>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Poradniki / Instrukcje Plik do prowadzenia statystyk kuponów

successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Od czasu do czasu widzę, że niektórzy szukają prostego pliku, w którym mogliby prowadzić statystyki zawieranych przez siebie kuponów, a który by jednocześnie zliczał wszelkie istotne wskaźniki.

Przygotowałem więc plik, z którego sam korzystam i jest w pełni wystarczający. Do pobrania TUTAJ. Należy wybrać opcję "wolne ściąganie", żeby nie płacić za szybki transfer (jest to niepotrzebne, bo plik waży 25 KB i pobierze się w sekundę).

Plik zawiera formuły zliczające takie wartości jak:
- ilość wygranych kuponów
- procent wygranych kuponów (w skali wszystkich)
- ilość przegranych kuponów
- procent przegranych kuponów (w skali wszystkich)
- suma postawionych stawek
- suma wygranych
- saldo (całościowy zysk lub strata)
- yield.

Oczywiście, jeśli pojawią się pomysły jak go udoskonalić (jakie jeszcze dodatkowe automatyczne zliczenia wprowadzić), prośba o taką informację. Plik jest podsumowaniem całościowym, a więc nie zawiera podziału na miesiące czy lata.

Aby go prowadzić, należy uzupełniać kolumny: Data (data zawarcia zakładu), Stawka (postawiona stawka za kupon), Wygrana (wysokość wygranej kwoty; jeśli kupon jest przegrany należy wprowadzić 0), oraz skopiować wartości kolumn od E do I. Zawierają one tzw. podsumowanie dotychczasowe.

Pierwszych jedenaście rekordów jest wprowadzonych jako przykład - oczywiście należy je zastąpić rzeczywistymi indywidualnymi wartościami.


 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +356
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wygląda prosto i przejrzyście, osobiście nie testowałem, ponieważ korzystam z innego, ale chętnie sprawdzę, na pierwszy rzut oka w rubryce "sukces?" brakuje mi trzeciej opcji, czyli Zwrot.
 
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Fajny ale mógłby być bardziej "auto". Muszę ręcznie wpisywać saldo, sumę stawek, sumę wygranych, yield, sukces?

Nie jestem specem od EXCEL-a ale wiem, że może to działać wszystko przy podaniu jedynie stawki i wygranej lub przegranej.

No chyba  że ja po prostu nie potrafię z tego korzystać :).

Punkcioszki lecą ode mnie za to że się tym podzieliłeś! :)
 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dziękuję za uwagi i komentarze zarówno tutaj w postach jak i w reputacji.

1. Jeśli chodzi o dodanie opcji "Zwrot" to jak najbardziej, powinna się znaleźć. Już to poprawiłem i wrzuciłem zmodyfikowany plik TUTAJ. Edytowałem też link w głównym poście.

2. Nie trzeba ręcznie wpisywać saldo, sumę stawek, sumę wygranych, yield, sukces.
Wystarczy: Data, stawka i wygrana. To wszystko ???? Jednak aby automatycznie zliczały się te wartości, należy każdorazowo, wprowadzając nowy kupon, skopiować wartości z wiersza wyżej.

Jak to zrobić?

A. Uzupełniamy datę, stawkę i wygraną:



B. Zaznaczamy pięć komórek z wiersza wyżej (od kolumny "E" do kolumny "I"):



C. Klikamy na symbol plusa w prawym dolnym rogu zaznaczonej komórki w kolumnie "I" i przeciągamy o jeden wiersz w dół (albo alternatywnie - używamy funkcji Ctrl+C i wklejamy poniżej za pomocą Ctrl+V):


D. Gotowe! Wartości uzupełniły się same (oraz zaktualizowały się dane w kolorowych rubrykach z prawej strony):


Jeśli ktoś nadal będzie miał problem z opanowaniem Excela, to prośba o wpis tutaj poniżej, postaram się wytłumaczyć najlepiej jak mogę ????

3. Pojawiło się pytanie czy trzeba mieć Excela. Nie jestem pewien czy plik się dobrze odczyta w innym arkuszu kalkulacyjnym, więc... tak. Plik jest możliwy do otwarcia jedynie w Excelu.

4. Chcę jeszcze powiedzieć, że wartości, jakie widzimy na prawo od świeżo wprowadzonych przez nas danych (Data, Stawka, Wygrana), to wartości tymczasowe, aktualne wg stanu po ostatnio wprowadzonym kuponie. Natomiast w kolorowej rubryce z prawej strony są zliczenia całości jako ogólne podsumowanie całej strony.

5. Nie jest to rozbite na tygodnie czy miesiące, ale jeśli znajdą się tacy, którzy chcieliby rozbić to (np. na miesiące), to jestem otwarty. Ja osobiście korzystam z podobnego pliku który ma osobne arkusze za każdy miesiąc z osobna, oraz jeden arkusz w którym liczy się podsumowanie całości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +132
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Myślę że teraz wszyscy będą wiedzieć o co chodzi. Super robota, dzięki bardzo na pewno skorzystam.
Spróbuj to przenieść do chmury google ARKUSZE GOOGLE, wówczas będziesz mógł testowy arkusz udostępnić i każdy będzie sobie z niego mógł też skopiować całość. Bardzo wygodne jest prowadzenie statystyk w chmurze, tymbardziej że Internet w telefonie ma każdy a do arkuszy Google jest darmowa Apka. Pozdrawiam Cię!
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dziękuję! Pomyślę z tą chmurą. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że udostępnienie testowego arkusza ogółowi mogłoby się wiązać z tym, że dość szybko straciłbym panowanie nad funkcjonalnością tego pliku. Ale - nie mówię nie! Przemyślę. I również pozdrawiam ????
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 17 lutego 2020 13:57 przez successfulB. Zaznaczamy pięć komórek z wiersza wyżej (od kolumny "E" do kolumny "I"):



C. Klikamy na symbol plusa w prawym dolnym rogu zaznaczonej komórki w kolumnie "I" i przeciągamy o jeden wiersz w dół (albo alternatywnie - używamy funkcji Ctrl+C i wklejamy poniżej za pomocą Ctrl+V):


D. Gotowe! Wartości uzupełniły się same (oraz zaktualizowały się dane w kolorowych rubrykach z prawej strony)
U mnie żadnego symbolu "plusa" nie ma w prawym dolnym rogu i nic się nie uzupełnia, szkoda.
Wpisuję stawkę, wygraną i nic nie oblicza, ani salda, sumy stawek, wygranych itp.
Może na tablecie się nie da? ????
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Ten plusik pojawi się po najechaniu kursorem na prawą dolną krawędź komórki ze słowem "wygrany". Wtedy należy go kliknąć i trzymając przeciągnąć o jeden wiersz w dół. Na tablecie powinno działać.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Właśnie sprawdziłem sam i wygląda na to że przeciąganie komórek za pomocą symbola plus może nie działać na urządzeniach mobilnych. W tej sytuacji pozostaje drugi wariant tj. użycie funkcji kopiuj oraz wklej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Temat przykleiłem, żeby więcej osób mogło z niego skorzystać. Tym bardziej, że autor udostępnił go za darmo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jest szansa na re-upload pliku? Niestety został usunięty z serwera.
Proszę - nowy plik znajduje się tutaj:


Najlepiej wybierać "wolne ściąganie" żeby plik pobrał się za darmo.
Należy uzupełniać tylko kolumny C oraz D - reszta uzupełnia się sama za pomocą formuł.
Po 20 kuponach należy kopiować formuły z kolumn od E do I.

Kolega successful successful z pewnością wkrótce wrzuci plik ponownie. Poprosimy ☺
Thx za wywołanie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +145
jimmyjump 117

jimmyjump

Użytkownik
IMO - skoro plik jest do kuponów, to można pomyśleć o spisywaniu kursów, które zagrałeś na danym kuponie + ich statystyka. Które weszły, a które nie.
Wtedy masz obraz, jakie kursy najczęściej psują Ci statystyki.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
IMO - skoro plik jest do kuponów, to można pomyśleć o spisywaniu kursów, które zagrałeś na danym kuponie + ich statystyka. Które weszły, a które nie.
Wtedy masz obraz, jakie kursy najczęściej psują Ci statystyki.
To dobry pomysł, ale w chwili obecnej nie mam czau żeby coś takiego stworzyć, może znajdą się inni chętni :)


Poprzedni plik został usunięty, więc dodaję nowy:

Dla przypomnienia:

1. Wybieramy "wolne ściąganie" (żeby pobrać za darmo),
2. Po wprowadzeniu każdego kuponu (w kolumnach C i D) kopiujemy formuły z kolumn od E, F, G, H, I do kolejnych wierszy.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Ktoś podpowie, co oznacza yield. To jest zysk po odciągnięciu podatku?
Post automatycznie złączony:

Nie mogę pobrać pliki znowu skasowany?
Widzę, że jest.
Wybierz na dole "Wolne ściąganie" i powinno się pobrać bez problemu.
Jeśli nie, to wrzuć screen z okna błędu.
 
Do góry Bottom