>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Tour de France 2024 (29.06 - 21.07.2024)

psotnick 902,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour de France 2024
29 czerwca - 21 lipca 2024







Tour de France 2024 dzień do dniu

29 czerwca (sobota) – etap 1: Florencja – Rimini (206 km)
30 czerwca (niedziela) – etap 2: Cesenatico – Bolonia (199,2 km)
1 lipca (poniedziałek) – etap 3: Piacenza – Turyn (230,8 km)
2 lipca (wtorek) – etap 4: Pinerolo – Valloire (139,6 km)
3 lipca (środa) – etap 5: Saint-Jean-de-Maurienne – Saint-Vulbas (177,4 km)
4 lipca (czwartek) – etap 6: Macon – Dijon (163,5 km)
5 lipca (piątek) – etap 7: Gevrey-Chambertin – Nuits-Saint-Georges (25,3 km, jazda indywidualna na czas)
6 lipca (sobota) – etap 8: Semur-en-Auxois – Colombey-les-Deux-Eglises (183,4 km)
7 lipca (niedziela) – etap 9: Troyes – Troyes (199 km)
8 lipca (poniedziałek) – dzień odpoczynku w Orleanie
9 lipca (wtorek) – etap 10: Ville d’Orléans – Ville de Saint-Amand-Montrond (187,3 km)
10 lipca (środa) – etap 11: Evaux-les-Bains – Le Lioran (211 km)
11 lipca (czwartek) – etap 12: Aurillac – Villeneuve-sur-Lot (203,6 km)
12 lipca (piątek) – etap 13: Agen – Pau (165,3 km)
13 lipca (sobota) – etap 14: Pau – Saint-Lary-Soulan/Pla d’Adet (151,9 km)
14 lipca (niedziela) – etap 15: Loudenvielle – Plateau de Beille (197,7 km)
15 lipca (poniedziałek) – dzień odpoczynku w Narbonne
16 lipca (wtorek) – etap 16: Gruissan – Nimes (188,6 km)
17 lipca (środa) – etap 17: Saint-Paul-Trois-Châteaux – Super-Dévoluy (177,8 km)
18 lipca (czwartek) – etap 18: Gap – Barcelonnette (179,5 km)
19 lipca (piątek) – etap 19: Embrun – Isola 2000 (144,6 km)
20 lipca (sobota) – etap 20: Nicea – Col de la Couillole (132,8 km)
21 lipca (niedziela) – etap 21: Monaco – Nicea (33,7 km, jazda indywidualna na czas)

Źródło: https://rowery.org/2024/06/27/zapowiedz-tour-de-france-2024/


Składy drużyn

Przydatne linki

Nie masz konta w Betclic, załóż je z kodem FORUMVIP lub klikając w baner i graj cały czas bez podatku na wszystko!
PL_EURO24_Generic_2024_NoTax_NoPromocode-1000x200-.jpg

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
Otrzymane punkty reputacji: +1147
U 44,3K

undertaker87

Użytkownik
Pogacar wygra etap@3,25
Van der Poel wygra etap@15
Van der Poel1-3 @7,5
Jorgenson vs Bernal 1 @1,57 STS

Zaczynamy w miarę ostro. 7 podjazdów z czego trzy drugiej kategorii. Emiraty będą chciały na pewno sprawdzić ostro od początku co tam słychać u pokiereszowanej Vismy. Być może Pogacar zrobi jakieś solo a nawet jak dojedzie w grupce to pewnie będzie mieć z niej największe szanse ale dlatego można też lekko zagrać na VdP bo ma szansę się utrzymać. W miarę pewnym betem wydaje się być dla mnie wygrana Jorgensona nad Bernalem. Duńczyk jest o wiele bardziej dynamiczny a po górach i górkach jeździć potrafi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +709
J 21,8K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 1.
Pogacar top3 ?
NIE
@1.9
sts


Niby są te podjazdy, jednak ostatnie +/- 30km jest płaskie i nie wydaje mi się by Tadek już od pierwszego etapu tak ostro atakował by urwać wszystkich i dojechać na solo. Z większej grupki już nie musi być tak skuteczny na płaskim finiszu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2127
J 21,8K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 4.
Pogacar top3 ?
NIE
@2.00
sts


Powtarzam poprzedni typ. Dziś mimo, że są długie podjazdy , to ich nachylenie (+/- 5%) nie budzi strachu. Do mety prowadzi 19km zjazdu co również może zniechęcić liderów do walki o etapowy skalp.
Typuję etap dla ucieczki, a nawet jak ta będzie zlikwidowana, to nie musi oznaczać podium Pogacara.
 
Ostatnia edycja:
muminiasty 43,3K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Na razie tak jednym okiem śledzę Tour, bo czasu mało, ale na pewno cieszy to jak Manxman dopiął swego i wygrał ten 35 etap Touru. Już na zawsze zapisany złotymi literami w historii kolarstwa.

Ciekawe czy z biegiem wyścigu Jonas zacznie odczuwać skutki niekoniecznie właściwych przygotowań, czy wręcz przeciwnie forma będzie rosnąć... Ostatnie sezony już mnie nauczyły, że nie ma w kolarstwie rzeczy niemożliwych, ale wolałbym chyba jednak jakby Duńczyk okazał się człowiekiem i skończył poza TOP3 ;)

Dzisiaj 25 km jazdy na czas.

Etap 7 - ITT

Roglić lub van Aert w top3 TAK @2,75 STS Roglić 3.
Wiadomo - murowani faworyci do top2 to Remco i Tadej (chociaż Słoweńca też bym nie był taki pewny), ale co z trzecim miejscem? Jonas według mnie nie powinien zaistnieć - w tym sezonie nie szalał na czas, a kozy raczej nawet nie ruszył po Baskach i tej feralnej kraksie. Inni mocni kandydaci to Kung i Bissegger ale... przychodzą czasówki na wielkich tourach i obaj już nie dojeżdżają. Dalej w mojej ocenie... kandydaci z UAE - Almeida oraz Ayuso. Zwłaszcza Hiszpan może tutaj się zagiąć i pojechać po fajny wynik.
Niemniej Primoz oraz Wout są doświadczeni i dosyć pewni na czasówkach podczas trzytygodniówek. Jeśli Roglić ma w ogóle myśleć o walce o końcowym tryumfie to dzisiaj musi pokazać, że ITT to jego mocna strona i minimalizować straty, a najlepiej coś dzisiaj odrobić do swojego młodszego rodaka. Wout jak Wout, groźny w każdym terenie, a trasa dzisiejszej próby indywidualnej powinna mu leżeć.
Według mnie ktoś z tej dwójki powinien razem z Remco być dzisiaj w TOP3 i po takim kursie mając niejako podpórkę spróbuję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2122
U 44,3K

undertaker87

Użytkownik
Philipsen win@8,5
Top 3@3
Gronevegen top3@9
Mohoric top3@6 sts

Dzisiaj spróbujemy się trochę pobawić. Moim głównym celem jest Jasper. Etap ma trochę pagórków które kończą się jednak długa przed meta i są duże szanse na to żeby peleton dojechał cały do mety. Wtedy będzie on głównym faworytem a kurs jest ok. Jasper jest na pewno mega podrażniony bo już był dwa razy drugi. Dzisiaj na pewno Alpecin zrobi wiele żeby doszło do finiszu z peletonu.

Myślę, że.mozna też lekko się pobawić w pozostałe dwa bety bo Dylan kręci się w czołówce a Mohoric może znaleźć się w jakiejś ucieczce gdyby ta dojechała do mety a jest to małe zabezpieczenie w stosunku do betów na Philipsena.
 
Otrzymane punkty reputacji: +710
C 2,3K

chaos13

Użytkownik
Van der poel win 6,0
Van der poel top3 3,5


typowa trasa pod Holendra VdP uwielbia takie trasy mało podjazdów, a za to bruki i aż 14 sektorów z szutrem o łącznej długości 32 km ostatni sektor z szutrem jest 6 km przed metą, i to tam VDP będzie miał największe szanse uciec, chyba że zrobi to na wcześniejszym odcinku, tak jak na Paris Roubaix według mnie liderzy dopuszcza do ucieczki mało znaczących w klasyfikacji generalnej kolarzy, a VDP będzie starał się uciec z początku razem z nimi, a następnie będzie chciał ich zerwać. Należy dodać, że VDP jest zwycięzcą Paris Roubex i specjalizuje się w MTB (aktualny mistrz świata) oraz jednoetapowych wyścigach.
l
 
Otrzymane punkty reputacji: +710
M 94K

michalkin

Użytkownik
Van der poel win 6,0
Van der poel top3 3,5


typowa trasa pod Holendra VdP uwielbia takie trasy mało podjazdów, a za to bruki i aż 14 sektorów z szutrem o łącznej długości 32 km ostatni sektor z szutrem jest 6 km przed metą, i to tam VDP będzie miał największe szanse uciec, chyba że zrobi to na wcześniejszym odcinku, tak jak na Paris Roubaix według mnie liderzy dopuszcza do ucieczki mało znaczących w klasyfikacji generalnej kolarzy, a VDP będzie starał się uciec z początku razem z nimi, a następnie będzie chciał ich zerwać. Należy dodać, że VDP jest zwycięzcą Paris Roubex i specjalizuje się w MTB (aktualny mistrz świata) oraz jednoetapowych wyścigach.
l
Gdzie do zagrania jest top3 na live?
 
muminiasty 43,3K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
ETAP 10.


Jutro przed nami pojedynek sprinterów, nie ma opcji, żeby puścili ucieczkę. Na ostatnich 10 km mamy lekką zmarszczkę, ale nie powinna mieć większego znaczenia. Ostatni kilometr, na którym mamy 3 bardzo ostre zakręty, jednak taki, że jak ktoś się zgubi i słabo będzie pozycjonowany to będzie mieć problem.

Philipsen J. lub Groenewegen D. wygra etap @1,9 STS Philipsen 1.
Czuję, że jutro jest dzień Jaspera na wygranie etapu. Właśnie ten ostatni kluczowy kilometr to powinna być siła pociągu Alpecinu. Dobre pozycjonowanie, wyciągnięcie sprintera do przodu, to jest to, co oni potrafią. Wsparcie MvdP może być kluczowe. Jasper do tej pory solidnie, ale czegoś zawsze brakowało w tych końcowych rozgrywkach, czas w końcu obrócić kartę. Podpieram to Dylanem, który pokazał moc na 6. etapie.
Jest też opcja zagrania np. Jasper lub Girmay po kursie 2. - jakoś nie czuję, żeby Erytrejczyk znowu miał wygrać, ale jak ktoś ma inne przekonanie ;-) Ewentualnie 2,65 na czystą wygraną Philipsena też wydaje się ok.

Arnaud De Lie top 3 @2,75 STS Młody się pogubił, 17. miejsce
A tu czysto na przeczucie i z okazji wiary w tego młodego chłopaka. Wiosną trochę problemów zdrowotnych ale jak wrócił na koniec kwietnia tak imponuje formą. Tutaj już dwukrotnie w top3, liczę jutro na powtórkę w wykonaniu Mistrza Belgii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3307
C 2,3K

chaos13

Użytkownik
J jasper Philipsen win 2.7 live

10 etap tour de france to 187 km po płaskim jedyne ciekawe rzeczy, jakie będzie można zobaczyć na trasie to atrakcje turystyczne, które będą mijać kolarze taki etap jest idealny dla sprinterów. Według mnie wygra dziś Jasper Philipsem może czuć niedosyt po poprzednich drugich miejscach na podium. Ucieczki tu raczej nie będzie peleton do mety ułoży się w pociągi i z pewnością ekipa Jaspera dobrze go wyprowadzi, a na finiszu załatwi to, co do niego należy.

Ciekawą opcją jest również zagranie na podium
Biniama Girmaya który jest świetnym sprinterem i liderem zielonej koszulki
kurs na miejsce 1-3 wynosi 2.6 na betclicu
 
Otrzymane punkty reputacji: +1603
muminiasty 43,3K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
ETAP 11.


Evenepoel R. - Roglic P. @2,40 STS 3-4
Według mnie przesadzony kurs. Zależnie od chęci przede wszystkimi Pogacara, ale wygląda na to, że dzisiaj etap dla ucieczki. A czy w gronie liderów coś się wydarzy? Od premii pierwszej kategorii do mety 30 km, po drodze dwie górskie premie (2. i 3. kategoria) i zjazd do mety. Jakoś nie czuję, żeby na tym etapie ktoś się wyrywał mając w perspektywie Pireneje.
Stąd typ na Primoza jest on bardziej dynamicznym kolarzem i w mojej ocenie spróbuje skoku po jakieś sekundy na ostatnim podjeździe. Gdy dojdzie do finiszu z grupki to też Primoż jest po prostu szybszy od Remco, szczególnie w takich końcówkach.

Powyższy typ na wyczucie i ze względu na przesadzony kurs, ale widzę więcej argumentów za Słoweńcem niż Belgiem. Gdyby były bardziej wyrównane kursy w tej parze to bym pewnie tego nie ruszył ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +710
C 2,3K

chaos13

Użytkownik
ETAP 11.


Evenepoel R. - Roglic P. @2,40 STS
Według mnie przesadzony kurs. Zależnie od chęci przede wszystkimi Pogacara, ale wygląda na to, że dzisiaj etap dla ucieczki. A czy w gronie liderów coś się wydarzy? Od premii pierwszej kategorii do mety 30 km, po drodze dwie górskie premie (2. i 3. kategoria) i zjazd do mety. Jakoś nie czuję, żeby na tym etapie ktoś się wyrywał mając w perspektywie Pireneje.
Stąd typ na Primoza jest on bardziej dynamicznym kolarzem i w mojej ocenie spróbuje skoku po jakieś sekundy na ostatnim podjeździe. Gdy dojdzie do finiszu z grupki to też Primoż jest po prostu szybszy od Remco, szczególnie w takich końcówkach.

Powyższy typ na wyczucie i ze względu na przesadzony kurs, ale widzę więcej argumentów za Słoweńcem niż Belgiem. Gdyby były bardziej wyrównane kursy w tej parze to bym pewnie tego nie ruszył ;)
raczej ucieczka pójdzie kolarzy co mają straty duże a liderzy będą się pilnować
 
E 1,1K

evnt

Użytkownik
Jak policzą czas Roglicia? Cos mi sie obiło o uszy, że jakas ochrona jest przy upadku 3km do mety?
 
muminiasty 43,3K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Jak policzą czas Roglicia? Cos mi sie obiło o uszy, że jakas ochrona jest przy upadku 3km do mety?
Była strefa ochronna 3 km, co jest niespotykane na takich etapach. Jury musi zadecydować, bo co do zasady czas ten sam powinien być jeśli strata powstała w wyniku defektu lub kraksy. Na sprinterskich etapach to łatwiejsza sytuacja, tu Primoż się po prostu nie popisał i wywrócił się sam z siebie.

No to mamy porządną rysę u Tadeja, czy to tylko początek kłopotów? Przekonamy się pewnie w weekend.

Fakt jest taki, że jak nie on teraz to chyba nikt nigdy nie ogarnie Giro i Tour.
To co robi Jonas imponuje (i rodzi wiele pytań zapewne)...
 
Otrzymane punkty reputacji: +710
donald-young 21,6K

donald-young

Użytkownik
A o co chcesz walczyć? W kolarstwie regularnie kolarze dojeżdżają mając ten sam czas(mimo tego, ze kolejność przekraczania mety jest różna). Prawidłowo rozliczony zakład.
 
Do góry Bottom