>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Zakłady bukmacherskie a działalność gospodarcza.

F 0

fast111

Użytkownik
Witam, mam pytanie troszke odbiegające od ostatniego bumu związanego z Kapicą. Jestem osobą pracującą w prywatnej firmie, od 5 lat kazdą wolną chwile poswiacam na zaklady bukmacherskie, gram glownie u legalnych bukmacherów. Na szczescie gra przynosi spore zyski i chciałbym poswiecic swoj cały czas na bukmacherke, a dokładniej zwolnić się z pracy i tu zaczynają się problemy poczynając od ubezpieczenia itp. Czy można założyć działalnosc gospodarcza i grać u bukmachera?
 
S 3

stefan3124

Użytkownik
pierwsze co przychodzi mi na myśl to zarejestrować sie w urzędzie pracy
a drugie to kupić ziemię (nie wiem ile trza mieć) i przejść na krus
o ile nie ściemniasz i grasz u PL bukmacherów
 
cinek7731 232

cinek7731

Użytkownik
Witam, mam pytanie troszke odbiegające od ostatniego bumu związanego z Kapicą. Jestem osobą pracującą w prywatnej firmie, od 5 lat kazdą wolną chwile poswiacam na zaklady bukmacherskie, gram glownie u legalnych bukmacherów. Na szczescie gra przynosi spore zyski i chciałbym poswiecic swoj cały czas na bukmacherke, a dokładniej zwolnić się z pracy i tu zaczynają się problemy poczynając od ubezpieczenia itp. Czy można założyć działalnosc gospodarcza i grać u bukmachera?
Tak dasz rade, jeszcze dostaniesz 20 tysiecy na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej heh:razz:. Tak serio to idz sie zarejestruj jako bezrobotny i bedziesz mial normalnie ubezpieczenie.
 
F 0

fast111

Użytkownik
Tak dasz rade, jeszcze dostaniesz 20 tysiecy na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej heh:razz:. Tak serio to idz sie zarejestruj jako bezrobotny i bedziesz mial normalnie ubezpieczenie.
opcja z UP do jakiegos czasu, z tego co sie orientuje to jak nie podejmie się kilka razy pracy to zostajesz wykreslony z UP.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] gram glownie u legalnych bukmacherów. Na szczescie gra przynosi spore zyski i chciałbym poswiecic swoj cały czas na bukmacherke [...]
Gdyby przynosiła Ci spore zyski, nie pytałbyś o pierdoły bo to są pierdoły w sensie rozwiązania tego problemu.
Słyszałeś o Umowach zlecenia?
Jeśli zaś masz stałą pracę a tylko wyobraziłeś sobie Świat w taki sposób, że będziesz w nim wygrywał i się z tego utrzymywał, to polecam Ci przespanie się z tym pomysłem. Długi, spokojny sen. Dla Twojego dobra.

[...] Czy można założyć działalnosc gospodarcza i grać u bukmachera?
W sensie: grać na firmę?
Nie można. Dotyczy ta sprawa nie tylko polskich bukmacherów.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Możesz zawsze jako niepracujący skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia, na podstawie pisemnego wniosku złożonego w NFZ.
Przychody z gry osiągane w legalnych firmach bukmacherskich, nie podlegają obowiązkowi zgłaszania ich wg Ustawy o PIT, gdyż dwa należne i możliwe od nich podatki: 12% obrotowy i ew. dodatkowy 10% od wygranych ponad 2280zł, są pobierane przez podmiot organizujący i prowadzący zakłady wzajemne.
Kwota którą każdorazowo otrzymujesz więc, jest już czystą wygraną bez ciążących na niej jakichkolwiek innych Twoich zobowiązań względem fiskusa.
Sama gra nie może stanowić przedmiotu działalności gospodarczej* i opodatkowania jej wynikającego z bilansu zysków/strat czy też stanowić podstawy dla odliczania kosztów lokalu, opłat itp. - zarówno na zasadach ogólnych bądź na kartę podatkową, aczkolwiek kilka lat temu czytałem na polskim forum wpis użytkownika, który pisał o zarejestrowaniu swojej trochę pokrewnej działalności w bukmacherce, jako doradca przy zawieraniu zakładów sportowych.
*pomyśl bowiem co byłoby gdyby ew. straty z gry można było odliczać od podatku z tytułu prowadzenia takiej działalności o jakiej myślisz - przy braku podstaw prawnych dla poboru podatku od zysków z gier ( bo powtórzę: podatki obrotowy 12% i ew. 10% od jednostkowych wygranych ponad 2280zł wyczerpują regulacje w tym względzie ).
Powyższe jest moją własną opinią.
.
 
kamilmufc 6

kamilmufc

Użytkownik
Dosyć fajna wizja tylko trochę abstrakcyjna ponieważ bukmacherka 24h męczy i nie będziesz mógł racjonalnie typować wyników
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Takich ludzi jak autor tematu czesto mozna spotkac po paru latach pod dworcem bez rodziny ???? JEsli ktos zarania z tego normalne pieniadze to niech nie robi z siebie nieudacznika i rejestruje sie jako bezrobotny, tylko oplace sobie sam te ok 250zl co miesiac i nie musi biegac do UP co miesiac. Kazdy ma kogos znajomego co ma dzialalnosc, to oplac mu podatki i niech zatrudni na 1/8 etatu, koszt to okolo 65zl miesiecznie
 
Do góry Bottom