę rzeczy. Pierwsza to wyraźna dziura pod koszem. Deska w plecy (28-38) i żadnego bloku. Odniosłem wrażenie, że zdarzyło się także parę nerwowych strat, szczególnie na początku, jakby ciężar meczu ich lekko przeraził. No i brak zimnej krwi w końcówce - osobiste Ponitki czy nieszczęsne zbiórki w ataku w ostatnich rzutach. Przy czym i tak byli w grze do końca, co nie do końca zawdzięczali swojej grze. Kownianie też popełniali masę błędów, ale ogranie w Eurolidze i Eurobasketach zrobiło w końcówce swoje. Teraz nadchodzi spotkanie ligowe i sprawa klaruje się całkiem inaczej. Przewagi podkoszowej tutaj nie będzie ze strony Śląska. Na ligowym podwórku deskę mogą trzymać nawet obwodowi - Ponitka czy Gruszecki są w stanie zebrać regularnie. Poza tym nerwowych decyzji czy rzutów nie przewiduję - po prostu Stelmet jest lepszy jakościowo i nie będzie zmuszony do &#39;&#39;ciężkich rzutów&#39;&#39;. Śląsk dał w obydwu meczach zaaplikować po 75 oczek. Patrząc na to, że w piątek liderami punktowymi byli Moldoveanu i Koszarek (swoją drogą, kto by się tego spodziewał, aczkolwiek wiadomo - skauting, skauting, skauting) teraz czas na lepsze spotkania innych z ekipy Filipovskiego. Śląsk po ludzku nie ma obrońców na graczy Stelmetu. Chanas czy Jankowski tytanami defensywy nie są, a z graczami z Ameryki wszyscy wiemy jak jest - raz bronią, raz nie. Myślę, że Stelmet w pewnym okresie meczu będzie w stanie zamknąć na 2-3 minuty Śląsk i odjechać, po czym konsekwentnie powiększać przewagę, robiąc handi z overem.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
18/10/2015 18:00 CET
Turow Zgorzelec - Start Lublin over 157
1.90 (Pinnacle) ⛔ 76:66=142
5/10

Turów w ostatnim spotkaniu z Asseco nie zrobiło overa, ale liczby rzutów są ogromne i wystarczy poprawić lekko skuteczność, a over powinien wejść łatwo. Turów gra up-tempo, nie skupiają się mocno na obronie, a też wysocy bronić nie umieją. Jednym mankamentem jest jakość ataku Startu Lublin, która nie należy do mocnych. Myślę, że jednak jest to drużyna bez stylu, która pójdzie na wymiany ognia z Turowem. Kellogg i Jackson duet guardów z USA, który reprezentuje Start zacznie biegać szybko i odpalać szybkie/głupie rzuty.

W Turowie powinni o wszystkim decydować Dillon oraz Dylewicz, u których liczę na dobre występy i udany dzień rzutowy.

18/10/2015 20:00 CET
Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg under 168
1.96 (Pinnacle) ✅ 70:75=145
5/10

Linia bardzo wysoka chyba stworzona na podstawie poprzednich rozgrywek, a nie obecnych. Wilki zagrały fatalnie w defensywie w pierwszym spotkaniu i trener Łukomski za główny cel postawi sobie poprawę pod tym względem. Siarka nie ma &quot;ognia&quot;, który posiadała w poprzednich rozgrywkach, bo Dominique Johnson okazał się kapitalnym graczem i teraz robi karierę w zdecydowanie mocniejszej lidze tureckiej. Następcy z USA nie maja takiego talentu rzutowego i nie załatają ofensywnej dziury po Johnsonie.

Linia 164/165 powinna być optymalna. 168 to bardzo wysoka linia, a początek rozgrywek pokazuje, że drużynom brakuje ogrania i po ciężkich treningach z celnym rzutami na razie nie jest najlepiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
kapi23 403

kapi23

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - PLK
godz: 18:00
Spotkanie: Turów Zgorzelec - Start Lublin
Typ: Start Lublin +10.5
Kurs 1.83
buk : bet 365
Ktoś może mi powiedzieć, że uparłem się na ekipe ze Zgorzelca, ale prawda jest taka, że to buki szaleją. Turów Zgorzelec przez ładnych pare lat był czołową ekipą PLK, niestety w tym sezonie sprawa wygląda inaczej i było to wiadome gdzieś od lipca. Na naszcze szczęście buki dalej spią i ciągle wierzą w ekipe gdzie gra tak naprawde tylko i wyłącznie 3 polaków i 2 amerykanów, reszta jest do spalenia. Śledziłem ich 2 poprzednei spotkania i wyniki nie oddawały ich gry i możliwości. W Toruniu w pierwszej połowie oszalał dylewicz, który dał chyba z 4 &quot;trójki&quot;. W 2 połowie kiedy weszli na swój poziom skończyło się deklasacja(oczywiście turów był ekipą deklasowana). W Gdyni młoda ekipa gospodarzy dała dwa popisy. Po pierwsze rzucili 5 pkt(!!!) w całej 2 kwarcie. Po drugie mając spokojną przewage na minute do końca doprowadzili do nerwowej końcówki, no ale prawo młodej drużyny, a Turów i tak tego nie wykorzystał i przegrał mecz. Dziś grają z Lublinem, który ostatnio wygrałz niewygodnym zespołem ze Starogardu. Personalnie też wygląda to średnio ale szanujmy się w Zgorzelcu wcale nie jest lepiej i handie 10.5 uważam tutaj za lekką przesade. Turów ma przewage może na 2 pozycjach, myśle, że to będzie wyrównany mecz, wcale bym nie przekreślał gości. Powodzenia
 
pro100 761

pro100

Użytkownik
Jeśli chodzi o Turów to fakt z tego klubu została już tylko nazwa plus Dylewicz/Kostrzewski co jeszcze przeciętnemu kibicowi mogą się z tym klubem kojarzyć i sam w zapowiedziach przed sezonowych dawałem im miejsce w play - off, ale to może być dla nich szczyt marzeń na ten sezon widząc co robi np: niedoceniane przeze mnie Asseco. Co do dzisiejszego meczu to nie dajmy się zwariować Lublin jest fatalny, żeby dzisiaj wygrać to ich amerykanie musieliby zagrać swoje mecze życia, ale hc +10 jak najbardziej do gry, bo jakiegoś pogromu tutaj nie będzie
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom